Pohledem na statistiky se s vámi loučím. Přeji vám hezký zbytek pracovního týdne, studentům pohodové prázdniny a budu se někdy přiště těšit u italské ligy napočtenou!

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:19.

Zápas 31. kola v Bergamu je za námi a domácí nakonec udolali houževnatou Sampdorii 2:0. Ve druhé půli měli znatelnou převahu v útoku a pokračovali prakticky ve výkonu z prvního poločasu. Vše nejpodstatnější se odehrálo v poslední půlhodiě hry. Po sérii tvrdších zákroků stouply emoce a nejhůře to v 66. minutě odnesl trenér hostí Ranieri, který inkasoval během tří minut dvě žluté karty a musel odejít na tribunu. Gólově se urodilo až v 75. minutě po rohovém kopu, který do branky hlavou umístil Rafael Tolói. I když měla Sampdoria náznaky na srovnání stavu a boje o body, definitivně ji uzemnil v 85. minutě Luis Muriel a dal tak razítko na tři body domácích. Ti vyhráli tak 2:0 a stále drží třetí místo v tabulce. Odstup Sampdorie od sestupových vod nadále zůstává pětibodový.

Djimsiti
52. min de Roon
Hateboer
11 Freuler
Freuler
Pašalić
70. min Muriel
8 Gosens
Gosens
86. min Castagne
Iličić
70. min Malinovskyj
10 Gómez
Gómez
91 Zapata
Zapata
86. min Šutalo

Ekdal
82. min La Gumina
14 Jankto
Jankto
83. min Augello
18 Thorsby
Thorsby
Gabbiadini
82. min Ramírez

90+5

Pierluigi Gollini šel proti míči a nepříjemný centr vyrazil na roh. Hosté jej sice rozehráli rychle, avšak nikoliv efektivně a každou chvíli bude odpískán konec.

90+4

Timothy Castagne (ATA) navíc dostává za hru rukou i žlutou kartu.

90+4

Sampdoria jej však dokázala ubránit a podnikla útok, ve kterém si vybojovala trestňák. Timothy Castagne totiž hrál nedovoleně rukou.

90+3

Z odvážného průniku Gomeze vzejde další roh na domácí straně.

90+3

Fabio Depaoli se dostal vlastní chybou pod tlak napadajícího útočníka domácích a o balon přišel. Bergamo tak vhazuje u branky Sampdorie a zápas dohrává s naprostým přehledem.

90+2

Ruslan Malinovskyj se dostal do zakončení ve vápně, jeho střela ale měla slabou razanci, a také nemířila mezi tři tyče. Audero tak rozehrává a gestem posílá spoluhráče vpřed.

90+1

Nastavuje se ještě pět minut.

90

Navíc podnikají neúnavné výpady do otevřené janovské obrany. Tentokrát to byla lákává situace 5 na 3, Alejandro Gómez ale dal kolmici na Šutala až moc dlouhou.

89

Rohový kop domácí s přehledem ubránili a závěr zápasu mají zcela pod palcem.

89

Zblokovaný centr hostí značí roh pro Sampdorii. Možná úplně poslední způsob, jak částečně zdramatizovat dnešní utkání.

87

Domácí nemají dost a snaží se přidat ještě další góly. Do brejkové situace byl nyní vyslán čerstvý Castagne, výborně se ale vrátil hostující obránce Augello a uhasil vzniklý požár, stejně jako hasiči dnes v Edenu.

86

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Bosko Šutalo.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Timothy Castagne.

85

Bergamo právě vstřelilo branku!
I tak však skórují a pět minut před koncem základní hrací doby dávají razítko na tříbodový import! Rohový kop odvrátil hlavou Gastón Ramírez, jenže přímo do prostoru, kde stál LUIS MURIEL. Jeho daleká střela zaplula přesně k tyči a Audero mohl jenom pozorovat – 2:0! Bez asistence.

84

Atalanta po rychlém výpadu vybojovala rohový kop. Domácí se rozhodně nikam neženou a spíše šetří čas.

83

Hned trojí střídání provedli hosté, snaží se evidentně získat alespoň bod, který by se mohl hodit do záchranářského boje.

83

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Tommaso Augello.

82

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Gastón Ramírez.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Antonio La Gumina.

81

Po vedoucím gólu je ale znát mírná změna herního stylu u domácích. Ti nehrají již tak dominantně a kombinačně v útoku, Sampdoria naopak napadá vysoko jejich rozehrávku a snaží se srovnat.

80

Alejandro Gómez zavezl míč na útočnou polovinu Atalanty, jenže neměl komu předat nahrávku. Tudíž se přes několik svých spoluhráčů dostal hrací předmět až k brance Golliniho.

77

Domácí se tak dostali v poslední patnáctiminutovce do důležitého vedení a vzhledem k současnému stavu zápasu to nevypadá, že by se o něj vyloženě museli bát. Ale nepředbíhejme, ještě zdaleka není konec.

75

Z rohového kopu, který vybojoval Muriel, nakonec padá první gól v zápase a Bergamo se ujímá zcela zaslouženého vedení! Malinovskyj přetáhl roh až na vzdálenější tyč, kde si naskočil RAFAEL TOLÓI a hlavou umístil míč přesně ke „štangli“ Auderovy branky – 1:0! Asistence: Ruslan Malinovskyj.

74

V ponechané výhodě Atalanta šla do přečíslení 3 na 2, Zapata sice pasem za obranu našel Muriela, jeho následné vrácení míče do vápna vzduchem již ale bylo o dost horší a celá akce skončila v propadlišti dějin.

73

Luis Muriel šel do souboje s obráncem Colleyem pozdě a nasadil mu stoličku, za což je mu pískán přestupek.

72

Dalekonosná střela nové akvizice na hřišti, Ruslana Malinovského, končí vysoko nad břevnem Auderovy kasy.

71

Alejandro Gómez umotal hráče na levém křídle a odcentroval přes ně, ale jeho přízemní centr končí na prvním stojícím hráči Sampdorie. Ta vyjma pár akcí prakticky ve druhé půli nepřešla přes svoji polovinu.

70

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Ruslan Malinovskyj.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Luis Muriel.

69

Po divočejších minutách opět hrajeme a Bergamo svůj tlak stupňuje. Nemůže se ale dostat do vážnější akce. Navíc přichází útočný faul a následuje střídání.

66

Claudio Ranieri (SAM) měl totiž na posouzení zákroku zcela jiný názor, pořádně ho vyjádřil a sudí Giua ho posílá díky druhé žluté, a tudíž červené kartě přímo na tribunu!

66

Ostrý zákrok Bartosze Bereszyńského (SAM) opět pořádně zvedá emoce na lavičce hostujícího týmu! Hostující obránce dostává za tvrdý zákrok na Freulera žlutou kartu a není to jediná karta v tomto momentě.

63

...které nakonec rezultují v hádku mezi realizačními týmy! Jak Gian Piero Gasperini (ATA), tak i Claudio Ranieri (SAM) to mají za žlutou kartu.

62

Vyzutá kopačka Colleyho je nyní důvodem, proč se nemůže pokračovat ve hře. K tomuto „incidentu“ došlo při souboji Zapaty s hostujícím obráncem. Colley však nijak nespěchá s rozehrou a zvedl tím tak emoce...

61

Duván Zapata upadl v souboji tělo na tělo u postranní čáry a myslel si, že mu bude odpískán faul, to se nicméně nedělo a po úvodních minutách tlaku začínají Janovští pomalu srovnávat hru.

60

A následovala další akce, střelu z hranice malého vápna efektivně vyrazil domácí brankář mimo tři tyče. Do statistik se mu to ale počítat nebude, neboť byl pískán střílejícímu hráči ofsajd.

59

Robin Gosens mohl být smolařem svého týmu, neboť střelu z úhlu jednoho z hostí srazil do protipohybu gólmana Golliniho! Naštěstí pro Atalantu ale i mimo branku. Následuje roh.

57

Ani tentokrát to nepřineslo žádné větší ohrožení pro branku Audera. Nadále však domácí pokračují v kombinaci před brankou a Gollini za 12 minut poločasu nemusel řešit prakticky nic.

57

Domácí přímo z tohoto pokusu ale nevytěžili vůbec nic. Dokázali si však vybojovat další přímák, tentokrát po faulu Depaoliho.

56

Hned třikrát vystartoval Jakub Jankto (SMD) proti rozehrávající dvojici předčasně, za což dostává od rozhodčího oprávněně žlutou kartu.

54

Do Gómeze ostře zajel Depaoli, rozhodčí nechával výhodu a odpískal až následný faul, který měl na svědomí Linetty. Bergamo má k dispozici trestňák ve velké vzdálenosti od branky, avšak přímo na ose hřiště.

53

Djimsiti tedy již v dnešním utkání nepokračuje, místo něj nastoupil de Roon, což znamená posílení ofenzivy domácích.

52

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Marten de Roon.

52

Berat Djimsiti nešel do náběhu za míčem, což se ukázalo jako klíčové pro další vývoj situace. Balon šel do zámezí a v přerušené hře se chystá střídání.

51

Obrana Sampdorie jej však dokázala s určitými problémy odvrátit a opět se tak může věnovat bránění kombinační hry domácích.

50

Mattia Caldara dalším nákopem před sebe hledal rozběhnuté křídelníky. Tentokrát byl příjemcem Hans Hateboer, jehož pokus končí odpískáním rohového kopu.

49

Odpískání faulu Linettyho na Caldaru se nelíbilo hostujícímu trenérovi, za kterým už míří nejvýše povolaný sudí, aby ho umravnil. Oba se dohodli bez nutnosti žluté karty.

48

Manolo Gabbiadini opět zvolil řešení, které mu přijde v dnešním zápase nejlepší, tedy střela z poměrně velké dálky. Jeho střelu po zemi nicméně bez problémů sebral Gollini do rukavic.

47

Rafael Tolói si naběhl do vápna na nahrávku z pravého křídla a vystřelil na branku, on sám ale určitě doufal v lepší konec, než tomu bylo reálně. Tedy kop, který skončil vysoko na prázdné tribuně.

46

Sampdoria však poměrně snadno o balon přišla a opět se hraje tak, jak tomu bylo po valnou část první poloviny. Tedy kombinace Atalanty na útočné půlce.

46

Druhý poločas začíná, výkop mají hosté z Janova. Do druhé poloviny se oba trenéři rozhodli nestřídat.

46

Druhá půle začne přibližně za 10 minut.

Prakticky na sekundu přesně ukončil rozhodčí Giua poločas zápasu 31. kola Serie A, ve kterém hraje Sampdoria zatím druhé housle. Bergamo je přesvědčivějším týmem v kombinaci, častěji drží míč a má rozhodně více ze hry. Ale na to se fotbal nehraje. Atalantu totiž trápí koncovka, spousta střel končí na výborném gólmanovi Auderovi. Sampdoria naopak hraje převážně na brejky, její největší šance tak byla z 30. minuty, kdy střelu Gabbiadiniho z dálky musel vyškrábnout Gollini na roh.

45

45

A nepřichází ani po konzultaci s videem. Dostáváme se tak do úplného závěru prvního poločasu.

43

Po další kombinaci se ke střele dostával Remo Freuler někde na penaltovém puntíku, v souboji s obráncem Colleyem ale upadl a hned si žádal penaltu, ta v první fázi nepřichází.

42

Hans Hateboer byl dalším v krátkém časovém sledu, kdo vyzkoušel Audera, jeho tvrdá bomba z úhlu skončila na rukavicích hostujícího gólmana, který poslal míč na roh.

41

Josip Iličić na toto zakončení vzpomínat rád moc nebude. Všechno udělal dobře, od náběhu po odstavení soupeře, jeho střela z voleje ale skončila vysoko nad.

40

Předvedli se i hosté. Ti především hrají na brejkové situace a jednu takovou ukázali nyní, střela ze zhruba 20 metrů skončila ale nad spojnicí tyčí.

38

Jedna z větších šancí domácích v tomto zápase! Zapata se opět uvolnil na levém křídle a šel si pro povedený míč z hloubi pole. Zpracování mu vyšlo na jedničku a už byl před ním jenom Audero, ve finální fázi se ale ukopl a gólman Sampdorie zasáhl!

38

Druhý rohový kop za sebou směřoval na přední tyč, kde ho zblokovali domácí obránci. Odražený balon ale sebral Manolo Gabbiadini, jehož střela z první ale končí jenom v rukavicích bergamského gólmana.

36

Rozehra standardní situace ale nebyla pro domácí optimální. Secvičený signál jim nevyšel a Sampdoria šla do útoku. Předvedl se Jakub Jankto odvážným průnikem po levé straně, což položilo základ střele Linettyho, jehož pokus byl sražen na roh.

35

Žlutá karta přichází i na straně janovského týmu. Morten Thorsby (SAM) seslal k zemi Gómeze a je napomínán za tento zákrok.

34

Sampdoria byla zahnána do obranného bloku na vlastní polovinu a musela si pohlídat nabíhajícho Zapatu za obranu. Lob za obranu byl ale moc dlouhý, proti vybíhal Audero a bezpečně sebral hrací předmět do rukavic.

33

Atalanta se opět dostává vpřed. Alejandro Gómez chtěl projít přes střed, stahovali se k němu ale tři obránci, proto zvolil bezpečnější cestu a míč navrátil zpětnou nahrávkou na své kolegy.

31

Z rohového kopu se hostům nepovedlo nijak zahrozit a střela z dohrávané akce skončila někde na tribuně. Ve snaze rychlého výkopu ale Gollini porušil pravidlo o klidovém stavu balonu při rozehře a musí výkop opakovat.

30

Ojedinělý útok Janova vypadal hodně nebezpečně díky střele Gabbiadiniho z velké vzdálenosti! Míč rychle padal pod břevno a Gollini se musel vyšvihnout, aby střelu zvedl mimo branku! Sampdoria má roh.

29

Střelu zpoza šestnáctky po rychlém přechodu do útoku obstaral Zapata, jeho přízemní pokus k tyči ale vykryl Audero, který rychle rozehrává dopředu.

28

Ofsajd přerušuje nadějnou akci domácího celku. Ve vápně se už nabízel k uklizení centru do branku Gómez, avšak centrující Hateboer dostal přihrávku do postavení mimo hru.

27

Z něj sice hosté vybruslili, ale na třiceti metrech od své branky spáchal Linetty útočný faul, když si nedovoleně pomohl rukama ve vzdušném souboji.

26

Tvrdý souboj u vápna Sampdorie, Bartosz Bereszyński trefil sice míč v odkopu, ale také nohu záložníka Freulera. V první chvíli to vypadalo na odpískání faulu, nakonec se musí Bergamo smířit s rohovým kopem.

25

Hosté se ale nedokázali dostat k pořádnému zakončení a střela z uctivé vzdálenosti tak končí za brankou gólmana Golliniho.

24

Navíc také přichází první žlutá karta v zápase. Berat Djimsiti (ATA) u postranní čáry sestřelil jednoho z hostí a je za to penalizován. Sampdoria má pak trestný kop.

23

Vlivem technických problémů se dostáváme až do 23. minuty dnešního zápasu. Rozhodčí Giua našel útočný faul Bergama na půli hřiště, a proto budou na míči hosté.

17

Tentokrát přihrávku pokazil Hans Hateboer. Kombinaci domácího týmu nadále provází řada nepřesností.

16

O vzdušný pas se pokusil Rafael Tolói. Domácí tým sice utahuje šrouby, ae zatím vcelku neúspěšně. Stejně tak v tomto případě.

15

Snaha Duvana Zapaty přichází vniveč. Znovu se o útok pokusí hostující celek.

14

Pierluigi Gollini znovu skvěle přečetl hru, když na hranici vápna odvrátil míč hlavou. Hodně nezvyklý zákrok brankář Bergamascy odnesl nepříjemným nárazem do dotírajícího Depaoliho.

13

Rozehrávka rohového kopu se Atalantě nepovedla. Na přední tyči navíc fauloval Alejandro Gomez.

12

Velmi rychle musel za míčem brankář Pierluigi Gollini. Stejný cíl si totiž vytyčil Manolo Gabbiadini. Útočník hostujícího celku byl přesto u balonu později.

10

Nepovolený zákrok jde tentokrát za Hansem Hateboerem.

9

Centr do šestnáctky se snášel z nohy Robina Gosense. Nejblíže měl k hlavičce Hans Hateboer, jenže v souboji nemohl mířit mezi tři tyče a dopustil tak rozehrávku hostujícího mužstva.

9

Další faul způsobil Jakub Jankto. Po zásahu českého záložníka v útoku pokračuje Bergamasca.

8

Na hraně ofsajdu se pohyboval Josip Iličić. Předvedl svou rychlost i technickou vytříbenost, jenže centr namířil pouze do rukavic Emila Audera. Hostující gólman může vykopávat.

7

Za obranou se zjevil Karol Linetty, jenže po jeho zpětné přihrávce přišel pouze zblokovaný centr. Z akce nevzniká žádné nebezpečí.

6

Tentokrát se Manolo Gabbiadini ocitl na hrací ploše. Po faulu bude Sampdoria v klidu rozehrávat.

5

Robin Gosens si podle rozhodčího počínal čistě. Díky toho může s míčem pokračovat Atalanta. Duván Zapata ovšem na následnou přihrávku vpřed nedosáhl.

4

Byl to Manolo Gabbiadini, kdo se snažil snášet svůj centr do vápna. Balon ale přelétl všechny hráče ve světlejší kombinaci.

3

Na zemi skončil domácí hráč. Faul má na kontě Maja Jošida.

2

Za míčem se zkoušel až k brankáři hnát Josip Iličić. Jenže Sampdoria se dokázala propracovat na útočnou polovinu a Nicola Murru byl velmi blízko prvního gólu. Jeho střela se přece jen o kousek nesetkala s brankovou konstrukcí.

1

Přihrávku pokazil domácí krajní bek Rafael Tolói. Hosté se ale rychle zbavili nabídnutého autu.

1

Kapitáni Alejandro Gómez a Albin Ekdal se pozdravili s rozhodčími na středu hřiště. Vše je připraveno k úvodnímu hvizdu.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Caldara, Djimsiti – Hateboer, Freuler, Pašalić, Gosens – Iličić, A. Gómez, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Colley, Tameze, Šutalo, de Roon, Bellanova, Muriel, Castagne, Malinovskyj, Czyborra, Guth.

UC Sampdoria: Audero – Murru, Colley, Jošida, Bereszyński – Depaoli, Linetty, Ekdal, Jankto, Thorsby – Gabbiadini.
Náhradníci: Seculin – Bertolacci, La Gumina, G. Ramírez, Quagliarella, Askildsen, Chabot, Bonazzoli, Léris, Augello, Maroni, D'Amico.

Rozhodčí: Giua – Bindoni, Villa.

Vzájemný zápas

Podzimní měření sil v Janově skončilo bezbrankovou remízou.

Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí celek je na tom mnohem lépe. Po třiceti kolech nasbíral na své konto šedesát tři bodů a drží čtvrtou pozici, která zaručuje účast v Lize mistrů. Navíc těsně dotírá na Inter Milán a případným vítězstvím se přiblíží také k Laziu. Atalanta je po restartu soutěže stoprocentní. Vyhrála všech pět zápasů, ve kterých nasázela třináct branek. Naposledy vyhrála 1:0 na hřišti Cagliari.

Hostující celek letos neprožívá povedenou sezónu. Sampdoria dosud sehrála třicet zápasů, ve kterých vybojovala třicet dva bodů a zatím jí patří až čtrnáctá pozice ligové tabulky. Na sestupové vody má ale v současnosti k dobru pět bodů a může hrát trošičku uvolněněji. Poslední dva duely navíc celek z Janova zvládl za šest bodů. Postupně přehrál Lecce i Spal.

Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi Atalantou a Sampdorií. Výkop je stanoven na 21:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.