Vysočina získala doma tři body, i když dvakrát v zápase prohrávala. V prvním poločase poslal hosty do vedení Michal Zapletal. Domácí do druhé půlky nastoupili aktivněji a dočkali se vyrovnání z kopačky Stanislava Klobásy. Vysočina i nadále byla lepším celkem, ale byli to hosté kteří šli znovu do vedení, když se po pár minutách pobytu na hřišti prosadil Bronislav Stáňa. Vysočina srovnala podruhé krok, když pokutový kop proměnil Rajmund Mikuš. Domácí následně dokázali otočit na konečných 3:2, když se prosadil Adam Ritter.

90+4

90+4

Hosté rozehráli rohový kop z pravé strany, ale k ohrožení branky se nedostali a více šancí už mít nebudou.

FC Vysočina Jihlava(4-2-3-1)

13 Lancman
Lancman
14 Svoboda
Svoboda
69. min Javůrek
Křišťál
Pojezný
46. min Diouf
Zoubele
69. min Ritter
10 Smejkal
Smejkal
46. min Rezek
Klobása
83. min Koubek

1. SK Prostějov(4-4-2)

1 Mucha
Mucha
Stříž
85. min Lachman
Schuster
Machynek
Lutonský
Zapletal
Slaměna
Pernackyj
85. min Ircing
12 Šteigl
Šteigl
68. min Kovář
99 Píchal
Píchal
58. min Stáňa

90+3

Jan Koudelka se postavil k rozehrání, ale ve vápně nejvýše vyskočil Waly Diouf. A bude tu ještě roh por hosty.

90+3

Prostějov bude zahrávat standardní situaci. Do vápna zamířil i gólman Filip Mucha.

90+2

Záhy se ale faulem provinili domácí a dlouhým nákopem poslal míč na útočnou polovinu gólman Mucha.

90+1

Na útočné polovině byl faulován Jan Javůrek a domácí zůstanou u míče.

90

Druhý poločas bude o tři minuty delší.

90

Jakub Rezek trefil jen boční síť.

90

Na opačné straně zkoušel pozornost Lancmana Patrik Slaměna, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

89

Matěji Koubkovi moc nechybělo, aby mohl navýšit náskok svých barev.

88

Žlutou kartu dostává Petr Kovář (1. SK Prostějov).

87

Domácí se na polovině hřiště provinili faulem. Prostějov zůstane u míče.

85

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Stříž, přichází Václav Lachman.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Olexandr Pernackyj, přichází Daniel Ircing.

84

V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Michal Stříž a bude muset být ošetřen.

83

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Matěj Koubek.

81

Jihlava právě vstřelila branku!
Zpoza hranice velkého vápna se dostal ke střele ADAM RITTER a na jeho pokus neměl Filip Mucha nárok.

Dnešní utkání sleduje 549 diváků.

80

Žlutou kartu dostává Waly Diouf (FC Vysočina Jihlava).

78

Přihrávka Jana Fortelného na Rajmunda Mikuše byla příliš dlouhá.

77

Žlutou kartu dostává Jan Koudelka (1. SK Prostějov).

75

Hlavní rozhodčí po faulu ve vápně na Adama Rittera nařídil pokutový kop. K jeho odehrání se postavil RAJMUND MIKUŠ a i když Filip Mucha vystihl směr, tak tento balón neměl možnost zasáhnout.

73

Z pravé strany rozehrál rohový kop Rajmund Mikuš a krátce po něm i Filip Novotný, ale k ohrožení branky nedošlo.

72

Centr do vápna z levé strany v podání Michala Stříže se do hřiště nevešel.

71

Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Koudelka, obrana Vysočiny byla nakonec pozorná.

70

Hosté budou zahrávat rhový kop, i když se hráči Vysočiny hodně diví.

69

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Adam Ritter.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Svoboda, přichází Jan Javůrek.

68

V témže čase rozhodčí nařídil další pauzu na osvěžení.

68

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Šteigl, přichází Petr Kovář.

67

Rajmund Mikuš se snažil na pravé straně oslovit nabíhajícího Tomáše Svobodu, ale pro něj byl míč příliš dlouhý.

66

Rajmund Mikuš se snažil něco ve vápně vymyslet, ale přes obranu Prostějova se k přihrávce nedostal.

64

Prostějov právě vstřelil branku!
Domácí vyrobili na své útočné polovině chybu, Vojtěch Křišťál nestačil Janu Koudelkovi, který viděl nabíhajícího BRONISLAVU STÁŇU, pro kterého již nebyl problém trefit odkrytou bránu.

62

Na hranici velkého vápna si míč ke střele chystal Jan Koudelka, ale Vojtěch Křišťál ho ke střele nepustil.

60

Na opačné straně to zkoušel Jan Koudelka, ale jeho pokus šel nad bránu.

59

Tomáš Svoboda dával pod sebe na Jana Fortelného, po jeho technické střele se musel gólman Mucha proletět, aby jeho pokus lapil.

58

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Bronislav Stáňa.

58

Žlutou kartu dostává David Píchal (1. SK Prostějov).

58

Rajmund Mikuš posílal z pravé strany centr do vápna, ale obrana Prostějova zasáhla před Zoubelem včas.

57

Domácí po vyrovnání i nadále hýří aktivitou a snaží se hostím zasadit druhý úder.

56

Z levé strany ale rozehrál rohový kop Rajmund Mikuš a domácí u míče zůstanou.

55

Z pravé strany rozehrál rohový kop Filip Novotný. Bude mít další možnost na opačné straně.

55

Rajmud Mikuš vybooval po své barvy rohový kop.

54

Z pravé strany prověřil pozornost Michala Lancmana Jan Šteigl. Gólman Vysočiny se překvapit nenechal.

53

Ve vápně si snažil zpracovat míč Stanislav Klobása, ale balón mu odskočil.

53

Z pravé strany rozehrál rohový kop Rajmund Mikuš, ale obrana Prostějova byla pozorná.

52

Centr Tomáše Svobody z pravé strany nenašel Stanislava Klobásu.

50

Domácí se provinili na své obranné polovině faulem, u míče zůstane Prostějov.

49

Z levé strany rozehrál rohový kop Rajmund Mikuš, ve vápně si našel míč STANISLAV KLOBÁSA a srovnává stav na 1:1

48

Do šance se dral Jakub Rezek, ale jeho pokus byl zblokován na roh.

47

Tentokráte již letěl centr z kopačky Jana Koudelky do vápna, ale obrana Vysočiny byla pozorná.

47

Patrik Slaměna rozehrál nakrátko rohový kop Janem Koudelkou, ale rozehrávka druhého jmenovaného byla zbokována. Ale spolupráci si bou moci zopakovat neb hosté budou zahrávat další roh.

46

Druhý poločas rozehráli hosté z Prostějova.

46

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Karel Pojezný, přichází Waly Diouf.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Jakub Rezek.

46

První poločas je v Jihlavě minulostí. A po něm vedou hosté z Prostějova. Domácí měli sice několik nadějných přílěžitostí ať už Stanislav Klobása, Rajmund Mikuš či Tomáš Smejkal. Ale nic z toho se neujalo, a tak se na opačné straně dostal do tří šancí krátce po sobě Michal Zapletal a tu poslední se mu podařilo přetavit v gól. Poté byli hosté aktivnější, ale další branku jsme prozatím neviděli.

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

45+1

45

První poločas bude o minutu delší.

44

Jan Fortelný se snažil oslovit na pravé straně své spoluhráče. Jeho pas ale nebyl přesný.

44

Jan Fortelný při zpracování míče zahrál rukou. U míče tak bude Prostějov.

42

Zpoza hranice velkého vápna prověřil pozornost Filipa Muchy Tomáš Smejakl, gólman hostí se překvapit nenechal.

42

Z hranice malého vápna překopl v pádu bránu David Píchal.

40

Z nějakých třiceti metrů se ke střele odhodlal Patrik Slaměna, ale jeho pokus šel nad bránu.

39

Za míčem se dral Tomáš Smejkal, ale pro hosty do bezpečí jej poslal Aleš Schuster.

37

Filip Novotný rozehrál rohový kop na Matúše Lacka, který poslal do vápna ale dlouhý centr a své spoluhráče spíše zahnal.

35

Z pravé strany rozehrál rohový kop Filip Novotný, ale obrana Prostějova byla pozorná.

34

Tentokráte to MICHAL ZAPLETAL zkusil hlavu k levé tyči Michala Lancmana a gólman domácích neměl nárok.

33

Zpoza velkého vápna se ke střele dostal opět Michal Zapletal, ale gólman Lancman se překvapit nenechal.

32

Hosté rozehráli rohový kop z levé strany, ale obrana Vysočina byla pozorná.

32

Ve vápně se dostal ke střele Michal Zapletal, jeho pokus vyrazil Michal Lancman na roh.

31

K odraženému míči se dostal Stanislav Klobása a z hranice malého vápna poslal míč vysoko nad.

28

Rozhodčí nařídil občerstovací pauzu.

27

David Píchal se dostal ke střele z levé strany vápna, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

24

Prostějov vhazoval u svého rohového praporku na levé straně, ale k míči se záhy dostala Vysočina. Rajmund Mikuš se ale přes dva hráče nedostal.

22

Domácí si nyní poradili, Jan Fortelný byl u míče dříve než dorážející útočník Prostějova.

21

V souboji o míč si Píchal pomohl na Pojezném faulem. Míč do hry pošle gólman Lancman.

20

Patrik Slaměna rozehrál z pravé strany rohový kop, ale obrana Vysočiny si s jeho centrem poradila.

18

Z levé strany rozehrála Vysočina rohový kop, TOmáš Smejakl přiťukl na Filipa Novotného, jehož centr si zpracoval Rajmudn Mikuš, přihrál na Matúše Lacka, ale jeho střela zpoza vápna se mezi tři tyče nevešla.

17

Jan Fortelný si naběhl na pravou stranu a vystřelil na vzdálenější tyč. Jeho pokus ale přesný nebyl.

15

Rajmund Mikuš mohl po rychlé akci Vysočiny zakončovat do odkryté brány, ale poslal po zemi pomalý míč a obránce Prostějova jej doběhl.

14

Jan Šteigl na polovině hřiště fauoval Karla Pojezného. Rozehrávat tak bude Vysočina.

11

Jan Koudelka rozehrál rohový kop z levé strany, ale obrana Vsočiny byla pozorná a hosté se do zakončení nedostali.

10

Filip Novotný se snažil oslovit Stanislava Klobásu, ale přihrávka na něj nebyla přesná.

9

Tomáš Smejkal odcentroval, ve vápně si na hlavičku naběhl Lukáš Zoubele a po něm Stanislav Klobása dostal míč do brány. Ale hlavní rozhodčí odpískal ofsajd.

8

Zpoza velkého vápna se dostal ke střele Jan Šteigl. Michal Lancman musel na zem, aby jeho pokus lapil.

5

Do vápna se dral Jan Šteigl, ale k ohrožení branky se nedostal neb mu podjely nohy a skončil na zemi.

4

Tomáš Smejkal se po levé straně do vápna nedostal, poblíž rohového praporku tak budou vhazovat hosté.

4

Michal Lancman byl u míče dříve než Michal Zapletal.

3

Do vápna se snažil odcentrovat Pernackyj, ale jeho pokus nebyl pro spoluhráče přesný a míč poslal hlavou do náruče gólmana Lancmana Tomáš Svoboda.

1

Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal. Ve vápně sice hlavičkoval Lukáš Zoubele, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

1

Duel rozehrála domácí Vysočina, která nastupuje v modré kombinaci dresů. Prostějov pak v zeleno černé.

1

Všichni katéři jsou na hrací ploše a po uctění minuty ticha za zemřelého Mariána Čišovského může duel začít.

Trenér Pavel Šustr udělal oproti zápasu s Hradcem Králové dvě změny. Nehrají Biolek a Bialek. Místo nich Machynek a Lutonský. Vysočina učinila tři změny. Nehrají Diouf, Javůrek a Shudeiwa. Místo nich nastupují Křišťál, Novotný a Smejkal.

Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin.

FC Vysočina Jihlava: Lancman – T. Svoboda, Křišťál, Pojezný, F. Novotný – Fortelný, Lacko – Mikuš, Zoubele (C), Smejkal – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Diouf, Koubek, Jakub Rezek, Dau, Javůrek, Ritter.

1. SK Prostějov: Mucha – Stříž, Schuster, Machynek, Lutonský – Zapletal, Slaměna, Pernackyj, Šteigl – Píchal, Koudelka (C).
Náhradníci: Bréda – Ircing, Stáňa, Kovář, Lachman.

Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Klupák.

Třicet dva minut do začátku duelu a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

„Po vypjaté bitvě s Pardubicemi registrujeme několik zranění, tudíž ke korekcím v základní jedenáctce určitě dojde,“ řekl pro web fcvysocina.cz ke složení sestavy Josef Mucha.

„Určitá proměna herního stylu tam nastala. Hrají daleko více kombinačně, snaží se o konstruktivní rozehrávku. Vychází z toho zajímavější a pohlednější fotbal, než v předchozím období. Je otázkou, v jakém složení se v sobotu při současném kolotoči utkání představí. Kvůli kartám jim budou scházet Biolek a Bialek, zraněné jsou velezkušené opory Polák a Kroupa. Mezi nosné hráče náleží stoper Schuster nebo ofenzivní záložník Koudelka, který dává hodně branek,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent Josef Mucha, jehož syn právě hají branku soupeře.

Obe celky se naposledy utkaly 2. listopadu v rámci 14. kola. DOmácí v něm šli v 54. minutě do vedení, když se prosadil Slaměna. O dělbu bodů se postaral v 78. minutě Koubek. Oba celky si tak po rmíze 1:1 připsaly do tabulky bod. Duel skončil předčasně pro Tijaniho, jenž v 88. minutě uviděl červenou kartu.

Prostějov nastoupil v této sestavě: Bréda – Janíček, Sus, Schuster – Pašek – Koudelka (90+1. Pernackyj), Polák (C), Biolek, Lutonský – Slaměna (90+4. Šteigl), Rolinc (58. Kroupa)

Vysočina poté nastoupila v tomto složení: Vejmola – Novotný, Tlustý, Tijani, Javůrek (79. Rezek) – Vaculík, Lacko – Zoubele, Fortelný, Smejkal (60. Mikuš) – Jawo (66. Koubek).

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Prostějov doma v neděli 28. června přivítal Hradec Králové. Východočeši se dostali do vedení ve 21. minutě, když se prosadil Adam Vlkanova. Ve druhém poločase v 58. minutě srovnal stav Michal Stříž. O šest minut později již domácí vedli, když se trefil David Píchal.

Prostějov nastoupil v této sestavě: Mucha – Biolek, Bialek, Schuster, Stříž – Slaměna, Pernackyj (77. Sus), Zapletal (46. Lutonský) – Koudelka (C) (90+4. Ircing) – Šteigl (46. Stáňa), Píchal (77. Kovář)

Vysočina cestovala v pondělí 29. června do Pardubic. Domácí v 10. minutě vedli již 2:0, když se v 5. minutě prosadil Pavel Černý a právě v minutě 10. Michal Hlavatý. Jihlava se dostala na dostřel v 57. minutě, když Lukáš Zoubele proměnil pokutový kop. Vyrovnat už ale svěřenci Radima Kučery nestihli. Předčasně do kabin musel právě lodivod Vysočiny, když mu hlavní rozhodčí v 87. minutě udělil červenou kartu.

Jihlava nastoupila v této sestavě: Lancman – T. Svoboda, Diouf, Pojezný (19. Křišťál), Javůrek – Fortelný (74. Jakub Rezek), Lacko – Mikuš, Shudeiwa (79. Koubek), Zoubele (C) (74. Smejkal) – Klobása (46. Arroyo)

V rámci 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá šestá Vysočina osmý Prostějov. Hanáci se za 27 odehraných kol radovali z osmi výher a desetkrát jejich duel skončil nerozhodně. Doposud vstřelili třicet branek a třicet šest jich inkasovali. Na svém kontě tak mají třicet čtyři bodů.

Jihlavané také odehráli dvacet sedm duelů, ve dvanácti případech se radovali z vítězství a sedm duelů skončilo nerozhodně. Podařilo se jim vstřelit padesát jedna branek a inkasovali jich třicet devět. Na svém kontě tak mají čtyřicet tři bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.