To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.

Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehrálo bez diváků.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:12.

Linetty
89. min D'Amico
Bertolacci
60. min Askildsen
6 Ekdal
Ekdal
14 Jankto
Jankto
69. min Depaoli
Ramírez
69. min Léris
Gabbiadini
60. min La Gumina

Vicari
60. min Salamon
Bonifazi
21 Espeto
Espeto
Missiroli
14 Dabo
Dabo
46. min Valdifiori
11 Murgia
Murgia
78. min Tunjov
26 Sala
Sala
32 Cerri
Cerri
69. min Castro
Floccari
60. min Petagna

• 94Mendoza

Je dobojováno. Druhý poločas už žádnou branku nepřinesl a nepřinesl ani nijak kvalitní fotbalovou podívanou. Domácí hráči tak dokráčeli k vítězství a berou tak tři body. Hosté naopak ze hřiště soupeře neodvezou ani bod.

90+6

90+5

Hosté mají k dispozici další vhazování a v poslední nastavené minutě se ještě zkusí korigovat skóre, aby dali alespoň čestný úspěch.

90+4

Poté byli v akci zase domácí hráči, ale hostujícího brankáře nepřekonali.

90+3

Lucas Castro se vydal do útoku, po jeho střele pak zakročil znovu pozorný Emil Audero a stále je tak bez inkasované branky.

90+1

Domácí zahráli rohový kop nakrátko a poté se dostali do akce, ale ta neměla gólové parametry. To ovšem domácí celek nemusí vůbec mrzet.

90

Nastavovat se bude ještě pět minut navíc.

90

Dobrý zákrok nyní předvedl brankář hostů Karlo Letica, jenž do rukavic chytil střelu z kopačky Ekdala.

89

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Felice D'Amico.

87

Hosté drží míč na polovině Sampdorie, ale domácí celek už jen kontroluje hru. Po dalším zákroku Audera pak otočili hru na druhou stranu.

85

Petagna zahrál volný přímý kop, míč se odrazil od zdi a sám Petagna ještě dorážel, ale domácí zakročili a poslali míč na rohový kop.

83

Albin Ekdal vystřelil skrze hostujícího hráče, který balon zachytil nohou a dostal ho do bezpečí. Domácí se tak vrací na svou polovinu, aby se jali bránit.

81

Antonio La Gumina šel po pravé straně takřka sám na branku hostů, jeho zakončení pak zastavil Karlo Letica, jenž zapsal dobrý zákrok.

80

Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, ještě se bude i nějaká minuta navíc nastavovat, ovšem hosté už moc času na dorovnání třígólového manka nemají.

79

Emil Audero si poradil se střelou Castra a zapsal další jistý zákrok. Po něm pak odkopl míč na druhou stranu a domácí mají stále náskok o tři góly.

78

Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alessandro Murgia, přichází Georgi Tunjov.

77

Další centr hostů odhlavičkoval do bezpečí jeden z domácích obránců a znovu tak pomohl brankáři Auderovi, jenž nemusel zasahovat.

76

Thiago Cionek zahrál volný přímý kop pro hosty, ale vše znovu jistil Emil Audero, jenž udržel nulu na svém kontě.

74

Na řadě je další pauza na občerstvení hráčů.

72

Emil Audero si diriguje obranu a bude míč odkopávat od své branky po tom, co do rukavic ukryl pokus Andrey Petagny.

71

Na pravé straně dostal přihrávku Lucas Castro, do míče dal ale velkou razanci a ten skončil jen vysoko nad brankou domácího týmu.

70

Hru rozkouskovala další střídání. Teď jsou u míče zase hráči Spalu a nadále se snaží vsítit gól, který by je ještě mohl vrátit do hry.

69

Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází Lucas Castro.

69

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Fabio Depaoli.

69

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Mehdi Léris.

67

Další Petagnova střela se mezi tři domácí tyče nevešla, byla totiž zablokována obranou Sampdorie.

66

Domácí teď nepustili míč a nasměrovali ho před území hostů, ale tam o něj nakonec přišli. Do akce tak šli hosté, jejich přízemní pokus sebral Emil Audero.

65

Pohotová střela Salamona zaletěla jen nad břevno domácí branky.

63

Autové vhazování zahráli hosté a hned se dostali do další akce, která však byla hodně nepřesná a branku soupeře tak vůbec neohrozila.

62

Petagna tečoval balon u branky domácích, ale mezi tři tyče ho neposlal. Hostům se stále nedaří docílit své první branky v utkání.

60

Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Francesco Vicari, přichází Bartosz Salamon.

60

Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Sergio Floccari, přichází Andrea Petagna.

60

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Andrea Bertolacci, přichází Kristoffer Askildsen.

60

Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Antonio La Gumina.

58

Alessandro Murgia vystřelil na branku Sampdorie, míč vyrazil Emil Audero a poté ho ještě pryč kus od brankové čáry poslal do bezpečí obránce Augello.

57

Na pravé straně sprintoval k míči Karol Linetty, ale nakonec ho nedoběhl a ten skončil za zadní čárou. Následuje tak jen odkop od hostující brány.

56

Hosté zahráli rukou a míč si na své kopačky vracejí domácí hráči, kteří se hned vydávají směrem k Leticově brance.

55

Zpětnou přihrávku zvolil Thiago Cionek na Murgiu, jenž poté dostal míč znovu k vápnu Sampdorie. Pokus Ramíreze pak srazila obrana domácích na další rohový kop.

53

Po nepřesné střele hostů měl od své branky odkop Emil Audero, ale hosté balon zachytili a hned se dostali zpět před jeho branku. Tam vyslali další pokus, který Audero jistil.

52

Jacopo Sala získal balon a dostal ho blíže brance domácích, ale tam Missiroli nevystřelil a rázem tak skončila další slibně se rodící akce Spalu.

50

Hosté se snažili sebrat domácím míč, to se ale nepovedlo a poté ho na druhou stranu odkopl brankář domácí Sampdorie Emil Audero.

49

Dobrý centr přilétl do pokutového území domácích, ten ale obrana Sampdorie srazila do bezpečí.

48

Maja Jošida zastavil přízemní střelu hostů jen za cenu rohového kopu. Hosté ale tuto standardní situaci nepřetavili v první branku zápasu.

47

Domácí hráči se dlouho drželi na své polovině, až poté se dostali směrem dopředu. Ale branku soupeře neohrozili.

46

Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Mirko Valdifiori.

46

Střely na branku: 4 – 1

Druhý poločas začne přibližně ve 20:36.

První poločas je minulostí. V něm se do vedení dostali ve dvanácté minutě domácí hráči, když se trefil Karol Linetty. V pětačtyřicáté minutě pak zahrával volný přímý kop Manolo Gabbiadini a trefil se obloučkem k tyči soupeřovy branky. A aby toho nebylo málo, ve třetí nastavené minutě ještě skóroval Karol Linetty, pro kterého to byla druhá přesná trefa v utkání a stanovila konečný výsledek prvního poločasu. Uvidíme, co nám ještě nabídne ten druhý, v němž mají hosté co dohánět.

45+4

45+3

Sampdoria právě vstřelila branku!
A ještě se mění skóre. Na pravé straně pokutového území se napřáhl ke střele KAROL LINETTY a trefil se přesně k protější tyči – 3:0. Po rozehrání míče ve středu pole už sudí ukončí tuto část hry. Asistence: Gastón Ramírez.

45+2

Hosté se nastěhovali na polovinu domácích, ale nevystřelili. Místo toho jdou do akce ještě domácí hráči.

45

Nastavují se tři minuty navíc.

45

A z této standardní situace domácí udeřili a mají dvoubrankový náskok. MANOLO GABBIADINI zahrál přímý kop a obloučkem pak poslal balon k tyči soupeřovy brány – 2:0.

43

Hosté v závěru prvního poločasu zvyšují tempo hry, nyní se dostávali zase do akce, ale tu zastavila obrana Sampdorie.

41

Centr Gabbiadiniho odhlavičkoval jeden z obránců Spalu pryč od Leticovy branky.

40

Po nepřesném zakončení získali míč hosté a s pomocí brankáře šli do akce. Jankto posunul míč na Cerriho, ovšem útočník Spalu svůj pokus poslal jen vedle branky Sampdorie.

39

Ramírezův centr pak nad branku poslal brankář hostů a je z toho další roh pro Sampdorii.

39

Nyní mají rohový kop k dispozici domácí hráči.

37

Cionek podrazil domácího hráče Augella a i on vyfasoval od hlavního sudího kartónek žluté barvy.

37

Tam se do slibné šance dostal Gastón Ramírez, ale balon mezi tři tyče neposlal.

36

Autové vhazování odehrál hostující hráč a Spal mohl jít útočit. Jenže hned na to ho hráči Sampdorie obrali o balon a otočili hru na opačnou stranu.

35

Nyní jsou u míče domácí a pomalu se dostávají na soupeřovo území.

34

Po zemi to zkusil střelou v pokutovém území Espeto, ale domácí obrana zakročila a nedovolila přesněji zakončit. Dost výrazně tak pomohla brankáři Emilu Auderovi.

33

Albin Ekdal se ocitl na hrací ploše a bude muset být ošetřen. Zřejmě se srazil se soupeřem v pokutovém území domácích.

32

Hosté si šli pro další rohový kop po další akci, při které zaměstnali obranu domácího celku.

31

Alessandro Murgia vyslal pravačkou letící míč, který poté dostal nad branku gólman Sampdorie.

30

Po půl hodině hry stále vedou domácí hráči rozdílem jedné branky, soupeř se zatím marně snaží o vyrovnání, které by do přestávky jistě přišlo vhod.

29

Hra pokračuje dále, u míče jsou hráči Sampdorie a odkopem od Auderovy branky mohou jít do další útočné akce.

28

Nyní je na řadě krátká pauza na občerstvení hráčů.

27

Z této standardní situace ale branku soupeře vůbec neohrozili. Emil Audero tak mohl být v klidu a odkopne míč od svého zařízení, a to hodně daleko.

26

Ovšem na polovině hřiště o balon přišli a hosté si svou další útočnou akcí vybojovali rohový kop.

25

Pěkný obranný zákrok předvedl Manolo Gabbiadini, jenž zachytil míč směřující mezi dvěma obránci domácích. Hned na to pak hráči Sampdorie opět otáčejí hru.

24

Naproti tomu na druhé straně zaútočili domácí, na pravé straně střílel Alberto Cerri, ale i jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

22

Po delší době se ke střele dostali hosté ze Spalu, ale míč šel jen hodně vedle Auderovy branky. Následuje tak pouze odkop od ní.

20

Hosté se usadili na domácí polovině a mají snahu jít do ohrožení domácí branky, obrana Sampdorie je však proti tomu.

19

Autové vhazování odehrál domácí Omar Colley a Sampdoria tak pokračovala v útočné akce. Ovšem Gastón Ramírez byl faulován a míč tak budou mít znovu domácí.

18

Ve skluzu chtěl zpracovat míč v pokutovém území hostující Francesco Vicari, ale nakonec na balon nedosáhl a rázem tak končí slibná akce Spalu.

17

Z této standardní situace ale nezapršelo. Míč má domácí brankář Emil Audero a chystá se ho odkopnout hodně daleko.

16

Rohový kop pro hosty.

15

Na pravé straně zálohy zpracoval hrudí míč Espeto, jenže v momentě, kdy už procházel mezi dvěma beky soupeře, přišel o balon a domácí jdou na druhou stranu.

13

Hned po rozehrání míče se k němu dostali opět hráči Sampdorie a namířili si to před soupeřovu bránu. Nicméně před ní tentokráte nijak nezahrozili.

12

Domácí hráči se ve dvanácté minutě hry ujímají vedení. Po pěkně sehrané domácí akci chtěl jeden z hostů odkopnout balon za půlící čáru, ale to se mu nepovedlo. Místo toho se dostal na nohu KAROLA LINETTYHO, jenž poté pohotově prostřelil hostujícího brankáře Leticu – 1:0.

10

Hosté pomalu začínají vystrkovat růžky, Espeto se prosmýkl obraně Sampdorie, ale nakonec se do zakončení před Auderem nedostal.

8

Na pravé straně centroval míč v pokutovém území Thiago Cionek, ale adresáta nenašel.

6

Znovu nebyla kombinační hra domácích úspěšná a hosté toho využili k přechodu na polovinu Sampdorie, leč neúspěšně.

5

Domácí to teď příliš překombinovali a znovu se nedostali k zakončení před hostující svatyní. Nicméně hosté zakopli míč do zámezí a autové vhazování provedou hráči Sampdorie.

4

Alessandro Murgia dostal přihrávku k rohu velkého vápna a poté okamžitě vystřelil. Jeho kroucený pokus pak zapadl jen k brankáři Emilu Auderovi.

3

V krátkém sledu po sobě pak fauloval Bertolacci a bylo to hodně tvrdé. Sudí tak neváhal a okamžitě vytasil první žlutou kartu zápasu pro domácího borce.

3

Faul domácích na hostujícího hráče, Spal zůstane u míče a může jít do další kombinace.

2

Na druhé straně si hosté počínali podobně a také se ke střele na branku Audera nedostali. domácí tak mohou znovu rychle otočit hru.

1

O výkop se postarala domácí Sampdorie a hned se s míčem tlačila před branku soupeře, avšak před Leticou její hráči nevymysleli nic.

1

Hráči obou celků jsou už na hrací ploše a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Jošida, Colley, Augello – Linetty, Bertolacci, Ekdal (C), Jankto – G. Ramírez – Gabbiadini.
Náhradníci: Seculin – Murru, Chabot, Depaoli, Rocha, Léris, Maroni, Askildsen, Quagliarella, Bonazzoli, La Gumina, D'Amico.

Spal: Letica – Cionek, Vicari, Bonifazi – Espeto, Missiroli, Bryan Dabo, Murgia, Sala – Cerri, Floccari.
Náhradníci: Thiam, Meneghetti – Tomović, Salamon, Felipe, Reca, Valdifiori, Kryeziu, Tunjov, L. Castro, Petagna, Mendoza.

Rozhodčí: Giacomelli – Manganelli, Bottegoni.

Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků.

Vzájemná utkání

V listopadu loňského roku se odehrál první vzájemný duel v rámci sezóny a úspěšnější byla Sampdorie, která vyhrála těsně 1:0 na hřišti Spalu. Ten tak má domácím dnes co oplácet.

Spal

Stejně jako Sampdorie i Spal má před sebou po restartu ligy záchranářské práce. Hosté se dokonce nacházejí už v sestupových vodách, když jsou devatenáctí a na své konto dosud zapsali devatenáct bodů. Na to, aby italskou Serii A udrželi, mají sedmibodovou ztrátu a čeká je tak nelehká cesta. Každopádně dnes se pokusí získat na půdě soupeře jakékoli body. Naposledy Spal doma remizoval s AC Milán 2:2, takže získal cenný skalp silného soupeře. Jak to bude dnes, to se musíme nechat překvapit.

Fotbalisté dnes domácí Sampdorie najdeme v tabulce italské nejvyšší soutěže na šestnáctém místě s devětadvaceti body a pokud se chtějí v Serii A udržet, měli by ještě pořádně zabrat. Na první sestupové místo mají totiž náskok jen čtyři body, takže mají záchranářské starosti. V posledním kole se jim ale dařilo, když v Lecce zvítězili 2:1 a zapsali tak hodně důležité body do tabulky. A ty by rádi získali i dnes, proti Spalu je však nečeká žádná lehká práce.

Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu třicáté kolo italské Serie A a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy UC Sampdoria a Spal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.