Střely mimo: 1:9.
Rohy: 6:9.
Ofsajdy: 3:2.
Fauly: 13:22.

Dvě nastavené minuty druhého poločasu jsou minulostí a čtvrtfinálový duel končí! Bayern Mnichov zničil Barcelonu 8:2!

Neskutečný úvod zápasu odstartoval již ve čtvrté minutě Thomas Müller, který po přistrčení od Lewandowského poprvé překonal Ter Stegena. Na vyrovnání se však nečekalo dlouho. Albův prudký centr srazil nechytatelně za Neuera David Alaba. Poté si ale vzal slovo opět Bayern. Ivan Perišić prudkým pokusem nedal obraně Barcelony příliš šancí, katastrofální desetiminutovka obrany katalánského celku pokračovala zaváhám Lengleta, který si nechal míč propadnout do vápna, kde už bezpečně překonal Ter Stegena Serge Gnabry. O tři minuty to bylo už 4:1, když Kimmichův prudký centr do vápna dokázal tečovat mimo dosah barcelonského gólmana Thomas Müller.

Barcelona do druhého poločasu poslala Griezmanna místo Sergi Roberta, ale ani francouzský mistr světa zápas nedokázal ani zdramatizovat. Deset minut po pauze sice zavěsil Lewandowski, ale gól nemohl být uznán po ofsajdu Müllera a tak těsně před hodinou hru mohl snížit Luis Suárez, který dokonale obehrál na hranici vápna Boatenga a poté obstřelil Neuera. To bylo ale ze strany Barcelony vše. Netrvalo totiž dlouho a Davies si na levém kraji pohrál se Semedem a ve spolupráci beků Bayernu předložil tutovku Kimmichovi, který šancí nepohrdl a bylo to znovu o tři góly. Závěrečná desetiminutovka bude Katalánce strašit ještě dlouhou dobu. Také Robert Lewandowski se dokázal pro Coutinhově centru prosadit proti rozhozené obraně Barcelony. Právě střídající Brazilec, který je v Bayernu na hostování z Barcelony završil dnešní duel hned dvěma zásahy. Nejprve zužitkoval Müllerovu pobídku a poté v samotném závěru prostřelil zblízka Ter Stegena po přihrávce Hernándeze.

Roberto
46. min Griezmann
Busquets
70. min Fati

Boateng
76. min Süle
27 Alaba
Alaba
19 Davies
Davies
84. min Hernández
Goretzka
84. min Tolisso
Alcântara
22 Gnabry
Gnabry
75. min Coutinho
25 Müller
Müller
Perišić
67. min Coman
Lewandowski

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (vš. SVN)

• 42Monchu
  • 44Mingueza
90+2

Arturo Vidal až příliš diskutoval s hlavním rozhodčím a ve druhé minutě nastavení si ještě vysloužil žlutou kartu. Bayern kontroluje balon na svých kopačkách a může se těšit na semifinále!

90+1

Na pravé straně se pokoušel útočit Luis Suárez, ale proti Daviesovi nic nevymyslel. Navíc nevybojoval pro Barcelonu ani autové vhazování.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

89

Bayern právě vstřelil branku!
8:2! Noční můra pro Barcelonu! Přetažený pas na zadní tyči vracel do ohně Lucas Hernández. Balon se od Lengleta odrazil přesně do pohybu PHILIPPE COUTINHA a ten už z blízkosti neměl s Ter Stegenem slitování.

88

Průnik Lewandowského dokázal zastavit Piqué jen odkopem na další rohový kop. Nápor Bayernu ani při vedení o pět gólů nepolevuje.

87

Barcelona se snaží alespoň korigovat hrozivou porážku, ale Suárez v útoku proti Sülemu příliš nezmohl.

85

Neskutečné! Bayern devastuje obranu Barcelony sedmou brankou! Před Müllerem se na hranici vápna otevřelo spoustu prostoru, třicetiletý záložník ale ještě vybídl k postupu do šestnáctky PHILIPPE COUTINHA a ten po těžkopádném zpracování překonal Ter Stegena ve skluzu.

85

Joshua Kimmich neodejde z dnešního utkání bez trestu. Tentokrát si vykoledoval žlutou kartu po faulu na Albu.

84

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Corentin Tolisso.

84

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Lucas Hernández.

84

Hlavní rozhodčí ještě nechal gól přezkoumat u videa, které ale ofsajd neprokázalo a tak gól platí!

82

Destrukce Barcelony pokračuje! Po několika přihrávkách na levé straně vyplaval s balonem u kopačky Coutinho. Parádním centrem poté našel ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který už zavěsil do zcela prázdné branky. Pro polského snajpra je to už čtrnáctý zásah v letošním ročníku Ligy mistrů!

81

Zhruba posledních deset minut zbývá do konce druhého poločasu. Už jen fotbalový zázrak by obral Bayern o postup do semifinále Ligy mistrů.

80

Po Griezmannově obranném zákroku rozehrál Bayern rohový kop jen do kombinace. Souhra Alcantary s Coutinhem však zaskřípala a k míči se dostali Katalánci.

79

Devatenáctiletý Davies si dělá na levé straně co se mu zlíbí. Nyní se k němu kromě Semeda stáhl také Vidal, který kanadského reprezentanta musel zastavit jen za cenu faulu.

78

Snad poprvé ve druhém poločase musel zasahovat také Manuel Neuer. Messi proskočil z levé strany do vápna, ale pod tlakem bránícího Süleho nedokázal zakončit razantněji.

77

Po faulu na Vidala mohla Barcelona potrápit obranu soupeře, ale De Jong zvolil rozehrávku jen k vlastním obráncům a mezitím se fotbalisté německého týmu stačili zatáhnout.

76

Davies vyzval ke kombinaci Coutinha. Následně byl u balonu i Coman, ale prudký pas podél brankové čáry zlikvidoval zákrokem Ter Stegen.

76

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Niklas Süle.

75

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Philippe Coutinho.

74

Tempo utkání v závěr lehce klesá. Bayern si je jistý postupem a Barcelona se nemůže dostat k pořádnému tlaku na útočné polovině. Kimmichova pobídka našla Lewandowského, který však napálil Semeda do těla.

73

V souboji tělo na tělo si pomohl Fati faulem na Alabu. Následně byl faulován také Coman, kterého pro změnu poslal k zemi frustrovaný Jordi Alba.

72

Ihned po zpracování měl Messi okolo sebe hned tři protihráče. Pro Barcelonu dokázal získat faul, ale ihned poté přišla mizerná rozehrávka z kopačky De Jonga.

71

Kimmich vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Bayern zkoušel přehrát obranu soupeře vysokým balonem na Lewandowského, ale toho si Barcelona dnes hlídá.

70

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Anssumane Fati.

70

Také Alcantara se dostal do kombinace. Přihrávka na levou stranu našla Daviese, ale ten si tentokrát na souboj se Semedem netroufl.

69

Joshua Kimmich posílal do vápna centr od rohového čtvrtkruhu. Před Ter Stegen bylo pořádné horko, ale Müllerova rána skončila jen v klubku hráčů.

67

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Kingsley Coman.

67

Už už se zdálo, že by Barcelona mohla zahrozit. Centr Messiho však lehce zneškodnil Alaba, poté se nepříjemně střetl hlavou Davies se Semedem. Právě obránce Bayernu je výrazně otřesen.

66

Bayern je po vstřelené brance opět při chuti. Kimmich zkoušel přihrávat do vápna Lewandowskému, který se však nemůže dostat do střelecké pozice.

65

Od rohového praporku centroval do vápna Lionel Messi. V šestnáctce si ale počínal nejlépe Boateng, který balon bezpečně odpravil od Neuera.

63

Neskutečná souhra krajních obránců Bayernu a je to opět o tři góly! Davies na levé straně kličkou obelstil Semeda, poté se vrhl do vápna, kde nedal šanci ani Piquému. Přihrávku k penaltovému bodu našel naběhnutého JOSHUU KIMMICHA, který už jen uklidil míč do téměř odkryté branky.

62

Na pravé straně měl o něco více prostoru Semedo, ale než se rozhodl jak se šancí naloží, tak se u něj zjevil Goreztka, který ho o balon bleskově připravil.

61

Po více než hodině zápasu vede Bayern nad Barcelonou 4:2. Nyní pálil po souboji s Albou pořádně tvrdě Ivan Perišić, ale pokusem z kroku Ter Stegena neohrozil.

60

Opět se střetli Kimmich s Albou. Právě zkušený bek Barcelony poslal k zemi svého soka u postranní lajny a vysloužil si žlutou kartu.

59

A Bayern se opět rozjíždí směrem do ofenzivy. Kimmichův průnik ještě ze všech sil dokázal zmařit Jordi Alba. Barcelona se však dostává pod tlak.

57

Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona dramatizuje čtvrtfinálové utkání! Messi našel na levé straně parádním pasem rozběhnutého Albu. Z kraje poté přenesl hru do středu na osamoceného LUISE SUÁREZE, který parádní kličkou obelstil Boatenga a poté zamířil k pravé tyči.

56

Barcelona se na moment usadila na útočné polovině. S rohovým kopem si však Bayern bez větší námahy poradil. Katalánci se poté museli rychle stahovat do obrany.

54

Také na straně Barcelony je udělena žlutá karta. Suárez se nechal obehrát Alcantarou a poté mu klepl do kopačky. Sudí byl celé situaci velmi blízko a okamžitě Uruguayce trestá.

54

Bayern rozebral obranu Barcelona a na moment se radoval z pátého zásahu. Thomas Müller byl ale v jasném ofsajdu a tak branka Roberta Lewandowského nemůže platit.

53

Ještě před rozehrávkou standardní situace musel před Neuerem uklidňovat hráče hlavní rozhodčí. Messiho centr však neznamenal žádné vzrušení.

52

Alphonso Davies trefil v souboji o míč loktem do obličeje Vidala a rozhodčí Skomina opět tahá žlutou kartu ze své kapsy.

52

Griezmann se neuvedl na trávníku zrovna pozitivně. U balonu byl příliš pozdě a poté přišlápl kopačku Kimmichovi, který se jen těžce zvedá z trávníku.

51

A Marc-André ter Stegen musel znovu zasahovat! Tentokrát Müller sklepl míč do druhé vlny Perišićovi. Jednatřicetiletý Chorvat však zamířil z plné rychlosti jen do prostoru, kde byl Ter Stegen.

50

Na pravé straně chtěl Davies vybídnout Lewandowského k průniku do šestnáctky, ale balon poskočil po nakropeném trávníku až do rukavic Ter Stegena.

49

Kimmichův dloubáček do vápna na Gnabryho byl příliš krátký a Vidal se stačil stáhnout pro balon a odhlavičkovat ho do bezpečí. Mnichovský gigant však může i nadále útočit.

48

Semedovi přiběhl pomoci s bráněním Lewandowského Arturo Vidal, který vší silou odpálil balon na tribunu. Bayern bude moci pokračovat vhazováním.

47

Na pravé straně se snažil prchnout obranu Barcelony Serge Gnabry, ale proti dobře postavenému Albovi tentokrát nedokázal proklouznout až do střelecké pozice.

46

Druhý poločas otevřel rozehrávkou ze středového kruhu Robert Lewandowski. Po polském útočníkovi mohl hrát Jérome Boateng, který nakonec míč hluboko na polovinu Barcelony.

46

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Antoine Griezmann.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.

Hlavní rozhodčí Damir Skomina nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak mohou fotbalisté Bayernu odcházet do šaten po parádním výkonu s tříbrankovým náskokem.

45

45

Frenkie De Jong zatím nebyl v prvním poločas příliš vytížen, ale nyní se dostal k balonu na levém kraji. Proti Kimmichovi ale rychlostně ztrácel a tak raději poslal míč zpět do středu na Roberta.

44

Minutu před pauzou chyboval na pravé straně Kimmich. Barcelona velmi rychle vhodila míč do hry, ale ve vápně dokázal zakročit Leon Goretzka, který nenechal pálit Vidala.

43

Ze středového kruhu rozehrál do kombinace Busquets. Barcelona se však tradiční hrou po trávníku nemůže dostat do blízkosti Neuerovy branky.

42

Od Boatenga putoval míč ke Gnabrymu. Následně však Bayern chyboval při rozehrávce a právě Jérome Boateng musel sáhnout k faulu za žlutou kartu. Na středu trávníku tvrdým zákrokem sestřelil Suáreze a Damir Skomina byl připraven poprvé vytáhnout žlutý trest.

41

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Zdá se, že Barcelona dokázala po smrtící desetiminutovce stabilizovat hru. Stále však svěřenci trenéra Setiéna ztrácí tři zásahy!

40

Manuel Neuer vyběhl daleko před své pokutové území a bez problémů zastavil útok Barcelony. Ještě dokázal přesně přihrát k nohám volného Kimmicha.

39

Právě po rohového kopu se prosadil k hlavičce Robert Lewandowski. Nejlepší střelec letošního ročníku Ligy mistrů byl ale hlídán hned dvojicí soupeřů a tak umístil pokus jen do prostoru, kde byl i Ter Stegen.

38

Alphonso Davies vezl po levém kraji další problém pro Barcelonu. Prudkou přihrávkou na hranici vápna našel Gnabryho, který poté získal pro svůj tým roh.

37

Thiago Alcantara zastavil rozběhnutého Messiho jen za cenu faulu. Bylo to ale v dostatečné vzdálenosti od Neuera, navíc překvapivá rozehrávka zaskočila i Suáreze.

36

Ter Stegen dostal přihrávku do problému. Musel posouvat balon jen k obsazenému Semedovi, který nebyl důrazný a nechal Perišiće zakončit. Míč však pouze prolétl kolem zadní tyče.

35

Bayern přece jen po hektické půlhodině lehce polevuje. Po Busquetsově přihrávce mohl jít do útoku Semedo. Krajní obránce si ještě před vápnem chtěl narazit se Suárezem, ale portugalsko-uruguayská spolupráce nevyšla podle představ.

34

Ani z rohového kopu se katalánský velkoklub nedokázal prosadit do zakončení. V pokutovém území se nejvýše vyšplhal Boateng a snadno míč odklidil do bezpečí.

33

Až nyní se připomněla na trávníku i Barcelona. Po faulu na Messiho rozehrál standardní situaci Roberto. Na zadní tyči však vybojoval pouze roh Jordi Alba.

32

A Bayern nemá dost. Tentokrát se hnal do útoku Perišić, který však nedokázal najít ve skvělém prostoru postaveného Lewandowského a míč tak propadl jen za brankovou čáru.

31

Fantastický zápas z pohledu Bayernu Mnichov pokračuje! Přetažený centr si našel za vápnem Joshua Kimmich, kolem Vidala odcentroval do vápna, kde stačilo Thomasi Müllerovi jen předskočit Lengleta a snadno umístit balon do sítě.

29

Barcelona je naprosto mimo hru. Do útoku se opět tlačí německý mistr.

28

Obrana Barcelony trestuhodně zaspala a SERGE GNABRY zvyšuje na 3:1! Clément Lenglet nedosáhl na parádní přihrávku Leona Goretzky a balon tak propadl přesně do pohybu Gnabryho. ten zachoval chladnou hlavu a přesnou ránou propálil bezmocného Ter Stegena.

27

Obrovský závar před Ter Stegenem. Perišicóva nabídka skončila u německého gólmana, který ale zkrotil míč až nadvakrát.

26

Před Neuera přilétl pořádně nebezpečný centr, který před Lengletem stačil odklidit mimo nebezpečí Boateng. Následný pas na Lengleta už mířil jen do ofsajdu.

25

Nechybělo mnoho a David Alaba opět tečoval míč do své branky. Tentokrát ale přízemní centr srazil jen vedle bližší tyče. Barcelona bude pokračovat rozehrávkou od rohového praporku.

24

Z pravé strany přilétla přihrávka k ose trávníku, kde už čekal Thiago Alcantara. Devětadvacetiletý Španěl však branku Barcelony minul o pořádný kus.

23

Jordiho Albu poslal na trávník další tvrdý zákrok Goretzky. Tentokrát to je Barcelona, která se snaží zklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole.

22

Bayern se dostává zpět do vedení! Až příliš komplikovaná byla rozehrávka španělského týmu, Roberto ztroskotal na napadajícím Gnabrym. Ten poté přihrávkou pod sebe našel rozběhnutého IVANA PERIŠIĆE, chorvatský záložník na nic nečekal, práskl do balonu a dělovkou překonal Ter Stegena na zadní tyč. Gólman Barcelony sice míč ještě zasáhl kopačkou, ale už ho nevyrazil do bezpečí.

21

Po Busquetsově přihrávce měl na pravé straně otevřený prostor Messi. Po úprku do vápna však střelou bez razance Neuera nedokázal překvapit.

20

Úvodní dvacetiminutovka se odehrála ve strhujícím tempu. Nyní to ale s tvrdostí přehnal Kimmich, který zcela zbytečně dohrál téměř bez míče de Jonga. Barcelona si ale po odpískaném faulu balonu příliš neužila a musí opět bránit.

19

Už už si chystal míč hrudníkem ke střele z voleje Gnabry, ale na poslední chvíli mu hrací předmět odkopl na rohový kop Busquets. Barcelona se znovu dostává pod tlak ve svém vápně.

18

Jordi Alba měl co dělat, aby nepustil do zakončení Lewandowského. Po obranném zákroku levého beka Barcelony se rozehrával rohový kop, který ale skončil jen pokusem vysoko nad břevno Ter Stegenovy branky.

17

Po faulu na Vidala rozehrával z místa přestupku Lionel Messi. Barcelona však hrála jen do kombinace, kterou vystihl parádním pohybem Goretzka.

16

Suáreze obral o míč Ivan Perišić. Ale také Barcelona se snaží co nejrychleji po ztrátě balonu napadat. Davies si dal míč dále od kopačky, nechal se předskočit Vidal a musel si pomoci faulem.

15

Také Barcelona se dostala po krátké odmlce ke slovu. S De Jongem si narazil ve středu pole Sergi Roberto, ale aktivní napadání Bayernu dělá Kataláncům obrovské potíže a tak si musel zahrát znovu Piqué.

14

Stále jen devatenáctiletý Davies přenesl hru přes celou šířku trávníku na Gnabryho. Ten neváhal a okamžitě centroval do pokutového území, kde však Lewandowského tělem přetlačil Gerard Piqué a hlavou postrčil míč k Ter Stegenovi.

13

Po prudkém centru od rohového praporku se snažil míč na první tyči tečovat Serge Gnabry, ale proti Busquetsovi neuspěl. Akce Bayernu ještě pokračovala pasem na Lewandowského, kterého si ale pohlídal Lenglet.

12

Bayern se snaží kombinací ve středu pole uklidnit hru. Hned několikrát si vyměnila míč celá obranná řada bavorského týmu.

10

Série šancí pokračuje! Messi měl na pravé straně až příliš prostoru, rozhodl se pro centr do vápna. Před Neuerem bylo pořádně horko, ale ani jeden z pěti možných hlavičkářů míč nezasáhl a ten poté skončil na tyči!

9

Semedo si narazil na pravé straně s Robertem, poté prosvištěl až před šestnáctku, kde prostrčil míč na Suáreze. Uruguayec poté nechal vyniknout Neuera.

7

Vedení Bayernu trvalo jen tři minuty! Piqué parádním pasem za obranu našel rozběhnutého Jordiho Albu. Jednatřicetiletý bek se prohnal do vápna, ve kterém chtěl ještě hledat Suáreze, ale balon nešťastně zasáhl DAVID ALABA, který se trefil přesně do pravého horního rohu a ani Neuer už nedokázal nesáhnout.

6

S Alcantarou si ve středu pole příliš nerozuměl Müller a balon se tak dostal ke kopačkám barcelonského týmu.

5

Serge Gnabry byl až příliš agresivní při napadání na pravé straně, podkopl rozehrávajícího Albu a nebyl daleko od první žluté karty zápasu. Hlavní sudí ale ještě záložníka Bayernu ušetřil.

4

Bayern jde po zcela jednoduché akci do vedení již ve čtvrté minutě! Obrana Barcelony nechala spoustu prostoru Perišićovi, který našel na hranici vápna THOMASE MÜLLERA. Třicetiletý záložník si nejprve chystal míč ke střele, ale nakonec dostal vynikající přihrávku od Lewandowského a poté levačkou našel volné místo vedle Ter Stegena.

3

Po pravé straně se prohnal do útoku Messi, který ještě hledal ve vápně Suáreze, ale parádním výběhem zamezil gólu Neuer.

3

Thomas Müller se snažil poprvé v zápase najít Lewandowského, kterého si ale uvnitř pokutového území pohlídal zkušený Piqué. Nápor Bayernu však pokračuje.

2

Obrana Bayernu vystavila Messiho do ofsajdu, kterého si všiml i argentinský útočník a míč tak nechal pouze projet do volného prostoru na pravé straně. Bayern může rozehrát útočnou akci od obránců.

1

Luis Suárez se jako první dotkl míče ve středovém kruhu a utkání může začít! Barcelona byla okamžitě pod tlakem agresivního napadání, nakonec De Jong ztratil míč v souboji s Goretzkou.

1

Slovinská trojice rozhodčích v čele s hlavním arbitrem Damirem Skominou již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu lisabonského stadionu. Čtvrtfinálový duel Ligy mistrů mezi Barcelonou a Bayernem Mnichov může za několik málo okamžiků odstartovat.

Barcelona zahajuje utkání v defenzivnější sestavě. Pouze na lavičce zůstal Antoine Griezmann, Antu Fati nebo Ivan Rakitić. Trenér Setién má navíc k dispozici uzdraveného Ousmane Dembelého, který je připraven k utkání po více než devítiměsíčním zranění. Naopak mimo hru je francouzský stoper Umtiti, který byl pozitivně testován na koronavirus.

To Hans-Dieter Flick posílá od úvodní minuty očekávanou jedenáctku. S kapitánskou páskou povede bavorský klub do boje Manuel Neuer. V základní sestavě nechybí ani nejlepší střelec letošního ročníku Ligy mistrů Robert Lewandowski, nebo zkušená dvojice ofenzivních záložníků Thomas Müller a Ivan Perišić. Oživit hru z lavičky poté mohou Coutinho, Tolisso, Zikzee nebo Coman.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Busquets, F. de Jong – Arturo Vidal – Messi (C), L. Suárez.
Náhradníci: Neto, Peña – Rakitić, O. Dembèlé, Griezmann, Firpo, Puig, Fati, R. Araújo, Monchu, Mingueza, Reis.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Goretzka, Th. Alcântara – Gnabry, T. Müller, Perišić – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich, Hoffmann – Odriozola Arzallus, Süle, Javi Martínez, Coutinho, Cuisance, Lucas Hernández, Tolisso, Coman, Zirkzee, Musiala.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (vš. SVN).

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí bude vést utkání Barcelony s Bayernem čtyřiačtyřicetiletý Slovinec Damir Skomina! Na čarách mu budou asistovat krajané Jure Prapotnik a Robert Vukan. Čtvrtým rozhodčím je poté Artur Dias z Portugalska. Ital Massimiliano Irrati bude nápomoci hlavnímu arbitrovi u videa.

V loňském roce řídil Damir Skomina samotné finále Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Liverpoolem. Letos byl v základní skupině u porážky Atlética Madrid na půdě Leverkusenu a při vítězství Barcelony nad Interem Milán, oba zápasy skončily shodně 2:1.

O něco speciálnější utkání to bude pro trojici Arturo Vidal, Thiago Alcantara a Philippe Coutinho.

Aktuálně barcelonský záložník Arturo Vidal odehrál v Bayernu tři kompletní sezony a radoval se z německým týmem ze třech titulů, ke kterým přidal také vítězství v poháru.

Thiago Alcantara je dokonce odchovancem Barcelony, se kterou už se stal vítězem Ligy mistrů, ale po po pěti letech ve Španělsku zamířil v roce 2013 do Bayernu, kde hned sedmkrát slavil mistrovský titul.

To Philippe Coutinho je v Bayernu na hostování právě z Barcelony. Po přestupu z Liverpoolu se Brazilec nedokázal v katalánském celku naplno prosadit a proto zvolil přesun do Německa, kde z pozice většinou střídajícího hráče skóroval hned devětkrát.

Již po osmé v řadě se stal Bayern německým mistrem! Po vyrovnané podzimní části zařadila družina trenéra Flicka výrazně vyšší rychlost a nikdo z Bundesligy neměl příliš šancí alespoň na boj o titul. V roce 2020 Bayern ještě neodešel z trávníku poražen, poslední prohra bavorského týmu se datuje do úvodu prosince, kdy padl na trávníku tehdy rozjetého Mönchengladbachu.

Podobně jednoznačný byl také triumf v německém poháru. Do samotného finále nastoupil proti Bayernu Leverkusen. Již v úvodu však dali o sobě brankově vědět Alaba s Gnabrym, po změně stran navíc zvýšil náskok dvěma góly Robert Lewandowski a ani zásahy Svena Bendera s Kaiem Havertzem už nic na vítězství nezměnily.

Postup do čtvrtfinále Ligy mistrů

Podobně jako Barcelona tak i Bayern usiluje o šestý titul v Lize mistrů. Bavorský gigant prolétl základní skupinou s Tottenhamem, Olympiakosem a Bělehradem bez porážky, navíc s fantastickým skóre 24:5, což je průměr čtyř vstřelených branek na zápas! V osmifinále si poté Bayern pohrál s neškodnou Chelsea, když už na půdě soupeře si vytvořil fantastickou výchozí pozici po vítězství 3:0 po dvou gólech Gnabryho a pojištění z kopačky Roberta Lewandowského. Podobně jednoznačná byla i domácí odveta. V úvodu se prosadil opět polský snajpr, kterého ještě podpořil Ivan Perišič. Za londýnský tým sice snížil Abraham, ale ve druhém poločase potvrdili dominanci Tolisso a svým druhým zásahem Lewandowski.

Právě Robert Lewandowski, který za týden oslaví již své dvaatřicáté narozeniny je prozatím nejlepším střelcem letošního ročníku Ligy mistrů. Se třinácti zásahy jasně vévodí tabulce střelců s obrovským náskokem před pronásledovali. Serge Gnabry se poté prosadil v milionářské soutěži šestkrát, Tolisso přidal tři góly a Perišič s Müllerem se radovali z branky dvakrát.

Svěřenci Quiquea Setiéna měli ve španělské LaLize našlápnuto ke třetímu titulu v řadě. Po vynucené více než tříměsíční pauze zaviněné koronavirem však tým kolem Lionela Messiho ztratil až příliš mnoho bodů a v samém závěru soutěže se nechal předskočit odvěkými rivaly z Realu Madrid a na Barcelonu tak zbyla "pouze" druhá příčka.

Ani v domácím poháru se Kataláncům nezadařilo. Již ve čtvrtfinále rozhodl smolným vlastním gólem těsně před koncem utkání Sergio Busquets o vyřazení svého týmu proti Athleticu Bilbao.

Boj o svůj šestý pohár v Lize mistrů odstartovala Barcelona v základní skupině F. V našlapané společnosti s Dortmundem, Interem Milán a pražskou Slavií sice vstřelili Španělé jen devět branek, ale po dvou remízách se usadili na první pozici a bez potíží proklouzli do vyřazovacích bodů. Ještě před koronavirovou pauzou, kdy byla Liga mistrů pozastavena odehrála Barcelona úvodní duel osmifinále na půdě Neapole. Na trefu Driese Mertense ve druhém poločase zareagoval Griezmann, ale více už barcelonský tým nestihl. Na odvetné utkání se čekalo více než pět měsíců, ale na Camp Nou dokázal domácí celek vstoupit do utkání ve velkém stylu, když již v první půli se prosadili Lenglet, Messi i Suárez, za Neapol poté snižoval jen na konečných 3:1 proměněnou penaltou Lorenzo Insigne.

Barcelona letos v ofenzivě nezáří tolik jako v předešlých letech. Nejproduktivnější je prozatím Luis Suárez se čtyřmi zásahy, Lionel Messi se prosadil třikrát, o jednu trefu méně má poté Griezmann.

Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu! Nejprestižnější klubová soutěž Liga mistrů pokračuje čtvrtfinálovými duely a my se společně zaměříme na bitvu gigantu! Na neutrální půdě v portugalském Lisabonu si to rozdá o postup do semifinále Barcelona s Bayernem Mnichov.