Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek večera.

Střely mimo: 6:4
Rohy: 6:3
Ofsajdy: 2:1
Fauly: 11:10

Utkání je u konce, trápení Bournemouthu je minulostí. Domácí tým prohrál s Newcastlem 1:4. Hrdinou a jasným mužem utkání se stal francouzský útočník Allan Saint-Maximin, který měl asistenci u prvních tří gólů Newcastlu. Už po prvním poločase vedl Newcastle 2:0 po gólech Dwighta Gayla a Seana Longstaffa. Ve druhé půli hosté pokračovali ve skvělém výkonu a další branky se dočkali už v 57. minutě, kdy se trefil krásnou střelou do šibenice střídající Miguel Almirón. Čtvrtou branku přidal v 77. minutě ještě další střídající hráč Valentino Lazaro. Bournemouth nakonec vstřelil alespoň jeden čestný gól, v nastaveném čase překazil Dúbravkovi čisté konto Dan Gosling, bývalý hráč Newcastlu.

Bournemouth(4-4-2)

Ramsdale
15 Smith
Smith
Cook
80. min Mepham
5 Aké
Aké
26 Kelly
Kelly
20 Brooks
Brooks
62. min Wilson
29 Billing
Billing
46. min Cook
8 Lerma
Lerma
75. min Gosling
Groeneveld
62. min Stanislas
7 King
King
Solanke

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Dúbravka
17 Krafth
Krafth
Lascelles
Fernández
Manquillo
73. min Yedlin
Longstaff
33. min Almirón
Shelvey
bin Tálib
12 Gayle
Gayle
62. min Carroll
Joelinton
73. min Hayden
Saint-Maximin
62. min Lazaro

Bournemouth právě vstřelil branku!
V nastaveném čase střílí Bournemouth přeci jen alespoň čestný gól. Prosadil se bývalý hráč Newcastlu DAN GOSLING, který se trefil z blízka hlavou. Dúbravka si tak dnes čisté konto neudrží, inkasoval z první a zřejmě i poslední střely na branku. Asistence: Nathan Aké.

90+3

Po rohovém kopu už žádný zákrok Aarona Ramsdala nebyl třeba.

90+2

Newcastle se pustil do brejku, který vyústil zakončením zkušeného Andyho Carrolla. Aaron Ramsdale tentokrát dokázal míč vyrazit na rohový kop.

90+1

Bournemouth měl další rohový kop, centr Wilsona na první tyč odvrátil hlavou DeAndre Yedlin.

90+1

Nastavovat se bude ještě dlouhých pět minut. Ty je možná až zbytečně prodlouží dnešní trápení Bournemouthu.

90

Jenže končí to znovu jen fiaskem, respektive faulem Akého na brankáře Dúbravku.

89

Bournemouth ještě dostává k dispozici standardní situaci, kterou rozehraje centrem Stanislas.

88

Almirón hledal na hrot nabíhajícího Shelveyho, ale poslal mu nechytatelnou příliš dlouhou přihrávku.

87

Bournemouth naopak působí, jako ostatně celý zápas, dosti odevzdaným dojmem.

86

Newcastle drží míč na svých kopačkách a už si začíná užívat vítězství, které bez pochyby za pár minut přijde.

84

Dan Gosling vracel hlavou míč před branku, ale pro Kinga to bylo příliš prudké na to, aby dokázal balón usměrnit na branku.

83

Brankář Newcastlu Martin Dúbravka dnes stále nemusel předvést žádný zákrok, tak si nyní užije míče alespoň při rozehrávce.

81

Bournemouth zahrával rohový kop z pravé strany, ale znovu ani neohrozil branku Newcastlu.

80

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Steve Cook, přichází Chris Mepham.

79

Vzápětí mohli hosté přidal další gól, ale Lazarova krásná střela z dálky se odrazila od brankové konstrukce a Isaac Hayden pak trestuhodně minul prázdnou branku z dorážky.

77

Newcastle právě vstřelil branku!
Newcastlu stačil po delší době zase jeden rychlý brejk a hned je z toho čtvrtá branka utkání. Shelvey vyslal do úniku skvělou přihrávkou střídajícího VALENTINA LAZARA, a ten dokázal chytrým zakončením překonat Ramsdala. Situaci ještě prověřil VAR, o ofsajd nešlo. Asistence: Jonjo Shelvey.

77

Velké množství provedených střídání tempo hry trochu zpomalilo.

75

Dan Gosling, který se právě dostal na hřiště místo Lermy, dříve oblékal také dres Newcastlu.

75

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Dan Gosling.

74

Rohový kop z dílny Harryho Wilsona bez problému hlavou odvrátil Jonjo Shelvey.

73

Domácí měli standardní situaci, kterou rozehrál centrem Wilson. Z druhé vlny nakonec zakončoval Cook a bude z toho ještě rohový kop.

73

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Isaac Hayden.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází DeAndre Yedlin.

71

Joelinton táhl míč po levém křídle a pokusil se najít na hrot nabíhajícího Carrolla, to se mu však nepovedlo.

70

Federico Fernández je zpět na hřišti a bude pokračovat v bránění kýženého čistého konta.

69

Newcastle by mohl poprvé od roku 2013 udržet čisté konto ve dvou venkovních zápasech v řadě.

68

Je tu další zranění, tentokrát pocítil Kingovu tvrdost v souboji o míč Federico Fernández. I on potřebuje ošetření.

68

67

Hra se na Vitality Stadium dala opět do pohybu.

66

Pauza je využita i na občerstvení všech hráčů.

66

Na hřišti zůstává sedět útočník hostů Joelinton, bude potřebovat ošetření své pravé nohy.

65

Newcastle nevyhrál posledních 19 zápasů Premier League, která hrál ve středu. Tohle prokletí nejspíš dnes změní.

64

Stanislas se hned po svém příchodu na hřiště uvedl faulem na Kraftha.

63

Bude zajímavé sledovat, jak hromadné střídání ovlivní oba týmy.

62

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Andy Carroll.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Valentino Lazaro.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Arnaut Groeneveld, přichází Junior Stanislas.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Harry Wilson.

60

Naději se pokusil zvýšit střelou z dálky David Brooks, ale jeho rána jen lízla břevno.

60

Jestli doteď měli domácí ještě nějakou šanci na body, kdyby se jim povedlo rychle snížit, teď už se tato šance začíná limitně blížit nule.

58

Allan Saint-Maximin jen podtrhl svůj dnešní skvělý výkon, protože si připsal už třetí asistenci na gól.

57

Newcastle je dnes k nezastavení a teď už vede 3:0! MIGUEL ALMIRÓN dostal od Saint-Maximina přihrávku na osu hřiště ještě před pokutové území. Paraguayec dostal od obrany domácích dost prostoru na to, aby si míč navedl až do vápna a pak skvěle umístěnou střelou do horního růžku překonal nešťastného Ramsdala. Asistence: Allan Saint-Maximin.

56

Z pravé strany pokutového území vystřelil Adam Smith, jeho ránu hlavou zablokoval obětavě Jamaal Lascelles.

55

Allan Saint-Maximin znovu pronikal individuálně středem hřiště a obešel asi tři hráče Bournemouthu, než ho dokázal zastavit čistě Aké.

54

Na druhé straně rozehrávali rohový kop také domácí, míč dokázal z vápna odvrátit Jonjo Shelvey.

53

Následný rohový kop Newcastlu Bournemouth ubránil.

52

Allan Saint-Maximin by ke svým dvěma dnešním asistencím rád přidal i gól, ale jeho ránu levačkou zpoza pokutového území dokázal Ramsdale vyrazit.

52

Kapitán Newcastle však nepotřebuje ani ošetření, bude pokračovat ve hře.

51

Jamaal Lascelles má nějaký zdravotní problém s levým ramene, poté co hodně nepříjemně dopadl na trávník po souboji se Solankem.

49

Rozhodčí Friend se rozhodl, že rezervní míče za brankou Bournemouthu nemají co dělat, tak se muselo chvíli počkat, než je domácí brankář Ramsdale odklidí.

48

Proti Bournemouthu však hraje fakt, že ve druhých poločasech v této sezoně Premier vstřelili jen dvanáct branek, což je nejméně ze všech.

47

Ale pokud by Bournemouth dokázal takto pokračovat po celý druhý poločas, není rozhodně ještě bez šance na body.

46

Bournemouth se málem dočkal snového vstupu do druhého poločasu. Solankeho střela se ale odrazila od tyč a dorážející Joshua King byl v ofsajdu, takže gól nepatí.

46

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Lewis Cook.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

První poločas je za námi, Bournemouth doma prohrává s Newcastlem 0:2 a je jasně horším týmem na hřišti. Zatím co hosté hrají s obrovskou lehkostí a vychází jim skoro vše, na co sáhnou, domácí jsou v křeči a nevypadá to, že by si měli udržet prvoligovou příslušnost pro příští sezonu. Vše odstartovalo už v páté minutě obrovskou chybou v rozehrávce, kterou provedl Lerma a potrestal Dwight Gayle. Ve 30. minutě se pak po krásné individuální akci prosadil Sainta-Maxima střelou pod břevno Sean Longstaff.

45+3

45+2

Bournemouth znovu pokazil hodně jednoduchou kombinaci a Newcastle šel okamžitě do brejku. Ten zastavil Nathan Aké, ale jen za cenu žluté karty, své teprve druhé v této sezoně.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Dwight Gayle ukazoval rozhodčímu Friendovi, že ho byl faulován Stevenem Cookem, ale hraje se dál.

44

Na hostech je vidět, že už hrají v naprosté pohodě. Záchranu už mají zajištěnou a na poháry to mají taky hodně daleko, takže ve zbytku sezony už mohou hrát naprosto bez jakéhokoliv tlaku.

42

Newcastle se nyní snaží hlavně držet míč na svých kopačkách. Není divu, když má náskok a nemusí nikam spěchat.

41

Arnaut Groeneveld si věřil natolik, že vyzkoušel přímou ránu okolo zdi, ale branku vůbec netrefil.

41

Bournemouth v této sezoně vstřelil už 14 branek ze standardních situací, což je nejvíce ze všech týmů v Premier League.

40

Tentokrát to byl právě King, který byl těsně před vápnem faulován a Bournemouth má zajímavou možnost ze standardní situace snížit a zápas zdramatizovat.

39

Josh King se v pokutovém území Newcastlu dopustil útočného faulu, když přišel o míč.

38

Newcastle je na dobré cestě, aby neprohrál v Premier League už popáté po sobě, což se mu naposledy povedlo ještě v roce 2016.

37

Newcastle i dál dominuje držení míče, hráči Bournemouthu se stále pořádně nedostali do zápasu, a to už prohrávají o dva góly.

35

Jonjo Shelvey natáhl ke střele z velké dálky, Aaron Ramsdale neměl s tímto jeho pokusem žádný problém a připsal si svůj první zákrok.

33

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Sean Longstaff, přichází Miguel Almirón.

32

Zranění bohužel potkalo střelce druhé branky Newcastlu Seana Longstaffa, který bude muset střídat. Bylo to nezaviněné zranění a je svalového rázu.

32

Bournemouth dnes na hřišti nepůsobí vůbec dobře, rozhodně ne jako tým, který je odhodlán vybojovat si setrvání v Premier League.

30

Newcastle hraje dnes opravdu dobře a nad Bournemouthem bojujícím o záchranu už vede 2:0! DO šestnáctky se individuálně dostal Saint-Maximin, obešel dva hráče a pak našel zcela volného SEANA LONGSTAFFA. Ten zamířil přesně pod břevno, Ramsdale neměl šanci. Asistence: Allan Saint-Maximin.

30

Newcastle už zase obléhá pokutové území Bournemouthu a hledá prostor na střelu.

29

Martin Dúbravka zatím dnes moc práce neměl a nyní jen chytil míč, který na něj směřoval po centru z levé strany.

28

Emil Krafth centroval z pravé strany, ale míč mu už utekl a byl mimo hřiště, takže to bylo nakonec zbytečné.

27

Uprostřed hrací plochy byl nedovolen poslán na trávník útočník Newcastlu Allan Saint-Maximin.

26

Opět se pokračuje ve hře a akci zakládá od obránců Bournemouth.

25

Ale ještě předtím je tu pauza na občerstvení.

24

Po nepřesném přenesená hry Newcastlu skončil míč v zámezí, hrát tedy budou moci domácí.

23

Prvním potrestaným hráčem žlutou kartou v tomto utkání je domácí obránce Lloyd Kelly, který fauloval Seana Longstaffa.

22

Po standardní situace se do velmi dobré šance dostal trochu se štěstím Dominic Solanke. Nedokázal ale v těžké pozice míč poslat mezi tři tyče.

21

David Brooks se snažil individuálně prosadit do pokutového území a byl přitom faulován. Domácí mají zajímavou standardní situaci z pravé strany. Je to de facto zkrácený rohový kop.

19

Na druhé straně hodil Javier Manquillo dlouhý míč až do pokutového území Bournemouthu. Nikdo v dresu Newcastlu se však k zakončení nedostal.

18

Centr od rohového praporku nebyl vůbec povedený, přelétl celé vápno a míč skončil v zámezí.

17

Domácí se dostali na dostřel branky Newcastlu, David Brooks dokázal vybojovat rohový kop.

15

Z pravé strany centroval Shelvey, Joelinton se ale k hlavičce pořádně nedostal. Pak ještě chtěl dorážet Sean Longstaff, ale ani jemu střela nesedla.

14

Bournemouth rozhodně nemůže být spokojený s úvodní čtvrthodinou tohoto zápasu. Dnes přitom potřebuje nutně bodovat, protože bojuje o záchranu a zbývající program Premier League je pro ně hodně náročný.

13

Joelinton se snaží být hodně aktivní, ale tentokrát si nabíhal na přihrávku za obranu zbytečně, byl totiž v ofsajdu.

11

Newcastle zahrával rohový kop, ale branku domácího týmu nikterak neohrozil.

8

Na druhé straně se hned pokusil o rychlou odpověď Philip Billing, ale jeho střela levačkou zpoza pokutového území byla nepřesná.

5

Skvělý start pro Newcastle, který se už po pěti minutách ujímá vedení! Autorem branky je DWIGHT GAYLE, který dostal výbornou přihrávku od Sainta-Maximina, který vybojoval míč a umístil svou střelu přesně k tyči. Asistence: Allan Saint-Maximin.

4

Allan Saint-Maximin se dopustil faulu na Akého a hrát tak budou moci domácí.

3

Aaron Ramsdale předvedl včasné vyběhnutí, u míče byl dříve než dotírající Dwight Gayle.

3

Bournemouth vyvinul dobrý tlak na míč a vytlačil Newcastle zpět až k jeho stoperům.

2

Newcastle se usadil na polovině soupeře, zatím ale kombinuje hodně daleko od jeho branky.

1

První akci vedl Bournemouth přes už konečně uzdraveného Lloyda Kellyho, daleko se po levé straně ale nedostal.

1

Před výkopem ještě obligátní pokleknutí na podporu boje proti rasismu.

Domácí Bournemouth bude hrát ve svých tradičních modročervených pruhovaných dresech, hostující Newcastle se představí ve své venkovní oranžové variantě dresů.

Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

AFC Bournemouth: Ramsdale – A. Smith, S. Cook (C), Aké, Kelly – Brooks, Billing, Lerma, Groeneveld – J. King, Solanke.
Náhradníci: Boruc – Stacey, Rico, Mepham, Gosling, L. Cook, Stanislas, H. Wilson, Surridge.

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Lascelles (C), F. Fernández, Manquillo – S. Longstaff, Shelvey, bin Tálib – Gayle, Joelinton, Saint-Maximin.
Náhradníci: Darlow – Schär, Yedlin, Rose, Ritchie, Hayden, Lazaro, Almirón, Carroll.

Rozhodčí: Friend – Beck, Robathan.

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně skončilo domácím vítězstvím Newcastlu 2:1.
- Newcastle s Bournemouthem poslední čtyři vzájemná utkání neprohrál, z toho dva vyhrál.
- Bournemouth doma s Newcastlem poslední tři utkání nevyhrál, poslední dvě skončila remízou 2:2.

Newcastle má mezi anglickou elitou rozhodně větší tradici než jeho dnešní soupeř a i v tabulce je na tom v této sezoně lépe, starosti s udržením by už mít neměl, se 39 body se nachází na 14. místě. Po koronavirové přestávce Newcastle nejprve vyhrál doma 3:0 nad Southamptonem, pak ovšem jen remizoval doma 1:1 s Aston Villou a prohrál 0:2 ve čtvrtfinále FA Cupu doma s Manchesterem City. Venku zatím Newcastle v této sezoně v lize odehrál 15 utkání s bilancí čtyř výher, dvou remíz a devíti porážek. Z posledních osmi soutěžních venkovních utkání Newcastle prohrál jen dvakrát, naposledy vyhrál na hřišti Southamptonu 2:0.

AFC Bournemouth

Bournemouth je menším anglickým klubem, který se musí v této sezoně strachovat o své udržení mezi elitou. Aktuálně má na kontě 27 bodů a nachází se na sestupovém osmnáctém místě. Na sedmnáctý West Ham ztrácí jen vinou horšího skóre. Po koronavirové přestávce Bournemouth oba zápasy prohrál bez vstřelené branky, nejprve doma 0:2 s Crystal Palace a pak 0:1 na hřišti Wolverhamptonu. Doma zatím Bournemouth odehrál v této sezoně v lize 15 utkání s bilancí čtyř výher, pěti remíz a šesti porážek. Z posledních čtyř soutěžních domácích utkání Bournemouth vyhrál jen jedno.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 32. kola Premier League mezi týmy AFC Bournemouth a Newcastle United. Zápas se odehraje na Vitality Stadium před prázdnými tribunami.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.