Slavia zvládla také druhý zápas letní přípravy. Svého dnešního soupeře zdolala výsledkem 3:1, přestože po prvním poločase prohrávala. Právě první půle patřila spíše MOLu, ale po pauze už tým Jindřicha Trišovského Maďary k ničemu nepustil a zaslouženě skóre v rozmezí patnácti minut otočil. Po krásné brance Nicolaeho Stancia, důrazné střele Petara Musy a přesně umístěné pumelici Lukáše Masopusta tak Slavia vítězí poměrem 3:1.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se zase někdy příště. Na počtenou!

Zápas byl ukončen, ale s Oscarem to moc dobře nevypadá. Talentovaný záložník zřejmě utrpěl zranění, protože ze hřiště odkulhává.

90+2

Sestava SK Slavia Praha
Kolář – Coufal (79. Frydrych), Zima, Karafiát (72. Takács), Bořil (79. Oscar) – Holeš (73. Malínský), Ševčík (57. Beran) – Masopust (64. Hovorka) Stanciu (57. van Buren), Provod (73. Lingr) – Tecl (57. Musa)
Náhradníci: Markovič, Hovorka, van Buren, Oscar, Beran, Takács, Frydrych, Malínský, Traoré, Lingr, Musa

Sestava MOL Fehérvár FC
Kovacsik – Fiola, Rus, Stopira, Hangya – Pátkai, Houri – Nego, Evandro, Petriak – Zivzivadze (66. Kovács)

90+1

Pátkai velice tvrdě a zbytečně fauloval těsně před závěrem Oscara. Ihned po tomto faulu se mezi hráči obou týmu strhla menší mela, kterou museli rozhodčí rozpustit.

90

Krátce před koncem základní hrací doby kombinují hosté na útočné polovině.

89

Mick van Buren inkasoval nepříjemnou ránu na nohu. Holandský ofenzivní univerzál se ale už zvedl a dnešní utkání určitě dohraje.

88

Po rohovém kopu se ke střele dostal Tomáš Malínský. Zřejmě největší letní posile Slavie ale pokus nevyšel dle představ.

87

Fehérvár ale na okamžik znovu vystrčil růžky. Slávisté si akci hostů po pravé straně v pohodě pohlídali a vzápětí se Kolář ujal rozehrávky, kterou ihned poslal na Davida Zimu.

86

Po útočném faulu MOLu bude rozehrávat Ondřej Kolář, který ve druhém poločase moc práce nemá.

85

Utkání se už pomalu ale jistě dostává do své závěrečné fáze. Slavia má hru pod kontrolou.

83

Petar Musa se podél obránce hostů k zakončení neprobil. Kopat se bude od brány maďarského mužstva.

82

Ondřej Lingr, který se také do hry zapojil rovnou s kapitánskou páskou, si chtěl udělat prostor ve středu hřiště. Bývalý karvinský středopolař ale přesnou přihrávku nevyprodukoval.

81

Oscar si na levém kraji zálohy hledal vhodnou parketu k přesnému centru. Jeden z bránících hráčů mu však míč z nohy sebral.

79

Do hry se zapojili také další dva čerství hráči Slavie. Michal Frydrych společně s Oscarem Dorleym si v posledních deseti minutách taktéž zahrají. Scénu opustil Jan Bořil a Vladimír Coufal.

78

Žlutou kartu viděl i David Hovorka, který zastavoval akci hostů po narážečce na jeden dotek.

77

Ve druhé půli nebylo k vidění ze strany Fehérváru téměř nic. Fotbalisté Slavie jsou i nadále nebezpečnější a navíc zastavují téměř každé rodící se akce soupeře.

76

Coufal posouval míč na rozběhnutého Micka van Burena, jemuž se nepovedlo míč dostihnout ještě dříve než brankáři Kovacsikovi.

75

Ladislav Takács měl na hlavě velkou příležitost. Vysoký stoper si našel centr spoluhráče z levé strany a hlavou jej jemně posunul směrem na bránu. Horní tyč hostující svatyně ale o pár čísel přestřelil.

74

Slavia to po krátké pauze zkoušela průnikem po levé straně. Obrana MOLu ale akci přečetla včas.

72

Rozhodčí hráčům dopřává další pauzu k občerstvení. Chvíli se zase hrát nebude.

70

Už to vypadalo, že se Petriak dostane do samostatného úniku podél Vladimíra Coufala. Praporek pomezního rozhodčího ale šel nahoru a akce tak pokračovat nemohla.

69

Evandro zkoušel kreativně přenést hru na druhou stranu. To se mu sice povedlo, ale obrana Slavie poté dobře zapracovala.

66

MOL po pauze zatím ani jednou nevystřelil. Slávisté ukazují, že jsou opět dobře fyzicky připravení a ve druhém poločase je to znát.

65

Slavia i nadále mačká svého soupeře na vlastní polovině hřiště. Sešívaní chtějí opětovně přitápět pod kotlem.

63

Slavia právě vstřelila branku!
Během patnácti minut střílí český mistr už třetí gól. Lukáš Provod uvolnil LUKÁŠE MASOPUSTA, jenž pálil z velké dálky. Střelou po zemi to trefil dokonale, neboť jeho rána zamířila přesně k zadní tyči. 3:1.

62

Domácí z rohového kopu tentokrát maďarský celek nepřekvapili. Stále ale platí, že Slavia je v druhém poločase jednoznačně lepším týmem.

61

Coufal znovu nebezpečně centroval, tentokrát snad ještě lépe než před minutou. Jeho spoluhráč ale v předbrankovém prostoru zakončit nedokázal. Slavia však u míče zůstane, neboť bude kopat roh.

60

Vladimír Coufal hledal před bránou Lukáše Masopusta, který byl velice tvrdě dostoupen. Slávisté chtěli penaltu, ale sudí ji neodpískal.

58

PETAR MUSA nebyl na hřišti ani jednu minutu a už dává druhou branku svého celku. Chorvatský útočník vybojoval míč na útočné polovině a rázem rychle pádil vpřed. Na hranici šestnáctky tvrdou střelou poslal Slavii poprvé v dnešním duelu do vedení. 2:1.

57

Jindřich Trpišovský sáhl hned k trojí změne na hřišti. Do hry se místo Stanciua, Tecla a Ševčíka zapojuje van Buren, Musa a Beran.

56

Lukáš Masopust přišlápl nohu svého soupeře. Fehérvár se ujímá rozehrávky z podobné pozice jako před pár okamžiky.

55

Vladimír Coufal si snažil přebrat dlouhý pas z druhé strany na prsa. Krajní bek Slavie to ale technicky nezvládl a balón zamířil za pomezní čáru.

54

Stanislav Tecl se snažil presovat rozehrávku hostů, jenže si pomohl faulem. MOL tak bude rozehrávat z vlastní poloviny.

52

Tomáš Holeš si nezpracoval moc dobře přihrávku spoluhráče. Exjablonecký univerzál o míč rychle přišel.

51

Maďarský celek nyní přebral míč na své kopačky. Přihrává si ze strany na stranu okolo středu hřiště.

50

Slavii tento gól může probudit. Po nepříliš oslnivé první půli to vypadá, že sešívaní zapli na vyšší stupeň.

48

Slavia vyrovnává skóre hned ve třetí minutě druhé půle. Na nacvičený signál Ševčíka při rohovém kopu si naběhl NICOLAE STANCIU, který parádní ranou z voleje k zadní tyči vyrovnal průběžný stav. Kovacsik byl bez šance. 1:1.

46

Vypadá to, že k změnám v sestavě Slavie zatím nedošlo. Trenér Jindřich Trpišovský tak bude s největší pravděpodobností střídat okolo 60. minuty.

46

První půle je u konce. Žádný skvělý fotbal jsme neviděli, ale několik možností bylo k vidění před oběma brankami. Už v deváté minutě hosté využili penaltového faulu Bořila k prvnímu gólu, který vsítil útočník Zavzivadze. Více práce měl Ondřej Kolář, před jehož bránou se více hrálo. Slavia byla nebezpečná hlavně z brejkových situací. Jednu z nich ale neproměnil Stanislav Tecl.

45+3

45+3

Ten si však Kovacsik bezpečně pohlídal. V první půli se už nic nestane.

45+2

Coufalův centr těsně před pokutovým územím byl sražen. Slavia bude rozehrávat ještě jeden rohový kop.

45+1

Fehérvár se dostával k brejkové situaci. Odmáván byl ale ofsajd, takže možnost MOLu vyšla vniveč.

45

Nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu se zřejmě něco málo nastaví. Hra byla několikrát zastavena kvůli nedovoleným zákrokům a také vinou přestávky k občerstvení, takže zhruba ještě dvě minuty se hrát budou.

44

Lukáš Provod byl dostoupen Negem, který mu lehce přišlápl nohu. Právě hostující záložník vidí další žlutou kartu, kterými se tedy rozhodně nešetří.

43

Jan Bořil se snažil po levé lajně posunout k Provodovi, jenže míč už opustil hrací plochu. Fehérvár tak bude vhazovat ze své poloviny hřiště.

42

Stále pokračuje velice soubojový zápas. Rozhodčí má rozhodně co dělat, neboť téměř každou druhou minutu je k vidění nějaký nedovolený zákrok.

40

Ondřej Kolář musel vytasit důležitý zákrok. Nohou dokázal vykopnout střelu, která po zemi mířila k zadní tyči. MOL si tak vytvořil další zajímavou možnost.

39

Slavii se nepovedl dlouhý míč za obranu. Brankář Kovacsik si pro balón v pohodě doběhl a chytil jej do rukavic.

38

Nicolae Stanciu už neměl šanci zastihnout rozběhnutého soupeře, a tak po něm sáhl rukou. Rumunský záložník si od hlavního rozhodčího vysloužil žlutou kartu.

38

Jeden ze slávistů si odskočil na hranici malého vápna, odkud zkoušel po rychlém přistrčení spoluhráče střílet. Pokus byl zablokován.

36

Slavia po delší době získala kontrolu nad míčem. V nefotbalové pozici se však ocitl Jan Bořil, který má dost možná nějaký zdravotní problém. Uvidíme, jestli sešívaní nebudou muset sáhnout k vynucené změně.

35

Středopolař Houri se po individuální akci dostal k zajímavé střele těsně za šestnáctkou. Rána se mu ale nepovedla dle představ, protože letěla zhruba metr a půl nad Kolářovu horní tyč.

34

Negův nebezpečný centr z pravé strany hledal nabíhajícího Evandra. Rychlá souhra hostujících hráčů ale byla přečtena vracejícím se Vladimírem Coufalem.

33

Slavia se musela bránit dalšímu rohu svého soupeře. Ondřej Karafiát ale výborně zvládl hlavičkový souboj na hranici malého vápna.

33

Po lékařském ošetření jsou v pořádku. Vypadá to, že v utkání pokračovat budou.

31

Dlouhý pas z obranných řad málem dostihl Masopust, jenž se skoro dostal do samostatného úniku. Brankář byl u míče o chlup dříve, jenže se poté srazil se svým spoluhráčem. Oba hráči Fehérváru zůstali ležet na trávníku.

30

Lukáš Provod se snažil dostat kontrolu nad míčem. Zezadu byl faulován a sudímu tento zákrok neunikl. Slavia bude rozehrávat z poloviny hřiště.

29

Slavia se ale ubránila a nyní už podniká kroky k tomu, aby se dostala směrem dopředu.

29

Houri se chystá k rozehrávce dalšího rohového kopu, jelikož MOL svého dnešního soupeře opět zatlačil po kraji hřiště.

28

Nego sice svůj hlavičkový souboj s Bořilem prohrál, ovšem slavistického krajního obránce ještě pořádně prohnal. Bořil to nakonec udělal zkušeně a získal pro své barvy taktéž aut.

27

Až v této chvíli se ve hře bude pokračovat. Fehérvár bude vhazovat aut poblíž půlící čáry.

25

Rozhodčí dává oběma celkům možnost k občerstvení. V Rakousku podle všeho dnes panuje velmi horké počasí.

24

Hráči v bílých dresech se dostali k míči. Vedou 1:0, takže při své souhře rozhodně nikam nespěchají.

23

V první části úvodního poločasu jsme viděli velké množství faulů a také nepřesností. Slavia se prozatím nedostala ke své obvyklé hře. Ze strany úřadujícího mistra to není ono.

22

Provod získal míč těsně před vápnem MOLu, jenže kličku nezvládl. Hosté se dostali k míči a chtěli přejít do rychlého protiútoku. Faulu se však dopustil domácí Tomáš Holeš, jenž viděl první žlutou kartu zápasu.

20

Po kontaktu hostujícího beka se slavistickým Lukášem Masopustem se dožadovali penalty také domácí. Hlavní rozhodčí ale rozpažil. Podle něj tento zákrok nebyl proveden s dostatečnou intenzitou.

19

Evandro sice skákal do vzduchu, jenže hlavičkoval ze záklonu. Hlavička mezi tři tyče nedoputovala. Ondřej Kolář zasahovat nemusel.

19

Hosté budou mít výhodu dalšího rohového kopu.

18

Hangya byl při souboji s Janem Bořilem faulován. Fehérvár bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

17

Slavia se prokombinovala až před šestnáctku MOLu, ovšem ve finální fázi přesná nebyla. Sešívaní ale získali výhodu autového vhazování těsně u brány maďarského soupeře.

15

Rumunský záložník chtěl střílet okolo zdi. Právě dobře postavenou zeď ale lehce trefil, a proto byl míč sražen mimo tři tyče. Přesto jej Kovacsik raději lapil do rukavic, aby z toho nebyl kop od rohového praporku.

14

MOL nyní bude muset ubránit přímý kop Slavie zhruba z dvaadvaceti metrů. K balónu se už chystá Nicolae Stanciu.

13

Stanislav Tecl si nebezpečně nabíhal za obranu. Těsně před brankářem Kovacsikem ale neuspěl, neboť gólman hostujícího celku jej pohotovým reflexem a výběhem vychytal.

12

Ondřej Kolář při snaze míč vyboxovat byl faulován. Nejlepší gólman minulé sezony první ligy tak bude vykopávat.

11

Houri odvedl dobrou práci na levém křídle. Dokázal vybojovat první rohový kop v utkání pro svůj celek.

10

Slavisté, kteří dnes nastupují v černých dresech, chtěli okamžitě odpovědět. Centr do vápna ale přesný nebyl.

9

Vidi právě vstřelil branku!
K puntíku se postavil BUDU ZIVZIVADZE. Útočník MOLu vystřelil k levé tyči do horních pater brány. Ondřej Kolář sice směr vystihl, ale na balón nedosáhl. 0:1.

8

Před penaltou ještě dochází k ošetření jednoho z hostujících hráčů. Penalta se však opravdu kopat bude.

6

Jan Bořil fauloval v pokutovém území. Fehérvár bude hned v sedmé minutě kopat penaltu.

4

Fotbalisté Slavie to znovu zkoušeli přízemní akcí středem hřiště. Ševčíkova přihrávka přes obranu nebyla optimální.

3

Také maďarský celek se na míči ohřál, jenže při své kombinaci přesný nebyl.

2

Slavia dostala míč na polovinu svého soupeře, ovšem Masopust svou první kličku nezvládl.

1

MOL Fehérvár dosud odehrál tři přípravné utkání na novou sezonu. Ve všech třech si připsal remízový výsledek. S maďarským Haladasem remizoval 0:0, se Slovanem Bratislava 2:2 a se slovinskou Murou 1:1. Nyní však maďarský celek zřejmě čeká nejtěžší protivník z dosavadních soupeřů. Připíše si další remízu také v souboji s družinou Jindřicha Trpišovského?

Slavia zatím v rámci letošní letní přípravy odehrála jeden zápas. Ve středu porazila St. Pölten vysoko 5:0. Za úřadujícího mistra skórovali Petar Musa, Tomáš Holeš, David Zima a také dvě čerstvé posily ze Slovanu Liberec Tomáš Malínský a Ondřej Karafiát. Sešívané kromě maďarského soupeře ještě čekají duely se Sturmem Graz a Austrií Vídeň.

Soupiska Slavie pro soustředění v Rakousku

Brankáři: Kolář, Markovič, Kovář, Vágner
Obránci: Hovorka, Holeš, Karafiát, Coufal, Zima, Kúdela, Bořil, Takács, Frydrych
Záložníci: Stanciu, Olayinka, Hellebrand, Provod, Oscar, Sýkora, Ševčík, Malínský, Traoré, Masopust, Beran
Útočníci: Tecl, van Buren, Musa, Kuchta

Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z přípravného utkání mezi celky SK Slavia Praha a MOL Fehérvár FC. Zápas začíná v 17:45. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.