To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 14:0. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:6.

Manchester UnitedManchester United(4-1-4-1)

22 Romero
Romero
Wan-Bissaka
3 Bailly
Bailly
70. min Lindelöf
Maguire
Williams
17 Fred
Fred
70. min Matić
Greenwood
91. min Mata
Fernandes
6 Pogba
Pogba
Rashford
113. min Lingard
Martial
120+1. min McTominay

FC KodaňFC Kodaň(4-3-3 )

Johnsson
2 Varela
Varela
105. min Bartolec
25 Nelsson
Nelsson
Bjelland
Boilesen
15. min Bengtsson
16 Biel
Biel
57. min Oviedo
6 Stage
Stage
105. min Mudražija
10 Zeca
Zeca
11 Daramy
Daramy
57. min Kaufmann
23 Wind
Wind
33 Falk
Falk
111. min Vick

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (všichni FRA)

• 45Hjaelmhof

Je dobojováno. Čtvrtfinálový duel rozhodl okamžik z 95. minuty, kdy si Bruno Fernandes postavil míč na penaltový puntík a nabídnutou šanci dokázal proměnit. Následná snaha Kodaně vyšla naprázdno a tak cesta dánského celku končí ve čtvrtfinále. Naopak Manchester United se může po velké střelecké převaze těšit z těsné výhry a postupu do semifinále Evropské ligy. S kým se utká, o tom se rozhodne zítra.

120+1

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Scott McTominay.

120

Nastavovat se budou dvě minuty.

119

Signál mířil z pravé strany na Bengtssona, tomu ale míč uskočil a výsledkem byl brejk Manchesteru. Ten střelou neskončil, ale pro anglický tým je teď důležité, že se hraje co nejdál od Romera.

118

Matić fauloval Vicka a je tu celkem nebezpečný přímý kop pro dánský tým. Romero si už koordinuje obranu.

117

Centr od rohového praporku odvracel Matić, definitivně možnost Kodaně ukončil Wan-Bissaka.

116

Lindelöf odvracel Vickův centr z pravé strany, do zakončení se už cpal Kaufmann. Je z toho roh pro Kodaň.

114

Kodaň se snaží vyrovnat nepříznivý stav, jenže po zemi to asi nepůjde, obrana Manchesteru pracuje opravdu výborně.

113

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Jesse Lingard.

112

Karlo Bartolec se snažil vybojovat v pokutovém území míč, jenže se u toho dopustil útočného faulu. Docela se diví, na verdiktu už ale nic nezmění.

111

Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází William Bøving Vick.

110

Manchester nikam nepospíchá, sledujeme teď kombinaci v uctivé vzdálenosti od Johnssonovy branky. Ale anglickému celku to teď stačí.

108

Malá domů na Romera, ten ihned odkopává až na soupeřovu polovinu.

107

Rohový kop pro Kodaň, Maguire nadvakrát odhlavičkoval a dostal hru mimo pokutové území.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+4

První prodloužení skončilo.

105+3

Po rohovém kopu zakončoval Mata, jeho pokus byl lehce sražen, což změnilo směr střely, přesto Johnsson opět našel recept na zákrok. Gólman Kodaně dnes předvádí neskutečný výkon.

105+3

Žlutou kartou byl potrestán Zeca.

105+2

Fernandes nebyl daleko od dalšího gólu, jeho prudkou ránu ale Johnsson nějakým způsobem vytěsnil nad břevno.

105

V první části prodloužení se budou nastavovat dvě minuty.

105

Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Robert Mudražija.

105

Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Guillermo Varela, přichází Karlo Bartolec.

104

Obrana Kodaně je teď jako otevřená výkladní skříň a na Johnssona se valí jeden útok za druhým. Mata byl opět v zakončení, na hranici vápna byl ale odzbrojen.

103

Po narážečce s Matićem se do zakončení nacpal Mata, střela z první však zamířila nad branku.

101

Tempo se teď lehce uklidnilo, rozehrává se od Romerovy branky.

100

Útok za útokem se teď valí na Johnssona, teď na něj šel sám Marcus Rasford, gólman Kodaně jeho prudký dokázal vyrazit a navíc se pískal Rashfordův ofsajd.

99

Johnsson si připisuje další zákroky, když nejprve vystihl Matovu střelu po Martialově kličkách a poté i hlavičku od Fernandese.

97

Kodaň se teď bude muset více tlačit do útoku, což ale může také znamenat okénka v obraně dánského celku.

95

Manchester United právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil BRUNO FERNANDES, dal si pomalý rozběh a poté vyslal střelu na Johnssonovu pravou ruku. Ten vystihl směl, na ránu ale nedosáhl. Manchester je tak rázem blíže postupu mezi nejlepší čtyřku soutěže.

94

Rozhodčí si ještě nechal vše zkontrolovat na videu, po chvíli ale svůj verdikt potvrdil.

93

Akce ale pokračovala a po návratu míče k Martialovi útočník Manchesteru upadl a rozhodčí po Bjellandově zákroku ukázal na penaltu!

93

Johnsson drží svůj tým na vodou, nyní vyrazil Martialovu střelu z vápna!

92

Standardní situace už pro Kodaň nebezpečná nebyla, míč se rázem ocitl až na půlce.

92

Po narážečce se zleva dostal do zakončení Martial, jenže už byl natolik z úhlu, aby gólmana překvapil. Johnsson jeho pokus srazil na roh.

91

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Juan Mata.

91

Začal první poločas prodloužení.

Je za námi devadesát minut hry a postupujícího do semifinále stále neznáme. I po přestávce jsme sledovali pěkný a útočný fotbal, oba celky měly několik šancí, jenže vše bez úspěchu. Manchester dal dokonce gól, ale ani druhý úspěch nebyl uznán pro ofsajdové postavení střelce. No a tak si dáme prodloužení 2x15 minut, případně pokutové kopy.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+2

Sám si u zákroku lehce ublížil, ale po krátkém ošetření je zase na nohou a bude pokračovat.

90+1

Pěknou kličkovanou předvedl Martial, obešel dva protivníky, poté se mu ale do cesty postavil Nelsson a čistým zákrokem mu uzmul míč od kopaček!

90

Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

89

Celá akce skončila vysunutím Wan-Bissaky, jenže ten z ostrého úhlu nemířil vůbec přesně. Je z toho vhazování pro Kodaň.

88

Je tu obléhání kodaňské šestnáctky a velké množství přihrávek.

87

Maguire pospíchá vpřed, chybí mu ale rozběhnutí spoluhráči a tak musí volit rozehru do šířky.

86

Dánský klub si teď dává velký pozor v obraně, konec druhé půle se blíží a s tím i prodloužení.

85

Kodaň v útoku pravou stranou, vše ale skončilo po nepřesné přihrávce Varely.

84

Už je po rohovém kopu, Kodaň si vše pohlídala a Johnsson se snaží hru zklidnit.

83

Teď už zase Manchester a rozhodnutí měl na kopačce Martial. Technickou střelu, která šla do horní části branky, ale mrštný Johnsson vyškrábl na roh!

82

Z dálky to zkusil Rashford, nebylo to ale vůbec přesné. Johnsson si už chystá míč k odkopu.

81

Hráči Kodaně si žádali pokutový kop po průniku do šestnáctky a těsném souboji, po kterém upadl Kaufmann, rozhodčí však stál blízko a ihned ukázal, že se nic nestalo.

80

Kodaň cítí, že by to dnes mohlo vyjít, poslední výpady jsou hodně odvážné.

78

Před vápnem Kodaně je přehuštěný prostor, Manchester to má po zemi hodně těžké.

77

Do protiútoku se dostával Rashford, kterého nedovoleným zákrokem skolil Jens Stage. A měl to za žlutou kartu.

77

Kodaň se vydala do útoku, šlo to pravou stranou, Varela však nedokázal najít své spoluhráče. A tak se už zase hraje opačným směrem.

75

Žlutá karta pro Kodaň, za faul zezadu na Williamse ji spatřil Mikkel Kaufmann.

74

Oviedo chvíli váhal se zakončením z levé strany pokutového území a nakonec z toho byla rána, která se opřela o bránícího hráče...

72

I ve druhé půli se uskutečnila krátká pauza na občerstvení, už je ale zase vše připraveno ke hře.

70

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Victor Lindelöf.

70

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Nemanja Matić.

69

Opět Pogba, nyní se střelou přes obránce. A právě ten obránce mu ránu zablokoval.

68

Fernandes napřáhl ze střední vzdálenosti a donutil Johnssona se netáhnout. Ten jeho střelu vyrazil a o pár vteřin později si poradil i s ranou Pogby.

67

Je to teď opravdu povedený zápas, oba celky se tlačí do zakončení a není to žádná taktická bitva.

65

Po dlouhé době se v útoku zjevila Kodaň a hned z toho byla šance. Tu však zvládl srazit dobře postavený Bailly.

63

Další žlutá karta pro anglický tým, za úder do soupeřova obličeje si ji prohlédl Eric Bailly.

63

Tohle je už smůla. Zpoza šestnáctky napřáhl Fernandes a jeho křížná pumelice skončila na Johnssonově tyči!

61

Je tu žlutá karta pro Manchester, za stažení unikajícího Kaufmanna ji dostal Harry Maguire.

61

Co už nebezpečné být mohlo, byl centr na levou stranu na volného Rashforda. Ten zakončoval z první a nebylo to moc prudké. Takže pro Johnssona snadná práce.

60

Rohový kop pro Manchester, Johnsson a jeho spoluhráči však mohli zůstat v klidu, centr pro ně nebezpečný nebyl.

59

Greenwood opět v akci, teď si nabíhal za obranu na vysokou přihrávku, bylo to však na něj až příliš prudké.

58

Na hráčích Manchesteru je už vidět lehká frustrace, například útočný faul od Greenwůůda byl zcela zbytečný...

57

Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Mohamed Daramy, přichází Mikkel Kaufmann.

57

Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pep Biel, přichází Bryan Oviedo.

57

Anglický tým dal dnes už druhý gól, který nebyl uznán a opět to bylo pro ofsajd. V nedovoleném postavení se ocitl Rashford, když dorážel křížnou střelu, která se odrazila od Johnssonovy tyče.

55

Teď jsme se už dočkali střely, po kombinaci zakončoval po zemi Fred, nedal tomu ovšem potřebnou razanci a Johnsson si připsal snadný zákrok.

54

Fren prostrkával míč po zemi na Pogbu, před ním na vteřinu dvanáct odkopával Bjelland.

54

Na trávníku zůstal chvíli ležet Brandon Williams, který v souboji utrpěl zranění při pokusu o odkop, ale ošetření nebylo třeba. Williams lehce kulhá, ale bude pokračovat.

52

Manchester začíná přitahovat šrouby a vytváří si akce u šestnáctky soupeře. Martial se probíjel levou stranou a byl zastaven na poslední chvíli.

51

Rashford vysunoval za obranu Williamse, jenže přihrávka byla až příliš prudká a skončila mimo hrací plochu.

49

Manchester se řítil do protiakce, na levé straně kličkoval Martial, aby pak přihrál do druhé vlny. Pogba se snažil o střelu ke vzdálenější tyči, míč však poslal do nebes.

47

Přímý kop pro Kodaň hned v úvodu druhé půle, Manchester se před zakončením soupeře zvládl ubránit.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.

Je za námi první půle čtvrtfinálového duelu Evropské ligy a i když jsme gól neviděli, tak jsme sledovali opravdu slušný fotbal s útočnými výpady na obou stranách. Manchester nezužitkoval úvodní nápor, pustil soupeře do hry a první vážnější akce přišla právě od Kodaně. Pogba ale Fredovo zaváhání v rozehrávce zachránil a Romero si mohl oddechnout. Na konci půle jsme se dokonce dočkali gólu, křížnou ranou se trefil Mason Greenwood, po chvilce byl však jeho úspěch odvolán pro těsný ofsajd. Stav je tedy stále 0:0 a zápas má pořád svou zápletku.

45+4

45+2

Další akce manchesterských skončila po faulu Rashforda, který přehnal důraz v osobním souboji o míč.

45

Rozhodčí bude nastavovat čtyři minuty.

45

Manchester sice dal gól a chvíli se radoval z úspěchu do šatny, když se po nedůrazném odkopu gólmana Johnssona vrátil do útoku, jenže finální přihrávka na Greenwooda šla do těsného ofsajdu. A tak přesná křížná rána nebyla uznána a je to stále 0:0.

45

Lépe už vypadala střela od Rashforda z levé strany. Prudký pokus musel Johnsson vyrazit před sebe.

44

Prudký centr z pravé strany propadl až k hranici malého vápna, kde číhal Martial. Rychlost akce jej ale překvapila a tak nezvládl přesně zakončit.

43

Vypadá to, že závěr první půle se odehraje u pokutového území Kodaně. Manchester opět předvádí takřka házenkářskou rozehru.

42

Johnsson uklidňuje situaci ve svém území, má míč v rukavicích a chystá se k pozvolné rozehrávce.

41

Neprošel ani Pogba, jeho pokus o přihrávku na levou stranu byl zablokován pozornou obranou Kodaně.

39

A už zase favorit dnešního utkání – Manchester. Sledujeme kombinaci u vápna, nic ale, co by mělo znamenat bezprostřední ohrožení Johnssonovy branky.

37

Kodaň v protiútoku, zleva si k brance mířil Bengtsson a už se chystal k centru. Ten mu ale svým postavením zablokoval Wan-Bissaka.

36

A znovu Manchester. Tentokrát šla akce po zemi a finálním adresátem měl být Rashford. Prudkou přihrávku však u penalty nezastihl.

34

Samotný roh nebezpečný nebyl, nicméně akce pokračovala a na pas za obranu si naběhl Martial. Myšlenka dobrá, provedení už horší – míč skončil u Johnssona.

33

Nevyšlo to ani po střele v podání Masona Greenwooda, Manchster z toho vybojoval alespoň rohový kop.

32

Manchester opět začíná přidávat na tempu, jenže v koncovce to docela dost skřípe.

30

Na centr z levé strany si na zadní tyči nabíhal Martial a šel po míči ve výskoku. Nechybělo mnoho a špičkou kopačky usměrňoval pas na branku!

28

Zeď sice překonal, ale s ní i Johnssonovu branku a to hned o několik metrů...

27

Už zase hrajeme a po faulu na Greenwooda je tu přímý kop pro Manchester United. Míč si na střelu chystá Fernandes.

25

Je tu kratší přerušení aktivního fotbalu, na řadě je občerstvovací pauza pro oba celky.

23

Začal se nám hrát velice svižný fotbal z obou stran. O kličky v šestnáctce se pokoušel Zeca, míč jej ale neposlechl a od kopaček odskočil do zámezí.

22

Tak nakonec ne. Rozhodčí si nechal celou situaci zkontrolovat u videa a došlo k odvolání pokutového kopu a naopak odpískání ofsajdu manchesterských.

21

No a je z toho penalta pro Manchester. Po rozehrání a několika přihrávkách přišel Pogbův pád v pokutovém území a rozhodčí neváhal ani okamžik.

20

Anglický celek se chystá k rozehrávce rohového kopu, vypadá to na nějaký signál.

19

Vypadá to, že se Kodaň otřepala z počátečního ostychu a je teď Manchesteru zcela vyrovnaným soupeřem.

17

Manchester přečkal těžkou chvíli, když po chybě v rozehrávce musel řešit akci ve vlastním vápnu. A jen nedorozumění při zakončení neznamenalo opravdu ohrožení Romerovy branky. Tomu hodně pomohl Pogba, zachytil střelu a poté ji i odkopl.

16

Následoval roh pro Kodaň, prudký centr doputoval do šestnáctky, kde dobře zareagoval Martial a míč odhlavičkoval mimo Romerovo území.

15

Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolai Boilesen, přichází Pierre Bengtsson.

14

Máme tu krátkou pauzu, neboť na obou stranách probíhá ošetřování. Aaron Wan-Bissaka schytal míčem do obličeje, do kterého jej trefil prudkým centrem Nicolai Boilesen. No a ten si po centru poranil nohu a po chvilce sám signalizoval střídání.

14

No a nakonec to nebylo až tak špatné řešení, neboť míč doputoval na malé vápno a Mohamed Daramy nebyl zas tak daleko od toho, aby se mu povedlo sklepnout přihrávku za Romera.

12

Rasmus Falk možná mohl sám zkusit jít k brance a zakončit, rozhodl se ale raději pro rozvinutí akce na střed.

10

Kodaň se po delší době dostala na útočnou polovinu, jenže dlouhého trvání to opravdu nemělo. Romero už rozehrává směrem k brance Kodaně.

9

Další akce Manchesteru, nyní v plném běhu a s narážečkou po zemi. Sklepnutí Rashforda Johnsson pohotově lapil na zemi.

9

A skutečně jsme viděli ránu z dálky. Obstřelil tříčlennou zeď, střela po zemi ale šla o poměrně velký kus vedle pravé Johnssonovy tyče.

8

Faul na Anthonyho Martiala, je tu přímý kop pro Manchester. A vypadá to, že Rashford to i z dálky zkusí přímou střelou.

7

Další rohový kop pro Manchester, centr tentokrát letěl k zadní tyči, tam si ale Maguire pomohl útočným faulem a bylo po akci.

6

Manchester se hned od úvodu snaží tlačit míče před Johnssona a dostat se tam k zakončení. Obrana v bílém zatím zvládá odvracet.

5

Williams sice zachytil těžkou přihrávku na levou stranu, jenže od pomezní čáry už pak nedokázal přihrát a místo Rashforda našel pouze obránce Kodaně.

4

Hráči Kodaně jeho centr od rohového praporku odvrátili bez větších problémů a míč dostali k půlce.

3

Už se hraje na opačné straně a Bruno Fernandes rozehrává první rohový kop utkání.

2

Wind a Falk se probíjeli po levé straně, předvedli i několik efektních přihrávek, skončili ale ještě před pokutovým územím Manchesteru.

1

Manchester United: Romero – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire (C), Williams – Fred – Greenwood, B. Fernandes, P. Pogba, Rashford – Martial.
Náhradníci: de Gea – Mengi, Lindelöf, Ighalo, Lingard, Fosu-Mensah, Pereira, Mata, N. Matić, McTominay, Chong, D. James.

FC Kodaň: Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Boilesen – Biel, Stage, Zeca (C) – Daramy, Wind, Falk.
Náhradníci: Andersen, Grytebust – Kaufmann, Oviedo, Papagiannopoulos, Mudražija, Bartolec, Bengtsson, Vick, Hjaelmhof.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (všichni FRA).

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na RheinEnergieSTADION v Kolíně nad Rýnem začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Clément Turpin, kterému budou na pomezí asistovat Nicolas Danos a Cyril Gringore, trojice arbitrů je z Francie. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Willam Collum ze Skotska a VAR budou obsluhovat François Letexier a Jérôme Brisard z Francie.

FC Kodaň

Dánský tým to měl při postupu mezi nejlepší osmičku o něco složitější. V březnu prohrál na půdě tureckého Istanbul Başakşehir FK 0:1 a po už zmíněné pauze musel doma dotahovat. Zvládl to ale na výbornou, už ve čtvrté minutě dostal Kodaň do vedení Wind, aby pak stejný hráč v 53. minutě proměnil penaltu a postup poté v 62. minutě pečetil Falk. Kodaň tak pokračuje ve velké jízdě Evropou a už teď mužstvo zaznamenalo největší klubový úspěch v mezinárodních soutěžích.

Anglický tým se do dnešního utkání probojoval přes dvojzápas proti LASK Linec, když rozhodnuto bylo už po březnovém utkání v Rakousku. Tehdy Manchester vyhrál 5:0 a po dlouhé pauze, zaviněné koronavirovou pandemií, si pak už hravě v domácí odvětě postup pohlídal po výhře 2:1. V tomto utkání sice LASK vedl po gólu Wiesingera z 55. minuty, ale už o dvě minuty později srovnal Lingard a v 88. minutě rozhodl o výhře domácích Martial.

Dobrý večer u Evropské ligy. Společně se podíváme na čtvrtfinálové utkání mezi týmy Manchester United a FC Kodaň.