Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 29. července 2021 Marta

Online reportáž

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.

Je dobojováno. Viktoria Plzeň v úvodním utkání letní přípravy porazila českobudějovické Dynamo 2:0. Gólově se prosadili premiérovými brankami v červenomodrém dresu Miroslav Káčer a Lukáš Matějka.

90+2

Konec zápasu.

90

Už se hrají poslední chvilky tohoto přípravného utkání, které Viktorka nejspíše ovládne o dvě branky.

89

Dominik Sváček si v posledních minutách celkem solidně zachytá. Nyní musel mladý plzeňský brankář vytáhnout přízemní střelu k levé tyčce, ale zatím je bezchybný.

88

Dynamo šlo nyní po pravé straně do útoku a jeden z hráčů zakončoval z pravé strany po zemi. Rána to ale nebezpečná nebyla, Sváček poklidně kryje.

87

Ba Loua dostal centr na pravou stranu vápna, kde si jej hrudí zpracoval a levou placírkou chtěl překvapit Vorela v brance. Myšlenka to nebyla vůbec špatná, míč nicméně skončil nakonec jen vedle branky.

86

Kladrubský poslal přihrávku do vápna, kde si jeden z hráčů obehrál Sváčka. Následně poslal míč na zadní tyčku, ale zde úřadovala jen obrana Plzně.

85

Dynamo dlouho kličkovalo před vápnem, ale ideální čas na zakončení promrhalo. Nakonec vše vyřešil centr do země nikoho, Sváček míč skryl v rukavicích s pomocí obránce.

83

Adriel Ba Loua šel po pravé straně do útoku a bránícího hráče se pokoušel zbavit rychlou kličkou. Míč byl ale zablokován a Viktoria získává jen autové vhazování.

82
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Luděk Pernica, přichází Václav Míka.

81

Kombinace českobudějovického Dynama ve středu hřiště nebyla přesná, jeden z hráčů si dokonce ulevil stylem, který není publikovatelný.

80

Jiří Kladrubský nyní chtěl centrovat z levé strany, ale i tentokráte byla jeho snaha zablokována. Pokračuje se tak hrou domácího celku.

78

Aktivita Dynama byla zakončena střeleckým pokusem z dálky. Patrik Čavoš ale nebyl vůbec přesný a propagační rána skončila jen vedle branky Dominika Sváčka.

77

Marko Alvir hledal dobrou průnikovou přihrávkou na levou stranu Ba Louu, ale tomu se nepovedlo jeho rychlou přihrávku doběhnout.

76

Hosté nyní mohli potrestat chybičku v plzeňské rozehrávce, ale obrana hned zakročila. V protiakci zakončoval z hranice vápna Mihálik, ale branku minul.

74

Tempo hry pomalu opadá a sledujeme hodně nepřesností a hodně autů. Hraje se také docela dost času ve středu hřiště.

73

Dominik Sváček se hodně dlouho nedostal k míči. Nyní měl na svědomí rozehrávku, ale jeho příhrávka na levou stranu nebyla zachycena. Bude se vhazovat proti Plzni.

71

Po levém křídle vedl nyní míč právě Ba Loua, ale tomu se jej nepovedlo nakonec lépe rozehrát či udržet na hrací ploše. Bude se odkopávat od branky.

70

Začala nám poslední dvacetiminiutovka základní hrací doby. Po faulu u rohového praporku nakopává směrem dopředu brankář Vojtěch Vorel.

69
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Adriel Ba Loua.

67

Hra se nyní přerušuje a oba celky se jdou občerstvit. Na stadion svítí přímé sluníčko a pro hráče to musí býti celkem náročné. Pokračovat se bude do dvou minutek.

65

Domácí celek kombinuje na vlastní polovině a čeká na útočnou příležitost. Sledujeme fotbal na celkem dobré úrovni, oba celky se snaží hrát aktivně.

63
Střídání

Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází Matěj Valenta.

62

Jan Kopic si teď naběhl před vápno a těsně před ním míč zasekl a navedl si jej na střed. Pokoušel se trefit vzdálenější šibenici, ale branku nakonec netrefil.

61
Góly

Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria byla nyní aktivní a zaslouženě přidává druhou branku. Centr do vápna šel na hlavu Radima Řezníka, který míč naprosto krásně zpracoval pro LUKÁŠE MATĚJKU, jenž ze vzduchu překonal bezmocného Vorela v českobudějovické brance.

59

Jan Kovařík prošel po pravé straně do vápna a špičkou nohy chtěl předat míč lépe postaveným spoluhráčům. Míč se k nim ale nakonec nedostal.

57

Matej Mršić opět unikal po levé straně a přízemní přihrávkou na hranici vápna hledal spoluhráče. Nikdo se ale slabší nabídky nezmocnil a hraje Viktoria.

56
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Lukáš Matějka.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Tomáš Hořava.

56

Jiří Kladrubský dostal dobrou přihrávku na levou stranu vápna, kde měl celkem prostoru. Zkusil to technicky do vzdálenější šibenice, ale branku přestřelil hned o několik metrů.

54

Matej Mršić v první akci od doby, co je na hřišti. Dlouho vedl míč po levé straně a pár metrů před brankou se pokusil hráče obejít. Ten jeho úmysl ale zachytil, bude z toho jen aut.

52

Na centr z pravé strany si na první tyči naskočil jeden z hostujících hráčů, ale balon trefil nártem a vůbec jej neusměrnil do branky. Spíše to vypadalo jako obranný odkop.

51

Nyní se Viktoria dostala až do vápna, ale zakončit se jí nepovedlo. Dynamo míč odehrálo do bezpečí a pokusí se jít na zteč.

50

Domácí celek nadále pokračuje v aktivní hře a je více na útočné polovině. Uvidíme, zda se Viktoria dočká druhé branky.

47

Viktoria vybojovala po faulu na levé straně lukrativní stadardní situaci, ale nenaložila s ní moc dobře. Místo střely přišla přihrávka po zemi a Dynamo vše ubránilo.

46
Střídání

Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Havel, přichází Martin Králik.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Pavel Novák, přichází Maksym Talovierov.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ubong Ekpai, přichází David Ledecký.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Miloš Kopečná, přichází Jiří Kladrubský.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Benjamin Čolić, přichází Patrik Brandner.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Karol Mészáros.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Jánošík, přichází Stephano Almeida.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Matej Mršić.

46
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jindřich Staněk, přichází Dominik Sváček.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jakub Brabec, přichází Lukáš Hejda.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Radim Řezník.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Jan Kovařík.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas, který nabídl pohledný fotbal Viktorie a také jednu branku, kterou vstřelil Miroslav Káčer. Domácí celek měl i další šance, tu největší v závěru poločasu Beauguel. Také hosté ale byli nebezpeční, ani jeden pokus ale v síti neskončil. Uvidíme, co nabídne poločas druhý.

45

První poločas skončil.

44

Další roh nic nepřinesl a kombinace domácích skončila nepřesnou přihrávku, míč je tak opět u skvělého Vorela. Ten bude pomalu rozehrávat od své branky.

43
Důležité

Jan Kopic parádním centrem vyzval Beauguela ke skórování, kterému nyní hlavička vyšla na jedničku. Vojtěch Vorel ale předvedl skvělé reflexy a míč vytáhl nad branku!

42

Plzeň se dostala po pravé straně do útoku a načechraný centr hledal hlavu Beauguela. Těsně před ním ovšem zahrál bránící hráč a uvidíme rohový kop z pravé strany.

41
Důležité

Lukáš Jánošík nyní dostal parádní přihrávku po levé straně a levačkou zakončoval na první tyčku. Jindřich Staněk si ale nyní poradil a připsal si dobrý zákrok!

39

V posledních chvilkách se domácím moc nedaří projít do útočné fáze a hraje se spíše na jejich polovině. Jindřích Staněk si nyní párkrát zahrál nohama.

37

Domácí se následně dostali až do vápna, odkud z levé strany přišlo zakončení do boční sítě. Těsně před střelou ale vyletěl praporek nahoru, který značil ofsajd.

36

Ondřej Mihálik kličkoval na středu hřiště, kde jej ale poslal k zemi jeden z hráčů. Domácí hráč se hned zvedl a pokračoval ve hře, Viktoria nadále v útoku.

35

Jeden z bránících hráčů Dynama si nyní s bravurou poradil s dvojicí napadajících hráčů na hranici vlastní šestnáctky. Risk nyní přinesl zisk a Dynamo jde do útoku.

34

Viktoria tak raději pomalu z obrany rozehrává, ale chce hrát směrem dopředu a při každé příležitosti se snaží jít směrem do útoku.

33
Důležité

Benjamín Čolić nyní utekl po pravé straně a dostal se až do vápna. Tam vylepšil situaci pro Petra Javorka, jenž ale v dobré pozici trestuhodně přestřelil!

31
Góly

Plzeň právě vstřelila branku!
Po půlhodině se Plzeň již prosazuje a byla to opravdu výborná branka. David Limberský poslal šajtli za obranu, odkud Jan Kopic přihrával pod sebe na penaltu. Zde stál MIROSLAV KÁČER, kterému se celkem pohodlně povedlo otevřít skóre duelu.

30

Plzeňští nyní posílali dobrou přihrávku do běhu. Z branky musel až Vojtěch Vorel, který nyní situaci pro hosty celkem dobře zachránil.

29

Ondřej Mihálik se od levé lajny procpal do středu hřiště a rychle přenesl hru na pravé křídlo. Míč byl ale hodně dlouhý a spoluhráč na opačné lajně balon nestihl doběhnout.

28
Důležité

Velká čance domácího celku! Jean-David Beauguel dostal přihrávku do vápna, kde se s míčem otočil a zakončoval. Branku se mu ale v dobré pozici trefit nepovedlo!

27

Standardní situace zakončena nebyla a Viktoria se hned hnala do útoku. Západočeši postupovali po pravé straně, ale jejich snaha byla ukončena odpískaným faulem.

26

Po faulu u vápna domácího celku uvidíme standardní situaci z pravé strany. U míče stojí Benjamín Čolić, který bude centrovat do ohně.

25

Hosté se pokoušeli do útoku dostat nákop po levé straně, ale tam nikdo v černobílé kombinaci nebyl. Plzeň se dostala k míči a bude chtít něco vymyslet směrem dopředu.

24

Domácí fotbalisté jsou nadále aktivní a v polovině čtyřiadvacáté minuty měli k dispozici rohový kop. Míč na první tyčku byl ovšem odehrán, následně Plzeň faulovala.

22

David Limberský takovou svou klasickou šajtíl z levé strany hledal spoluhráče ve vápně. Nikdo v červeném se ale nakonec k ničemu nedostal a míč proletěl až na druhou stranu.

21

Viktoria se pokoušela vrátit do útoku centrem ze středu na levé křídlo, ale centr Pavla Buchy byl opravdu dlouhý a nikdo se k němu neměl šanci dostat. Pokračuje se vhazováním Dynama.

20

Po delší době také akce hostů. Benjamín Čolić dostal hodně prostoru na pravé straně a mohl klidně odcentrovat na vzdálenější tyčku, tam se ale k hlavičce nikdo nedostal.

19

České Budějovice zatím slušně excelují v blocích. Viktoria se totiž nyní pokoušela prosadit střelou z pravé strany, ale oba pokusy byly zablokovány.

18

Západočeský celek ovšem nadále pokračuje v aktivní hře a Dynamo se spíše jen brání. Plzeň se snažila na pravém křídle, ale bránící hráči míč zachytili a bude z toho jen aut.

17

Viktorka vybojovala po zákroku Vorela rohový kop. Míč šel na hlavu Beauguela, ale ten nezakončil ideálně. U odraženého míče byl ovšem Kopic, ale jeho přízemní rána byla sražena na roh na druhé straně.

16

Jan Kopic se na levém křídle zbavil bránícího hráče a posílal míč do běhu na střed hřiště. Svou nabídkou ale nikoho nenašel a míč skončil až u brankáře Vorela.

15

Slušný centr za obranu nyní dostával Ubong Ekpai, který si míč zpracoval tělem a chtěl zakončovat. Jeho snahu ale přerušil pískot sudího, který viděl ofsajd explzeňského hráče.

14

Marko Alvir nyní na středu hřiště hledal přihrávkou na pravé křídlo spoluhráče, ale jeho přízemní nabídka byla slabá a míč zachytil bránící hráč českobudějovického celku.

13

Jan Kopic byl na konci další kombinační hry. Z hranice vápna prudkou střelou zakončoval, ale trefil jen bránící val před sebou. Dynamo se prakticky jen brání.

12

Domácí celek nyní kombinoval v blízkosti velkého vápna, ale žádný z míčů se neujal. Červenomodří v aktivitě pokračují, ale ke střeleckému pokusu se nemůžou dostat.

10

David Limberský v obraně špatně rozehrál do středu hřiště a k míči se dostal Ekpai. Ten ale při kličce upadl a ztratil míč, Viktorka šla tak do protiakce.

9

Vojtěch Vorel byl zahnán pod tlak, ale s klidnou hlavou rozehrál a Dynamo všechno u své branky vyřešilo. Následně se po ofsajdu od jejich branky rozehrávalo.

7

Hosté se dostávali do zakončení, ale střela z dálky nebyla přesná a míč skončil jen vysoko nad brankou Jindřícha Staňka. Pokračovat se bude rozehrávkou brankáře.

5

Viktoria je aktivnějším celkem, ale zatím se jí nepovedlo dostat se do nějaké nebezpečné akce. Dynamo je v obraně kompaktní.

2

Miroslav Káčer v první akce domácího celku. Posílal přihrávku za obranu ale ten byl až moc prudký a míč skončil u hostujícího brankáře.

1

Utkání právě začalo.

Krásné sobotní dopoledne. V Plzni je pomalu a jistě vše připraveno na úvodní přípravné utkání před nadcházející sezónou. Sledovat budeme duel mezi Viktorií a Dynamem.

Úvodní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel, Brabec, Pernica, Limberský – Bucha, Káčer, Alvir – Mihálik, Beauguel, Kopic.
Náhradníci: Sváček – Hejda, Řezník, Míka, Hořava, Kovařík, Ba Loua, Matějka.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – L. Havel, Novák, Kopečný, Ekpai, Čavoš, Čolić, Bassey, Jánošík, Javorek, Valenta.
Náhradníci: Janáček – Králik, Talovierov, Ledecký, Kladrubský, Brandner, Mészáros, Almeida, Mršić..

ZMĚNY V KÁDRU

Největší ztrátou Viktorie je odchod zkušeného obránce Romana Hubníka do Sigmy Olomouc. Dříve odešel také Ubong Ekpai právě do Dynama. Mužstvo naopak posílila dvojice Filip Kaša a Miroslav Káčer, kteří hráli ve Slovensku. Vicemistr se dohodl také s obráncem Matějem Hybšem a v minulých dnech celek posílil Adriel Ba Loua.

České Budějovice přes léto ztratily dvě velké tváře. Základní kámen jihočeské defenzívy, bývalý reprezentant Tomáš Sivok totiž ukončil kariéru. Střelec Ivan Schranz se rozhodl pro přestup do Jablonce. Zadarmo do týmu přišel křídelník Lukáš Jánošík ze Žiliny či Denis Baumgartner ze Senice. Dynamo se následně domluvilo i s dalšími mladými hráči ze Sparty, Slavie či Plzně.

POSLEDNÍ SEZÓNA

Plzeňská Viktorie zažila celkem povedenou sezónu, nestačila jen na rozjetou Slavii, která obhájila mistrovský titul. Fanoušci ze západočeské metropole mohou být nicméně spokojení s výkony týmu po příchodu slovenského kouče Guľy. Viktorka si zahraje kvalifikaci Ligy mistrů, na svého soupeře ovšem ještě čeká.

SK Dynamo České Budějovice za sebou mají jednu z nejlepších sezón v posledních letech. Jihočeši dost dlouho bojovali o předkolo evropských pohárů, nakonec ale v nadstavbovém play-off nestačili na Mladou Boleslav.

Krásný den všem fanouškům českého fotbalu. Příprava prvoligových celků se pomalu rozjíždí, v Plzni se představí jiý klasický soupeř v přípravě – českobudějovické Dynamo. Utkání startuje na západě Čech v 11:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Mohlo by vás zajímat