Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bodo/Glimt, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 2:1. Sparta měla i ve druhém dějství výrazně více ze hry, její největší šance pro změnu končily na brankových konstrukcí. Norský celek se většinu času pouze bránil, v poslední desetiminutovce se podruhé dostal do vedení, což vydrželo až do konečného hvizdu.

90+1

Konec zápasu.

90+1

Už se hraje nastavený čas, avšak můžeme pouze odhadovat, kolik se skutečně nastavilo. Sparta Praha centrovala do vápna, Krejčí hlavičkoval výrazně vedle.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Sparta má na vyrovnávací branku málo času. Uvidíme, zda se dočkáme nastaveného času.

87

Přenesení hry velice přesně našlo Karlssona, který ihned přeposílal na Štětinu. Sparta to zkoušela pasem na Hložka, jenž se opět nacházel v jasném ofsajdu.

86
Důležité

Tady moc nescházelo! Uvnitř pokutového území si na centrovanou nabídku naskočil Štětina, jehož hlavičkový pokus dopadl kousek vedle zadní tyče.

85

Nita se při rozehrávce dostal pod menší tlak, avšak velice přesně rozehrál do strany na Vindheima. Bodo/Glimt se bleskově vrátilo, konkrétněji to byl Runar Hauge.

84

Bodo/Glimt se s míčem dostalo zpět na vlastní polovinu, kde poklidně kombinovali. Sparta se snaží napadat dlouhou rozehrávku, avšak bez většího úspěchu.

83

O provedení autového vhazování se postaral Hauge, kterému na pomoc přispěchal Berg. Krátká souhra nakonec skončilo nedovoleným hraním rukou soupeře.

80
Góly

Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Zničehonic se Bodo/Glimt dostává zpět do vedení! Norský celek rozjel velice svižnou akci, při které se Zickernagelovi povedlo přeposlat míč do tandemu na MORTENA KONRADSENA. Druhý jmenovaný hráč prudkým zakončením zamířil mimo dosah Nity.

79

Hauge se dostával s míčem do volného prostoru, jenomže mu nevyšla nahrávka pod sebe. Sparta na malý moment otevřela obranu, avšak bleskově se vrátila.

78

Frýdek hodně nešťastně dopadl na hrací plochu, avšak na nic vážnějšího to nevypadá. Naopak by se střídat nemělo, Frýdek je schopen pokračovat ve hře.

77
Důležité

Rozehrávky se nakonec ujal Zickernagel, který to zkoušel přímo na branku. Jeho pokus vystoupal kousek nad břevno, Nita si tak na míč nesáhl.

76

Hlajkin se postaral o dalekonosný nákop na opačnou stranu, kde se po souboji ocitl na zemi Štětina. Sudí ale odpískal standardní situaci ve prospěch Bodo/Glimt.

75

I další akce měla směřovat na Hložka, který si ani v tomto případě nepohlídal své postavení. Další ofsajd, mezitím sledujeme další střídání norského celku.

74
Důležité

Sparta má dnes velkou smůlu! V pokutovém území se do volného míče opřel Hložek, který pravačkou rozezvučel horní brankovou konstrukci.

74

V krátkém časovém sledu další ofsajd, tentokráte se v něm ocitl ve druhém dějství nevýrazný Hložek. Bodo/Glimt i tentokráte zafungovala ofsajdová past.

73

Vůbec poprvé se k míči dostal střídající Karlsson, který se ovšem v době nahrávky nacházel v ofsajdovém postavení. Bodo/Glimt tak ihned rozehrálo volný kop.

72

Sledovali jsme pokus z dobrých třiceti metrů od branky, nicméně míč proletěl kousek vedle branky Sparty. Nita prolétl vzduchem, na který si nakonec nesáhl.

71

Tettehovo střídání nakonec bylo vynucené, z hrací plochy odešel za pomoci lékařského personálu. Zdravotní problém přinesl předchozí souboj proti Haugemu.

70
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Martin Graiciar.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází David Moberg Karlsson.

69

Nitova rozehrávka směřoval na pravou stranu, kde Vindheim uspěl v hlavičkovém souboji. To vedlo k rychlému útoku, jenomže Tetteh nedokázal najít Kangu.

68

U postranní lajny jsme sledovali souboj mezi Tettehem a Haugem. Prvně jmenovaný si vyžádal lékařské ošetření, na nic vážnějšího by to ale vypadat nemělo.

67

Ke středovému kruhu si před malým momentem seběhl Berg, který ovšem narazil na napadající smečku protihráčů. Sparta se celkem rychle zbavila balónu.

66

Tetteh si seběhl na nahrávku k pravému křídlu, kde ovšem nevyzrál na bránícího protihráče. Bylo to s faulem Tetteha, Bodo/Glimt tak bude rozehrávat volný kop.

61

Rozehrávky rohu se ujal sám Frýdek. Varianta nakrátko to tentokráte nebyla, vzdušná nabídka přinesla velice slabou hlavičku urostlého obránce Štětiny.

60

Sparta chvíli kombinovala na vlastní polovině, načež to Dočkal zkoušel pasem k hranici pokutového území. Tetteh přeposlal na Frýdka, jehož rána byla zablokována.

59

Vindheimovi se nejprve povedlo zachytit nahrávku mezi obranu, poté si poradil také s náběhem Haugeho. Míč se snesl do zámezí, následovat bude odkop.

58

K zakončení zpoza šestnáctky se dostal Saltnes, který svůj přízemní projektil poslal pouze doprostřed branky, což bylo pro brankáře Nitu snadné sousto.

57

Nedovoleným zákrokem se prezentoval Trávník, který místo míče trefil pouze dolní končetinu soupeře. Sudí byl pozorný, Hauge se tak ujal volného kopu.

56

Ganga zrychlil akci nahrávkou na Hložka, který si uvnitř pokutového území navedl míč na pravou nohu, jenomže poté mířil pouze doprostřed branky Bodo/Glimt.

55

Ven z branky musel Hlajkin, který se včas dostal k volnému míči. Rychlostně to navíc zkoušel Hložek, jenž se musí smířit se ziskem autového vhazování.

54
Důležité

Pražané se málem dostali do vedení! Sám na branku totiž uháněl Tetteh, který to zkoušel zakončením k zadní tyči, avšak míč skončil pouze na brankové konstrukci.

53

Nitovi se nejprve povedlo lapit míč, který ihned rozehrál po zemi na Vindheima. Pražané se pokusili o rychlý atak, nahrávka na Tetteha byla o něco delší.

52

Velké problémy měl rozehrávající Bergan, na kterého neúnavně tlačil napadající Tetteh. Prvně jmenovaný hráč přeci jenom odkopl balón, avšak do zámezí.

51

Nitovi se absolutně nepovedlo kloudně rozehrát, míč z jeho kopačky skončil daleko za postranní lajnou. Björkan se posléze nedokázal prodrat mezi protihráče.

50

U postranní lajny ještě zabojoval Tetteh, kterému se povedlo otřít míč o nohu soupeře. Následovalo autové vhazování, ke kterému se opět postavil Frýdek.

49

Dočkal si to namířil mezi smečku protihráčů, kde mu ještě vypomáhal Hložek. Sparťané se k ničemu nedostali, avšak Trávník vybojoval ztracený míč zpět.

48

Pokus o přenesení hry na levou stranu, kde se nacházel křídelník Hauge, byl velice nepřesný. Míč tak skončil až v zámezí, na řadu tak přijde autové vhazování.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hráči Bodo/Glimt, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl velice aktivní nástup v podání obou celků. Bodo/Glimt se po několika minutách dostalo do vedení, načež se soupeři povedlo bleskovým způsobem srovnat krok. Sparta měla po vyrovnávací brance mnohem více ze hry, jenomže její největší šance, a sice pokutový kop, skončil na brankáři Hlajkinovi.

45

První poločas skončil.

44

Saltnes se rychlostním způsobem natlačil na druhou stranu, kde se k centru dostal Zickernagel. Jeho nabídku ale zablokoval Frýdek, navíc z toho bude odkop.

42

Norský celek se konečně nastěhoval k blízkosti pokutového území soupeře, jenomže tam jsme nesledovali nic světoborného. Naopak se povedlo zakročit Štětinovi.

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40

Po delší době se k míči dostal také brankář Nita, který rozehrál po zemi na pravou stranu. Nakonec se na druhou stranu dostal Lischka, jenž vracel Frýdkovi.

36

I další odkop ruského brankář směřoval na Boniface, jenž opět dokázal uspět. Jeho celek se daleko s míčem nedostal, u balónu se tak nyní nachází Štětina.

35
Důležité

Dvojšance pro Tetteha! Sparťanský útočník byl sám před brankářem, jenomže Hlajkin dokázal zakročit. Následná dorážka pro změnu putovala nad.

34

Je za námi zhruba třetina zápasu, který nám přinesl dva přesné zásahy. Spartě sice nevyšel vstup do utkání, v posledních minutách je o poznání aktivnější.

33

Bodo/Glimt tak přečkalo slibnou šanci soupeře, před malým momentem norský celek pracoval uvnitř své šestnáctky, pokus o přenesení hry ale zachytil Krejčí.

32

K rozehrávce pokutového kopu se postavil Kanga, který zvolil prudkou střelu k levé tyči, kam se vrhl také Hlajkin, jenž podržel svůj celek.

32
Důležité

Hložek spadl uvnitř šestnáctky, penalta pro Spartu!

32

Hlajkin zvolil dalekonosný pas na opačnou polovinu, kde Boniface uspěl v hlavičkovém souboji proti Lischkovi. Následná předávka na Berga nebyla nejpřesnější.

31

I tentokráte byla k vidění trpělivá rozehrávka ze strany pražské Sparty. Trávník to navíc zkoušel pasem na volného Frýdka, který ihned předával Hložkovi.

30

Frýdek si vzal i tentokráte na starost provedení autového vhazování, které poslal na obrannou polovinu. Tam se Lischka musel vypořádat s napadajícím Bergem.

29

Sparta pořádně zatlačila svého soupeře, přičemž se Hložek pokoušel vyhoupnout na centr v podání Krejčího. Nic nebezpečného z toho nebylo, Hlajkin už rozehrál.

28

Frýdek uvnitř pokutového území našel nohu Hložka, který si s prudkou nabídkou neporadil dle představ. Obrana Bodo/Glimt zablokovala následnou střelu – rohový kop.

27

Dočkal ze zatáhl až mezi stopery, odkud přenášel hru na levou stranu, kde se nacházel Krejčí. Pražané v tuto chvíli zvolili postupný útok směrem dopředu.

26
Důležité

Bodo/Glimt zničehonic rozjelo nesmírně nebezpečný protiútok, během kterého musel Nita zasahovat. Rumunský brankář si posléze poradil i s dorážkou.

25

Nakonec se k centrovanému míči dostal Trávník, který ho nebezpečně stáčel směrem do pokutového území. Tam si dle sudího počínal nedovoleně Krejčí.

24

Na jistotu si počínal obránce Konradsen, který před dotírajícím hráčem odehrál míč za brankovou čáru. Frýdkova rozehrávka rohu přinesla kombinaci po zemi.

19

Lischka si v osobním souboji počínal mnohem lépe, navíc velice přesně rozehrál na vedle stojícího Štětinu. Do kombinace se poté zapojil také aktivní Trávník.

18

Předávka na Zickernagela skončila pouze v zámezí, jednalo se tak o další zbytečnou nepřesnost ze strany norského Bodo/Glimt. Poté si hraničně počínal vracející se Frýdek.

17

Už to vypadalo, že se Trávník dostane k odraženému míči, jenomže bleskovým způsobem se ze své branky vydal Hlajkin, který poté vyhodil do strany.

16

Dočkal si přehodil míč na levou nohu, načež zkoušel centrovat směrem do vápna soupeře. Tam na nahrávku čekal Hložek, před kterým však zakročil zadák Lode.

15

V ofsajdovém postavení se nacházel Tetteh, který se zároveň pokoušel přehodit brankáře. Lob se povedl na jedničku, avšak rozruch byl naprosto zbytečný.

14

Seveřané pro změnu rozehráli po zemi nakrátko, nicméně Sparta marně usilovala o zisk míče. Nakonec je z toho autové vhazování, míč se totiž nacházel za čárou.

13

Ten od levého praporku rozehrával Dočkal, kterému se povedlo najít Štětinu. Jeho hlavička v tísni nebyla vůbec špatná, hrací předmět přesto dopadl vedle branky.

12

Pražané si na útočné polovině vybojovali autové vhazování, po kterém se Hložkovi nepovedlo prodrat se směrem do pokutového území, následovat bude roh.

11

Hlajkin se snažil přenést hru odkopem na pravou stranu, kde se Frýdkovi povedlo zakročit čistým způsobem. Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Sveen.

10

Po levém křídle se prodíral na útočnou polovinu Berg, který poté nedokázal předat na osamoceného Haugeho. Sparta se bleskově vracela ke svému vápnu.

8
Góly

Sparta právě vstřelila branku!
Fantastická kombinace končí vyrovnávací brankou! Trávníkovo přenesení hry našlo na pravém křídle kapitána Dočkala, který z jedničky vracel míč do malého vápna, kde se hlavičkou prosadil LADISLAV KREJČÍ. Hlajkin byl v tomto případě bez šance!

8

Spartě se ale nepovedla snaha o rychlý protiútok, vše skončilo na první přihrávce, která byla velice nepřesná. K balónu tak zavítal brankář Bodo/Glimt.

7

Bodo/Glimt dokonce zahrávalo rohový kop z levé strany. Vzdušná nabídka se nakonec snášela k přední tyči, kde se ovšem povedlo zakročit Vindheimovi.

6

Po rozehrávce se pro změnu k míči dostal Boniface, který se snažil mezi obranou najít některého ze svých spoluhráčů, jenomže ven z branky se vydal Nita.

4
Góly

Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil JENS HAUGE, který zamířil k pravé tyči, zatímco se Nita vydal k opačné konstrukci.

4
Důležité

Pokutový kop pro Bodo/Glimt, fauloval totiž Lischka!

4

Kolmice za obranu směřovala na Boniface, jenž si nezpracoval ideálně míč, což dokázal využít brankář Nita. I přesto se jednalo o ofsajd celku Bodo/Glimt.

3

Poprvé se k míči dostal brankář Nita, který se snášel přenést hru na volného Frýdka. Druhý jmenovaný hráč pro změnu hledal Hložka, kterého ale nenašel.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hráči Sparty, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Štetina, Lischka, Frýdek – Dočkal, Trávník, Kanga, Krejčí, Hložek – Tetteh.
Náhradníci: Bičík – Hanousek, Sáček, Fortelný, Karlsson, Graiciar

FK Bodo/Glimt: Chlaikin – Kondradsen, Bergan, Lode, Björkan, Sveen, Berg, Saltnes, Zickernagel, Boniface, Hauge
Náhradníci: Ricardo – Kupen, Ask, Hauge, Moe, Konaté, Mikalsen, Sigurjonsson.

Fotbalisté Sparty mají za sebou čtyři přípravné zápasy, ve kterých se jim celkem dařilo. Pražané nejprve dokázali zdolat České Budějovice těsným výsledkem 1:0, načež suverénním způsobem zdemolovali Jihlavu, jenž pro změnu vyfasovala hned pět branek. I ve třetím přípravném duelu se Spartě povedlo vychytat čisté konto, to navíc vedlo k hubené výhře 1:0 proti Ústí. Pražané mají za sebou také čtvrtý duel, tentokráte v rámci soustředění ve Španělsku. Tam se ve včerejším duelu utkali s místní Marbellou, která otočila výsledek z 0:1 na 2:1. Dnešním soupeřem bude norské Bodo/Glimt, které v loňském ročníku domácí soutěže skončilo na druhé pozici za prvním Molde. Bodo/Glimt má v rámci zimní přípravy za sebou jediné utkání, a sice proti Grorudu, které svému soupeři podlehlo výsledkem 0:1

Dnešní utkání bude pro oba celky velice speciální, dosud se proti sobě ani jednou neutkaly.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Zimní příprava je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi AC Sparta Praha a FK Bodo/Glimt.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.