Máme za sebou předehrávku 28. kola španělské La Ligy, která se vrátila po tříměsíční pauze způsobené pandemií koronaviru. V městském derby Sevilla potvrdila roli favorita, na domácím stadiónu porazila Betis 2:0.

První poločas skončil bez branek. Už v tomto dějství ovšem měli svěřenci trenéra Lopeteguie výrazně navrch, avšak rána Ocampose zazvonila na břevno, de Jongova hlavička zase proletěla těsně vedle.

První gól nepadl ze hry, nýbrž z pokutového kopu. Ve vlastní šestnáctce se po hodině hry provinil Marc Bartra, jenž nedovoleně atakoval de Jonga. K exekuci "desítky" se postavil nejlepší střelec Sevilly v sezóně Lucas Ocampos, brankáře zkušeně poslal na opačnou stranu. O šest minut později přišla důležitá pojistka, po prodlouženém centru z rohového kopu se hlavou trefil středopolař Fernando.

Více zajímavého se ve zbývajícím průběhu už neudálo. Sevilla zvítězila na domácí půdě 2:0, ve vzájemných zápasech pak Betis porazila potřetí v řadě. V tabulce odskočila čtvrtému Realu Sociedad na rozdíl čtyř bodů, ten však má svůj zápas 28. kola ještě před sebou.

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:16.

Reguilón
80. min Vázquez
21 Torres
Torres
80. min Escudero
Fernando
24 Jordán
Jordán
11 Munir
Munir
74. min Suso
19 de Jong
de Jong
71. min Nasjrí
Ocampos
71. min Banega

Sidnei
46. min Feddal
15 Moreno
Moreno
78. min Pedraza
10 Canales
Canales
Rodríguez
24 Aleñá
Aleñá
69. min Joaquín
8 Fékir
Fékir
Iglesias
69. min Loren
11 Tello
Tello
61. min Lainez

90+6

Poslední střelecký pokus dnešního derby si připsal na své konto Suso. Technická rána postrádala minula levou tyč, o teč se marně pokusil Najsrí.

90+5

Tomáš Vaclík rozehrál na krátko Koundému, francouzský obránce balón z druhého doteku vrátil. Český gólman napodruhé dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.

90+4

Guido Rodríguez se přes Koundého dostal k zakončení, jenže byl tak těsně bráněn, že nedokázal zakončit dostatečně razantně ani přesně. Hlavička proletěla kus vedle levé části konstrukce.

90+3

Alfonso Pedraza skvěle přenesl hru na Joaquina. Zkušený osmatřicetiletý matador vyslal centr do pokutového území, za cenu rohového kopu odvrátil kulatý nesmysl do autu Carlos.

90+2

Stoper Zouhair Feddal zahrál pod tlakem na Roblese, jenž měl co dělat, aby odkopl do bezpečí před presujícím Najsrím.

90+1

Zatímco probíhají poslední minuty zápasu, tak za postranní čárou i nadále probíhá ošetřování Marca Bartry. S jeho navrácením na hřiště to nevypadá slibně.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.

89

Hodně volného prostoru dostal Emerson. Pravý bek toho využil k centru na zadní tyč, kde marně naskakoval Nabil Fékir.

88

Za postranní čárou se hlásí Marc Bartra o vystřídání. Tříměsíční pauza je znát, i jeho chytají, podobně jako Munira, křeče. Avšak stoper zřejmě neví, že Betis všech pět možností střídání vyčerpal a dalšího náhradníka si nemůže dovolit.

87

Za obranou domácího mužstva zničehonic vyplaval Alfonso Pedraza. Z velkého úhlu nemohl střílet, chtěl tedy zpětnou přihrávkou oslovit Lorena. Balón neprošel skrze skluzujícího Navase.

86

Zajímavou technickou ránu zpoza pokutového území vyprodukoval Joaquín. Balón nesměroval mezi tři tyče, což ovšem nevěděl Carlos, který v akrobatické poloze jen odvrátil balón před sebe. Ve vyložené šanci zabránil Lorenovi včas reagující Banega.

85

Hráči v zeleném jsou směrem dopředu doslova zoufalí. Alespoň o náznak šance se snažil Lainez. Mexičan ale pochopil, že přes početní převahu neprojde, a tak raději nahrál dozadu Batrovi.

84

I hrotový útočník Júsuf Nasjrí se stahuje na obrannou polovinu, s cílem pomoci českému reprezentačnímu gólmanovi udržet čisté konto. S balónem na kopačkách hraje Zouhair Feddal.

83

Velmi chytře to nyní vymyslel Joan Jordán. Pod tlakem si počkal, až k němu přiběhne Canales, a poté ho nakopl do nohy, od které se míč odrazil do zámezí. Domácí budou vhazovat.

82

Alfonso Pedraza si narazil s Rodriguezem, any následně vyslal do vápna nebezpečný centr. Obrana si s ním však poradila, do bezpečí odhlavičkoval stoper Koundé.

81

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Sevilla je v městském derby blízko vítězství a zisku tří bodů, které jí pomohou minimálně pro následující kolo udržet se na třetí pozici.

80

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Franco Vázquez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Sergio Escudero.

79

Hosté kombinují, to je ale tak všechno. Jakmile přijdou do blízkosti šestnáctky, tak nastávají problémy, probít se obrannou hrází domácích se zdá býti neřešitelnou výzvou.

78

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alex Moreno, přichází Alfonso Pedraza.

77

Emerson se i ve druhé půli snaží podporovat ofenzivu. Brazilec těsně stihl balón na hrací ploše, zpětné přihrávce se postavil do cesty Jules Koundé.

76

Rychlý brejk domácích vyvrcholil centrem z levé strany těsně nad zemí. Banegovi se moc nepovedl, zamířil přímo do rukavic Roblese.

75

Dlouhý balón za obranu se minul účinkem. Moreno to určitě myslel dobře, jenže Nabil Fékir se za pasem vůbec nerozběhl.

74

Munir raději nebude riskovat, v dnešním zápase končí. Místo přenechává Susovi, který přišel do Sevilly na hostování z AC Milán.

73

Na trávník okamžitě přispěchali kluboví lékaři v rouškách. Zřejmě půjde o křeče, jeden z nich totiž již dlouhou dobu drží Munirovi nohu napnutou, nic jiného se neděje.

72

Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet Munir. Podle prvních záběrů to s křídelníkem nevypadá vůbec dobře, drží se za pravé stehno.

71

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Éver Banega.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.

70

Na polovině hřiště došlo ke střetu hlavami mezi Torresem a Rodriguezem. Nejspíše to byla pořádná rána, oba totiž mají v obličeji bolestivou grimasu.

69

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Joaquín.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.

68

Následoval rohový kop, po němž se do vzduchu nejvýše vyšplhal Zouhair Feddal. Vaclík mohl zůstat v klidu, hlavička šla o dobré dva metry mimo tři tyče.

67

Opět v aci Lainez, který převzal kulatý nesmysl na levé straně. Na hranici šestnáctky našel Canalese, jehož střela z jedničky trefila do pravé nohy Jordána.

66

Domácí se pochopitelně přestali tolik tlačit do ofenzivy a začali se více soustředit na ubránění nuly vzadu. Skrze dva protihráče neúspěšně útočil Iglesias.

65

Tuto skutečnost se pokusil změnit střídající Diego Lainez. Mladý Mexičan si šikovně zaběhl za obranu, jenže přihrávka přišla v době, kdy už byl za obrannou linií.

64

S nejvetší pravděpodobností lze říci, že je o vítězi rozhodnuto. Sevilla se v krátkém časovém úseku utrhla do dvoubrankového vedení, hostující Betis přitom ještě ani jednou nevypálil na branku.

62

Sevilla právě vstřelila branku!
Svěřenci kouče Lopeteguie přidávají druhý gól a zase se tak přibližují zisku důležitých tří bodů! Nepovedený centr z rohového kopu prodloužil fantasticky za sebe patičkou Ocampos. Balón se odrazil od země, načež si ho našel FERNANDO, jenž hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Roblesovi sebemenší šanci zasáhnout!

61

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Diego Lainez.

60

Těsně za polovinou hřiště došlo k faulu. Provinil se Moreno, který nedovoleně zajel do Jordána nez toho, aniž by trefil míč.

59

Lucas Ocampos tentokráte v roli nahrávajícího hráče, když z levé strany hledal přízemním pasem před brankou de Jonga. Dobře zareagoval gólman Robles, který vyrazil dopředu a kulatý nesmysl ukryl v náručí.

58

Betis teď musí zcela překopat své plány. Doposud většinu času bránil, nyní se však musí tlačit více dopředu, pokud si chce odnést z utkání alespoň bod.

56

Exekuce pokutového kopu se chopil nejlepší střelec Sevilly LUCAS OCAMPOS. Argentinský křídelník zachoval chladnou hlavu, míč poslal k pravé tyči, gólman se vydal opačným směrem.

55

Hlavní rozhodčí ještě celou situaci komzultoval s videorozhodčím, ten ale jen potvrdil správnost verdiktu. Hosté se zlobí, s výrokem už ovšem nic nezmůžou.

54

Bude se kopat penalta! Po dalším vzdušném souboji katapultoval de Jonga k zemi Marc Bartra. Stoper si navíc vysloužil i kartičku žluté barvy.

53

Fotbalisté v bílém pokračují v aktivním pojetí hry. Do vnitra pokutového území přihrál Jordán Torresovi. Středopolař se neuvolnil přes Batru.

52

Na vysoký balón si naskakoval Jules Koundé, jemuž ještě chybělo pár centrimetrů k dosažení na míč, toho se vzápětí chopil vyběhnuvší Robles.

51

Sevilla se vydala do rychlého brejku, který táhl po levé lajně Sergio Reguilón. Centr směřoval na de Jonga, před kterým na poslední chvíli hlavičkoval do zámezí za cenu rohového kopu Feddal.

50

Hosté kombinují na útočné polovině, avšak na první střelecký pokus mezi tři tyče stále čekají. A nedočkají se ani teď, zakončení Canalese srazil Torres.

49

Udělení první žluté karty doplnila poněkud kuriózní situace. Za tvrdý skluz na polovině hřiště se do statistik hříšníků zapsal Emerson, hlavnímu rozhodčímu posléze karta po udělení vypadla z ruky v důsledky většího poryvu větru.

48

Výbornou akcí po pravé lajně se prezentoval Minur El Haddadi. Jeho přízemní centr našel de Jonga, jehož střelu z první zblokoval Bartra, obrannou hráz následně nepropálil ani Ocampos.

47

Zatímco domácí kouč Lopetegui poslal na trávník stejnou jedenáctku jako v prvním poločase, tak trenér Rubi jednu změnu udělal, když vystřídal stopera Sidneiho za Feddala.

46

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sidnei, přichází Zouhair Feddal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:05.

Skončil první poločas derby mezi španělskými Sevillami, v němž jsme na gól čekali marně. Je znát, že se během tří měsíců nehrál jediný zápas, viděli jsme velké množství chyb na obou stranách. Avšak k vidění byli i šance, a to na straně domácího celku. V jedenácté minutě napálil Lucas Ocampos dělovku z velkého úhlu do břevna, o čtvrt hodiny později pak hlavičkoval de Jong z dobré pozice těsně vedle.

45+3

45+2

Poslední akce prvního poločasu patřila Betisu. Nic zajímavého ovšem hráči v zeleném nevymysleli, centr Canalese schoval v rukavicích Vaclík.

45+1

Ofsajd k vidění i na druhé straně. Borja Iglesias se snažil ze všech sil dostat před obrannou linii, to se mu přesto nepovedlo, nahrávka Canalese přišla příliš brzy.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

44

Hodně dopředu vystoupil stoper Jules Koundé, jenž si všiml volně stojícího Tella. Právě na něj mířil vysoký balón, jenže do vzduchu se pověsil pouze obránce, soupeř mu naopak nasadil stoličku. Jasný faul.

43

Pár vteřin se nehrálo. Důvodem byl ostrý střet mezi Fékirem a Reguilonem, po kterém zůstali oba aktéři ležet na trávníku. Naštěstí to vypadá, že budou schopni oba pokračovat bez úhony.

42

Joan Jordán vyslal jemný lob za obranu, u něhož byl jako první Minur. Mezi ním a Morenem došlo v pokutovém území k souboji, který ale nic neřešil, neboť španělský křídelník byl v době pasu v postavení mimo hru.

41

Carles Aleñá alespoň trošku vystrašil Tomáše Vaclíka. Nenápadnou ránou z dvaceti metrů však o pořádný kus minul cílové zařízení.

40

Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?

39

Přetažený centr Ocampose na zadní tyč vracel do ohně Koundé. před brankou se snažil procpat ke kulatému nesmyslu Diego Carlos, před ním stojící Bartra se ovšem odtlačit nenechal.

38

Jesús Navas znovu ukázal ofenzivní choutky. Čtyřiatřicetiletý španělský bek si troufl na odvážný souboj proti Emersonovi, vybojoval standardní situaci.

37

U lajny se osobního strážce efektivně zbavil Lucas Ocampos. Nejlepší střelec Sevilly v letošní sezóně si následně navedl balón na střed, v cestě na bránu kulatému nesmyslu zabránil obětavě blokující Sidnei.

36

Betis se nakonec přeci jen vydal na útočnou polovinu. Fékir se na pravé straně dostal do obležené tří proithráčů, při jedné z kliček podle pomezního míč přešel přes čáru, bude se vhazovat.

35

Hosté se viditelně snaží zklidnit hru. Kombinují na vlastní polovině beze snahy hrát do ofenzivy. Hráči v bílém moc nepresují, zřejmě šetří síly na závěrečné minuty poločasu.

34

Už se zdálo, že Nabil Fékir míří do velké šanci, neboť se před ním otevřela volná cesta směrem k bráně. Francouze ale zradilo zpracování, brilantně provedeným skluzem se vzápětí prezentoval Fernando.

33

Tomáš Vaclík je v první půli bez práce. Míče se dočkal po hodně dlouhé době, když mu malou domů poslal Carlos. Strážce svatyně posléze v klidu přihrál osamocenému Koundému.

32

Fotbalisté obou celků se občerstvili, můžeme pokračovat ve hře. Míč uvede do hry autovým vhazováním kapitán Jesús Navas.

31

Hlavní rozhodčí Lahoz přerušuje hru, oběma týmům dává menší pauzu na občerstvení. Ve Španělsku nejspíše panuje velké teplo.

30

Půl hodina střetnutí je minulostí. Zatím sledujeme bezbrankové utkání, v němž má o něco více ze hry Sevilla. Ta již měla dvě gólovky, ale Ocampos nastřelil břevno, de Jong pro změnu hlavičkoval těsně vedle.

29

A další individuální chyba na straně Betisu, tentokráte v podání Guida Rodrígueze. S jeho kličkou na pravou stranu Torres počítal, čistým způsobem soupeře obral o balón.

28

Emerson si jako pravý obránce dovoluje opravdu hodně. U vlastního rohového praporku si míč hodil kolem Ocampose, jenže hned za ním číhal na chybu Jordán. Brazilec měl velké štěstí, že si soupeř neporadil se zpracováním.

27

Tak jsem to zakřikl! Munir si na levé straně udělal prostor kolem Emersona a Canalese, načež odcentroval na hlavu de Jonga, k němuž pozdě dostoupil Sidnei. Holandský forward ovšem nepotvrdil roli zabijáka, hlavičku z dobré pozice umístil kousek vedle pravé tyčky!

26

Hosté se postupem času dostávají více a více do hry. Sice marně čekáme na domácí ohrožení branky, avšak ani u Roblese se v posledních minutách nic zajímavého neudálo.

25

Skvělé zrychlení ukázal Guido Rodríguez. Záložník dokázal přeskočit Fernanda a dostat se k míči, vzápětí ale narazil na Jordána.

24

Do hry nohama se zapojil i Joel Robles. Gólman obdržel malou domů od pod tlakem hrajícího Sidneiho, dlouhým nákopem poslal kulatý nesmysl na útočnou polovinu.

23

Emerson zatím rozhodně patří k nejlepším hráčům Betisu. Bek si troufl na kličku proti Ocamposovi, ta se ale ukázala býti ke škodě. Argentinec čistým skluzem odebral soupeři míč, navíc jej nepříjemné trefil na kotník. Vše bylo v rámci pravidel.

22

Velmi chytře si nyní počínal středopolař Óliver Torres. Neměl komu nahrát, a tak si na záda šikovně navázal Canalese, jenž se nechal vyprovokovat a dopustil se útočného faulu.

21

Nicméně španělský křídelník vybojoval třetí rohový kop pro domácí mužstvo. A tentokráte už přišlo zakončení, když se nejvýše vyšplhal Jules Koundé. Z velmi těžké pozice ale hlavičkoval mimo.

20

Po pravém křídle zkusil proniknout do šance Munir. Daleko ale nedošel, v souboji jeden na jednoho neobešel dobře postaveného Morena.

19

V době rozehrání, kterého se ujal Sergio Canales, se ozval hvizd signalizující nedovolený zákrok. Marc Bartra si až příliš důrazně tvořil prostor, v jednom momentu nedovoleně atakoval Koundého.

18

A to se mu také podařilo. Brazilec déle podržel míč na kopačách, aby následně přenesl hru na levou stranu, kam nabíhal Tello. Křídelník nastřelil Navase a vybojoval roh.

17

Sledujeme hlušší pasáž, kdy se balón pohybuje ve středu hřiště, přičemž oba celky v tomto prostoru kupí velké množství chyb. Ustálit dění se snaží Emerson.

16

Změnit se to pokusil Nabil Fékir. Pěkně se uvolnil přes dva soupeře, jenže chyběla mu podpora od spoluhráčů. Proto se otočil a zpětným pasem našel Canalese.

15

Pokud bude Betis hrát tak pasivně po celý zápas, tak je otázkou času, kdy se Sevilla ujme vedení. Hráči v zeleném se vůbec nesnaží podnikat rychlé výpady, zatím akorát brání.

14

Mizernou rozehrávkou se prezentoval Marc Bartra. Stoper, jenž hájil i dres katalánské Barcelony nebo německého Dortmundu dosloval nalil míč na kopačky Minura, ten však situace využít nedokázal, napálil jen Sidneiho.

13

Sérii povedených přihrávek narušil až Carles Aleñá, jenž ve skluzu zastavil nahrávku de Jonga směřující na Torrese. V případě minely by Sevilla šla do nebezpečného přečíslení.

12

Sevilla ovládá hru. Kombinuje na útočné polovině hřiště, soupeř se jenom brání. Je zřejmé, že hosté dnes přijeli převážně bránit.

11

Zničehonic se mohlo měnit skóre! Lucas Ocampos se nerozpakoval a z velkého úhlu vypálil tvrdou pumelenici, jež se odrazila od břevna zpátky do hry. Robles reagoval hodně pozdě, nejspíš by zasáhnout nestihl.

10

Betis zvolil rozehrávku na krátko, což nebyla vůbec dobrá varianta! Váhajícího Bartru otravoval Munir tak dlouho, dokud stoper pod velkým tlakem neodkopl kulatý nesmysl do zámezí.

9

Obranné povinnosti si na jedničku splnil Emerson. Původním plánem bylo nechat balón dokutálet do autu, ještě před tím se ovšem útočného faulu dopustil presující Ocampos.

8

Sergio Reguilón si na lajně narazil s Munirem a dále pádil směrem kupředu. V blízkosti šestnáctky vyslal přízemní pas de Jongovi za paty, Holanďan nedokázal zastavit pohyb včas.

7

Standardní situace v podání rohu nepřinesla vážnější ohrožení hostující svatyně. Na centr Navase nasočil nejvýše Bartra, následná střela Jordána z dvaceti metrů skončila v rukavicích gólmana.

6

Ofenzivu se vydal podpořit pravý obránce a kapitán v jedné osobě Jesús Navas a hned je z toho roh. Zblokovaný centr zkušeného hráče zblokoval do zámezí Emerson.

5

Úvod střetnutí patří favoritovi, tedy domácím. Dobrou práci odvedl stoper Jules Koundé, jenž si tělem odstavil Iglesiase, rozhodit se nenechal ani Tellem. S klidem rozehrál na Torrese.

4

Pěkná kombinace na jeden dotek, které chybělo pouze dobré vyřešení. Přes Fernanda a Jordána se balón dostal k de Jongovi, jehož pas k pravé lajně vystihl pozorný Emerson.

3

No pořádně si Sevilla zahrávala hned v prvních minutách. Diego Carlos poslal hlavou hodně slabou malou domů, na Vaclíka nepříjemné dotíral Cristian Tello. Český gólman sebral míč do rukou možná za hranicí šestnáctky, rozhodčí ale nechal ve hře pokračovat.

2

Domácí fotbalisté do dnešního utkání vstoupili v obvyklých domácích bílých dresech. I Betis vsadil na tradiční barvy, hraje v zeleném.

1

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Reguilón – Ó. Torres, Fernando, Jordán – Munir, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Bunú – Banega, Nolito, Nasjrí, Escudero, Suso, Sergi Gómez, Rony Lopes, F. Vázquez, Juanlu, Mena, Genaro.

Real Betis: Robles – Emerson, Bartra, Sidnei, Moreno – Canales (C), G. Rodríguez, Aleñá – Fékir, Iglesias, Tello.
Náhradníci: D. Martín – Barragán, Feddal, W. Carvalho, González, Guardado, Joaquín, D. Lainez, Mándí, Loren, Pedraza, Rodri.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.

V prvním derby, jež se odehrálo na stadiónu Betisu, se radovalo hostující mužstvo, Sevilla zvítězila těsně 2:1. Pokud se podíváme více do historie, tak od roku 2012, kdy se Betis vrátil zpátky do nejvyšší soutěže, se jedenáctkrát radovala z vítězství Sevilla, Betis pouze čtyřikrát a tři utkání nepoznala vítěze. Z této statistiky vyplývá, že favoritem duelu bude domácí mužstvo, avšak otázkou zůstává, jak na tom budou oba týmy po nucené pauze způsobené pandemií koronaviru.

Real Betis

Betis se pohybuje v polovině ligové tabulky, s čímž se před začátkem ročníku véceméně počítalo. Kvalitu celek ze Sevilly rozhodně má, to se popřít nedá, avšak dolů jej sráží velké výkyvy formy. Před nucenou přestávkou Rubiho družina nedokázala zvítězit v sedmi po sobě jdoucích utkáních, až pak najednou 2:1 udolala po výborném výkonu Bílý balet. Nejlepším střelcem týmu je Loren, jenž v La Lize rozvlnil síť soupeře devětkrát.

Sevilla FC

Cíl Sevilly pro zbývajících jedenáct kol je jasný, udržet pozice zajišťující vstupenku do nejprestižnější evropské soutěže na klubové scéně, tedy Ligy mistrů. Svěřenci kouče Lopeteguie mají dobře nakročeno, se ziskem 47 bodů jsou třetí hned za dvojicí gigantů Barcelonou a Realem Madrid. Avšak aktuální příčka se může ze dne na den výrazně změnit, neboť na šesté Atlético má Sevilla náskok pouhých dvou bodů. Právě s Atléticem sehrála poslední zápas před přerušením soutěže, z hlavního města si odvezla cenný bod za remízu 2:2. Směrem dopředu se nejvíce daří Lucasi Ocamposovi, ten v lize vstřelil již deset gólů.

Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer! Po pandemii koronaviru se konečně rozbíhá i španělská La Liga a já vás vítám u předehrávky jejího 28. kola, v němž budeme sledovat derby mezi Sevillou a Realem Betis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.