Z tohoto on-line přenosu je to vše. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer.

Norwich si naopak zkomplikoval už tak tíživou situaci v boji o záchranu. Klub z hrabství Norfolk by v závěru sezony musel opravdu hodně zabrat, aby příslušnost k Premier League uhájil.

Londýnský celek tak zvládl zápas na jedničku a díky výhře si uchoval naději na účast v pohárové Evropě. Za pátým Manchesterem United a šestým Wolvesem teď Arsenal shodně zaostává o šest bodů. A právě na hřišti Wolvesu odehraje v příštím kole zápas pravdy.

Arsenal FCArsenal FC(3-4-3 )

Martínez
20 Mustafi
Mustafi
46. min Holding
23 Luiz
Luiz
Kolašinac
Bellerín
77. min Soares
Ceballos
34 Xhaka
Xhaka
Tierney
24 Nelson
Nelson
58. min Willock
Lacazette
76. min Nketiah
Aubameyang
82. min Pépé

Trybull
46. min Idah
Buendía
46. min Hernández
7 Rupp
Rupp
75. min Vrančić
23 McLean
McLean
Cantwell
75. min Stiepermann
22 Pukki
Pukki
46. min Drmić

• 41Thomas

Arsenal se doma představil poprvé od koronavirové pauzy. A na Emirates Stadium si hned otevřel střelnici, ze které vyprovodil v tabulce poslední Norwich čtyřmi přesnými zásahy (2x Aubameyang, Xhaka, Soares).

Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:9.

90+3

90+3

K rozehrávce nařízené standardky se postavila dvojice David Luiz a Pépé. Nakonec se jí ujal druhý jmenovaný a zhlubokého záklonu vysoko překopl břevno.

90+2

Naopak je tady brejk soupeře, při kterém Marco Stiepermann (Norwich) zatáhl za záchrannou brzdu.

90+1

Hosté by určitě rádi vstřelili aspoň čestný gól, jenže se jim k tomu nenaskytá žádná příležitost.

90

Od vysoké výhry dělí Arsenal tři minuty.

88

Nakrátko rozehraný. Domácí zůstávají u pokutového území, které směle obléhají.

87

Roh pro Arsenal.

86

Z blížící se porážky možná frustrovaný Mario Vrančić (Norwich) podťal soupeři v souboji o míč nohy a pro takové chování neměl Peter Bankes pochopení.

85

Nadělit soupeři na zpáteční cestu bůra měl v úmyslu Willock (Arsenal), jeho nenápadná rána prosvištěla jen těsně vedle pravé tyče!

82

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Nicolas Pépé.

81

Arsenal právě vstřelil branku!
Kanonýři si dnes na Emirates Stadium s chutí zastříleli! Po odvráceném rohu dostal míč na kopačku CÉDRIC SOARES a povedenou střelou k tyči prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:0.

80

Toho využil Willock (Arsenal), jenž dravým průnikem vybojoval pro svůj tým roh.

78

Hostům teď dělá problém přechod do útoku.

77

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Cédric Soares.

76

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Edward Nketiah.

75

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Lukas Rupp, přichází Mario Vrančić.

75

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Marco Stiepermann.

75

Ou, David Luiz (Arsenal) se nepříjemně srazil s Idahem a vyžádal si ošetření. Snad se nejedná o nic vážného... mezitím můžou proběhnout střídání.

72

Domácí tým se navíc zmocnil míče a vyvezl ho daleko za půlící čáru.

71

Arsenal pohodlně odráží další útoky svého soka.

69

O snížení usilující Godfrey (Norwich) si slabou přízemní střelou na Martíneze nepřišel.

67

O osudu zápasu je zřejmě rozhodnuto! Hosté špatně zahráli aut v blízkosti vlastní šestnáctky, v ní navíc nechali volného PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA, a dát takovému hráči prostor se prostě nevyplácí. Gabonský útočník se po svém druhém gólu v utkání (a celkově devatenáctém) dotáhl na nejlepšího střelce Premier League.

65

Právě Drmić (Norwich) se však o chvíli později objevil v palebné pozici. Do střely se mu postavil Kolašinac.

63

Brankář Emiliano Martínez (Arsenal) otálel s výkopem tak dlouho, až mu Peter Bankes za úmyslné zdržování ukázal žlutou kartu.

62

Po důkladném odzbrojení Drmiće sklidil uznání svých spoluhráčů Tierney (Arsenal).

61

Cantwell (Norwich) spadl po souboji s Kolešinacem k zemi! Píšťalka sudího zůstala němá.

60

Celková statistika držení míče: 52% : 48%.
Držení míče ve 2. poločase: 40% : 60%.

58

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Joe Willock.

56

A tak zakombinovali domácí. Zdálo se, že až do finální fáze se dostane Bellerin, ale nebylo tomu tak.

55

Další útok zastavuje ofsajd, ve kterém byl přistižen Lewis (Norwich).

53

Střídající hráči Norwiche začínají zlobit! Po Idahovi to ze střední vzdálenosti zkusil Hernández a tentokrát nechybělo moc, aby vymetl pravou šibenici.

50

Pozice to byla pro centr či přihrávku, takže McLean (Norwich) neměl moc možností na výběr. Nakonec vsadil na první z nich, ale svůj pas šeredně přetáhl.

49

Po faulu Davida Luize rozehraje Norwich přímý kop.

47

A právě Idah (Norwich) měl prakticky hned po svém příchodu na hřiště zajímavou šanci. Jeho pokus z hranice vápna ale brankář Martínez zlikvidoval.

46

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Tom Trybull, přichází Adam Idah.

46

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Josip Drmić.

46

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Onel Hernández.

46

Zatímco Arsenal vystřídal o poločase pouze jednou, Norwich si přichystal hned trojí střídání.

46

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Shkodran Mustafi, přichází Rob Holding.

46

Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 1:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:7.

V úvodním dějství byly k vidění dva přesné zásahy. V obou případech se trefili domácí, když nejprve ve 33. minutě otevřel skóre po hrubé chybě soupeřova gólmana Aubameyang, a jen o čtyři minuty později skóroval také Xhaka. Favorizovaný Arsenal tak vede 2:0 a zápas má velice dobře rozehraný.

45+2

45+1

Hosté mohli být zpátky v zápase! McLean vyslal z přímého kopu pořádnou dělovku, jenže Martínez ji dokázal vytáhnout zpod břevna. Následný roh už žádnou paseku nenadělal.

45

První poločas je nastaven o dvě minuty.

43

O chvíli později Norwich opět přitlačil a nebezpečně zakombinoval uvnitř pokutového území. I v tomto případě se však defenziva Arsenalu ubránila.

42

Hosté se nadechli k ojedinělému výpadu, který ukončila Cantwellova nepřesná přihrávka.

40

K odvrácenému centru se dostal Xhaka (Arsenal), hradbu před sebou složených těl ale neprobořil.

39

A s Norwichem může být ještě hůře, protože jeho soupeř se chystá rozehrát roh.

37

Londýňané mají další důvod k radosti! Po rychlém výpadu totiž Aubameyang našel GRANITA XHAKU, jenž přízemní střelou z rohu malého vápna navýšil náskok Arsenalu na 2:0.

35

Domácí jsou po vstřelené brance na koni, když nadále zaměstnávají soupeřovu obranu.

33

Favorizovaný Arsenal jde díky chybě soupeřova gólmana do vedení! Tim Krul se při rozehrávce nechal hloupě okrást o míč vysoko napadajícím PIERREM-EMERICKEM AUBAMEYANGEM, který měl posléze už jednoduchou úlohu.

31

Příliš agresivně šel do souboje Lukas Rupp (Norwich) a sudí neměl jinou možnost než vytažení žluté karty.

29

Zodpovědnost vzal na sebe David Luiz (Arsenal) a jeho skákavka skutečně směřovala mezi tyče, tam ovšem stál připravený Tim Krul.

28

A další faul. Domácí po něm tentokrát rozehrají standardku ze střelecké pozice.

27

Kenny McLean (Norwich) je prvním potrestaným provinilcem. Žlutou kartu uviděl za podražení.

25

Dění na Emirates Stadium může pokračovat. Stále je to bez gólů, avšak zajímavé momenty začínají přibývat.

23

V přerušené hře rozhodčí poslal hráče občerstvit se.

22

Domácí tým odpověděl hlavičkou Lacazetta, ta však stejně jako předtím Aubameyangova mířila do míst, v nichž se pohyboval gólman Krul.

20

Na opačné straně jsme se málem dočkali překvapení! To když Godfreyho nečekaná střela z dálky orazítkovala levou tyč. Arsenal měl štěstí!

19

A tak zaveleli k útoku domácí. Nelson našel Aubameyanga, který hlavičkoval přímo doprostřed kasy.

18

Hosté se spoléhají na brejky. Po jednom takovém zamířil k vápnu Tierney, a když už se zdálo, že z jeho hranice zakončí, mizernou přihrávkou akci pokazil.

17

Má předchozí slova chtěl potvrdit Bellerín, jenže bohužel pro Arsenal dlouhý balon nedoběhl.

16

Čtvrthodinka za námi. Díky dosavadnímu průběhu můžeme říci, že herně jsou na tom lépe domácí.

14

A ta mohla opravdu přijít, kdyby před nabíhajícím Aubameyangem neukořistil míč Krul (Norwich).

13

Územní převahou disponující Arsenal by si rád co nejdříve vypracoval další šanci.

11

Statistika držení míče: 60% : 40%.

10

Největší strašák pro defenzivu Norwiche promluvil o chvíli později! Aubameyang napřáhl ke křižné střele, která Krula pořádně protáhla.

8

Po návratu zpátky se podél krajní čáry pokutového území rozeběhl Bellerin (Arsenal). A zřejmě hledal Aubameyanga, jenže k němu už balon neprošel.

7

Z vlastního území se Arsenal prokombinoval na soupeřovu polovinu, kde ovšem dlouho nepobyl.

6

Tam lépe zabojovali hosté a hned se hnali dopředu. Přihrávku za obranou měl převzít Pukki, ale zdvižený praporek asistenta mu v tom zabránil.

5

Tradiční oťukávaná se přesunula doprostřed hřiště.

3

Ani další útok nebyl úspěšný, a to ani navzdory k tomu, že se k míči dostal Aubameyang (Arsenal). Centr nejlepšího střelce na hřišti zkrotil gólman Krul.

2

I když dlouho nevěděli kudy, nakonec domácí zaútočili po levé straně. Přihrávku před bránu posílal Tierney, ale Aarons ji dokázal spolehlivě odvrátit.

1

Rozehrávku provedl Arsenal.

1

Fotbalisté jsou na hřišti. Výkopu bude předcházet pietní akt na počest zesnulého někdejšího trenéra Arsenalu Thea Foleyho, kromě minuty ticha domácí hráči odehrají zápas s černýma páskama na rukou.

Arsenal FC: E. Martínez – Mustafi, David Luiz, Kolašinac – Bellerín, D. Ceballos, Xhaka, Tierney – Nelson, A. Lacazette, Aubameyang (C).
Náhradníci: Macey – Papastathopoulos, Holding, Soares, Saka, Maitland-Niles, Willock, Pépé, Nketiah.

Norwich City: Krul – Aarons, Godfrey, Tettey (C), Lewis – Trybull – Buendía, Rupp, McLean, Cantwell – Pukki.
Náhradníci: McGovern – M. Vrančić, O. Hernández, Stiepermann, Duda, Drmić, Martin, Idah, Thomas.

Hráči obou týmů co nevidět zahájí rozcvičku. A kteří? To se dozvíte v následujícím příspěvku!

Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u textového on-line přenosu z utkání 32. kola Premier League mezi Arsenalem a Norwichem.

Předpokládané sestavy:

Arsenal FC: Martínez – Mustafi, Holding, Tierney – Bellerin, Ceballos, Xhaka, Saka – Pépé, Nketiah, Aubameyang.

Norwich City: Krul – Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis – McLean, Vrančić – Buendia, Duda, Hernández – Pukki.

Předchozí vzájemný souboj skončil nerozhodně

Norwich – Arsenal 2:2 (2:1)
21. Pukki, 45+2. Cantwell – 29. (pen.) a 57. Aubameyang.

Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:12. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:10.

Norwich

V sestupové bažině až po uši brodící se Norwich potřebuje body jako sůl. Že by si je však odvezl dnes, to se rozhodně nečeká. Může za to především otřesná venkovní bilance 1-3-11 při skóre 6:26. Neschopnost vstřelit gól se navíc neprojevuje jen na cizích hřištích, nýbrž i na vlastním. O tom jsme se ostatně přesvědčili v obou utkáních, která Norwich po přerušení ligy doma odehrál – Southampton 0:3 a Everton 0:1.

Arsenal

Londýnský klub po restartu ligy nedokázal navázat na vydařenou formu a dvěma porážkami si ještě více zkomplikoval boje o účast v pohárové Evropě. Pravda, body na hřišti druhého Manchesteru City (0:3) se neočekávaly, jenže v Brightonu (1:2) už měl Arsenal za každou cenu uspět. Chuť si Kanonýři spravili až v Southamptonu, kde vyrovnanému soupeření navzdory vyhráli 2:0. Na svůj Emirates Stadium se tak vracejí po třech venkovních zápasech a vůbec poprvé od koronavirové pauzy, tedy takřka po čtyřech měsících.

Krásný středeční večer u Premier League! Anglická nejvyšší soutěž má na programu 32. kolo, v jehož rámci proti sobě nastoupí i Arsenal a Norwich.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.