To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Je konec. Sparta Praha prohrála s domácí Marbellou 1:2.
Do druhé poloviny zápasu vystřídali domácí celou jedenáctku, ale už ve 48. minutě mohl poslat český tým do dvoubrankového vedení Kozák, ovšem toho skvěle vychytal brankář. V 71. minutě jsme byli svědky skvělé střely Paula Vitora, který srovnal na 1:1. Konec zápasu patřil domácím, jenž se v 86. minutě dočkali vítězného gólu, který vstřelil Marcos.

90

Sestava Marbella FC

Sestava AC Sparta Praha
Heča – Sáček, Hancko (69. Štetina), Costa, Hanousek – Graiciar, Mandjeck, Karabec, Fortelný, Horák – Kozák.
Náhradníci: Nita – Štetina, Krejčí, Hložek.

89

Mandjeck, který dnes odehrál špatný zápas nyní navíc ještě rozpoutal žduchanici na hrací ploše.

89

Tentokrát ale Libor Kozák odvrátil balón z volného kopu do bezpečí.

88

A opět se Costa dopustil faulu, když se nepoučil z minulé situace, ze které padl gól.

86

Marbella právě vstřelila branku!
Domácí celek otáčí zápas a jde do vedení 2:1! Centr ze standardní situace proletěl na zadní tyč, kde si skvěle sběhl MARCOS, jehož neuhlídal Graiciar a Heča proti zakončení z bezprostřední blízkosti moc dělat nemohl.

85

Costa si opět nedokázal poradit a dopustil se tak faulu. Druhá polovina druhého poločasu tak patří spíše domácí Marbelle.

84

Libor Kozák se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec končí míč opět jen v zámezí a domácí tak mají odkop od své svatyně.

82

Costa na chvíli přestal hrát, jelikož se domníval, že je to ze strany domácích faul, ale hra pokračovala.

81

Graiciar nebezpečný šlapákem zasáhl soupeře, což sudí viděl a také odpískal.

80

Zbývá nám posledních deset minut a Sparta hraje s Marbellou vyrovnaně 1:1.

79

Horák získal autové vhazování na polovině soupeře, ale posléze se Sparta opět dostala s míčem jen na svou polovinu.

77

Marbella se snažila procpat po pravé straně, ale nakonec je z toho opět jen ofsajd, kterých jsme se v tomto zápase dočkali požehnaně.

75

Hosté se pokoušejí něco vymyslet s míčem na své polovině, ale momentálně Pražané moc neví.

73

Opět to byl domácí hráč Vitor, který se snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec jej obrana Sparty obrala o balón.

71

Je srovnáno na 1:1! PAULO VITOR se dostal k míči a jeho skvělá rána z dálky skončila u pravé tyče.

69

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hancko, přichází Štetina.

68

Exekuce přímého kopu se ujal Fernandes Pereira Paulo Vitor, jenž z velké dálky nakonec vyslal přímou střelu na bránu, se kterou si ale Milan Heča poradil a vyrazil balón!

67

Nyní přišel další nedovolený zákrok, kterého se dopustil Mandjeck a ten tak nehraje příliš dobrý zápas.

65

Paulo Vitor ukázal svou skvělou techniku, ale nakonec byl hostujícím hráčem zfaulován.

64

Adam Karabec šel ve středu hrací k zemi a potřebuje dokonce ošetření lékařů.

62

Další šance ze strany hostujícího mužstva, ale Graiciarova hlavička skončila vedle brány a navíc se Martin ocitl v ofsajdu.

61

Rohový kop hostů byl zastaven ještě dřív, než míč doletěl do vápna, neboť se Costa dopustil faulu.

60

Hodina hry je u svého konce a Sparta Praha stále vede nad Marbellou po brance Hancka v 9. minutě 1:0.

59

Michal Sáček šel k zemi po souboji ve středu hrací plochy a rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.

57

Jan Fortelný se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.

56

Nyní se svádí boj o míč na polovině českého celku, kde Marbella získala dvě autová vhazování v krátké době.

54

Mandjeck se ocitl velké chyby při rozehrávce, ale Marbella početní výhodu směrem dopředu nedokázala využít, jelikož fantasticky zasáhl Costa.

53

Domácí fotbalisté si chtěli vybojovat rohový kop, ale nakonec se dopustili pouze faulu.

52

Sáčkův pas na levou stranu sice našel Marka Hanouska, ale ten se ocitl pouze v ofsajdu.

51

Následný centr z rohu ovšem skončil bezpečně v rukou Milana Heči.

50

Domácí se dostali až do vápna, ale tam si byl jistý kapitán Costa, ovšem Marbella získala alespoň rohový kop.

49

Následný rohový kop ovšem branku nepřinesl a Marbella tak může vyrazit směrem dopředu.

48

Do velké šance se po skvělé kombinaci Sparťanů dostal Libor Kozák, ale jeho pokus vyrazil brankář Santomé nad svou svatyni!

47

Adam Karabec se postaral o první střelu ve druhé půli, ale jeho pokus zpoza vápna neměl moc razance a skončil tak v moci Santomého.

46

Marbella vystřídala kompletně celou jedenáctku, zatímco Sparta Praha bude pokračovat v základní sestavě.

46

Druhý poločas začne přibližně v 12:02.

První poločas je u svého konce a Sparta Praha vede nad domácí Marbellou 1:0. Už v 9. minutě poslal české mužstvo do vedení David Hancko. Posléze ale byla hra celkem vyrovnaná a bohužel jsme se nedočkali příliš atraktivní půle. Pět minut před koncem vsítil branku Libor Kozák, ale nakonec pouze z ofsajdu a gól tak nebyl uznán.

45

44

Marbella drží balón na svých kopačkách a pomalu se snaží něco vymyslet.

43

Nakonec se exekuce přímého kopu ujal Hancko, ale jeho přízemní střela letěla na stranu brankáře, jenž si poradil.

41

Mandjeck byl zfaulován před pokutovým územím a Sparta bude mít přímý kop ze skvělé pozice.

40

Libor Kozák sice dokázal vstřelil gól potom co brankář vyrazil střelu Karabce, ale nakonec se ocitl pouze v ofsajdovém postavení!

39

Ovšem centr do vápna skončil opět jen v moci domácího celku.

38

Michal Sáček nyní uklouzl, ale sudí nakonec odpískal faul domácího mužstva a Sparta tak bude mít k dispozici volný kop z pravé strany.

37

Milan Heča si nyní trochu zavařil, ale nakonec dokázal odehrát balón před útočníkem Marbelly.

36

Callejón se snažil procpat balón do šestnáctky českého týmu, ale to se mu ani nyní nepovedlo.

35

Martin Graiciar si nedokázal zpracovat balón na hranici vápna soupeře a bohužel nám toho utkání moc nepřináší.

34

Domácí to opět chtěli vyřešit nákopem, ale ten skončil jen v rukou připraveného brankáře Milana Heči.

33

Poté se tak Sparta prezentovala rohovým kopem, ale ten nebyl nijak nebezpečný a Marbella jde do protiútoku.

32

Následný centr sice letěl na vzdálenější tyč, ale tam byl připraven gólman Santomé a vyrazil míč do zámezí.

31

García se dopustil faulu na své polovině a Sparta Praha tak získala volný kop z pravé strany.

30

Opět si domácí útok nedokázal pohlídat ofsajd a hra je tak znovu přerušená. Půl hodiny hry je za námi a Sparta Praha stále vede nad Marbellou 1:0.

29

A další nedovolený zákrok Costy, který se sice vidí, ale v lize by uviděl jasnou žlutou kartu bez debat.

28

Momentálně není hra příliš pohledná, jelikož se bojuje o míč ve středu hrací plochy a následně se ozvala píšťalka sudího, neboť se faulu dopustil Costa.

27

Posléze byl k vidění rohový kop španělského mužstva, ale ten rovněž nebyl nijak nebezpečný.

26

Marbella se dostala do přečíslení, ale centr z pravé strany si domácí útočník ve vápně nestačil zpracovat a posléze dostal balón do zámezí Graiciar.

25

Dnešní utkání nekoučuje hlavní trenér Václav Jílek, jenž leží v nemocnici s chřipkou, ale jeho asistent Jiří Saňák.

24

Následná standardní situace Marbelly ale nepřinesla nic velkého, neboť se Pražené dokázali bez problémů ubránit.

23

Domácí hrotový útočník si sběhl pro balón a posléze se vydal přímočaře dopředu, ale Mandjeck se dopustil faulu.

22

Javier Añón se nyní rovněž ocitl jen v ofsajdu a momentálně tak vidíme plno nepřesností.

21

Posléze se v ofsajdové pasti nachytal také David Graiciar a útok Sparty je tak u svého konce.

20

Faurlín se dopustil útočného faulu při snaze se rychle dostat k balónu.

19

Exekuce přímého kopu si vzal na starost Callejón, ale jeho střela nakonec byla zblokována zdí.

18

David Hancko zahrál rukou a Marbella tak získala přímý kop z velice dobré pozice.

17

Fortelný chtěl pasem najít na pravé straně Graiciara, ale míč skončil pouze v moci domácích.

15

Pražané to znovu zkoušeli po levé straně, ale následný centr skončil i tentokrát jen v moci gólmana.

14

Nakonec se Marbella snažila procpat směrem dopředu, ale Marek Hanousek se stihl vrátit a nyní tak měl levý bek hodně práce.

13

Hanousek z první vyslal centr z levé strany do vápna, kde hledal Horáka, ale obrana odvrátila balón.

12

Úvodní minuty tohoto zápasu sice patřily španělskému celku, ale nyní už dominuje Sparta Praha, která drží balón na kopačkách a snaží se něco vymyslet.

11

Hosté se už opět dostávají směrem dopředu, ale tentokrát z pravé strany nedokázali vyslat balón před bránu soupeře.

9

Sparta právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto střetnutí a Sparta Praha jde do vedení! Centr Michala Sáčka z rohu našel ve vápně hlavu DÁVIDA HANCKA a jeho zakončení k pravé tyči bylo bez chybičky. Asistence: Sáček.

8

Horák na levé straně zabojoval a nakonec tak získal pro Spartu rohový kop.

7

Centr Marka Hanouska z levé strany nebyl pro domácího brankáře nijak nebezpečný a skončil právě v jeho rukou.

6

Adam Karabec posunul hru na pravou stranu, ovšem tam o míč přišel Graiciar a dopředu může jít opět Marbella.

5

A opět sklapla ofsajdová past! Tři ofsajdy Marbelly během tří minut.

4

Další nebezpečný centr z kopačky domácího hráče, který letěl před bránu Heči, ale nakonec je z toho další ofsajd.

3

No a málem jsme se dočkali první branky v tomto utkání, ovšem domácí hráč se ocitl v těsném ofsajdu!

2

Třetiligová Marbella se snažila projít po pravé straně, ale nakonec je z toho autové vhazování pro domácí celek.

1

Graiciar vyslal dopředu Horáka, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá a skončila pouze u domácího brankáře.

1

Marbella FC: Santomé – Román, Callejón, Pérez, Bernal, Añón, Čen-feng Siung, Faurlín, López, García.

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Hancko, Costa, Hanousek – Graiciar, Mandjeck, Karabec, Fortelný, Horák – Kozák.
Náhradníci: Nita – Štetina, Krejčí, Hložek..

Sparta Praha má za sebou tři přípravná utkání a může se pyšnit nulou na kontě obdržených branek. V prvním zápase si poradila s Českými Budějovicemi 1:0. Posléze porazila Jihlavu 5:0 a naposled se utkala s Ústí nad Labem, kdy jedinou branku vstřelil v 71. minutě Michal Sáček a Sparta tak opět vyhrála 1:0.

Sparta v pondělí odcestovala na soustředění do Marbelly. Ve Španělsku odehraje tři přípravné zápasy včetně generálky na jarní část sezony.
První utkání je na programu ve čtvrtek 30. ledna od 11:00. Soupeřem Sparty bude domácí Marbella FC, vedoucí celek třetí nejvyšší španělské ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.