To už je z utkání Manchesteru City s Aston Villou vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.

Manchester City se díky vítězství nad Aston Villou dostává na čelo Premier League. O skóre nyní vede před Leicesterem, který má ale o zápas navíc. O bod zpět je poté městský rival United.

Walker
28. min Zinčenko
De Bruyne
59. min Jesus
16 Rodri
Rodri
Gündoğan
20 Silva
Silva
Sterling
72. min Mahríz

Konsa
5 Mings
Mings
18 Targett
Targett
75. min Taylor
6 Luiz
Luiz
20 Barkley
Barkley
68. min Ramsey
15 Traoré
Traoré
68. min El Ghazi

• 24Guilbert

Čtyři nastavené minuty uplynuly a dohrávka prvního kola Premier League je u konce. Manchester City vítězí i v šestém utkání v roce 2021, tentokrát na domácí půdě poráží nebezpečnou Aston Villu 2:0.

První poločas sice odstartoval náporem Manchesteru City, ale již v páté minutě neproměnil zmatky před brankou Aston Villy skvěle postavený Bernardo Silva. Po střetu s Grealishem se pokoušel Kyle Walker ještě rozhodit zraněný stehenní sval, ale nakonec musel ve 28. minutě přepustit své místo na trávníku Zinčenkovi. Tempo do konce prvního poločasu pouze upadalo. Když už De Bruyne v nastaveném čase našel volného Fodena, tak dvacetiletý křídelník nestačil zakončit před Konsou.

I po změně stran se pokračovalo v nastaveném trendu. V 54. minutě se dostal do obrovské šance Joao Cancelo, ale po přihrávce od De Bruyneho trefil jen břevno. Skóre se měnilo až deset minut před koncem druhého poločasu, kdy po dvojnásobném zaváhání v rozehrávce Aston Villy využil situace Bernardo Silva. V samém závěru poté po odpískané ruce proměnil pokutový kop Ilkay Gündogan a uzavřel skóre na 2:0.

90+4

90+3

Mahríz v nadějném přechodu do útoku zastavil akci a raději poslal míč zpět k Rodrimu s Gündoganem. City už ví, že dnešní duel dovede do vítězného konce.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90

Manchester City právě vstřelil branku!
O vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto! Balon si postavil na penaltový bod ILKAY GÜNDOGAN. Třicetiletý Němec zvolil střelu k pravé tyči, to Martínez padal na opačnou stranu.

89

Po Cancelově střele musel zasahovat u své tyče Martínez. Akce pokračovala rohovým kopem, po kterém přišla hlavička Jesuse do ruky bránícího hráče. Penalta pro domácí.

88

Ederson si dal na čas s rozehrávkou po faulu na Silvu. Nakonec odpálil balon daleko na útočnou polovinu trávníku, kde to je pro domácí nejbezpečnější.

87

Hra se přece jen přesunula blíže k brance City. Po ztrátě balonu se ale dopustil faulu za žlutou kartu Neil Taylor. Na trávníku zůstal Bernardo Silva.

86

Naopak čerstvý Mahríz s Jesusem znepříjemňují rozehrávku hostujícího celku. Nakonec se balon dostal ke Grealishovi, který však útočil do plných.

85

Phil Foden měl sice otevřenější prostor na levé straně, ale raději zvolil jen přihrávku k nohám Rodriho.

84

Domácím vyhovuje jednobrankové vedení i držení balonu dostatečně daleko od branky Edersona. Hostům navíc docházejí síly a nenapadající tak agresivně.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Mahríz spěchal s míčem do vápna, ale Silvovi už ho přihrát nedokázal.

82

Aston Villa se snaží o rychlou odpověď. Střídající El Ghazi se pokoušel zahrozit z levé strany, ale přetaženým centrem našel jen Zinčenka.

81

Ihned po inkasované brance vyfasoval za protesty červenou kartu hostující trenér Dean Smith.

79

Manchester City se ujímá vedení! Rozehrávka hostujícího gólmana nebyla ideální, poté zaváhal v nebezpečném prostoru i Mings. Balon získal před vápnem Rodri, který vyzval k útoku BERNARDA SILVU a portugalský útočník rozvlnil síť parádní ránou.

78

Tempo zápasu se v posledních minutách zvyšuje. Manchester City sice po většinu času útočí, ale i Aston Villa cítí šanci na zisk více bodů.

77

Grealish byl tentokrát v roli nahrávače. Parádním prostrčením uvolnil na středu vápna McGinna, ale ten v záklonu netrefil míč dokonale.

76

Hosté rozhodně nehodlají jen bránit. Do otevřenější obrany se hnal Watkins, který prudkým pasem chtěl najít Grealishe, ale na poslední chvíli přišel skluz Diase.

75

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Matt Targett, přichází Neil Taylor.

74

Ederson musel rychle na hranici svého vápna. Prudkou rozehrávku Martíneze prodloužil Grealish právě až k brazilskému brankáři Manchesteru City.

73

Problémy s levým kolenem má Matt Targett. Po krátkém ošetření na hrací ploše se může pokračovat ve hře.

72

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Rijád Mahríz.

72

Zinčenko spolupracoval s Fodenem, který perfektně zavezl míč do vápna. Zpětnou přihrávkou už ale Sterlinga v malém pokutovém území nenašel.

71

Prudký centr od rohového praporku nedokázali domácí zužitkovat. Hosté se ale zmohli jen k odkopu a City tak může i nadále držet balon pod kontrolou.

70

Gól nyní visel ve vzduchu. Gündogan ani následně Bernardo Silva ale obranné hradby před Martínezem nepřekonali.

68

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Anwar El Ghazi.

68

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Jacob Ramsey.

68

První žlutá karta zápasu! Po nadějné akci Aston Villy musel zasahovat Ederson. Když se domácí osvobodili přišel taktický faul Luize za žlutou kartu.

67

Po faulu Gündogana na Barkleyho měli hosté k dispozici pořádně nebezpečnou standardní situaci těsně před vápnem. Pokus Luize ale zastavila obranná zeď.

66

Na hranici pokutového území si posouval míč do střelecké pozice Sterling. Než se ale rozhodl vypálit nebo přihrát, tak měl pod nohama Mingse.

65

Směrem do ofenzivy je z hostů nejaktivnější jednoznačně Bertrand Traoré. Útočník z Burkiny Faso zatáhl po pravém kraji míč na útočné území, poté pálil Grealish, ale jen do středu branky.

64

Nápor Manchesteru se zvyšuje. Nyní nebyl daleko od otevření skóre Ilkay Gündogan, ale po zblokovaném centru pálil v pádu jen mimo tři tyče.

62

Traoré centroval do pokutového území z místa faulu. Domácí měli co dělat, aby míč dostali z nebezpečného prostoru, ale Ederson tentokrát zasahovat nemusel.

61

Ihned po příchodu na trávník se Gabriel Jesus dostal do nadějné pozice. Zinčenko přistrkával míč k nohám Jesuse, ale ve zhuštěném prostoru se ke střele neprosadil.

60

Ani hodina hry gól nepřinesla. Po změně stran jsou i nadále více u balonu domácí fotbalisté, ale branky zůstávají zamčené.

59

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Gabriel Jesus.

58

Silvův mizerný centr sice skončil u Traorého, ale ten se nechal odstrčit Fodenem. Právě dvacetiletý křídelník se poté vydal sám do vápna, ale jeho pokusu chyběla přesnost.

57

Tlak Manchesteru se i nadále zvyšuje. Sterling v pokutovém území na Mingse nevyzrál. Domácí ale budou pokračovat autovým vhazováním.

56

Po několika divokých minutách se domácí usadili na útočné polovině a zkouší překonat pevnou obranu Aston Villy v čele s gólmanem Martínezem.

54

Velice blízko k otevření skóre byli i domácí. Po průnikové přihrávce Kevina De Bruyneho si naběhl do vápna Cancelo. Ještě kličkou si udělal prostor ke střele, ale míč se otřel pouze o břevno.

53

Ederson podržel svůj tým! Martínez fantasticky založil akci rychlým výkopem, Traoré si exkluzivně zpracoval míč do pohybu kolem De Bruyneho, ale táhlou střelou Edersona nepřekonal.

52

Obléhání pokutového území Aston Villy pokračuje. Foden přiťukl balon proti noze Gündoganovi, který s nadějné pozice na hranici vápna branku netrefil.

51

Právě od hostujícího brankáře putoval dlouhý výkop jen k osamocenému Watkinsovi. Proti výrazné přesile ale neměl příliš šancí balon udržet.

50

Domácí po návratu ze šatem zvyšují obrátky. Gündogan nebyl v prvním poločase příliš vidět, ale nyní rozběhl Cancela, který však nacentroval jen do Martíneze.

49

Stones přihrával Sterlingovi. Domácí se natlačili až do pokutového území soupeře, ale přetažený centr ani následný pokus Kevina De Bruyneho gólový nebyl.

48

S Diasem si Stones vyměnil několikrát míč. Poté byl ve hře i Joao Cancelo, který ale neměl na pravé straně příliš mnoho prostoru a tak přenesl balon až k Zinčenkovi.

47

I po změně stran zaujali domácí dominantní pozici. Bernardo Silva posouval míč kolem pokutového území k Rodrimu, ale obrana Aston Villy i nadále drží.

46

Do druhého poločasu dnešního zápasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu hosté. Barkley se jako první dotkl míče, poté přišel dlouhý nákop na pravou stranu, kde ale Watkins souboj se Zinčenkem prohrál.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.

Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+3

45+2

Domácí mohli jít ve druhé minutě nastavení do vedení. Po neskutečné přihrávce De Bruyneho mohl pálit osamocený Phil Foden, ale než si míč připravil ke střele, tak se k němu stáhl Konsa.

45+2

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.

45+1

Po sražené Watkinsově střele rozehrávali hosté ještě jeden rohový kop. Traoré ale našel pouze hlavu Stonese a poté už se domácí dokázali ubránit.

45

Individuálně to chtěl vzít na sebe Raheem Sterling, ale v souboji jeden na jednoho na Targetta nevyzrál. Nakonec přilétl do vápna přetažený centr, který ale Foden zakončit nedokázal.

44

Minutu před pauzou předvedl mizernou rozehrávku Tyrone Mings. Zcela zadarmo odevzdal míč soupeři a domácí se mohou ještě pokusit zaútočit.

43

Tak přece jen se před přestávkou tempo zápasu lehce zvyšuje. Fodenův průnik byl ale zastaven ještě před šestnáctkou aktuálně desátého týmu Premier League.

42

Grealish vyslal přihrávkou mezi obránci do úniku Watkinse. Měla následovat zpětná přihrávka, tu si ale ve vápně pohlídal John Stones.

41

Kevin De Bruyne měl hned dvě příležitosti k rozehrávce od rohového praporku. Napodruhé byl pískán útočný faul na hostujícího gólmana.

40

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Nejprve Barkley okradl o balon Rodriho, poté ještě přišel centr De Bruyneho, který byl ale znovu jen sražen.

39

Tempo prvního poločasu není nijak závratné. Domácí favorité sice drží i nadále balon většinu času pod kontrolou, ale blíže k Martínezovi se přes staženou obranu nemohou dostat.

38

V hlavičkovém souboji sice Cancelo přeskočil McGinna, ale balon skončil od domácího beka jen za postranní lajnou. Po autovém vhazování poté pálil Barkley, ale Ederson byl u své tyče včas.

37

Od Martíneze putoval balon pouze k nohám Rodriho. Ten poté sice našel Silvu, ale od něj už skončila dlouhá pobídka jen u v ofsajdu stojícího Martíneze.

36

Phil Foden posílá do vápna jeden centr za druhým, ale ani jednou ještě spoluhráče na zadní tyči nenašel. Sterling se zapomněl u postranní lajny.

35

Ke slovu se začínají dostávat i hosté. Grealish nedokázal lépe přihrát Traorému a toho využil v obraně postavený Olexandr Zinčenko.

34

Hosté se po kontaktu Watkinse s Cancelem dožadovali odpískání faulu uvnitř pokutového území, ale rozhodčí Moss nechal hru pokračovat.

33

Rodri uvolnil na levé straně Fodena, ten po chvíli vracel míč proti noze španělskému spoluhráči, ale opět se do pokusu z hranice vápna postavil obránce Aston Villy.

32

V hustém dešti se ani jeden z týmů nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Domácí sice drží balon, ale v dostatečné vzdálenosti od branky Emiliana Martíneze.

31

Po odchodu Walkera se na pravou stranu obrany přesunul Cancelo, Zinčenko hraje zleva. A právě Cancelo nyní pořádně potrápil obranu soupeře prudkým centrem.

30

I po půlhodině zápasu jsme branku neviděli. Nyní nebyl daleko Kevin De Bruyne, který však po zpětné přihrávce Gündogana pálil z hranice vápna jen do obránce.

29

Ukrajinský reprezentant se okamžitě po svém příchodu dostal k balonu. S Fodenem si ale příliš nerozuměl a musel také faulovat Traorého.

28

Tak přece jen to dál nepůjde. Zraněného Kylea Walkera nahrazuje na trávníku Zinčenko.

28

Také hosté měli k dispozici rozehrávku od rohového praporku. Bezpečně míč odpravil z vápna Stones a ještě rozběhl De Bruyneho. Ten však v silovém souboji nestačil na bránícího Luize.

27

Po zisku míče mířili do protiútoku hosté. Grealish přihrával na pravou stranu Traorému, který přízemním centrem našel jen Diase.

26

Guardiolova družina i nadále drží balon pod kontrolou na útočné polovině. Po Silvově přihrávce se za balonem za obranu nerozběhl Foden.

25

Po nedůrazném odkopu se zjevil v nadějném prostoru na penaltě Rodri. Slabou střelou do středu branky však Emiliana Martíneze nezaskočil.

24

Stones neměl komu nahrát a tak zvolil pouze přiklepnutí Diasovi. Portugalský stoper už rozběhl Sterlinga, který získal pro domácí další rohový kop.

23

Walker to ještě zkusí na trávníku. Domácí mířili do útoku podél levé postranní lajny, ale Cancelova pobídka směrem k Fodenovi neprošla.

22

Asi to opravdu nepůjde. Kyle Walker je v péči lékařů se zadním stehenním svalem. Čerstvě padesátiletý trenér City Guardiola ale ještě se střídáním čeká.

21

Tentokrát se z levé strany odhodlal k centru Joao Cancelo. Ve vápně ale nebyl téměř nikdo z domácích a balon jen prolétl do bezpečí z pohledu Aston Villy.

20

Ani úvodních dvacet minut gól nepřineslo. Domácí jsou po většinu času u balonu, ale k ohrožení Martínezovy branky dochází pouze sporadicky.

19

Walker není po střetu s Grealishem stoprocentně fit. Pravý bek City kulhá a domácí budou muset nejspíše sáhnout ke střídání. Za postranní lajnou se začal rozcvičovat Zinčenko.

18

Pohlednou kombinaci mohl ještě podpořit Gündogan, který však svou průnikovou přihrávku na Cancela o něco přetáhl. Balon skončil jen za koncovou čárou.

17

Po tvrdém střetu Walkera s Grealishem se nepískalo. Míč propadl za postranní lajnu a tak mohli vhazovat téměř ze středu trávníku domácí fotbalisté.

16

Hosté se museli dlouhé sekundy bránit v jedenácti ve vlastním vápně. De Bruyne však centr na Silvu přetáhl, poté se při snaze získat míč ještě na útočné polovině provinil faulem Sterling.

15

Na trávníku se připomněl také Joao Cancelo, který z dálky chtěl překvapit Martíneze. Míč však jen prolétl nad hostující brankou.

14

V nadějném postavení ve vápně byl znovu Phil Foden. Před sebou ale napálil posledního bránícího hráče Aston Villy. City začíná pořádně tlačit soupeře.

13

Tentokrát domácí rozehráli roh jen do kombinace. Zatím neviditelný Ilkay Gündogan se nabídl Fodenovi, ale společně z levé strany před Martíneze neprošli.

12

Už už to vypadalo, že by se mohl zapotit i Ederson. Hosté šli hned ve třech do otevřené obrany, ale Grealishova klíčová nahrávka na Traorého skončila jen na kopačce Diase.

11

Právě Phil Foden ještě rozehrával od rohového praporku, ale vysokým centrem dal šanci Martínezovi, aby si pro balon vyskočil těsně za malým vápnem.

10

Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe domácím. City je od samého úvodu zápasu aktivnější, ale ani průnik Fodena nebezpečnou ránou neskončil.

9

Další útočnou akci domácího celku vedl De Bruyne. Devětadvacetiletý Belgičan tahal balon z levé strany až před vápno, kde ale nepřešel přes dobře postaveného Konsu.

8

Cash vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Domácí se okamžitě nahrnuli v aktivním napadání na útočnou polovinu, ale k balonu se ne a ne dostat.

7

Nebezpečný průnik z pravé strany předvedl také Bertrand Traoré. Ve vápně překonal Cancela, ale poté si dal míč příliš daleko od nohy a toho využil bránící Dias.

6

Manchester ještě pokračoval dalším rohovým kopem, ale hosté už nedali soupeřům tolik prostoru a po odkopu balonu mohou hru uklidnit ve středu pole.

5

První obrovská šance City! Bernardo Silva po rozehrávce rohového kopu získal míč na první tyči, ale z blízkosti Martíneze překonat nedokázal. Akce ještě pokračovala, ale zmatky v malém pokutovém území gólem neskončily.

4

Faul na Silvu. Targett se nechal lehce obehrát u postranní lajny a musel sáhnout k nedovolenému zákroku. De Bruyne ale poslal volný přímý kop jen k prvnímu bránícímu hráči Aston Villy.

3

Kyle Walker neměl na pravém kraji mnoho prostoru, proto svůj útok zastavil a raději poslal míč zpět ke Stonesovi a City to může zkusit zleva.

2

Od Stonese putoval balon na levou stranu, kde ale měl Cancelo složitou pozici u postranní lajny a poprvé se tak mohou dostat k míči hostující hráči.

1

Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Po Bernardu Silvovi se dotkl balonu také Rodri, který poté rozehrál ještě ke stoperům a zahrál si také Ederson.

1

Hlavní rozhodčí Moss již se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na manchesterský Etihad Stadium. Dohrávka prvního kola může za několik málo okamžiků začít.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – De Bruyne (C), Rodri, Gündoğan – B. Silva, Sterling, Foden.
Náhradníci: Steffen – Bernabé, García, F. Torres, Zinčenko, Jesus, Fernandinho, Mahríz, B. Mendy.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, Barkley – B. Traoré, Grealish (C), J. McGinn – Watkins.
Náhradníci: Heaton – Engels, Nakamba, A. Almuhammadí, N. Taylor, Davis, Ramsey, El Ghazi, Guilbert.

30.01. 2016 Aston Villa – Manchester City 0:4

Guardiolův výběr nebyl v úvodu sezony tak dominantní, jak bývalo v posledních letech zvykem. Překvapivě vyfasoval debakl 2:5 s Leicesterem a poté pouze remizoval v Leedsu i na trávníku West Hamu. I přes další prosincová zaváhání s rivaly z United a v domácím duelu s West Bromem se Manchester City vytáhlo již na třetí příčku a kdyby dnes proti Aston Ville v dohrávce prvního kola uspěl, může se vyšplhat na samotné čelo Premier League.

V posledních týdnech a dnech mají Citizens potíže s onemocněním Covid-19. Ale zdá se, že španělský trenér bude mít k dispozici všechny své hvězdy. Otazník je nad Sergiem Agüerem, který byl v nucené izolaci. Mimo hru by měli být i Laporte s Garcíou.

I přes značnou marodku se Manchesteru podařilo vyhrát posledních osm zápasů, když z poháru vyřadil Arsenal i United a v lize Guardiolova družina nedala šanci Newcastlu a Chelsea, a v posledním týdnu také bez inkasovaného gólu Brighton a Crystal Palace. Právě ve víkendovém zápase proti Crystal Palace se stal nečekaným hrdinou John Stones, který hned dvakrát gólově rozvlnil síť.

Aston Villa nebyla v loňském ročníku Premier League krok od sestupu. Mizernou sezonu ale dokázala zachránit na poslední chvíli, když si důležité body vyhrála v posledních čtyřech zápasech. Nakonec měla Aston Villa k dobru jediný bod na sestupové pozice.

Aston Villa měla oproti Manchesteru City skvostný úvod sezony. V prvních čtyřech zápasech neztratila ani bod, navíc senzačně sestřelila 7:2 obhájce titulu z Liverpoolu. V listopadu však přišly čtyři porážky v krátkém sledu a najednou se The Villans propadli až na aktuální jedenáctkou pozici v ligové tabulce.

Na Nový rok se Aston Villa představila v Manchesteru proti místním United. Ve druhém poločase ještě dokázal srovnat na 1:1 Traoré, ale poslední slovo měl domácí Bruno Fernandes. Následně v FA Cupu Villa padla s Liverpoolem 1:4.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Anglická nejvyšší soutěž Premier League pokračuje dalším hracím dnem a my se společně zaměříme na dohrávku prvního kola ve které favorizovaný Manchester City přivítá Aston Villu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.