Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 1. srpna 2021 Oskar

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Aston Villy, která doslova vydřela vítězství poměrem 1:0. Domácí celek si hned od úvodních vteřin druhého poločasu vypracoval velký tlak, který ovšem dlouhou dobu nepřinášel vyložené šance. Jedna z nich přišla po necelé hodině hry, kdy se o jedinou branku zápasu postaral domácí Konsa. Sheffield po inkasované brance otevřel obranu, což přineslo další šance soupeře, avšak žádnou trefu jsme už neviděli.

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:12.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Aston Villa FC(4-3-3 )

Martínez
2 Cash
Cash
4 Konsa
Konsa
5 Mings
Mings
18 Targett
Targett
Hourihane
62. min Davis
6 Luiz
Luiz
7 McGinn
McGinn
Trézéguet
11 Watkins
Watkins
Grealish

Sheffield United FC(3-5-2)

Ramsdale
6 Basham
Basham
68. min McBurnie
12 Egan
Egan
O'Connell
Baldock
Lundstram
8 Berge
Berge
4 Fleck
Fleck
63. min Osborn
Stevens
McGoldrick
31. min Ampadu
14 Burke
Burke

Rozhodčí: Scott – Smart, Eaton

Náhradníci
Aston Villa FC
 • 39Davis
 • 21El Ghazi
 • 27Almuhammadí
 • 30Hause
 • 19Nakamba
 • 12Steer
 • 3Taylor
Náhradníci
Sheffield United FC
 • 18Foderingham
 • 22Ampadu
 • 16Norwood
 • 9McBurnie
 • 23Osborn
 • 19Robinson
 • 10Sharp
90+2

Grealish se dostal do další solidní šance, avšak ani tentokráte nenašel recept.

90+2

Již nám běží druhá minuta nastaveného času, domácím se daří držet míč daleko od svého pokutového území. Sheffield tak zřejmě z tohoto zápasu odjede bez bodu.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou nejtěsnějším možným způsobem. Zcela určitě přijde na řadu nastavený čas.

87

Rychlá kombinace domácích nakonec přinesla nabídku směrem za šestnáctku. Tam se k ráně dostal McGinn, jehož pokus ale netrefil hostující svatyni.

86

McBurniemu se sice povedlo uspět ve vzdušném souboji, avšak prodlužoval do země nikoho. To domácím vyhovuje, kombinací totiž nasbírali cenné vteřinky.

85

Cash si nebral servítky, naopak se po zisku míče rozhodl pro dalekonosný odkop, který se ovšem snesl mimo hrací plochu. Autové vhazování tak obstará Stevens.

84
Karty

V krátkém časovém sledu tu máme další žlutou kartu, tentokráte jí za taktický zákrok vyfasoval domácí McGinn, který raději překazil rodící se akci soupeře.

83
Karty

Žlutou kartu dostává Matthew Cash (Aston Villa FC).

83

Grealish je v tomto duelu střelecky aktivní, tentokráte výrazně ohrozil hostující branku. Jeho přízemní rána proletěla vedle tyče, Ramsdale se pouze ohlédl.

82

Do konce tohoto zápasu zbývá posledních deset minut, ještě nás čeká hektická koncovka. Aston Villa stále vede o jednu branku, což je hodně ošidné vedení.

81

Nekompromisním způsobem to uvnitř pokutového území vyřešil Konsa, který si u postranní lajny všiml hlásícího se Cashe, jenž po chvilkovém driblinku vracel.

80

Na opačné straně se neohroženým způsobem dostal do šestnáctky nevýrazný Burke, který ještě zkoušel nahrát pod sebe, kde číhal dobíhající forvard Trézéguet.

79

Na opačné straně se ovšem útočná dvojice nedokázala prosadit, na řadu tak přišel protiútok Aston Villy. McGinn na levém křídle oslovil Grealishe, který vracel.

78

Ramsdale se při předchozím zakončením pouze prolétl vzduchem, nakonec se padajícího míče vůbec nedotkl. Hostující brankář navíc ihned obstaral odkop od branky.

77
Důležité

Hlavní sudí ponechal domácímu celku výhodu, která nakonec přinesla zajímavou šanci. Watkins si totiž potáhl míč na pravou nohu, načež se jeho obstřel snesl vedle šibenice.

76

Trézéguet se pokoušel uvnitř pokutového území oslovit kolegu Watkinse, který musel pracovat zády k brance. Nakonec toho čistým způsobem využil obránce Baldock.

75

Až poté se k odraženému balónu jako první dostal obránce Ampadu, který to zkoušel na domácí branku. Jeho zakončení ovšem putovalo výrazně vedle tyče.

74

Sheffield United si tak po dlouhé době vybojoval standardní situaci, která přinesla prudký centr. Několik soubojů hrálo ve prospěch domácích, kteří odvraceli.

73

U postranní lajny ještě zabojoval hostující Davis, kterému se povedlo udržet balón. Poté si nedovoleně počínal napadající Trézéguet, který fauloval McBurnieho.

72

Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku, zatím jsme se dočkali jediné branky. Aston Villa se přesnou trefou hodně uklidnila, nyní nechává hrát soupeře.

71

V hlavičkovém souboji se dokázal prosadit domácí Cash, který odvracel na druhou stranu, odkud hlavičkoval zpět Baldock, který ovšem mířil pouze do zámezí.

70

Vypadalo to na nedovolený zákrok na hostujícího Osborna, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. K pohotové ráně se tak dostal Grealish, který pálil kousek vedle.

69

Aston Villa se tak pozvolnou kombinací dostala na soupeřovu polovinu, kde rozjela další trpělivou kombinaci. Napadající Sheffield marně vyčkává na ztrátu míče.

68
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Chris Basham, přichází Oliver McBurnie.

67

Na opačné straně se Bashamovi povedlo odcentrovat směrem do pokutového území, kde sice číhal Lundstram, avšak ten měl proti sobě přesilu protihráčů.

63
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází John Fleck, přichází Ben Osborn.

63
Góly

Aston Villa právě vstřelila branku!
Zničehonic tu ale máme vedoucí branku domácích! Aston Villa totiž zahrávala rohový kop, který na hranici malého vápna dokázal za sebe prodloužit Mings. Na jeho nabídku si na zadní tyči seběhl EZRI KONSA, jehož kostrbatá hlavička přeci jenom skončila za marně se natahujícím brankářem Ramsdalem.

63

Také Konsa se rozhodl podpořit své spoluhráče v útoku, jeho prudká nahrávka sice směřovala na obsazeného Watkinse, avšak ten si přesto dokázal poradit.

63

Je za námi hodina hry. Druhý poločas zatím přináší o poznání jednoznačnější podívanou, jenomže Aston Villa si doposud nevypracovala ani jednu vyloženou šanci.

62
Střídání

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Keinan Davis.

61

Konsa měl menší problémy s padajícím míčem, na pomoc se mu tak vydal brankář Martínez. Tato čerstvá posila z londýnského Arsenalu vyhodila balón na Cashe.

60

Povedlo se to až nyní. Baldock si na pravém křídle nakonec přichystal pohotový centr, který nebyl nebezpečný. Uvnitř šestnáctky byl totiž pouze jeden spoluhráč.

59

Sheffield se v úvodu druhého poločasu pouze brání, hostující celek se zatím nedostal na útočnou polovinu. Aston Villa však kombinuje daleko od šestnáctky.

58

Snad poprvé v tomto duelu se připomněl domácí forvard Watkins, jehož hlavička ovšem putovala výrazně nad horní konstrukci. Vykopávat bude opět Ramsdale.

57

Další svižná akce domácích nakonec skončila sraženým centrem. Aston Villa se dožadovala rohového kopu, sudí byl ale jiného názoru, bude se pouze odkopávat.

56

Hodně místa měl za pokutovým územím domácí Hourihane, který centrovanou nabídku zakroutil přímo na hlavu Bashama, jenž dokázal hravě odklidit míč.

55

Po chvilkové prodlevě se opět pokračuje ve hře. Sledovali jsme odkop od hostující svatyně, brankář Ramsdale vyslal míč do souboje mezi Burkem a Mingsem.

54

Práci měl hostující brankář Ramsdale, kterému se povedlo zachytit přízemní centr z kopačky Targetta. V souboji ho ale nešťastně atakoval domácí Watkins.

53

Luiz přenechal míč vedle stojícímu Cashovi, který se pokoušel vypálit z dobrých pětadvaceti metrů. Do rány vložil nohu Connell, domácí přesto jsou u balónu.

52

Na útočnou polovinu se vytáhl také obránce Mings, který si gestem ruky řekl o větší podporu od svých spoluhráčů. Nakonec po jeho nahrávce chyboval McGinn.

51

Grealish uvnitř pokutového území velice přesně našel nevýrazného Watkinse, který mu nedokázal vrátit do tandemu. Domácí přesto vykřesali aut zleva.

50

Poprvé si práci s míčem vyzkoušel také brankář Martínez, který výhozem oslovil naprosto osamoceného Luize, jenž ještě zkoušel přenést hru na volného Cashe.

49

Posléze jsme sledovali první centrovanou nabídku druhého poločasu, který letěla z nohy Hourihaneho. Jeho centr doputoval na hlavu Bashama, který osvobodil svůj celek.

48

Hned v úvodu druhého poločasu pokračuje v aktivitě Aston Villy. Ta ihned rozjela kombinaci na útočné polovině, zatím si s míčem pohrávají defenzivní hráči.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám sice nenabídl zrovna ofenzivní podívanou, avšak přesto jsme sledovali zajímavé věci. Sheffield totiž už ve dvanácté minutě přišel o vyloučeného Egana, který jako poslední hráč fauloval Watkinse. Aston Villa se sice posléze dostala k územní převaze, avšak největší šanci měl na svědomí soupeř, který si vybojoval pokutový kop, při jehož exekuci ale selhal Lundstram.

45+4

První poločas skončil.

45+3

Zdá se, že nám první poločas žádnou branku nepřinese. Aston Villa se sice v posledních minutách dostala ke značnému náporu, soupeř se ale brání výborně.

45+1

Jako poslední se míče dotkl hostující Stevens, který raději odvracel za cenu autového vhazování. Villans se o aut postarali narychlo, u míče se nachází Hourihane.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o čtyři minuty.

44

Aston Villa to opětovně zkoušela útočnou akci po levém křídle. Domácí následně hru roztáhli na opačnou stranu, odkud celkem nebezpečně centroval Cash.

42

Luiz si na levém křídle všiml volného Targetta, který na nic nečekal a okamžitou přízemní nahrávku cpal do pokutového území, kde se nacházel Basham.

40

Po dalším prudkém pasu se pokoušel dostat hostující Burke, který nakonec na něj nedosáhl. Ven z branky se tak vydal Martínez, jenž rozehrál výhozem vpravo.

39

Targett nakonec pokračuje ve hře, mezitím jeho celek rozehrál volný kop z vlastní obranné poloviny. Luizova dalekonosná nabídka směřovala pouze do autu.

38

Kdepak. Naopak se na hranici malého vápna dostal nejvýše do vzduchu Konsa, který odehrál míč mimo pokutové území, kde byl do nosu udeřen Targett.

37

Domácí brankář Martínez tak při svém debutu v drese Aston Villy lapil pokutový kop. Sheffield bude zahrávat rohový kop z levé strany, povede se mu vstřelit branku?

36

Jak bylo řečeno, k rozehrávce pokutového kopu se postavil Lundstram, jehož zakončení k levé tyči dokázal Martínez zneškodnit.

35
Důležité

Pokutový kop to skutečně bude! K exekuci se staví záložník Lundstram!

34
Důležité

Do celé situace se znovu vloží také videorozhodčí, který bude zkoumat předchozí nedovolený zákrok na Bashama. Budou hosté zahrávat pokutový kop?

33
Karty

Žlutou kartu dostává Matt Targett (Aston Villa FC).

33
Důležité

Sheffield United bude zahrávat pokutový kop!

33

Je za námi více než třetina hry, zatím sledujeme hodně nezáživnou podívanou. Aston Villa sice má více ze hry, jenomže neustále naráží na pozornou obranu.

32

Hourihane to pro změnu zkoušel střílenou nabídkou do malého vápna, kde musel ve skluzu zasahovat Basham. Sheffield nyní zalehl směrem k vlastnímu vápnu.

31
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází David McGoldrick, přichází Ethan Ampadu.

31

Středem hrací plochy se vydal McGinn, který nakonec počkal na podporu svých spoluhráčů. Jeho nahrávka přesto nebyla přesná, směřovala pouze do zámezí.

30

Hostující celek vybojoval autové vhazování. Směrem dozadu se totiž ukázkově vrátil obránce Cash, kterému se povedlo zablokovat pas v podání Stevense.

29

Sheffieldu se povedlo ubránit proti dalšímu rohovému kopu, který nebyl rozehrán úplně nejlépe. Grealish sice rozehrál po zemi, následný centr ale srazil soupeř.

24

Domácí se tak chopili rozehrávky dalšího rohového kopu. Míč se tentokráte snášel za pokutové území, odkud se Aston Ville povedlo proniknout až k zakončení.

23

Aston Villa se urychleně vydala zpět k opačnému pokutovému území, kde si Trézéguet potáhl balón na pravou nohu, načež svým centrem trefil pouze záda Stevense.

22

Směrem dozadu se musel vracet domácí Targett, kterému nakonec dokonalým způsobem vyšlo zpracování padajícího míče, který poslal na nohu Martíneze.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, na první přesný zásah stále čekáme. Sheffield si ale utkání pořádně zkomplikoval, kvůli červené předčasně odešel Egan.

20

Hourihane vyslal směrem do pokutového území nesmírně nebezpečný centr, který za sebe prodloužil hostující O'Connell. Moc nechybělo a byl z toho vlastenec.

19

Baldock se nechal předskočit Trézéguetem, přičemž prvně jmenovaný nakonec sáhl k nedovolenému zákroku. Sudí vše uviděl a ihned nařídil další volný kop.

18

Výsledkem byl zisk rohového kopu pro hráče Sheffieldu United. U levého praporku se k rozehrávce postavil Lundstram, který ovšem našel urostlého Mingse.

17

Standardní situace také na opačné straně. Centr se celkem nebezpečně snášel ke vzdálenější konstrukci, kde nakonec nejvýše do vzduchu vyšplhal Hourihane.

16

K odraženému míči se posléze dostal brankář Ramsdale, který předvedl dalekonosný odkop směrem na Burkeho. Před hostujícím hráčem ale zakročil Konsa.

15

Avizované standardní situace se nakonec chopil Grealish, který pravačkou kroutil svůj centr směrem do pokutového území, kde ovšem zakročil pozorný Basham.

14

Také videorozhodčí nakonec byli stejného názoru, Sheffield bude tento zápas dohrávat v početní nevýhodě. Egan již odchází, následovat bude standardka.

13

Do předchozí situace se ještě pouští VAR, který zkoumá nedovolené počínání Egana. Nutno podotknout, že hostující zadák si proti Watkinsovi skutečně pomohl rukou.

12
Karty

Tak pozor, je tu obrovský malér pro Sheffield! Egan si v rychlostním souboji pomohl taháním za dres, za což celkem překvapivě vyfasoval přímou červenou kartu.

12

Targett se již chystal k vyvezení míče, jenomže velice pozorně ho napadala hned dvojice protihráčů. Domácí celek se tak dostal pod tlak, avšak ho ustál na jedničku.

12

Aston Villa rozehrála volný kop z vlastní poloviny, kde jsme sledovali přízemní rozehrávku. Do se ní se zapojil také brankář Martínez, který zpětně hledal Konsu.

11

U středového kruhu se sice jako první dostal k míči hostující Basham, jenomže míč skončil za ním. Tam číhal připravený Grealish, který se daleko nedostal.

10
Karty

Žlutou kartu dostává John Lundstram (Sheffield United FC).

10

O'Connell na útočné polovině hledal kolegu McGoldricka, kterému se povedlo velice přesně vrátit míč zpět. Následná kolmice se stala snadnou kořistí Konsy.

9

Domácí brankář Martínez měl znovu na rozehrávku příliš málo času, nakonec jeho odkop mířil daleko ven z hrací plochy. Vhazovat tak bude moci zadák Baldock.

8

Na poslední chvíli ve vlastním pokutovém území dokázal ve skluzu zakročit obránce Konsa, který za sebe nepustil skákající míč, po kterém se již vrhal Lundstram.

7

Nepřesná kombinace Sheffieldu nakonec nabídla domácím míč, konkrétněji se k němu dostal brankář Martínez, který před napadajícím Burkem hledal Targetta.

6

Aston Villa si dokonce vybojovala první rohový kop, ke kterému se postavil Hourihane. Jeho nabídka sice našla hlavu obránce Mingse, avšak ten mířil vedle branky.

5

Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost Lundstram. Jeho nabídka měla směřovat na Burkeho, kterého ale bezpečně pohlídal Konsa.

4

Hodně prostoru měl na pravém křídle domácí Cash, který okamžitě centroval do pokutového území, kde na zadní tyči zakončoval hodně vedle forvard Grealish.

3

Hned v úvodu zápasu jsme sledovali prudký pas z kopačky Baldocka, který se na druhé straně pokoušel najít McGoldricka, což se nepovedlo. Domácí táhnou kontr.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Hourihane, Douglas Luiz, J. McGinn – Trézéguet, Watkins, Grealish (C).
Náhradníci: Steer – Davis, El Ghazi, A. Almuhammadí, Hause, Nakamba, N. Taylor.

Sheffield United FC: Ramsdale – Basham, Egan (C), O'Connell – Baldock, Lundstram, S. Berge, Fleck, E. Stevens – McGoldrick, Burke.
Náhradníci: Foderingham – Ampadu, Norwood, McBurnie, Osborn, Robinson, Sharp.

Rozhodčí: Scott – Smart, Eaton.

Sheffield United FC

Fotbalisté Sheffieldu se v loňském ročníku prezentovali velice povedenými výkony, které nakonec stačily na devátou pozici. Sheffield dokonce nebyl daleko ani od pohárových pozic, na šestý Tottenham měl pouze dvoubodovou ztrátu. Domácí celek tohoto zápasu však ke konci soutěže chytil špatnou formu, která přinesla hned tři porážky v řadě, což Sheffield sesunulo z pohárových příček. I tak se pro tento celek jednalo o velice úspěšnou sezonu, kterou se jistě pokusí zopakovat. Sheffield předváděl naprosto vyrovnané výkony jak na domácím stadionu, tak také na venkovním. Na domácí půdě se mu povedlo získat 33 bodů z celkových 54, zbylé logicky přišly na hřištích soupeřů.

Aston Villa FC

Fotbalisté Aston Villy v loňském ročníku utekli hrobníkovi z lopaty, neboť obsadili poslední nesestupové písmo. Villans dokázali nasbírat pětatřicet bodů, osmnáctý Bournemouth logicky o jeden bod méně. Ono to bylo ještě o poznání dramatičtější, také devatenáctý Watford měl o jeden bod méně, avšak v posledních třech duelech nedokázal ani jednou bodovat. Aston Ville k záchraně pomohla dobrá forma ke konci soutěže, z posledních čtyřech duelů dokázala naplno bodovat hned ve dvou případech. Domácí celek tohoto zápasu by se v letošním ročníku rád umístil v horní polovině tabulky, avšak tyto ambice má spoustu jiných celků v Premier League.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Aston Villa FC a Sheffield United FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Mohlo by vás zajímat