Z tohoto duelu už je to vše. Děkujeme za pozornost a držme společně palce Tomáši Vaclíkovi, aby jeho zranění nebylo vážného rázu. Dobrou noc.

Už za tři dny se v rámci 35. kola představí Sevilla na hřišti osmého Bilbaa. Eibar bude ve stejný den hostit předposlední Leganés.

Sevilla neprohrála už jedenácté ligové utkání v řadě a upevnila si v tabulce La Ligy čtvrtou pozici, jež znamená účast v základní skupině Ligy mistrů. Na té má po tomto kole parta okolo Tomáše Vaclíka před pátým Villarrealem šestibodový náskok. Eibar zůstává sedmnáctý.

Gómez
79. min Gudelj
Escudero
80. min Reguilón
Fernando
10 Banega
Banega
21 Torres
Torres
63. min Jordán
Ocampos
11 Munir
Munir
79. min Suso
19 de Jong
de Jong
63. min Nasjrí

Diop
77. min De Blasis
Cristóforo
Álvarez
88. min Atienza
Expósito
68. min García
22 Inuj
Inuj
77. min León
9 Enrich
Enrich
88. min Charles

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:10. Rohy: 11:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:16.

Sevilla nakonec splnila roli papírového favorita a porazila na domácím stadionu Eibar nejtěsnějším rozdílem 1:0. Nutno říci, že hosté nepřijeli hrát žádného "zanďoura" a byli domácím vyrovnaným soupeřem. Sevillu poslal do vedení deset minut po přestávce svým třináctým gólem v sezóně Argentinec Ocampos, jenž v nastaveném čase nahradil mezi tyčemi zraněného Vaclíka a perfektním zákrokem zlikvidoval hostující gólovku, kterou měl paradoxně brankář Dmitrović. Chvíli předtím zase Sevillu zachránila po střele Kikeho Garcíi tyčka. I domácí měli na druhou stranu své šance na navýšení náskoku, ztroskotávali však na skvěle chytajícím Dmitrovićovi.

90+12

90+11

Neskutečný závar před brankou Sevilly! Nakonec nešlo o roh, ale autové vhazování poblíž praporku. Balon následně propadl na středu vápna k volnému brankáři Marku Dmitrovićovi, jehož zakončení špičkou kopačky zlikvidoval Lucas Ocampos! Následnou dorážku vykopával z brankové čáry Jesús Navas! Vyrovnání tak opět viselo ve vzduchu, Sevilla ale nakonec přeci jen vítězí!

90+10

Zatímco Vaclík je odnášen na nosítkách, rukavice obléká Lucas Ocampos, autor zatím jediné gólové střely zápasu.

90+9

Jenže Vaclík leží stále na zemi a vypadá to, že nebude moci pokračovat. Zápas tak bude muset dochytat hráč z pole.

90+8

Do šestnáctky zamířil i Marko Dmitrović. Důvod je jasný – Eibar bude moci ještě naposledy zahrozit, a sice z rohového kopu.

90+7

Český brankář ve službách Sevilly má po předešlém souboji zdravotní problém a musí být přímo na hrací ploše ošetřen. Duel tak stále pokračuje.

90+6

Esteban Burgos vyhrál hlavičkový souboj a prodloužil balon na zcela volného Kikeho Garcíu, který těsně před vybíhajícím Vaclíkem umístil balon do pravé tyče!

90+5

Pedro León zkoušel přímou střelu, napálil ale jen zeď. To vše v době, kdy již běží poslední minuta avizovaného nastavení.

90+4

Blok Nemanji Gudelje na Kikeho Garcíu byl posouzen jako nedovolený. Eibar má k dispozici přímý kop z 28 metrů.

90+3

Sevilla rozehrála roh nakrátko ve snaze uspořit další čas, o balon ale rychle přišla. A tak se musí fotbalisté v bílých dresech bránit.

90+2

Po levé straně hřiště se hnal sprintem Sergio Reguilón, jeho pokus o přihrávku před branku ale efektivně zlikvidoval Paulo Oliveira. Následovat bude roh.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o pět minut!

90

Éver Banega se zapsal do statistik jako třetí hráč utkání, jenž vyfasoval žluté napomenutí. Pravděpodobně za nafilmovaný pád.

89

Suso ubránil balon proti trojnásobné přesile a získal pro své barvy autové vhazování. Další cenné vteřinky pro Sevillu.

88

Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Charles.

88

Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Miguel Atienza.

87

Obrovská možnost Sevilly! Joan Jordán udržel balon na hrací ploše a našel krátkou zpětnou přihrávkou na hranici malého vápna Susa. Jeho střelu mířící na vzdálenější tyč ale reflexivně vyrazil Marko Dmitrović na roh!

86

Centrovaný balon z kopačky střídajícího Susa odhlavičkoval na autové vhazování Paulo Oliveira.

85

Paulo Oliveira si před dopadem balonu přidržel Júsufa Nasjrího. Sevilla bude kopat standardku, s jejíž rozehrávkou asi nebude dvakrát pospíchat.

84

Zdá se, že Sevilla se bude v závěru duelu soustředit především na obranu. V posledních minutách je totiž jednoznačně aktivnějším týmem o záchranu hrající Eibar.

82

Do zakončení se po ní dostal další střídající hráč, tentokrát Pedro León. Vaclíkovu svatyni ale o parník přestřelil.

81

Tomáš Vaclík se musí mít na pozoru. Eibar bude zahrávat standardní situaci a očekávat lze centr do vápna.

80

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Sergio Reguilón.

79

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Nemanja Gudelj.

79

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Suso.

78

Nechybělo mnoho a bylo srovnáno! Po dobré přihrávce střílel z pravé strany pokutového území jen těsně vedle vzdálenější tyčky střídající Kike García. Domácím spadl ze srdcí hodně velký balvan.

78

Z hostující lavičky se do hry zapojily dvě čerstvé tváře a duel může pokračovat. Další změny se zároveň chystají i na domácí straně.

77

Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Pablo De Blasis.

77

Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Pedro León.

75

Nyní ale můžou obě jedenáctky na pár desítek vteřin vydechnout. Je zde druhá přestávka na osvěžení.

74

Zápas je stále otevřený. Eibar i za nepříznivého stavu cítí šanci alespoň na bod a dostává se znovu čím dál častěji na polovinu Sevilly.

73

Sergio Álvarez přidržel za dres Joana Jordána, jenž dnes slaví své 26. narozeniny. Tak tedy všechno nejlepší.

72

Opět to byl Diego Carlos, kdo se prezentoval úspěšným obranným zákrokem a dostal do bezpečí centr mířící na přední tyč.

71

Takaši Inuj čechral z levé strany do vápna kroucený centr, ten ale odklidil do zámezí Diego Carlos. Další roh pro Eibar.

70

Jesús Navas posílal z pravé strany před branku prudkou přízemní přihrávku. Tu uklidil za autovou čáru Paulo Oliveira.

69

Takaši Inuj si u postranní čáry vypomohl při zpracování balonu rukou, což pozornosti rozhodčích neušlo. Míč pro Sevillu.

68

Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Eduardo Expósito, přichází Kike García.

67

Pro míč si došel Tomáš Vaclík, jenž jej vyrazil někam k hranici šestnáctky. Tam střílel z náběhu Eduardo Expósito, pokusy z podobných distancí ale dnes létají výhradně nad břevna.

66

Álvaro Tejero vybojoval na Diegu Carlosovi rohový kop pro Eibar.

64

Sevilla měla k dispozici další roh. Éver Banega kroutil centr na malé vápno, zde jej ale vyboxoval do bezpečí Marko Dmitrović.

63

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.

63

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Joan Jordán.

62

Julen Lopetegui udílí na střídačce poslední taktické pokyny dvojici hráčů, které za malý moment pošle do hry.

61

Álvaro Tejero zastavil Banegův průnik pouze za cenu faulu. Domácím rostou křídla, rázem si daleko více věří v individuálních soubojích.

60

Naplnila se hodina zápasu. Marko Dmitrović posílá dlouhým odkopem balon na útočnou polovinu.

58

Uvidíme, kterak vedoucí branka zamíchá kartami. Eibar, který je dnes Seville vyrovnaným soupeřem, bude muset otevřít hru.

56

Sevilla právě vstřelila branku!
Teď už jde ale favorit do vedení! Jesús Navas odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kde mrštil LUCAS OCAMPOS ve výskoku vpřed svou pravačku a akrobatickým zakončením umístil míč do protipohybu Marka Dmitroviće. Argentinský útočník dává svůj třináctý gól v sezóně!

54

Sevilla mohla konečně přejít do útoku, její ofenzivní snahu ale utnul zdvižený praporek pomezního rozhodčího, jenž postřehl ofsajdové postavení Luuka de Jonga.

53

Po dalším rohu se dostal ke střele Sergio Álvarez, mířil ale vysoko nad.

52

Papakouli Diop prodloužil na zadní tyč Cristóforův centr, kde jej jen o chloupek nezasáhl ve skluzu Esteban Burgos! Před obráncem Eibaru zívala úplně odkrytá brána!

51

Centr na bližší tyč odvracel před Paulem Oliveirou na další roh Diego Carlos.

50

Nyní se bude muset Sevilla bránit. Rafa si staví balon k rohovému praporku.

49

Krátce po něm přišel další kroucený vzdušný pas Navase, tentokrát už ale končí situace odkopem od branky.

48

Jesús Navas vedl rychlou akci středem hřiště, na jejímž konci odcentroval na levou stranu. Ani jeden z fotbalistů v bílých dresech se ale do zakončení hlavou nedostal, leč bude se kopat roh.

47

Eibar získal velmi rychle rohový kop. Sebastián Cristóforo centroval na střed vápna, kde byl míč odvrácen za hranici šestnáctky. Tam zkoušel odvážnou střelu bez přípravy Eduardo Expósito, mířil ale vysoko nad branku.

46

Vypadá to, že oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:04.

Čtyřicet minut se hrál v Seville naprosto nezáživný fotbal bez jakýchkoliv šancí, pak ale domácí hráči přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a rázem měli hned několik dobrých možností na otevření skóre. Fernandovu hlavičku po rohovém kopu reflexivně vyrazil Dmitrović, z dalšího rohu nešťastně tečoval balon do vlastní tyče Burgos. V posledních vteřinách tříminutového nastavení se pak sám před Dmitrovićem zjevil Ocampos, míč ale dloubl těsně vedle pravé tyče. Uvidíme, zda si domácí favorit přenese zlepšený výkon ze závěru úvodní půle rovněž do druhého dějství. Nebýt posledních pěti minut, konstatovali bychom totiž, že si Eibar minimálně bod rozhodně zaslouží.

45+3

45+3

Nákop Tomáše Vaclíka se dostal až k rozběhnutému Lucasi Ocamposovi, který si šikovně zpracoval balon a pálil nikým neatakován z levé strany vápna těsně vedle vzdálenější tyče!

45+2

Sebastián Cristóforo se v závěru poločasu pokoušel o nadýchaný centr před Vaclíkovu klec, obrana Sevilly ale včas zasáhla.

45+1

První poločas bude nastaven o tři minuty.

45

Lucas Ocampos upadl ve vápně po mírném kontaktu s Paulem Oliveirou, ani v tomto případě z toho však pokutový kop není.

44

A další šance! Banegův centr si srazil do vlastní tyče Esteban Burgos! Teď měl Eibar velké štěstí. Sudí Lahoz se ještě radil s kolegou u videa, zda nešlo o ruku, penalta se ale nepíská.

43

A byla z něj zatím největší šance zápasu! Z levé strany odcentroval Éver Banega na hlavu Fernanda, jehož zakončení mířící k levé tyči famózně vyškrábl Marko Dmitrović na další roh!

42

Lucas Ocampos vyhrál souboj s Álvarem Tejerem a jako osamocený voják v poli se dral do zakončení. Nakonec se kope roh.

41

Munir si chystal balon ke střele na pravé straně velkého vápna, byl ale v obležení snad pěti fotbalistů Eibaru, a tak nakonec o merunu přišel.

40

Munir uvedl na vlastní polovině do hry autové vhazování. Následuje opatrná kombinace Sevilly, která se dopředu nikterak nežene.

39

Hra je momentálně kouskována častými nedovolenými zákroky. Během necelé minuty se fauly provinili Sebastián Cristóforo a Lucas Ocampos.

38

S tou ale domácí družina nenaložila vůbec dobře. Kouč Lopetegui opět jen kroutí hlavou.

37

Sergio Álvarez naskočil na nohu Jesúse Navase a vykoledoval si žlutou kartu. Sevilla má zároveň k dispozici standardní situaci.

37

Zkušený Senegalec je zpět na hřišti a může se tak zapojit do bránění domácí kombinace.

36

V akci jsou už i lékaři. Papakouli Diop zřejmě špatně došlápl a je mu obstříkáván kotník.

35

Papakouli Diop si naběhl na záda Luuka de Jonga. Po střetu, který nevypadal nikterak dramaticky, zůstává hostující záložník ležet na trávníku.

34

Hra pokračuje.

33

Hodně slyšet je zejména Julen Lopetegui. Třiapadesátiletý stratég ve službách Sevilly zatím nemůže být s výkonem svých svěřenců vůbec spokojen.

32

Následně je dopřána aktérům duelu krátká přestávka na doplnění tekutin. Ta přijde určitě vhod, a to i směrem k taktickým pokynům obou trenérů.

31

Sevilla po rohovém kopu dobrou minutu obléhala hostující šestnáctku, snaha domácích ale skončila Torresovým nedovoleným zákrokem na Sebastiána Cristófora.

30

Éver Banega našel krásným centrem na pravé straně Jesúse Navase, jenž přiťukl balon na okraj malého vápna Lucasi Ocamposovi. Jeho zakončení bylo zblokováno na roh.

29

Sebastián Cristóforo vyslal na vzdálenější tyč mírně přetažený centr. Eibar se po chvíli dostal k balonu mimo vápno, Takašimu Inujovi ale při pokusu o přechod přes protihráče utekl míč do zámezí.

28

Takaši Inuj se prokličkoval k přízemní střele z levé strany velkého vápna, do té se mu ale vrhl výborným obranným skluzem Sergi Gómez. Roh pro Eibar.

27

Další vzrušení se pro tuto chvíli nekoná. Eibar se zmocnil balonu a může zaútočit.

26

Tentokrát jej z pravé strany rozehrál centrem Éver Banega. Do odraženého balonu se na středu vápna opřel Munir, hradbu těl před sebou ale nepropálil. Míč srazil do protipohybu brankáře na další roh Papakouli Diop.

25

Další dobrý obranný zákrok Paula Oliveiry, po němž bude Sevilla zahrávat druhý rohový kop.

24

Fotbalisté v bílých dresech začínají čím dál častěji držet míč. Z pravé strany se pokoušel centrovat do šestnáctky Lucas Ocampos, vše ale končí dobrým hostujícím blokem.

23

Sevilla se nadechovala k rychlému protiútoku, ve středovém kruhu ho ale utnul taktický faulem na Luuka de Jonga Paulo Oliveira.

22

Tudy cesta nevedla. Dlouhý nákop z hloubi pole doskotačil pouze do rukavic připraveného brankáře Marka Dmitroviće.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu a nutno konstatovat, že na první vážnější možnost stále čekáme.

20

Ten ale nerozehrál Munir vůbec dobře. Balonu dal špatnou rotaci, a tak se míč ihned po odkopu stočil do zámezí. Gesto zmaru v podání domácího kouče Lopeteguiho je všeříkající.

19

Vše ale může být rychle jinak. Domácí vybojovali na protějším konci hřiště svůj první rohový kop.

18

A další nepříjemné balony do Vaclíkova vápna, které musela odvracet obranná řada Sevilly. Zatím se duel nevyvíjí dle papírových předpokladů.

17

Další akce Eibaru končí nepřesným centrem, který kroutil z pravé strany hřiště Takaši Inuj.

16

Eibar zapojuje do hry zpětnou přihrávkou i vlastního brankáře Marka Dmitroviće. Ten se zatím na horké půdě favorita musí nudit.

15

Přímý kop si vzal na starost znovu Sebastián Cristóforo, jeho skákavý pokus ale doputoval jen do náruče připraveného Tomáše Vaclíka. Ten si tak připisuje do statistik snadný zákrok.

14

Sudí Lahoz uděluje první žlutou kartu tohoto utkání. Jejím adresátem je Sergi Gómez, jenž ve vzdušném souboji zasáhl loktem do tváře Sergia Enricha.

13

Vzápětí vyrazili domácí do útoku, ohrožení branky z toho ale nebylo. Z pravé strany odcentroval rozběhnutý Jesús Navas, míč ale zamířil až za brankovou čáru.

13

Sevilla se snaží trochu uklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině.

12

Sevilla ubránila šestnáctku a dostala balon k půlící čáře, momentálně už ale opět hrají s balonem hosté. Ti jsou na začátku utkání překvapivě aktivnějším celkem.

11

A další vhazování pro hostující tým – tentokrát na útočné polovině.

10

Sevilla se vydala dopředu, Sergio Escudero vyslal ale pod tlakem protihráčů až příliš prudkou přihrávku na Munira. Je z toho autové vhazování pro Eibar.

9

Standardní situace Eibaru se ujal Sebastián Cristóforo. Jeho centrovaný balon byl však na hranici šestnáctky odvrácen na levou stranu, kde se k němu již nikdo ze spoluhráčů nedostal.

8

Sevilla si v posledních desítkách vteřin neví rady s aktivním napadáním hostů. Nyní si domácí museli po ztrátě balonu na vlastní polovině vypomoci taktickým faulem na Papakouliho Diopa.

7

Do odraženého balonu se zpoza šestnáctky opřel bez přípravy Eduardo Expósito, byla z toho ale jen dělovka několik metrů nad břevno.

6

Teď se ovšem budou muset mít Vaclík a spol. na pozoru. Po obranném zákroku Sergia Escudera bude Eibar zahrávat první rohový kop utkání.

5

Eibaru se v těchto chvílích daří držet balon na svých kopačkách, avšak pouze v blízkosti středového kruhu. Směrem dopředu je to zatím bezzubé.

4

Přihrávka na Sergiho Enricha, jenž se nabízel na pravém křídle, byla příliš prudká a doputovala do zámezí. Balon pro Sevillu.

3

Domácí favorit se pomaloučku, polehoučku přibližuje Dmitrovićově svatyni. Ohrožení branky z toho zatím nebylo, je to ale zřejmě jen otázka času.

2

Luuk de Jong zahrál po odkopu Paula Oliveiry ve středovém kruhu rukou. Sudí Lahoz si tohoto provinění všiml a píská.

1

Sevilla nastoupila do zápasu v bílých dresech, hosté v pruhovaných modro-červených.

1

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Diego Carlos, Sergi Gómez, Escudero – Fernando, Banega, Ó. Torres – Ocampos, Munir, L. de Jong.
Náhradníci: Bunú, Díaz – Nasjrí, Suso, Gudelj, Jordán, Lara, Mena, Rony Lopes, Reguilón, Genaro, F. Vázquez.

SD Eibar: Dmitrović – Tejero, Burgos, P. Oliveira, Rafa – Papakouli Diop – Cristóforo, S. Álvarez, Expósito, Inuj – Enrich.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Atienza, Bigas, R. Correa, Cubero, De Blasis, Charles, Quique, Kike García, P. León, Marí, Cote.

Rozhodčí: A. Lahoz – X. Fernández, R. Fernández.

Vzájemné zápasy Sevilly s Eibarem jsou ve znamení velkého počtu branek. V posledních pěti duelech padly vždy alespoň tři góly. Naposledy se na konci loňského září radoval na domácím stadionu Eibar, jenž po první půli prohrával 0:2, nakonec ale po senzačním obratu bral všechny body za triumf 3:2.

Eibar bojuje v La Lize o holý život, když momentálně drží sedmnáctou, resp. první nesestupovou příčku. Na té má v tuto chvíli před osmnáctou Mallorcou nadějný šestibodový náskok. Může za to dobrá forma, kterou Eibar chytl po nucené koronavirové přestávce. Jeho série čtyř zápasů bez porážky, během níž získali fotbalisté tohoto klubu celkem 8 bodů, skončila až v posledním kole, kdy doma Eibar podlehl Osasuně. Rovněž Eibar táhne svými brankami útočník z Jižní Ameriky, konkrétně čtyřiatřicetiletý Chilan Fabian Orellana. Ten se letos zatím trefil v osmi případech.

Seville patří v tabulce La Ligy čtvrtá pozice, na které má se ziskem 57 bodů ztrátu pěti bodů na třetí Atlético Madrid. Tým, v němž působí český brankář Tomáš Vaclík, táhne ve španělské lize sérii deseti zápasů bez porážky. Nutno podotknout, že hned šestkrát Sevilla během této šňůry remizovala. V posledním kole bodovala naplno po čtyřech "plichtách" v řadě, a to díky výhře 3:0 na hřišti Leganésu. Nejlepším střelcem týmu je pětadvacetiletý argentinský útočník Lucas Ocampos, jenž se v letošním ročníku prosadil zatím dvanáctkrát.

Krásný pondělní večer. 34. kolo španělské La Ligy bude uzavřeno duelem, v němž změří síly týmy Sevilla FC a SD Eibar. Velkými papírovými favority budou fotbalisté domácího celku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.