Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc.

Střely mimo: 5:4
Rohy: 3:2
Ofsajdy: 4:0
Fauly: 5:17

Real Madrid si upevnil první místo v tabulce, před druhou Barcelonou má znovu čtyřbodový náskok. Naproti tomu Alavés si zhoršil svou situaci, na 18. Mallorcu už má náskok jen tří bodů.

Casemiro
90+4. min Díaz
10 Modrić
Modrić
70. min Valverde
27 Rodrygo
Rodrygo
82. min Isco
Benzema
82. min Hazard
20 Asensio
Asensio
70. min Vinícius Júnior

Deportivo Alavés(4-4-2)

13 Roberto
Roberto
Navarro
24. min Martín
Fejsa
56. min Mahmoud
16 Méndez
Méndez
69. min Sainz
9 Joselu
Joselu
69. min Rodríguez
Lucas Pérez
56. min Rioja

• 20Pons

Zápas skončil, Real Madrid potvrdil roli favorita a porazil na domácím hřišti Alavés 2:0. Alavés mohl jít už ve třetí minutě do vedení, ale Burke trefil hlavou pouze břevno. A tak se v 11. minutě ujal vedení Real, když penaltu po faulu Navarra na Mendyho proměnil Karim Benzema. Alavés měl v prvním poločase i další šance, ale ty nevyužil a ve druhém poločase už měl Real Madrid zápas jasně ve svých rukou a mohl dát i více gólů, než jen jeden, nebýt skvělých zákroků brankáře Roberta. Ten nestačil jen na střelu Asensia po skvělé Benzenově přihrávce před prázdnou branku.

90+6

90+5

Vinícius Júnior se už dostal do vápna Alavésu, ale byl zastaven praporkem pomezního rozhodčího.

90+4

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Brahim Díaz.

90+3

Ve vápně Alavésu se ještě ke střele tlačili Isco a Kroos, ale ani jeden z nich se do zakončení nedostal.

90+3

Zdá se, že Real Madrid už závěr zápasu zkušeně kontroluje a žádného dramatu se už nedočkáme.

90+2

Kdyby byli na stadionu nějací diváci, určitě by zatleskali efektivní kličce brazilského šikuly Viníciuse Júniora.

90+1

Nastavovat se bude dlouhých šest minut.

90

Thibaut Courtois si musí své čisté konto zasloužit, tentokrát na něj pálil José Luis Rodríguez. Belgičan si připsal svůj šestý zákrok v zápase, a tento nepatřil mezi nejtěžší.

89

Ely hledal dlouhou přihrávkou za obranu Burkeho. Ten šel do souboje s Varanem, který ho k míči nepustil a vše pak ještě dokončil svým odkopem Courtois.

87

Borja Sainz je po svém příchodu na hřiště rozhodně vidět, ale tentokrát jeho centr z pravé strany postrádal přesnost.

84

Isco se na hřišti uvedl po dvou minutách krásnou technickou střelou z levé strany na zadní tyč. Roberto ale dnes chytá výborně a i s touto střelou si poradil.

83

Žlutou kartu si za svůj neodvolený zákrok na Krose vysloužil Abdallah Mahmoud.

82

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Eden Hazard.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Isco.

80

Na zemi zůstává ležet záložník Realu Madrid Casemiro, kterého zezadu nepříjemně zasáhl do stojné nohy José Luis Rodríguez.

79

Znovu se pokračuje ve hře, míč mají na kopačkách domácí fotbalisté.

77

Čtvrthodiny před koncem zápasu je tu pauza na občerstvení.

75

Díky podklouznutí Mahmouda se Real dostal do zajímavé šance. Z pravé stran střílel Rodrygo, Roberto se znovu zaskvěl zákrokem.

74

Na druhé straně se dostal ke střele rovněž střídající Sainz, jeho pokus zvedl nad břevno stoper Realu Varane.

73

Vinícius Júnior je na hřišti teprve chvíli, takže má ještě hodně energie, ale ani on nyní už nedokázal zachytil míč na hrací ploše.

71

Ve druhém poločase Real vládne držení míče, a to už se vyšplhalo na 69 procent. Pokud si domácí udrží vedení, znovu se jejich náskok na druhou Barcelonu zvýší na čtyři body. Alavés bude mít jen tříbodový náskok na osmnáctou Mallorcu.

70

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Federico Valverde.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Vinícius Júnior.

69

Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Borja Sainz.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází José Luis Rodríguez.

68

Střelou z dálky se připomněl chorvatský záložník Realu Luka Modrič, ale jeho rána nemohla Roberta příliš rozhodit. Spolehlivý zákrok brankáře Alavésu.

67

Benzema znovu nezištně přihrál svému spoluhráče do šance, tentokrát si vybral Kroose. Němcova střela byla ale zablokovaná.

66

Domácí ještě zahrávali rohový kop, ale z něj už branku Alavésu neohrozili.

65

Asensio hledal ostrým centrem z levé strany Rodryga nebo Benzemu, míč ale odvrátil do bezpečí Ely.

64

Benzema dnes hraje skvělý zápas. Tentokrát našel krásným centrem Vázqueze, ale tomu zakončení z voleje nevyšlo.

63

Po slabším vstupu do druhé půle začínají hosté znovu zlobit a ještě se určitě pokusí zápas zdramatizovat.

61

Joselu mohl snížit na rozdíl jedné branky, ale z levé strany Courtoise nepřekonal. Brankář Realu Madrid mu výborně zmenšil střelecký úhel a zasáhl rukama.

60

Po delší době se Real musel bránit a skvělou práci odvedl Ferland Mendy, který prokázal jak rychlost, tak i sílu v osobním souboji.

59

Roberto je znovu za hrdinu, tentokrát zlikvidoval střelu Rodryga z levé strany z úhlu.

58

Robertu znovu musel do akce, tentokrát skvěle vychytal nebezpečnou Benzemovu ránu. A dorážka Rodryga už pak byla nepřesná.

58

Z pravé strany centroval Vázquez a hledal Benzemu. Těsně před ním dokázal míč přizvednout brankář Alavésu Roberto.

57

Rodrygo se dopředu rozbíhal zbytečně, nepohlídal si totiž ofsajdové postavení.

56

Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Luis Rioja.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Abdallah Mahmoud.

55

Real Madrid rozhodně vstoupil do druhého poločasu skvěle, Alavés se zatím vůbec nedostal k ohrožení jeho branky. Hosté budou reagovat střídáními.

53

Real Madrid teď může být přeci jen ve větším klidu, když vede o dvě branky. A může se soustředit třeba i na udržení čistého konta, pro Courtoise by bylo už osmnácté v sezoně.

51

Real Madrid právě vstřelil branku!
Gól nakonec přeci jen platí a Real Madrid se tak ujímá vedení 2:0! Rodrygo našel krásnou průnikovou přihrávkou za obranu Benzemu, který se zachoval velmi nesobecky předložil míč před prázdnou branku MARCU ASENSIOVI. Ten už měl snadnou práci. Asistence: Karim Benzema.

51

Je možné, že se bude ale rozhodnutí ještě měnit, protože na ofsajd to moc nevypadalo.

50

Míč sice skončil po střele Asensia v brance, ale rozhodčí odmával ofsajd

49

Marco Asensio hledal výbornou přihrávkou Benzemu, toho však neméně skvěle ubránil Ely.

47

Proběhla však změna v rozhodcovské sestavě. Zraněného Carlose Gila vyměnil Hernández, který píská svůj první zápas ve španělské nejvyšší soutěži.

46

O přestávce neprovedly mužstva ani jednu změnu v sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:06.

První poločas je za námi a Real Madrid vede doma nad Alavésem zatím 1:0. Domácí to ale dnes nemají vůbec jednoduché, Alavés je vepředu nebezpečný, Burke dokonce trefil hlavou tyč a několikrát musel zasahovat Courtois. Jediná branka prvního poločasu padla z penalty nařízené po faulu Navarra na Mendyho. Pokutový kop proměnil Luka Modrić.

45+6

45+5

Na druhé straně se ještě po rychlé akci Realu dostal ke střele pravačkou Benzema, Roberto jeho přízemní ránu chytil.

45+5

Alavés se pokusil o svou zřejmě poslední akci prvního poločasu, ale ta ztroskotala ještě ve svém zárodku.

45+3

Asensio poslal hodně ostrý centr před branku Alavésu, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.

45+2

Modrič byl těsně před pokutovým územím Alavésu faulovaný a Real má zajímavou standardní situaci. Z pravé strany je to situace na centr.

45+1

Kvůli velkým prostojům se bude nastavovat pět minut.

45

Průniková přihrávka na Asensia byla příliš dlouhá, Roberto tak bude moci rozehrávat od branky.

43

Blíží se konec prvního poločasu, Real Madrid v posledních minutách dominuje držení míče, ale šance si netvoří.

41

Rodrygo si narazil s Kroosem a už se řítil do šestnáctky, proti přesile hráčů Alavésu se ale neprosadil.

40

Real Madrid kombinuje na polovině Alavésu, ale zatím v uctivé vzdálenosti od jeho pokutového území.

39

Přenesení hry Realu bylo nepřesné, Mendy nemohl zachytit míč na hrací ploše, takže rozehrávat budou hráči Alavésu.

37

Alavés je opět nastěhovaný na polovině Realu a domácí si znovu musejí dávat pozor.

36

Znovu nebyl Real vzadu jistý, po přihrávce Burkeho střílel Joselu, branku ale minul.

35

Real Madrid sice vede, ale stále jen 1:0 a Alavés je ve předu hodně nebezpečný, takže Zidanův tým zatím rozhodně nemůže být v klidu.

33

Kroos byl poslán na trávník nedovoleným způsobem, za ruku ho zatáhl Méndez.

32

Rozhodčí Manzano už je zpět v akci a konečně se tedy může pokračovat ve hře.

29

Ošetřován je nyní hlavní rozhodčí Gil Manzano, má problém s levým kotníkem.

26

Na druhé straně se ke střele zpoza vápna dostal Burke a Courtois musel na zem, aby jeho ránu vyrazil.

26

Zpoza vápna si našel prostor na střelu Asensio, ale branku Alavésu neohrozil, trefil jednoho z jeho obránců.

24

Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ximo Navarro, přichází Martín.

23

Zatímco je Navarro ošetřován, hráči mají přestávku na občerstvení.

22

Na lavičce Alavésu je pohyb, kvůli zranění bude zřejmě muset střídat Ximo Navarro.

21

Militao byl ve vzduchu nejvýš a hlavou odvrátil centr ze standardní situace Deportiva Alavés.

20

Éder Militao přitvrdil v hlavičkovém souboji, loktem trefil do hlavy Joselu. Takže další standardní situace pro Alavés.

19

Real si znovu vytvořil velký tlak na branku Alavésu. Nejprve z toho po centru Mendyho byl málem vlastí gól a pak Modrič střílel nepřesně.

18

Ljubomir Fejsa se dopustil nedovoleného zákroku, teprve prvního svého družstva.

16

Real Madrid čelil další standardní situaci Alavésu. Centr do vápna byl velmi dobrý, ale hlavička Josela nepřesná.

15

Real Madrid se nyní trochu stáhl a vyčkává, co předvedou s míčem hráči Alavésu.

13

Real klidně mohl vést 2:0. Kroosova střela ale prolétla těsně nad břevnem.

12

KARIM BENZEMA si poradil s penaltou naprosto bez nervů, počkal si na pohyb brankáře Roberta a poslal míč po zemi na opačnou stranu.

11

Penaltu potvrdil VAR, exekuce se ujme Benzema.

11

Real Madrid bude kopat penaltu po faulu Navarra na Mendyho!

10

Rohový kop si vyzkouší také domácí tým. Kroos ho rozehrál na krátko a až pak letěl do vápna center, který vyboxoval Roberto.

9

A s rohovým kopem už si domácí celkem v pohodě poradili.

9

Alavés nepřestává zlobit obranu Realu Madrid, ve které dnes chybí kapitán Ramos i další tradiční součást Marcelo. Před Pérezem odklidil míč na rohový kop Militao.

8

Modrič našel obloučkem za obranu na zadní tyči Benzemu, ale ten neměl úhel na střelu. Po jeho centru se pak pískal ofsajd.

7

Domácí se snaží trochu zklidnit divoký start zápasu a zažít více dominovat na míči.

6

Real Madrid se bez problému ubránil a už zase může myslet na útok.

6

Vše už se zase stěhuje před branku Realu Madrid, Alavés má k dispozici standardní situaci.

5

Benzema byl přistižen v postavení mimo hru, hrát tak budou moci hosté.

4

Zápas se tedy rozjel velmi svižně, hned v první pětiminutovce mohla obě mužstva skórovat.

3

Obrovskou šanci měli na druhé straně také hosté! Po hlavičce Burkeho zachránila Courtoise tyčka a pak mu museli pomoci obránci po dorážce Péreze.

2

Real už si vytvořil první šanci. Centr Mendyho sice hosté odvrátili, ale z hranice šestnáctky ještě pálil Lucas Vázquez. Naštěstí pro Alavés nad branku.

1

Real je podle očekávání hned od začátku utkání aktivní a usadil se na polovině soupeře.

1

Domácí Real Madrid se představí ve svých tradičních bílých dresech, Alavés vyběhne do zápasu ve své venkovní modré variantě.

Hráči obou mužstev už jsou na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Rodrygo, Benzema (C), Asensio.
Náhradníci: Altube, Aréola – Bale, B. Díaz, Gutiérrez, E. Hazard, Isco, Hernandez, Vinícius Júnior, Valverde, M. Díaz.

Deportivo Alavés: Roberto – Navarro, Laguardia (C), Ely, Marín – Burke, Camarasa, Fejsa, Méndez – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Castro – Martín, Paulino, García, Magallán, Mahmoud, Pina, Rioja, Rodríguez, Sainz, R. Navarro, Pons.

Rozhodčí: Manzano – Rodríguez, Nicolás.

- První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně skončilo výhrou Realu Madrid na hřišti Alavésu 2:1.
- Real vyhrál jedenáct z posledních dvanácti utkání proti Alavésu.
- Doma Real Madrid porazil Alavés sedmkrát v řadě.

Deportivo Alavé je poměrně skromný španělský klub, který v posledních třech sezonách neměl problém se záchranou, v té současné je to ale jiné. Alavés je v tabulce s 35 body na šestnáctém místě na sestupové příčky má náskok jen šesti bodů. Navíc má velmi špatnou formu, když prohrál už pětkrát v řadě, naposledy 0:1 na hřišti Valladolidu. Venku zatím Alavés v této sezoně v lize odehrál 17 utkání s bilancí dvou výher, tří remíz a dvanácti porážek. Pět z posledních šesti venkovních utkání Alavés prohrál.

Real Madrid je jedním z nejúspěšnějších a nejslavnějších klubů nejen ve Španělsku, ale i na celém světě. V posledních letech měl úspěchy spíše v Lize mistrů, ale v této sezoně má nakročeno k domácímu mistrovskému titulu, který by byl první od roku 2017. Aktuálně se Real nachází na prvním místě tabulky se 77 body a s náskokem jednoho bodu na Barcelonu a zápasem k dobru. Madridský klub má navíc skvělou formu, vyhrál už sedmkrát v řadě, naposledy 1:0 na hřišti Athleticu Bilbao. Doma zatím Real Madrid v této sezoně v lize odehrál 17 utkání s bilancí třinácti výher, čtyř remíz a žádné porážky. Posledních pět domácích zápasů Real vyhrál, naposledy 1:0 nad Getafe.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 35. kola LaLigy mezi týmy Real Madrid CF a Deportivo Alavés. Zápas se odehraje na Alfredo di Stéfano Stadium v Madridu před prázdnými tribunami.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.