Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Střely mimo: 4:10
Rohy: 7:3
Ofsajdy: 1:3
Fauly: 17:9

Wolverhampton se nyní přesune Německa, kde se odehraje zbývající fáze Evropské ligy. Ve čtvrtfinále tento klub vyzve španělskou Sevillu, jednoho z největších favoritů na celkové vítězství.

Castro
17. min Vinagre
37 Traoré
Traoré
57. min Jota
10 Podence
Podence
71. min Dendoncker

Bouchalakis
46. min Fortunis
Guilherme
82. min Cafú
4 Camara
Camara
65. min Hasan Kouka
Valbuena
El Arabi
Masouras
46. min Ranđelović

• 81Tzolakis

Zápas je u konce, Wolverhampton zvládl odvetu osmifinále Evropské ligy, když porazil doma Olympiakos 1:0 a slaví postup do čtvrtfinále této soutěže. Domácí vstoupili do zápasu skvěle, už v 9. minutě proměnil penaltu nařízenou po faulu brankáře Allaina na Podenceho Raúl Jiménez Martins. Další branka už nepadla, přestože šance měly oba týmy. Jenže Zatímco Patriciho vychytal šance Tsimikase a Hasana a když ho překonal Camara, zastavil ho ofsajd, Allain zase chytil třeba sólový nájezd Joty.

90+7

90+6

Pape Abou Cissé ve snaze získat míč fauloval Podenceho a Wolverhampton bude rozehrávat.

90+5

Domácí zvládají poslední minutky zápasu skvěle, daří se jim držet míč daleko od své branky.

90+4

Olympiakosu však standardka vůbec nevyšla a Wolverhampton už je hodně blízko postupu do čtvrtfinále Evropské ligy.

90+4

Raúl Jiménez se poté musel rychle vracet a za svůj faul na Randeloviče dostává žlutou kartu.

90+3

Jiménez se trochu ukvapil, když se snažil hledat centrem na zadní tyči Jotu. Předvedl hodně nepřesný pas.

90+2

Trenér Olympiakosu Martins dostává za nějaké své protesty žlutou kartu.

90+2

Z pravé strany tvrdě z voleje pálil Omar Elabdellaoui, ale rozvlnil pouze boční síť branky. Patríciho situaci sledoval v klidu, zasahovat nemusel.

90+1

Nastavuje se šest minut.

90

Raúl Jiménez dokázal udržet míč u rohového praporku a pak vybojoval aut pro svůj tým.

90

Konečně se opět hraje, za chvíli se dozvíme, kolik se bude v druhém poločase nastavovat.

87

Allain přitom ale nepříjemně trefil stopera Wolves Bolyho. Ten už je v péči lékaře.

86

Anglický tým měl k dispozici standardní situaci, ale branku soupeře neohrozil, protože míč dokázal vyboxovat nebojácný brankář Bobby Allain.

85

Domácí tým ještě zahrával rohový kop, ale ten dokázali hosté celkem bez problému ubránit.

84

Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal záložník Wolves João Moutinho, neměl však přesná mířidla.

82

Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Guilherme, přichází Cafú.

81

Tentokrát musel Rui Patrício předvést mnohem náročnější zákrok! Portugalský brankář dokázal skvěle chytit hlavičku Hassana.

80

Centr Tsimikase z levé strany sice našel Hassana. Ten byl ale zády k brance, tak zkusil zakončení přes hlavu. Ovšem Patriciho neměl problém míč chytit.

80

Na druhé straně pak pálil zpoza šestnáctky Guilherme, ale jeho tvrdá rána šla kousek nad břevno.

79

Zničeho nic se do obrovské šance dostal domácí Diogo Jota. Po chybě v rozehrávce Olympiakosu měl před sebou jen brankáře Allaina, toho však obejít nedokázal.

78

Youssef El Arabi se snažil zbytečně, nepohlídal si totiž své postavení a byl přistižen v ofsajdu.

77

Omar Elabdellaoui hledal před brankou znovu El Arabiho, ale vzdušnému prostoru tentokrát vládl stoper Wolves Willy Boly.

74

Pape Abou Cissé fauloval Jiméneze a po zásluze dostává žluté napomenutí.

74

Řecké mužstvo je znovu usazeno na polovině soupeře a opět svírá Wolverhampton před jeho brankou.

72

Po centru Omara Elabdellaouiho od pravé postranní čáry znovu mohl zakončovat Youssef El Arabi, ale nevyšlo mu to, míč netrefil ideálně.

71

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Leander Dendoncker.

71

Podencemu trvalo příliš dlouho střídání a dostává žlutou kartu.

70

Po delší době vyrazil do předu také Wolverhampton a vypadalo to hodně zajímavě. Jenže vše skončilo neúspěchem, protože Podence Allaina nepřekonal a navíc se poté stejně mával ofsajd.

69

Tlak Olympiakosu pokračoval rohovým kopem, který rozehrál Mathieu Valbuena. Žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

67

V dobré střelecké pozici se ocitl Youssef El Arabi, ale jindy takřka neomylný střelec tentokrát zaváhal a netrefil branku.

66

Lazar Ranđelović hledal centrem z pravé strany před chvíli příchozího Hassana, ten ale míč ideálně netrefil.

65

Hosté zahrávali standardní situaci. Na centr Valbueny si naskočil Youssef El Arabi, ale Patricia nepřekonal, ten si dál drží čisté konto.

65

Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mohamed Mady Camara, přichází Ahmad Hasan Kouka.

63

Wolves byli znovu blízko druhému gólu. Na zadní tyči byl úplně volný stoper Boly, ale nedokázal míč poslal do odkryté branky.

62

Rohový kop rozehráli domácí na krátko a Olympiakos neohrozili.

61

Daniel Podence nebezpečně pálil pravačkou a míč mířil pod břevno. Bobby Allain ho však dokázal výborně vytáhnout na rohový kop.

61

Rozhodčí přerušil hru, protože viděl faul Daniela Podenceho. Ten si pomáhal rukama v souboji s Valbuenou.

59

Ousseynou Ba si dobře splnil své obranné povinnosti a nepustil do šance střelce zatím jediné branky utkání Jiméneze.

57

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Diogo Jota.

57

Ve druhém poločase je to zatím velký boj. A není ani divu, protože se hraje o hodně.

55

Youssef El Arabi si naskočil na centrovaný míč z pravé strany, ale nenačasoval si ten výskok dobře a navíc na něj dotíral Coady, takže branku netrefil.

53

Ze druhé vlny se dostal ke střele Fortounis, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

52

Olympiakos znovu nebezpečně postupoval dopředu, tentokrát středem pole. Vše však skončilo nepřesnou přihrávkou.

51

Z pravé strany centroval Omar Elabdellaoui, ale nedokázal míč dostat do nebezpečného prostoru před brankou Wolves.

50

Do hry se zapojil právě střídající záložník Konstantinos Fortunis, ale proti přesile hráčů v oranžovém si neporadil.

49

Trenér Martins se rozhodl dvěma změnami v sestavě oživit hru. Olympiakosu stačí jediná branka, aby poslal zápas do prodloužení.

46

Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Andreas Bouchalakis, přichází Konstantinos Fortunis.
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Lazar Ranđelović.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:09.

První poločas je minulostí, Wolverhampton zatím doma vede nad Olympiakosem 1:0 a má nakročeno do čtvrtfinále Evropské ligy. Wolves měli skvělý vstup do utkání, už v 9. minutě se dostal do vedení, když proměnil pokutový kop nařízený po faulu brankáře Allaina na Podenceho Raúl Jiménez. Poté se ale průběh hry postupně vyrovnával a Olympiakos si dokázal vytvořit několik dobrých šancí. Střelu Tsimakase dokázal vyrazit Patricio a gól Camary nebyl uznán jen pro velmi těsný ofsajd.

45+8

45+8

João Moutinho už je v pořádku a byl to právě on, kdo centrem rozehrál standardní situaci. Hráči Olympiakosu dokázali míč odvrátit do bezpečí.

45+6

Ošetřování Moutinha se protahuje, stejně jako nastavený čas prvního poločasu.

45+4

João Moutinho zatím zůstává ležet na trávníku a je ošetřován.

45+4

Dalším hráčem Olympiakosu potrestaným žlutou kartou je Ousseynou Ba za svůj faul loktem proti Moutinhovi.

45+3

Olympiakos je v nastaveném čase zatím rozhodně aktivnějším mužstvem a ještě nevzdává svůj cíl vyrovnat ještě v prvním poločase.

45+1

Nastavují se čtyři minuty.

45+1

Po standardní situaci pálil z odraženého míče z velké dálky Rúben Neves. Bobby Allain dokázal tuto prudkou ránu chytit.

45

Kostas Tsimikas šel do souboje skluzem a podrážkou kopačky zasáhl Nevese. Faul za žlutou kartu.

45

Traore znovu se svým útočným výpadem neuspěl, jeho centr z pravé strany na Podenceho neprošel přes obránce.

44

Mohamed Mady Camara si našel míč za šestnáctkou a dokázal si ho přichystat na střelu. Jeho křížná rána však přesná nebyla.

43

Wolverhampton táhl svou útočnou akci po pravé straně přes agilního Traoreho. Ten si ale dal míč daleko od nohy a i když posléze upadl, faulovaný nebyl.

41

Raúl Jiménez chtěl překvapit celou obranu Olympiakosu střelou zpoza vápna fintou zvanou "rabona". Branku Olympiakosu však přestřelil.

41

Conor Coady byl vzadu pozorný a dobře si pohlídal náběh El Arabiho a nepustil ho k míči.

40

Camarův centr z pravé strany byl nepřesný, ale řecké mužstvo zase velice rychle vybojovalo míč zpět.

39

Z velké dálky se rozhodl vypálit Masouras, Rui Patrício bez problému míč chytil do svých rukou.

38

První žlutou kartu utkání dostává záložník Wolverhamptonu João Moutinho.

37

Na hřišti zůstává ležet po kontaktu s Cissém Podence, měl by ale být v pořádku.

36

Znovu byli hosté velmi blízko vyrovnání! Po standardní situaci se dostal k míči na zadní tyči stoper Pape Abou Cissé, ale nevyšel mu ideálně krok a netrefil míč vůbec dobře.

34

Olympiakos si v posledních minutách začíná na Wolverhampton věřit a je opět usazený na jeho polovině.

32

Gól nakonec přeci jen neplatí, Youssef El Arabi byl totiž ve velmi těsném ofsajdu, který odhalil až VAR.

30

VAR pochopitelně zkoumá tu gólovou situaci, zda se nejednalo o ofsajd.

28

Je vyrovnáno! Olympiakos se prosazuje po hraniční situaci, co se týče ofsajdu. El Arabi dostal dobrý míč za obranu a pak našel výbornou zpětnou přihrávku z druhé vlny nabíhajícího Mohameda Madyho Camaru . Jeho tečovaná střela pak skončila v brance.

28

Wolverhampton je sice více na míči, ale do útoku nezapojuje velké množství hráčů, takže v posledních minutích se hosté celkem v pohodě brání.

26

Centr od rohového praporku našel na prví tyči Jiméneze, ten ho však nedokázal prodloužit za sebe, ani zpracovat.

25

Adama Traoré se znovu dral dopředu, ale jeho centr z pravé strany byl dosti přetažený. Nakonec je z toho alespoň rohový kop.

23

Adama Traoré chtěl ukázat svou dravost a už to vypadalo, že dokáže přes dva hráče odcentrovat. Pomohl si ale faulem.

22

Po faulu ve středu pole zůstanou u míče hráči Olympiakosu, kteří se už pomalu probouzejí po hodně nepovedeném začátku zápasu.

20

S rohovým kopem Olympiakosu si domácí dokázali poradit.

19

Masouras pěkně předl míč do běhu Kostasu Tsimikasovi, který hodně nebezpečně vypálil a Rui Patrício musel předvést velmi dobrý zákrok pravou rukou.

18

Poprvé v zápase se něco dělo i před brankou Wolves. Na centr z pravé strany si naskočil Georgios Masouras, hlavičkoval ale mimo.

17

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Jonny Castro, přichází Ruben Vinagre.

16

Jonny Castro odchází do kabiny a dnešní utkání pro něj bohužel skončilo.

15

Wolverhampton zahrával další rohový kop a málem z toho byl gól! Bobby Allain nevyboxoval míč vůbec jistě a museli mu pomoci jeho obránci.

14

Jonny Castro špatně došlápl a skončil na trávníku. Bude potřebovat ošetření.

13

Centr Dohertyho z pravé strany sice do vápna Olympiakosu neprošel, ale vybojoval rohový kop.

12

Rúben Neves se stal obětí nedovoleného zákroku uprostřed hrací plochy. Rozehrávat tedy bude domácí tým.

11

Pro Olympiakos je to děsivý start do utkání, zatím působí na hřišti velmi nejistým dojmem.

9

Wolves právě vstřelili branku!
RAÚL JIMÉNEZ penaltu naprosto suverénně proměňuje, míč poslal doprostřed branky, kterou nechal Allain odkrytou. Pro Jiméneze je to už osmý gól v Evropské lize v teprve čtvrtém utkání.

9

Penaltu si bere na starosti Raúl Jiménez.

9

Wolverhampton bude kopat penaltu, poté co si brankář Bobby Allain předkopl míč příliš daleko a následně ve vápně fauloval Daniela Podenceho.

8

Olympiakosu zatím hodně vázne kombinace, znovu přišel o míč ještě na polovině hřiště.

7

Na zemi zůstává ležet po souboji s Dohertym Omar Elabdellaoui. Nemělo by to být ale nic vážného.

6

Olympiakos znovu rozehrává na své polovině, Wolverhampton okamžitě vytáhl pressing.

4

Z pravé strany centroval Matt Doherty, ale tentokrát nepředvedl tak kvalitní centr, jak jsme od něj zvyklí vídat.

3

Řecký klub je zatím hodně nejistý v rozehrávce, znovu daroval míč Wolverhamptonu nepřesnou přihrávkou.

2

Dnešní zápas je utkáním dvou portugalských trenérů. Wolverhampton vede šestačtyřicetiletý Nuno Espirito Santo, šéfem lavičky Olympiakosu je padesátiletý Pedro Martins.

1

Domácí vystihli liknavou rozehrávku Olympiakosu a střílet mohl z dobré pozice Raúl Jiménez. Jeho technická střela pravačkou o kousek minula branku.

1

Domácí Wolverhampton nastupuje ve svých tradičních oranžovo-černých dresech, Olympiakos se představí ve své tradiční bílo-červené pruhované variantě.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Traoré, Podence, Jiménez.
Náhradníci: Ruddy, Søndergaard – Buur, Campana, Dendoncker, Gibbs-White, Jordao, Diogo Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Marques.

Olympiakos FC: Allain – Elabdellaoui (C), Ba, Cissé, Tsimikas – Bouchalakis, Guilherme, M. Camara – Valbuena, El Arabi, Masouras.
Náhradníci: Tzolakis – Cafú, Fortunis, Gaspar, Hasan Kouka, Lovera, Martinis, Papadopoulos, Ranđelović, Torosidis, Xenitidis, Sourlis.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz.

První utkání osmifinále

První zápas se odehrál ještě před koronavirovou přestávkou na hřišti Olympiakosu a skončil remízou 1:1. Už v prvním poločase dostal domácí Semedo červenou kartu, přesto šel Olympiakos v 54. do vedení brankou El Arabiho. V 67. minutě vyrovnal Neto a další branky už nepadly.

Olympiakos FC

Olympiakos je tradičním řeckým klubem, který každoročně usiluje o domácí titul. Ten se mu ostatně podařilo získat i v právě skončené sezoně s osmnáctibodovým náskokem na druhý PAOK Soluň. V prvním kole vyřazovací fáze Olympiakos vyřadil jiný anglický klub Arsenal po výsledcích 0:1 doma a 2:1 po prodloužení a velice napínavém průběhu utkání na hřišti soupeře. Z posledních dvanácti utkání Olympiakos jen jednou prohrál, naposledy vyhrál doma 3:0 nad AEK Atény. Venku Olympiakos prohrál jen jednou z posledních sedmnácti utkání, naposledy vyhrál 3:1 na hřišti OFI Kréta.

Wolverhampton Wanderers

Wolverhempaton je anglický klub, který se po svém postupu mezi anglickou elitu velmi rychle prosadil mezi nejlepší a hraje evropské poháry. Aby se účastnil evropských pohárů i příští rok, musel by vyhrát Evropskou ligu, protože v právě skončené Premier League skončil až na sedmém místě, o skóre za šestým Tottenhamem. V prvním kole vyřazovací fáze Evropské ligy Wolverhampton vyřadil španělský Espanyol po výsledcích 4:0 doma a 2:3 venku. Z posledních šesti utkání, které Wolverhapmton odehrál, jen dvakrát vyhrál, naposledy prohrál 0:2 na hřišti Chelsea. Doma Wolverhampton neprohrál šest z posledních sedmi utkání, naposledy vyhrál 2:0 nad Crystal Palace.

Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání osmifinále Evropské ligy mezi týmy Wolverhampton Wanderers a Olympiakos FC. Zápas se odehraje na Molineux Stadium ve Wolvehramptonu.