Seznace Brightonu, propadák Arsenalu. I přestože Arsenal hrál dnes narozdíl od minulého utkání s Manchesterem City parádně, zápas opět končí prohrou kanonýrů. Už ze začátku trefil Saka po parádní ráně břevno. Arsenal se tlačil do množství výtečných šancí. Velkou ránou bylo ale zranění Bernda Lena, který musel být odnesen na nosítkách. Ve druhém poločasu to vypadalo nadějně pro hosty, když Arsenal nabíral v útoku na brátkách, což vyústilo až v parádní gól Nicolase Pépého, ovšem potom se prosadil po velmi šťastlivé situaci Dunk a bylo srovnáno. Arsenal se opět dostával do tlaku v útoku, ovšam nakonec bylo všemu jinak, když v poslední minutě (90+5) Maupay vyměnil míč s Connollym a poslal ho parádně do branky kanonýrů, jejichž mizérie tak opět pokračuje. Brighton si naopka připisuje tři velmi cenné body, které mu můžou velmi pomoci k záchraně.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:8.

90+6

Brighton & Hove(4-2-3-1)

1 Ryan
Ryan
Schelotto
71. min Montoya
Bissouma
90+3. min Mac Alister
18 Mooy
Mooy
46. min March
13 Groß
Groß
71. min Connolly
Trossard
87. min Stephens
7 Maupay
Maupay

Arsenal FCArsenal FC(4-4-2)

1 Leno
Leno
40. min Martínez
Pépé
88. min Nelson
Ceballos
88. min Willock
Guendouzi
77 Saka
Saka
88. min Tierney
Lacazette
78. min Nketiah

Brighton právě vstřelil branku!
Autorem branky je NEAL MAUPAY. Tak tohle bylo hodně nečekané! V páté minutě nastavení Brighton otáčí zápas! Skvělá narářečka Connollyho vyslala do akce Maupaye, který míč přizvedl nad skákajícím Martínezem a trefil branku. Asistence: Aaron Connolly.

90+3

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Alexis Mac Alister.

90+2

Nyní hosté rozehráli rohový kop, který ale nemířil na kopačky spoluhráčů, nýbrž přímo na hlavu Burna, který pohotovou hlavičkou ještě poslal míč do šance svému týmu.

90+1

Nastaveny jsou čtyři minuty, které byly vyplýtvány hlavně střídáním. Arsenal dobývá branku soupeře a posledních několik minut tráví výhradně na útočné polovině.

90

Ani další útok Arsenalu nevyšel, jelikož Tierney, který byl na levém křídle, nakopl míč přímo do soupeře, místo toho, aby odcentroval. Čas pomalu ubíhá.

89

Úmorná snaha Arsenalu o útok zakončený gólem stále přichází vniveč. Frustrovaný Aubameyang si nyní vylil hněv několika nadávkami poté, co byl faulován, ale faul na něj nebyl potrestán.

88

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Reiss Nelson.

88

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Kieran Tierney.

88

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Joe Willock.

87

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Dale Stephens.

86

Tohle bylo opět velmi nepříjemné. Zákrok Bissoumy na Saku ale také nebyl potrestán kartou. Co ještě všechno tomuto hráči dnes projde?

85

Brighton by rád vybojoval ze zápasu více než bod, protože je ohrožen hrozbou sestupu. Hráči velmi aktivně útočí, zatím ale nemohou trefit branku.

83

Ryan si nyní připsal další zákrok poté, co se po centru k míči u levé tyčky dostal ke hlavičce Kolašinac. Pro Ryana to ale nebyl těžký zákrok, jelikož mu míč mířil na hruď do náruče.

82

Aubameyang se dnes opravdu snaží a pilně dře. Opravdu by chtěl skórovat. Nyní měl další velkou příležitost, když si udělal místo ve vápně a vypálil. Rána byla po teči nohy protihráče vychálena z původní trajektorie a míč zamířil těsně vedle branky.

81

Bissouma opět velmi tvrdě fauloval, opět velmi na hraně. Dnes by se vůbec nemohl divit, kdyby dostal už 3 žluté karty. Zatím se ale rozhodčí vždycky rozhodl situaci vyřešit domluvou.

80

Aubameyang nyní napřáhl a z dálky vyslal velice povedenou ránu, kterou ale parádně vyrazil Ryan. Následně se ve vápně svalil k zemi Kolašinac vinou faulu, ovšem bosenský tank ještě předtím zfauloval protihráče, takže se nekopala penalta.

79

Pépé opět zkusil čarovat na pravé straně, ale nakonec míč jen poslal na Ceballose, který vybojoval alespoň rohový kop.

78

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Edward Nketiah.

76

Lacazette se nyní nepěkně srazil s protihráčem a oba hráči leží na zemi v bolestech. Zatím ale nepřiběhli lékaři.

75

Autorem branky je LEWIS DUNK. Brighton se dočkal srovnání, ovšem míč se dostal do branky s hodně velkým štěstím. Po rohu, který byl rozehrán na krátko, byl míč nastřelen za Martíneze, kde se asi po třech odrazech od tří různých hráčů nakonec dostal za brankovou čáru.

74

Centr na Trossarda byl skvěle namířený, avšak Trossard nezpracoval dobře a toho si všiml Bellerein, který okamžitě poslal míč za čáru a nabídl soupeři přímý kop.

73

Brighton se docela dlouhou dobu drří v útočném pásmu. Zatím ale nemůže najít cestu k brance. Nyní to zkouší Dunk, který si obešel dva hráče.

72

Hostující tým opět zkoušel kombinovat na útočné polovině, ale míč ztratil a domácí rychle přešli na opačnou stranu, kde zkoušeli několikrát vystřelit, ale defenzíva Arsenalu obětavě skákala do ran, a byla prostě všude.

71

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Aaron Connolly.

71

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Ezequiel Schelotto, přichází Martín Montoya.

69

Sudí opět nařídil krátkou pauzu k tomu, aby se hráči mohli napít a trošku si vydechnout.

68

Arsenal právě vstřelil branku!
Autorem branky je NICOLAS PÉPÉ, který dostal míč od Saky, chvíli s ním počkal na místě a vůbec nic dalšího nevymýšlel. Prostě míč parádní ránou zatočil přímo do levé části branky. Opravdu výstavní trefa. Asistence: Bukayo Saka.

67

Hra se opět okamžitě otočila a v šanci byl Brighton. Rychlý centr na druhou stranu vápna a následnou střelu z první však vyrazil Martínez.

66

Zajímavá šance hostů. Lacazette poslal míč na Aubameyanga, který na sebe převzal zodpovědnost a s malým zádrhelem se prodral skrz dva hráče. Jeho střelu ale vyrazil na rohový kop Ryan.

65

Rozehrávající hráč míč z rohu zatočil na malé vápno, kde ale číhal perfektně připravený Martínez a pro míč si vyskočil. Následně rychle poslal Arsenal do útoku.

64

Maupay po otočení hry domácími nakopl míč směrem do vápna, kde si ho měl zpracovat Trossard, který ale míč vůbec netrefil. Brighton v další akci získal rohový kop.

63

Mustafi si na rohový kop vyběhl hoděn hluboko do vápna, což byla málem nakonec chyba, protože Brighton míč odvratíl a okamžitě přeběhl do protiútoku, který ale nakonec opět hostující obrana zlikvidovala.

62

Arsenal to nyní zkusil po pravé straně, kde ale Pépé opět nevymyslel nic kloudného a nakonec byl Bissoumou od míče tvrdě odstaven. Hosté vybojovali alespoň rohový kop.

61

Brighton po zisku míče rychle otočil hru a zkouší se dostat do vápna. Zatím se to ale domácím nepodařilo ani po pozemním, ani po vzdušném centru. Oba totiž odvrátila (dnes zatím výborně hrající) obrana Arsenalu.

60

K volnému přímému kopu z nějakých 30 metrů se postavili Aubameyang s Ceballosem. První jemnovaný nakonec zkusil vypálit pozemní raketu, kterou ale se štěstím zastavila blízká zeď.

59

Fal na Lacazetta uprostřed hřiště zůstal bez povšimnutí. Následně ale Bissouma podrazil rozběhnutého Aubameyanga a rozhodčí už chtě nechtě musel do píšťalky fouknout.

58

The Gunners si neví rady a hrají ve vlastní obraně. Snaží se vymyslet nějakou slibnou akci, což se jim ale vůbec nedaří, a tak si jen dále vyměňují míč mezi obránci a Martínezem.

56

Zajímavá akce Brightonu. Centr z pravé strany mířil až na levou hranici malého vápna, na Maupaye, který sice nezpracoval míč ideálně, ale následně dokázal vystřelit hezkou střelu, kterou musel zblokovat Martínez.

55

Hodně na uváženou byl nynější zákrok Grosse, který se navezl do Mustafiho, až ho srazil k zemi. Sudí tentokrát kartu netasil.

54

Žlutou kartu dostává Alexandre Lacazette (Arsenal FC). Šestou žlutou kartu v sezóně vidí Lacazette, který podrazil nohy Ryanovi, když se snažil vykopnout míč.

53

Gól není uznán! Ofsajd byl sice opravdu milimetrový, ne-li ještě menší, avšak uznán byl správně.

52

Aubameyang unikl poslednímu obránci a běžel na Ryana sám. Sudí ale odhalil centrimetrový ofsajd. Hráči se ale zlobí, sudí si není jistý a proto konzultuje situaci s VAR.

51

Aubameyang se dostal k odraženému míči, který okamžitě přesunul na Saku. Ten si naběhl k na pravé straně a pálil z velkého úhlu. Ryan míč srazil do autu, ale pak se odhalila zdvihnutá vlajka pomezního sudího a byl pískán ofsajd.

50

Nyní zase míč drží skoro jen hosté. Ne levé křídlo dostal přihrávku vysunutý Kolašinac, který sprintoval až k čáře, kde byl nakonec lehce přistrčen, ovšem chtěl si vyžádat faul a trochu to přihrál. Sudi jeho simulaci odhalil.

49

Saka parádně zpracoval dlouhý centr a obkličkoval dva hráče. Následně posunul na levou stranu na Pépého, jenže ten už si nevěděl rady. Míč byl zakopnut do autu.

48

Aubameyang dostal míč na levou stranu a sprintoval k brance. Nakonec na hranici vápna vypálil, ale Ryan do rány lehl. Míč mu sice ještě vyskočil z rukou k Lacazettovi, ale následně ho rychle zase lapil.

47

Ze začátku druhého poločasu se Arsenal zatím skoro nedotkl míče. Vytěží z tohoto dobrého začátku druhé půle něco Brighton&Hove Albion?

46

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Mooy, přichází Solly March.

46

45+5

45+4

Arsenal v nastaveném čase přidal na tempu. Hráči běhají a vymýšlí jednu akci za druhou. Zatím ale bez úspěchu. Dočkáme se ještě gólu v prvním poločase?

45+3

Velmi hezká akce hostujícího celku. Aubameyang poslal míč na Lacazetta ve vápně, který mu obratem poslal parádní patičku do běhu, avšak Aubameyangovi se přímo před brankářem pod nohy položil Webster. Byla to obrovská šance.

45+2

Guendouzi po obrdžení míče od Bellerina z pravé strany krásně přeposlal míč vzduchem na Saku na levém křídle. Ten míč obratem centroval do vápna přímo na Lacazetta, který ho zklepl, ale už nedokázal vypálit.

45+1

Nastavovat se bude ještě dalších pět minut, které byly v poločasu zameškány zraněním a ošetřováním brankáře Lena, který bude, doufejme, v pořádku.

45

Hosté vybojovali několik míčů kolem půlící čáry hřiště, ale nemůžou se nyní dostat do žádné lepší akce. Jsou poslední minuty celkem bez nápadu. Od prvních dvaceti minut je hra Arsenalu velmi rozdílná.

44

Žlutou kartu dostává Aaron Mooy (Brighton & Hove Albion FC). Ten nyní nepěkně sestřelil Daniho Ceballose.

43

Mooy vybojoval krásně míč od defenzívy kanonýrů, následně ho lobem přesunul na na Trossarda na hranicí šestnáctky, ale tomu míč utekl a šance domácích tak končí.

42

MARTINÉZ! Nyní už se brankář prokázal parádním zákrokem proti brutální raketě Mooye z Brightonu.

41

Konečně se zase hraje. V brance už tedy Martínez, který se hned po deseti sekundách chystal na první zákrok, ale míč vystřelený Trossardem nakonec nabral směr mimo tři tyče.

40

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bernd Leno, přichází Emiliano Martínez.

37

Tak tohle opravdu nevypadá dobře. Leno je na nosítkách a Emiliano Martínez už si nasadil rukavice. Leno je v zámezí.

35

Leno skočil pro míč na hranici velkého vápna, při souboji byl sražen a vyletěl s míčem mimo. Nyní se k němu sbíhají lékaři. Ztráta Lena kvůli zranění by byla pro Arsenal obrovská komplikace, protože Leno drží tým nad vodou a v této sezóně ještě nevynechal jedinou minutu v Premier League.

34

Nyní Guendouzi po nejisté Lenově přihrávce parádně udržel míč navzdory dotírání od dvou hráčů Brightonu. Míč pak poslal dopředu na Saku, který byl faulem poslán k zemi. Zákrok byl mnohem tvrdší, než předchozí faul Guendouziho, ale nepískalo se.

33

Matteo Guendouzi se nyní hodně diví, že mu byl odpískán faul, protože zákrok, za který se hra přerušovala, opravdu nebyl nijak závadný. Brighton pak rozehrál, ale míč okamžitě ztratil.

32

Schelotto si nyní jakožto pravý bek zahrál na pravé křídlo, skoro od rohového praporku centroval na druhou stranu do vápna, jenže spoluhráč nedokázal míč dobře zpracovat.

31

Parádní akce Arsenalu! Saka si naběhl na levou stranu, odkud poslal do vápna parádní centr přímo na hlavu skákajícího Alexandra Lacazetta, který míč okamžitě usměrnil přímo směrem do branky. Parádně ale zasáhl australský brankář Ryan.

30

Žlutou kartu dostává Daniel Burn (Brighton & Hove Albion FC). Ten se vrhl pod nohy Pépému. Za svou pátou žlutou kartu v sezoně si nezahraje další zápas.

28

Arsenal si poslední minutu hraje s míčem mezi obránci a brankářem u svého vlastního vápna. To se očividně nelíbí Mikelu Artetovi, který na své svěřence zvyšuje hlas.

27

Bellerin nyní fauluje na levé straně hřiště. Mooy padá k zemi a Brighton z toho těží volný přímý kop z pozice u autové čáry. Ten je ale rozehrán velmi špatně a míč míří za autovou čáru na druhé straně.

26

Hector Bellerin nyní videl volný míč kousek před vápnem a netradičně jsme tohoto pravého beka viděli hodně vysoko. Na míč si sice nakonec sáhl, avšak to bylo vše.

25

Domácí nakonec vybojovali alespoň rohový kop, který rozehráli nakrátko. Chvíli poté přišel centr na Trossarda na malé vápno. Trossard chtěl pálit z voleje, ale míč poslal několik metrů nad branku.

24

Již se pokračuje a je po pauze. Brighton se snaží vymyslet nějaký útok na ohrožení branky hostí, ale zatím domácí vůbec nevím, jak přejít alespo%n k vápnu. Pépé zatím ve hře nepokračuje, je za postranní čarou a nechává se ošetřit

22

Sudí nařídil krátkou pauzu, aby se hráči mohli napít a trošku si oddychnout.

21

Pépé si na pravé straně opět krásně obešel hráče a ukázal něco ze svého fotbalového umu, ale následně to vypadalo, jako by špatně došlápl a padl k zemi. Nyní leží na trávníku, ale asi bude pokračovat.

20

Maupay se po delší době se svým týmem dostal do útoku. Jenže Arsenal se semkl v obraně a povolil Maupayovi pouze velmi chabou střelu, pro kterou si v klidu došel brankář Leno.

18

Mladík Saka nyní oběhl dva hráče ve vápně. Následně se snažil vynutit si faul dalšího obránce a vybojovat penaltu, ale rozhodčí toto jako faul neposoudil, takže se hraje dále.

17

Arsenal se dvakrát v rychlém sledu prokombinoval až k pokutovému území, ale následně už nevěděl kudy kam a musel míč přesunout do obrany.

16

Saka neměl v souboji o míč u čáry navrch, ale ukázal svou herní inteligenci a míč vypíchl nohou přímo do soupeře, od kterého se míč odrazil za čáru. Z následného autu vznikl útok, který je ale zastaven útočným faulem.

15

Pépé sprintoval na pravé straně za míčem až k rohovému praporku. Tam zastavil ale Dunk, který ho pronásledoval už nezabrzdil, a míč poslal za čáru. Tím pádem následuje rohový kop.

14

Mooy se rozběhl k míči na značce, ale přeskočil ho. Ihned za ním se do přímého kopu opřel Gross, který míč povedeně zatočil až do malého vápna, ale tam byl připraveny Guendouzi a jeho hlava.

13

Kolašinac bez problémů utíkal k centrovanému míči, parádně se opřel do souboje a vyhlavičkoval míč. Následně ale Arsenal provádí útočný faul a domácí si staví míč na přímý volný kop.

12

Maupay s Trossardem sprintovali po levé straně, ale všechno, co vytěžili z této akce, je rohový kop.

11

Už už to vypadalo na další zajímavou akci zatím velmi dobře hrajících kanonýrů, avšak pomezní sudí zdvihl praporek a byl odpískán ofsajd.

10

Aubameyang v další velké příležitosti přesunul míč na pravou stranu pro Lacazetta, který už se uvolňoval, ale když napřáhl, skluzem se k němu dostal Schelotto a míč zablokoval.

8

Lacazette byl při postupu s míčem faulován, ale hra se nezastavila a míč doputoval přímo k mladému Sakovi, který si udělal prostor a krásnou ránou poslal míč přímo do horní tyčky brankové konstrukce. Parádní šance.

7

Arsenal nahrál do obrany a následně se pokusil hru přesunout dlouhým pasem na levou stranu pro křídelníka, jenže dlouhý vzdušný pas od obrany byl opravdu hodně nepřesný a mířil na boční tribunu.

6

Propper nyní velmi špatně přihrával před vlastním vápnem. Míč se přikutálel přímo k Aubameyangovi, který vyslal raketu těsně vedle levé šibenice Ryanovy branky.

5

Maupay si naběhl na dlouhý pas za obranu Arsenalu, stopeři už nestíhali a proto musel vyběhnout Leno, který míč už za hranicí pokutového území vyhlavičkoval těsně před Maupayem.

4

Kolašinac byl při zahrávání rohového kopu jasně faulován, když ho na hranici malého vápna jeden z protihráčů atakoval do zad. Arsenal tak rozehrává od branky.

3

Trossard z Brightonu zkoušel poprvé zaútočit i za domácí tým. Nakonec ale nevěděl, kudy jít, a tak přihrál na pravé křídlo, odkud míč putoval s odrazem hostujícího hráče na rohový kop.

2

Arsenal hned v úvodu ve velké příležitosti. Z levé strany letěl do pokutového území centr. Aubameyang na něj naskočil a nůžkama chtěl směřovat míč na branku, jenže ho netrefil ideálně.

1

Úvodní výkop provedou hráči Arsenalu, kteří dnes jako hosté obléklil svou červenou domácí sadu. Brighton&Hove Albion si zahraje v bílé.

1

Hráči ve středovém kruhu ještě minutou ticha uctí památku obětí koronavirové pandemie.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Schelotto, Webster, Dunk, Burn – D. Pröpper, Bissouma – Mooy, Groß, Trossard – Maupay.
Náhradníci: Button – Montoya, Lamptey, Duffy, March, Mac Alister, D. Stephens, G. Murray, Connolly.

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Mustafi, Holding, Kolašinac – Pépé, D. Ceballos, Guendouzi, Saka – A. Lacazette, Aubameyang.
Náhradníci: E. Martínez – Maitland-Niles, Tierney, Willock, Martinelli, Özil, Nketiah, Nelson, Medley.

Rozhodčí: Martin Atkinson.

Dnešní duel se kvůli opatření ohledně koronaviru bude hrát bez diváků!

Vzájemné utkání

V podzimním duelu vyhrál Brighton na hřišti Arsenalu překvapivě 2:1.

Brighton & Hove Albion FC

Domácí Brighton je na tom o něco hůře. V devětadvaceti zápasech vybojoval jen dvacet devět bodů a patří mu patnáctá pozice ligové tabulky. Na osmnáctou pozici znamenající sestup do Championship aktuálně disponuje jen dvoubodovým náskokem. Brighton tak musí v posledních kolech zabrat. Na domácím hřišti navíc nepatří mezi nejsilnější týmy. Dnes na domácí čeká první duel po restartu. V posledním ligovém kole na začátku března remizoval bez branek na hřišti Wolves.

Arsenal FC

Hostující Arsenal zatím prožívá nepovedenou sezónu. Po devětadvaceti odehraných kolech má na svém kontě jen čtyřicet bodů a patří mu devátá pozice ligové tabulky. Na pátou příčku Manchesteru United zaručující účast v Evropské lize ztrácí Arsenal už pět bodů. Po restartu sehrál těžký duel na Etihad Stadium, kde padl s Manchesterem City výsledkem 0:3. Ještě předtím v rámci přípravy prohrál na domácím stadionu s Brentfordem 2:3.

Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Brightonem a Arsenalem. Výkop je stanoven na 16 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.