Ode mě je to vše, hezký zbytek večera.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:11.

Je dobojováno, Wolverhampton poráží Bournemouth 1:0. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě si připisují další tři body, Cherries nevyslali na branku soupeře ani jeden střelecký pokus. Rozhodující trefa padla v šedesáté minutě, po centru Adamy Traorého se hlavou prosadil Raúl Jiménez, pro kterého se jednalo už o patnáctý přesný zásah v tomto ročníku Premier League.

Moutinho
90+1. min Gibbs-White
8 Neves
Neves
19 Castro
Castro
37 Traoré
Traoré
73. min Dendoncker
Jiménez
90. min Podence
18 Jota
Jota
62. min Neto

Bournemouth(4-5-1)

Ramsdale
17 Stacey
Stacey
82. min Kelly
Brooks
66. min Wilson
16 L. Cook
Cook
29 Billing
Billing
50. min Gosling
8 Lerma
Lerma
66. min Solanke
Stanislas
66. min Groeneveld

90+5

Vedení domácího týmu mohl krátce před koncem ještě navýšit Pedro Neto, který se řítil sám na Ramsdalea, ale zakončil těsně vedle branky Bournemouthu.

90+4

Hráči Wolverhamptonu si poradili také s následným dlouhým autem Adama Smithe. O dnešní vítězství je, zdá se, už nic nemůže připravit.

90+3

Hosté rozehrávali standardní situaci z poloviny hřiště. Ramsdale poslal balon do pokutového území, kde Solankeho nepustil k zakončení Boly.

90+2

Ramsdale vyběhl z branky, ale nerozehrál ideálně. Jeho zaváhání zkoušel střelou z uctivé vzdálenosti neúspěšně potrestat Leander Dendoncker.

90+1

Hlavní sudí nastavuje čtyři minuty.

90+1

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Morgan Gibbs-White.

90

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Daniel Podence.

89

Solanke si naběhl na Kellyho skákavý pas podél postranní lajny, pomezní sudí ale zcela správně odhalil těsný ofsajd v podání anglického útočníka.

88

Steve Cook nepřesnou rozehrávkou nabídl soupeři rychlou protiakci, která mohla definitivně stvrdit vítězství Wolves, Neto ale nahrál Jiménezovi jen na paty.

87

Žlutou kartu dostává João Moutinho (Wolverhampton Wanderers).

86

Jonny Castro neměl s kým kombinovat, proto raději obrátil hru směrem vzad. Přes Coadyho se balon dostal až k Patríciovi, který rozehrává na Dohertyho.

85

Domácí už nikam nepospíchají. Místo ukvapených centrů se spíše snaží balon na útočné polovině co nejdéle podržet na vlastních kopačkách.

84

Lewis Cook získal balon od Dohertyho. Místo toho, aby jej rychle vyvezl nepochopitelně zpomalil, přišel o něj a nakonec ještě fauloval Dohertyho.

83

Po nepovedeném rohovém kopu se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Groeneveld, balon ale zakroutil pouze vedle branky. Patrício opět nemusel zasahovat.

82

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jack Stacey, přichází Lloyd Kelly.

80

Bournemouthu se začíná krátit čas. Hostům už nezbývá nic jiného, než vližit veškeré zbývající síly do útoku a doufat, že se nějaká ze šancí ujme.

79

Tentokráte už Aaron Ramsdale musel zasahovat. Po dalším z Moutinhových centrů se štěstím zakončoval Willy Boly, na hostujícího brankáře si ale nepřišel.

78

Míč si k praporku postavil Moutinho. Hlavičkující Dendoncker postrádal při zakončení potřebnou razanci, Vlci ale i tak získali k dispozici další roh.

77

Do otevřené obrany Bournemouthu se vydal Pedro Neto. Mladičký Portugalec otřel svou ránu o blokujícího Akého, uvidíme tedy roh Wolverhamptonu.

76

Domácí se postupně stahují do defenzivy. O jejich záměru a plánu pro závěrečné minuty už hodně prozradilo střídání Dendonckera za Traorého.

75

Nic na tom nezměnil ani pokus o průnik v podání střídajícího Groenevelda, kterému na levém křídle vystavili stopku Matt Doherty s Romainem Saïssem.

74

Hostům se nedaří směrem do útoku nic vymyslet. Rui Patrício patnáct minut před koncem základní hrací doby stále čeká na první vážnější zákrok.

73

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Leander Dendoncker.

72

Dlouhý balon z kopačky Nathana Akého odvrátil Jonny Castro před Solankem raději do autu. Mezitím domácí připravili další střídání.

71

Smith tvrdě zajel do Traorého, který si to nechtěl nechat líbit. Oba si hodlali situaci vysvětlit, rodící se konflikt museli ukočírovat až ostatní hráči.

70

Neves chtěl zrychlit kombinaci Wolverhamptonu nezištným pasem z voleje pro Neta, ale vedl si podobně jako před pár okamžiky jeho kolega Boly.

69

Bolyho dlouhý nákop nemohl dostihnout ani takový rychlík, jakým je Adama Traoré. Balon tak poklidně doskákal až k Aaronu Ramsdaleovi, který rozehrává na Smithe.

67

Máme tu další přestávku ve hře, kterou nařídil hlavní rozhodčí Michael Oliver. Eddie Howe svolal válečnou poradu a společně s asistenty uděluje hráčům pokyny, které by měly pomoct k vyrovnání.

66

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Harry Wilson.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Dominic Solanke.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Arnaut Groeneveld.

65

Wolverhampton má ve druhém poločase převahu. Nově příchozí Pedro Neto si narazil s Castrem a poté odrazil balon od blokujícího Staceyho na další roh.

64

Ani dnešní utkání se pro fotbalisty Bournemouthu, kteří bojují o udržení prvoligové příslušnosti, nevyvíjí dobře. Povede se svěřencům Eddieho Howea srovnat?

62

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Pedro Neto.

61

Jota je zpět na trávníku, ovšem nepohybuje se stoprocentní ladností jemu vlastní. Dost možná se v nejbližších okamžicích dočkáme prvního střídání.

60

Wolves právě vstřelili branku!
Domácí fotbalisté se po hodině hry ujímají vedení! Wolverhamptonu zafungovala stejná spolupráce jako v minulém kole proti West Hamu. Adama Traoré se zbavil svého strážce a odcentroval přesně na hlavu důrazného RAÚLA JIMÉNEZE, který překonal marně se natahujícího gólmana Cherries.

59

Jota zatím zůstává mimo hrací plochu, zřejmě se jedná o problém s kotníkem. Zda bude křídelník Vlků schopen pokračovat, ukážou následující minuty.

58

Na trávníku zůstává ležet Diogo Jota, který se při předchozí situaci dostal ve vápně do kontaktu s Akém. K portugalskému záložníkovi spěchají zdravotníci.

57

Jiménez získal míč od Lewise Cooka a vydal se vpřed. Rychlá akce zakončením neskončila, mexického reprezentanta zastavil Jack Stacey.

56

Do vápna hostí přilétl další pas. Rúben Neves hledal nabíhajícího si Dohertyho, ovšem balon prolétl kolem všech zúčastněných až do zámezí.

55

Cherries si s jeho bránění bez problému poradili. Aké si posléze úplně nerozuměl se Smithem, kterého o míč úspěšně obral napadající Doherty.

54

Castro přenechal na kraji šestnáctky balon lépe postavenému Jotovi, jehož zajímavý pokus levačkou vytěsnil Aaron Ramsdale na rohový kop.

53

Jack Stacey se propracoval k dalšímu centru. Dokázal sice dostat balon přes Castra, ale poslal jej pouze do míst, kam si spolehlivě vyběhl Patrício.

52

Nepovedený centr z kopačky Stanislase zachytil už na bližší tyči dobře postavený Jota. Bournemouth ale zůstane na útočné polovině, bude házet aut.

51

Jack Stacey navázal na zajímavý výkon z první půle. Pláchl po pravé straně, udržel na zádech Castra a nakonec v souboji s Coadym získal roh pro Cherries.

50

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Dan Gosling.

49

Chvíli nato na něj navázal Jota a vybojoval přímý kop. Moutinhovu nabídku lehce tečoval Billing, ovšem Ramsdaleovi se podařilo včas zareagovat.

48

Adama Traoré znovu potvrdil, že je opravdu neuvěřitelně dynamickým a zároveň technicky vybaveným fotbalistou, když se ve středu pole postupně zbavil tří hráčů.

47

Wolves se usadili na útočné polovině a rozjeli postupnou kombinaci. Traoré si krásně narazil s Dohertym, ale odcentroval pouze do Ramsdaleovy náruče.

46

První poločas končí, branku jsme zatím neviděli. Sledujeme spíše podprůměrné utkání, ani jednomu z týmů se směrem dopředu nedaří. Jediná zajímavější příležitost se narodila až krátce před přestávkou, když Adama Traoré zpoza vápna o kousek přestřelil branku Bournemouthu.

45+5

45+4

Tak nakonec ano, krátce před koncem poločasu jsme se přeci jen dočkali první šance. Diogo Jota přenechal balon Traorému, který si díky šikovnému naznačení položil Akého a pravačkou zamířil těsně nad branku.

45+3

Další z centrů Adamy Traorého odvrátil Aké jen kousek za šestnáctku, kde se do míče opřel Neves. Jeho volej gólmana Cherries neohrozil, první poločas už zřejmě nic nenabídne.

45+2

Jiménez vyslal průnikovou přihrávku pro Jotu, u něho se ale hned zjevil Aké. Portugalský šikula byl tak znovu nucen otočit hru až skoro ke středovému kruhu.

45+1

Moutinho se snažil oslovit do vápna si nabíhajícího Dohertyho, kterého si pohlídal Stanislas a hlavičkou poslal balon přímo do náruče brankáře Ramsdalea.

45

Nad rámec prvního poločasu se nastavují čtyři minuty.

44

Traoré opět využil své rychlosti k odpoutání se od Smithe. Na centr hostujícího křídelníka si ale nesbíhají spoluhráči, ve vápně opět nebyl jediný žlutý dres.

43

Steve Cook zahrál rukou na polovině hřiště. Hostujícímu kapitánovi muselo zatrnout, protože žlutou kartu už má, ale sudí Oliver jej do sprch neposlal.

42

První poločas se pomalu blíží ke svému konci. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se před přestávkou měli dočkat prvního gólu. I nadále se hraje bez šancí.

41

Žlutou kartu dostává Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers).

40

Klíčový útočník Bournemouthu zbytečně zajel do Patrícia. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeho osmou žlutou kartu v sezoně, bude Wilson chybět hostům v příštích dvou mačích.

39

Žlutou kartu dostává Callum Wilson (AFC Bournemouth).

38

Neves roztáhl hru k Traorému. Bývalý hráč Barcelony sice před Smithe odcentroval, lehce tečovaný balon si ale ve vápně s přehledem našel Ramsdale.

37

Další přímý kop Vlků tentokráte obstaral Moutinho. Jeho centr nebyl špatný, v prostoru malého vápna se k němu dostal Boly, ale nemířil vůbec přesně.

36

Žlutou kartu dostává Steve Cook (AFC Bournemouth).

36

Hosté ale nechtějí zůstat pozadu. Stacey si narazil s Lewisem Cookem a poté připravil palebnou pozici pro z druhé vlny si nabíhajícího Billinga, který trefil jen Bolyho.

35

Ani druhý střelecký pokus se Rubénu Nevesovi nepovedl. Portugalský záložník podepsal balon až příliš a opět jej poslal až na tribunu za brankou.

34

Žlutou kartu dostává David Brooks (AFC Bournemouth).

33

Hráči Wolverhamptonu mají v posledních minutách optickou převahu. Chvilková přestávka, během nichž dostali nové pokyny od trenéra, jim zřejmě přišla vhod.

32

Vlci zásluho Traorého vybojovali rohový kop. Moutinhův centr vracel do vápna Doherty, jenže Willy Boly hráz před Ramsdalem nemohl propálit.

31

Domácí chvíli kombinovali na vlastní polovině. Kupředu se odhodlal až Lerma, adresátem jehož přihrávky měl být Billing, který ovšem podklouzl.

30

Do zajímavé možnosti se mohli vydat Jiménez s Jotou, jenže druhý jmenovaný si nezpracoval míč dle svých představ, čehož okamžitě využil Stacey.

28

Obrana Wolverhamptonu ale opět potvrdila, že v hlavičkových soubojích působí velice silně. Tentokráte Willy Boly ve vzduchu s přehledem předčil Wilsona.

27

Žlutou kartu dostává Romain Saïss (Wolverhampton Wanderers).

26

Stanislas si seběhl pro balon hodně hluboko, načež byl nedovoleně atakován Nevesem. Přímý kop Bournemouthu rozehraje gólman Ramsdale.

25

Už se zase hraje. Doherty pas byl pro Traorého až příliš dlouhý, rozehrávající Lerma se poté velice pěkně obtočil kolem napadajícího Moutinha.

24

Hlavní sudí vyhlásil krátkou pauzu na občerstvení. Na obou trenérech je vidět, že s dosavadním výkonem svých svěřenců nejsou spokojeni.

23

Jenže talentovaný Brooks s jeho exekucí nenaložil ideálně, když odcentroval pouze na bližší tyč, kde nejvýše ze všech vyskočil pozorný Conor Coady.

22

Saïss zbytečně dohrál souboj u postranní čáry s Billingem. Dánský záložník Bournemouthu to udělal velice chytře a získal pro svůj tým další přímý kop.

21

Dohertyho pas byl adresován Jiménezovi, mexický kanonýr ale prohrál hlavičkový souboj s Cookem, který uklidni hru přihrávkou na Adama Smithe.

20

Úvodních dvacet minut tohoto zápasu nám pořádnou šanci nepřineslo. Oba týmy se v ofenzivě zatím trápí a Patrício s Ramsdalem nemuseli řešit vážnější situaci.

19

Naděje hostí zhatil Patrício. Za jeho dlouhatánským výkopem se dral Diogo Jota, který byl v souboji se Smithem až příliš důrazný a počínal si nedovoleně.

18

Přímý kop Bournemouthu rozehrál David Brooks. Jeho centr v pokutovém území tečoval Coady, tentokráte tedy uvidíme rohový kop na druhé straně hřiště.

17

Standardní situace Vlkům nic nepřinesla. Moutinhův načechraný balon do malého vápna nikoho nenašel, sudí navíc viděl útočný faul jednoho z domácích.

16

Diogo Jota to vzal na sebe. Jeho pokus o individuální průnik skončil u dobře postaveného stopera Cookea, který stačil odvrátit balon na rohový kop.

15

Střely ze střední vzdálenosti jsou Nevesova parketa. Portugalský záložník se umí z těchto pozic prosadit, ovšem teď zamířil pouze vysoko nad branku soupeře.

14

Hráčům Wolverhamptonu se nedaří udržet balon na vlastních kopačkách. Jejich kombinace zatím vázne, a hosté jsou tak v úvodu utkání překvapivě aktivnějším mužstvem.

13

Traoré nastartoval své pověstné turbo a odcentroval. Jota si na opačném kraji pokutového území neporadil a byl hravě odzbrojen Davidem Brooksem.

12

Domácí se nemohou dostat z vlastní poloviny. Rána Jeffersona Lermy byla tečována k Wilsonovi, který nemohl pokračovat ve hře kvůli jasnému ofsajdu.

11

Cherries to opět zkoušeli po pravé straně. Stacey kombinoval s Brooksem, který nastupuje v této sezoně teprve k druhému utkání, společně ale vybojovali jen aut.

10

Stacey zatím patří k nejaktivnějším mužům na place. Nyní se krásně zbavil Joty, ovšem poté si ukousl až příliš velké sousto a Mountinha s Nevesem už neobešel.

9

Staceyho průnik po pravé straně vyústil v obranný zákrok Castra. Míč do šestnáctky dopravil až Brooks, jenže Wilsonovi se hlavička z těžké pozice nevyvedla.

8

Domácí se opět dostali jen kousek před pokutové území Cherries. Castro hledal patičkou Jiméneze, jenže jeho záměr dobře přečetl vracející se Stacey.

7

Utkání začíná v hodně poklidném tempu. Jota si na konci akce Wolverhamptonu nerozuměl s Nevesem, na druhé straně míč nezpracoval Wilson.

6

Nizozemský stoper Bournemouthu je v pořádku a nic mu nebrání v utkání pokračovat. Zpět do hry posílá balon Rui Patrício. jehož výkop směřuje až k Jiménezovi.

5

Hra se musí na chvíli přerušit. Na trávník spěchají zdravotníci, protože Nathan Aké zůstává po vzdušném střetu s Patríciem ležet ve vápně Wolves.

4

Lerma narýsoval parádní kolmici pro Billinga, jemuž zakončení z ostrého úhlu znemožnil Patrício. Po zákroku portugalského brankáře uvidíme první roh zápasu.

3

Lewis Cook vyslal balon ke Staceymu. Ten jej sice zachytil před postranní čarou, ovšem při následném pokusu o obehrání Saïsse o něj přišel.

2

Bolyho nákop si ukázkově zpracoval Traoré. Španělský rychlík se posléze rozhodl kombinovat s Dohertym, kterého vytlačil na obrannou polovinu Stanislas.

1

Hlavní sudí Michael Oliver foukl do píšťalky, utkání tedy může začít! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v červeno-černých dresech, naopak svěřenci Nuna Espírita Santa budou hrát ve žlutém.

1

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Moutinho, Neves, J. Castro – Traoré, Jiménez, Diogo Jota.
Náhradníci: Ruddy – Jordao, Neto, Podence, Gibbs-White, Vinagre, Dendoncker, Kilman, Buur.

AFC Bournemouth: Ramsdale – Stacey, S. Cook (C), Aké, A. Smith – Brooks, L. Cook, Billing, Lerma, Stanislas – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Rico, Kelly, Mepham, Surman, Gosling, H. Wilson, Groeneveld, Solanke.

Rozhodčí: Michael Oliver – Simon Bennett, Daniel Cook.

Poslední vzájemné utkání

23.11. 2019 – AFC Bournmouth – Wolverhampton Wanderers 1:2

Branky: 59. S. Cook (Fraser) – 21. Moutinho, 31. Jiménez (Traoré)

AFC Bournemouth: Ramsdale – Francis (C), S. Cook, Aké – Smith, L. Cook (76. Gosling), Billing (46. Lerma), Rico – H. Wilson (46. Groeneveld), C. Wilson, Fraser

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Dendoncker, Coady (C), Saïss – Doherty, Moutinho, Neves, Castro – Traoré, Jiménez, Jota (89. Vinagre)

AFC Bournemouth

Cherries budou muset ve zbytku sezony tvrdě bojovat o udržení prvoligové příslušnosti. Na pozice zajišťující záchranu sice neztrácí ani bod, protože sedmnáctý West Ham je na tom lépe jen díky skóre, ve zbývajících kolech ale mají před sebou velice těžký los. Kromě Wolverhamptonu se střetnou ještě třeba s oběma manchesterskými giganty, Tottenham či Leicesterem. Pocit vítězství zažili svěřenci trenéra Howea naposledy na začátku února, když přetlačili Aston Villu, ovšem od té doby čtyřikrát prohráli a získali jen bod za remízu s Chelsea. V sobotu nezvládli důležitý duel s Crystal Palace a dnes stojí v roli jasného outsidera.

Wolverhampton Wanderers

Vlci mají sezonu opět velice dobře rozehranou. Po třiceti kolech se drží na solidním šestém místě, bodově jsou na tom stejně jako pátý Manchester United, a opět po roce tak míří do evropských pohárů. Svěřenci Nuna Espírita Santa doposud prohráli jen šest zápasů, což je druhý nejmenší počet po suverénně prvním Liverpoolu. Bez bodu odešli fotbalisté Wolverhamptonu naposledy v polovině ledna právě proti Reds a od té doby získali dvanáct bodů za tři výhry a tři remízy. Po návratu Premier League přetlačili West Ham 2:0, ve druhé půli se trefili Neto a Jiménez, který se v sezoně prosadil už počtrnácté.

Hezký středeční večer všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League má dnes na programu pět utkání jednatřicátého kola, my se budeme společně věnovat souboji mezi Wolverhamptonem a Bournemouthem. Začínáme v 19:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.