Skončilo nám utkání 30. kola FNL mezi Vyšehradem a Prostějovem. Hosté zaspali první poločas a hlavně kvůli tomu v Praze padli. Úvodní branku vsítil ve 23. minutě Kokorovič, jenž proměnil pokutový kop. Vedení domácích v úplném závěru první půle navýšil Jan Suchan. Druhý poločas patřil Prostějovu. Hosté hrozili více a v 61. minutě zaslouženě snížili. Také z penalty se trefil Michal Stříž. Moravané měli několik šancí k vyrovnání, ale otevřenější obrana nakonec připustila třetí branku v jejich síti. V závěru celého utkání se trefil střídající Lukáš Pouček.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a těším se na Vás zase někdy příště. Na počtenou!

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:7.

90+2

FK Slavoj Vyšehrad(3-5-2)

Dočekal
46. min Babka
4 Kodr
Kodr
46. min Mareš
Kokorović
Jablonský
11 Laňka
Laňka
19 Černý
Černý
58. min Kozel
6 Suchan
Suchan
78. min Švejdík
Alexandr
Drobílek
Zinhasović
9 Vejvar
Vejvar
78. min Pouček

Pernackyj
81. min Ircing
14 Biolek
Biolek
78. min Sedláček
Dittmer
54. min Kovář

90+2

Ještě v závěru měli hosté velkou šanci ke snížení. Závar před bránou Vyšehradu ale brankou nezakončili.

90+1

Vyšehrad právě vstřelil branku!
Vyšehrad dává třetí branku a definitivně rozhoduje o svých třech bodech. Drobílek perfektně načasoval přihrávku na LUKÁŠE POUČKA, který si pohlídal své postavení a tvrdou střelou k tyči nedal brankáři šanci. 3:1.

90

Daniel Bialek si v pokutovém území Vyšehradu naskakoval na zajímavý centr ze strany. Chybělo mu pár centimetrů, aby balón trefil.

89

Lukáš Pouček zazdil slibně se rozvíjející akci domácích. Ve vápně Prostějova měl hodně prostoru, ovšem k noze Filipa Drobílka nepřihrál přesně.

88

Lukáš Pouček se objevil v ofsajdu. Domácí chtěli zaútočit, jenže jejich náznak přišel vniveč.

87

Zapletal vybídl Stříže, který ve vápně domácího celku nedokázal přesně přihrát. Vyšehradští včas míč odvrátili do bezpečnějších pozic.

86

Babka dokázal vyboxovat nepříjemný centr z pravé strany. Prostějov se však v závěru utkání dostává do tlaku.

85

Žlutou kartu dostává Denis Laňka (FC Slavoj Vyšehrad).

84

Slaměna při standardní situaci poslal do vápna domácích zajímavý balón, který však zakončen nebyl. Po útočném faulu navíc na míči zůstává Vyšehrad.

83

Žlutou kartu dostává Nedžad Zinhasović (FC Slavoj Vyšehrad).

82

Hosté se už radovali z vyrovnávací branky, jenže radost přerušil odmávaný ofsajd. Stříž vybídl před prázdnou bránou Zapletala, ale sám prvně jmenovaný hráč už v ofsajdu stál.

82

Ondřej Švejdík se nedostal k odraženému míči. Hosté jej dokázali těsně před zkušeným stoperem odkopnout.

81

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Olexandr Pernackyj, přichází Daniel Ircing.

80

Po nepovedeném rohu ale zaútočili hosté. Štěpán Sedláček svůj průnik po levém křídle nedokázal dotáhnout do konce.

79

Centr z levé strany v podání hostů byl sražen za postranní čáru. Vyšehrad bude mít k dispozici rohový kop.

78

Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Jan Vejvar, přichází Lukáš Pouček.
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Ondřej Švejdík.

78

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Matěj Biolek, přichází Štěpán Sedláček.

76

Vyšehrad zásluhou Jablonského podržel míč okolo půlící čáry. Přihrávka za obranu, která přišla vzápětí, oči neměla.

75

Žlutou kartu dostává Matěj Biolek (1. SK Prostějov).

74

Domácí se provinili útočným faulem. Rozehrávat budou fotbalisté v zelených dresech.

73

Matouš Babka se parádně vytáhl na brankové čáře! Centr ze strany propadl k nehlídanému Kovářovi, který v pádu zakončoval k tyči.

72

Filip Drobílek inkasoval žlutou kartu za simulování ve vápně. Nutno ale podotknout, že tento zákrok spíše penaltový byl, ale rozhodčí měl názor opačný.

71

Dnešnímu utkání přihlíží 241 diváků.

70

Jan Suchan nepřihrál přesně do strany. Vyšehrad už dlouho nepodržel míč na delší časový úsek.

69

Jeden z hostujících hráčů pálil z hranice šestnáctky pouze do rukavic připraveného Babky.

68

Brejkovou situaci domácí nezvládli. Daniel Kozel se snažil zpracovat míč na prsa, ale ten utekl příliš daleko před něj.

67

Vyšehrad ale pomalu ztrácí kontrolu nad dnešním duelem. V těchto chvílích je jistější v kombinaci hostující tým.

66

Jan Vejvar se už už řítil sám na bránu, ale finální přihrávce předcházel ofsajd. Hra se tak musela zastavit.

65

Milan Lutonský si zpracoval přihrávku do běhu a poté se krásnou kličkou ve vápně domácích uvolnil. Prostějovští měli obrovskou šanci k vyrovnání, jenže Babka se zaskvěl a míč za svá záda nepustil.

63

Lutonský byl čistě o míč obrán, ale vzápětí o něj přišel i Drobílek. Do protiakce se tak vydali hosté, ale Milan Lutonský při snaze vystřelit spadl ve vápně až příliš ochotně. Vysloužil si od sudího žlutou kartu za simulování.

62

Žlutou kartu dostává Daniel Bialek (1. SK Prostějov).

61

Prostějov právě vstřelil branku!
Babka si sice na míč sáhl, ale nestačil jej vytěsnit nad horní tyč. MICHAL STŘÍŽ svou penaltu kopl opravdu důrazně a nakonec tuto příležitost dokázal proměnit v gól. 2:1.

60

Penalta pro Prostějov! Hosté budou mít ideální šanci ke snížení stavu.

60

Lutonský byl zezadu faulován Kokorovičem. Zákrok však nebyl veden ve velké intenzitě, a proto se nežlutilo.

60

K odkopu se chystá domácí brankář Matouš Babka.

58

Prostějov však přímý kop rozehrál mizerně. Slaměna se snažil obranu domácích překvapit rychlou přihrávkou na Zapletala, jenže pas byl příliš rychlý a doputoval do zámezí.

58

Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Milan Černý, přichází Daniel Kozel.

57

Střídající Petr Kovář se snažil vybídnout své spoluhráče přízemní přihrávkou za obranu. Ta sice neprošla, ale posléze si hosté vynutili přímý kop.

56

Bialek míč neodkopl moc dobře. Měl štěstí, že si domácí hráč s danou situací neporadil.

54

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Adam Dittmer, přichází Petr Kovář.

54

Kokorovičovu standardní situaci se snažili hosté odvrátit, jenže se nedohodli a míč zasáhli špatně. Balón nakonec zamířil do břevna, od kterého se odrazil zpět před bránu. Vyšehrad mohl jít už do třígólového vedení.

53

Laňka postrčil míč na Vejvara, který se však přes obránce neprosadil.

52

Kokorovič předvedl, že z pozice stopera umí být skvěle technicky zdatný. Přestože byl úplně posledním hráčem svého celku, tak dokázal obehrát dva hráče soupeře. Za tento počin si vysloužil potlesk publika, které se dnes na Strahově sešlo.

51

Jan Vejvar pálil z velkého úhlu do boční sítě. Filip Mucha zasahovat nemusel.

50

Hosté mohli vyrazit do brejku, ale Zapletalovi se balón zastavil pod podrážkou.

49

Babka zachytil míč těsně před Lutonským. Domácí tak budou mít dostatek času k rozehrávce po zemi, kterou teď načali.

49

Z rohového kopu se ale závar nedostavil. Nyní už prostějovští hrají na své polovině.

48

Hosté se dostali do velké šance. Lutonský mířil úplně sám na brankáře, kterého však prudkou střelou nepropálil. Míč ještě musel odvracet Laňka, neboť došlo k nepříjemnému odrazu.

47

Domácí začali na míči a rozehráli jej až přes brankáře Babku, který se ve druhém poločase postavil mezi tři tyče místo Petra Dočekala.

46

Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Petr Dočekal, přichází Matouš Babka.
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Marek Kodr, přichází Vojtěch Mareš.

46

Skončil první poločas, který nabídl dva góly domácích. Nejprve se z penalty trefil Kokorovič a těsně před koncem půle také Jan Suchan. Vyšehrad byl lepší, ale Prostějov z několika situací také vážně zazlobil. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne za 15 minut.

45+1

45

Domácí se těsně před pauzou ujímají dvoubrankového vedení! Tomáš Jablonský na hranici malého vápna načechral parádní centr, který hlavou uklidil do sítě bezmocného Muchy JAN SUCHAN. Po pěkné akci Vyšehrad zaslouženě vede o dva góly. 2:0.

44

Vejvar si postrčil míč před sebe, ale přes pohotového stopera nepřešel. Prostějov se této akci ubránil.

43

Marek Kodr přehlavičkoval ve vlastním vápně Lutonského, který se snažil dostat k zakončení hlavou.

42

Z rohového kopu se ale nic vážného neudálo. Závěr prvního poločasu se blíží.

42

Daniel Bialek dokázal zastavit průnik nebezpečného Laňky, jenž se zbavil hned dvou protihráčů rychlou kličkou. Vyšehrad alespoň vybojoval rohový kop.

41

Po šancích na obou stranách se hra uklidnila. Domácí drží balón na své polovině hřiště.

39

Michal Zapletal si vyčkal na přesný pas za obranu a rychlým manévrem si položil obránce. Poté stál tváří v tvář brankáři Dočekalovi, který jeho následnou střelu vyrazil. Tato situace zaváněla ofsajdem, ale pomezní rozhodčí jej neodmával.

37

Filip Drobílek se ocitl ve velké šanci. Krásně si položil obránce a následně mířil k zadní tyči. Filip Mucha se ale vytáhl skvělým reflexem a druhou branku ve své síti nedopustil.

36

Tomáš Jablonský zvládl hlavičkový souboj přesně a důrazně. Pro svůj celek následně vybojoval autové vhazování.

35

Tentokrát už Lutonský chycen v ofsajdu byl. Rozehrávky se tak ujímá domácí gólman Petr Dočekal.

35

Filip Mucha se chystá na odkop od své brány.

34

Patrik Slaměna přenesl hru na levé křídlo, odkud ale následný centr nepřišel. Vyšehrad se mezitím stačil vrátit na svou polovinu, takže nebezpečí nedopustil.

33

Viděli jsme nepřesnosti na obou stranách. Po krátkém přerušení budou rozehrávat domácí.

31

Dočekal vystartoval z brány proti rychlému nákopu hostů za obranu. Opět se na hraně ofsajdu pohyboval Lutonský, jenž se však tentokrát k míči nedostal.

30

Domácí museli hasit rychlé přečíslení hostů po pravé straně. Biolek se po faulu od protihráče ocitl na zemi.

30

Milanu Černému se přihrávka zpět na pravou stranu nepovedla. Vyšehradské znovu zradila nepřesnost ve finální fázi.

29

Hosté rozehráli na krátko, ale následný centr byl až příliš dlouhý.

28

Machynkův přízemní centr dokázal Marek Kodr na poslední chvíli odvrátit do zámezí. Prostějov bude kopat svůj první rohový kop.

27

Vyšehrad se znovu dostal na útočnou polovinu, ale po pravé straně situaci nedokázal prokombinovat.

25

Také hosté se dostali do zajímavé střelecké pozice. Dočekal ale zasahovat nemusel.

23

K míči se postavil ED KEVIN KOKOROVIĆ a svým kopem byl úspěšný. Míč poslal k levé tyči z pohledu brankáře, který sice na stejnou stranu skákal, ovšem penalta byla kopnuta tak dobře, že Mucha šanci neměl. 1:0.

22

Po faulu na Jana Vejvara se bude kopat penalta. Rozehrávat ji bude domácí celek.

20

První velkou šanci zápasu si vytvořili hosté. Milan Lutonský si pohlídal ofsajdovou past a řítil se úplně sám na brankáře. Zakončovat musel z hranice vápna, neboť jej začali dobíhat protihráči. Petr Dočekal se však vyznamenal a parádním zákrokem šanci hostů zmařil.

19

Milan Lutonský se na pravé straně nedokázal prosadit. Zkoušel okolo obránce přejít rychlou kličkou, ale i přesto byl zastaven.

18

Po faulu se k míči dostali domácí. Rychle rozehráli, ale obránci hostů byli opět včas na správném místě.

17

Domácí předvedli ve vápně soupeře zajímavý závar. Přihrávka na malé vápno ale byla na poslední chvíli odvrácena.

16

Domácí si přihrávají po levé straně. Prostějov má ale tento prostor velmi dobře pokrytý.

15

Kokorovičovi se pokus o dlouhé přenesení hry moc nevyvedl. Prostějov to vzápětí zkoušel rychlým protiútokem, ale za půlící čáru se nedostal.

14

V prvních čtrnácti minutách jsme žádnou vážnější šanci neviděli. Vyšehrad se snaží více držet balón, ale ve finální fázi zatím moc nebezpečný není.

14

Centr Matěje Biolka přesný nebyl. Následný odkop domácích ale zamířil až za postranní čáru.

12

Hra se trochu uklidnila. Domácí si přihrávají na své polovině.

11

Stejný počin musel u opačné brány předvést i Filip Mucha. Hostující brankář míč odkopl do autu. Nyní sledujeme pasáž hry, ve které se oba týmy snaží převážně nakopávat.

10

Dočekal musel po hostující přihrávce za obranu včas vystartovat ze své brány. To se mu povedlo, ale také Prostějov nyní ukázal své ofenzivní choutky.

9

Vyšehradský tým teď zastavila nepřesnost na půlící čáře. Prostějov se tak zadarmo dostává k míči.

8

Lubomír Machynek si na pravém křídle nedokázal zpracovat těžkou přihrávku. Balón doputoval do autu a vhazování se ujímají domácí.

6

Jan Vejvar si dělal prostor ve vápně Prostějova, ale k přesné přihrávce se nedostal. Domácí zatím mají územní převahu.

6

Patrik Slaměna si zpracovával míč v ofsajdu. K rozehrávce se tak opět dostane domácí celek.

5

Petr Dočekal musel likvidovat první nebezpečnou ránu hostů, která mířila na bránu ze střední vzdálenosti.

4

Vyšehrad si dlouho přihrával na polovině hostů a vykombinoval se do celkem zajímavé pozice k centru. Laňka ale nenačechral následný pas přesně a balón skončil v zámezí.

3

Laňkův centr si ve vápně hledal Suchan, ale obránce hostů byl u míče rychleji. Prostějov se posléze ubránil odkopem.

2

Jan Vejvar si nabíhal za obranu, ale těžkou přihrávku si zpracovat nedokázal. Vyšehrad se zmocnil míče a nyní kombinuje na středu hrací plochy.

1

Kevin Kokorovič nakopl míč směrem dopředu, kde však žádný z domácích hráčů nestál. K balónu se poprvé dostane i Prostějov.

1

Oba celky už vchází na hrací plochu. Prostějov nastupuje v dresech zelených, zatímco domácí Vyšehrad bude hrát v modrých barvách.

FC Slavoj Vyšehrad: Dočekal – Kodr, Kokorović, T. Jablonský – Laňka, M. Černý (C), Suchan, Alexandr, Drobílek – Zinhasović, Vejvar.
Náhradníci: Babka – V. Mareš, Pouček, Daniel Kozel, Švejdík, Šandera.

1. SK Prostějov: Mucha – Stříž, Bialek, Schuster (C), Machynek – Zapletal, Slaměna, Pernackyj, Biolek, Dittmer – Lutonský.
Náhradníci: Bréda – Ircing, Kovář, Sedláček.

Rozhodčí: Černý – Podaný, Batík.

SK SLAVOJ VYŠEHRAD

Pražané už sestoupit nemohou. Nováček 2. ligy si připsal nejlepší sezonu v historii, jelikož při své první účasti v druhé nejvyšší soutěži sestoupil. Slavoj dosud získal 30 bodů a drží se na třinácté příčce. V sezoně celkem osmkrát zvítězil, šestkrát remizoval a porážek si připsal 15. Předešlé zápasy se Vyšehradu moc nepovedly, naposledy totiž zvítězil ve 23. kole s Hradcem Králové. Od té doby remizoval s Varnsdorfem, Žižkovem a Vlašimí, ale také třikrát padl poměrně vysokým rozdílem s Jihlavou, Brnem a Pardubicemi. Právě s čerstvým postupujícím do nejvyšší sezoně se utkal naposledy, ve východních Čechách ale prohrál 1:4. Nejlepším střelcem týmu je talentovaný Tomáš Čvančara, jenž nastřílel 13 branek. Jednoznačně nejvytíženějším hráčem týmu je brankář Martin Otáhal. Z hráčů v poli více než 2000 minut v sezoně odehrál obránce Vojtěch Šandera a útočník Lukáš Pouček.

1. SK PROSTĚJOV

Prostějovští fotbalisté pobývají na deváté příčce, v posledním kole si ale mohou polepšit na místo osmé. Svěřenci kouče Pavla Šustra si v letošní sezoně připsali 8 výher, 11 remíz a 10 porážek. V posledních třech kolech uhráli 4 body navzdory tomu, že proti nim stáli soupeři ze špičky druhé ligy. Na domácí výhru s Hradcem Králové nenavázali, jelikož ve 28. kole padli 2:3 v Jihlavě. V předešlém duelu ale remizovali 0:0 se Zbrojovkou Brno, která tehdy měla ještě teoretickou šanci na přímý postup do ligy. Nejlepšími prostějovskými střelci jsou pětigóloví Jan Koudelka a Jakub Rolinc. Nejvíce minut odehráli Aleš Schuster s Milanem Lutonským. Jejich celkové vytížení v této sezoně čítá více než 2200 odehraných minut.

Přeji příjemný úterní podvečer při sledování textového přenosu z posledního kola FNL. Fotbalisté FC Slavoj Vyšehrad dnes přivítají 1. SK Prostějov. Utkání začíná v 18:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.