Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:12.

Čtyři nastavené minuty ve druhém poločase jsou minulostí a zápas končí. Barcelona nakonec poráží Valladolid v důležitém utkání 1:0.

Barcelona byla od samého úvodu více u balonu. Postupem času si vypracoval brankovou příležitost Griezmann, ale celou akci nedovedl ke zdárnému konci. Až Arturo Vidal dokázal po přihrávce Messiho rozvlnit síť parádní ránou ke vzdálenější tyči. Další gólovku měl na kopačce Griezmann, ale ani v obrovské příležitosti Masipa neohrozil. Na druhé straně mohl před přestávkou srovnat Kike Pérez, ale v samostatný únik proti Ter Stegenovi neproměnil.

Po změně stran se tempo zápasu výrazně zpomalilo. Barcelona již tolik nedržela míč a nedokázala se dostat ani do jediné vyložené šance. Na druhé straně Valladolid zkoušel nebezpečné protiútoky, ale ty většinou končily u skvěle chytajícího Ter Stegena.

García
24. min Martínez
10 Plano
Plano
81. min Rubio
16 Fede
Fede
Fernández
46. min Hervías
14 Alcaraz
Alcaraz
46. min Ünal
28 Pérez
Pérez
Guardiola
63. min Ramírez

Lenglet
58. min Araújo
18 Alba
Alba
20 Roberto
Roberto
Busquets
76. min Firpo
22 Vidal
Vidal
28 Puig
Puig
59. min Rakitić
10 Messi
Messi
Griezmann
46. min Suárez

90+4

Hosté vysunuli napadání hluboko na polovinu soupeře. Balon se však nepodařilo získat Rakitićovi ani na pravé straně Suárezovi.

90+3

Barcelona si v závěru koleduje o průšvih. Sandro Ramírez se hned dvakrát prohnal po levé straně do vápna, ale z úhlu si na Ter Stegena nepřišel.

90+2

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90+1

S Rakitićem spolupracoval ve středu pole Arturo Vidal. Nakonec to vypadalo, že by mohl pálit Suárez, ale zhuštěným prostorem před vápnem neprošel.

90

Luis Suárez sice není po svém příchodu na trávník příliš vidět, ale nyní vybojoval důležitý balon u postranní lajny v souboji s Olivasem. Právě od domácího stopera se míč odrazil do zámezí.

89

Sandro Ramírez mohl ještě posouvat míč na Rubia, který by měl na levé straně o něco lepší pozici k centru, ale nakonec zvolil sám zakončení, které se však do branky nevešlo.

88

Messi si naváděl míč z pravé strany více k ose trávníku, ale nemohl se dostat do prostoru, ze kterého by mohl ohrozit domácí branku.

87

Ani domácí už nemají dostatek sil na aktivní napadání. Rubio se snažil nabourat rozehrávku Piquého s Araújem, ale nebyl úspěšný.

86

Taktickým faulem ve středovém kruhu se prezentoval Pablo Hervías, který srazil k zemi Rakitiće. Hosté s rozehrávkou nespěchají a chtějí hru uklidnit.

85

Valladolid se nadechuje k náporu. Před Ter Stegena míří jeden centr za druhým. Tentokrát si ale německý gólman stáhl balon do rukavic.

84

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Barcelona i nadále drží jednobrankové vedení v důležitém zápasu ve Valladolidu.

83

A další centr se tentokrát otřel o ruku Júniora Firpa. Hlavní rozhodčí po konzultaci s kolegy u videa nechal rozehrávat jen rohový kop.

82

Barceloně v závěru zápasu dochází dech. Hosté mohli jít do nebezpečného kontru. Pérezova přízemní rána skončila jen u Piquého.

81

Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Waldo Rubio.

80

Jordi Alba měl ještě připomínky k hlavnímu rozhodčímu, který pustil zákrok v pokutovém území na Piquého a vysloužil si žlutou kartu.

79

Hlavní rozhodčí dává hráčům příležitost se v horkém počasí občerstvit u postranní lajny.

79

Tempo zápasu i nadále klesá. Valladolid se nemůže dlouhé sekundy dostat k balonu, to hostům právě držení balonu stačí.

78

Od rohového praporku pokračoval centrem Ivan Rakitić. K hlavičce se dral ve zhuštěném prostoru Piqué, ale v souboji se nedokázal soustředit na tvrdší zakončení.

77

Ter Stegen přihrával skrz střed trávníku až k Robertovi. Ten poté oslovil na levé straně rozběhnutého Albu, který zblokovaným centrem získal pro hosty rohový kop.

76

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Júnior Firpo.

75

Až Messi musel zavelet k útoku. Argentinský útočník si to namířil z pravé strany blíže k vápnu, ale skluzem mu sebral balon Javier Sánchez.

74

Luis Suárez sice spadl v pokutovém území po kontaktu s Olivasem, ale nevybojoval si penaltu a nakonec ani rohový kop.

72

Moyano zaváhal v obraně, netrefil vysoký míč a toho využil k zisku Vidal. Barcelona se rychle přesouvala do útoku, ale než se Rakitić rozhodl k centru nebo přihrávce, tak se stáhl Sánchez.

71

A další nebezpečný centr zakroutil před hostující branku Óscar Plano. Tentokrát ale Ter Stegenovi pomohl u vzdálenější tyče dobře postavený Busquets.

70

Od Piquého putoval míč k Vidalovi. Na pravé straně poté ještě rozkmital své nohy Nélson Semedo, který ještě hledal Rakitiće. To už byla ale domácí obrana před vlastním vápnem v plném počtu.

69

Valladolid sice vyráží do nebezpečných brejků, ale tentokrát nedokázal finální fázi Sandro Ramírez, který poslal míč jen k nohám Araúja.

68

Druhý poločas zatím pokulhává za tím prvním. Barcelona sice drží balon více u kopaček, ale do vyložené šance se ne a ne prokousat.

67

Domácí se rozhodně nevzdávají. Proti hlavičce Enese Ünala se vytáhl u levé tyče Ter Stegen. Barcelonu drží ve vedení už poněkolikáté právě německý gólman.

66

Přece jen se Barcelona dostává k většímu držení balonu. S Rakitićem si narazil Messi, následně byl sražen k zemi Vidal a žlutou kartu za to vyfasoval Pérez.

65

I po rohovém kopu byl Masip v problémech. V šestnáctce si ale poradil s nabíhajícím Piquém a míč odrazil do bezpečí.

64

Také na druhé straně letěl míč centrem do vápna. Jordi Masip vytáhl pokus Messiho nad břevno. Barcelona bude pokračovat rohem.

63

Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Sandro Ramírez.

63

Před Ter Stegena mířil nebezpečný centr z pravé strany. K hlavičce se prosadil přes Piquého Guardiola, ale německý gólman Barcelony byl u své tyče včas.

62

Guardiola si tělem uhlídal míč před Busquetsem, který se okamžitě provinil faulem. Barcelona se ve druhém poločase nemůže dostat do tlaku.

61

Nečekanou ránu nyní vyslal těsně vedle hostující branky Kike Pérez. Míč se nebezpečně kroutil směrem k tyči, ale nakonec těsně minul.

60

I po hodině vede Barcelona na trávníku Valladolidu o jednu branku. Již v úvodu prvního poločasu poslal Katalánce do vedení Arturo Vidal.

60

Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).

59

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ricard Puig, přichází Ivan Rakitić.

58

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Ronald Araújo.

58

Valladolid se s míčem udržel na útočné polovině. Hervías však v silovém souboji nestačil na Vidala a domácí se rychle museli přesouvat do obrany.

57

Až příliš nebezpečně vysoko hrál kopačkou Enes Ünal. Messi nebyl daleko od tvrdého úderu do hlavy, ale střídající záložník nakonec nohu stáhl.

56

Nepříjemnou ránu do choulostivých míst schytal Kike Pérez. Hlavní sudí na moment přerušil hru, ale po krátké pauze se už znovu pokračuje.

55

Také Marc-André ter Stegen musel být po dlouhé době v pozoru. Přízemní pokus Guardioly těsně před německým gólmanem skočil, ale Ter Stegen byl přiraven.

54

Skákavý centr mířil před Masipa. K balonu se kromě Suáreze tlačil i Olivas, ale jako první si míč sebral do rukavic gólman Jordi Masip.

53

Další útočnou akci hostů vedl Vidal. Semedo zkoušel kličku na Moyana, ale neprošel do vápna. Hosté však ještě zůstávají u balonu na útočné polovině.

52

Střídající Suárez chtěl vyšperkovat rychlou akci Barcelony přihrávkou na Messiho mezi nohama bránícího Sáncheze, ale trefil jen soupeřovu kopačku.

51

Vše se vrací do starých kolejí. Barcelona ovládá balon a snaží se útočit. Puigova rána však mířila jen do středu branky a Masip bez potíží míč ztlumil v rukavicích.

50

Na levé straně měl spoustu prostoru Jordi Alba. Následně přišla kombinace s Puigem, který ale z prvního doteku už nedokázal najít na pravé straně hrajícího Semeda.

49

Messi si zpracoval míč hrudníkem, poté udělal kličku Pérezovi, který musel hostujícího kapitána zastavit jen za cenu faulu.

48

A znovu musel být Piqué připraven. Prudkým centrem zavařil hostující obraně Moyano, ale zkušený stoper si bez potíží poradil.

47

Valladolid vstoupil do druhého poločasu aktivněji. Domácí se natlačili na útočnou polovinu, ale proti stažené obraně se k zakončení neprosadili.

46

Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Joaquin Fernández, přichází Pablo Hervías.

46

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Luis Suárez.

46

Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Enes Ünal.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:35.

Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Barcelonští fotbalisté vedou po polovině zápasu nad Valladolidem 1:0.

45+4

45+3

Od Masipa putoval míč na pravou stranu k Planovi. Právě Plano následně hledal Guardiolu, ale ten byl v obklíčení hned třech soupeřů a u balonu se příliš dlouho nezdržel.

45+2

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.

45+1

Rubén Alcaraz ještě inkasuje žlutou kartu za zcela zbytečný faul na Arturo Vidala u středového kruhu.

45

Vidalovi odskočil míč od kopačky k Alcarazovi. Následně si střelec zatím jediného dnešního gólu pomohl zatažením za dres, což neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu.

44

Nápor Barcelony se před přestávkou zvyšuje. Hosté chtějí přidat druhý zásah, ale tentokrát Albovi přeskočil míč kopačky a vhazovat budou domácí.

43

Barcelona pokračoval rohovým kopem. Alba si narazil s Messim, který poté pronikl do vápna, kde mu ale pod nohy sjel ve skluzu Javi Moyano.

42

Nadějné napadání předvedli domácí fotbalisté. Alba musel v nouzi míč jen odkopnout na útočnou polovinu, kde se ale dostal k balonu Messi. Právě kapitán Barcelony následně pálil levačkou jen vedle branky

41

Lenget je prvním potrestaným hráčem zápasu. Ve středu pole taktickým faulem zastavil rozvíjející se akci Fedeho s Fernándezem.

40

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Barcelona i nadále vede díky zásahu Vidala, ale před malou chvíli nebyli domácí daleko od vyrovnání po obrovské chybě obrany Katalánců.

39

Hlavní rozhodčí přerušil hru po faulu Semeda. Domácí okamžitě rozehráli, ale Alcarazovi balon utekl mimo hrací plochu.

38

Zničehonic mohlo být srovnáno! Kike Pérez se zčistajasna prohnal mezi stopery Barcelony a už už se chystal zakončit. Třiadvacetiletý záložník však sám proti Ter Stegenovi neuspěl.

37

Messi měl mít pod kontrolou na pravé straně. Roberto zatím není tolik vidět, ale nyní se zapojil do souhry záložní řady katalánského celku.

36

Po krátké přestávce první poločas pokračuje. Kombinaci Barcelony nyní odstartoval Gerard Piqué. Na levé straně měl volnější prostor Alba, ale i tak zvolil přihrávku do středu na Busquetse.

34

Ještě před rozehrávkou ale hlavní rozhodčí dává hráčům možnost se občerstvit u laviček.

33

Perfektní práci tělem předvedl Vidal. Kike Pérez se nemohl dostat k balonu a tak musel sáhnout k faulu. Hosté budou rozehrávat ze čtyřiceti metrů.

32

Další Messiho dloubáček našel ve vápně Puiga. Dvacetiletý záložník ještě přihrával podél malého pokutového území na zcela volného Griezmanna, ale Masipovi se podařilo vyškrábnout míč.

31

Jordi Masip povedeným výběhem až k hranici vápna pomohl svým spoluhráčům. Dlouhý balon totiž letěl do prostoru, kam si nabíhal i Lionel Messi.

30

Po půlhodině hry vede Barcelona na trávníku Valladolidu o jednu branku. O tu se postaral po nahrávce Messiho přesně zakončující Arturo Vidal.

29

Pravá strana Barcelony je o poznání aktivnější. Semedo spolupracoval s Puigem, následně byl u míče i Griezmann, ale Francouz zkazil další přihrávku na Vidala.

28

Pérezův nákop měl najít Guardiolu, ale útočník domácích se za balonem nerozběhl a tak mohou začít rozehrávkou od obránců hosté.

27

Tak přece jen se hosté pokoušejí prokousat k vápnu soupeře. Fede si narazil s Alcarazem, poté byl ve hře i Fernández, ale to už byla obrana Barcelony zpět na svém místě.

25

Nélson Semedo je při chuti. Tentokrát už ve vyloženém postavení nepřihrával zpět na spoluhráče, ale zkusil zakončit sám. U první tyče byl ale Masip připraven.

24

Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Nacho Martínez.

23

Hosté byli ve vlastním vápně v obrovské přesile, ale přesto se dostal ke střele Sergi Guardiola. Jeho pokus se však jen otřel o boční síť a Ter Stegen zasahovat nemusel.

22

Valladolid se nemůže dostat kombinací z vlastní poloviny. Plano byl okamžitě při rozehrávce pod tlakem, následně mu balon sebral od nohy Alba, kterého poté musel faulovat.

21

Dnes to zatím není Griezmannův zápas. Messi vysunul na pravé straně Semeda, ten ještě vracel míč do prostoru penalty přesně ke Griezmannovi, který ale zcela osamocen netrefil téměř prázdnou branku.

20

Balon si postavil na místo přestupku Rubén Alcaraz. Před Ter Stegenem bylo pořádně horko, ale míč nakonec odrazil mimo tři tyče ve zdi stojící Griezmann.

19

Jordi Alba nešetrně trefil v hlavičkovém souboji Fedeho a zavil volný přímý kop z pořádně nebezpečné pozice.

18

Ani po vstřelené brance hosté nepolevují. Puigova přihrávka na Messiho tentokrát neprošla a Barcelona se po dlouhé době musela stáhnout na vlastní polovinu.

16

Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona se po zásluze dostává do vedení! Hosté se na minimálním prostoru dokázali zbavit obrany Valladolidu, Messi geniální prostrčil míč na volného ARTURO VIDALA, který bombou ke vzdálenější tyči překonal Masipa.

15

Až příliš přehuštěný je prostor před domácím vápnem, barcelonští fotbalisté se nemohou dostat ke střele a obléhání pokutového území pokračuje.

14

Barcelona pokračovala v náporu od rohového praporku. Domácím se však velmi rychle podařilo míč odvrátit z nebezpečného prostoru před šestnáctkou.

13

Antoine Griezmann zazdil nadějnou akci. Alba vysunul francouzského útočníka za obranu Valladolidu, ale Griezmann až příliš dlouho čekal se zakončením a nakonec ani nedokázal nahrát volnému Messimu.

12

Útočnou akci druhého celku La Ligy vedl Ricard Puig. Prudká přihrávka směřovala na rozběhnutého Messiho, ale ani argentinská superstar nezvládla zpracování.

11

Ani domácí fotbalisté nechtějí míč pod tlakem odevzdávat soupeři. Olivas si skvěle narazil přes svým vápnem s Moyanem, následně byl Lengletem na středu faulován Fede.

10

Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. García se hnal s míčem u kopačky na polovinu Barcelony. Centr si však ve vápně stáhl na hruď Marc-André ter Stegen.

9

Po kontaktu s Pérezem zůstal na trávníku Arturo Vidal. Hlavní rozhodčí ale přehlédl přišlápnutí kotníku a zápas pokračuje bez přerušení. Chilský tvrďák se ale po chvíli zvedá.

8

Také Lenglet s Piquém si vyměnili balon několikrát po sobě. Domácí se zatahují více a více k vlastnímu vápnu a čekají co Barcelona vymyslí.

7

Jordi Masip musel poprvé zasahovat. Po pravé straně se protáhl až do vápna Semedo. Zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce nehlídaného Piuga, který však netrefil míč ideálně a jeho pokus neměl brankové parametry.

6

Barcelona pokračuje v kombinaci ve středu pole. Sergi Roberto si několikrát vyměnil míč s Busquetsem, následně chtěl najít Messiho, ale Argentinec byl důkladně hlídán.

5

K balonu se dostal i Ter Stegen. Německý gólman Barcelony přihrával po trávníku Piquému, který následně na pravém kraji oslovil Roberta.

4

Dvacetiletý Ricard Puig byl v souboji s Fedem příliš pozdě, pomohl si faulem a musel vybojovaný balon odevzdat. Valladolid se ale ani po rozehrávce nedostal na útočnou polovinu.

3

Opět se k balonu dostal katalánský celek. Jordi Alba neměl na levé straně dostatek prostoru a tak musel zvolit přihrávku jen ke stoperům. Barcelona následně nezvládla nákop.

2

Ale ani domácím se v úvodu nedaří kombinovat. Alcaraz si chtěl narazit ještě před středovým kruhem s Pérezem, ale druhému jmenovanému utekl balon od kopačky.

1

Jako první se balonu ve středovém kruhu dotkl Antoine Griezmann. Hostující fotbalisté po úvodní rozehrávce mířili do útoku po levém kraji, ale souhra Vidala s Puigem nevyšla podle představ.

1

Hlavní rozhodčí Mateu již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, Sánchez, Raúl García – Plano, Fede, Fernández, Alcaraz, K. Pérez – Guardiola.
Náhradníci: Caro – Nacho Martínez, Alende López, Sandro Ramírez, De la Fuente, Ünal, García Raja, Hervías, Fernandes, T. Villa, Rubio, Antoñito.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Busquets, Arturo Vidal – Puig – Messi (C), Griezmann.
Náhradníci: Neto – L. Suárez, Firpo, Braithwaite, R. Araújo, Rakitić, Comas Freixas.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.

Posledních pět vzájemných zápasů

29.10. 2019 Barcelona – Valladolid 5:1
16.02. 2019 Barcelona – Valladolid 1:0
25.08. 2018 Valladolid – Barcelona 0:1
08.03. 2014 Valladolid – Barcelona 1:0
05.10. 2013 Barcelona – Valladolid 4:1

Barcelona již nemá souboj o titul ve vlastních rukou. Po koronavirové přestávce ztratila body hned ve třech zápasech a toho využil odvěký rival z Madridu k vybudování slibného náskoku.

Duel v Seville skončil bezbrankovou remízou, další dvě ztráty přichystala Barceloně Celta Vigo a Atlético Madrid shodně po remízách 2:2. Před týdnem na trávníku Villarrealu již tým vedený trenérem Setiénem dokázal nasázet rovnou čtyři branky a s přehledem zvítězil. Lehké to neměl barcelonský gigant ani v městském derby proti Espanyolu. O poločase střídaný Fati inkasoval po pěti minutách na hřišti červenu kartu, následně ale zařídil druhému týmu La Ligy vítězství jedinou brankou utkání Luis Suárez.

Barcelona je ve hře také v Lize mistrů. K odvetnému utkání osmifinále s Neapolí by měl španělský tým nastoupit 7. srpna.

Valladolid je i přes mizernou formu po restartu ligy již téměř zachráněn v nejvyšší španělské soutěži. Důležitá byla výhra hned v prvním utkání po koronavirové přestávce proti předposlednímu Leganés. Tři body zařídil pro Valladolid Unal s Alcarazem. Následovala ale šňůra pěti zápasů bez vítězství, kdy si aktuálně čtrnáctý celek La Ligy připsal pouhé čtyři body.

Až před týdnem v domácím prostředí proti Alavés se tým trenéra Sergia zvedl. I před herní i střeleckou převahu rozhodl jediný gól dvě minuty před koncem zápasu z kopačky Fernándeze. Také v týdnu nebyl Valladolid daleko od bodového zisku. V souboji s Valencií rozlouskl zápas trefou na poslední chvíli domácí Lee Kang-In.

Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pomalu míří ke svému závěru. V rámci šestatřicátého kola se společně zaměříme na utkání Realu Valladolid, který na domácím stadionu přivítá Barcelonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.