Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Realu Madrid, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 2:1. Granada přitom vstoupila do druhého poločasu velice dobře, neboť se jí hned v úvodu povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Nadcházející průběh druhého poločasu ovšem už nic zajímavého nepřinesl, celek z Madridu si totiž jednobrankové vedení pohlídal až do konce. Dnes jsme přesto sledovali celkem vyrovnané utkání, které nabízelo minimum vyložených šancí. Přesto byly oba celky nesmírně efektivní.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:18.

90+5

Granada CF(3-4-3 )

1 Silva
Silva
Díaz
46. min Puertas
Herrera
75. min Antoñín
Foulquier
54. min Montoro
14 Vico
Vico
75. min Eteki
23 Machís
Machís
84. min Köybaşı

Valverde
63. min Asensio
Isco
63. min Rodrygo

90+4

Pomalu a jistě se nám blíží konec zápasu. Real Madrid kráčí za dalším vítězstvím, domácí přesto mají na případné vyrovnání několik desítek vteřin.

90+3

Žlutou kartu dostává Thibaut Courtois (Real Madrid CF).

90+3

Silva poslal do pokutového území vysoký centr, který si ovšem ve vzduchu dokázal najít Varane. Poté pro změnu centroval Montoro, jenž trefil pouze soupeře.

90+1

Rodrygovi se na levém křídle povedlo nasbírat cenné vteřinky, což hostujícímu celku rozhodně vyhovuje. Granada by se potřebovala dostat zpět k balónu.

90

Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

89

Standardka nebyla vůbec špatná. Hostující obrana totiž opět zapomněla na jednoho z hráčů, kterým tentokráte byl Sánchez. Jeho hlavička o zem nebyla přesná.

88

Hodně zbytečný faul vyprodukoval Benzema, který v souboji o míč evidentně podrazil Montora. Další standardní situace pro domácí, povede se Granadě vyrovnat?

87

Mendy mohl vhazovat z levé strany, avšak ani tentokráte se jeho celek nedostal ani na útočnou polovinu. Ba naopak Granada rozjela další kombinaci u vápna.

85

Granada nebyla daleko od vyrovnání! Míč totiž propadl až na zadní tyč, kde se zjevil jeden z domácích. Jeho ránu do odkryté branky dokázal vykopnout Ramos.

84

Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Ismail Köybaşı.

84

Courtois si dal s odkopem od své svatyně celkem dost načas. Nakonec se pokoušel na opačné polovině oslovit Benzemu, ten si v souboji s Duartem pomáhal rukama.

83

Příliš čitelnou nahrávkou mezi obránce to zkoušel domácí Machís, který se pokoušel nastartovat nevýrazného Fernándeze. Bílý balet bude rozehrávat od branky.

82

Po následném rohovém kopu se na malém vápně utvořil velký závar, který nakonec končí útočným faulem. Domácí hráči se přitom dožadovali pokutového kopu.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka. Granada se stále snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, nyní se jí povedlo vybojovat roh.

80

Po jeho pasu si ovšem útočným faulem pomohl Benzema, který doslova vletěl do bránícího protihráče. Sudí byl pozorný, volný kop rychle rozehrál zadák Sánchez.

79

Nehrálo se zhruba minutu, tato prodleva bude jistě započítána do nastaveného času. Už se ovšem pokračuje ve hře, rozehrávat bude od branky Courtois.

78

Stejně jako tomu bylo v prvním dějství, tak také v tom druhém přichází na řadu krátká přestávka. Hráči jsou u postranní lajny, kde jim trenéři dávají další pokyny.

77

Do pokutového území Realu Madrid přiletěl další z řady centrů. Tentokráte to domácí hráči neudělali vůbec dobře, Fernández měl totiž k balónu hodně daleko.

76

Pohledným způsobem to provedl Asensio, který se kličkou dokázal dostat přes napadajícího protihráče. Poté ho ovšem zradilo vedení míče, k němu se dostal Eteki.

75

Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Antoñín.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Fede Vico, přichází Yan Eteki.

74

K exekuci se nakonec postavil střídající Montoro, jehož centr putoval ke vzdálenější konstrukci. Tam si na balón počkal Casemiro, který ho poslal ven z vápna.

73

Kousek před pokutovým územím zatáhl za záchrannou brzdu Mendy, který klidně mohl vyfasovat druhou žlutou kartu. Granada bude zahrávat zajímavý přímý kop.

72

Bílý balet rozehrál standardní situaci na zemi, rozehrávky se navíc chopil sám faulovaný, tedy Modrić. I tentokráte jsme sledovali přízemní nahrávku na Rodryga.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut. V posledních minutách se nestalo nic moc zajímavého, nyní souboj s protihráčem neustál Modrić.

67

Své obranné povinnosti si dokázal splnit Carvajal, který za sebe nepustil prudkou nahrávku na Fernándeze. Na opačné straně si Silva poradil s centrem od Benzemy.

66

Na vlastní polovině se do rozehrávky zapojil také Sánchez, který si netroufl na nahrávku křížem na Machíse. Místo toho pouze přeposlal balón na nohu Azeeze.

65

Další nedovolený zákrok domácích hráčů, tentokráte byl v souboji o balón příliš pozdě středopolař Herrera. To navíc pocítil Ramos, který byl nepříjemně dohrán.

64

Domácí brankář Silva si navíc po delší době připsal zákrok, z hranice pokutového území to totiž zkoušel Kroos, jehož technický projektil skončil pouze v rukavicích.

63

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Rodrygo.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Marco Asensio.

62

Už to vypadalo, že by se Courtoisova dalekonosná nabídka mohla snést až k Iscovi, jenomže včas se ve vzduchu prosadil Sánchez, který odehrál míč do bezpečí.

61

Je za námi zhruba hodina hry, v posledních minutách sledujeme o poznání poklidnější podívanou. Granada dokázala snížit, stále však má na vyrovnání čas.

60

Modrić si opět seběhl na pravé křídlo, kde se mu povedlo spolupracovat s Carvajalem, který ale skončil na zemi. Real Madrid se tak chopí další standardky.

59

Courtois nemusel ani při dalším střeleckém pokusu zasahovat, míč totiž sotva doskákal vedle jeho branky. Belgický brankář posléze rozehrával do strany.

58

Žlutou kartu dostává Gil Bastiao Dias (Granada CF).

57

Montoro se ihned po svém příchodu na hrací plochu přenášel hru na levou stranu, odkud to důrazným zakončením zkoušel Herrera, jenž napálil nohu soupeře.

56

Kombinace na pravém křídle nakonec přinesla zpětnou nahrávku až na obrannou polovinu. Ramos ovšem vracel balón Carvajalovi, který vybojoval standardku.

55

Bílý balet nedokázal proniknout na útočnou polovinu, ba naopak si nedovoleně pomohl napadající Azeez. Faulován byl rychlonohý Mendy, sudí byl pozorný.

54

Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Angel Montoro.

53

Granada si dokonce vybojovala zajímavou standardní situaci. Fede čechral centr směrem na Puertase, jehož rána směřovala vysoko nad. Courtois ihned rozehrál.

52

Najednou tu máme pořádnou zápletku, rázem je to pouze o jeden zásah. Granada se ihned po rozehrávce dostala k dalšímu centru, ten ale odklízel Varane.

50

Granada právě vstřelila branku!
Tak pozor, domácím se hned v úvodu druhého poločasu povedlo snížit manko! Casemiro přišel u středového kruhu u balón, k němu se tak dostal Herrera, kterému se nadmíru přesnou nahrávkou povedlo oslovit DARWINA MACHÍSE. Posledně jmenovaný hráč to zkoušel střelou mezi nohy, se kterou si brankář Courtois nedokázal poradit.

50

Po pravém křídle se na druhou stranu vydal Foulquier, který ještě počkal na podporu od Azeeze. Druhý jmenovaný nejprve fauloval, poté zbytečně přišel o míč.

49

Nakonec z toho byl ještě zisk autového vhazování, po kterém se Modrićovi nepovedlo oslovit naběhnuvšího Isca. Tentokráte si obrannou povinnost splnil Sánchez.

48

Real Madrid si hned v úvodu druhého poločasu vybojoval volný kop z velké vzdálenosti. Varane to zkoušel prudkým pasem, na který si pokoušel seběhnout Benzema.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Žlutou kartu dostává Domingos Duarte (Granada CF).

46

Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Víctor Díaz, přichází Antonio Puertas.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dva přesné zásahy. Bílý balet vstoupil do zápasu tím nejlepším možným způsobem, v krátkém časovém sledu se dostal hned do dvoubrankového vedení. Granada tak najednou čelila obrovsky složitému úkolu, se kterým si zatím neví moc rady. Domácí celek totiž za celý poločas nedokázal ohrozit branku soupeře, na případné vyrovnání bude mít přesto ještě celý druhý poločas.

45+2

45+1

Ramos fauloval kousek od pokutového území, Granada tak bude moci před koncem poločasu snížit. Rozehrávku z pravé strany rozehraje křídelník Fernández.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Mezi obránce si dokázal seběhnout aktivně hrající Benzema, který si ještě počkal na podporu od Modriće. Ten ihned vracel zpět, Benzemu však Silva dokázal vychytat.

43

Úvodní rohový kop tohoto duelu rozehrál z pravé strany Azeez. Jeho nabídka se kroutila do malého vápna, kde nejvýše do vzduchu vystoupal zadák Ramos.

42

Herrerovi se povedlo průnikovou nahrávkou najít u postranní lajny Machíse, který si přehodil míč na pravou nohu. Následný centr odklidil Mendy, na řadu přijde roh.

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40

Real Madrid se díky průnikové nahrávce dostal do dobré pozice pro centr, Mendymu se však tentokráte nepovedlo přejít přes Diaze. Hosté budou vhazovat.

36

V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, tentokráte budeme sledovat standardní situaci Granady. Zcela určitě se bude jednat o centr do šestnáctky.

35

Tentokráte u středového kruhu šel hodně agresivně do souboje Azeez, který se rovněž prezentoval nedovoleným zákrokem. Real Madrid tak zůstane u míče.

34

Už se opět pokračuje ve hře, jenomže téměř záhy si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Machís. Ten přišlápl Carvajala, který sám rozehrál standardku.

33

Hlavní sudí nařídil zhruba minutovou přestávku na doplnění tekutin. Všichni hráči se okamžitě seběhli k postranní lajně, kde se občerstvují a poslouchají pokyny.

32

Je za námi třetina hry, v posledních minutách jsme nesledovali nic moc zajímavého. Bílý balet i nadále drží dvoubrankové vedení, domácí jsou navíc bezradní.

31

Benzema to i tentokráte provedl výborně, jenomže jeho střílenou nabídku dokázal odrazit jeden z protihráčů. Poté zakončoval příliš vysoko nad branku Carvajal.

30

Duarte se na levém křídle dokázal protáhnout ke vzdušnému centru, avšak ten přesto skončil v rukavicích pozorného Courtoise. Real okamžitě založil protiakci.

29

Granada se po delší době podívala na polovinu soupeře, kde Fernández dokázal v souboji s Kroosem vybojovat standardku. Domácí na jistotu rozehráli po zemi.

28

Dlouhý pas měl na útočné polovině najít Mendyho, jenomže jako první se k padajícímu míči dostal domácí Foulquier, kterému se nepovedlo přesně najít spoluhráče.

27

Carvajal to měl na dlouhou nohu, přesto se mu povedlo oklamat dotírajícího Duarteho. Následovalo roztažení hry na pravou stranu, kde Valverde narazil do soupeře.

26

Neúnavně napadal domácí Foulquier, kterému se povedlo Casemira vytlačit až ke středovému kruhu. Bílý balet však u balónu zůstal i nadále, stále totiž kombinuje.

25

Real však následnou standardní situaci raději rozehrál po zemi. Casemiro se přesto s míčem vracel na vlastní polovinu, domácí se snaží napadat rozehrávku.

24

Bílý balet se postupnou kombinací přibližoval k pokutovému území soupeře. Nakonec jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu, kde si faulem pomohl Herrera.

23

Varane rozhodně nikam nespěchal, ba naopak si troufl na zpětnou nahrávku na nohu Courtoise. Ten chvíli váhal, posléze se přesto rozhodl rozehrát po zemi.

22

Nakonec se jednalo o rozehrávku po zemi, po které se Machís protáhl až k centru do malého vápna. Reflexivně zakročil Courtois, který nabídku vyrazil ven z vápna.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, zatím se rozhodně nenudíme. Granada si před malým momentem došla pro další volný kop, tentokráte totiž fauloval Isco.

20

Nyní jsme sledovali další důrazný souboj, po kterém skončil na zemi domácí Fernández. Do hlavičkového souboje vletěl ostře Varane, jenž dle sudího fauloval.

19

Tentokráte se madridskému celku povedlo kombinovat na vlastní polovině, odkud to Ramos zkoušel prudkou přihrávkou na Kroose, který se přesto daleko nedostal.

18

Granadě se tak úvod zápasu zrovna moc nedaří, inkasovala totiž hned dvakrát během necelých dvaceti minut. Domácí celek to bude mít po zbytek zápasu složité.

17

Žlutou kartu dostává Ferland Mendy (Real Madrid CF).

16

Real Madrid právě vstřelil branku!
Jenomže v krátkém časovém sledu tu máme druhou trefu celku z Madridu! Domácí obrana se totiž hodně rozestoupila, čehož dokázal využít KARIM BENZEMA. Ten si přehodil balón na pravou nohu a poté technickou střelou zamířil ke vzdálenější konstrukci. Granada to bude mít nesmírně složité, prohrává totiž už o dvě branky!

16

Po delší době se k míči dostal také domácí obránce Sánchez, který si dal na rozehrávce od pokutového území záležet. Nakonec se mu povedlo najít Foulquiera.

15

Courtois tak místo prvního zákroku mohl rozehrávat od branky. I v tomto případě se jednalo o přízemní rozehrávku, při které Belgičan rozehrával na nohu Mendyho.

14

Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí hráče. K rozehrávce se nakonec postavil zatím nevýrazný Machís, po jehož nabídce hlavičkoval vedle Azeez.

13

Po rozehrávce si nepřesně počínal domácí Foulquier, jehož prudká nahrávka směrem na Fernándeze skončila až za čárou. Courtois tak bude rozehrávat od branky.

12

Na první přesný zásah tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, do vedení se dostal favorit duelu. Granada má přesto na případné vyrovnání hodně času.

10

Aktivita hostujícího celku nakonec končí vedoucí brankou! Bílý balet se díky povedené kombinaci dostal až k pokutovému území, kde to fantastickým způsobem provedl FERLAND MENDY. Francouzský obránce si hodil balón do šestnáctky, odkud ze značného úhlu dokázal propálit brankáře Silvu. V tuto chvíli nezafungovala obrana Granady, která dopustila první inkasovanou branku.

10

Modrić to zkoušel pasem na naběhnuvšího Carvajala, který ovšem na tuto nabídku neměl šanci dosáhnout. Naopak se balón snesl až do rukavic brankáře Silvy.

9

V hlavičkovém souboji se před malým momentem povedlo uspět Casemirovi, který Azeezovi nedal sebemenší šanci. Hosté tak opět kombinují s balónem.

8

Courtois rozehrával od své branky po zemi na Varaneho, který mu však rychle vracel zpět. Bílý balet se dostal z těžké pozice, navíc se velice přesně prokombinoval vpřed.

7

Obrannou povinnost si dokázal splnit Ramos, který před napadajícím Foulquierem odkopával na tribunu stadionu. Granada tak bude moci znovu vhazovat.

6

Bílý balet to z vlastní obranné poloviny zkoušel prudkým nákopem směrem na Benzemu, jenž byl včas ubráněn. Poté si střelecký pokus připsal Isco, jenž mířil doprostřed.

5

Granada se z následného protiútoku daleko nedostal, míč se opět zjevil za postranní lajnou. Tentokráte se k provedení autu postavil Carvajal, jenž nahrál Valverdemu.

4

Na opačné straně měl celkem dost prostoru kolem sebe Casemiro, které se snažil přenést hru na volného Modriće. Posledně jmenovaný centroval na hlavu Duarteho.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil obránce Dias. Ten si vybral Duarteho, jenž nahrával Silvovi.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Na opačné straně ale stojí velice těžký kalibr, kterým je Real Madrid. Celek z hlavního města Španělska se nachází na vedoucí pozici tabulky, přičemž na druhou Barcelonu má v tuto chvíli jednobodový náskok. Blaugranas však mají zápas tohoto kola již za sebou, madridský celek tak může opět odskočil na rozdíl čtyř bodů. Bílý balet tak je skutečně blízko k zisku mistrovského titulu, avšak duel na horké půdě v Granadě nebude vůbec jednoduchý. Real Madrid se však opírá o fantastickou formu, která prozatím nabídla osm ligových výher v řadě. Poslední ztráta bodů přišla ještě před koronapauzou, to Real Madrid podlehl na hřišti Betisu Sevilla. Bílému baletu se navíc povedlo zpevnit obranou činnost, ta z posledních duelů inkasovala pouze dvě branky, což značí nejlepší obranu celé ligy.

Granada CF

Fotbalisté Granady prožívají celkem povedenou sezonu, tři kola před koncem ligového ročníku se totiž nacházejí na desáté pozici, což znamená přesnou polovinu tabulky. Granada má na svém kontě rovných padesát bodů, stále tak může pomýšlet nad pohárovou Evropou. Domácí celek tohoto zápasu totiž ztrácí na sedmé Bilbao pouze jeden bod, naopak na šesté Getafe tři body. Granada dokázala v posledních třech duelech pokaždé bodovat, hned dvakrát se jí povedlo naplno bodovat. V posledním kole sehrála hodně pohledné představení na půdě Realu Sociedad, kde dokonce vedla o dvě branky. Soupeř sice srovnal, avšak Granada si v závěru zápasu vzala vedení zpět, což jí vydrželo až do konce.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Granada CF a Real Madrid CF.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.