Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 11:13

Zápas je u konce, Atlético na domácí půdě vyhrálo v prvním utkání osmifinále Ligy mistrů Liverpool 1:0. Atlético zápas zvládlo po taktické stránce zápas naprosto ukázkově. Do vedení se dostalo už ve čtvrté minutě z rohového kopu a po zbytek utkání dokázalo tento výsledek ubránit. Liverpool si po celých devadesát minut s poctivou obranou španělského klubu nevěděl rady a nevyprodukoval ani jednu střelu na branku. Atlético mělo kromě té gólové ještě jednu, ale Morata ve 26. minutě Alissona nepřekonal. Jinak jsme viděli spíše taktickou bitvu a střely z dálky, které však nebyly přesné. Největší šanci Liverpoolu měl zřejmě ve druhém poločase Henderson, ale jeho obtížná střela z voleje se mezi tři tyče nedostala.

Lemar
46. min Llorente
9 Morata
Morata
70. min Vitolo
10 Correa
Correa
77. min Costa

Henderson
80. min Milner
Fabinho
Wijnaldum
11 Salah
Salah
72. min Oxlade-Chamberlain
Firmino
10 Mané
Mané
46. min Origi

• 32Matip
  • 18Minamino
90+5

90+4

Liverpool už v poslední minutě ani nedokázal zaútočit. Naopak se ještě mohlo něco dít před brankou Liverpoolu, ale Thomas Partey z dálky pálil hodně nepřesně.

90+3

Proti centru z rohového kopu vyběhl brankář Oblak a míč vyboxoval. Trochu si přitom ublížil, ale bude v pořádku a nepotřebuje ani ošetření.

90+3

Šime Vrsaljko odvrátil míč na rohový kop a drama dnešního zápasu vrcholí!

90+2

Vitolo fauloval a Liverpool se znovu dostává k míči a ještě má trochu času na to, aby utkání vyrovnal.

90+1

Z dálky zkusil své střelecké štěstí Diego Costa, ale útočník, který se vrací po zranění, branku netrefil.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Na zem se skácel Felipe, poté co ho atakoval James Milner. Klopp znovu nebyl spokojen a divoce cosi gestikuloval vůči sudímu. Tohle utkání zatím Němec moc neunáší.

89

Útočný faul se píská také na druhé straně, tentokrát se provinil Vitolo.

88

Žlutou kartu dostává za své protesty trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

88

Nakonec je z toho dokonce znovu faul Fabinha a Atlético tak znovu bude v klidu rozehrávat.

87

Atlético se znovu poctivě brání a Liverpoolu neumožňuje dostat se jakýmkoliv způsobem do pokutového území.

86

Oblak sice stále nemá žádný zákrok, ale i tak odvádí dobrou práci, jako třeba nyní, když stáhl ze vzduchu vzdušný míč.

85

Po hodně dlouhé době se Atlético vrhlo i do útoku. Do zakončení se však nedostalo a nakonec se pískal ofsajd, ve kterém se zapomněl Lodi.

83

Roberto Firmino už nestihl přihrávku Alexe Oxlada-Chamberlaina a pokračovat se tak bude rozehrávkou do branky Jana Oblaka.

82

Liverpool se už zase usadil na útočné polovině. Chybí tomu ale trochu nápad, jak překonat zatažený blok domácích.

81

Fabinho se dopustil faulu, takže k míči se dostane Atlético a s rozehrávkou z vlastní poloviny spěchat nebude.

80

Liverpool rozehrával standardní situaci, ale však zase ztroskotalo na jisté obraně domácích. Tak hostů ale pokračuje.

80

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner.

78

Liverpool se snaží tlačit na pilu a vybojoval si další rohový kop. Už je to ze strany hostů i trochu nervózní.

77

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Diego Costa.

76

Henderson reklamoval, že zahrál ve vápně Thomas Partey rukou, ale bylo to rameno, takže o penaltě nemůže být řeč.

75

Marcos Llorente se rozběhl podél pravé postranní čáry a čistým skluzem ho dokázal zastavit Alex Oxlade-Chamberlain.

73

Po centru z pravé strany se do zakončení z voleje dostal kapitán Liverpoolu Jordan Henderson. Z těžké pozice ale minul branku a Oblak zůstává bez zákroku.

72

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

71

Renan Lodi se vůbec nerozpakoval a ze střední vzdálenosti vypálil. Alisson jeho pokus kontroloval a nakonec zasahovat ani nemusel.

70

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Vitolo.

68

Álvaro Morata se dostal do obrovské šance, ale při zakončení podklouzl, a proto míč vůbec neohrozil Allisona.

67

Už se zase pokračuje ve hře a dopředu se hnal Lodi. Ale se svým atakem po levém křídle neuspěl.

65

Ángel Correa inkasoval nepříjemný úder od Fabinha. Bylo to nezaviněné a útočník domácích bude v pořádku.

64

Atlético se i ve druhém poločase zatím brání velice dobře a Liverpoolu jako by trochu docházely nápady. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet dál.

63

Liverpool se musel bránit, ale jen chvíli. Pak Henderson vyvezl míč a hosté budou opět útočit do plných.

61

Ani tentokrát se Divock Origi seprosadil. Z levé strany nedokázal odcentrovat, celkem jednoduše se nechal odstavit Parteyem.

60

Origi dostal přihrávku za obranu a Oblak celkem riskantně vybíhal. U míče nebyl ani zdaleka jako první, ale Belgičan nezvládl zpracování.

59

Joe Gomez si vyšlápl na Moratu a zastavil ho nedovoleně za cenu žluté karty.

57

Salah se individuálně uvolnil a pak přihrávkou ze strany našel útočného kolegu Firmina. Míč mu dal ale pod nohy a Brazilec se nikam poté už nedostal.

57

Také s centrem Alexandera-Arnolda si domácí poradili a míč dokázali odvrátit. Ale i dál jsou pod tlakem.

56

I další rohový kop rozehrál Liverpool po zemi a znovu z toho nevzešlo nic zajímavého a nebezpečného před brankou španělského klubu.

55

Znovu však nedonutili hostující hráči brankáře Oblaka k žádnému zákroku, míč odvracel Šime Vrsaljko.

54

Liverpool může znovu zahrozit ze standardní situace, kterou má tentokrát z levé strany.

53

Gomez našel pěkným centrem Salaha. ten hlavičkoval úplně sám, ale branku netrefil.

52

Přetažený centr našel Origho, ale ne v pozici, ze které by mohl zakončovat.

51

Liverpool má k dispozici standardní situaci z pravé strany. Je to situace pro centr.

50

Liverpool se dostal k rohovému kopu, který rozehrál na krátko. Až poté se míč dostal do vápna, kde hrál stoper Georginio Wijnaldum rukou.

49

Atlético vystihlo nepřesnou rozehrávku Liverpoolu a vydalo se do rychlého brejku. Z něj však nic nebylo, Atlético akci zpomalilo a Liverpool se stihl vrátit.

47

Ve druhém poločase se hraje hlavně v okolí středového kruhu, je to zatím hodně bojovné.

46

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Marcos Llorente.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Divock Origi.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

První poločas je za námi a Atlético Madrid doma zatím nad Liverpoolem trochu překvapivě vede 1:0. Domácí měli fantastický vstup do utkání, do vedení se dostali už ve čtvrté minutě, kdy se z rohového kopu prosadil Saúl Ñíguez. Ve zbytku poločasu už byl aktivnější Liverpool, ale žádnou velkou šanci si nevytvořil a neměl ani jednu střelu na branku. Atlético se soustředěně brání v bloku a z něj pak vyráží do protiútoku. Z něj také vzešla Moratova šance ze 26. minuty, ta ale gólem neskončila. V závěru poločasu se hra trochu přiostřila a vzduchem létaly emoce, takže uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet ve druhé půli.

45+2

45+1

Opět v souboji s Vrsaljkem dominoval Maného loket. Bylo by to ale hodně přísné vyloučení a rozhodčí po něm nesáhl.

45+1

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Ve vápně se pokusil Mané vymodlit si penaltu, ale o té nemůže být žádná řeč.

45

Hendersona ve středu pole ostře dohrál Ángel Correa, a ten je prvním hráčem Atlética potrestaným žlutou kartou.

44

Lodimu nabíhal Morata, ale dostal se až do ofsajdu, takže mu obránce Atlética přihrávat nemohl. Posléze už byl jeho pas nepřesný.

43

Salahův centr z pravé strany nebyl dobrý a Atlético se zase poměrně snadno ubránilo. Pak však také velmi rychle odevzdalo míč zpátky na kopačky hostů.

41

Atlético se pokusilo o rychlou a překvapivou rozehrávku, ale ta skončila pouze postavením mimo hru.

41

Dalším, kdo se dopustil nedovoleného zákroku byl Mané. A ten dostává žlutou kartu za to, že v souboji použil loket.

40

Pomalu se blíží konec prvního poločasu a stále platí, že Liverpool ani nevystřelil na branku. A v nejbližší době se to nezmění, protože Gomez fauloval Correu.

38

Ani z tohoto rohového kopu Liverpool branku soupeře neohrozil, míč odvrátil útočník Atlética Morata.

37

Vysoký míč z hloubi pole mířil do vápna na Hendersona, ale ten byl dobře pokrytý. Liverpool bude pokračovat rohovým kopem.

36

Na první rohový kop rychle navazoval druhý. Po něm už přišel nebezpečný centr do vápna, jenže nikdo z hráčů Liverpoolu na něj nereagoval.

35

Po spolupráci Maného s Firminem na malém prostoru se dostal ke střelecké pozice ve vápně Salah, ale jeho ránu srazil na rohový kop Felipe.

34

Za obranu Liverpoolu se dostal na levém křídle Lemar. Jeho zakončení už bylo však zbytečné, protože šlo o ofsajd.

33

Atléticu se nepovedla rozehrávka a míč skončil v autu, takže na řadě už jsou zase liverpoolští fotbalisté.

31

Liverpool už zase trpělivě dobývá obranné hradby Atlética a hledá v nich nějaké skulinky.

30

Dalším, kdo pálil z dálky byl Brazilec Fabinho, ovšem také jeho rána byla velice nepřesná.

29

Firmino posunul míč na krajního obránce Andyho Robertsona. Ten se do míče opřel svou slabší pravačkou a branku v nadějné pozici minul.

28

Thomas Partey se rozhodl vypálit z hodně velké vzdálenosti, ale jeho rána po zemi byla nepovedená a nepřesná.

27

Alisson byl při rozehrávce pod tlakem a podle toho také vypadal jeho nákop dopředu, který nebyl přesný.

26

Salah sice tentokrát už dostal míč do branky, ale ten v žádném případě nemohl platit, protože už předtím to byl velký ofsajd.

26

Do velké šance se dostal Morata, který si pěkně míč na malém prostoru zasekl a z blízka zakončil. Výborný zákrok tentokrát předvedl Alisson.

25

Rozhodčí byl hodně přísný vůči Salahovi a odpískal mu nedovolený zákrok zrovna v době, kdy se nadějně uvolnil.

24

Ta ovšem Liverpoolu vůbec nic nepřinesla, protože Hendersonovi se centr nepovedl.

24

Atlético nevydrželo u míče dlouho a přišel i nedovolený zákrok, takže hosté budou kopat standardní situaci.

23

Lodi se při skluzu dotkl míče rukou v pokutovém území. Penalta se ale nepíská a hra bude pokračovat autovým vhazováním Atlética.

22

Salah se znovu individuálně neprosadil proti Lodimu, přes kterého odcentrovat nedokázal.

21

Atlético tentokrát rozehrálo rohový kop na krátko a na rozdíl od prvního rohového kopu z toho gól ani žádná velká šance nebyla.

20

Domácí se po delší době zase podívali před branku Liverpoolu a znovu to bylo nebezpečné. Robertson odvrátil centr Lodiho na rohový kop.

19

Liverpool se snaží vylákat hráče Atlética z jejich obranné ulity, takže míč vrací až dozadu na Alissona.

18

Do vápna Atlética létá jeden centr za druhým, ale zatím pro Salaha ani pro nikoho jiného nejsou vůbec přesné.

17

Liverpool hodně vytáhl presink a Atlético má rázem s rozehrávkou problémy a dostává se pod velký tlak.

16

Ani hlavní útočná hrozba Liverpoolu Mohamed Salah zatím dnes není moc vidět. Ani v tomto případě se neprosadil individuálně do vápna a Liverpool to musí zkoušet znovu.

15

Robertson viděl, že mu do vápna nabíhá nizozemský středopolař Liverpoolu Georginio Wijnaldum, ale přihrávku na něj prostrčit nedokázal.

14

Liverpool v úvodu utkání zatím není ve své kůži. Vepředu zatím nevymyslel nic, ani Trent Alexander-Arnold teď nezvládl centr.

13

Atlético se nyní zatáhlo a soustředí se na bránění. Dá se očekávat, že to teď budou hrát domácí hlavně na brejky.

12

Firmino by na levém křídle v oslabení proti dvojicí bránících hráčů Atlética a odcentrovat nedokázal. Poté se hosté vrátili s míčem až k Alissonovi.

10

Oblak zatím dnes moc práce neměl. Nyní se dostal k míči, když rozehrával, ale svůj dlouhý nákop nasměroval do autu.

9

Liverpool poprvé v utkání delší dobu drží míč na svých kopačkách. Zatím však hodně daleko od branky Atlética.

8

Z levé strany posílal přízemní centr před branku Liverpoolu Correa. Morata ale na ten balón nedosáhl a stejně se nakonec jednalo o ofsajd.

7

V tomto případě to pro Reds dopadlo dobře, míč uzmul po centru z pravé strany Alison a hned rozehrává.

6

Atlético se hned zase nastěhovalo na útočnou polovinu a tentokrát má autové vhazování v blízkosti vápna soupeře.

5

Branku ještě přezkoumal v rychlosti VAR, a protože se o ofsajd nejednalo, gól platí.

4

Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético se hned z první vážnější šance dostává do vedení! Hosté nedokázali odvrátit centr od rohového praporku, míč poté propadl na malé vápno, a tam už byl připravený SAÚL ÑÍGUEZ, který míč pohotově poslal do sítě. Bez asistence.

3

První minuty utkání ale patří Atléticu. Z levé strany centroval Renan Lodi, ale jeho míč hlavu nikoho z domácích hráčů nenašel.

2

Morata se dopustil nedovoleného zákroku, takže k míči se zadarmo dostanou hráči Liverpoolu.

1

Domácí Atlético nastoupí v tradičních bíločervených pruhovaných dresech, Liverpool se představí v černých dresech.

Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání osmifinále Ligy mistrů za chvíli začne.

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Felipe, Savić, Lodi – Saúl Ñíguez, Koke (C), Partey, Lemar – Morata, Á. Correa.
Náhradníci: Adán – J. Giménez, M. Llorente, D. Costa, Vitolo, Carrasco, Hermoso.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Milner, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Origi, Matip, Minamino.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz.

Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se utkaly v minulosti v Lize mistrů i v Evropské lize. Naposledy tomu bylo právě až ve druhé nejprestižnější evropské soutěži. V sezoně 2009/10 se střetly v semifinále a Atlético tehdy postoupilo po výsledcích doma 1:0 a venku 1:2 po prodloužení. V sezoně 2008/09 se potkaly v základní skupině Ligy mistrů. Oba týmy postoupily a oba zápasy skončily remízou 1:1. Poslední vzájemné střetnutí se datuje do roku 2017, ale jednalo se jen o přípravné utkání v rámci Audi Cupu. Atlético vyhrálo 2:1 na penalty.

Liverpool patří mezi historicky nejslavnější a nejúspěšnější celky nejen v Anglii, ale i v celé Evropě. Letošní sezona je od něj zatím nejpovedenější za dlouhá léta a v domácí soutěži už má prakticky zajištěný titul, na druhý Manchester City má po 26 kolech náskok patnácti bodů. Liverpoolu to zatím vychází i v Lize mistrů, kde obhajuje loňské vítězství. Ve skupině E se potkal Liverpool s Neapolí, Salcburkem a Genkem a obsadil první místo, když vybojoval třináct bodů za čtyři vítězství, jednu remízu a jednu porážku. Liverpool hraje dlouhodobě ve fantastické formě, neprohrál už čtrnáct soutěžních utkání v řadě, a vlastně se ho ani ta porážka z prosince z ligového poháru netýká, protože to nastoupila juniorka. Můžeme ale říci, že z posledních čtrnácti utkání Liverpool třináctkrát vyhrál. Naposledy v Premier League 1:0 na hřišti Norwiche. Na hřištích soupeřů Liverpool vyhrál šest z posledních sedmi utkání. A když opět nebudeme počítat porážku v ligovém poháru, prohrál Liverpool v této sezoně jen 0:2 v Neapoli na úvod Ligy mistrů.

Atlético je španělským velkoklubem z hlavního města. Je trochu ve stínu gigantů Realu a Barcelony, přesto je dokáže pořádně prohánět a každoročně se s ním počítá do bitvy o nejvyšší příčky. Stejně tomu je i v Lize mistrů. V domácí soutěži se Atlético nachází na čtvrtém místě tabulky jen s dvoubodovou ztrátou na druhé Getafe. Je tak na dobrém cestě znovu si zahrát Ligu mistrů. V aktuálním ročníku Atlético hrálo ve skupině D a v konkurenci Juventusu, Leverkusenu a Lokomotivu Moskva obsadilo druhé místo, když uhrálo deset bodů za bilanci tří výher, jedné remízy a dvou porážek. V poslední době však Atlético nemá zrovna ideální formu, když z posledních sedmi zápasů vyhrálo jen jeden. Naposledy remizovalo na hřišti Valencie 2:2. Doma Atlético hraje ale dlouhodobě dobře, v této sezoně z patnácti domácích utkání prohrálo jen jediné s Barcelonou. Od té doby už zase pětkrát neprohrálo a naposledy porazilo 1:0 Granadu. Ve čtyřech z posledních pěti domácích utkání přitom neinkasovalo.

Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu prvního utkání osmifinále Ligy mistrů mezi týmy Atlético Madrid a Liverpool FC. Zápas se odehraje na stadionu Wanda Metropolitan v Madridu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.