To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 21:3.

Je konec. Inter Milán naprosto deklasoval Šachtar Doněck poměrem 5:0. První vážnější šance přišla až v 19. minutě a rovnou z toho byla branka, kterou vstřelil Lautaro Martínez. Ve 26. se málem domácí dostali do dvoubrankového vedení, ovšem svou příležitost nevyužili a nakonec se pískal ofsajd. Posléze ještě Barella prověřil gólmana Pjatova a ke konci poločasu vypálil hostující Antônio nad svatyni Handanoviče.
Druhá polovina zápasu byla velice gólová. V 62. minutě mohl Moraes srovnat, ovšem nedal a o dvě minuty později poslal Interu do dvoubrankového vedení D'Ambrosio. V 74. minutě se podruhé trefil Martínez. Nakonec se gólu dočkal také Lukaku a to hned dvakrát, když se trefil v 78. a 84. minutě.

D'Ambrosio
81. min Moses
23 Barella
Barella
Brozović
85. min Sensi
Gagliardini
15 Young
Young
66. min Biraghi
9 Lukaku
Lukaku
85. min Esposito
Martínez
81. min Eriksen

Marlos
75. min Konopljanka
21 Patrick
Patrick
59. min Solomon

90

Roberto Gagliardini se sice po centru dostal do zakončení hlavou, které Pjatov vyrazil a navíc sudí odpískal útočný faul.

89

Nyní má ještě Inter k dispozici rohový kop z pravé strany a může tak zvýšit svůj obrovský náskok.

88

Míč se ocitl pouze v zámezí a Milánští tak mají k dispozici autové vhazování.

86

Sebastiano Esposito se ocitl v obrovské šanci, ale jeho zakončení minulo pravou tyč! Nakonec se ale posléze odpískal ofsajd.

85

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Sebastiano Esposito.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Stefano Sensi.

84

Inter Milán právě vstřelil branku!
Tak tohle už vypadá na solidní debakl, jelikož Inter naděluje Šachtaru bůra! Obránce Stefan de Vrij poslal přihrávku ROMELU LUKAKUOVI, který se následně s míčem prodral přes obránce Chočolavu a zakončil mezi nohy Pjatova. Asistence: Stefan de Vrij.

82

Ukrajinské mužstvo se sice stále snaží něco vymyslet, ale centr z pravé strany odkopla obrana Interu.

81

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Danilo D'Ambrosio, přichází Victor Moses.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Christian Eriksen.

80

Šachtar je i nadále v problémech a znovu je pod tlakem při rozehrávce na své polovině.

78

A další míč v síti Andrije Pjatova znamená vedení Interu 4:0! Opět se hosté dopustili chyby na své polovině a k míč se dostal Lautaro Martínez, který jej excelentně prostrčil do vápna, kde se k němu dostal ROMELU LUKAKU, jenž zakončil přízemní střelu k levé tyči. Asistence: Lautaro Martínez.

77

Nyní se domácí hráč dopustil faulu, když přišlápl ruku soupeře.

75

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Jevhen Konopljanka.

74

Je hotovo, neboť jde Inter do tříbrankového vedení! Hosté přišli o míč na své polovině a posléze se k balónu dostal Lukaku, který jej přenechal LAUTARU MARTÍNEZOVI, jenž zakončil fantasticky k pravé tyči. Asistence: Romelu Lukaku.

73

Cristiano Biraghi se posléze na levém křídle ocitl v ofsajdu a hra je tak přerušená.

72

Romelu Lukaku konečně dostal míč tak jak to má rád, ovšem jeho s jeho zakončením si poradila gólman Andrij Pjatov.

70

Ovšem následný centr skončil jen v zámezí za bránou Interu a dvacet minut před koncem vede italský celek o dvě branky.

69

Nyní se právě Roberto Gagliardini dopustil faulu na Marlose a Doněck tak bude u balónu.

68

Roberto Gagliardini se dopustil faulu při útočném snažení, což je pro Inter velká škoda.

66

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Cristiano Biraghi.

64

Nedáš, dostaneš! Inter Milán upevňuje své vedení na 2:0 a je čím dál blíž k finále Evropské ligy! Marcelo Brozović poslal centr z rohového kopu do vápna, kde obrana hlídala především Lukakua, čehož využil DANILO D'AMBROSIO a hlavou zakončil do pravé části branky. Asistence: Marcelo Brozović.

63

Tentokrát Inter Milán získal rohový kop z pravé strany.

62

Obrovská šance Šachtaru! Júnior Moraes dostal přesný centr z levé strany před bránu, ale jeho hlavička skončila jen u brankáře Samira Handanoviče!

61

Ashley Young se snažil odcentrovat z levé strany, ovšem byl skvěle vykrokován svým obráncem, který jej nenechal poslat míč před bránu.

60

Máme za sebou hodinu utkání, kdy Inter Milán stále vede nad Šachtarem Doněck poměrem 1:0.

59

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Manor Solomon.

59

Posléze přišel faul Ashleyho Younga a následuje střídání.

58

Taisonovi už to sudí spočítal a za faul na Bastoniho uviděl žlutou kartu.

57

Opět se Romelu Lukaku rozčiluje, neboť znovu nedostal míč do běhu, nýbrž na paty a je tak z toho další ztráta.

56

Opět a bohužel tady máme nudnější pasáž utkání, kdy Šachtar opět drží míč na kopačkách, ale nemůže se dostat přes polovinu hrací plochy.

54

Júnior Moraes nevybíravým zákrokem poslal k zemi protihráče Godína a rozhodčí mu domluvil.

53

Posléze se sice pro změnu dostali k míči domácí, ale následně se Roberto Gagliardini provinil faulem.

52

Ashley Young se tentokrát nedomluvil se svým spoluhráčem a Šachtar po nepřesné přihrávce získal zadarmo autové vhazování.

51

Posléze se na druhé straně dostal ke střele Romelu Lukaku, ale jeho pokus pravou nohou letěl vedle pravé tyče.

50

Taison to tentokrát vzal na sebe, ale jeho pokus z dálky letěl hodně daleko vedle brány.

49

Následný rohový kop Interu Milán nepřinesl nic nebezpečného a Šachtar se tak může pokusit něco vymyslet.

48

Lautaro Martínez se skvěle dostal k míči a posléze se snažil přelobovat brankáře Pjatova, který ale jeho pokus vyrazil!

47

Nyní si Inter celkem zavařil, když šel s míčem až před bránu, kde domácí hráč napálil Roberta Gagliardiniho a soupeř si chtěl vymodlit penaltu, ovšem sudí jí neodpískal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:01.

První poločas je u svého konce a Inter Milán vede nad Šachtarem Doněck poměrem 1:0. Zrovna atraktivní fotbal jsme bohužel neviděli. První vážnější šance přišla až v 19. minutě a rovnou z toho byla branka, kterou vstřelil Lautaro Martínez. Ve 26. se málem domácí dostali do dvoubrankového vedení, ovšem svou příležitost nevyužili a nakonec se pískal ofsajd. Posléze ještě Barella prověřil gólmana Pjatova a ke konci poločasu vypálil hostující Antônio nad svatyni Handanoviče.

45+1

45+1

Romelu Lukaku se nyní hodně rozčiluje, neboť dostal přihrávku znovu na paty a nemohl tak něco vymyslet.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45

Posléze byl zfaulován Taison a Šachtar tak získal volný kop, který ale rychle rozehrál nakrátko.

44

Doněck ovšem i nadále obklopuje polovinu Interu a bude chtít srovnat před přestávkou.

43

Romelu Lukaku znovu pokazil přihrávku a založil tak rychlý protiútok Šachtaru, který ale byl následně pozastaven.

42

Nakonec se opřel do míče Marcos Antônio, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu Samira Handanoviče.

41

Uspávacím tempem se nyní Doněck snaží dostat blíž k bráně Interu a postupně jim to vychází.

39

Mykola Matvijenko se postará o autové vhazování Šachtaru, který sice je velice často u míče, ale to je tak zatím vše.

38

Lautaro Martínez se snažil procpat k míči po přihrávce do běhu, ale jako první byl u něj gólman Andrij Pjatov.

37

Nepřesný nákop hostujícího gólmana skončil opět jen u obrany domácího celku a po šanci Barelly tady máme znovu o něco nudnější pasáž.

36

Júnior Moraes se sice dostal do zakončení hlavou po centru z pravé strany, ale obrana soupeře si s ním poradila a tohle tak nemělo šanci na úspěch.

35

Ovšem roh italského velkoklubu už tak nebezpečný nebyl a dopředu mohou jít hosté.

34

Nicoló Barella vyslal z pravé strany vápna tvrdou ránu, která gólmana Andrije Pjatova pořádně zaštípala! Následuje rohový kop Milánu.

32

Danilo D'Ambrosio se posléze vydal na nákop po pravé straně, ale na míč nedosáhl a Andrij Pjatov tak bude mít odkop od své svatyně.

31

Inter už nyní v pohodě a klidu drží míč na své polovině a snaží se najít nějakou skulinku.

30

Rohový kop ukrajinského celku byl ale rozehrán bídně a ani po půl hodině hry jsme se tak nedočkali šance ze strany hostů.

29

Júnior Moraes se po skvělé přihrávce Dodôa dostal do zakončení uvnitř šestnáctky, ale ta byla zblokována a následuje rohový kop.

27

Nyní se zase na druhé straně snažil něco vymyslet Šachtar, ale středem hrací plochy to nešlo.

26

V dobré šanci se tentokrát ocitl Inter, ale ani Lukaku či jeho kolega nedokázali zakončit z bezprostřední blízkosti! Nakonec ale letěl praporek rozhodčího nahoru a odpískal se ofsajd.

25

Barella tentokrát dával centr z pravé strany na střed, ale obrana Šachtaru si s ním poradila bez problému.

24

Míč se ocitl jen za bránou a Milánští tak beze spěchu budou rozehrávat od své svatyně.

22

Taison se dostal k míči a nabral rychlost po levé straně, ovšem obrana Interu si poradila.

21

Tentokrát se sice Šachtar procpal dopředu, ale ani nyní se ukrajinskému celku nepodařilo zakončit.

20

Danilo D'Ambrosio bude muset jít mimo hrací plochu, neboť má krvavou ránu v obočí po souboji se soupeřem.

19

Máme tady úvodní branku hned z první šance utkání a italský celek jde do vedení! Odkop se brankáři Pjatovovi vůbec nepovedl a k míči se dostal Nicoló Barella, který se skvěle dostal přes Matvijenka a posléze odcentroval míč z pravé strany do vápna, kde zakončil hlavou k levé tyči LAUTARO MARTÍNEZ. Asistence: Nicoló Barella.

17

Posléze se bývalý hráč Manchesteru United Ashley Young dopustil faulu a u míče bude soupeř.

16

Lautaro Martínez byl v náběhu, ale k míči se nakonec nedostal a ani tentokrát jsme tak nebyli svědky první šance.

15

Doněck si dává míč krátkými přihrávkami ze strany na stranu a nepouští soupeře takřka vůbec k balónu.

14

Posléze přišel protiútok Interu, ale Romelu Lukakovi se nepovedla přihrávka pod sebe a balón tak znovu ulovil pod svá křídla Šachtar.

13

Stále můžeme vidět u míče ukrajinské mužstvo, ale zatím to bohužel není nic moc atraktivního.

12

Doněck ale i nadále pokračuje v útočném snažení a vybojoval autové vhazování na levé straně.

11

Taison se vydal s míčem po levém křídle, ovšem na obránce Danila D'Ambrosia si nevěřil.

10

Presink italského celku je celkem vysoký a nyní se Šachtar dopustil chyby v rozehrávce, ovšem to domácí mužstvo nepotrestalo.

8

Lautaro Martínez se snažil si sběhnout za obranu na nákop svého spoluhráče, ale balón skončil pouze za bránou Andrije Pjatova.

7

Následný centr z volného kopu ale nepřinesl žádnou větší šanci a hostující mužstvo získalo autové vhazování na pravé straně.

6

Mykola Matvijenko ovšem nyní poslal k zemi Danila D'Ambrosia a Inter Milán má k dispozici volný kop z pravé strany.

5

Úvod zápasu je zatím velice opatrný a ani jeden tým se nedostal blíž k bráně soupeře.

4

Znovu přišel hvizd hlavního rozhodčího, kterým je dnes Marciniak z Polska.

3

Posléze ale balón zavítal pouze do zámezí a Inter Milán tak získal autové vhazování na polovině svého ukrajinského soupeře.

2

Nyní už se může pokračovat a Šachtar Doněck drží balón na své polovině. Pomalou kombinací se tak snaží něco vymyslet.

1

Krátce po začátku tohoto utkání domácí Inter odkopl míč, neboť balón, se kterým se hrálo pár vteřin byl vyfouklý.

1

Inter Milán: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Bastoni – D'Ambrosio, Barella, Brozović, Gagliardini, Young – R. Lukaku, Lautaro Martínez.
Náhradníci: D. Padelli – Biraghi, Valero, Candreva, Eriksen, S. Esposito, Moses, Pirola, Ranocchia, Alexis Sánchez, Sensi, Škriniar.

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Chočolava, Matvijenko – Antônio, Stěpaněnko – Marlos, Patrick, Taison – Júnior Moraes.
Náhradníci: Trubin – Bolbat, Bondar, Cipriano, Tetê, Dentinho, Fernando, Maycon, Konopljanka, Kovalenko, Solomon, Pichaljonok.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz.

FK Šachtar Doněck:

Šachtar se nejprve utkal s Benficou. Toto střetnutí přineslo velice dobré dvojzápasy, ale Doněck nakonec postoupil poměrem 5:4. V osmifinále Šachtar spláchl Wolfsburg 5:1. V posledním zápase se tento ukrajinský celek setkal s Basilejí. Už ve 2. minutě šel Šachtar do vedení po brance Moraese. Ve 22. minutě zvýšil náskok Taison, V 75. minutě to bylo už 3:0, když se prosadil z penalty Alan Patrick. V 88. přidal další Dodo. V nastavení jen korigoval soupeř van Wolfswinkel. Šachtar Doněck tak vyhrál vysoce 4:1.

Inter Milán:

Inter Milán narazil v 1/16-finále na Ludogorec, který celkově porazil jasně 4:1. V osmifinále si poradil 2:0 s Getafem a naposled se setkal s Leverkusenem. V 15. minutě poslal Inter do vedení Barella a o šest minut později zvýšil náskok Lukaku. Ve 24. minutě sice snížil Havertz, ovšem následně už branka nepadla a Inter tak postoupil po výhře 2:1.

V semifinále Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Inter Milán a FK Šachtar Doněck. Naposled se spolu tato mužstva utkala v roce 2005 v rámci Ligy mistrů, kdy zápas na půdě Interu skončil remízou 1:1. Dnes je ale vše jinak a hrát se bude na neutrální půdě v Düsseldorf Aréně. Utkání budou řídit polští rozhodčí. Tím hlavním bude Marciniak, jeho asistenti jsou Sokolnicki a Listkiewicz. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.