A je konec! Bořek Dočkal si ještě neodpustil počastovat jednoho z pomezních, ale na nerozhodném výsledku to nic nezměnilo. Nepříznivý stav 1:2 pro Spartu vydržel až do 83. minuty. Vyrovnávací branku zařídil Matěj Hanousek, kterého šikovně našel Michal Sáček, střelou k zadní tyči.

Z Rakouska je to ode mne i Sparty vše. Hráči zítra odjíždí zpět do Čech, kde je v pondělí bude čekat otevřený trénink. Já se na Vás budu těšit zase někdy u jednoho z mnoha sportů, které se na této planetě dají provozovat. Do té doby, hezký večer a nashledanou.

90+3

90+2

Spartě se jejich poslední postup naopak nedaří.

Sestava RZ Pellets Wolfsberger AC

Sestava AC Sparta Praha

90+1

Poslední výběh domácích musel zachraňovat jeden z pražských stopperů.

90

K hlavičce se dostal Čelůstka, jenže byl v ofsajdu.

90

Volný kop pro Spartu, staví se k němu Dočkal.

88

A velkou šanci měl opět Adam Hložek! Pronikl do vápna jako nůž máslem, prohodil si balón s Bořkem Dočkalem a nakonec jeho dělovka skončila na chodidle padajícího gólmana.

88

Sparta zavařila domácí obraně, gólman ale vše s přehledem zvládl.

83

Sparta právě vstřelila branku!
Sparta srovnává! Michal Sáček vybojoval míč, po lajně našel úplně volného ,MATĚJE HANOUSKA a ten se prosadil střelou na zadní tyč!

80

Bořek Dočkal přistrčil na hranici vápna míč Krejčímu, jeho ostrá rána z levačky sice zamířila mezi tři tyče, bohužel pro Spartu ale do jedné z branek, které jsou odloženy na okraji trávníku.

78

Spartě teď nevyšlo několik centrů do vápna. Míč nakonec skončil za čárou a vykopává gólman.

76

Milan Heča se rozhodl ostře vyběhnout proti utíkajícímu míči a sebral domácím vítr z plachet.

74

Bořek Dočkal zfauloval Holzera a míč tak mají domácí.

72

Centr Baumgartnera na Hodžiče nakonec také letěl nad branku.

70

Po faulu domácích přišel kop od Bořka Dočkala. Hlavičkou to zkusil Michal Sáček, ale míč letěl nad branku.

68

Sparta se snaží napadat, rakouští hráči se ale nenechávají vyvést z klidu.

64

Na hřišti jsou zatím aktivnější domácí. Velké problémy obraně dělá Matteus Schönbeck.

61

Domácí vystřídali pár hráčů. Předzápasové soupisky bohužel obsahovaly pouze základní jedenáctky. Doufejme, že nám je kolegové hlasatelé ze Sparty oznámí.

58

Drobná lékařská pauza. U střídačky Sparty si nechává chladit nárt Adam Hložek.

56

Další žlutá karta pro Spartu! Lukáš Štětina fauloval zezadu.

55

Matěj Hanousek procpal míč na Ladislava Krejčího, do cesty míče se ale dostala noha domácího stoppera a je z toho roh.

54

Dominik Baumemter po rohu hlavičkoval nad Hečovu klec.

53

Stopper Perić se vydal na výlet až před šestnáctku, nakonec jeho přihrávka ale končí v autu.

51

Velká šance Sparty! Andreas Vindheim dobře centroval na Lukáše Juliše u zadní tyče, jeho zpracování už tak pěkné ale nebylo.

49

Zatím je to bez větších akcí.

46

Na straně Sparty ke střídání nedošlo. Na domácí lavici se ale obměnil prakticky celý tým.

46

Vracíme se na druhý poločas! Pokud byste chtěli zajímavost: první poločas se hrál domácími míči, nyní se ale bude hrát míči Sparty.

Úvodní poločas byl vyrovnaný, ale nakonec končí lépe pro domácí. Ty nastartoval Cheikdou Dieng, když po obrovské smůle Bořka Dočkala dostal přihrávku prakticky do samostatného úniku, pohrál si s Milanem Hečou a zakončil do prázdné branky. Ve 40. minutě se Pellets radovalo znovu, když Eliel Peretz přes několik hráčů našel místo, kam sparťanský gólman nedosáhl.
Tým od Vltavy měl spoustu šancí, vždy tomu ale chyběly milimetry. Nakonec se ale branky dočkal ve 43. minutě, když si Andreas Vindheim šikovně všiml ve vápně volného Adama Hložka, který vystřelil z první a gólman Kuttin se nestihl přesunout od tyčky k tyčce.

45+2

45+2

Sparta už se dopředu nežene a čeká na hvizd.

45+1

Domácí zaveleli k poslednímu ataku, Milan Heča ale situaci zvládl.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Ladislav Krejčí dostal zřejmě za nějakou peprnou debatu s hlavním sudím žlutou kartu.

43

Sparta snižuje! Andreas Vindheim od zadní čáry našel přízemní přihrávkou naprosto volného ADAMA HLOŽKA na puntíku pro penalty a ten z první nedal Manuelu Kuttinovi šanci!

43

A nyní Milana Heču zachránil ofsajd, protože jinak by to bylo 3:0!

40

Wolfsberger právě vstřelili branku!
Jenomže nyní to vzal ELIEL PERETZ na sebe a je z toho druhý gól Rakušanů! Izraelský hráč si po levé straně obehrál celou pražskou obranu a přes jednoho ze stopperů poslalmíč na zadní tyč, mimo dosah Heči!

39

Ale Sven Sprangler teď pěkně protáhl Milana Heču. Přihrávku od Peretze na osu brankoviště nikdo z hostí nečekal a Heča nakonec musel míč odplácnout na roh.

39

A ani Dočkalův roh vážnou šanci nepřinesl.

38

Osamocený Hanousek centroval do vápna, tam ale jako první byl domácí stopper.

37

Celkem nudné výměny na obou stranách půlicí čáry. Sparťanský tlak drobet ochabl.

35

Příliš dlouhou přihrávku Michal Sáček nakonec doběhl a prakticky na zadní čáře odkopnout. Manuel Kuttin tak musel lehnout na zem a vykopnout.

33

Na zemi na chvíli skončil Dieng. Nic vážného to ale není a senegalský hráč odchází rozchodit zřejmě zašláple prsty na noze za čárou.

33

Lukáš Juliš se dral s podporou Matěje Hanouska dopředu. Byl však zastaven křídlem Pellets.

31

A Milana Heču po zblokované střele Michaela Liendla zachránila tyč!

30

Centr Bořka Dočkala zapůsobil faul na Štětinu a byť sudí ukazoval na penaltu, nakonec z toho nic není!

28

Bořek Dočkal si bral míč na aut, nebyl ale spokojen s nabídkou spoluhráčů. Balon tedy zahodil a šel raději sám do pole.

26

U míče jsou nyní Pellets. Tlak českých hráčů jim ale nadále dělá problémy.

23

A ze standardky Spartě opět chyběly milimetry k brance! Míč letěl na zadní tyč, v klubku hráčů se ztečoval a stala se z něho žabička, kterou gólman Manuel Kuttin vyrazil od tyčky opravdu konečky pravé ruky!

22

Michal Sáček se potkal holeň na holeň a jeho bolestný ryk byl slyšet přes celé hřiště.

21

Bořek Dočkal byl zfaulován a vůbec se mu to nelíbilo.

19

Bořek Dočkal zprava krásně odcentroval na Lukáše Juliše u zadní tyče. Jeho hlavička ale břevno o pár centimetrů přeletěla!

18

Postup Sparty nyní zastavil ofsajd. Nutno ale uznat, že teď domácí zatlačila.

17

Faul na Andrease Vindheima.

16

Míč posledních pár minut lítá spíše po zázemí, než po hrací ploše.

14

Po sérii nezajímavých akcí tu byl přímý kop Bořka Dočkala. Stoppeři si ale s balónem na zadní tyč poradili.

10

No ale na druhé straně to gól je a domácí jdou do vedení! Jeden z hráčů Wolfsbergeru překopl kompletně celou obranu rudých, která ještě byla po šanci Dočkala na půlicí čáře, CHEIKDOU DIENG utekl bránícímu Davidu Lischkovi, položil si Milana Heču a z kličky zakončil do prázdné branky!

8

Tak teď byla Sparta milimetry od první branky! Bořek Dočkal hlavičkoval po centru do břevna a ani další dvě dorážky nakonec do branky nešly!

8

A Pražané mají další roh.

7

Ale i Kuttin má první důležitý zákrok. Po střele Bořka Dočkala musel lehnout na zem a vyrazit míč na roh.

6

První velká šance domácích. Cheikou Dieng dostal na vršku velkého vápna přihrávku na osu brankoviště, jeho střela ale nebyla kdovíjak hrozivá.

4

Série rychlých kombinacích obou týmů na hranici pražského vápna. Rakušané ostře a rychle napadali a Sparta se nemohla z pressu dostat.

3

Adam Hložek dokonce mohl napadat přímo gólmana Kuttina.

2

Míč létá ze strany na stranu. Aktivnější je zatím Sparta.

1

Sparta se na chvíli objevila na půlce domácích, nakonec ale pomáhá se hrou gólman Heča.

1

Hráče už máme na hřišti, první výkop bude mít Sparta.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kuttin – Scherzer, Peric, Peretz, Dieng, Liendl (C), Rnic, Leitgeb, Sprangler, Schöfl, Schmerböck

AC Sparta Praha: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Krejčí, Dočkal (C), Sáček, Hanousek – Hložek, Juliš.

Hezký den, dámy a pánové, vítejte u přípravného utkání mezi RZ Pellets Wolfsberger AC a AC Sparta Praha!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.