Pardubičtí fotbalisté přebírají pod improvizovanou slavobránou pohár pro vítěze FORTUNA:Národní Ligy 2019/2020. Historický ročník, v němž po 51 letech vybojovali nejvyšší soutěž, zakončili první jarní porážkou na Žižkově, když dvoubrankový náskok domácích po proměněné penaltě Igora Súkenníka dokázal pouze zkorigovat zblízka Brazilec Cadu.
Pražané v konečné tabulce přeskočili Jihlavu a polepšili si na konečné páté místo, takže i z jejich strany panuje s karanténou poznamenaným ročníkem spokojenost.
Pro dnešek i celou sezónu je to ode mě vše, FNL se opět rozběhne v druhé polovině srpna a budu se těšit opět na počtenou!

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 15:16.

Halgoš
88. min Řezáč
Súkenník
Nešický
65. min Zeman
7 Diviš
Diviš
73. min Egidio
Szotkowski
46. min Batioja
17 Bazal
Bazal
46. min Nabijev

Sláma
78. min Zukal
23 Surzyn
Surzyn
Hlavatý
20 Cadu
Cadu
65. min Zifčák
17 Selnar
Selnar
46. min Lee
Šplíchal
65. min Miker
Pfeifer
65. min Solil

90+1

Luboš Tusjak z přímého kopu z pravé strany nastřelil pouze dvoučlennou modrou zeď.

90

Druhý poločas bude nastaven o pouhou minutu.

90

Urbanec vyvezl míč a vynutil si nedovolený zákrok, s rozehráním nebudou viktoriáni příliš spěchat.

89

Po rychle vhozeném autu nedaleko rohového praporku si vítězové druholigové sezóny znovu nepohlídali ofsajd.

88

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Filip Halgoš, přichází Michal Řezáč.

87

Čihákův nákop přeletěl hlavy jeho spoluhráčů a končí za hranicí hřiště.

85

Dnešní utkání sleduje 812 diváků.

84

Radost z vyrovnání netrvala dlouho. Hlavatého centr usměrnil zblízka do sítě Jiří Miker (FK Pardubice), jenže gólu dosáhl rukou a rozhodčí Proske mu uděluje žlutou kartu.

83

Nabijev zezadu srazil Hlavatého a chystá se zajímavá standardka Pardubic.

82

Solilův střelecký pokus z dálky přeletěl i ochrannou síť a moc nechybělo, aby skončil za plotem pardubického sektoru.

81

Hosté potřebují vyrovnat, Letáček už se vysouvá na post libera a rozehrávku zvládl navzdory uklouznutí.

80

Domácí Zeman zbrzdil nadějný brejk přihrávkou za paty.

78

Naposledy střídají Pardubice: Jiří Sláma si jde odpočinout, na jeho post nastupuje Lukáš Zukal.

78

Z rohu pokutového území vypálil Luboš Tusjak, jenže při střele podklouzl a tak jí nemohl dát žádoucí směr.

77

Kromě soubojů na hřišti se činí i oba kotle, sezóna se dohrává s omezeným počtem přítomných ve výborné fotbalové atmosféře.

75

Závar v žižkovském území vyvolal šikovný I Song-hjuk, brankář Hrubeš musel do skluzu a přítrž nebezpečí učinil útočný faul na Batioju.

74

Rohový kop viktoriánů uklízí do bezpečí hlavou Surzyn.

73

Střídání v mužstvu Viktorie Žižkov: za potlesku tribun odchází autor vedoucího gólu Jaroslav Diviš, kterého nahradí Felipe Egidio.

72

Zápas má v těchto chvílích grády. Divišův centr odvrací patou Toml a odražený míč napálil pod břevno Ondřej Žežulka. Pardubický brankář jeho bombu vytahuje na roh.

71

A vzápětí registrujeme střelu na protějším konci stadiónu. Tischler však z velkého vápna mířil značně nepřesně.

71

Do kontru utekl osamocený Filip Halgoš, jeho křížnou střelu kryje nadvakrát Jiří Letáček.

70

Východočeši presinkem získali míč a přízemní kombinací na jeden dotek si připravili zajímavý tlak. Po Hlavatého prostrčení centroval Solil, naštěstí pro Viktorii přizvedl míč hlavou do bezpečí Březina.

68

Hrubešův daleký výkop sbírá jeho protějšek Letáček.

67

Mikerův driblink nakonec domácí s potížemi zastavují na hranici velkého vápna.

66

Pardubická střela z dálky se stala suvenýrem pro vlajkonoše hostů.

65

Střídá též Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Aleš Nešický, opačným směrem jde Tadeáš Zeman.

65

Hned trojnásobné střídání v mužstvu Pardubic: ze hřiště odcházejí Carlos Eduardo Lopes Cruz „Cadu", Martin Šplíchal a Lukáš Pfeifer, nastupují Pavel Zifčák, Jiří Miker a Tomáš Solil.

63

Pardubice právě vstřelily branku!
Derniéra dostává potřebnou šťávu. I Song-hjuk na sebe nalákal obránce a prostrčil míč do běhu volnému Surzynovi a jeho centr usměrnil z malého vápna k tyči Carlos Eduardo Lopes Cruz "CADU".

61

Na opačné straně nahrál I Sang-hjuk pouze na kopačky domácího kapitána Súkenníka.

60

Tak dlouho motal protivníkům hlavy Aleš Nešický, až se sám ukličkoval.

59

Urbancův pokus prostrčit míč do šestnáctky fotbalisté z města perníku vystihli a zakopávají do autu.

57

Přetažený centr z levé strany posílá Hlavatý hlavou těsně vedle. Hrubeš se proletěl vzduchem jen z cvičných důvodů.

56

Po střetu se Slámou u postranní čáry zůstává ležet na trávníku v nefotbalové pozici domácí Urbanec, kterého kromě soupeře poznamenal ještě reklamní panel.

53

Žižkov právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu se štěstím skóruje IGOR SÚKENNÍK. Brankář Letáček uhodl směr střely a sáhl si.

53

Farid Nabijev zblízka trefil ruku Filipa Čiháka a sudí Zbyněk Proske neváhal ani vteřinku s nařízením pokutového kopu pro Viktorii!

52

Začátek druhého poločasu je hodně neurovnaný a rozkouskovaný.

50

Domácí Nešický napřáhl k tvrdé střele z dobrých 30 metrů, trefuje pouze záda jednoho z protihráčů.

48

Centr jihokorejské posily Pardubic do vápna nakonec i vzhledem k absenci soupeřových útočníků žižkovská obrana dokázala zpaficikovat.

46

Do druhé půle vyrukovala obě mužstva se změnami: v sestavě Viktorie Žižkov se neobjevuje Marek Szotkowski ani Josef Bazal, místo nich přicházejí Augusto Batioja a Farid Nabijev.
Pardubice střídaly jednou: v kabině zůstal Jakub Selnar, nastupuje Sang-hjuk I.

46

Jistý vítěz druhé fotbalové ligy je po poločase blíže první jarní porážce, když jediný gól dal už v úvodní čtvrthodině zblízka Jaroslav Diviš.
Před přestávkou vychytal dvě velké šance hostujícího Šplíchala žižkovský brankář Hrubeš a tak jdou do šaten s náskokem v zádech viktoriáni.
Těm hraje do karet i průběžný výsledek z Jihlavy, která prohrává 0:2 s Ústím a to by pro Žižkov znamenalo posun na konečné páté místo.

Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 4:3, střely mimo 1:5, rohy 4:3, fauly 12:7, ofsajdy 0:4.

45+1

45+1

A v ní posílal míč stříleným centrem po zemi Carlos Eduardo Lopez Cruz alias Cadu. Pro Hrubeše nebylo těžké si míč pokrýt.

45

Zbyněk Proske nastavuje poločas o jednu minutu.

45

Přímý kop z pravé strany letí do Letáčkových rukavic.

44

V žižkovské šestnáctce se uskutečnil souboj jeden na jednoho – Jakub Selnar versus Luboš Tusjak. Hostující útočník se přes domácího beka prodral ke střele z otočky, ta mu však sjela po šajtli vysoko nad.

43

K hlavičce se po rohu ze skrumáže prosadil Martin Toml, těsně střežený ji namířil několik metrů vedle.

42

Šplíchal vracel míč z vápna Slámovi, o koleno domácího Diviše získává pro Pardubice roh.

40

Znovu fantastický a dokonce dvojitý zákrok Karla Hrubeše proti Šplíchalovi! Pardubický hrot zakončoval ze dvou metrů po skvělém centru Jiřího Slámy hrudí k tyči, pak dorážel z úhlu, ale ani takto nepřekonal slávistického odchovance.

39

Diviš narýsoval mezi čtveřicí pardubických fotbalistů nádhernou křížnou přihrávku Nešickému, který v ideální palebné pozici zakončuje po zemi nepříliš razantně a Letáček ukryl míč na čáře pod tělem.

38

Karel Hrubeš vyrazil daleko mimo svůj výběh vstříc Selnarovi, který se řítil na jeho bránu. U míče byl dříve a odkopává na uzavřenou vedlejší tribunu.

37

Trestný kop Východočechů končí již čtvrtým odmávaným ofsajdem.

34

Žlutou kartu obdržel Michal Hlavatý (FK Pardubice).
Zatím z žádné standardky nevzniklo nebezpečí a pardubický roh nebyl výjimkou. Stejně jako před chvílí domácí zastavují i hosté brejk nedovoleně.

33

První vyložená šance vítěze druhé ligy! Jakub Selnar odcentroval od koncové čáry na bližší tyč, kde zasáhl halfvolej pěknou šajtlí Martin Šplíchal. Žižkovský brankář Karel Hrubeš předvedl skvělý postřeh a vyškrabuje na roh.

32

Bazalův slabý pokus placírkou zpoza šestnáctky nemohl Letáčka vystrašit.

31

Kdo čekal bezstarostnou exhibici, musí být trošku zklamán. Utkání je zatím chudé na šance i zajímavé okamžiky.

29

Za obranou Pražanů se znovu zapomněl Pfeifer.

28

Žlutou kartu dostává Aleš Nešický (Viktoria Žižkov). Roh domácím nevyšel a taktickým faulem hasili hrozící brejk.

27

Jaroslav Diviš vypíchl Slámovi míč, ten se přes Nešického dostal k Szotkowskému a jeho zastavují hosté za cenu čtvrtého rohového kopu.

26

Luboš Tusjak vytloukl bloky o hostujícího Selnara a odkopává se od žižkovské brány.

24

Cadu ideálně načasoval přihrávku za obranu rozběhnutému Pfeiferovi, který však po chvilce váhání přihrává do vápna na kopačky domácího kapitána Súkenníka.

23

Jiří Letáček je v pořádku a už se zapojil do rozehrávky po Tomlově malé domů.

21

Halgošův přímý kop vyboxoval Letáček, který byl navíc atakován v rozporu s pravidly a před pardubickou bránu spěchají lékař a masér.

20

Žlutou kartu dostává Jiří Sláma (FK Pardubice).

19

Na levačku si připravil míč nejlepší hráč letošního ročníku F:NL Michal Hlavatý, z 22 metrů ale přestřeluje.

18

Pražané rychle vhodili aut, Jaroslav Diviš pak centruje jen do koše hostujícímu brankáři.

18

V metrovém ofsajdu si přebíral míč Lukáš Pfeifer.

15

Z velké dálky vypálil přímo do Letáčkovy náruče David Březina.

15

Pardubickou akci po Pfeiferově patičce zhatil ofsajd.

13

Před bránou se nejlépe zorientoval JAROSLAV DIVIŠ a zblízka napnul síť za bezmocným Letáčkem.

12

Znovu nedotažené přečíslení Viktorie. Szotkowski posunul do běhu Bazalovi, který se ale jeden na jednoho nakonec neprosadil.

10

Odražený míč poslal zpoza šestnáctky vysoko nad bránu Aleš Nešický.

9

Divišův střílený centr srazili borci v modrém na třetí roh.

7

Sláma hezky zakombinoval na levé straně s Pfeiferem, na malé vápno vletěl Cadu a bez přípravy pálí vysoko nad. V žižkovském kotli to jen zašumělo.

6

Hlavatý našel centrem jen strážce bližší žižkovské tyče Diviše.

6

Couvající Březina odkopává v tísni přízemní přihrávku za čáru a roh se koná na opačné straně.

5

Pardubice se ubránily i druhému rohu a přenášejí hru na útočnou polovinu.

4

Další Tomlův kiks, tentokrát promáchl skluz a pustil za sebou do šance Jaroslava Diviše. Parťáka z obrany podržel Čihák, který zablokoval jeho dělovku z úhlu opět skluzem na roh.

3

Kapitán hostů Toml mizernou rozehrávkou nalil Urbancovi, který založil další rychlý brejk Viktorky a skluz jednoho z obránců v poslední chvíli přesměroval akci na roh.

1

Hosté nechali otevřená zadní vrátka a Bazal vysunul do slibného sóla Szotkowského. Ten však nepředvedl zrovna ukázkovou míčovou techniku a při kličce mu míč utekl k brankáři Pardubic.

1

Pardubičtí fotbalisté nastoupili v modrých dresech, Viktoria Žižkov bude v tradičních červenobíle pruhovaných v první půli útočit směrem na kotel hostů.

Z Pardubic přijela podpořit hosty asi stovka fanoušků, kteří si čekání na úvodní výkop zpestřují pokřikem „My jsme stejně prvoligoví".

Ve slunečném červencovém odpoledni pořadatelé několik minut před zápasem kropí hrací plochu, obě mužstva se již po rozcvičce odebrala k předzápasové poradě do šaten.
Pardubický trenér Jaroslav Novotný posílá do hry velmi mladou sestavu, nejstaršímu kapitánu Martinu Tomlovi je 24 let.
Nejvýraznější změnou na straně Žižkova je brankářský post, kde letošního krále vychytaných nul Milana Švengera nahradil Karel Hrubeš.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Urbanec, Březina, Žežulka, Tusjak – Halgoš, Súkenník, Nešický – Diviš, Szotkowski, Bazal.
Náhradníci: Švenger – Zeman, Dudl, Řezáč, Egidio, Batioja, Nabijev.

FK Pardubice: Letáček – Čihák, Tischler, Toml, Sláma – Surzyn, Hlavatý, Cadu – Selnar, Šplíchal, Pfeifer.
Náhradníci: Šmíd – Prosek, Zukal, Solil, I, Miker, Zifčák.

Rozhodčí: Proske – Flimmel, Matoušek.

Z posledních pěti duelů získala Viktoria proti dnešnímu soupeři pouhý bod.
V otevíracím kole letošního ročníku zvítězily Pardubice doma stejně jako před rokem 2:1 (29. Čelůstka, 43. vlastní Gil – 78. Březina).
V paměti fanoušků je loňská divoká přestřelka na Žižkově, v níž domácí ztratili vedení 3:1 a na konečných 4:4 vyrovnávali z penalty v nastaveném čase.

Viktoria Žižkov (14-4-11, 43:39, 46 bodů, 6. místo) naopak v závěru dobře rozehraného ročníku ztratila formu a barážovou bronzovou příčku neudržela. Z posledních pěti kol dala jen jeden gól, jímž zmírnila debakl 1:6 v Brně, a získala dva body za bezbrankové remízy.
Před věrnými fanoušky by se viktoriáni rádi rozloučili vítězstvím nad jistým postupujícím, které by jim v konečné tabulce mohlo přinést posun na páté místo, pokud by zároveň Jihlava prohrála s Ústím nad Labem.
Žižkovský Milan Švenger vládne druholigovému pořadí brankářů s čistým kontem, nasbíral již 10 nul a již nemůže být překonán.
Nejlepší střelci: 6 – Batioja, Súkenník, 5 – Diviš.

Hezký podvečer! Fanoušci druholigového fotbalu zavítají v úterý na poslední kolo soutěže, která má až na druhého sestupujícího všechny tajenky vyřešené.
Fotbalisté FK Pardubice (22-4-3, 54:17, 70 bodů, 1. místo) si v sobotu po více než půl století vybojovali návrat do nejvyšší soutěže vítězstvím 4:1 nad Slavojem Vyšehrad. Východočeši zažívají famózní jaro, v němž až na dva nerozhodné výsledky vše vyhráli, a mají nedostižný náskok na druhou Zbrojovku Brno. V posledním kole zřejmě dostanou příležitost předvést své umění i hráči z lavičky.
Tahoun pardubické zálohy Michal Hlavatý byl na ligovém galavečeru oceněn jako nejlepší hráč sezóny a v závěrečném kole může zaútočit na trůn krále střelců. V pořadí ztrácí jen jeden gól na jihlavského Stanislava Klobásu.
Také ocenění trenéra roku ve F:NL putovalo do Pardubic, stal se jím Jiří Krejčí.