To je z Brna vše, přeji pěknou sobotu a prodloužený víkend.

Nováček tak na svém hřišti prohrává s Duklou, která ve druhé části prokázala větší kvalitu a troufám si tvrdit, že měla i více sil. Líšeň tak po slibně rozehraném utkání nebere ani bod.

Předposlední domácí utkání Líšně je u konce. Ještě to zkusil z dálky Málek, ale výsledek se už nezměnil. Možná je to pro Líšeň až dost krutý výsledek. V prvním poločase hrála velmi dobře, měla šance a vedla. Jenže ve druhé části se pouze bránila a to se ji vymstilo. Nejprve vyrovnal střídající Fábry a celé utkání nakonec překlopil na stranu hostů Jakab.

Kučera
85. min Chládek
20 Vintr
Vintr
46. min Vasiljev
21 Demeter
Demeter
72. min Matocha
Minařík
68. min Málek
22 Rolinek
Rolinek
85. min Fila

Piroch
68. min Fábry
Souček
86. min Kovaľ
Preisler
86. min Ullman
19 Holík
Holík
85. min Fišl
14 Ayong
Ayong
46. min Hadaščok

90+3

Zikl ve vápně zůstal na zemi, ale faul to nebyl. Dukla kráčí ke třem bodům.

90+2

Další trestný kop domácích, míč propadl až na Jeřábka, který však pálil hodně nepřesně.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

Rada zasahuje před dotírajícím Filou. Následná akce Málka končí v zámezí.

90

Domácí to ještě zkouší dlouhými nákopy. Po jednom z nich se píská faul a bude z toho standardka.

88

Vypadalo to na slibné zakončení, Málkovi chyběl kousek, aby vypálil na Filipa Radu.

86

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Daniel Souček, přichází Róbert Kovaľ.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Ondřej Ullman.

86

Do konce už nezbývá mnoho času, Dukla je stále u míče a Líšeň nemá mnoho sil.

85

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Daniel Fišl.

85

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Filip Chládek.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Adam Fila.

82

Dukla právě vstřelila branku!
Velký obrat je na světě. Domácím evidentně došla šťáva a živější Pražané jsou blízko třem bodům. Po pohledné kombinaci se JOSEF JAKAB dostal až před Halousku a možná i po jeho jemné teči se dokutálel míč do sítě. To je pro Líšeň hodně smolný moment. Vedla 2:1, ale krátce před koncem prohrává 2:3.

79

Líšeň to stále zkouší na brejky, ale Zikl je tam sám a nemá potřebnou podporu.

77

Nepovedený pokus Holíka, který se akrobaticky položil do míče. Halouska rozehrává od své brány.

75

No a Dukla tlačí dál, bod je pro ni určitě málo.

74

Líšni se ve druhém poločase bránění nevyplatilo, možná měla být v útoku víc aktivnější.

73

Žlutou kartu dostává Samuel Dancák (FK Dukla Praha).

72

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Patrik Demeter, přichází Marek Matocha.

71

Je srovnáno. Kouč Skuhravý nasadil na hřiště MARKA FÁBRYHO, který se mu za tři minuty odměnil vyrovnáním. Dukla měla tlak a byla otázka času, kdy udeří. Fábry byl nepokrytý na velkém vápně a Halouska neměl šanci reagovat. Střelu pravděpodobně přes několik těl ani neviděl.

70

Brňané celý druhý poločas prakticky jen brání a čekají na brejky. Jeden málem vyšel, Demeter byl ale v těsném ofsajdu. Jinak by šel sám na bránu.

69

Zikl málem pláchnul s Demeterem do rychlého brejku, ten hosté rychle ukončili.

68

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Jaroslav Málek.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Jiří Piroch, přichází Marek Fábry.

68

Na zeleném pažitu zůstává ležet autor druhé brněnské branky Jakub Kučera. Bude se ošetřovat, hráči zároveň mají možnost občerstvit se.

67

K hlavičce se dostal Doumbia, ale nic složitého pro Halousku, který si v pohodě poradil.

66

Možná teď, to budou hosté zahrávat roh.

65

Je to spíš taková házená, Dukla to zkouší z jednoho křídla, pak z druhého a nic z toho.

64

Líšeň totiž stále dobře brání a nepouští Duklu do zakončení.

63

Dukla se chystá střídat, potřebuje oživit svou hru.

62

Součkův střílený centr neprošel do vápna, každopádně Dukla dál tlačí a Líšeň je pod soustavným tlakem.

60

Máme za sebou hodinu hry, stále se bojuje před líšeňskou bránou. Dukla těžko hledá volné prostory pro kombinační hru.

58

Střídající Hadaščok pálil hodně nepřesně. Dukla je sice ve druhém poločase aktivnější, ale dobře bránící Líšeň ji toho moc nepovoluje.

56

Halouska může odkopávat míč od své brány, Holík se k centru nakonec nedostal.

55

Uvidíme, kolik budou mít hráči sil. Přeci jen je stále velké vedro a hraje se ve vysokém tempu.

54

Martin Zikl ve dvou pološancích, pokaždé mu něco málo chybělo. Rada ale hodně vyčinil své obraně, že nechala dravého útočníka Líšně v poklidu projít.

52

Po něm už se Dukla ubránila. Naopak Halouska znovu musel zakročit po centru Preislera.

51

Na druhé straně zahrozila i Líšeň, která zásluhou Hlavici vybojovala rohový kop.

50

Jakabův tvrdý projektil musel Halouska vyrazit. Hráč Dukly se opřel do míče z dvaceti metrů a nebyl to vůbec špatný pokus.

49

Kučera dostal přes párky, jasný faul a u míče budou domácí.

48

Dukla si chtěl vymodlit penaltu, Holíkův pád ve vápně, ale rozhodčí Hocek neposoudil jako faul.

47

Hned v úvodu druhého poločasu se Rada musel pořádně protáhnout po stříleném pasu Jeřábka.

46

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Karsten Ayong, přichází Vojtěch Hadaščok.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Tomáš Vasiljev.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

Máme tu závěr prvního poločasu, který končí možná překvapivým vedením Líšně, ale řekl bych, že po zásluze. Dukla si dvakrát nepohlídala centry a náběhy za obranu a byla hodně nepozorná v bránění. I když dokázala po gólu Rolinka srovnat, gólem do šatny se znovu dostala do problémů. Byl to Kučera, díky němu mohou Brňané být hodně spokojení.

45+1

45+1

Po rohu přišel faul na Ayonga a tímto momentem pravděpodobně skončí první půle.

45

A v nastavení budou domácí kopat ještě roh.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

44

Líšeň právě vstřelila branku!
A je to gól! Domácím opět vyšla standardka, respektive centr. Marvani se prokombinovali až do zakončení na malé vápno, kde byl na zadní tyči připravený JAKUB KUČERA a podobně jako v prvním případě Rolinek dotlačil míč do Radovy sítě.

43

V závěru poločasu bude domácí tým zahrávat vcelku zajímavou standardku.

42

Faul Mohameda Doumbii, i tentokrát se to obešlo bez karetního trestu.

41

Dukla stále kombinuje na své polovině, zatím však nepřichází nebezpečný centr.

40

Pět minut před koncem poločasu se hraje na útočné polovině týmu z hlavního města.

38

Jeřábek uhájil prostor u brankové čáry před Holíkem, hosté jsou v závěru poločasu aktivnější a častěji na míči.

37

Je srovnáno. Hosté zahrávali rohový kop, na velkém vápně se zjevil neobsazený MOHAMED DOUMBIA a jeho přízemní střela z otočky prošla až za záda brankáře Halousky. Docela smolný gól, ale Pražané se díky zvýšené aktivitě dočkali kýžené odměny.

35

Dukla bude zahrávat další rohový kop, zhruba deset minut před koncem poločasu.

33

Mohamed Doumbia si koledoval o žlutou kartu, nakonec zůstává jen u napomenutí.

32

Na hřišti zůstal chvíli ležet Vintr, ale vypadá to, že bude pokračovat v utkání.

30

Třicet minut hry je za námi, zatím sledujeme vcelku pohledný fotbal, o šance není nouze. Bojovná Líšeň dělá Dukle svým pohybem pořádné problémy.

29

Je tu krátká přestávka, hráči se jdou občerstvit. Přeci jen dnes v Brně panují vysoké teploty.

28

Jakabova střela nebyla vůbec špatná. Zkusil to z otočky a mnoho nechybělo.

27

Líšni dneska jdou výborně kombinace. Rolinek s Bednářem si narazili míč a poté přesným centrem našli hlavičku Patrika Demetera. Jeho možnost ale končí vedle levé Radovy tyče.

26

Halouska bude odkopávat míč od své brány.

25

Hosté se snaží s výsledkem něco udělat a jsou nyní pořádně nebezpeční před svým pokutovým územím.

23

Dukla málem kontrovala, střílený centr nechal Ayong projít až k Halouskovi, který se musel vyšroubovat k horní tyči, aby skákavý míč vytěsnil mimo bránu. Ayong chtěl možná hlavičkovat, ale rozmyslel si to a i přesto z toho byla pěkná polízanice.

21

Je tu první gól zápasu. Z pravé strany se opřel do míče Jeřábek, který přesným centrem za obranu našel MARTINA ROLINKA. Ten nikým neobsazený na zadní tyči nekompromisně uklidil míč do Radovy svatyně. Opět si Pražané nepohlídali nákop za obranu a jsou za to potrestáni.

20

Ale Líšeň nehraje špatně a bojuje o každý míč. Gólman Rada teď musel dávat pozor na dotírajícího Zikla.

19

Zatím sledujeme vyrovnaný první poločas, ve kterém je mírně lepší Dukla.

18

Kapitán Hlavica zvládl těžkou situaci, na poslední chvíli nepustil do akce Tetoura.

17

A byla tu další tutovka pro Duklu. Halouska vyrazil centr z pravé strany jen na hranici velkého vápna, kde byl připraven Mohamed Doumbia, jenže nesrovnal mířidla a míč šel nad bránu.

16

Dukla oplácí stejnou mincí. Ve velké šanci se ocitl Preisler, který dostal míč do náběhu za obranu a jeho přízemní ránu likviduje jistý Halouska.

15

Marvani dál zlobí hostující obranu, která má velké problémy zachytávat centry.

13

Hlediště tuto akci náležitě ocenilo a dál fandí v tuto chvíli nadšeně hrající Líšni.

12

A podívejme se na to. Bednářův parádní centr za obranu proletěl na Martina Zikla, jehož střela z voleje končí těsně vedle pravé Radovy tyče. Obrovská šance domácího týmu.

11

Líšeň se dostala také do hry, nyní kombinuje na své útočné polovině.

10

Následně Halouska pohodově lapil střílený centr Tetoura.

9

Dukla zahrávala první rohový kop zápasu, Holík centr byl však odvrácen.

8

Teď to byl pro změnu Vintr a také Ševčík, kteří si hledali pozici k zakončení, Dukla to zvládla. Kouče Skuhravého je slyšet až k nám na komentátorské stanoviště, moc se mu výkon jeho svěřenců v obraně nepozdával.

6

Zikl neměl potřebnou podporu spoluhráčů, neměl komu přihrát, ke střele se nedostal a ani neodhodlal.

5

Tetour posunul hlavičkou míč na Součka, který upaloval směrem k bráně Halousky, ten ale přečetl hru a odvrátil hrozící nebezpečí.

4

Na druhé straně pálil Karsten Ayong, jeho pokus ale končí na chodidlech obránce Hlavici.

3

Ondřej Vintr dlouho nevěděl co udělá s míčem, nakonec se rozhodl napřáhnout z velké dálky a vůbec se mu jeho pokus nepodařil.

2

U míče jsou stále hosté, kteří se snaží brněnský tým hned v úvodu zatlačit.

1

Do první akce jde hostující Dukla, byl to z levé strany centrující Dominik Preisler, který poslal střílený pas na Halousku. Ten si situaci pohlídal.

1

Hráči obou týmů vstupují na hřiště a budeme se těšit, že uvidíme kvalitní kopanou. Hlediště je solidně zaplněné, hráče čeká pořádná šichta v parném brněnském letním dnu.

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica (C), O. Ševčík, Bednář – Kučera – O. Vintr, Demeter, Minařík, Rolinek – Zikl.
Náhradníci: Vítek – Chládek, T. Machálek, Matocha, Fila, Málek, Vasiljev.

FK Dukla Praha: F. Rada – Dancák, Piroch, Jakab – Kozma, Daniel Tetour (C), Doumbia, D. Souček, Preisler – Lukáš Holík, Ayong.
Náhradníci: M. Hruška – Fábry, Kovaľ, Fišl, Ullman, Hadaščok.

Rozhodčí: Hocek – Blažej, Vaňkát.

Tu poslední si Marvani připsali v minulém kole ve Vítkovicích, kde dlouho vedli, ale nakonec jeli domů po výsledku 2:2. Na výhru čekají svěřenci Milana Valachoviče již čtyři zápasy. Urodila se v Prostějově a byla jedinou v rámci jarní části. Pro domácí je to předposlední duel v letošním ročníku ligy. Doma mají ještě Třinec a končí ve Varnsdorfu.

Pražané mají aktuálně dobrou formu, v posledních čtyřech zápasech pokaždé naplno bodovali. Porazili však papírově slabší soupeře – Sokolov 3:1, Prostějov 3:2, Vítkovice 4:0 a naposledy před domácím publikem na Julisce Chrudim 3:0. Nyní jedou do Líšně, která doma body příliš nerozdává. Na druhou stranu má nejvíc remíz ze všech týmů druhé ligy, a to jedenáct.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes nás v brněnské Líšni čeká zajímavý duel mezi domácími fotbalisty a o postup do baráže bojující Dukly Praha. Zatímco nováček z Brna má jistotu záchrany, kterou si uhrál v podstatě už na podzim, Dukla bojuje o postup do nejvyšší soutěže. Aktuálně je na třetím místě a je velmi blízko baráži. Čtyři body za ní je Vitkorka Žižkov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.