Děkuji, že jste přenos sledovali s námi a těším se zase u příštího zápasu. Jiří Polášek.

Zápas je u konce. Začátek druhého poločasu plynně navazoval na konec toho prvního. Sassuolo tlačilo a hrálo parádně jak v útoku, tak v obraně. Několik šancí přišlo hned ze začátku a nakonec v 57. minutě přišlo i zvýšení stavu na 0:2. Pak se hra zpomalila a uklidnila z obou stran. Bologna jako by už neměla o co hrát, Sassuolo zase jakoby už mělo 3 body v kapse. Závěr byl ale hektický. Hra se vyostřila a viděli jsme jednu žlutou kartu za druhou, nespočet faulů, dokonce červenou kartu pro trenéra Bologni. V nastaveném čase ještě Bologna dovedla snížit a po gólu měla další šance, ale skóre už vyrovnat nedokázala.

Schouten
75. min Baldursson
5 Medel
Medel
61. min Domínguez
Svanberg
61. min Sansone
Orsolini
74. min Skov Olsen
24 Palacio
Palacio
84. min Cangiano

Peluso
73. min Ferrari
Rogério
Magnanelli
Locatelli
81. min Magnani
25 Berardi
Berardi
80. min Bourabia
11 Defrel
Defrel
72. min Traorè
Haraslín
65. min Boga

90+4

Žlutou kartu dostává Rogério (US Sassuolo Calcio). Závěr zápasu je tedy dost divoký. Za přílišnou hrubost další trest fasuje tento fotbalista.

90+3

Domácí tlačí před vápnem i v něm a Sassuolo brání, seč mu síly stačí. Hráči obětavě skáčou do střel, jen aby e žádný míč nepřiblížil k brance.

90+1

Žlutou kartu dostává Mert Müldür (US Sassuolo Calcio). Hráč se snažil rukou zblokovat míč letící do branky.

90+1

Bologna právě vstřelila branku!
Autorem branky je MUSA BARROW a Bologna snižuje. Barrow dostal míč a bez ostychu ho pálil na branku. TAm ještě zasáhl rukou Muldur, ale míč nezastavil. Bolona má tedy ještě chvíli na srovnání.

89

Bologna ještě v závěrečných minutkách přidala na tepmu, že bychom se ještě dočakli gólu, nebo snad vyrovnání? Moc času už ale nezbývá.

88

Jeden z hráčů Sassuola míč přetáhl před autovou čáru, ale následně ho zahrál zpět a rozhodčí si toho nevšiml. To se však nelíbilo jeho protihráči, který ho nehezky srazil k zemi.

87

Žlutou kartu dostává Mehdi Bourabia (US Sassuolo Calcio). Ten se prohřešil nepěkným podražením a opět se musí žlutit.

86

Zajímavá střela nyní přišla od Caputa, který si nějakých deset metrů od hranice vápna přebral míč a vypálil. Míč se proletěl asi metr nad břevnem.

85

Hra se již spíše dohrává. Ani jeden z týmů se nějak nežene do útoku, spíše se pomalu prokombinovává dále a dále. Bologna už nějakou tu minutu vypadá, jako by to vzdala, Sassuolo zase jako by už mělo tři body v kapse.

84

Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Gianmarco Cangiano.

83

Červenou kartu dostává trenér domácího celku Sinisa Mihajlovic. (Bologna FC).

83

Boga trefil míč prapodivným způsobem a míč nabral opravdu úplně jiný směr, než by si fotbalista představoval. Jeho rána se proletěla daleko od pravé tyčky.

82

Žlutou kartu dostává Mitchell Dijks (Bologna FC). Ten hodně nepěkně podrazil svého protihráče, což rozhodčí absolutne nemohl nechat bez povšimnutí.

81

Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Giangiacomo Magnani.

80

Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Mehdi Bourabia.

78

Bologna zahrála další rohový kop, ale opět bez úspěchu. Míč byl hezky zatočen do pokutového území, ovšem následně si ho našel obránce hostů.

77

Velmi zajímavý centr mířil do pokutového území hostujícího týmu, u hranice malého vápna míč hlavičkoval Barrow, avšak trefil se Consiglimu do náruče.

76

Locatelli parádně držel míč před dokonce třemi protihráči u svého rohového praporku a nepustil ho za čáru, až si nakonec soupeř musel pomoci faulem a Sassuolo tak nemuselo čelit rohovému kopu.

75

Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Andri Fannar Baldursson.

74

Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Andreas Skov Olsen.

73

Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Federico Peluso, přichází Gian Marco Ferrari.

72

Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Hamed Traorè.

71

Bologna vybojovala míč na útočné polovině u vápna a rychle ho přenesla na druhou stranu. Tam ale zůstala jako strnutá a vůbec nic nevymyslela.

70

Jeden z hostujících hráčů dostal ránu do svalu a zůstal na zemi. Nakonec odešel do zámezí na ošetření, kde mu sval sprejují. Do hry se však vrátí.

69

Nehezký zákrok nyní předvedel jeden z domácích na rozběhlého Caputa, který byl podkopnut a v té rychlosti se kousek proletěl, načež se na zemi natáhl jak dlouhý, tak široký.

68

Palacio se snažil proměnit rychý sprint ve slibnou šanci, ale pod nohy se mu vrhl bezchybný Rogerio a parádním skluzem ještě míč uklidil do autu.

67

Sassuolo viditelně ubralo na tempu, ovšem stále je o dost lepší než soupeř. Bologna vypadá dost odevzdaně a útočí ještě míň, než předtím.

65

Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Jeremie Boga.

64

Trenér Bologni na lavičce emotivně udílí pokyny. Není divu, Bologně by se body hodily, aby se alespoň trochu mohla přiblížit první šestce, který zaručuje pohárovou evropu. Není to zas tak velký bodový rozdíl.

63

I další útok hostujícího týmu nepřinesl ovoce, přestože vypadal ze začátku slibně. Centr do pokutového území sice zachytil jeden z hostů, avšak hlavička šla úplně jinde, než měla.

62

Sassuolo se nyní zkouší protáhnout míč středem, ikdyž většinu zápasu to zkoušelo spíše po křídlech. Zatím to ani moc nevychází, ale Sassuolo zase nepotřebuje nikam spěchat.

61

Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Nicola Sansone.
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Nicolás Martín Domínguez.

60

Žlutou kartu dostává Stefano Denswil (Bologna FC).

59

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Oba týmy měly jednu šanci, ale míč letěl mimo. Hra se také hodně vyostřuje a přichází více a více faulů.

57

Sassuolo právě vstřelilo branku!
Slovenský útočník LUKÁŠ HARASLÍN zvyšuje vedení! První střelu Caputa ještě dokázal Skorupski vyrazit, ovšem následně nikdo z hráču Bologni nebyl schopný míč odklidit a tak se k němu pohotovně dostal Haraslín a kopl ho do prázdné branky.

56

Haraslín byl nyní dost tvrdě sražen k zemi Tomijasuem, který ani neprotestuje, protože si je svého faulu vědom. Hosté dostávají míč na kopačky.

55

Skorupski poslal míč na Dijkse, který mu ho vrátil, ovšem před brankářem domácích už byli dva protihráči a on tak musel zbrkle odkopnout míč bez míření co nejdál.

54

U postranní čáry jsme si při záběru na hráče, který vhazoval aut, mohli všimnout šestice fotbalistů z obou klubuů, kteří už se rozcvičovali ke střídání.

53

Host stáhli hru na svou půli a z obrany zkusí vymyslet nějaký z dalších rychlých výpadů, kterým se jim podaří přelstít fotbalisty domácího celku.

52

Mananelli si několikrát na pravém křídle pohrál s balónem a obkličkoval soupeře, ale poslední stahovačka mu již nevyšla a o míč se nechal připravit.

51

Berardi opět dostal míč do běhu na pravé křídlo, následně poslal hezký centr do vápna, ovšem jeden z domácích fotbalistů ho hlavou odvrátil pryč.

50

Oroslini skvěle vystihl přihrávku poblíž branky hostů, následně poslal parádní pas na Barrowa do vápna, ale ten v běhu zakončoval z první a na branku se netrefil.

49

Palacio se snažil míč zavézt k brance soupeře, kde mu ale utekl a dostal se až k brance Consigliho, který ho přebral do svého vlastnictví. Následně vykopl až k bráně Skorupského.

48

Sassuolo i v druhé půli převzalo iniciativu a drží mnohem víc míč. Již v úvodních minutách tohoto poločasu podniklo zajímavé výpady do soupeřova území.

47

Druhý poločas nám již započal a jeho úvodní výkop nyní měla na starosti Bologna. Ta ale míč hodně rychle ztratila.

46

V prvním poločase jsme viděli hezký fotbal, který byl prvních asi 110 minut velmi vyrovnaný. Postupem času ale Bologna přestávala tolik držet míč a hrálo spíše Sassuolo, které si tvořilo velmi zajímavé akce. Nakonec si vysloužilo také jeden gól, který byl parádní a vstřelil ho Berardi. Podaří se Bologni ve druhém poločase ještě zareagovat, nebo Sassuolo potvrdí své vedení ještě dalšími góly?

45+3

45+2

Hosté se chtěli pustit ještě do jedné útočné akce, ale následně byli vyhnáni z pokutového území a stáhli hru do obrany, kde už asi počkají do konce poločasu.

45+1

K tomuto poločasu se nastaví ještě tři minutky, které byly vyplýtvány přestávkou na napití se a taky oslavou úvodního gólu tohoto utkání.

45

Caputo si vyžádal míč na pravou stranu vápna, udělal s ním několik kroků a následně z velkého úhlu vypálil nebezpečnou ránu, kterou ale Skorupski vyrazil.

44

Locatelli byl nyní faulován v době, kdy se Bologna dostávala do brejku, takže bylo Sassuolo rozhodčího hvizdem zachráněno od několikanásobného přečíslení.

43

Bologna rozehrála míč ve středovém kruhu, ale prakticky okamžitě ho zase darovala svému soupeři. Ten už si to opět láduje k pokutovému území.

41

Hosté jdou podle očekávání do vedení. Branku vstřelil DOMENICO BERARDI, který dostal centr do levé části vápna, následně parádně zmátl protihráče, nachystal si míč a poslal bombu přímo pod břevno. Parádní gól a zasloužené vedení hostů. Asistence: Mert Müldür.

40

Hosté mnohem více drží míč a snaží se vymyslet různorodé kombinace, které povedou k ohrožení branky. Sassuolo hraje mnohem přesvědčivěji, než soupeř.

39

Palacio si chtěl míč v běhu pokopnout patičkou a obehrát tím soupeře, ovšem místo toho ho zakopl akorát do autu. Od Bologni jsme stále skoro žádnou šanci neviděli.

38

Sassuolo vysouvá svou defenzivní linii až k půlící čáře, takže dokáže opravdu rychle přejít z obrany k vápnu, což umožnuje velké množství zajímavých šancí, které se tomuto týmu dostávají.

37

Muldur si vyžádal přihrávku na pravé křídlo, následně poslal parádní pozemní centr až k penaltovému puntíku, kde ale míč nedokázal sebrat žádný z jeho spoluhráčů.

36

Bologna se snaží nakopávat dlouhé míče z obrany dopředu na Barrowa, Palacia a Orsoliniho v útoku, ale spíše se trefuje na kopačky hostující defenzívě, která takhle lehce přichází k míčům.

35

Haraslín neměl moc prostoru u autové čáry a tak míč nakopl do soupeře a vybojoval aut. Následně poslal ve vápně rychlý centr na spoluhráče, ale ten se do míče netrefil.

34

Žlutou kartu dostává Lukáš Haraslín (US Sassuolo Calcio). Ten jednoznačně zatahal soupeře za dres, což je samozřejmě proti pravidlům.

33

Sassuolo hraje odzadu a zamotává hlavu dotírajícím hráčům Bologni svou organizovanou hrou mezi obránci, do které se zapojuje i Consigli.

32

Rozhodčí nechce zápas dlouho zdrřovat a proto již po necelé minutce povolal hráče zpět na hřiště. Pokračovat budeme za pár chvil roehrávkou Skorupského.

31

Nyní je čas na takzvaný "cooling break", neboli jakousi občerstvovací a "ochlazující" pauzu. Vzhledem k tomu, že na herní ploše je stále opravdu horko, se hráči můžou občerstvit vodou a vyslechnout si nějaké pokyny od svých trenérů.

30

Ani tento rohový kop nebyl úplně povedený. Rozehrávající hráč sice našel hlavu spoluhráče , ale hlavičkující Berardi míč poslal spíše do boku, než směrem na branku.

29

Po autovém vhazování si Sassuolo vytvořilo krasný rychlý útok, který zakončil až po pěkné přihrávce na krajíček vápna silnou střelou Rogerio. Ovšem jeho střela byla zblokována na roh.

28

Hosté nyní docela zmatkovali ve své vlastní obraně, kde Bologna dvakrát málem vybojovala míč, a šla na branku osamocena, ale nakonec se vše vyřešilo.

27

Přímý volný kop si Sassuolo zahrálo z velké vzdálenosti. I tak ale jeden z hostujících hráčů dokázal vyslat bombu, která svůj cíl našla až v rukavicích Skorupského.

26

Žlutou kartu dostává Gary Medel (Bologna FC). Tu si vykoledoval svojí přílišnou hrubostí, což se absolutně nelíbilo rozhodčímu a proto také sáhl k tomuto trestu.

25

Sudí se po rychlém zhlédnutí videa ujistil, že jeho prvotní verdikt byl správný a penalta se tady prostě pískat nebude. Hra pokračuje přímým kopem hostujícícho celku.

24

Sassuolo se dožaduje penalty! Rozhodčí ze začátku nepískal, ale nyní případnou ruku raději pujde zkontrolovat na video. Bude to penalta či nikoliv?

23

Dlouhý nákop Tomijasua mířil až příliš daleko a místo toho, aby si ho zpracoval někdo z trojice útočníků se míč vznesl až za brankovou čáru.

22

Bologna se parádní sérií přihrávek na jeden dotek dostala od svého vápna až k tomu soupeřovu, avšak následně už nevěděla jak postupovat, a tak zahrála zpět na svojí půli.

21

Barrow si po rozehrávce kopu přiťukl se spoluhráčem a následně vypálil zatočenou střelu na zadní tyč. Střela přestože byla hezky provedená branku ale minula.

20

Berardi se netrefil do míče a místo toho trefil nohy Barrowa, který se rychle zřítil k zemi. Rozhodčí bez váhání nařizuje volný přímý kop.

19

Po rychlé změně směru hry se míč najednou opět ocitl u Skorupského, který ho chtěl poslat až na Palacia vepředu, jenže hosté míč vyhlavičkovali a málem založili další nebezpečný útok.

18

Domácí celek si tedy kopl i další rohový kop, ze kterého ale také nic moc nevytěžil. Sassuolo navíc po chvilce přebralo míč a zamířilo opačným směrem.

17

Bologna vytvořila zajímavou akci, kdy po rohovém kopu hlavičkoval jeden z útočníků přímo před Consigliho, ale následně byl míč těsně nad břevno vyhlavičkován Pelusem.

16

Palacio s míčem u rohového praporku nemohl moc vymyslet, jelikož neměl prostor, ani komu přihrát. Následně ale velmi chytře nakopl míč přímo do Chirichese a získal rohový kop.

15

Orsolini se nyní dost diví a zlobí se an rozhodčího, jelikož ten vyhodnotil nedávnou herní situaci jako faul. Ze spomaleného záběru jsme ale viděli, že s protihráčovým pádem Orsolini neměl moc společného.

14

Sassuolu ale dneska tato herní činnost zatím nejde. Ze všech rohových kopů zatím Bologna odebrala míč a vyrobila brejk na druhou stranu.

13

Rychlý brejk Sassuola, jehož strůjcem byl Defrel, který se vysmýkl obraně a po levé straně si to přiběhl až ke Skorupskému, nakonec přinesl rohový kop.

12

Denswill málem chyboval před vlastní brankou, když chtěl míč poslat na svého brankáře, ovšem si nevšiml, že u Skorupského je velmi blízko protihráč. Domácí gólman ale míč nakonec stihl dřív.

11

Nyní se do něčeho chtěla pustit i Bologna, a tak začala strojit útok na pravé straně u autové čáry, avšak po slibném centru si míč odchytil Consigli a poslal ho zpět do pole.

10

Po autovém vhazováni si Haraslín na levé straně udělal prostor, přiběhl až ka malému vápnu a snažil se propálit brankáře Skorupského, což se mu ale nepovedlo a gólman míč nohou odrazil hodně daleko.

9

Sassuolo si nyní neví rady s přechodem přes půlící čáru, a tak si jen ťuká s míčem mezi obránci, následně přihraje k čáře a pak zase zpátky do obrany. To se opakuje poslední minutu-

8

Po Rogeriově centru byl míč vykopnut na roh. Následně byl rohový kop rozehrán velmi špatně, ale domácí míč zase zakopli za čáru, a rohový kop se kopal i z druhé strany. Taky ale bez většího úspěchu.

7

Rogerio se opět stal na chvíli křídelníkem. Z prostředku vápna obdržel na levou stranu míč, kousek s ním popošel a následně ho nacentroval zpět "do ohně".

6

Palacio obdržel na levé straně dobrý pas a mohl uniknout do volného prostoru směrem k brance, ovšem nezpracoval dobře, míč mu odskočil a hosté ho dostihli.

5

Muldur byl v souboji s protihráčem postrčen a dopadl do "rybičky". Následně chvíli seděl na trávníku a držel se za záda, ale nyní se již vše zdá býti v pořádku.

4

Sassuolo chvíli kombinovalo ve vlastní obraně, následně se rychle přesunulo a Rogerio sprintoval s míčem až k brance, kde ale sklouzl.

3

Rodrigo Palacio ukázal své kvality, když si přebral míč na sebe na hraně vápna a následně vypálil zatočenou střelu, kterou už ve třetí minutě ohrozil brankáře Consigliho. Ten ale míč nakonec vyrazil.

2

Derfel obdržel přihrávku, která mířila mezi nohy rozhodčího, a tak jsme viděli vtipnou situaci, kdy byly rozhodčímu nasazeny takzvané jesličky.

1

Úvodní výkop si na starost vzal tým Sassuola, který dnes oblékl pruhovanou bílozelenou variantu dresů. Bologna zvolila klasickou tmavou červenomodrou kombinaci.

1

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Bani, Denswil, Dijks – J. Schouten, Medel, Svanberg – Orsolini, Palacio, Barrow.
Náhradníci: Sarr, A. Da Costa – Danilo, M'Baye, Corbo, Krejčí, N. Sansone, Domínguez, Baldursson, Juwara, Cangiano, Skov Olsen.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiricheş, Peluso, Rogério – Magnanelli, Locatelli – D. Berardi, Defrel, Haraslín – Caputo.
Náhradníci: Pegolo – Marlon, Toljan, Magnani, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos, Ghion, Boga, Bourabia, Traorè, Raspadori, Manzari..

Hosté se nachází v tabulce jednu příčku za svým dnešním soupeřem. Nyní obléhají desátou příčku tabulky, získali 40 bodů ve třiceti střetnutích se skóre 55:52. Nejlepší střelec týmu je italský útočník Francesco Caputo, který se trefil patnáctkrát, přidal pět nahrávek a patří mu šestá příčka v tabulce střelců. Dobrá forma zdobí tým trenéra Roberta De Zerbiho po koronavirové pauze. Sassuolo vyhrálo dva zápasy, dva skončily nerozhodně a hned ten první po pauze prohrálo. V posledním zápase Sassuolo porazilo doma Lecce 4:2, za domácí tým se prosadil Caputo, Berardi po hodině hry proměnil penaltu, další branky přidali Boga a Muldur.

Poslední tři zápasy

Sassuolo VS. Lecce 4:2
Fiorentina VS. Sassuolo 1:3
Sassuolo VS. Verona 3:3

Bologna FC

Bologna je nyní na devátém místě Serie A. Ve třiceti zápasech získala 41 bodů se skóre 43:47. Nejlepší střelec týmu je Ital Riccardo Orsolini, ten dal osm branek a na další čtyři nahrál. Na šestou Neapol ztrácí domácí tým sedm bodů, takže poslední příčka zaručující postup do evropských pohárů je relativně daleko, do konce soutěže zbývá jen osm mačů. V posledním zápase se Bologna vytáhla a překvapila snad všechny na San Siru, když tam porazila Inter 2:1. Domácí vedli, poté nedali penaltu a navíc hráli dvacet minut v početní převaze. Bologna ale duel otočila, když se trefil Juwara a následně Barrow. Vyloučeným hráčem byl Roberto Soriano, jež si tak proti Sassuolu nezahraje. V domácím týmu působí český záložník Ladislav Krejčí. Exsparťan odehrál letos v lize 11 zápasů, vstřelil jednu branku a přidal žlutou kartu k tomu.

2017 Sassuolo VS. Bologna 0:1

Zdravím všechny fanoušky nejvyšší italské soutěže. V rámci 31. kola Serie A se utkají týmy Bologny a Sassuola.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.