To byl zápas! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Atlética Madrid, které svého soupeře porazilo poměrem 3:2, díky čemuž si zajistilo postup do čtvrtfinále. Druhý poločas nám sice rozhodující branku nepřinesl, nicméně během prvního prodloužení jsme se dočkali dalších tří přesných zásahů. Liverpool se díky aktivitě dostal do dvoubrankového vedení, což by mu na postup stačilo. Atlético však dokázal využít obrovské chyby brankáře Adriána, díky čemuž se vrátilo zpět do postupové pozice. Aby toho nebylo málo, tak se španělský celek dokonce dostal k vyrovnání, hrdinou tohoto zápasu se tak stal střídající Marcos Llorente, který zařídil obě branky svého celku. V koncovce zápasu padla ještě jedna branka, o ní se postaral Morata.

Atlético Madrid tedy postupuje, jenomže špatné informace přicházejí z Itálie. Obránce Juventusu Daniele Rugani byl pozitivně testován na koronavirus, budoucnost Ligy mistrů v tomto ročníku tak visí ve vzduchu.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 15:4. Rohy: 16:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:16.

Henderson
106. min Fabinho
Wijnaldum
106. min Origi
Oxlade-Chamberlain
82. min Milner
11 Salah
Salah
Firmino
113. min Minamino
10 Mané
Mané

Atlético Madrid(4-4-2)

13 Oblak
Oblak
Trippier
91. min Vrsaljko
Correa
106. min Giménez
19 Costa
Costa
56. min Llorente
7 Félix
Félix
103. min Morata

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko)

Liverpool FC
  • 3Fabinho
  • 20Lallana
  • 7Milner
  • 32Matip
  • 18Minamino

Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético Madrid nakonec zvrátilo výsledek ve svůj vlastní prospěch, čímž pečetí postup do čtvrtfinále! Fantastickým způsobem to udělala dvojice Llorente – Morata, přičemž druhý jmenovaný vyfasoval nahrávku do běhu. Rána levačkou byla pro Adriána příliš přesná, míč tak opět skončil za domácím brankářem!

120

Druhé prodloužení bude nastaveno o dvě minuty.

120

Žlutou kartu dostává Saúl Ñíguez (Atlético Madrid).

119

Morata v akci také o několik vteřinek později. U postranní lajny ho dohrál Alexander-Arnold, navíc oba hráči tak vyfasovali žluté karty. Jedná se o první dvě žluté karty tohoto zápasu.

118

Atlético se navíc dokázalo přiblížit k opačnému pokutovému území, kde Morata vybojoval rohový kop. Španělský útočník poté výstižným gestem vyburcoval kotel Atlética Madrid.

116

Mané nejprve přišel o míč, jenomže poté zabojoval, díky čemuž si ho vybojoval zpět. Sám se poté dostal do zakončení, jenomže to nebylo vůbec nebezpečné.

115

Aby toho nebylo málo, tak van Dijk fauloval v souboji Felipeho, což španělskému celku rozhodně vyhovuje. Oblak svůj odkop od branky určitě trochu protáhne.

114

Van Dijkovi se nepovedlo nahrát zrovna nejpřesněji, nicméně Alexander-Arnold přesto zachytil míč před postranní lajnou. Atlético Madrid se zatáhlo do hlubokého bloku.

113

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Takumi Minamino.

113

Oblak odkopával směrem na Moratu, který překvapivě uspěl. Střed hrací plochy si ovšem dokázali domácí hráči pokrýt, jenomže Morata vybojoval volný kop.

112

Salahova nahrávka směrem na Milnera byla příliš čitelná, jenomže Atlético Madrid se daleko s míčem nedostalo, což vedlo ke střeleckému pokusu od Hendersona.

111

Reds dokonce zahrávali rohový kop, jenomže ten se stočil směrem z hrací plochy. Van Dijkova hlavička tak byla zbytečná, i přesto se Oblak prezentoval skvělým zákrokem.

110

Celý stadion se dožadoval odpískání pokutového kopu, jenomže pád v podání Maného nebyl posouzen jako faul. Liverpool se přesto drží na útočné polovině.

109

Renan Lodi neustál souboj s Firminem, jenomže o nedovolený zákrok se nejednalo. Liverpool tak zahrával rohový kop, který si na malém vápně našel právě Lodi.

108

Uvnitř pokutového území číhal Salah, který ještě předal lépe postavenému Manému. Ten okamžitým centrem do malého vápna hledal své kolegy, které ale nenašel.

107

Rozehrávky druhého poločasu se pro změnu chopil Liverpool, který musí za každou cenu zabrat. Ve druhém prodloužení bude útočit zleva doprava.

106

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Fabinho.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Divock Origi.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází José Giménez.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+2

První prodloužení skončilo.

105+1

Konec prvního prodloužení dokonale vychází Atléticu, které dokonce srovnává krok! Nejprve se domácí dožadovali odpískání faulu, místo toho jsme sledovali rychlý protiútok, který táhl střídající Morata. Ten si vybral jediného volného spoluhráče, kterým byl MARCOS LLORENTE, který si potáhl míč na pravou nohu a poté překonal Adriána. Liverpool musí vstřelit minimálně dvě branky!

105

První prodloužení bude nastaveno o dvě minuty.

103

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Álvaro Morata.

103

Slovinský brankář celkem nepochopitelně hledal maličkého Correu, který se do souboj s van Dijkem ani nepouštěl. Posledně jmenovaný hráč důraznou nahrávkou našel Wijnalduma.

102

Té se nakonec chopil dnes hodně aktivně hrající Alexander-Arnold, který nenašel nikoho z hráčů. Míče se dokonce nedotkl ani Oblak, který si zajistil další odkop.

101

U levé autové lajny si nedovoleným zákrokem pomohl Felipe, který místo balónu zasáhl nohu Salaha. Celkem zbytečný faul, Liverpool bude zahrávat standardku.

100

Robertson šikovně přenechal pod sebe na Hendersona, který si dal na svém centru záležet. Nakonec si ho ve vzduchu dokázal najít Felipe, který odhlavičkoval z vápna.

99

Po rozehrávce jsme sledovali dalekonosný pas směrem na levou stranu, kde si Mané pomohl v souboji s Vrsaljkem rukama. Rozehrávat tak bude sám brankář Oblak.

98

Opakovaný záběr poukázal na fakt, že nahrávka na Llorenteho byla naprosto dokonale načasovaná. Hraniční situace hrála ve prospěch Atlética, které snížilo.

97

To jsou věci, o pár minut později se totiž prosazuje španělský celek, který převzal postupovou pozici! Špatnou rozehrávku totiž předvedl brankář Adrián, který našel pouze kopačku Félixe. Tomu se povedlo načasovat nahrávku přesně na MARCOSE LLORENTEHO, jenž naprosto přesnou střelou překonal Adriána.

94

Liverpool právě vstřelil branku!
Krátce po startu prodloužení jdou domácí do zaslouženého vedení o dvě branky, což by jim na postup plně stačilo! Wijnaldum se totiž na pravém křídle protáhl přes protihráče, což vedlo k naprosto přesnému centru na ROBERTA FIRMINA. Hlavička nejprve skončila na tyči, domácí forvard opět dorážkou trefil odkrytou branku. V žádném případě tedy pokutové kopy neuvidíme!

93

Alexander-Arnold si na pravém křídle řekl o nahrávku, načež se sám postaral o další nadýchanou nabídku, která se stala snadnou kořistí brankáře Oblaka.

92

Úvodní rozehrávku prvního prodloužení si na starost vzali hostující hráči, kteří budou v tomto případě hrát zleva doprava.

91

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Šime Vrsaljko.

91

Začal první poločas prodloužení.

Je za námi také druhý poločas, který nám žádnou branku nepřinesl. To znamená, že na řadu přijde třicetiminutové prodloužení. Pakliže ani prodloužení nepřinese rozhodnutí, na řadu přijdou penalty!

90+3

Druhý poločas skončil.

90+3

To mohla být pro domácí pohroma! Atlético se totiž v poslední minutě dočkalo kýžené branky, avšak té předcházel jednoznačný ofsajd, půjde se do prodloužení.

90+2

Ještě jedna střela ze strany domácího celku. Opět se k ní dostal aktivně hrající Salah, který zakončoval levou nohou, avšak i tentokráte se Oblak příliš nezapotil.

90

Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

89

Salah se uvnitř pokutového území svalil k zemi, penalta se ale kopat nebude.

88

Hosté si skutečně zahrávají. Koke totiž prohrál souboj se Salahem, ten se s míčem protancoval až do střelecké pozice, odkud střelu poslal nad branku.

87

Ani tentokráte se žádný hráč Atlética nezapojil do vzdušného souboje, což pro Hendersona znamenalo snadné sousto. Domácí středopolař ihned hledal Robertsona.

86

Slovinský brankář posléze reagoval na ránu pod horní konstrukci, načež aktivita Liverpoolu stále nebrala konce. Naopak Milner centroval směrem do vápna, kde to měl Wijnaldum do záklonu. Posledně jmenovaný paradoxně našel Maného, jehož výstavní nůžky skončily v hledišti.

85

Oblak navíc musel jednat hodně rychle, před napadajícím Maném raději odkopával z jedničky, jenomže ani v tomto případě se Atlético nedokázalo s míčem usadit.

84

Salah se doslova pral o hrací předmět, jenomže ani tentokráte neuspěl proti Lodimu, který byl navíc povalen k zemi. Oblak si tak přichystá další odkop od branky.

83

Další nepřesnost Liverpoolu, Hendersonovi se totiž nepovedla rutinní narážečka k postranní lajně. Hra se hodně často kouskuje, vhazovat bude moci Lodi.

82

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází James Milner.

81

To nebylo vůbec špatné. Alexander-Arnold totiž zpětnou nahrávko za pokutové území velice přesně našel nohu Robertsona, jehož dělovka nebyla nejpřesnější.

80

Félixovi se nepovedlo prostrčit míč směrem na Correu, k odraženému balónu se ovšem jako první dostal Saúl, jehož rána ze vzduchu skončila daleko v hledišti.

79

Domácí se opět dostali k opačné šestnáctce, kde to Alexander-Arnold zkoušel centrem pravou nohou, jenomže trefil pouze lodiho. Soupeř se tak snaží vyvézt míč.

78

V posledních minutách se do hry vkrádá celá řada nepřesností, jednu z nich nyní udělal Oxlade-Chamberlain, jehož dloubáček za obránce byl zcela nepochopen.

77

Atlético se po delší době dostalo k náporu, při kterém si útočným faulem pomohl Correa, který povalil k zemi Gomeze. Adrián navíc ihned rozehrál nakrátko.

76

Nakonec z toho nebyl ani rohový kop pro Liverpool, místo toho si hostující brankář Oblak vyzkoušel odkop od branky, při kterém uspěl ve vzduchu urostlý van Dijk.

75

Van Dijk se postaral o rozehrávku volného kopu z vlastní poloviny. Alexander-Arnold navíc předvedl ukázkové přenesení hry směrem na Robertsna, který neodcentroval přes Trippiera.

71

Další útočnou akci táhl aktivně hrající Salah, který si chtěl vyměnit míč s Firminem. Druhý jmenovaný nahrával mimo dosah spoluhráče, což Atléticu pochopitelně vyhovuje.

70

Z velké vzdálenosti napřáhl také Alexander-Arnold, který rovněž vyzkoušel pozornost brankáře. Následnou dorážku zablokoval Trippier, další rohový kop pro domácí.

69

Toho se chopil Alexander-Arnold, který ho nebezpečně kroutil směrem do malého vápna. Tam se nakonec zjevil Oblak, který si padající míč málem srazil do branky.

68

Nakonec si obrannou povinnost splnil hostující Felipe, který kousek od pokutového území nedaroval Manému žádný prostor. Liverpool bude zahrávat rohový kop.

67

Španělský celek tak doslova přežil kritický moment, sám se poté pustil do útočení, jenomže Correovi se nepovedlo ustát souboj s van Dijkem. Hra se rychle obrací.

66

Atlético Madrid přečkalo pohromu! Domácí se totiž dostali do protiútoku, při kterém se Salah zbavil svého strážce, načež jeho tečovaná střela překvapivě putovala na hlavu Robertsona, který trefil pouze břevno.

65

K vidění byl útočný faul v podání Robertsona, který si v souboji pomohl rukama. Jednalo se o evidentní přistrčení protihráče, Oblak tak bude odkopávat od branky.

64

Je za námi hodina hry, v tuto chvíli mají oba celky k postupu stejně daleko. Pakliže by tento zápas skončil vítězstvím Liverpoolu 1:0, tak bychom sledovali prodloužení.

63

Oxlade-Chamberlain to ihned po převzetí nahrávky zkoušel další nahrávkou směrem do malého vápna, kde ovšem číhal obránce Felipe, který ihned odkopával.

62

Zatím nejnadanější moment ze strany Atlética. Rychlé přesunutí hry směrem na Félixe přineslo slibné zakončení, Adrián si poté poradil také s případnou dorážkou.

61

Liverpool si vybojoval standardku ze zajímavé pozice, navíc jsme se po delší době dočkali šance. Na zadní tyč si seběhl Firmino, jehož nepovedené zakončení skončilo na Oblakovi.

60

Salahovi to v tomto duelu zas tak moc nejde, tentokráte se mu nepovedlo oslovit naběhnuvšího Firmina, domácí křídelník poté sám zahrál míč horní končetinou.

59

Poprvé se k míči dostal střídající Llorente, který ho skluzem poslal do bezpečnějšího prostoru. Tam si rukama pomohl kapitán Koke, který dle sudího opět fauloval.

58

Zpětnou nahrávku vyprodukoval Alexander-Arnold, který tak velice přesně našel Wijnalduma. Liverpoolu to poté po levém křídle nevyšlo, vhazovat bude soupeř.

57

Diego Simeone se přihlásil s první hráčskou změnou, ze hřiště odešel hodně nevýrazně hrající Costa. Jeho místa převzal Llorente, který se pokusí zpevnit střed hrací plochy.

56

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Marcos Llorente.

56

Correa si v souboji pomohl nedovoleně, což uviděl také hlavní sudí. Domácí tak vykřesali zisk standardní situace, přičemž Robertson našel pouze ruku Oblaka.

55

Oxlade-Chamberlain se přihlásil k dalšímu střeleckému pokusu, který po zemi směřoval ke vzdálenější tyči. Oblak se musel činit, Liverpool bude zahrávat roh.

54

Salah to zkoušel přes pravou stranu, kde ovšem opět narazil na velmi dobře hrajícího Lodiho. Ten nakonec přijel skluzem, díky kterému dopravil míč do autu.

53

Po hodně, hodně dlouhé době si s míčem zahrál také domácí brankář Adrián, který raději rozehrál po zemi na Gomeze, jehož okamžitá nahrávka našla pouze Thomase.

52

Možná trochu zbytečně to odkopem do hlediště vyřešil hostující Savić, který tak odevzdal míč soupeři. Liverpool má ihned od úvodu druhého poločasu více ze hry.

51

Félixovi to u postranní lajny zrovna moc nevyšlo, míč totiž neudržel na hrací ploše. Po autovém vhazování to Salah zkoušel na Firmina, což ale přečetl zadák Felipe.

50

Domácí se postupnou kombinací dostali zpět na druhou stranu, kde to Alexander-Arnold ještě zkoušel roztažením hry na Robertsona, který si naopak vybral Maného.

49

Zničehonic se hostující obrana opět otevřela, čehož se okamžitě pokoušel využít Salah, který se dostal do pokutového území, jenomže levačkou mířil doprostřed.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování v podání hostujícího Lodiho, který se pokoušel najít Costu, který se nedostal přes obránce Gomeze.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně taktickou bitvu. Liverpool pochopitelně má v tomto duelu více ze hry, nicméně svůj přesný zásah čekal až do konce prvního dějství, kdy se dokázal prosadit Wijnaldum. Do té doby jsme sledovali velice dobré počínání hostujících obránců, které neustále odvracely vzdušné nabídky, avšak jednu přeci jenom nepohlídaly.

45

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

43

Jenomže zničehonic tu máme branku v podání Liverpoolu! Ten opět pracoval s míčem na útočné polovině, kde se na pravém křídle dostal k centru Oxlade-Chamberlain. Jeho nabídka velice přesně našla hlavu GEORGINIA WIJNALDUMA, jenž naprosto přesným zakončením o zem nedal Oblakovi sebemenší šanci.

43

Středopolař Thomas to nevydržel, sám se běžel podívat směrem na útočnou polovinu, kde neúnavným napadáním donutil van Dijka ke zpětné nahrávce na Adriána.

42

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

41

Liverpool to neustále zkouší centry směrem do pokutového území, které nejsou vůbec špatné. Vysoké věže soupeře ovšem kralují ve vzduchu, vydrží to?

40

Obrana Atlética Madrid se opět otevřela, což mohlo mít fatální následky. Dobrou obrannou činnost ale předvedl Savić, který riskantním zákrokem vypíchl míč od nohy Salaha.

39

Další celkem ostrý zákrok předvedl Henderson, který svedl souboj o míč s Correou. Hostující záložník zůstává po střetu na zemi, ani v tomto případě se žlutit nebude.

38

Před rozehrávkou rohového kopu jsme sledovali domluvu od sudího k hráčům Liverpoolu. Samotný centr dokázal vyboxovat Oblak, poté balón odkopl Correa.

37

Fantastický Oblak! Liverpool totiž poslal do pokutového území další centr, po kterém se natahoval Firmino, jehož teč dokázal slovinský brankář zneškodnit.

36

Posléze na řadu přišlo autové vhazování z pravé strany, které si pochopitelně vzal na starost Alexander-Arnold. Jeho celek navíc kombinuje u středového kruhu.

35

Lodimu se sice povedlo předskočit Salaha, jenomže poté upadl na zem. Druhý jmenovaný tak připravil střeleckou pozici pro Maného, který mířil pouze doprostřed.

34

Španělský celek je v posledních minutách o něco aktivnější, navíc si zajistil zisk rohového kopu. Ten ovšem směřoval k přední tyči, kde ovšem číhal pozorný Robertson.

33

Je za námi více než třetina hry, navíc už delší dobu čekáme na jakýkoliv střelecký pokus. O to se pokoušel Trippier, který ovšem na pravém křídle nevyzrál na van Dijka.

29

Nekompromisním způsobem se rozhodl jednat hostující Savić, který po zisku míče odkopával daleko na druhou stranu, kde měl Gomez hodně prostoru na ideální zpracování.

28

Lodi se v tomto případě pustil do útočení, přičemž se u pokutového území snažil najít Costu. Bylo to riskantní řešení, díky kterému mohli domácí postupovat směrem kupředu.

27

Samotný rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, poté směrem do pokutového území přiletěl další centr, při kterém vracel míč zpět do ohně van Dijk. Liverpoolu to navíc zajistilo další roh.

26

Salah se opět pustil do souboje s Lodim, ze kterého vyšel jako vítěz. Brazilský obránce sice špičkou kopačky vypíchl míč, avšak ten se svezl za brankovou čáru – rohový kop.

25

Van Dijk rovněž zkoušel odkopnout směrem na útočnou polovinu, jenomže Maného si dokázal pohlídat Savić. Na té opačné straně pro změnu neuspěl nenápadný Félix.

24

Domácím hráčům to zatím vzdušným prostorem moc nejde, což jasně dokumentoval předchozí pás v podání Alexandra-Arnolda, který se snesl daleko do zámezí.

23

Ani opakovaný záběr nepřinesl fakt, že by jeden z hostujících hráčů zahrál rukou. Atlético si naopak vybojovalo volný kop, při kterém prudce odkopával míč Savić.

22

Liverpool zahrával hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu, přičemž se po tom druhém domácí dožadovali pokutového kopu, ten ovšem nepřichází.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, zatím jsme se přesného zásahu nedočkali. Liverpool sice má územní převahu, jenomže do šestnáctky se skoro nedostává.

20

Trippier to nemyslel vůbec špatně, jeho kolmice směrem na Costu byla celkem dost nepřesná. K padajícímu míči se tak dostal Adrián, který ho ihned vyhodil.

19

Na pořadu dne byl první rohový kop, rozehrával ho hostující celek. Kokeho vzdušná nabídka směřovala k přední tyči, kde Felipe zakončoval vedle domácí branky.

18

Nedovoleným zákrokem si dle sudího pomohl právě Alexander-Arnold, který šel do hlavičkového souboje rukama napřed. Rozehrávky se tak ujme zadák Felipe.

17

Alexander-Arnold se pokoušel na pravém křídle prodrat kolem Saúla, který v souboji získal míč, jenomže poté se mu ho nepovedlo otřít o napadajícího protihráče.

16

Z druhé vlny se do hracího předmětu opřel Oxlade-Chamberlain, který donutil Oblaka k první těžšímu zákroku. Navíc moc nechybělo k tomu, aby se míč odrazil k domácímu hráči.

15

Atlético neúnavně napadalo rozehrávku, čímž Robertsona donutilo k další zpětné nahrávce. Liverpool se však díky bleskovému útoku dostal na útočnou polovinu.

14

Henderson to zkoušel dalším pasem k autové lajně, kde se tentokráte nacházel Salah. Ten za předchozí nabídku pouze poděkoval, míč totiž směřoval do zámezí.

13

Od začátku zápasu prší, což rozhodně neprospívá atraktivitě fotbalu. Španělský celek se tak vyrovnává s "anglickým" počasím, což by domácím mohlo hrát do karet.

12

Egypťan ve službách Liverpoolu našel prostor ke svému prvnímu zakončení, to se však sneslo vysoko nad branku. Oblak se za tímto pokusem pouze ohlédl.

11

Hostující celek se vzorným způsobem vrátil zpět, kde se navíc Salahovi nepovedlo přejít přes Lodiho. Druhý jmenovaný odkopával, balón však zůstal na hrací ploše.

10

Atlético Madrid mělo k dispozici první standardní situaci, ke které se postavil kapitán Koke. Jeho rozehrávka po zemi přinesla pas na Trippiera, který to měl na dlouhou nohu.

9

Slovinský brankář se poté sám postaral o prudký odkop na druhou stranu, kde se ve vzdušném souboji prosadil Robertson, který odvracel pouze na nohu Thomase.

8

Salah zkoušel uvnitř pokutového území najít svého útočného kolegu Firmina, kterému se ovšem nepovedl první kontakt s míčem, ke kterému se dostal Oblak.

7

Podezřelým způsobem byl zastaven Correa, který se prodíral směrem k pokutovému území. Nizozemský sudí nechal pokračovat, vhazovat bude moci Trippier.

6

Vysoko na útočnou polovinu se vytáhl také van Dijk, který nakonec oslovil vedle stojícího Hendersona. Po jeho nahrávce hlavičkoval Wijnaldum, jenž mířil doprostřed.

5

S velkým prodlením se mával první ofsajd tohoto zápasu. V něm se nacházel domácí Robertson, který po převzetí nahrávky zkoušel ještě nahrát do strany.

4

Následovalo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Robertson. Liverpool všem přešel na pravé křídlo, kde si Alexander-Arnold nevěřil na průnik kolem Saúla.

3

Hostující Saúl se pokusil naskočit na padající míč, na který přeci jenom nedosáhl. Jako první se k němu dostal Gomez, jenž vyprodukoval zpětnou nahrávku na Adriána.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, druhý vzájemný zápas tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Liverpool FC: Adrián – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Lonergan – Fabinho, Lallana, Milner, Matip, Minamino, Origi.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Lodi – Koke (C), Saúl Ñíguez, Partey, Á. Correa – D. Costa, Félix.
Náhradníci: Adán – Carrasco, J. Giménez, Lemar, M. Llorente, Morata, Vrsaljko.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko).

První zápas

Úvod prvního zápasu jednoznačně vyšel lépe španělskému celku, který se po čtyřech minutách hry dostal do kýženého vedení, navíc to byla první a poslední branka tohoto zápasu. Atlético se po zbytek zápasu soustředilo na dobře fungující obranu, ta navíc soupeři nepovolila ani jedno střelecké zakončení na Oblakovu svatyni. Španělský celek sám mohl vstřelit druhou branku, což by značilo o poznání příjemnější pozici do odvety, nakonec se Atlético bude muset "smířit" s výhrou 1:0.

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Atlético Madrid, kterému se v domácí soutěži zrovna moc nedaří, po sedmadvaceti kolech totiž okupuje "až" šestou příčku, což by znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Situace v horních patrech tabulky je však hodně vyrovnaná, manko mezi třetím a šestým celkem je v tuto chvíli jednobodový. Atlético Madrid si neprohrálo ani v jednom z posledních pěti duelů, jenomže hned ve třech případech se jednalo o nerozhodný výsledek. Atleti tak na dvanáctou ligovou výhru čekají už dva zápasy, nejprve na hřišti posledního Espanyolu remizovalo poměrem 1:1, naopak v domácím střetnutí proti Seville byl konečným výsledkem stav 2:2.

Fotbalisté Liverpoolu se i nadále vyhřívají na vedoucí pozici celé Premier League, nic na tom nezměnila ani první ligová prohra, která se uskutečnila v předminulém kole na hřišti trápícího se Watfordu. Ten na domácím stadionu doslova šokoval celý fotbalový svět, neboť se mu povedlo vyhrát výsledkem 3:0. Liverpool i přesto má na první pozici hned pětadvacetibodový náskok před druhým Manchesterem City, který má o jeden zápas méně. Liverpool tak v rámci Premier League přišel o body pouze ve dvou případech, pokaždé tomu bylo na hřišti soupeře, na Anfield Road dokázal naplno bodovat ve všech patnácti zápasech.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Milionářská soutěž Liga mistrů má na programu odvetné osmifinálové zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Liverpool FC a Atlético Madrid.