Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:8.

Je konec a Liverpool si nakonec připíše další vítězství. Hosté se ale dnes prezentovali velmi sympatickým dojmem a v úvodu druhého dějství byli dokonce lepším týmem, nicméně nakonec z tohoto zápasu nevytěžili ani bod. V 71. minutě využili domácí prvního nedorazu v defenzivě Aston Villy a po přihrávce Keïty se trefil Mané. The Reds si následně výsledek hlídali a těsně před vypršením řádné hrací doby přidali i druhý gól, o který se postaral teprve devatenáctiletý Jones.

Robertson
90+4. min Williams
Oxlade-Chamberlain
61. min Wijnaldum
Fabinho
61. min Henderson
8 Keïta
Keïta
85. min Jones
11 Salah
Salah
27 Origi
Origi
60. min Firmino

Hause
40 Mings
El Ghazi
74. min Jota
39 Davis
Davis
74. min Samatta
Trézéguet
85. min Vassilev

• 9Firmino
  • 18Minamino

90+5

S poslední akcí přispěchal střelec úvodní branky Mané. Po jeho centru chtěl zakončovat Salah, ale Konsa ho ke střele nepustil.

90+4

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Neco Williams.

90+3

McGinn od rohového praporku hledal Mingse, nicméně ten na jeho nabídku nedoskočil.

90+2

Taylor uvolnil Grealishe, jenž si posunul balon na pravačku a prověřil Alissona. Ten byl ale pozorný a připsal si další zákrok.

90+1

Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.

89

Liverpool právě vstřelil branku!
Je hotovo, domácí přidávají druhou branku a o tom, že dnes vyhrají, už není pochyb! Robertson zleva našel Salaha a ten sklepl míč pro CURTISE JONESE, jehož lehce tečovaná střela zapadla přesně k pravé tyči Reinovy svatyně.

89

Aston Ville už moc času nezbývá a musí začít spěchat, na hrot útoku už se vysunul také stoper Mings.

88

Liverpool si v samotném závěru utkání počíná velmi zkušeně a daří se mu držet míč na útočné polovině.

87

O chvilku později se mladík Liverpoolu odhodlal k ráně ze střední vzdálenosti, avšak nezamířil přesně a bránu minul.

86

Střídající Jones se hned zapojil do hry a musel faulovat Douglase Luize, který by jinak postupoval sám středem hřiště.

85

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Curtis Jones.
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Trézéguet, přichází Indiana Vassilev.

85

Nyní mohli zahrozit z rohového kopu, avšak secvičený signál nevyšel Aston Ville podle představ a bude z toho jen odkop od brány.

84

A znovu musel van Dijk zasahovat, tentokráte odvracel dlouhý aut Taylora. Hosté se nadechují k závěrečnému tlaku.

83

Centr z levačky Johna McGinna směřoval na Konsu, ovšem van Dijk stačil balon včas odklidit do bezpečí.

82

Keïta ve středu hřiště fauloval Jotu a bude z toho standardní situace pro Aston Villu.

81

Hostující stoper je očividně zdravotně indisponován, nicméně zatím se střídat nebude.

80

Hra je ale nyní přerušena, neboť Tyrone Mings zůstává ležet na zemi a vyžádal si i pomoc lékařského týmu.

79

Liverpool se díky vstřelené brance uklidnil a momentálně svírá svého soupeře na jeho vlastní polovině.

78

Následný roh nic nepřinesl, van Dijk totiž při snaze dostat se k míči nedovoleně atakoval Mingse.

77

Firmino se proháčkoval mezi třemi protihráči, následně si narazil se Salahem a vypálil. Jeho pokus mířil k levé tyči, ale Reina byl na svém místě.

76

Tu táhl po křídle Salah, ovšem kvůli jeho nepřesnosti musel Henderson otočit hru dozadu na van Dijka.

75

Trézéguet nyní dostal pod velký tlak Gomeze, nicméně si nakonec dokázal poradit a navíc ještě založil útočnou akci Liverpoolu.

74

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Keinan Davis, přichází Mbwana Samatta.
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Jota.

73

O chvilku později byl Mané znovu v akci, avšak tentokráte mu balon včas odebral Taylor.

71

Liverpool se v 71. minutě dostává do vedení! Alexander-Arnold našel ve vápně nikým nehlídaného Keïtu, jenž dostal spoustu prostoru k tomu, aby zvedl hlavu a přihrál SADIOVI MANÉMU, který razantní střelou z hranice malého vápna nedal Reinovi šanci zasáhnout.

70

Henderson posílal centr na úplně volného Alexandera-Arnolda, před kterým ale znovu stačil zasáhnout Reina.

68

Také ve druhém poločase dostanou hráči možnost doplnit tekutiny. Oba trenéři se navíc během přestávky snaží své svěřence motivovat.

67

McGinn hledal dlouhým nákopem Trézégueta, jenže ten nakonec nebyl dost rychlý a balon zamířil do autu.

66

Po dalším rohu se za balon dral van Dijk a Reina měl co dělat, aby ho před ním stačil vyboxovat.

65

Následně to Grealish znovu zkusil individuálně, nicméně fauloval Robertsona.

64

Grealish si navedl míč na pravačku a poté vypálil, ovšem do jeho rány se vložil Gomez, který tak pomohl Alissonovi.

63

Wijnaldum se poroučel k zemi po souboji s McGinnem a hodně se divil, že sudí Tierney nenařídil volný přímý kop pro The Reds.

62

Mané si píchl balon okolo Konsy a snažil se ho předběhnout, jenže hostující obránce si míč pokryl tělem a následně se nechal faulovat.

61

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Georginio Wijnaldum.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Fabinho, přichází Jordan Henderson.

60

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Roberto Firmino.

60

Domácí mohli udeřit z rohového kopu, ale po rozehrávce na krátkou vzdálenost vracel Keïta míč Salahovi, jenž se nacházel v ofsajdu.

59

Virgil van Dijk chyboval v rozehrávce a hosté znovu šli rychle dopředu. Zaváhání svého kapitána ale stačil napravit Robertson, jenž odzbrojil Douglase Luize.

58

Na druhé straně musel zasahovat také Reina, jenž pro sebe uzmul střílenou nabídku Alexandera-Arnolda.

57

Trézéguet dostal na křídle spoustu prostoru a následně hledal Grealishe, před nímž ale balon vyboxoval vyběhnuvší Alisson.

56

Trenér Klopp není očividně spokojen s výkony svých svěřenců a vypadá to, že za pár minut poprvé sáhne do sestavy.

55

Také po následném rohu nastaly v šestnáctce The Reds nemalé zmatky, které vyřešil až rezolutním odkopem Origi.

54

Aston Villa se dostala do slibného přečíslení, které nakonec zakončil El Ghazi. Jeho pokus mířil na přední tyč a Alisson musel míč vyrazit na roh. Liverpoolští si v posledních okamžicích pořádně zahrávají.

53

Davis roztáhl hru doleva na Grealishe a ten pořádně protáhl Alissona. Nakonec by ale případná branka nebyla uznána, jelikož kapitán hostů byl přistižen v ofsajdu.

52

Také další centr domácích směřoval na Salaha, avšak ani tentokrát se egyptský kanonýr k míči nedostal.

51

Zdá se, že ano. Anglický fotbalista se po chvilce strávené na trávníku zvedl a zdá se být v pořádku.

50

Oxlade-Chamberlain lehce podklouzl při snaze přenést hru a zřejmě si lehce pochroumal koleno. Doufejme, že bude vše v pořádku.

49

Alexander-Arnold nabízel balon do pokutového území a Salahovi chybělo jen pár decimetrů k tomu, aby na něj dosáhl.

48

Grealish chtěl vyslat do šance Davise, ale jeho přihrávka byla příliš prudká a jako první byl u balonu Alisson.

47

Dobrou práci pro tým odvedl El Ghazi, jenž se stihl vrátit s Robertsonem a poté ho dokázal obrat o balon.

46

Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že ve druhé pětačtyřicetiminutovce budeme svědky daleko lepší podívané.

46

Je za námi úvodní dějství dnešního utkání mezi Liverpoolem a Aston Villou a gól jsme zatím neviděli. Domácí sice po většinu času drží míč ve své moci, avšak do žádné velké šance se nedostali. Reinu navíc ohrozili jen jednou a to až ve 38. minutě, kdy hostujícího gólmana lehce zaměstnal Salah. Hosté se naopak pouze brání a snaží se hrozit z brejků, avšak žádný ještě nedokázali dotáhnout do konce.

45+4

45+3

Nyní už se však píská, neboť Origi si v souboji s McGinnem zcela očividně pomohl nedovoleným způsobem.

45+2

Keïta lehce strčil do Douglase Luize a ten se okamžitě skácel na trávník. V tomto případě ale nemohl být faul odpískán.

45+1

Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.

45

Douglas Luiz se odhodlal k další střele, avšak tentokrát neseřídil svá mířidla a bránu o pořádný kus přestřelil.

44

Origi poslal do šestnáctky lehoučký centr a Mané se do něj položil nůžkami, nicméně balon nedokázal trefit.

43

Zatím se však střídat nebude. Kapitán Aston Villy si nechal svůj kotník obstříknout chladivým sprejem a zdá se, že bude moct pokračovat ve hře.

42

To nevěští nic dobrého. Jack Grealish znovu zůstává sedět na hrací ploše a opět to vypadá na problém s pravým kotníkem.

41

McGinnova nabídka mířila do dobrého prostoru, avšak Alisson včas vyběhl a vyboxoval balon daleko od své brány.

40

Grealish se zbavil svého strážce a jeho následný centr musel Robertson odhlavičkovat do zámezí. Bude z toho roh pro Aston Villu.

39

Davis se mohl hnát do dobré šance, jenže to by nesměla být hra znovu přerušena kvůli ofsajdu.

38

Jako bych to přivolal. Origi prostrčil míč na Salaha a ten poprvé v dnešním utkání prověřil Reinu. Španělský brankář byl ale připraven a dokázal jeho pokus ztlumit ve svých rukavicích.

37

Liverpool má sice po většinu času balon ve své moci, nicméně zatím se nemůže dostat do nějaké slibné palebné pozice.

36

Žlutou kartu dostává John McGinn (Aston Villa FC).

36

El Ghazi posílal balon do vápna a nebýt lehké teče van Dijka, Trézéguet mohl zakončovat z velmi dobré pozice.

35

Origi posílal lehký oblouček na rozběhnutého Maného, ale jeho pas bez problémů zachytil Mings.

34

Ten rozehráli hosté rychle na krátkou vzdálenost a po centru Trézégueta se k balonu dostal Douglas Luiz. Ten zkusil své štěstí zpoza vápna, jenže zamířil přesně do míst, kde se nacházel gólman Alisson.

33

Fabinho zbytečně stáhl k zemi Grealishe a bude z toho standardní situace pro The Lions.

31

Na pravé straně se ocitl osamocený El Ghazi, jenž mohl postupovat až do pokutového území. Nizozemský křídelník si však nepohlídal ofsajdové postavení, a jeho akce tak byla přerušena.

30

Robertson se uvolnil přes Konsu a následně nabízel míč do vápna, jenže tam se nenacházel nikdo v červeném, a Mings tak neměl těžkou práci.

29

Po rohu Alexandra-Arnolda zasáhl Konsa a domácí byli toho názoru, že se jednalo o hru rukou. Ani v tomto případě ale sudí pokutový kop nenařídil.

28

Origi si prohodil místo se Salahem a momentálně operuje na pravé straně. Ani tato změna však zatím ovoce nepřináší.

27

Salah nyní pořádně prohnal Konsu, jenž si ale dokázal míč pokrýt tělem a nechal ho doběhnout do zámezí. Reina bude vykopávat od své svatyně.

26

Špatnou rozehrávku van Dijka vystihl McGinn, který okamžitě hledal Trézégueta. Také skotský středopolař se ale dopustil nepřesnosti, takže míč se znovu dostal k domácím.

25

Už se znovu hraje a balon mají ve své moci fotbalisté Liverpoolu, kteří zatím kombinují na vlastní polovině.

24

Máme za sebou čtyřiadvacet minut hry a hlavní sudí nařizuje krátkou přestávku na občerstvení.

23

Alexander-Arnold se dravě protáhl po křídle a poté hledal Origiho, jenže jeho pas vystihl Douglas Luiz.

22

Grealish si následně vzal na starost standardku a našel Konsu, jenž ale hlavičkoval vysoko nad bránu.

21

Žlutou kartu dostává Andrew Robertson (Liverpool FC).

21

Nabídku Robertsona si samozřejmě hledal van Dijk, ovšem balon dokázal z vápna vykopnout dobře postavený Grealish.

20

Origi prostrčil míč na sbíhajícího Keïtu, jehož následný centr byl zblokován jedním z obránců hostů. Uvidíme první roh Liverpoolu.

19

Výborně to udělal El Ghazi, jenž vystihl pas Keïty a poté se nechal faulovat Robertsonem. Aston Villa tak bude moct v klidu rozehrávat.

18

A je tu další nedovolený zákrok, tentokráte se proti pravidlům provinil Mohamed Salah.

17

Origi nešetrně zajel do Douglase Luize a arbitr Tierney mu dal jasně najevo, že příště bude podobné zákroky trestat žlutou kartou.

16

Salah se odvážně vrhl mezi dva protihráče, ale ukousl si až příliš velké sousto a o míč ho připravil Taylor.

15

Souboj El Ghaziho s Robertsonem se po nějaké chvilce opakoval a znovu z něj vyšel jako vítěz zadák Liverpoolu, který dokázal svého soupeře odzbrojit dobrým obranným zákrokem.

14

Nakonec se ale zvedl a sám odešel za postranní čáru. Vypadá to, že bude v pořádku.

13

Právě Jack Grealish zůstává nyní ležet na hrací ploše a už za ním míří lékařský tým Aston Villy. Zdá se, že anglický fotbalista má problémy s kotníkem.

12

Grealish chtěl přenést hru doprava na El Ghaziho, jenže jeho byl velmi nepřesný a skončil v zámezí. Hostující kapitán se svému kolegovi gestem omlouvá.

11

Aston Villa si je dobře vědoma ofenzivní síly svého soupeře. I proto je útočník Davis hned od začátku stažen na vlastní polovině, kde se snaží vypomoct s bráněním.

10

Konsa se vydal dopředu a následně poslal do pokutového dobrý centr, který si však ze vzduchu pro sebe stáhl Alisson.

9

El Ghazi se dostal do sprinterského souboje s Robertsonem, jenž měl nakonec lehce navrch. Poté ale hosté dobře napadali a získali alespoň autové vhazování na útočné polovině.

8

Oxlade-Chamberlain špatně přihrál a při snaze získat balon zpět nedovoleně atakoval Grealishe.

7

K rozehrávajícímu Reinovi se rychle blížil Origi a zkušený brankář byl nakonec donucen zakopnout míč do autu.

6

Po souboji s Konsou se v šestnáctce poroučel k zemi Salah, jenž se dožadoval odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí byl ale opačného názoru a hra plyne dál.

5

Ten rozehráli hosté na krátkou vzdálenost a centr přišel až o chvilku později, avšak Gomez byl znovu na správném místě a odklidil balon do bezpečí.

4

Taylor si zabíhal za obranu na pas Grealishe, ovšem míč před ním odhlavičkoval Gomez. Následovat bude rohový kop.

3

Origi se snažil napadat rozehrávku soupeře, jenže v souboji s McGinnem si pomohl faulem, takže hra byla přerušena.

2

Krátce po rozehrávce hledal Gomez rozběhnutého Maného, avšak jeho nákop vylétl za postranní čáru.

1

Je pískáno, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Liverpoolu, kteří nastupují v červených dresech. Jejich soupeř pak zvolil tmavě zelenou sadu.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk (C), Robertson – Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Keïta – M. Salah, Origi, Mané.
Náhradníci: Adrián – N. Williams, Wijnaldum, J. Henderson, Jones, Elliott, Firmino, Minamino, Shaqiri.

Aston Villa FC: Reina – Konsa, Hause, Mings, N. Taylor – J. McGinn, Douglas Luiz, Grealish (C) – El Ghazi, Davis, Trézéguet.
Náhradníci: Nyland – Guilbert, A. Almuhammadí, Lansbury, Nakamba, Jota, Hourihane, Vassilev, Samatta.

Rozhodčí: Paul Tierney – Scott Ledger, Nicholas Hopton.

Naopak Aston Villa se od úvodních kol pohybuje ve spodních patrech tabulky a až do konce bude muset bojovat o zachování své prvoligové příslušnosti. Za postavení tohoto celku v tabulce může především bídná defenziva, která je společně s obranou Norwiche vůbec nejhorší v celé soutěži. Trenér Smith si navíc musel poradit s několika nepříjemnostmi při skládání sestavy, neboť zdravotní problémy se v sezoně nevyhnuly McGinnovi, Heatonovi nebo Wesleymu. Všichni tři patřili ke klíčovým hráčům, takže pro devětačtyřicetiletého kouče nebylo snadné je nahradit. Skotský záložník se ale díky koronavirové přestávce stihl dát dohromady a v minulých kolech se už dostal do hry. Naposledy naskočil do utkání s Wolves jako střídající hráč a byl u prohry 0:1.

Liverpool byl v této sezoně zkrátka dominantní. Hned od začátku soutěže ukazoval svou obrovskou sílu a první porážku mu přichystal Watford až v osmadvacátém kole. Nyní mají svěřenci kouče Kloppa dvacetibodový náskok na druhý Manchester City a je jasné, že o titul už je nemůže nic připravit. The Reds znovu táhla útočná trojice ve složení Salah, Firmino, Mané, která už dohromady nasázela neuvěřitelných čtyřicet branek. Za nimi navíc stojí velmi pevná defenziva v čele se stoperem van Dijkem a brankářem Alissonem, jenž si připsal už dvanáct čistých kont. Vedení klubu ale ani tak nezahálí a snaží se tým ještě vylepšit. V posledních dnech se hodně spekuluje o tom, že by po sezoně měl na Anfield z Bayernu Mnichov zamířit španělský středopolař Thiago.

Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu již třiatřicáté kolo, v jehož rámci změří své síly také Liverpool a Aston Villa. Na Anfield Road je úvodní výkop naplánován na 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.