Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.

Tři body z dnešního zápasu bere tým z hlavního města Itálie. AS Řím bylo lepší po celou dobu zápasu, výjimkou bylo pouze prvních deset minut ve druhém poločasu, kdy také tým inkasoval z hlavy Nikoly Milenkoviće. Poté se AS znovu dostalo do tlaku z prvního poločasu a výsledkem toho byla podivná penalta na Edina Džeka, kterou proměnil Jordan Veretout. Ten samý hráč proměnil pokutový kop již v prvním poločase a zařídil tak dnešní výhru svého týmu. Domácí tým si příště zahraje 29.7. na hřišti FC Turín. Fiorentina se ve stejný den utká doma s Bolognou.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:14.

Diawara
77. min Cristante
Veretout
Spinazzola
Mchitarjan
82. min Pérez
Pellegrini
60. min Zaniolo

Chiesa
82. min Venuti
Ribéry
46. min Cutrone
Kouamé
46. min Vlahović

90+6

Žlutou kartu dostává Gianluca Mancini (AS Řím).

90+5

Fiorentina to zkusila dlouhým nákopem, který nadvakrát dokázal odvrátit obránce Chris Smalling.

90+4

Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (ACF Fiorentina).

90+4

Útočného faulu se však dopustil Nicolò Zaniolo a na míč se dostane i Fiorentina.

90+3

Římský tým stále drží míč na polovině soupeře a nehodlá na tom nic měnit, tohle jim náramně vyhovuje.

90+2

Míč si u praporku postavil Leonardo Spinazzola a s Džekem pouze drželi míč ve hře a krájeli tak čas.

90+2

Rohový kop pro vedoucí tým dnešního zápasu.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90

Začíná poslední minuta z devadesáti základních a AS drží míč na vlastní polovině.

89

Míč do vápna centroval z pravé strany Rachid Ghezzal, jenže jeho míč našel pouze rukavice Paua Lópeze.

88

Fiorentina se hned dostala na polovinu soupeře a snaží se o vyrovnání.

87

AS Řím právě vstřelil branku!
I ke druhé penaltě se postavil JORDAN VERETOUT, který si vybral levý dolní roh hostující branky a uspěl. Brankář Pietro Terracciano totiž zůstal stát na místě. Domácí tým se tak po druhé penaltě dostává znovu do vedení.

85

Žlutou kartu dostává Rachid Ghezzal (ACF Fiorentina).

85

Byla nařízena penalta. Edin Džeko se po dohrání srazil s brankářem Pietrem Terraccianou a mířil k zemi, rozhodčí okamžitě ukázal na penaltu.

84

Opět si míč vzal na starost Jordan Veretout a centroval do vápna, jenomže znovu nedokopl daleko a hostující obrana míč odkopla do bezpečí.

84

Následuje zblokovaná střela Džeka a roh pro AS.

83

Domácí tým měl míč v půlkruhu za vápnem, jenže dál již cesta nevedla, soupeř byl ve velkém počtu na hranici vápna.

82

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Lorenzo Venuti.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Carles Pérez.

82

Jordan Veretout centroval na přední tyčku, kde jeho snahu odvrátil celkem jednoduše Martín Cáceres.

81

Další roh pro domácí a pro míč si hned běží Jordan Veretout.

80

Henrich Mchitarjan dostal míč do vápna, solidně si ho zpracoval. Pak arménský záložník chtěl do střely, kterou zablokoval soupeř.

79

Hodně rychlý brejk měli rozjetý hosté, ale nebude z něho nic, protože Dušan Vlahović nedokázal přejít přes stojícího Kolarova.

78

Jordan Veretout si postavil míč a centroval od praporku do vápna. Tam na středu našel Edina Džeka, který v záklonu poslal míč vedle branky.

78

Rohový kop pro domácí tým.

77

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Bryan Cristante.

76

Přestávka je u konce. Může se pokračovat.

75

Následuje přestávka na občerstvení.

74

Nakonec to také zkusil pravák Jordan Veretout, jež to zkoušel na přední tyčku přes zeď. Míč však branku hostů přeletěl.

73

Přímý kop z nějakých 25 metrů pro domácí AS. Jedná se o ideální střeleckou pozici pro leváka.

72

Amadou Diawara zkoušel najít někoho ze spoluhráčů vysokým lobem zpoza vápna. Lob to byl sice pohledný, ale nikoho nenašel.

72

Žlutou kartu dostává Martín Cáceres (ACF Fiorentina).

71

Vstupujeme do posledních dvaceti minut dnešního duelu. Skóre je vyrovnané, lepším týmem je momentálně domácí tým z věčného města.

70

Bruno Peres se pokusil protáhnout z pravé strany na střed, to se nelíbilo Pulgarovi, který ho tak poslal nohou k zemi.

69

Míč si postavil Jordan Veretout a snažil se centrovat na střed vápna. Míč ovšem moc utáhl a našel jen připraveného brankáře.

69

Rohový kop pro domácí celek.

68

Následně dostal dobrý míč za obranu Cutrone a mířil na branku. Rozhodčí mu odmával ofsajdové postavení.

67

Džeko napřáhl pravačkou za vápnem. Střela by mířila zajímavě do branky, jenže se stala pouze další obětí blokování střel v podání Fiorentiny.

66

Po levé straně hřiště hledali spoluhráči naběhnutého Cutroneho, mladík ovšem míč na hrací ploše nestihl.

65

Peresovi se otevřel prostor na pravé straně vápna a mohl klidně jít do střely. Domácí hráč však zvolil centr, který mu sjel po kopačce a skončil u brankáře.

64

Rachid Ghezzal si nachystal míč na levé straně a centroval do vápna, kde nikoho v modrém jeho míč nenašel.

63

Následně vyzval Peres Zaniola, který ale míč na hrací ploše nestihl.

62

To se nyní pokusil zlomit Džeko s centrem na Zaniola, který ale hlavičkoval jen do rukavic brankáře.

61

Fiorentina zůstává i nadále aktivnějším týmem na hrací ploše.

60

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Nicolò Zaniolo.

59

S domácím borcem to nevypadá úplně růžově, a tak se šel rozběhat Nicolò Zaniolo.

58

Lorenzo Pellegrini se nachází na zemi za pokutovým územím soupeře, když se neúmyslně srazil s Nikolou Milenkovićem.

57

Hostující tým se pokusil o dlouhý nákop dopředu, tam však byl pouze vysunutý brankář domácích.

55

Máme za sebou 10 minut druhého poločasu a nutno podotknout, že v nich byl jasně lepší hostující tým. Ohromně týmu pomohly změny.

54

Fiorentina právě vstřelila branku!
Třetí roh hostů končí brankou. K rozehrávce se postavil Erick Pulgar, jehož centr našel přesně na steřdu vápna NIKOLU MILENKOVCE, který míč z nízkého postavení poslal přímo k tyčce.

54

Rohový kop si znovu kopne hostující tým.

53

Na levou stranu vápna dostal míč Henrich Mchitarjan, který následně loboval vyběhnutého brankáře, ale pouze vedle hostující klece.

52

Džeko dostal dobrý míč za obranu soupeře a už se hnal do zakončení. Do střely se mu vrhl Nikola Milenković a střelu zablokoval.

51

Z pravé strany centroval do vápna hostující Federico Chiesa. Jeho centr ale skončil pouze u domácího brankáře.

50

Amadou Diawara fauloval na středu hřiště Ghezzala, takže se bude kopat proti brance Lópeze.

49

Od levého praporku míč do vápna centroval Rachid Ghezzal. Jeho centr však odvrátila domácí obrana.

49

Roh pro Fiorentinu.

48

Dalším dlouhým nákopem to zkoušel Chris Smalling, ale vyprášil pouze rukavice brankáře Pietra Terraccianana.

47

Domácí Kolarov hledal vysokým centrem Perese na lajně, ale trochu to přehnal s razancí a míč skončil na tribuně.

46

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Patrick Cutrone.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Dušan Vlahović.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:35.

První poločas nabídl jednu branku, tu v poslední minutě řádné hrací doby dal z penalty Jordan Veretout. Penaltu vyrobil minutu před tím Pol Lirola, jež stáhl k zemi v pokutovém území Bruna Perese. Domácí AS bylo po celou dobu prvního poločasu lepším týmem, častěji drželo míč, ale chyběla potřebná kvalita ve finální fází. Také byl málo vytěžovaný útočník Džeko, naopak slušný výkon za sebou má Peres nebo Spinazzola.

45+2

Do rychlého brejku se dostal domácí tým, ale celý ho ukončil nepřesnou nahrávkou Bruno Peres.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45

K penaltě se postavil JORDAN VERETOUT, který si vzal pomalý rozeběh a následně míč poslal po levici brankáře, ten letěl na druhou stranu, takže v pohodě proměněno.

45

Ještě to rozhodčí zřejmě řešil s videem, ten mu penaltu potvrdil.

44

Byla nařízena penalta. Na pravou stranu vápna dostal míč Peres a zezadu ho stáhl k zemi Pol Lirola, rozhodčí okamžitě ukázal na bílý puntík.

43

Po rohu připravil Džeko střeleckou šanci pro Manciniho, který z malého vápna poslal míč z voleje nad hostující branku.

42

Roh pro domácí tým.

41

Leonardo Spinazzola dostal míč na levou stranu hřiště, navedl si ho na střed a pravačkou chtěl pálit na zadní tyčku, jenže se mu do cesty připletl další clonící soupeř.

40

Po centru z levé strany se do šance dostal hostující Federico Chiesa, který z dobré pozice trefil pouze spoluhráče před brankou, načež si píská ofsajd.

39

Kolarov si ve vzdušném souboji počínal nedovoleně a znovu je na zemi hostující Christian Kouamé.

38

Christian Kouamé je zpět na hřišti a měl by být v pořádku.

37

Tím trefeným byl útočník Christian Kouamé, který je otřesen a musí být ošetřen.

36

Míč si postavil křídelník Lorenzo Pellegrini a zkoušel to určitě na přední tyčku, trefil ale pouze jednoho z hostů ve zdi.

35

Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina).

35

Domácí kanonýr Džeko byl faulován. Přímý kop pro jeho tým ze zajímavé pozice pro střelu.

34

Peres se na pravé straně odpoutal od Christiana Kouamého, ten mu nestačil, a tak sáhl k faulu.

33

Lorenzo Pellegrini centroval z rohu na střed vápna, kam se do vzduchu dostal pouze hostující obránce Nikola Milenković.

32

Roh pro favorita dnešního duelu.

31

Lorenzo Pellegrini si chystal za vápnem míč na střelu, jenže uklouzl, míč však i tak poslal na branku, a to celkem solidně.

30

Džeko dostal solidní míč na ofsajdovou lajnu, nejprve si ho dobře zpracoval, ale následně mu ho soupeř ukopl.

29

Spinazzola hledal autem na středu hřiště Pellegriniho, jenže jeho následné prodloužení nikoho nenašlo.

28

26

25

Džeko si z levé strany navedl míč do středu a pravačkou střílel jen do blokujícího soupeře.

24

Následně se pokusil Perese po pravé lajně poslat Pellegrini, jenže Peres na soupeře rychlostně nestačil a pomohl si faulem.

23

Angličan se následně pokusil o přenesení hry na pravou stranu pro Perese, na kterého byl míč moc dlouhý a propadl do autu.

22

Hosté se dopředu snažili dostat pomocí dlouhého nákopu, pro ten si však došel domácí obránce Chris Smalling.

21

Ten si vzal na starost Federico Chiesa a centroval do vápna, kde našel přesně na první tyčce hned dvojici soupeřů.

21

Rohový kop pro Fiorentinu.

20

Za vápnem se pravačkou opřel do míče domácí záložník Diawara, ale míč netrefil ideálně a pomalu ho poslal vedle branky.

19

Kolarov si postavil míč a levačkou zkoušel střílet přes zeď na přední tyčku. Nepřekonal však první překážku, kterou byla zeď.

18

Přímý kop pro AS z nějakých 35 metrů.

17

Džeka neobvykle centroval z hranice vápna do pokutového území, kde byl jeho spoluhráč Henrich Mchitarjan, který však v hlavičkovém souboji míč netrefil.

16

Fiorentina se snaží více držet míč, zatím to je pouze na vlastní polovině, navíc proti důraznému presinku soupeře.

15

Leonardo Spinazzola přes hlavu centroval míč dopředu pro své spoluhráče. Nahrávka naslepo nikoho nenašla.

14

Henrich Mchitarjan dostal míč na levou stranu pokutového území a míč hned posílal na střed vápna, jenže při této snaze trefil jen nohy soupeře.

13

Hosté se dostali do rychlého brejku středem hřiště, ten vedl Duncan, který následně špatně nahrál uličkou a akci tím ukončil.

12

Domácí Leonardo Spinazzola dostal nečekaně na levé straně hřiště do kotníku a velmi tvrdě se z toho sbírá, ale měl by být v pořádku.

11

Diawara zastavil faulem Pulgara na polovině hřiště, takže se bude hrát proti brance domácího celku.

10

O dlouhý nákop dopředu se pokoušel domácí obránce Chris Smalling. Míč však přepálil a poslal ho jako dárek brankáři Fiorentiny.

9

Leonardo Spinazzola dostal míč a volnost na levé straně, tak se dostal co nejdále a centroval do vápna, kde však trefil skluzujícího obránce hostů.

8

Kolarov hodně tvrdým nákopem hledal na hrotu Džeka, což se mu povedlo, ale útočník z Bosny si tvrdý míč nedokázal zpracovat.

7

AS po slabším úvodu je na míči a kombinuje okolo poloviny hřiště.

6

Domácí nákop mířil na pravou stranu pro Perese, ten však míč před hostujícím brankářem nestihl.

5

Nikola Milenković vyvážel míč v zadních pozicích, pak si ho ale neuhlídal a o kousek skončil kulatý nesmysl v autu.

4

V úvodu zápasu se hraje hodně na středu hřiště, k vidění je i hodně soubojů, zatím nijak velká hra směrem dopředu.

3

Franck Ribéry dostal míč zády k brance a na středu hřiště ho dokázal udržet proti přesile soupeřů.

2

Po dlouhém nákopu hostujícího celku se faulem provinil domácí bek Kolarov.

1

AS Řím: Pau López – Mancini, Smalling, Kolarov – Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola – Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini, Džeko (C).
Náhradníci: Fuzato – Zappacosta, Çetin, Fazio, Villar, Kluivert, Pastore, Zaniolo, Perotti, Cristante, C. Pérez, N. Kalinić.

ACF Fiorentina: Terracciano – Milenković, Pezzella (C), M. Cáceres – Chiesa, R. Ghezzal, Pulgar, Duncan, Lirola – Ribéry, Kouamé.
Náhradníci: Brancolini, Chiorra – Venuti, Igor, Terzić, Ceccherini, Badelj, Agudelo, Dalbert, Cutrone, Sottil, Vlahović..

Fiorentina letos nehraje o poháry, hraje ve středu tabulky, když se nyní nachází na 11. místě tabulky. V pětatřiceti zápasech získala 43 bodů se skóre 43:45. Nejlepší střelec týmu je Ital Federico Chiesa, ten se prosadil sedmkrát a na pět dalších branek nahrál svým spoluhráčům. Fiorentině se venku docela daří, v sedmnácti zápasech získala 23 bodů a je v tomto ohledu desátá v tabulce. Fiorentinu rozhodně zdobí forma v posledních zápasech, když z šesti posledních vyhrála tři a v dalších třech získal po bodu.

Poslední tři zápasy

Inter VS. Fiorentina 0:0
Fiorentina VS. Turín FC 2:0
Lecce VS. Fiorentina 1:3

AS Řím

Římský klub je na pátém místě tabulky. V dosavadních pětatřiceti zápasech získal 61 bodů se skóre 69:47. Nejlepší střelec týmu je útočník z Bosny a Hercegoviny Edin Džeko, bývalý hráč Teplic se prosadil patnáctkrát a na dalších sedm branek nahrál. Pátá příčka v italské nejvyšší soutěži znamená postup do základní skupiny Evropské ligy, AS má náskok na šestou pozici jeden bod a zápas k dobru. Na čtvrtou příčku ztrácí nedostižných jedenáct bodů. Tým je také ještě v boji o výhru v Evropské lize, v rámci osmifinále se v srpnu utká se Sevillou.

2018 AS Řím VS. Fiorentina 0:2

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 36. kola italské Serie A se utkají týmy AS Řím a Fiorentiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.