Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 3. srpna 2021 Miluše

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo jedinou branku, o kterou se postaral hostující Richarlison, který tak Evertonu zařídil vítězství poměrem 1:0. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i tentokráte jsme sledovali vyrovnanou podívanou, která nenabízela zrovna moc vyložených šancí. Everton se přeci jenom prosadil z ojedinělé šance, centrovanou nabídku totiž dokázal zužitkovat Richarlison. Domácí poté měli poměrně dost času na případné vyrovnání výsledku, v nastavení dokonce vyrovnali, avšak branka nakonec z důvodu ofsajdu neplatila.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:7.

90+5

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

West Bromwich Albion(4-1-4-1)

Johnstone
Furlong
27 O'Shea
O'Shea
Bartley
Townsend
Yokuşlu
12 Pereira
Pereira
Gallagher
78. min Robson-Kanu
Maitland-Niles
Phillips
78. min Snodgrass
17 Diagne
Diagne

Everton FC(4-2-3-1)

Pickford
22 Godfrey
Godfrey
5 Keane
Keane
Holgate
12 Digne
Digne
Doucouré
64. min Sigurdsson
21 Gomes
Gomes
17 Iwobi
Iwobi
58. min Allan
20 Bernard
Bernard
84. min King
Richarlison
Calvert-Lewin

Rozhodčí: England – Beswick, Mainwaring

Náhradníci
West Bromwich Albion
 • 6Ajayi
 • 25Button
 • 29Grant
 • 8Livermore
 • 7Robinson
 • 22Peltier
 • 4Robson-Kanu
 • 19Sawyers
 • 23Snodgrass
Náhradníci
Everton FC
 • 31Virginia
 • 6Allan
 • 34Broadhead
 • 11King
 • 18Nkounkou
 • 10Sigurdsson
 • 62Onyango
90+4
Důležité

West Brom se v závěru zápasu radoval z vyrovnávací branky, která ovšem neplatí. Diagne se totiž v době nahrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdilo také video! Jednalo se ale o nesmírně těsný ofsajd.

90+4

Jsme za polovinou nastaveného času. Everton hraje maximálně zkušeně, soupeře totiž nepouští vůbec k míči a Pickford je tak delší dobu bez práce.

90+2

Pickfordovi se povedlo odkopnout míč na pravou stranu, kde jeho celek nasbíral další cenné vteřinky. Domácí celek se nemůže dostat k žádnému náporu.

90+1

Ven z branky musel domácí brankář Johnstone, který se k míči dostal jako první. Na opačné straně ovšem narazil Snodgras, který se tak musí vracet zpět.

90
Důležité

Nastavuje se pět minut.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Everton FC stále vede o jednu branku, ještě musíme počítat s nastaveným časem.

87

Digne to poté vyřešil odkopem na druhou stranu, kde se mu nabídl Sigurdsson. Před ním se povedlo zakročit soupeři, který odpálil balón na druhou stranu.

85

Pickford si dával s provedením odkopu od své branky poměrně dost načas. Nakonec se mu povedlo poslat míč na pravou stranu, kde se prosadil Townsend.

84
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Bernard, přichází Joshua King.

83

Centrovanou nabídkou do pokutového území to poté zkoušel domácí Townsend, který ovšem našel pouze hlavu Godfreye, kterému se povedlo odvrátit.

82
Karty

Ze strany domácího celku došlo k dalšímu nedovolenému zákroku, který po Yokuslua znamená žlutou kartu.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Everton i nadále vede nejtěsnějším možným způsobem, do konce zápasu však zbývá dost času.

80

Bartley vyvezl míč na opačnou polovinu, kde se poprvé k míči dostal také střídající Robson-Kanu, kterému se zpětnou nahrávkou povedlo najít Townsenda.

79

Pokračovalo se odkopem od domácí branky, přičemž Johnstone předvedl dalekonosný odkop na druhou stranu, kde se ve vzduchu dokázal prosadit soupeř.

78
Střídání

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Hal Robson-Kanu.
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází Robert Snodgrass.

77

Richarlison se znovu zapojil do útočného výpadu, při kterém si hodně podezřelým způsobem počínal Gomes. Hlavní sudí ovšem nechal pokračovat ve hře.

75

Richarlison si poté seběhl na levou stranu, kde se mu dokonalým způsobem povedlo zalepit hrací předmět. Everton se poté kombinačně dostal zpět.

74

West Bromwich Albion zahrával rohový kop od pravého praporku. Centrovaná nabídka se snášela na přední tyč, kde se ovšem povedlo zasáhnout Dignemu.

73

Digne je schopen pokračovat v tomto duelu, navíc zahrával autové vhazování z levé strany. To si ovšem dokázal najít Pereira, který vyváží balón kupředu.

71

Do konce zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Everton FC se před malým momentem ujal vedení, nyní navíc zahrává zajímavou standardní situaci.

70

Po jednom z předchozích soubojů zůstal na zemi ležet hostující kapitán Digne. Hlavní sudí tohoto zápasu proto raději pozastavil hru a možná se bude střídat.

69

Richarlison si poté za pokutovým územím hledal prostor pro případné zakončení. To nakonec směřovalo do Bartleyho, který tento pokus dokázal zablokovat.

68
Karty

Žlutou kartu dostává Darnell Furlong (West Bromwich Albion).

67

Pereira si nyní splnil obrannou povinnost, neboť v pokutovém území zasahoval před Dignem. Na opačné straně pro změnu do autu zasahoval Sigurdsson.

66

Domácí celek to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zbývá hodně času, výsledek se tak klidně může obrátit.

65
Góly

Everton právě vstřelil branku!
Je tady úvodní branka tohoto zápasu! Sigurdsson se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného výpadu svého celku, při kterém zahrával rohový kop. Úvodní centr nevyšel, poté se ovšem dostal zpět k míči, který znovu poslal do malého vápna. Tam se ve vzdušném prostoru dokázal prosadit RICHARLISON.

65

Johnstone pro změnu rozehrával od své branky, přičemž to zkoušel přízemní rozehrávkou směrem na Bartleyho. West Bromwich Albion se dostává kupředu.

65

Richarlison se pokoušel prodloužit za sebe do tandemu na Bernarda, jenomže tento úmysl se povedlo přečíst pozornému Furlonogovi, který rychle odvracel.

64
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Gylfi Sigurdsson.

63

Digne kroutil vzdušnou nabídku k zadní tyči, kde ovšem dokázal nejvýše do vzduchu vystoupat domácí Bartley, kterému se povedlo prodloužit za svá záda.

62

Je za námi hodina hry, která nám nepřinesla ani jednu branku. Nyní bude Everton zahrávat zajímavou standardní situaci, Digne to zřejmě vyřeší centrem.

61

Do volného prostoru se poté pokoušel jako první dostat domácí Diagne, který měl ovšem k míči hodně daleko. Brankář Pickford tak bude moci odkopávat.

60
Karty

Žlutou kartu dostává Dara O'Shea (West Bromwich Albion).

59

Poměrně jednoduše se nyní s míčem dostal na útočnou polovinu obránce Godfrey, po jehož nahrávce nahrával celkem dost nepovedeně Gomes.

58
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Allan.

57

O ́Shea to rovněž zkoušel pasem na pravou stranu, kde se nacházel Pereira. Nejvýše do vzduchu se ovšem dostal hostující Digne, který včas odvracel míč.

56

O rozehrávku volného kopu se poté postaral obránce Holgate. Do kombinace se zapojil také druhý z obránců Keane, jehož pas skončil pouze u brankáře.

55
Důležité

Hodně času měl navíc kolem sebe domácí Furlong, který si dokázal narazit s vedle stojícím Gallagherem. Ten se dostal do šestnáctky, kde ale mířil vedle.

54

Hodně prostoru měl poté kolem sebe Keane, kterému se povedlo u středového kruhu najít kolegu Bernarda. Ten poté zkoušel přenést hru na pravou stranu.

53

Pereira si za pokutovým územím dokázal najít střeleckou pozici, přičemž to zkoušel levou nohou. Jeho rána ovšem doputovala přímo doprostřed branky.

52

Johnstone nyní zvolil poměrně riskantní rozehrávku, přičemž se mu mezi napadající smečkou protihráčů povedlo najít Yokuslua, který navíc přesně rozehrál.

51

Do kombinace byl poté zapojen také domácí brankář Johnstone. West Bromwich Albion se ovšem daleko s míčem nedostal a v poklidu tak s míčem hraje Keane.

50

Poté musel ven z branky hostující brankář Pickford, který se k míči dostal před dotírajícím Diagnem. Následovala rozehrávka výhozem na obránce Holgata.

49

Bernard to zkoušel hodně nebezpečným centrem levou nohou, přičemž se mu málem povedlo najít svého kolegu. Poté se ke střele nedostal ani Doucouré.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali vysoký odkop na opačnou polovinu hrací plochy, kde se nacházel pouze Keane, kterému se povedlo odklidit.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme poměrně nezáživnou podívanou, která se většinu časového úseku odehrávala ve středu hrací plochy. Přesto úvod zápasu patřil spíše domácímu celku, který ovšem neustále narážel na pozornou obranu soupeře. Ani Everton toho směrem dopředu zrovna moc nepředvedl, zlepšení přišlo až v koncovce prvního poločasu, kdy si hostující celek přichystal hned dvě nebezpečné situace.

45+1

První poločas skončil.

45
Důležité

Minuta nad rámec.

43
Důležité

Tutovka pro Everton! Mezi domácí obranu se totiž dokázal dostat Calvert-Lewin, který mířil doprostřed, kde se Johnstonovi povedlo zakročit.

42

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40

Následoval rohový kop z pravé strany, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. K odraženému míči se ovšem dostal Gomes, který rozjel další kombinaci.

39

Richarlison si v pokutovém území našel střeleckou pozici, avšak pálil kousek nad branku. Jeho ránu ještě zablokoval Furlong, od kterého šel míč nad branku.

38

Nekompromisním způsobem to poté vyřešil domácí Bartley, který volný míč poslal daleko na opačnou stranu, kde měl hodně daleko k míči také Diagne.

37
Karty

Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC).

36

U rohového praporku to Bernard zkoušel na zisk rohového kopu, což se mu nakonec nepovedlo. Nakonec z toho bude autové vhazování z levé strany.

35

Furlong to zkoušel soubojem jeden na jednoho proti Dignemu, kterému se povedlo uspět. Druhý jmenovaný má menší problémy, hra je proto raději přerušena.

33

Vysoký odkop od branky se poté snášel na Diagneho, který se ovšem nedokázal prosadit. Na opačné straně to zkoušel Iwobi, který našel pouze soupeře.

31

Je za námi třetina hry. Zatím jsme se stále nedočkali ani jedné branky, dokonce čekáme na první vyloženou šanci. Nyní z levé strany může vhazovat Digne.

30

Hlavní sudí si všiml útočného faulu v podání Keanea. Ten si ve vzdušném souboji s Diagnem pomáhal rukama a od své branky tak bude odkopávat Johnstone.

29

Pokus o přenesení hry na levou stranu se nakonec snesl do zámezí. Furlong se tak postaral o provedení autového vhazování, přičemž našel pouze soupeře.

28

Keane poměrně dlouhou hledal vhodného adresáta, nakonec musel zpětnou nahrávkou oslovit brankáře Pickforda, kterému se povedlo rychle přenést hru.

27

Hlavní sudí si poté všiml nedovoleného zákroku v podání Calverta-Lewina, který u postranní lajny zavadil o protihráče. Na pořadu dne bude volný kop.

26

Iwobi se poté přes pravou stranu pokoušel dostat do pokutového území, kde ovšem narazil pouze do protihráče. Míč se poté skutálel mimo hrací plochu.

25

O ́Shea se marně dožadoval autového vhazování pro svůj celek. Naopak mohl vhazovat obránce Digne, který ovšem nedokázal najít kolegu Richarlisona.

24

Pickford měl po centru z levé strany nečekané problémy, míč mu totiž vypadl z rukavic. Poté své zaváhání ovšem dokázal napravit a balón zachytil zpět.

23

U postranní lajny převzal míč Digne, který to poté zkoušel centrem do pokutového území. Tam ovšem číhal Bartley, kterému se povedlo včas odvrátit.

22

Phillip si poté na hranici pokutového území našel prostor k zakončení pravou nohou. Do rány se ovšem postavil Godfrey, kterému se povedlo odvrátit.

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. O něco aktivnější jsou domácí, kteří jsou neustále na útočné polovině.

19

V pokutovém území se k míči dostával Diagne, který ovšem zakončoval vysoko nad branku. Pickford tak nemusel zasahovat, naopak bude odkopávat.

18

Everton se jednoduchým způsobem dostal na druhou stranu hrací plochy. Godfrey zpětnou nahrávkou oslovil kolegu Doucourého, který ovšem chyboval.

17

Na vlastní polovině poté pracoval s míčem Keane. Everton se tak poprvé v tomto duelu dostal ke kombinaci, při které Gomes nepřesně přenášel hru křížem.

16

O ́Shea dokázal s míčem dokráčet na opačnou polovinu, kde po kombinaci zkoušel přes protihráče proniknout Gallagher. Včas se ovšem vracel Digne.

15

West Bromwich se na útočné polovině dostal k dalšímu vhazování. To trvalo poměrně dlouho, nakonec se mu v tandemu povedlo najít kolegu Pereiru.

14

Znovu se do akce dostal pomezní sudí, který si všiml dalšího ofsajdového postavení. V něm se nacházel hostující Calvert-Lewin, rozehrávat bude brankář.

13

V pokutovém území se Gallagher dostal k centru směrem na Diagneho, který sváděl souboj s Keanem. Úspěšnější byl posledně jmenovaný, jenž rozehrál.

12

Centrem do pokutového území to poté zkoušel domácí Phillips, který si navedl míč na pravou nohu, avšak poté našel pouze hlavu pozorného Godfreye.

11

Furlong se v krátkém časovém sledu postaral o provedení dalšího vhazování. Poté o míč usiloval Diagne, který nakonec Digneho odzbrojil čistě.

10

Jako poslední se míče dotkl hostující Digne, od jehož kopačky šel balón směrem do zámezí. Následovalo autové vhazování, kterého se chopil Furlong.

9

Nedovoleným způsobem byl poté zastaven hostující Gomes, čehož si všiml také hlavní sudí tohoto zápasu. Poté se k míči jako první dostal brankář Johnstone.

8

Johnstone poté dokázal odkopnout daleko na druhou stranu, kde ovšem ve vzdušném souboji kraloval hostující Doucouré, který poté přenášel hru na Iwobiho.

7

Richarlison si dokázal seběhnout na nahrávku od Bernarda, načež místo zakončení ještě nahrával pod sebe, kde se ovšem nacházel pozorný protihráč.

6

Znovu byl do kombinace zapojen brankář Pickford, který tentokráte rozehrával po zemi na krátko na Holgatea, proti kterému dokázal vybojovat míč Phillips.

5

Pickford tak mohl odkopávat od své branky, přičemž se mu míč povedlo poslat daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde se ve vzduchu prosadil Doucouré.

4

V pokutovém území se po souboji poroučel k zemi domácí Diagne, který nakonec nevymodlil penaltu. West Bromwich si poté pomohl útočným faulem.

3

Domácí celek se hned v úvodu tohoto zápasu dokázal s míčem usadit na útočné polovině. Tam si na levou stranu seběhl Townsend, který se nacházel v ofsajdu.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, O'Shea, Bartley (C), C. Townsend – Yokuşlu – Matheus Pereira, Gallagher, Maitland-Niles, M. Phillips – Diagne.
Náhradníci: Button – Ajayi, Grant, Livermore, Robinson, Peltier, Robson-Kanu, Sawyers, Snodgrass.

Everton FC: Pickford – Godfrey, M. Keane, Holgate, Digne (C) – A. Doucouré, A. Gomes – Iwobi, Bernard, Richarlison – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Virginia – Allan, Broadhead, J. King, Nkounkou, G. Sigurdsson, Onyango.

Rozhodčí: England – Beswick, Mainwaring.

West Bromwich Albion

West Bromwich Albion se pro změnu nachází na devatenácté pozici, což pochopitelně znamená sestupové pásmo. Nováček soutěže doposud nasbíral sedmnáct bodů a na sedmnáctý Newcastle momentálně ztrácí již devět bodů. West Bromwich Albion ovšem z posledních tří ligových duelů ani jednou neprohrál, zároveň ale vyhrál pouze jedinkrát. Teprve letošní třetí vítězství přišlo na domácím stadionu proti Brightonu, který nakonec prohrál jedinou brankou. West Bromwich Albion je ale nejhorším domácím týmem celé Premier League, na svém kontě sice má deset bodů, avšak naprosto totožný počet bodů mají další tři mužstva.

Everton FC

Na hostující straně se představí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Everton. Ten pro změnu okupuje sedmou pozici tabulky a na pohárové pozice se dívá s jednobodovým odstupem. Everton se dokázal dostat z výsledkové mizérie, v posledních dvou ligových duelech se mu totiž povedlo vyhrát. Nejprve senzačním způsobem zvládl derby proti trápícímu se Liverpoolu, který na svém hřišti prohrál výsledkem 0:2. Toffies si navíc letošní třináctou výhru dokázali připsat na domácí půdě, kde díky jediné brance vyzráli na Southampton, který tak navázal na nepovedené výsledky z posledních týdnů.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi West Bromwich Albion a Everton FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Mohlo by vás zajímat