Máme za sebou utkání 36. kola španělské La Ligy, v němž Atlético Madrid potvrdilo roli favorita, na domácím stadiónu porazilo Real Betis nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Ale na vítězství se tedy pořádně nadřelo. Simeoneho družina v první půli musela skousnout dva neuznané góly, nejprve Correova branka neplatila kvůli hře rukou Llorenteho, při druhém gólu byl pro změnu skórující Morata v době Kokeho přihrávky v ofsajdu. Ve druhém poločase navíc přišla další velká komplikace, když byl za hloupý faul na Lorena vyloučen stoper Hermoso.

Avšak ani tato skutečnost Atlety nepoložila a v 74. minutě se dočkali třetího, a zároveň prvního regulérního gólu. Postaral se o něj střídající Diego Costa, který se po centru Carrasca trefil hlavou k levé tyči. Zbývající čtvrthodinovku domácí ubránili bez větších potíží, soupeře k ničemu nepustili.

Mužstvo z hlavního města zaznamenalo velmi důležité vítězství, díky němuž si zajistilo účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Ale stále musí tvrdě bojovat o třetí příčku, neboť čtvrtá Sevilla má o tři body méně a utkání 36. kola teprve před sebou.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:12. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:10.

90+7

Atlético Madrid(4-4-2)

13 Oblak
Oblak
Trippier
42. min Arias
Llorente
55. min Carrasco
5 Partey
Partey
Ñíguez
55. min Vitolo
10 Correa
Correa
61. min Felipe
9 Morata
Morata
55. min Costa

Real Betis(4-3-3 )

13 Martín
Martín
Barragán
69. min Emerson
5 Bartra
Bartra
12 Sidnei
Sidnei
15 Moreno
Moreno
83. min Tello
Rodríguez
Carvalho
70. min Joaquín
Guardado
43. min Pedraza
10 Canales
Canales
16 Loren
Loren
83. min Iglesias

90+6

Je to jasné, Atlético zvítězí! Hosté se ještě v závěrečných vteřinách dostali ke střele na branku, slabá rána Tella k levé tyči byla pro Oblaka snadným soustem.

90+5

Ale zbytečně, hlavní rozhodčí inkriminovaný okamžik s videorozhodčím vůbec nekonzultoval. Betis musí bojovat o vyrovnání férovou cestou.

90+4

Přetažený centr Canalese mířil na Borju Iglesiase. Místo zakončení se španělský forward chytl za obličej, zřejmě signalizuje, že jej soupeř zasáhl loktem.

90+3

Emerson v hlavičkovém souboji zasáhl zezadu do hlavy Diega Costu, za což inkasoval kartu žluté barvy. Útočník ovšem pád pořádně přifilmoval.

90+2

Příliš dlouho váhal Fékir při centru. Ten nakonec zblokoval Vitolo, odražený balón napálil o dobré dva metry nad břevno středopolař Pedraza.

90+1

Nejenže roh získal, on ho navíc ještě zakončil! Diego Costa vlétl mezi dva protihráče a hlavou poslal míč jen kousek vedle levé části brankové konstrukce.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.

89

Zase ten Costa. Hostující stopeři s ním mají obrovské potíže, zatím jediný střelec utkání teď vybojoval další roh a tím pádem i cenné vteřinky.

88

Štěstí vyzkoušel Nabil Fékir. Francouzský fotbalista vystřelil kousek za hranicí šestnáctky a mířil k pravé tyči, avšak Felipe vložil nohu do rány, míč skončil v zámezí.

87

Emerson přišel jako pravý bek, ale po celou dobu pobytu na trávníku připomíná spíše pravé křídlo. Fyzickou kondici má Brazilec vypilovanou skvěle.

86

Kouskování hry pokračuje. Znovu hosté z frustrace sáhli k faulu, nervy povolily Iglesiasovi, španělský forward stáhl k zemi Lodiho.

85

Sergio Canales přenesl hru na Emersona, jenž neváhal a vyslal do pokutového území centr. Iglesias zpracoval míč, avšak přes Savić marně hledal prostor k zakončení.

84

Simeoneho družina ukazuje obrovskou taktickou vyspělost. Santiago Arias zkušeně pokryl balón a počkal si na Emersonův faul, který přišel.

83

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren, přichází Borja Iglesias.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alex Moreno, přichází Cristian Tello.

82

Velmi složitý moment pro Carrasca. Belgický záložník totiž jako exekutor rohu měl na výběr jen mezi Costou a Felipem, ostatní spoluhráči zůstali vzadu.

81

Obrovská bojovnost Diega Costy, španělský dravec skutečná dává do utkání srdce. Po přetlačované s Fékirem získal roh.

80

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Na třetí pokus se mužstvo z hlavního města dočkalo platného gólu, na tahu je soupeř.

79

Atlético pochopitelně vsadilo všechno na defenzivu, jednobrankové vítězství jim v dané situaci bohatě stačí. Betis to bude mít nyní ohromně těžké.

78

Po konzultaci s videorozhodčím nařídil rozhodčí González pauzu na občerstvení. Trenér Trujillo situace okamžitě využívá k udílení taktických pokynů.

77

Atleti si mohou zhluboka oddechnout, branka platí! Diego Simeone vypadal na střídačce hodně rozhozený, ale poté, co arbitr ukázal na střed, se zklidnil.

76

Neuvěřitelné. Hlavní rozhodčí totiž zase zkoumají regulérnost branky a je klidně možné, že zase nebude platit! Opakované záběry totiž ukazují, že míč možná trefil Costu do ruky.

74

Atlético právě vstřelilo branku!
Tak do třetice snad bylo vše v pořádku, domácí i v deseti dávají gól! Na pas Carrasca z přímého kopu si naskočil DIEGO COSTA, za jeho hlavičkou k levé tyči se gólman akorát ohlédl.

74

Tentokráte opustil brankovou čáru Jan Oblak, aby pomohl spoluhráčům s ubráněním standardku. A přesně to udělal, míč ukryl v rukavicích.

73

Střídající Emerson zahájil svůj pobyt na hřišti s velkou vervou. Po lajně chtěl oběhnout Felipeho, avšak neustál souboj tělo na tělo. Výsledkem je další roh.

72

Od rohového praporku vyslal centr Sergio Canales. Balón spadl na úroveň penalty, kde do vzduchu nejvýše vyšplhal domácí bek Renan Lodi.

71

Alex Moreno udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. V souboji jeden proti jednomu nastřelil Ariase a vybojoval pro Betis rohový kop.

70

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Joaquín.

69

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Barragán, přichází Emerson.

68

Domácí kapitán Koke zabojoval a uzmul kulatý nesmysl do své moci. Balón se posléze dostal k Parteyovi, jenž raději předal dozadu Savićovi.

67

Náhradní za vyloučeného hráče Felipe možná zabránil inkasovanému gólu. Brazilec tělem zblokoval dělovku Pedrazy z malého vápna. Těžko říct, zda by Oblak zasáhl.

66

Guido Rodríguez dostal více volného prostoru, než je zdrávo. Zhruba z osmnácti metrů vypálil technický pokus, míč prosvištěl vysoko nad břevnem.

65

Rychlonohý Fékir udělal po lajně dlouhou kličku Lodimu a odcentroval do šestnáctky. Lorenovi chybělo pár centimetrů, aby mohl hlavičkovat.

64

Hosté rychle zformovali řady a opět si přihrávají na útočné polovině. Atleti spořádaně brání, v šestnáctce můžeme napočítat sedm fotbalistů v červeno-bílém.

63

Betis kombinoval, ale Atlético soka dostalo pod tlak díky vysokému presinku. Nakonec Diego Costa donutil Morena odkopnout do autu.

62

Diego Simeone právě vyčerpal všech pět střídání a může se jen modlit, aby jeho hráči odehráli zbývající čas bez zranění.

61

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Felipe.

60

Hodina ze zápasu je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá poslední třicet minut. Rázem je větším favoritem na vítězství Betis, který bude dohrávat proti oslabenému soupeři.

59

Hodně riskantní nahrávka Pedrazovi nevyšla. Dobře ji přečetl nově příchozí Carrasco, Belgičan z druhého doteku poslal míč k nohám Ariase.

58

Kolem rozhodčího se okamžitě utvořila skupinka hráčů v červeno-bílých dresech. Marná snaha, rozhodnutí sudího je nevratné.

57

Obrovská komplikace pro Atlético, domácí budou dohrávat v deseti! Mario Hermoso zezadu ve skluzu přejel Lorenovi nohy, přímou červenou potvrdil i VAR.

56

Velmi zajímavé rozhodnutí trenéra Simeoneho. Argentinský stratég totiž sáhl hned ke trojímu střídání. Bude zajímavé sledovat, zda to přinese kýžený účinek.

55

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Vitolo.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Yannick Carrasco.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Diego Costa.

54

Fotbalisté v zeleno-bílém jsou ve druhém poločase překvapivě aktivnějším týmem. Nyní kombinují na polovině soupeře, v blízkosti jeho šestnáctky.

53

Hosté byli blízko senzačnímu vedení! Loren s velkým štěstím prošel přes Thomase i stoperskou dvojici a rázem byl sám před gólmanem, balón však poslal mimo bránu!

52

Rovněž Martín byl zapojen do hry nohama. Pod tlakem mu nahrál Alfonso Pedraza, následoval dlouhý odkop až ke stoperům Atlética.

51

Když nevíš, co s míčem, vystřel. Tímto heslem se nyní řídil Nabil Fékir, dalekonosný projektil zastavil obětavým blokem stoper Hermoso.

50

Poprvé si v rámci druhé půle kopl také Jan Oblak, jehož malou domů oslovil Hermoso. Slovinský strážce svatyně posléze přihrál Lodimu.

49

Santiago Arias našel v šestnáctce naběhnutého Llorenteho, jenž udělal kličku Canalesovi a přízemním pasem poslal míč přesně mezi Correu a Kokeho.

48

Těžko říct, co nyní Álvaro Morata zamýšlel. Možná chtěl z velké dálky přelobovat Martína, avšak ten stál na brankové čáře, takže i kdyby šel míč do brány, tak by zasáhl.

47

Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádný zásah do sestavy. Jediným střídáním na každé straně tedy zůstává to vynucené kvůli zranění.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:09

Skončil první poločas zápasu mezi Atléticem Madrid a Realem Betis, v němž jsme na regulérní gól čekali marně. Domácí fotbalisté sice dvakrát rozvlnili síť, ale v obou případech zasáhl VAR. Nejprve ve 22. minutě nebyl uznán gól Correy kvůli hře rukou Llorenteho a o čtvrt hodiny později zase Morata zkušeně přeloboval gólmana, ale v době Kokeho pasu byl v milimetrovém ofsajdu. Jinak sledujeme vyrovnané klání, Betis působí velmi sympatickým dojmem.

45+7

45+6

Zřejmě poslední akci prvního poločasu měl Betis. Zakončené Fékira srazil Lodi přímo k nohám Canalese, jenž ze vzduchu úplně promáchl.

45+5

William Carvalho přetáhl centr na zadní tyč, kam nabíhal Alfonso Pedraza. Nově příchozí středopolař vystřelil z jedničky a trefil boční síť.

45+4

Střelecký zápis evidujeme na druhé straně, avšak o poznání méně povedený. Guido Rodríguez podklouzl, a to bylo klíčové.

45+3

Z dvaceti metrů vyzkoušel štěstí Ángel Correa. Pokus byl velmi povedený, mířil do pravého horního rohu, ale Martín předvedl výborný zákrok.

45+2

Standardku rozehrál Saúl Ñíguez. Centr byl z kategorie dobrých, jenže balón proletěl pokutovým územím až do autu, důvodem je nedomluva mezi Hermosem a Thomasem.

45+1

Žlutou kartu už má také hostující fotbalista, jmenovitě Antonio Barragán. Pravý bek úplně zbytečně přišlápl levý kotník ležícímu Lodimu.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu šest minut.

44

Po Trippierovi odstoupil ze zápasu také hostující kapitán Andres Guardado. I zde jde s největší pravděpodobností o blíže nespecifikované zranění, určitě nejde o nespokojenost kouče s jeho výkonem, Mexičan byl hodně vidět.

43

Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Alfonso Pedraza.

42

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Santiago Arias.

41

Kamery zabraly Kierana Trippiera, jenž zničehonic usedl na trávník. Gestikulace je jasná, střídaní je nevyhnutelné. Vypadá to na problém se svalem.

40

Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se konečně regulérního gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?

39

Skóre zůstává bezbrankové, rovněž druhý gól domácího mužstva padl v rozporu s pravidly! Morata byl za Bartrou o kousek pravé ruky.

38

Konzultace trvá až nezvykle dlouho, nejspíše to bylo opravdu těsné. González čeká na finální verdikt kolegy, sám k obrazovce nejde.

37

Tak pozor. I tento gól zkoumá videorozhodčí, ve hře je tentokráte ofsajdové postavení střelce právě se stoperem Marcem Bartrou.

35

Atleti vedou! Koke parádním průnikovým pasem vyslal do úniku ÁLVARA MORATU, a ten si počínal jako správný kanonýr. Nenechal se rozhodit dotírajícím Bartrou, vyběhnuvšího gólmana poté dokonale přeloboval.

34

Hlavní rozhodčí nařizuje oběma celkům pauzu na občerstvení. Menší brejk má pomoci předejít zranění, k němuž může snáze dojít poté, co hráči tři měsíce stáli a ani netrénovali.

33

Loren vyhrál hlavičkový souboj a balón sklepl pod sebe na Andrése Guardada, jenž se s ničím nepáral a vypálil z voleje dělovku z dvaceti metrů. Oblak zůstal stát, k jeho uspokojení míč proletěl o kousek vedle pravé tyčky.

32

Lékaři byli připraveni vběhnout do hřiště, naštěstí toho ovšem nebylo potřeba. Oba fotbalisté rychle vstali na nohy a pokračují dál.

31

Tahoun Betisu Nabil Fékir krásným obhozením přešel přes Hermosa a chtěl vystřelit, když mu pod nohy čistým skluzem přijel Renand Lodi. Oba zůstávají po vzájemném střetu ležet na trávníku.

30

Máme za sebou půl hodinu ze zápasu, na první regulérní gól stále čekáme marně. Angel Correa sice branku vsítil, jenže ta nemohla platit kvůli Llorenteho hře rukou.

29

Saúl Ñíguez vyzval Canalese k souboji jeden na jednoho. Za záda soka se neprobojoval, vybojoval alespoň autové vhazování.

28

Více volného prostoru využil ghanský středopolař Thomas Partey k dalekonosnému projektilu z 25. Avšak i tato rána šla do středu, Martín s klidem zakročil.

27

Martín našel dlouhým výkopem křídelníka Canalese. Ten sběhl s míčem na kopačkách do středu, tvrdou ránou do středu pouze pozdravil brankáře.

26

Snad poprvé v utkání máme možnost vidět souvislejší kombinaci Betisu na polovině soupeře. Zatím však spíše kolem středového kruhu.

25

Skvělým způsobem vyřešil Mario Hermoso moment, kdy na něj zezadu tlačil Loren. Počkal si na odskok balónu a poté jej hlavou poslal do Oblakových rukavic.

24

Zápas tedy pokračuje za bezbrankového stavu. Betis by ovšem měl zbystřit, právě dostal od soupeře velké varování, že dokáže využít jakékoliv zaváhání.

23

Ángel Correa se radoval ze svého sedmého gólu v sezóně, avšak radost byla předčasná! Předtím, než vystřelil, tak Llorente zahrál rukou, což odhalilo video.

22

Alex Moreno z pozice beka obehrál Trippiera a rázem se mu otevřela dálnice po levé straně. Šestadvacetiletý Španěl doběhl do šestnáctky, přízemní pas hledající Lorena zachytil v poslední chvíli Hermoso.

21

Praporek pomezního vyletěl nad hlavu, což znamená jediné, ofsajd. S defenzivou soupeře nedokázal udržet krok Ángel Correa.

20

Úmysl dobrý, realizace nic moc. Guardado ve snaze přenést hru kopl do míče moc velkou silou, Antonio Barragán běžel marně.

19

Do hry nohama zapojili hosté i brankáře Martína. Dvaadvacetiletý mladík zachoval chladnou hlavu, lobem přes Moratu našel spoluhráče na lajně.

18

Až příliš agresivní byl při útočném napadání Marcos Llorente. Reprezentační středopolař skluzem trefil soupeře, nikoliv balón.

17

Rychle na druhou stranu. Simeoneho družina chtěla dosáhnout úspěchu po pravé straně, avšak v souboji jeden na jednoho Saúl nevyzrál na Sidneiho.

16

Kapitán Andrés Guardado už mohl centrovat, místo toho ale ještě po lajně Rodríguezovi. Špatné zpracování Argentince zhatilo útočnou příležitost Betisu.

15

Střet na polovině hřiště mezi Llorentem a Bartrou dopadl hůře pro domácího hráče, neboť Bartra šel do předklonu a přitom kopačkou zasáhl soka do obličeje. Naštěstí se to obešlo bez krvavého zranění.

14

Atleti pokračují v aktivním pojetí hry. Útočnou polovinu navštívil také levý bek Renan Lodi, svým centrem ovšem přestřelil hlavu Moraty i Correy.

13

Středopolař Saúl dostal pas do vnitra šestnáctky a i přes tlak Carvalha dokázal předat míč naběhnuvšímu Parteyovi, jehož křižná rána těsně minula branku.

12

Standardka se domácím vůbec nepodařilo. Vysoký centr Kokeho mířil mimo spoluhráče, pro míč vyskočil gólman Martín.

11

Máme tu první žlutou kartu. Jejím držitelem se stal Stefan Savić, jenž na polovině hřiště stáhl Fékira a tím zabránil slibně se rozvíjejícímu brejku.

10

Álvaro Morata krásnou kličkou obalamatul Bartru. Stoper však krajana za záda nepustil, neboť jej zatažením za dres poslal k zemi.

9

Hodně riskantní přihrávku stoperovi Bartrovi adresoval William Carvalho. Dobře zareagoval Dani Martín, jenž vyběhl a odkopl balón za půlku.

8

Fotbalisté v zeleno-bílém budou především bránit, to je zřejmé. na standardku nevyběhl dopředu ani jeden stoper, proto Canales rozehrál na krátko.

7

Poprvé musel hlavní arbitr střetnutí přerušit hru. Na vině byl nedovolený zákrok na Nabila Fékira, provinil se Ángel Correa.

6

Na jedničku odvedl defenzivní činnost Stefan Savić. Černohorský stoper včas přistoupil k Lorenovi a hlavou odvrátil míč do zámezí.

5

Další vysoký balón mířil do pokutového území Betisu, tentokráte z druhé strany. Koke daroval kulatý nesmysl gólmanovi do rukavic.

4

Saúl Ñíguez vyslal průnikovým pasem po pravé lajně Kierana Trippiera. Centr anglického beka mířil na Moratu, který ale podklouzl a upadl na zem.

3

Atleti ihned po výkopu zamířili dopředu. Zatím nikam nespěchají, kolem středového kruhu kombinuje kompletní obranná čtyřka.

2

Hlavní rozhodčí González foukl do píšťalky, zápas začal! Atlético hraje v červenobílých dresech, hostující Betis nastoupil v zeleno-bílých dresech.

1

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, Hermoso, Lodi – Á. Correa, Partey, Saúl Ñíguez, Koke (C) – Morata, M. Llorente.
Náhradníci: Adán – Segovia, Arias, Carrasco, D. Costa, Felipe, H. Herrera, Lemar, Riquelme, M. Sánchez, Šaponjić, Vitolo.

Real Betis: D. Martín – Barragán, Bartra, Sidnei, Moreno – G. Rodríguez, W. Carvalho, Guardado (C) – Canales, Loren, Fékir.
Náhradníci: Robles – Aleñá, Pedraza, Emerson, Feddal, González, Iglesias, Joaquín, Juanmi, D. Lainez, Mándí, Tello.

Rozhodčí: González – Becerril, Sánchez.

Real Betis

Fotbalisté Betisu budou v utkání proti třetímu týmu La Ligy jasným outsiderem. Třeba už jen proto, že jim vlastně o nic nejde a zbytek sezóny tedy mohou odehrát v poklidu. Betis totiž okupuje třináctou pozici a je mimo boje o pohárovou Evropu a už nemůže ani sestoupit.

Betisu se venku vůbec nedaří, na půdě soupeře nevyhrál deset zápasů v řadě, připsal si pět remíz a pět porážek. Navíc, pokud inkasoval jako první, tak prohrál devět z jedenácti utkání v sezóně. Gólovou produktivitu týmu vede Loren, s devíti góly má na kontě o jeden ligový zásah více než Joaquín.

Jen dva španělští giganti Real Madrid a Barcelona jsou v letošní sezóně lepší než právě Atlético. Avšak to se může velmi rychle změnit, neboť za celkem z hlavního města je o skóre čtvrtá Sevilla a pátý Villareal ztrácí šest bodů, tudíž je stále v ohrožení i účast v Lize mistrů.

Série neporazitelnosti Simeoneho družina čítá 13 zápasů. Přesto argentinský kouč nemůže být s výsledky úplně spokojen, neboť hned šest utkání skončilo plichtou. Zároveň také platí, že pokud Atlético skóruje jako první, tak většinou vyhrává, jen jednou nakonec střetnutí dospělo k remíze. Nejlepším střelcem mužstva je Álvaro Morata, jenž vstřelil již 12 ligových gólů.

Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer! Vítám vás při sledování 36. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Atléticem Madrid a Realem Betis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.