• 36Genaro
  • 8Nolito
  • 14Suso
  • 15Nasjrí

Je dobojováno. Hosté nakonec hned na začátku druhého poločasu šli do vedení zásluhou přesné střely Luuka de Jonga a náskok hájili až do sedmaosmdesáté minuty. V ní střílel z úhlu Enis Bardhi a Tomáš Vaclík míč vyrazil rukou před sebe, kde se pak nešťastně odrazil od jeho spoluhráče Diega Carlose a skončil za jeho zády. Následně pak domácí ožili a ještě to několikrát před Vaclíkem zkusili, brankář Sevilly se už ale nedal a dalšími zákroky svůj tým podržel. Zápas tak skončil dělbou bodů.

90+7

90+6

Óliver Torres se natlačil do pokutového území, jeho pokus pak zamířil jen vysoko nad branku domácího celku.

90+5

Zápas se pomalu dohrává. Oba týmy nechtějí udělat chybu, aby zbytečně inkasovaly. Míč se tak delší dobu držel uprostřed hřiště.

90+4

Hosté se snažili před domácí brankou, rádi by si své ztracené vedení vrátili zpět, ovšem domácí jsou při chuti, dobře brání a sami se dostávají před Vaclíka.

90+2

Domácí zahrávali rohový kop a hned z toho byla další šance. Mayoral ale svou střelu poslal mimo tři hostující tyče.

90

Nastavovat se ještě bude šest minut.

89

Nyní Vaclík čelil další střele a zákrokem pak svůj tým podržel. Aspoň tak částečně napravil své předchozí zaváhání.

87

Levante právě vstřelilo branku!
Tak před malou chvílí hosty zachránil Jules Koundé, ale hned na to následovala další akce domácích a z ní je vyrovnáno! Z pravé strany z úhlu střílel Enis Bardhi, míč pak Vaclík jen rukou dostal před sebe a ten se odrazil od jeho spoluhráče DIEGA CARLOSE a nakonec skončil za Vaclíkovými zády – 1:1.

87

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Toňo, přichází Carlos Clerc.

86

Hernâni se dostal do těsné blízkosti Tomáše Vaclíka a ten už byl překonán. Hosté tak mohou poděkovat Koundému, který na poslední chvíli odvrátil míč takřka z brankové čáry!

85

Domácí zaútočili, střela Bardhiho skončila jen na obraně Sevilly. Nicméně hráči Levante si míč sebrali zpět a jejich další snaha před Vaclíkem byla neúspěšná.

84

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Sergio Reguilón.

83

Hosté drží míč dlouho na svých kopačkách, už se příliš nikam neženou a raději hru kontrolují.

82

Zajímavá střela hostů z dálky nakonec mohla ohrozit Fernándezovu branku. Ten u pravé tyče zakročil a míč poslal za zadní čáru. Sevilla má další rohový kop.

80

Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, domácí hráči stále marně dobývají branku Tomáše Vaclíka a nedaří se jim tak dorovnat nepříznivý stav utkání.

79

Centr před Vaclíkovu branku sebral Gonzáles a hlavou z výskoku pak poslal míč jen vysoko nad jeho svatyni. Následoval tak odkop od branky Sevilly.

78

Ovšem uprostřed hřiště přišli o míč a Levante pak otočilo hru. Před brankou Tomáše Vaclíka ale žádné velké nebezpečí nevzniklo. Český brankář tak mohl být v klidu.

77

Hra opět pokračuje dále. Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se jít do další akce, ve které by mohli navýšit své vedení.

75

Nyní na řadu přichází další pauza k občerstvení hráčů.

74

Júsuf Nasjrí se hned po vystřídání ujal míče a dostal se před branku soupeře, jeho pokus ale zastavila pozorná domácí obrana.

73

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.

72

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Sergio León.

72

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Hernâni.

71

Následovala střela Torrese, ale ten svůj pokus mezi tři tyče nenasměroval.

69

Na obou stranách vznikly nepřesnosti, nyní už mají míč zase hosté a odkopem od Vaclíkovy branky tak mohou jít znovu do akce před Fernándezovo zařízení.

67

Morales dostal míč do běhu, nastartoval své motory a zakončil zblízka před Vaclíkem. Ale svou střelu uspěchal a ta nakonec zamířila jen do obrany soupeře, která ho odvrátila na rohový kop.

66

Rubén Rochina vyslal nepřesný centr na nabíhajícího Mayorala, druhý jmenovaný ale nedosáhl na balon a následně pak nedošlo k žádné střele směrem k hostující bráně.

65

Hru nyní rozkouskovala početná střídání na obou stranách. Nyní jsou už u míče zase domácí hráči a spěchají před branku Tomáše Vaclíka.

64

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Fernando.

64

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Óliver Torres.

63

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Suso.

62

Vaclík znovu bez větších problémů dostal míč do rukavic a poté ho odehrál směrem dopředu. Sevilla tak může opět zaútočit.

61

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Enis Bardhi.

61

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Coke, přichází Jorge Miramón.

60

Jordán šel do soupeře příliš tvrdě, srazil ho k zemi a sudí neváhá a tasí pro něho žlutou kartu.

60

Po hodině hry mají hosté stále těsný náskok. Domácí se snaží o srovnání stavu skóre, ale zatím marně atakují Vaclíkovu branku.

59

Aitor Fernández si vyběhl z branky a poté zlikvidoval Munirovu střelu, která mířila mezi tři tyče. Brankář Levant ale rukou míč vyboxoval pryč od svého zařízení.

57

Po nepřesné domácí akci má míč ve své moci Tomáš Vaclík a hned ho odehraje daleko od své branky, aby poslal svůj tým do útoku.

56

Jenže hosté z této standardní situace branku soupeře neohrozili a Levante tak už spěchá do útočné akce.

54

Munir z voleje střílel v pokutovém území pravačkou, ale proti jeho ráně zakročil Aitor Fernández a poté domácí dostali míč do bezpečí za cenu dalšího rohového kopu pro Sevillu.

52

Žlutou kartu dostává Rubén Rochina (Levante UD).

52

Rohový kop zahráli hosté, Banega pak našel volného Carlose, který sice trefil branku domácích, ale předtím byl k vidění útočný faul ze strany Rochiny a gól tedy neplatí, neboť sudí už pískl.

50

Hosté jsou v ráži a dostali se opět k dalšímu pokusu před Fernándezovou brankou, tentokráte ji však vůbec neohrozili.

48

Situace se ještě přezkoumávala na videu kvůli možnému ofsajdu, to se ale nepotvrdilo a branka tedy platí. Sevilla má náskok o jeden gól.

46

Sevilla právě vstřelila branku!
Tak to bylo hodně rychlé. Hosté se hned po návratu z kabiny dostávají do vedení. Dlouhý pas z vlastní poloviny sebral vepředu Munir, který poté z levé strany nacentroval míč do pokutového území, kde už si LUUK DE JONG věděl rady a trefil odkrytou branku Fernándeze – 0:1. Asistence: Munir.

46

Střely na branku: 1 – 1

První poločas zápasu mezi Levante a Sevillou je minulostí. V něm jsme se sice nedočkali ani jedné branky, ale šance k vidění byly. Zejména pak hosté měli více ze hry a po standardní situaci Ocampos orazítkoval břevno Fernándezovy branky, takže nebyl daleko od vstřelení gólu. To se ale nestalo a budeme si tak muset ještě počkat. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně ve 20:35.

45+3

45+2

Hosté ještě zahrají autové vhazování a poté už zřejmě hlavní sudí ukončí tuto část hry.

45+1

José Campaña posadil míč na nohu Rúbena Rochiny, ten poté vystřelil zblízka, zakročil však Tomáš Vaclík. Nakonec se ale ukázalo, že byl Rochina v ofsajdové pasti.

45

Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.

44

Morales poslal z levé strany pěkný centr do pokutového území, ale ten nezaplul na nohu žádného z jeho spoluhráčů a další slibná akce Levante je ta tam.

43

Český brankář ve službách Sevilly však mohl být v klidu, tuto standardku domácí hráči nezahráli dobře a balon skončil pouze na zdi.

42

Nyní se hraje před brankou Tomáše Vaclíka. A bude před jeho brankou nebezpečno, volný přímý kop zahrají také domácí hráči.

41

Banega pak poslal míč do pokutového území, kde si vyskočil Lucas Ocampos a ten zaletěl jen kousek vedle pravé tyče z pohledu Aitora Fernándeze!

40

Faul na Évera Banegu na pravé straně před velkým vápnem a následuje tak další volný přímý kop. Zahraje ho Éver Banega.

39

Jules Koundé zastavil přihrávku směřující na Josého Luise Moralese a pokazil tak další slibně se rodící akci domácího Levante.

38

Rubén Rochina odehrál míč na levou stranu, ale jeho spoluhráč na něj nedosáhl. Následoval míč v autu a vhazování tak mají k dispozici hráči Sevilly.

36

Pokračuje se dále, u míče jsou domácí hráči a pomalu se dostávají na polovinu Sevilly, kde se pokusí o další kombinaci, která by mohla vést k otevření skóre dnešního duelu.

34

Nyní následuje krátká přestávka na občerstvení.

33

Jesús Navas převzal rychlou přihrávku a zrychlil. Následně pak zblízka střílel Lucas Ocampos, ale jeho pokus obrana soupeře dostala za zadní čáru a hosté zahrají další rohový kop.

31

Hosté z vlastní poloviny roztáhli další útočnou akci, ale nemohli se dostat blíže Fernándezově brance i díky dobré obraně soupeře.

30

Po třiceti minutách hry jsme se stále nedočkali úvodní branky. Převahu mají hosté, kteří měli několik možností ke skórování, ani jedna z nich však mezi tři tyče nezamířila.

29

Další rohový kop pro Sevillu, který zahrál Banega, ale jeho centr do pokutového území nikdo nedokázal dostat za záda Aitora Fernándeze.

28

Volný přímý kop rozehráli hosté, ovšem Joan Jordán to příliš přepálil a balon letí jen nad břevno domácí branky.

27

Stále pokračuje aktivita hostů a ti se dostali opět před Fernándeze, jejich pokus však byl hodně nepřesný.

25

V dobré akce se ocitl Mayoral, ale nakonec byl v ofsajdové pasti, což postrannímu sudímu neuniklo.

24

Aitor Fernández si rovná míč a znovu ho odkopne daleko od svého zařízení, pošle tak své spoluhráče do další útočné akce.

23

Jules Koundé nadvakrát přihrával spoluhráči u branky Tomáše Vaclíka a poté se hosté dostali zase do akce. Jenže přes zhuštěnou obranu Levante se blíže Fernándezově brance nedostali.

22

Na pravé straně převzal míč Rubén Rochina, poté uvnitř velkého vápna centroval míč na druhou stranu, kde ale nabíhající spoluhráč balon minul.

21

Míč je díky hostujícímu de Jongovi v zámezí, a to znamená jediné, autové vhazování zahraje domácí celek, který má možnost zůstat u balonu i nadále.

20

Faul na Rubéna Rochinu a u míče bude stále domácí tým, který už zahrává další akci, a sice od brankáře Aitora Fernándeze.

19

Agilní Lucas Ocampos se opět natlačil před branku soupeře, jeho následný pokus však byl zastaven a odvrácen. Následoval odkop od Fernándezovy branky a do akce jde zase domácí Levante.

18

Jesús Navas si to namířil směr branka domácích a skrze obranu Levante se mu to i povedlo. Jenže poté neměl více vepředu nikoho, komu by balon předal.

17

Další aktivita hostů ze Sevilly a domácí tak museli čelit dalšímu menšímu tlaku. Ten ustáli a poté dostali balon až téměř k polovině hrací plochy.

16

Následně pak ještě Ocampos zakončoval hlavou u přední tyče, ale míč poslal jen vysoko nad břevno.

15

No a volný kop zahrál sám Munir, který krásnou kroucenou střelou, která vzešla z jeho levačky, nakonec orazítkoval břevno branky Aitora Fernándeze! Hosté tak nebyli daleko od vedoucí branky.

14

Faul na hostujícího Ocampose kousek před velkým vápnem a Sevilla rozehraje zajímavou standardní situaci v podobě volného přímého kopu.

13

Munir zahrál zpětnou přihrávku na Koundého, hostům se ale poté už nepovedlo dotáhnout připravenou akci do zdárného konce. Domácí hráči je pak o míč připravili.

12

Od vlastní branky zakládali domácí hráči další akci, z levé strany pak šel pěkný centr před hostující branku, který však Nikola Vukčević neusměrnil mezi tři tyče a poté zakročil Tomáš Vaclík.

11

No hosté začínají více kousat a tlačí se často před pokutové území soupeře, obrana Levante je však zatím hodně pozorná.

10

Dlouhý nákop na nabíhajícího Lucase Ocampose nevyšel. Záložník Sevilly na míč nedosáhl a ten skončil jen za zadní čárou. Následuje tak jen odkop od branky Fernándeze.

9

Před ním však obrana Sevilly nedovolila, aby domácí celek ohrozil jeho branku a poté už se hosté přesunuli na polovinu Levante.

8

Hosté zahráli autové vhazování, po něm se ale k míči dostali hráči Levante a už se pokoušejí přenést hru před branku Sevilly, kterou tradičně hájí český brankář Tomáš Vaclík.

7

Éver Banega obral soupeře o balon a hned si to s ním namířil před branku domácích. U rohu velkého vápna pak přišel Jules Koundé o míč a rázem tak bylo po slibně se rodící akci hostující Sevilly.

6

Navas pak dostával přihrávku do pokutového území, ta byla sražena. Nicméně míč zůstal stále na kopačkách hostů a následná hlavička Ocampose skončila jen vysoko nad Fernándezovou brankou.

6

Do akce se po nepřesně zahrané standardní situaci Levante dostali také hosté ze Sevilly a i oni po aktivitě před domácí brankou vybojovali rohový kop.

5

Dobře si do pokutového území naběhl Rúben Vezo, jeho pokus pak hosté srazili do bezpečí jen za cenu rohového kopu.

4

Levante pak otočilo hru, na pravé straně vyslal nebezpečnou střelu José Luis Morales, ale ani tato střela se mezi tři hostující tyče nevešla.

3

O chvilku později to po pravé straně zkusil Diego Carlos, ale jeho přízemní rána končí mimo tři tyče.

2

Domácí hráči se hned v úvodu prvního poločasu dostali do akce, chvíli se drželi na polovině Sevilly, ale nakonec na branku Tomáše Vaclíka nevystřelili.

1

K utkání je vše připraveno, oba celky pomalu vstupují na hrací plochu a zápas tak bude moci za malý okamžik začít.

Levante UD: Aitor Fernández – Vezo, Bruno González, Coke, Toňo – Melero, Campaña, Rochina, N. Vukčević – Morales (C), B. Mayoral.
Náhradníci: Koke – Rober, Radoja, Ó. Duarte, S. León, Hernâni, E. Bardhi, Postigo, C. Clerc, Miramón, Martínez, Kočorašvili.

Sevilla FC: Vaclík – Diego Carlos, Koundé, Escudero, Navas (C) – Jordán, Banega, Gudelj – Ocampos, L. de Jong, Munir.
Náhradníci: Bunú – Reguilón, Sergi Gómez, F. Vázquez, Ó. Torres, Fernando, Mena, Rony Lopes, Genaro, Nolito, Suso, Nasjrí.

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Villate.

Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků. Duel také proběhne na cizím stadionu, a sice na Estadi Olimpic Camilo Cano v La Nucii.

Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba týmy utkaly už dvakrát. Poprvé v rámci LaLigy, když v říjnu Sevilla zvítězila těsně 1:0 ve svém teritoriu. Podruhé to bylo letos v lednu, a sice ve španělském poháru. Tam už hráči Sevilly byli přesvědčiví a zvítězili 3:1. Domácí celek tak má svému soupeři dnes rozhodně co oplácet a bude to mít proti třetímu ceku ligy hodně těžké.

Sevilla FC

Hráči Sevilly, kde působí český brankář Tomáš Vaclík, jsou na třetím místě se ziskem padesáti bodů a jsou tak v závěsu za duem Real Madrid a Barcelona. Boj o titul se jim sice vzdálil, ale drží se na postupové pozici do skupinové fáze Ligy mistrů pro příští ročník a neradi by o ni přišli. Dnes je čeká další boj o důležité body. Na půdě Levante budou hosté favority, uvidíme, za tuto roli naplní. Po třech měsících pauzy naskočila Sevilla po restartu ligy do zbytku sezóny velmi dobře, když doma zvítězila 2:0 nad Betisem. Dnes na půdě soupeře bude opět prahnout po tříbodovém zisku.

Levante UD

Fotbalisté dnes domácího týmu Levante UD jsou v tabulce nejvyšší španělské ligy na dvanáctém místě a jsou tak v klidném středu. Na své konto dosud zapsali čtyřiatřicet bodů a na sestupovou pozici drží náskok bodů devíti. Aby si svou pozici udrželi nebo naopak o něco vylepšili, musí sbírat body i nadále. Levante po obnovení soutěže po pandemii koronaviru remizovalo na půdě Valencie 1:1 a na tento bodový zisk by jeho hráči navázali i dnes, ale rozhodně je proti hostující Seville nečeká žádná lehká práce.

Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu devětadvacáté kolo španělské LaLigy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Levante UD a Sevilla FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.