Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Online reportáž

Děkujeme vám za sledování dnešního přípravného utkání a přejeme vám hezký zbytek pátečního dne!

Slavia se ještě v Portugalsku utká zítra od 21:00 v rámci přátelského utkání se švédským týmem Hammarby IF. Poté se celek trenéra Jindřicha Trpišovského odbere zpět do Prahy, kde na sešívané již příští víkend čeká začátek jarní části Fortuna ligy.

Utkání o třetí místo na Atlantic Cupu je tedy minulostí. Brøndby potvrdilo ve druhé polovině svojí převahu a po brankách Samuela Mráze a Simona Tibblinga potvrdilo vítězství nad mladým kádrem Slavie, který sice neodehrál špatné utkání. Dánský celek ale překvapit nedokázal.

90+2

Konec zápasu.

90+2

Gammelbyho střela byla přizvednuta zdí na rohový kop, který nakonec hráči Brøndby ani nerozehrají.

90+1
Karty

Michal Frydrych (SLA) nyní musel zastavit Simona Hedlunda a v závěru celého utkání ještě dostává od sudího Limy žlutou kartu.

90

Slavia již zjevně nemá dostatek sil na to, aby dokázala zahrozit. Křišťana nyní fauloval Slimane.

88
Góly

Brøndby právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Tibbling si zaběhl za obranu a Frydrych si musel dávat velký pozor, aby ho nefauloval. Švédský záložník ještě vylepšil pozici na svého krajana Hedlunda, toho ještě Markovič zvládl vychytat. Na dorážku SIMONA TIBBLINGA už ale byl krátký – 2:0.

86

Těžko říct, co nyní zamýšlel Jaroslav Zelený, který vybojoval míč na polovině hřiště. Jeho dlouhý balon, něco mezi přihrávkou a střelou, skončil za koncovou čárou a Schwäbe bude rozehrávat dalším odkopem od vlastní branky.

85

Centr Patrika Hellebranda dokázal vyboxovat brankář Schwäbe, následně se Slavia provinila nedovoleným zákrokem.

85

Adam Toula vybojoval pro Slavii rohový kop.

84

Tak až nyní se ke střele z velké vzdálenosti po přiťuknutí Júsufa odhodlal Lukáš Provod, jeho projektil měl zajímavé parametry, nakonec ale zamířil nad břevno Schwäbeho branky.

83

Pražané se nedokáží dostat k míči na delší časový úsek. Brøndby udržuje jednobrankový náskok a drží se daleko od branky Schwäbeho.

81

Utkání se nám chýlí ke konci. Gammelby se snažil zamotat hlavu Toulovi, tomu však v defenzivní části pomohl Hellebrand, který byl následně faulován Hedlundem.

79

Také Lukáš Červ se nebojí hrát! Téměř na postu posledního hráče si obhodil drze Mráze a následně dokázal ještě přesně rozehrát. Dobrá práce sešívaného mladíka!

77

Simon Hedlund se po ztrátě Slavie dostal s balonem na noze až do pokutového území, následná zpětná přihrávka ale nenašla Samuela Mráze. Hedlund se na Mráze poté ještě zlobil, že nenačasoval svůj náběh lépe.

75

Júsuf si nepohlídal ofsajdové postavení. Přihrávka Jakuba Křišťana našla útočníka Slavie v postavení mimo hru. Slávisté tak o míč znovu přijdou.

74

Dlouhý balon od Markoviče nedokázal zpracovat Lukáš Provod, Slavia tak znovu musí myslet na defenzívu.

72

Jakub Markovič si již v několikátém případě pokryl prostor přední tyče a sebral míč do svých rukavic. Jinak je brankář Slavie v posledních minutách méně vytíženým gólmanem.

71
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Daniel Kosek, přichází Lukáš Červ.

70

Júsuf srazil míč do strany na Oscara Dorleyho, který se snažil centrem najít ve vápně Provoda, ten sice zakončit dokázal, pomohl si však nedovoleným zákrokem.

69

Další standardní situace Slavie. Znovu to byl Patrik Hellebrand, kdo se ujal exekuce. Maxso ale dokázal míč odvrátit nohou do bezpečí.

68

Júsuf vybojoval pro Slavii rohový kop, který rozehrál Hellebrand. Slávisté se ale do zakončení probojovat nedokázali.

67
Střídání

Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Lasse Vigen, přichází Simon Tibbling.

66

Znovu v akci Tomáš Holeš. Nyní vysunul na pravé straně Lukáše Provoda, který se snažil zpětnou přihrávkou najít v pokutovém území Júsufa, ale neúspěšně.

65

Tomáš Holeš se prosadil po centru Jakuba Křišťana k hlavičkovému zakončení, jeho střela ale nebyla pro Schwäbeho příliš nebezpečná. Nutno podotknout, že slávisté se dostali k centru po dobré práci Zeleného, který určitě pozvedl výkon Slavie po svém nástupu na hřiště.

63

Adam Toula dokázal zpracovat dlouhý Frydrychův míč. Ten pak předal k centru Křišťanovi. Jusúf se ale nedokázal dostat do zakončení.

62

Schwäbe pod tlakem rozehrál relativně přesně na Gammelbyho, ten ale posunul balon pouze do autu a u míče bude moct pokračovat Slavia.

61
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Jusúf Hilál.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází João Felipe, přichází Adam Toula.

59

Michal Frydrych poslal na polovině hřiště k zemi Simona Hedlunda, rozhodčí pochopitelně odpískal nedovolený zákrok a Slavia se bude muset vracet na vlastní polovinu.

58

Jaroslav Zelený posunul míč ve středu hřiště na Hellebranda, který se rychlým pohybem zbavil svého strážce, jeho přihrávka do strany na Felipeho však byla do ofsajdu.

57

Simon Hedlund se po dlouhém míči snažil dostat do zakončení přes obránce Frydrycha, nacházel se však v ofsajdovém postavení, které neuniklo pozornosti asistenta rozhodčího.

55

Lukáš Provod se na ose hřiště uvolnil ke střele ze střední vzdálenosti. Jeho rána ale skončila na těle jednoho z obránců Brøndby. Poté fauloval na polovině hřiště Oscar Dorley.

54

Slavia znovu dokázala svou sílu v kombinaci, Dorley se i pod tlakem nezbavil míče a rychlou narážečkou se zbavil protihráče. Následně byl Frendrupem falouván Hellebrand.

52
Góly

Brøndby právě vstřelilo branku!
Gammelby procedil míč do pokutového území. Slimane ještě propustil balon na osamoceného SAMUELA MRÁZE, který z bezprostřední blízkosti propaluje brankáře Markoviče – 1:0.

51
Střídání

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází David Zima, přichází Jaroslav Zelený.

50

Kevin Mensah dostal přihrávku do volného prostoru, Michal Frydrych ale dokázal krajního hráče Brøndby vytlačit za koncovou čáru.

49

Slavia kombinovala na vlastní polovině, následně ale Pražané při snaze o přechod do útočné fáze o balon přišli. U míče tak pokračují hráči Brøndby.

48

Anthony Jung vedl kontr Brøndby, na polovině hřiště však byl takticky faulován jedním ze středopolařů Slavie.

47

Jakub Křišťan poslal do pokutového území dobrý centr, který si našel v krkolomné pozici Daniel Kosek. Jeho zakončení sebral v klidu do svých rukavic brankář Schwäbe.

46

Slávisté se po dlouhém nákopu dostali dopředu, centr Musy na Felipeho ale úspěchem neskončil, následně na hranici sebeobětování poslal míč na levou stranu hřiště Oscar Dorley.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas utkání Atlantic Cupu o třetí místo. Aktivnějším celkem je zatím dánské Brøndby, které zaměstnalo hned několikrát Markoviče. Brankář Slavie ale dokázal vždy zasáhnout a drží tak remízový stav. V závěru půle se začala osmělovat také mladá sestava sešívaných. Hraje se na hraně pravidel a zákrok Maxsa na konci prvního poločasu vzbudil velké emoce. Do druhé půle se tedy máme na co těšit.

Druhý poločas začne přibližně v 14:03.

45

První poločas skončil.

45

K rozehrávce přímého volného kopu se postavil Patrik Hellebrand, který ale nepřekonal se svou střelu zeď, brankář Brøndby mohl zůstat v klidu.

44

Zákrok se nelíbil ani asistentu trenéra Slavie Zdeňku Houšteckému, který velice hlasitě projevoval svou nespokojenost se zákrokem Maxsa.

44
Karty

Žlutou kartu dostává Andreas Maxso (Brøndby IF).

43
Důležité

Další tvrdý zákrok na hraně pokutového území Brøndby, které hraje dost od podlahy. Maxso zajel velice tvrdě do Oscara Dorleyho. Velké emoce nyní zdobí utkání v portugalském Algarve.

42

Tomáš Holeš vyslal směrem na Schwäbeho zajímavý dalekonosný pokus, gólman Brøndby vyrazil míč do strany, kam se snažil ještě dobíhat Oscar Dorley, ten však byl nachytán v ofsajdu.

41
Důležité

Tak to by bylo pro Brøndby velice kruté. Petar Musa mířil dlouhým krokem do úniku za obranu dánského týmu. Brankář Brøndby ale dokázal včas vyběhnout a skluzem chorvatského útočníka ve službách Slavie o šanci připravil.

40

Lukáš Provod dostal z nevýhodné pozice balon na Koska, jehož centr ale dokázal stáhnout do rukavic brankář Schwäbe.

39

Daniel Kosek se dostal k míči v pokutovém území Brøndby, nacházel se však v postavení mimo hru a rozhodčí toto provinění samozřejmě odpískal.

38
Důležité

Na branku Slavie se teď valí jeden útok za druhým. Nyní se po další ztrátě sešívaných dopředu hnal Samuel Mráz, jeho křižná střela na zadní tyč skončila o chlup mimo.

37

Slavia se dokázala ubránit a Kosek dobře zapracoval do defenzívy. Markovič bude rozehrávat od vlastní branky.

36
Důležité

Velká šance Hedlunda, který již obcházel Markoviče, na poslední chvíli ale přiběhl se skluzem Michal Frydrych, který odvrátil balon do bezpečí. Další rohový kop pro Brøndby.

35
Důležité

Rohový kop Hedlunda si našel na zadní tyči Rosted, který ještě vracel míč zpátky do ohně. Markovič dokázal sice vyboxovat míč, ale pouze k dalšímu hráči Brøndby, ten však zakončit mezi tři tyče nedokázal.

33
Karty

Žlutou kartu dostává Oscar Dorley (SK Slavia Praha).

32

Lukáš Provod se snažil otočit těžiště hry do volného prostoru přes obránce Zimu, který však byl pod tlakem napadajícího útočníka. David Zima tak musel pod tlakem poslat míč dlouhým nákopem dopředu.

31

Rohový kop Brøndby dokázal po několika odrazech odvrátit Tomáš Holeš, Hellebrand ale prohrál hlavičkový souboj a míč se vrátil zpět do blízkosti vápna Slavie.

30
Důležité

David Zima zariskoval a ztratil míč, který vybojoval pro Brøndby Hedlund. Ten ho poté rychle poslal před branku na Mráze, toho ale vychytal dobrý zákrokem brankář Markovič.

29

Vigenova rozehrávka ale Slavii překvapit nemohla a Pražané se rychle dostali zpět k míči.

28

Oscar Dorley musel faulovat Slimaneho, který vedl zajímavý kontr Brøndby, žlutá karta ale zůstala v kapse. Rozhodčí tedy sešívaného středopolaře jen slovně napomenul.

26

Markovič se snažil konstruktivně rozehrát, dostal ale obránce Holeše trochu pod tlak, ten tak jen na rychlo předal balon Frydrychovi, který však o hrací předmět přišel. Obránce Zima ale dokázal učinit přítrž rozvíjející se akci dánského týmu.

25

João Felipe se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči po snaze Křišťana. Střela brazilského křídelníka ale skončila vysoko nad brankou a Schwäbeho nemohla ohrozit.

24

Slimane fauloval Provoda na pravé straně útočné poloviny Slavie, standardní situace pro Patrika Hellebranda.

23

Slavia se posouvá po pravé straně dopředu, vhazovat bude Tomáš Holeš.

22
Důležité

Brøndby po rohu a centru do pokutového území dokázalo vstřelit branku, ta však pro ofsajdové postavení jednoho z hráčů nemůže platit, Markovič bude rozehrávat z prostoru vlastního pokutového území.

21

Standardní situace se ale Slavii vůbec nevydařila a Brøndby mířilo do rychlého brejku. Obrana Pražanů se ale dokázala stáhnout a odvrátila balon na rohový kop, který rozehraje Hedlund.

20

Gammelby přišel v souboji s Hellebrandem o míč, který propadl k Dorleymu. Záložník Slavie byl následně krajním bekem Brøndby faulován.

18

Brøndby se dostalo do dalších zajímvavých pozic, po několika nedorozuměních v obraně Slavie se protáhl do vápna Slimane, který nechal vyniknout znovu na přední tyči stojícího Markoviče.

17

Rohový kop sice Slavia poslala do vápna, tam se ale provinil nedovoleným zákrokem Tomáš Holeš a Slavia se bude muset vrátit do obranného postavení.

16

Slávisté rozehráli na krátko a Provod se snažil protlačit balon do pokutového území přízemním centrem, Brøndby se dokázalo ubránit a Slavia bude rozehrávat roh.

15

David Zima nyní ukázal, proč si ho slávističtí trenéři vybrali do svého týmu. Mladý obránce dokázal po přihrávce od Markoviče konstruktivně vyvézt míč a i když se mu nepodařil pas na spoluhráče, dokázal míč znovu vybojovat. Zima byl následně faulován.

14

Brøndby pokračovalo s míčem na kopačkách a nakonec z toho byla první zajímavější střelecká pozice dánského celku. Kodaňský celek se dostal do vápna Slavie po levé straně prostřednictvím Kevina Mensaha, který se protáhl až ke střele, brankář Markovič dokázal pokrýt prostor přední tyče a zasáhnul.

12

Slávisté se nakonec dostali k zajímavému centru, který do pokutového území vyslal Kosek, stoper Maxso ukázal své přednosti a poslal balon hlavou mimo šestnáctku Brøndby.

11

João Felipe se snažil prosadit individuálně přes Rosteda, ten ho ale zastavil pouze za cenu faulu, Slavia bude rozehrávat standardní situaci na polovině soupeře.

10

Další dlouhý míč od stopera Michala Frydrycha, tentokrát si poradil Rosted, který odhlavičkoval balon do bezpečí.

9

Hedlund se snažil předat na hranici vápna Slavie míč Mrázovi, stoperská dvojice Slavie dokázala dobře zapracovat a míč vybojovala pro své barvy.

8

Slavia se snaží o vysoký presink, Brøndby ale dokáže velice rychle otáčet hru a červenobílý celek, dnes v černých dresech, se nedokáže zatím dostat k míči.

7

Daniel Kosek aktivně napadal rozehrávku Brøndby, jeho skluz ale byl za hranicí pravidel a portugalský rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.

6

Slávisté kombinovali na vlastní polovině, načež se snažil Michal Frydrych narýsovat kolmici dopředu na Felipeho, jeho náběh si ale pokryli obránci Brøndby.

5

Kevin Mensah poslal do vápna Slavie zajímavý míč, jeden z útočících hráčů Brøndby si ale nezpracoval balon ideálně a Michal Frydrych dokázal tělem hráče dánského celku odstavit. Míč si pak mohl sebrat brankář Markovič.

4

Dorley na polovině hřiště zachyboval a nepředal balon přesně Křišťanovi. Slávisté se musel rychle vracet a přízemní centr z pravé strany odvrátil na roh Zima.

3

Rohový kop Patrika Hellebranda propadl až k Holešovi, který to zřejmě příliš nečekal. Zpracování se mu příliš nepodařilo, hráči Brøndby ho dokázali dobře dostoupit a zakončení mu znemožnili.

3

Sešívaní fotbalisté se od začátku duelu tlačí dopředu, nyní vybojovali fotbalisté Slavie rohový kop.

1

Výkopu se ujali hráči dánského celku.

1

Utkání právě začalo.

Trenérský tým pražské Slavie tedy do utkání vysílá velice mladé družstvo. Nejstarší hráč základní sestavy je v devětadvaceti letech Michal Frydrych. Mimo zkušeného beka a šestadvacetiletého obránce Tomáše Holeše není v sestavě Pražanů hráč starší třiadvaceti let.

Úvodní sestavy:

Brøndby IF: Schwabe – Gammelby, Rosted, Maxso, Jung, Mensah – Slimane, Frendrup, Vigen – Hedlund, Mráz
Náhradníci: Tornes, Hermansen – Uhre, Tibbling, Bruus, Lindstrom, Hendriksen Skipper, Bjur, Pyndt, Staugaard

SK Slavia Praha: Markovič – Holeš, Frydrych, Zima, Křišťan – Dorley, Provod – Kosek, Hellebrand, João Felipe – Musa
Náhradníci: Kolář, Kovář – Coufal, Kůdela, Zelený, Bořil, Masoupust, Ševčík, Stanciu, Červ, Olayinka, Tecl, Júsuf.

Jak již proklamoval před utkáním trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Červenobílí dnes do utkání vyšlou převážně sestavu mladíků, se kterými se počítá na jarní část sezóny do širšího kádru. Kostra týmu dnes proti dánskému celku zřejmě dostane volno.

SK Slavia Praha

Dalo by se říct, že Slavii netřeba představovat, ale opak je pravdou. Slavia zaznamenala v zimním přestupovém období v kádru velké změny. Odchodem Škody, Hušbauera a Součka přišli Pražané nejen o velkou fotbalovou kvalitu. Jednalo se také o omlazení kádru, které zveličily příchody mladých hráčů.

Sešívaní dokončili na začátku ledna přestupy Takácse a Provoda (oba ročník 1996), kteří již ve Slavii na podzim působili. Novými akvizicemi se pak stali Patrik Hellebrand (1999) a David Zima (2000). Z hostování v Liberci se navíc vrátil útočník Petar Musa (1998).

Vršovický celek má za sebou taktéž čtyři přípravná utkání. Po prohře s Ústím a remízou s Českými Budějovicemi v Praze, podlehli slávisté v prvním utkání v Algarve dalšímu dánskému týmu Aarhusu na penalty. Sešívaní si spravili reputaci ve druhém duelu proti norskému celku Vålerenga IF, který svěřenci trenéra Trpišovského dokázali porazit 3:1.

Brøndby IF

Dánský celek má za sebou v zimní přípravě již čtyři přípravná utkání. Na výhry s týmy Avarta a Hvidovre IF navázal celek z Kodaně vítězstvím v úvodním duel na Atlantic Cupu se švédským Norrköpingem. Na triumfu se střelecky podíleli Gammelby a Hedlund. Druhé utkání v Portugalsku se již Brøndby tolik nepovedlo a podleho Astaně 2:1.

Na soupisce soupeře Slavie najdeme také jednoho zástupce slovenského fotbalu. Samuel Mráz je dvaadvacetiletý útočník, který v sezóně 2017/2018 zaznamenal v dresu Žiliny 21 ligových branek. Tento příspěvek vynesl mladému forvardovi angažmá v italském Empoli, ze kterého nyní v Kodani hostuje.

Pěkný den všem fotbalovým příznivcům! Přijměte naše pozvání ke sledování dalšího utkání z portugalského Atlantic Cupu. Čeká nás duel o třetí místo, ve kterém se představí dánský Brøndby IF a český zástupce v soutěži SK Slavia Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.