Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vysokým vítězstvím Hoffenheimu, kterému se povedlo na hřišti Dortmundu uspět výsledkem 4:0. TSG vstoupilo velice povedeně také do druhého poločasu, ihned v jeho úvodu přidalo další dvě branky, čímž defakto rozhodlo o osudu zápasu. Následovala hodně ofenzivní pasáž, která nabídla další šance z obou stran, nicméně pátá branka nepřišla. Hoffenheim si díky tomuto vítězství zajistil základní skupinu Evropské ligy, naopak Dortmund skončí na druhé pozici.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:5.

90+2

Borussia DortmundBorussia Dortmund(3-4-3 )

1 Bürki
Bürki
Piszczek
70. min Schulz
15 Hummels
Hummels
18 Balerdi
Balerdi
65. min Raschl
Guerreiro
46. min Sancho
32 Reyna
Reyna
65. min Zagadou
17 Häland
Häland
23 Hazard
Hazard
46. min Hakimí

Hübner
83. min Bičakčić
Kadeřábek
16 Rudy
Rudy
Samassékou
83. min Nordtveit
Kramarić
70. min Bruun Larsen
29 Skov
Skov
70. min Zuber
9 Bebou
Bebou
10 Dabbur
Dabbur
56. min Baumgartner

90+2

Hoffenheim v poklidu kombinuje na vlastní obranné polovině, žádnou další branku zřejmě už neuvidíme. Dortmund se přesto pokouší napadat rozehrávku.

90

Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Hoffenheim v poklidu kontroluje koncovku zápasu, dost možná se nebude vůbec nastavovat.

88

Podruhé v krátkém časovém sledu musel na hrací plochu lékařský personál Hoffenheimu. Nordtveit totiž místo míče trefil nohu soupeře, což je určitě nepříjemné.

87

Včas vystartoval ze své branky hostující brankář Baumann, který navíc rychlým výhozem dokázal oslovit Nordtveita. Ten byl ovšem zastaven za cenu faulu.

84

Do konce tohoto zápasu nám zbývá zhruba pět minut. Hoffenheim i nadále drží čtyřbrankové vedení, domácí se tak alespoň pokoušejí o kosmetické snížení.

83

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Håvard Nordtveit.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Benjamin Hübner, přichází Ermin Bičakčić.

82

Na levém křídle se o nahrávku hlásil hostující Zuber, avšak míč ho nakonec úplně přeletěl. Dortmund se tak dostane zpět k balónu, vhazovat totiž bude Morey Bauza.

81

Zničehonic se málem do samostatného úniku dostal Bruun Larsen, jenomže velice dobře vystartoval ze své branky Bürki, kterému se povedlo zažehnat tuto situaci.

80

Witsel se pokoušel najít místečko ke střele pravou nohou, jenomže rovněž trefil pouze dobře připraveného soupeře. Borussia však pokračuje v držení balónu.

79

Na opačné straně se k zakončení pravou nohou dostal Baumgartner, avšak svůj pokus poslal pouze do připraveného protihráče. Odražený míč sebral Bruun Larsen.

78

Český obránce se navíc bleskově vrátil na vlastní obrannou polovinu, kde za sebe nepustil nahrávku směrem na Sancha. Dortmund si vybojoval autové vhazování.

77

Kadeřábkovi se povedlo odcentrovat z hranice pokutového území, jenomže jeho nabídku si dokázal pohlídat Grillitsch. Nápor Hoffenheimu však pokračuje.

76

Bruun Larsen neměl kolem sebe podporu spoluhráčů, proto musel chvíli čekat. Mezitím se domácí hráči vrátili bleskovým způsobem, TSG však nikam nespěchá.

75

Hakimímu se sice první nahrávka nepovedla, avšak poté se mu povedlo vybojovat balón zpět. To vedlo k centru od Schulze, jenž nahrával pouze na nohu Rudyho.

74

Bürki rozehrál na vedle stojícího Hummelse, kterému se na dlouho vzdálenost povedlo přesně přenést hru. Borussia však bude útočit do zavřené obrany.

73

Hoffenheim se přesto dokázal udržet na útočné polovině. Rudy celkem dlouho hledal vhodného adresáta nahrávky, nakonec musel vyprodukovat nahrávku zpět.

72

Za volným míčem se pokoušel dostat Bebou, který nakonec přetlačil protihráče. Na poslední chvíli se dokázal vrátit Raschl, jenž zakročil čistým způsobem.

71

Vstoupili jsme do závěrečné dvacetiminutovky tohoto zápasu. Dortmundu se v posledních minutách daří kombinovat na útočné polovině, Baumann však ještě neinkasoval.

70

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Jacob Bruun Larsen.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Nico Schulz.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Steven Zuber.

66

Kadeřábek se rychlostně dostal přes Raschla, nicméně jeho prudký centr skončil pouze u brankáře Bürkiho. Ten ihned výhozem nastartoval rychlou protiakci.

65

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Dan-Axel Zagadou.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Leonardo Balerdi, přichází Tobias Raschl.

64

Je za námi více než hodina hry, i nadále sledujeme hodně ofenzivní podívanou. Oba celky se v posledních minutách dostali do šancí, na pátou trefu ale čekáme.

63

Nicméně ani z avizovaného volného kopu nevzniklo žádné nebezpečí. Poté jsme sledovali centrovanou nabídku z levé strany, tu si ovšem dokázal najít Grillitsch.

62

Bürki zachránil svůj celek od páté inkasované branky, tentokráte se mu povedlo zneškodnit zakončení pod břevno. Hoffenheim je v tomto duelu hodně nebezpečný.

61

Krátce poté jsme sledovali další sympatické zakončení od Brandta. Jeho důrazná rána levačkou nebyla vůbec špatná, avšak opět směřovala přímo doprostřed.

60

Reyna se pokoušel prohodit finální nahrávku na Hälanda, avšak narazil pouze do Grillitsche. Dortmund však pokračuje v aktivitě, hosté se stáhli do defenzívy.

59

TSG si ještě vyzkoušelo rohový kop, nicméně ten si domácí obrana dokázal pohlídat. K odraženému míči se ještě dostal Grillitsch, který nepřesně přenášel hru.

58

Střídající Baumgartner se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočné akce svého celku. Po jeho nahrávce zakončoval Skov, Bürki ale předvedl skvělý zákrok.

57

Witsel se dokázal rychlostně dostal kolem Skova, který mu nechal v cestě nohu. Jednalo se o další nedovolený zákrok, Dortmund si vyzkouší další standardku.

56

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Christoph Baumgartner.

55

Míč se v krátkém časovém sledu opět snesl mimo vymezený prostor, tentokráte to přineslo Dortmundu autové vhazování. Hakimí si nakonec vybral Balerdiho.

54

Na pořadu dne byl rohový kop pro hráče Hoffenheimu. Tentokráte se k levému rohovému praporku postavil Skov, jeho nadýchaný bochánek odvracel Witsel.

53

Dortmund to bude mít v tuto chvíli nesmírně složité, prohrává o čtyři branky. Borussia přesto má na kontaktní branky hodně času, téměř celý druhý poločas.

50

Hoffenheim právě vstřelil branku!
Neskutečné představení ANDREJE KRAMARIĆE pokračuje! Chorvatský hráč se postavil ke značce pokutového kopu, zakončení poslal na levou stranu, nicméně Bürkimu se přesnou střelu nepovedlo zneškodnit. Kramarić tak vsítil čtyři branky za padesát minut hry!

49

Je tu pokutový kop pro Hoffenheim!

48

To jsou věci, hosté jdou v úvodu druhého poločasu do tříbrankového vedení! Po autovém vhazování jsme sledovali špatné bránění domácího celku, který zapomněl na naprosto osamoceného ANDREJE KRAMARIĆE. Ten si dokázal navést míč na pravou nohu a poté ránou mezi nohy propálil Bürkiho potřetí – hattrick je na světě!

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci Hoffenheimu. K rozehrávce se nakonec postavil Kramarić, který ovšem našel pouze Bürkiho.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Jadon Sancho.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Achraf Hakimí.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dva přesné zásahy. Aktivněji sice do zápasu vstoupil Dortmund, avšak mnohem efektivnější byl soupeř. Hoffenheim poprvé udeřil po osmi minutách hry, navíc si druhou branku schoval do třicáté minuty. V obou případech se prosadil chorvatský záložník Andrej Kramarić. Borussia zatím nepodala vůbec dobrý výkon, možná hraje i fakt, že domácímu celku v tomto duelu o nic nejde.

45+2

45+1

Dabbur si v šestnáctce našel prostor k zakončení, avšak střela mu zrovna moc nesedla. Jeho rána vystoupala až na tribunu, Bürki tak nemusel vůbec zasahovat.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Kramarić si uvnitř pokutového území potáhl míč na levou nohu, avšak s tímto záměrem počítal také obránce Piszczek. Nakonec z toho bude rohový kop pro TSG.

41

Žlutou kartu dostává Leonardo Balerdi (Borussia Dortmund).

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Bebou si uvnitř pokutového území hledal prostor k zakončení, jenomže to bylo až příliš čitelné. Piszczek soupeře velmi dobře vystál, navíc mu zablokoval střelu pravačkou.

38

Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Rozehrávající Brandt to zkoušel centrem k zadní tyči, kam jako první přispěchal brankář Baumann, jenž míč sevřel.

37

Hoffenheim se dožadoval faulu, jenomže sudí celkem překvapivě nechal pokračovat ve hře. Až poté bylo pískáno, naopak Dortmund bude zahrávat standardku.

36

U postranní lajny měl celkem dost prostoru Guerreiro, který si ovšem na individuální počínání nevěřil. Na pomoc mu přispěchal Witsel, který trefil pouze soupeře.

35

Hälandova narážečka putovala mimo dosah Witsela, naopak se nahrávku povedlo vystihnout Samassékouovi. Avšak ani Hoffenheim se daleko s míčem nedostal.

34

Protiakce ovšem neměla dlouhé trvání, na opačné straně si o poznání lépe počínal Hazard. Rána z větší vzdálenosti směřovala doprostřed, Baumann byl připraven.

33

Hrací předmět se snesl ven z hrací plochy, což znamenalo zisk autového vhazování pro hráče Hoffenheimu. Kadeřábek si vybral Rudyho, který se žene vpřed.

32

Po rozehrávce to po levém křídle zkoušel Guerreiro, který si nakonec našel prostor k centru. Häland byl však velmi dobře střežen, navíc jako první odehrál míč Posch.

31

Je za námi třetina hry, s Dortmundem to po druhé inkasované brance nevypadá zrovna nejlépe. Domácí přesto mají více než hodinu času na případné vyrovnání.

30

Hostující celek se dostává do nadějného dvoubrankového vedení! Bebouovi se povedlo vrátit míč pod sebe, kde se o zakončení pokoušel Skov. Jeho nepovedená rána paradoxně hrála do karet ANDREJI KRAMARIĆOVI, kterému před prázdnou bránou stačilo nastavit kopačku. O ofsajd se nejednalo, což potvrdil také opakovaný záběr.

30

Další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany Dortmundu. Hummels si pomohl jakýmsi taktickým zákrokem, Kramarić tak nemohl ideálně rozehrát do strany.

29

Borussia se ani tentokráte nedokázala prokousat přes střed hrací plochy, kde číhal obranný val Hoffenheimu. Mnohem trpělivě si nyní počíná obránce Balerdi.

28

Zatím nevýrazný Dabbur si seběhl na levou stranu, kde se mu pokoušel bleskovým způsobem vrátit míč zpět Kramarić. Tuto nahrávku ovšem vystihl Piszczek.

27

Po zhruba minutovém přerušení se pokračuje ve hře. Dortmund rozehrával avizovaný volný kop z poloviny soupeře, Morey nakonec vyprodukoval nahrávku na Piszczeka.

26

Hlavní sudí nařídil po necelé polovině prvního poločasu krátkou přestávku. I v Německu totiž panuje značné vedro, všichni hráči se tak občerstvují u postranní lajny.

25

Po jednom ze soubojů se na trávníku ocitl Brandt, který byl zcela evidentně faulován. O nedovolený zákrok se nakonec postaral Skov, jenž byl v souboji pozdě.

24

Morey přispěchal na pomoc svým obranným kolegům, kteří měli problémy s napadající smečkou protihráčů. Nakonec až brankář Bürki zaskočil útočníka Dabbura.

23

Je za námi více než dvacet minut hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Aktivita Dortmundu z úvodu je minulostí, naopak se nám hra o poznání vyrovnala.

19

Rychlá souhra Hoffenheimu nakonec přinesla další zakončení. I tentokráte se v roli střelce zjevil Kramarić, jehož další střelecký pokus putoval vysoko nad branku Dortmundu.

18

Baumann se zapojil do rozehrávky svého mužstva. Německý brankář se v tomto okamžiku rozhodl pro nahrávku na vedle stojícího Posche, který ihned odkopával.

17

Obrannou povinnost si dokázal splnit Posch, který důraznou hlavičkou odehrál míč mimo pokutové území. Tam se nacházel Guerreiro, který váhá s nahrávkou.

16

Avšak ještě před dopadem míče bylo pískáno, hlavní sudí si totiž všiml útočného faulu Grillitsche. Bürki se tak postaral o rozehrávku, sledovali jsme prudký odkop.

15

Hezkým projektilem to na opačné straně zkoušel český obránce Kadeřábek, jehož střílená nabídka byla zablokována rohový kop. TSG tak zůstane u šestnáctky.

14

Rudy nedaroval Hälandovi vůbec žádný prostor, naopak ho ještě lehce dohrál. Dortmund byl vytlačen na obrannou polovinu, odkud se pokouší rozehrávku Piszczek.

13

Dortmund se po delší době dostal k souvislejší pasáži s míčem. Guerreiro měl proti sobě přesilu protihráčů, domácí celek tak byl donucen přenést hru křížem.

12

V krátkém časovém sledu se Kramarić dostal ke svému dalšímu zakončení. Tentokráte se jednalo o hlavičkový pokus, jenž ovšem výrazně minul domácí branku.

11

Hoffenheim je po úvodní brance o něco aktivnějším celkem. Zodpovědně si na útočné polovině počínal Kadeřábek, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku.

10

Pro Hoffenheim hraje i fakt, že šestý Wolfsburg zatím prohrává o jednu branku. TSG se tak nachází na pozici, která by mu přinesla základní skupinu Evropské ligy.

8

Hosté se dostávají do kýženého vedení, z jejich pohledu se jedná o maximálně důležitou branku! Po kombinaci na pravém křídle jsme sledovali nahrávku za pokutové území. Tam měl trestuhodně příliš prostoru ANDREJ KRAMARIĆ, jehož přesná rána pravou nohou směřovala mimo dosah švýcarského brankáře Bürkiho.

8

Hlavní sudí ponechal Hoffenheimu výhodu. Hosté se díky dobré kombinaci dostali k prvnímu centru, který si ovšem nejvýše ve vzduchu dokázal najít Hummels.

7

Domácí si přesto zajistili zisk prvního rohového kopu. K rozehrávce se nakonec postavil Guerreiro, který na přední tyči dokázal najít Hälanda, jehož prodloužení dokázal Baumann fantasticky zlikvidovat.

6

Brandtovi se šikovným způsobem povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud to prvním centrem zkoušel Guerreiro. Jeho nabídku však včas odklidil Posch.

5

Borussia rozjela kombinaci na útoční polovině, do které se zapojil také obávaný kanonýr Häland. Domácí útočník měl málo prostoru, proto přihrával zpět na Brandta.

4

Po pravém křídle si to namířil vpřed hostující Bebou, který ovšem na hranici pokutového území nevyzrál na Balerdiho. Druhý jmenovaný odpálil míč do zámezí.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se Dortmund dostal pod menší tlak, ze kterého svůj celek osvobodil odkopem Hummels. K volnému míči se jako první dostal Skov.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Balerdi – Morey, Brandt, Witsel, Guerreiro – Reyna, Häland, T. Hazard.
Náhradníci: Hitz – Führich, Hakimí, Pherai, Rente, Raschl, Sancho, N. Schulz, Zagadou.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Grillitsch, Hübner (C) – Samassékou – Kadeřábek, Rudy, Kramarić, Skov – Bebou, Dabbur.
Náhradníci: Pentke – Akpoguma, Baumgartner, Bičakčić, Bruun Larsen, Elmkies, Nordtveit, Ribeiro, Zuber.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.

TSG 1899 Hoffenheim

Na opačné straně stojí Hoffenheim, který bude mít před posledním kole o co hrát. Hoffenheim se totiž v současné době nachází na sedmé pozici, která by sice v konečném důsledku zaručila kvalifikaci o Evropskou ligu, nicméně TSG stále může dosáhnout na šestou pozici. Na této příčce se nyní nachází Wolfsburg, který má stejný počet bodů, nicméně lepší skóre. Hoffenheim by mohl využít dobré formy z posledních duelů, povedlo se mu totiž naplno bodovat v posledních dvou zápasech. Hoffenheimu se nejprve povedlo zdolat Augburg výsledkem 3:1, následně si dokázal poradit také s Unionem Berlín, a sice výsledkem 4:0.

Fotbalisté Borussie se před posledním kole nacházejí na druhé pozici, nicméně mistrovský titul je už delší dobu bez nároku na jeho zisk. Dortmund totiž ztrácí na vedoucí Bayern Mnichov šest bodů, navíc se ze současné pozice nemůže nikam propadnout. Dortmundu tak v tomto duelu o nic nepůjde, nicméně zcela určitě bude chtít sezonu ukončit vítězstvím na domácím stadionu. Borussie má navíc velice dobrou formu, jediná porážka z posledních pěti duelů přišla v souboji proti Mohuči, která doslova šokovala celé Německo, neboť na hřišti soupeře dokázala vyhrát 2:0. Dortmund však v minulém kole zvládl těžký souboj se třetím Lipskem, přičemž na jeho hřišti zvítězil rovněž 2:0.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu! Německá Bundesliga má na programu poslední kolo letošního ročníku, my budeme společně sledovat souboj mezi Borussia Dortmund a TSG 1899 Hoffenheim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.