Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 1:12. Střely mimo: 5:10. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:14.

Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se již žádné další branky nedočkali. V největší příležitosti totiž Hateboer poslal míč jen do tyče a když se neujalo ani žádné z Iličićových zakončení, odnáší si hosté tři body za nejtěsnější možnou výhru proti oslabenému soupeři, který vzdoroval až do samého závěru. Ve druhé půli Atalanta předvedla takticky velmi dobrý výkon, díky němuž si pohlídala zisk tří bodů do tabulky. V podání hostů to tedy rozhodně nebyly takové útočné hody, na jaké jsme v jejich podání v letošní sezóně zvyklí. Vítězství si však jednoznačně odnáší právem. Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

90+3

Cagliari Calcio(3-4-1-2)

28 Cragno
Cragno
Walukiewicz
Pisacane
75. min Klavan
36 Carboni
Carboni
21 Ionita
Ionita
67. min Faragò
18 Nández
Nández
6 Rog
Rog
Lykogiannis
67. min Mattiello
Nainggolan
67. min Birsa
99 Simeone
Simeone
75. min Ragatzu
João Pedro

Atalanta Bergamo(3-4-2-1)

Sportiello
Šutalo
83. min Tolói
Caldara
Palomino
Hateboer
74. min Gosens
15 de Roon
de Roon
5 Tameze
Tameze
Castagne
Pašalić
60. min Iličić
Malinovskyj
60. min Gómez
9 Muriel
Muriel
61. min Zapata

90+2

Castagne odvrátil na další roh, po němž domácí vybojovali ještě jeden pokus. Poté už však Tolói odvrátil do bezpečí.

90+1

Další chyba v rozehrávce hostů znamenala rychlý útok Nándeze, jehož střelu šajtlí zblokoval obránce na roh.

90

Utkání se bude nastavovat o 3 minuty.

90

Nyní hosté hodně zariskovali rozehrávkou přes brankáře, když na Sportiella mířila ne zrovna povedená přihrávka, kterou málem zachytil protivník.

89

Duván Zapata pěkně zpracoval míč na útočné polovině, načež ho poslal na volného spoluhráče.

88

Hosté jsou opět v držení míče, s nímž si přihrávají relativně daleko od soupeřovy branky.

86

Další zakončení Josipa Iličiće opět chytá Cragno. Slovinec dostal pěknou přihrávku od Gómeze, ale nechal vyniknout domácího brankáře.

85

Josip Iličić dostal míč do pokutového území, ale trefil pouze dobře vyběhnutého Cragna.

84

Hosté si takticky hlídají zisk tří bodů a v posledních minutách soupeře téměř nepouští k míči.

83

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Bosko Šutalo, přichází Rafael Tolói.

83

Exekuce volného přímého kopu se ujal Alejandro Gómez, vyměnil si míč s Iličićem a poslal centr na spoluhráče, který ale hlavou netrefil branku.

82

Federico Mattiello netakticky fauloval Josipa Iličiće kousek od vlastního pokutového území.

80

Robin Gosens se proháčkoval až do pokutového území, kde vypustil střelu, která však končí u brankáře Cragna.

79

Nepřesná přihrávka domácích znamená další snadný zisk míče pro hostující celek.

78

Nesledujeme zrovna pohledné utkání. Hosté se snaží kontrolovat průběh utkání.

77

Hosté jsou i nadále v držení míče a hledají prostor, kudy by se dostali k brance, která by znamenala téměř jistotu vítězství.

76

Josip Iličić si překážel se spoluhráčem kousek od soupeřova pokutového území, takže z akce hostů nic nebylo.

75

Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Fabio Pisacane, přichází Ragnar Klavan.

75

Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Daniele Ragatzu.

74

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Robin Gosens.

72

V posledních minutách nesledujeme vůbec pohlednou podívanou. Aktivnější jsou sice hosté, ale do brankových příležitostí se nedostávají.

71

Žlutí se i na druhé straně, kde si Hateboer po odehrání míče tvrdě vyšlápl na Federica Mattiella.

70

Ovšem rozehrávka se vůbec nepovedla, načež hosté směřovali do útoku, kde Nández ve skluzu podkopl Zapatu a dostává žlutou kartu.

69

Hosté se při návratu do obranných pozic dopustili nedovoleného zákroku, takže Cagliari si vyzkouší standardní situaci na útočné polovině.

67

Ze hry odcházejí také Lykogiannis s Nainggolanem, které nahrazují Mattiello s Birsou.

67

Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Paolo Faragò.

66

Sledujeme házenkářský zámek, kdy fotbalisté hostujícího mužstva obléhají soupeřovo pokutové území.

65

Nahitan Nández dokázal dostat míč na spoluhráče, který však o míč velmi rychle přišel.

64

Těsně před pokutovým územím končí na trávníku Adrien Tameze poté, co ho při pokusu o střelu zablokoval Marko Rog.

63

Hosté obléhají pokutové území soupeře, který se brání ze všech sil.

62

José Luis Palomino takticky zastavil Nainggolana, za což dostává žlutou kartu, takže si nezahraje příští utkání.

61

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Duván Zapata.

60

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Josip Iličić.

60

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Alejandro Gómez.

59

Luis Muriel hledal lehkým obloučkem někoho ze spoluhráčů, ovšem nalezl pouze bránícího protivníka.

58

Rozehrávka rohového kopu se vůbec nepovedla. Následně se ještě k centru dostal Nainggolan, ale míč sebral ze vzduchu Sportiello.

57

Simeone nabral rychlost a už by unikl soupeři, když Caldara ještě zvládl ve skluzu ukopnout míč na roh.

56

Další roh už byl rozehrán centrem přímo do pokutového území, který trochu nadělal zmatky v obraně Atalanty, ale nakonec nic závratného pro Cagliari nepřinesl.

55

Domácím se podařilo vybojovat výhodu rohového kopu. Po rozehrávce letěl centr do vápna, který Hateboer odvrátil jen na další roh.

54

Na pravé straně si udělal výlet Bosko Šutalo, ale nedokázal si pohlídat míč a soupeř následně nechal vyletět míč do autu.

53

Poslední minuty jednoznačně patří hostům, kteří kombinují s míčem u kopaček.

52

Mario Pašalić se v pokutovém území dostal k zakončení, které se však nevešlo mezi tři tyče.

51

Ruslan Malinovskyj nabral rychlost, unikl Nándezovi, načež vyslal velmi slabou střelu, s níž si Cragno musel poradil.

49

Hans Hateboer si počíhal na ofsajdové linii, aby následně hlavičkoval do tyčky Cragnovy branky!

48

José Luis Palomino si neporozuměl se spoluhráčem, jemuž adresoval přihrávku, nicméně ten se pohyboval do jiného prostoru.

47

Míč měl směřovat na pravé křídlo na Hateboera, ovšem přihrávka doletěla jen na nohy soupeřova obránce.

46

Autové vhazování na Simeoneho bylo příliš vysoké, takže míč domácí útočník nedokázal zachytit.

46

Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme mohli sledovat několik zajímavých situací. Z překvapivého vedení se chvilku radovali domácí po spektakulární střele Simeoneho, nicméně po konzultaci s VARem a shlédnutím záznamu se sudí La Penna rozhodl branku neuznat kvůli kontaktu míče se střelcovou rukou při sklepnutí na Nainggolana. Favorizovaní hosté se tak dostali do vedení po penaltě, kterou proměnil Luis Muriel. Při penaltovém zákroku navíc dostal červenou kartu domácí zadák Carboni, takže domácí mají před sebou nesmírně složitou situace. Hosté navíc mají silně obsazenou střídačku, takže se jistě máme na co těšit ve druhé půli. Druhý poločas začne přibližně v 20:31.

45+1

45+1

Po Malinovského rohu se k zakončení zpoza vápna dostal de Roon, nicméně jeho pokus mířil hodně nepřesně.

45

Nastavovat se bude ještě jedna minuta.

45

Z ideální pozice pro exekuci volného přímého kopu rozehrál Luis Muriel. Prudkou ranou však trefil pouze zeď.

44

Těsně před pokutovým územím poslal Pisacane k zemi Malinovského a dostává za své počínání žlutý trest.

42

Opět se hosté snažili něco vymyslet a získali alespoň rohový kop po centru Adriena Tamezeho. Po rozehrávce rohu se k teči nepovedené střely dostal Palomino, ovšem o kousek branku minul.

41

Po rohovém kopu sice hlavičkoval Malinovskyj, ale tísněn soupeřem nedokázal zaměřit prostor branky.

41

Volný přímý kop rozehrál Luis Muriel, jehož prudkou střelu tečoval ve zdi naskakující Nainggolan na roh.

40

Loket Fabia Pisacaneho se ocitl v obličeje Ruslana Malinovského, který po tomto kontaktu končí na trávníku a opět se přerušuje hra po faulu Cagliari.

39

Po dalším centru už se k zakončení dostal Luis Muriel, leč slabá hlavička končí rutinním zákrokem Cragna.

38

Marten de Roon poslal z levé strany centr, se kterým si však obrana Cagliari snadno poradila a odhlavičkovává.

37

Hosté se znovu snaží vymyslet nějakou akci, která by vedla k další brance v síti Alessia Cragna.

36

Hodně nepříjemný projektil vypustili domácí, ovšem hostující branku jenom o kousek minuli.

35

Ovšem krátce po přechodu na útočnou polovinu již domácí o míč přišli a novou útočnou akci vymýšlí hosté.

34

Hráči Cagliari jsou nyní o něco aktivnější a kombinují na vlastní obranné polovině.

33

Dlouhá přihrávka na Simeoneho se stala snadnou kořistí pro Marca Sportiella, který si vyběhl na hranici pokutového území a míč sebral.

31

Muriel dobře našel spoluhráče ve vápně, který mu do běhu vracel, ale Kolumbijec už měl hodně složitou pozici pro zakončení a poslal míč nad.

30

Nahitan Nández dobře udržel míč i proti přesile, načež se domácí dostávají na útočnou polovinu.

29

Domácí se po obdržené brance snaží kombinovat s míčem u kopaček, ale budou to mít hodně složité.

27

Bergamo právě vstřelilo branku!
Exekuci pokutového kopu si vzal na starost LUIS MURIEL, který si zkušeně počkal na pohyb brankáře a poté jen poslal míč na opačnou stranu.

26

Malinovskyj si skvěle naběhl za obranu a po zpracování ho Carboni v pokutovém území stáhl k zemi, za což je vyloučen a uvidíme penaltu.

24

Adrien Tameze dobrým napadáním připravil soupeře o míč, nicméně následně o něj přišel a je mu pískán útočný faul.

23

Opět zahrozili hosté, když Murielova pumelice orazítkovala tyčku Cragnovy branky. Na druhé straně se pak do zakončení hnal Simeone, leč branku o kousek minul.

22

João Pedro hlasitě zakřičel po šlapáku Caldary, takže sudí naprosto správně píská faul na Brazilce.

21

Do pěkné příležitosti se dostal Mario Pašalić, jehož hlavičkové zakončení mířilo jenom kousek vedle branky.

20

Pěkně se hosté prokombinovali do zakončení v pokutovém území, ale obětavým zákrokem jeden z domácích odvrací mimo vápno.

18

Tak nakonec znovu zahrozili domácí, jimž se však nepodařilo po sérii přihrávek zakončit směrem na branku, když střelou trefili jen bránícího protihráče.

17

Zdá se, že se hosté oklepávají z posledních okamžiků, kdy měli více ze hry fotbalisté Cagliari.

15

Domácí se hnali do dalšího útoku, jenže situaci z hostujícího pohledu vyřešil výborným vyběhnutím brankář Sportiello, který odpálil míč do autu.

12

Už to vypadalo na překvapivé vedení pro domácí! Giovanni Simeone dostal přihrávku kousek za pokutové území, s ničím se příliš nepáral a vyslal technickou střelu, která skončila v šibenici Sportiellovy branky. Rozhodčí ještě konzultoval branku s pomocníky u videa, kteří odhalili, že míč lehce zasáhl ruku Simeoneho při sklepnutí na Nainggolana, takže gól nemůže platit.

11

Ruslan Malinovskyj se chytl za obličej po souboji ve středu hřiště, načež se opět rozezněla píšťalka sudího La Penny. Ta zní i po krátké chvíli, když se v ofsajdu zapomněl Muriel.

10

Všechny akce Cagliari mají zatím jepičí život. Hráči Atalanty i v obměněné sestavě hrají dominantně.

9

Rána z volného kopu nadělala Cragnovi problémy, ten míč vyrazil a po další kombinaci se hosté dostali k dalšímu zakončení, po němž se však mává a píská ofsajd.

8

I nadále drží míč častěji hosté, kteří vybojovali další standardní situaci na útočné polovině po faulu na Ruslana Malinovského.

7

Přihrávku na rozběhnutého Tamezeho odhadl soupeř a nenechal francouzského fotbalistu získat míč ani roh.

6

Přízemní centr z volného přímého kopu nikdo netečoval, takže míč doletěl do míst, kde ho ve své moci ukryl Alessio Cragno.

5

Velmi nepříjemný zákrok předvedl Andrea Carboni, když sestřelil Šutala tvrdým skluzem. Rozhodčí neváhá a trestá žlutou kartou.

4

Mario Pašalić si v souboji dle verdiktu sudího La Penny vypomohl za pomoci zpracování rukou, takže se přerušuje hra.

3

Dlouhý nákop měl opět najít Muriela, ovšem v lepší pozici byl Pisacane, jenže ten nezpracoval dobře a od něho se míč odrazil do zámezí.

2

Po krátké přestávce v držení míče se opět těžiště hry přesouvá na kopačky fotbalistů ve světlých dresech.

1

Hostující fotbalisté si v úvodní minutě přihrávali na obranné polovině, načež letěl centr na Muriela, který zpracoval míč, ale následně o něj byl soupeřem obrán.

1

Cagliari Calcio: Cragno – Walukiewicz, Pisacane, Carboni – Ionita, Nández, Rog, Lykogiannis – Nainggolan (C) – Simeone, João Pedro.
Náhradníci: Ciocci, Rafael – Boccia, Faragò, Klavan, Birsa, Cigarini, Mattiello, Ladinetti, Gagliano, Paloschi, Ragatzu.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Šutalo, Caldara, Palomino – Hateboer, de Roon (C), Tameze, Castagne – Pašalić, Malinovskyj – Muriel.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Freuler, D. Zapata, Colley, A. Gómez, Djimsiti, Czyborra, Gosens, Iličić, Tolói, Bellanova.

Rozhodčí: La Penna – Cecconi, Imperiale.

Atalanta Bergamasca Calcio

Hosté prožívají velmi dobrou sezónu a dobrou formu si drží i po přestávce. Prozatím se drží na průběžné čtvrté pozici se ziskem 60 bodů za 18 výher, 6 remíz a 5 proher při obdivuhodném skóre 82:39. Více branek letos v Serii A nikdo nevstřelil – ostatně druhý nejlépe střílející tým je Lazio Řím, které soupeřova konta zatěžkalo 66 góly. Atalanta má na páté AS Řím náskok 12 bodů a na druhé Lazio ztrácí 8 bodů. Po pauze Atalanta vyhrála všechny čtyři zápasy – 4:1 se Sassuolem, 3:2 s Laziem, 3:2 v Udinese a 2:0 s Neapolí. V tabulce střelců najdeme hned několik zajímavých zápisů – Iličič s Murielem nastříleli 15 gólů, Zapata přidal 14 a Gosens 9. Určitě nemůžeme opominout ani kapitána Alejandra Gómeze, který vstřelil 6 gólů a na dalších 15 přihrál.

Cagliari se dlouho drželo na pohárových příčkách, nicméně série špatných výsledků je dostala na průběžnou devátou pozici se ziskem 39 bodů za 10 výher, 9 remíz a 10 porážek při skóre 48:45. V posledních třech zápasech Cagliari neprohrálo, když porazilo Spal, FC Turín a remízovalo v Bologni. Nejlepším střelcem týmu je brazilský tvořivý hráč Joao Pedro, který nasázel soupeřům již 17 branek a u 4 dalších si připsal asistenci. Špatně si nevede ani talentovaný Argentinec Giovanni Simeone, který nastřílel 10 gólů a na 3 přihrál.

Italská Serie A pokračuje po koronavirové pauze v kvapíkovém tempu a máme zde další kolo. V rámci 30. kola se utkávají celky Cagliari Calcio a Atalanta Bergamasca Calcio. Papírovým favoritem budou hosté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.