Toto je ode mě v tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a v další sezóně Serie A se budu těšit.

Dnešní utkání nabídlo hned sedm branek. Skóre otevřel vlastní brankou Fabio Lucioni, následně se prosadil hostující Caprari, za domácí snížil Barák a před poločasem i vyrovnal Biagio Meccariello. Ve druhém poločase se znovu dvakrát trefil hostující tým, když se prosadil Cornelius a pak Inglese a poslední branku zápasu vstřelil domácí Gianluca Lapadula. Lecce se muselo spoléhat na to, že Janov ztratí body s Hellasem Verona a že samo dnes vyhraje. Ani jedno se nestalo, takže tým okolo Antonína Baráka sestupuje do Serie B, Parma skončila v letošním ročníku nejvyšší italské soutěže na 11. místě. Tabulku střelců ovládl Immobile z římského Lazia, titul bere Juventus.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:11. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:7.

Meccariello
88. min Monterisi
Dell'Orco
70. min Vera
Mancosu
61. min Petriccione
Tachtsidis
61. min Majer
72 Barák
Barák
Saponara
10 Falco
Falco
61. min Šachov
Lapadula

Parma Calcio 1913(4-3-3 )

1 Sepe
Sepe
16 Laurini
Laurini
54. min Regini
22 Alves
Alves
46. min Dermaku
Gagliolo
36 Darmian
Darmian
Barillà
10 Hernani
Hernani
54. min Siligardi
19 Kurtić
Kurtić
Kulusevski
71. min Gervinho
Cornelius
62. min Inglese

90+4

Nakonec se hostující tým ještě dostal dopředu přes Gervinha, ten ale následně celou akci ukončil nepřesnou nahrávkou.

90+3

Nyní už je k vidění pouze kombinace Parmy na její vlastní polovině hřiště, dopředu se jí zatím moc nechce.

90+2

Gervinho dostal míč na levou stranu hřiště, mohl jít dopředu, ale nějak extra se mu nechtělo, tak hru otočil dozadu.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Lecce už skoro jistě sestoupí z nejvyšší italské soutěže. V letoším ročníku skončí na 18. příčce. Parma bude jedenáctá.

89

Parma drží míč na vlastních kopačkách okolo poloviny hřiště. Do konce zápasu už moc času nezbývá.

88

Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Biagio Meccariello, přichází Illario Monterisi.

86

Majer se opřel do střely za hranicí vápna. Ta doplachtila pouze do připravených rukavic Sepeho.

85

Gianluca Lapadula dostal míč zády k brance, zpracoval si ho a hned byl faulován.

84

Luca Siligardi se po rychlém brejku dostal ke střele z pravé strany vápna. Zkusil míč obalit na zadní tyč, ale branku překopl.

83

Giulio Donati z pravé strany centroval do vápna, kde se po míči natahoval Barák, ale o kousek na něho nedosáhl.

82

Lecce nyní kombinuje na polovině hřiště, už se nikam moc nežene.

80

O takřka podobnou střelu se pokusil na druhé straně Riccardo Saponara, ale i on trefil jen prostor, kde se nacházel brankář.

79

Luca Siligardi se dostal k míči ve střední vzdálenosti a zkusil vystřelit. Jeho pokus skončil v rukavicích.

78

Následně Riccardo Saponara dostal míč do vápna a chystal se k zakončení, ale byl v ofsajdu.

77

Domácí rozehráli na krátko a Riccardo Saponara centroval do vápna, Hostující obrana však odvrátila.

77

Další roh si kopne domácí tým.

76

Po kvalitním míči za obranu se do velké šance dostal Gianluca Caprari, který šel sám na brankáře, ale ve velké šanci Gabriela pouze trefil.

75

Giulio Donati centroval z rohu do vápna, tam však míč všechny přeletěl a doskákal až do autu.

74

Rohový kop z levé strany pro Lecce.

73

Přestávka je u konce. Může se pokračovat.

72

Následuje přestávka na občerstvení.

71

Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Gervinho.

70

Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Cristian Dell'Orco, přichází Brayan Vera.

68

Lecce právě vstřelilo branku!
Tak tu máme další branku. Po Donatiho centru z pravé strany se k hlavičce ve vápně dostal jeden z domácích, který trefil pouze tyčku, od té se míč odrazil přesně pro GIANLUCU LAPADULU, ten pak už neměl problém míč doklepnout do branky.

66

Parma právě vstřelila branku!
Už je to znovu o dvě branky. Na levé straně dostal prostor pro centr Antonio Barillà, který našel ve vápně přesně nohu ROBERTA INGLESE, ten míč pouze lehce tečoval, čímž ho poslal na zadní tyčku.

66

Gianluca Caprari centroval míč na střed vápna, tam si zakřičel a došel si pro něho Gabriel.

65

Roh pro Parmu.

63

Luigi Sepe si znovu sáhl na míč, když zpacifikoval centr Donatiho z pravé strany hrací plochy.

62

Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Roberto Inglese.

61

Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Filippo Falco, přichází Jevhen Šachov.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Marco Mancosu, přichází Jacopo Petriccione.
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Panagiotis Tachtsidis, přichází Žan Majer.

60

Riccardo Saponara obešel soupeře na levé straně a centroval do vápna. Tam však nikdo z jeho spoluhráč nebyl.

59

Za hranicí pokutového území se ke střele dostal Jasmin Kurtić. Branku ale jeho pravačka o něco minula.

58

Luca Siligardi centroval do vápna. Tam se na středu dostal k míči Giulio Donati a odhlavičkoval ho do bezpečí.

57

56

Byl to Marco Mancosu, který se z levé strany dostal do vápna a na přední tyčce vystřelil. Z velkého úhlu trefil pouze zadní tyčku.

55

Barák se prohnal středem hřiště a vystřelil. Střela mu vylétla a skončila o kousek vedle branky.

54

Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Vasco Regini.
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Hernani, přichází Luca Siligardi.

52

Parma jde znovu do vedení. Antonio Barillà se dostal ke střele na straně vápna, ta se mu moc nepovedla, ale stala se dobrou nahrávkou pro ANDREASE CORNELIUSE, jež ve skluzu míč poslal do branky.

52

Po centru z levé strany se ve vápně dostal k hlavičce Lapadula. Lehká hlavička skončil pouze u brankáře.

51

Do střely za vápnem se levačkou položil Filippo Falco. Jeho pokus mířil pouze na střed branky.

50

Opět se dopředu tlačil Riccardo Saponara, který centroval do vápna, tam našel jen brankáře Sepeho.

49

Riccardo Saponara se uvolnil na levé straně a centroval do vápna. Trefil pouze blokujícího soupeře.

48

Lecce je na polovině soupeře a tam kombinuje.

47

Dejan Kulusevski dostal míč za obranu soupeře, dál ale pokračovat nemohl, byl v ofsajdu.

46

Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Bruno Alves, přichází Kastriot Dermaku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:49.

První poločas nabídl gólové hody. V jedenácté minutě otevřel skóre vlastní brankou Fabio Lucioni po nešťastném odrazu. Druhá branka hostů přišla ve 24. minutě, to se hezkou ranou prosadil Gianluca Caprari. Naději pro domácí vykřesal Barák hlavou a ještě před poločasem dal vyrovnávací branku Biagio Meccariello také hlavou. Domácí Lecce ale musí spoléhat na zaváhání Janova, který ale vede o poločase 3:0 nad Hellasem Verona.

45

Rohový kop se domácím povedl a je vyrovnáno. Domácí ho rozehráli na krátko a následně Filippo Falco centroval do vápna, tam se na malém vápně odpoutal od soupeře BIAGIO MECCARIELLO, který v lehkém záklonu hlavičkoval do sítě.

45

Žlutou kartu dostává Bruno Alves (Parma Calcio 1913).

45

Roh pro Lecce.

44

Barák se hned dostal k zakončení v pokutovém území, ale trefil pouze střed branky.

42

Lecce nyní hraje okolo poloviny hřiště, rozhodně získalo více sebevědomí.

40

Sníženo. Hosté nedokázali dostat míč z vlastního vápna, tak přišel trest, když se na straně pokutového území dostal k míči Marco Mancosu a centroval na zadní tyčku pro ANTONÍNA BARÁKA, který vyskočil nejvýš a poslal hlavou míč do sítě.

39

Gianluca Caprari dostal míč na levou stranu hřiště, navedl si ho na střed hřiště a pálil. Snažil se míč poslat na zadní tyčku, jenže branku minul.

38

Jasmin Kurtić střílel z nějakých třiceti metrů. Jeho střela skončila o dost vedle domácí klece.

37

Bruno Alves na středu hřiště fauloval Lapadulu, hrát tak i nadále bude domácí tým.

36

Po nahrávce z levé strany vápna se k míči na středu dostal před odkrytou brankou Gianluca Lapadula, jemuž se dostal míč pod nohu a nedokázal zakončit.

35

Barák hledal z hloubi hřiště nějakého spoluhráče ve vápně, nahrávka ale byla nepřesná.

34

Žlutou kartu dostává Jasmin Kurtić (Parma Calcio 1913).

33

Hra se v poslední době hodně kouskuje, nyní je na řadě aut pro hostující Parmu.

32

Falcův centr letěl na střed vápna, kde si prostor pokryl Luigi Sepe a míč lapil.

31

Roh z levé strany pro Lecce.

30

Máme za sebou půlhodiny hry. Nyní je u míče Parma, která kombinuje na polovině hřiště.

28

27

Janov vede v souběžně hraném utkání již o dvě branky, takže Lecce je nyní hodně daleko od setrvání v Serii A.

26

24

Už je to o dvě branky a domácí záchrana se komplikuje. Po rychlém brejku našel z pravé strany na hranici vápna Hernani GIANLUCU CAPRARIHO, který z voleje pálil a trefil míč ideálně do sítě.

24

Domácí rozehráli na krátko a následně Filippo Falco centroval z vápna dovnitř pokutového území, hosté odvrátili.

24

Rohový kop pro Lecce.

24

Lecce nakonec nezkoušelo centr do vápna, ale pouze rozehrávku na krátko a následnou kombinaci.

23

Na pravé straně hřiště faulovaný Donati a standardní situace pro domácí.

22

Hermani centroval od praporku do vápna, kde se nejvýše dostal Lucioni a míč vyhlavičkoval mimo nebezpečný prostor.

22

První rohový kop zápasu, ten si kopne Parma.

21

Střelu ukázal na druhé straně Hernani, ale i jeho snaha vyvětrala rukavice brankáře.

20

Riccardo Saponara zkusil štěstí střelou zpoza pokutového území. Jeho pokus na střed branky byl pro Sepeho formalitou.

19

Následně český hráč dostal nahrávku k rohovému praporku, kde míč nedokázal proti trojici soupeřů udržet.

18

Fabio Lucioni hledal těžkou nahrávkou Baráka, tomu nevyšlo zpracování a domácí tým o míč přišel.

17

Mancosův centr z levé strany nikoho ve vápněn nenašel, a tak bude hostující tým rozehrávat od vlastní branky.

16

Gianluca Caprari dostal nádhernou nahrávku za obranu do pokutového území a hned střílel, když stál jen proti brankáři. Míč skončil v postranní síti.

15

Parma je znovu u míče na polovině soupeře, kde si nahrává a hledá mezírku v obraně.

14

Centr domácích do vápna skončil na hrudi Baráka, kterému ale míč poté uskočil a přišel o něho.

13

Parma je aktivní i po vstřelené brance, nyní jde dopředu po levé straně.

11

Hodně kuriózní otevření skóre. Na pravé straně vápna se uvolnil Hernani a levačkou pálil na zadní tyčku, kterou trefil a následně se od ní míč odrazil do FABIA LUCIONIHO, od něhož se míč odrazil do branky.

10

Parma se dostala k míči na polovině soupeře a hledá mezeru v obraně soupeře.

8

Filippo Falco se na pravé lajně dostal za Darmiana, ten ho potřeboval zastavit, tak si pomohl faulem.

7

Marco Mancosu se pokusil na středu hřiště prodloužit míč dopředu, o kousek trefil soupeře a následně o míč přišel.

6

Po nahrávce z levé strany se ve vápně dostal k zakončení Andreas Cornelius. Hostující hráč ale o kousek branku netrefil.

5

Barák si naběhl na levou stranu hřiště, kam hned letěla přihrávka, jenže český záložník na ni o kousek nestačil.

4

Následně se ke střele ze střední vzdálenosti dostal hostující Hernani, branku ovšem o kousek netrefil.

3

Z pravé strany centroval do vápna Gianluca Lapadula. Ve vápně ale našel jen připraveného brankáře.

2

Lecce je od úvodu na míči, očekává se, že bude aktivnějším týmem v zápase.

1

US Lecce: Gabriel – Donati, Lucioni, Meccariello, Dell'Orco – Mancosu (C), Tachtsidis, Barák – Saponara – Falco, Lapadula.
Náhradníci: R. Sava, Vigorito – Monterisi, Rispoli, Rossettini, Vera, Majer, Petriccione, Maselli, Šachov, Farias, Babacar.

Parma Calcio 1913: Sepe – Laurini, Alves (C), Gagliolo, Darmian – Barillà, Hernani, Kurtić – Kulusevski, Cornelius, Caprari.
Náhradníci: Colombi – Dermaku, Balogh, Iacoponi, Gi. Pezzella, Regini, Kosznovszky, Gervinho, Sprocati, Adorante, Siligardi, Inglese..

Parma zažívá rozhodně klidnější sezonu. Nachází se na středu tabulky, konkrétně jí patří 11. místo tabulky se ziskem šestačtyřiceti bodů a skóre 52:54. V posledním kole bude hrát tým okolo exsparťana Kucky jen o umístění, může obsadit deváté, ale i třinácté místo tabulky. Nejlepší střelec týmu je dánský útočník Andreas Corneluis, ten dal 11 gólů a na další tři nahrál svým spoluhráčům. Parma nevyhrála posledních šest zápasů, z nichž získala jen jeden bod. Při této negativní sérii nestačila na Sampdoriu, AC MIlán, AS Řím, Fiorentinu a naposledy na Veronu. Jediná remíza přišla doma s Bolognou.

Poslední tři zápasy

Verona VS. Parma 3:2
Parma VS. Fiorentina 1:2
AS Řím VS. Parma 2:1

US Lecce

Lecce stále bojuje o udržení v Serii A. Momentálně je tým na 18. místě, což je první sestupová příčka. Na sedmnáctý Janov je ztráta pouze jednobodová. Přímý soupeř v boji o udržení hraje poslední zápas doma s Veronou. Lecce získalo 35 bodů se skóre 49:81. 81 branek je nejvíce inkasovaných gólů v celé lize. Nejlepší střelec týmu je Ital Marco Mancosu, který dal 14 branek a na jednu další nahrál. Od zimy v týmu působí český záložník Antonín Barák, který doposud nastoupil do patnácti zápasů, dal jednu branku a nedostal doposud žádnou kartu.

Udinese VS. Lecce 1:2
Bologna VS. Lecce 3:2
Lecce VS. Brescia 3:1

Zdravím všechny fanoušky italské nejvyšší soutěže. V rámci posledního kola se utkají týmy Lecce a Parmy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.