Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 14. června 2021 Roland

Online reportáž

Utkání osmifinále MOL Cupu končí jednoznačným vítězstvím Olomouce. Ta byla po celou dobu hry lepším týmem a postup si tak zasloužila. Svoji převahu Hanáci zúročili čtyřmi brankami, po dvou v každém z poločasů. Skóre otevřel David Houska, další dvě branky vstřelil Václav Pilař a čtvrtou branku přidal Jakub Yunis. Olomoucký útočník však mohl s trochou štěstí vstřelit klidně hattrick. Dukla měla největší, a také jedinou, šanci na samotném konci zápasu, kdy ale Hašek nevyužil samostatný únik na brankáře Mandouse, který si tak dnes připsal čisté konto.

90+2

Konec zápasu.

90+2

Zmrzlý mířil z přímého kopu rovnou na branku, kterou zhruba o metr přestřelil.

90
Důležité

Tak jsem to zakřikl a po kolmici od Doumbiu uháněli na osamoceného Mandouse tři hráči Dukly. Hašek vzal zakončení na sebe, míč se mu však na trávníku v rozhodující chvíli zasekl. Proti Haškovi pak dobře zasáhl olomoucký brankář Mandous, který si tímto zákrokem zřejmě uhájil čisté konto.

89

Utkání už se spíše dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

88

Sympatická kombinační akce Dukly bohužel nevede k větší šanci ani tentokrát.

87

Kozma poté Mandouse prověřil o poznání více, překonat ho ale nedokázal.

86

Tetour se po rohu dostal k odraženému míči, pokus o střelu mu ale vůbec nevyšel.

85

Sladký na poslední chvíli odehrál míč před Preislerem na roh.

84
Důležité

Dnešní utkání sleduje 1 425 diváků.

83
Karty

Yunis si za prostesty ohledně neodpískané penalty na svoji osobu vysloužil žlutou kartu.

82

Skvělý centr Zmrzlého na zadní tyč netečoval nikdo z domácích, přesto však Rada musel zatočený míč vytahovat z šibenice vlastní branky.

81

Sympatické gesto bylo k vidění od rozhodčího Rejžka, který Ayongovi pomohl od křečí před tím, než k němu dorazili kluboví lékaři.

81
Střídání

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Ayong, přichází Bezdička.

79

Texl vybídl dlouhým míčem dopředu Greššáka, což však není žádný sprinter. Míč ale přece jen dostihl na hrací ploše, zastavil ho však jen pro bránícího hráče Dukly.

78

Dobrou sérii olomouckých přihrávek zabrzdila nepřesnost Sladkého. Vhazovat budou Pražané.

75
Důležité

Mandous předvedl po rohovém kopu Dukly fantastický reflexivní zákrok. Po dobrém centru od rohového praporku se ke hlavičce dostal Kozma a pokusem o zem dobře mířil na branku. Mandous ale na odskok míče dokázal zareagovat a vytáhl jej nad břevno. Po svém zákroku musí být ošetřován, vypadá to ale, že bude v pořádku.

74

Dukla nyní drží míč a snaží se na nepříznivý vývoj reagovat. Olomoucká obrana je dnes ale pevná a nepouští hosty k téměř žádnému zakončení.

72
Důležité

Yunis je dnes při chuti a po nabídce od Látala jeho tečovanou střelu musel nadvakrát krotit brankář Rada.

70
Střídání

Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Zahradníček, přichází Látal.

69
Důležité

Tak tohle je neuvěřitelné! Yunis se potřetí během sedmi minut dostal do vyložené příležitosti z téměř totožné pozice. Tentokrát u něj byl ale obránce velmi blízko a přidat druhou branku mu znemožnil. Yunisův pokus zamířil těsně nad břevno.

67
Góly

Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma vede už o čtyři branky. Zmrzlý se na hřišti příliš neohřál a hned přihrál do ideální pozice JAKUBU YUNISOVI. Ten situaci vyřešil o mnoho lépe než před třemi minutami a z totožné pozice tentokrát skóruje. Asistence: Zmrzlý.

64
Střídání

Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Houska, přichází Zmrzlý.

64
Střídání

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Holík, přichází Hašek.

63
Góly

Olomouc právě vstřelila branku!
Texl ve spolupráci s Houskou vybojovali míč uprostřed hřiště a prvně jmenovaný jej předal napravo Zahradníčkovi. Ten jej přízemním centrem poslal do vápna, kde ho v ideální pozici minul Yunis. Ke smůle hostů se za ním nacházel ještě VÁCLAV PILAŘ, který neměl problém poslat míč do sítě. Asistence: Zahradníček.

61

Zatímco je Zahradníček po předchozím střetu ošetřován za pomezní čárou, Dukla přechází do útoku. Její snahy ale končí u brankáře Mandouse, který drží míč bezpečně v náručí.

59

Zahradníček se pomocí hezké kombinace s Texlem dostal až do vápna hostů. Když chtěl následně zakončovat, pod nohy se mu včas dostal Piroch a zabránil mu ve skórování.

58

Dukla se dostává k prvnímu rohu v zápase.

57

Greššák fauluje na polovině hřiště Doumbiu a dostává od rozhodčího poslední napomenutí před žlutou kartou.

55

Zahradníčkův centr poté vyboxoval Rada na hranici vápna, kde se o střelu z voleje pokusil Texl. Střídajícímu hráči se nepovedlo míč trefit dobře a kulatý nesmysl končí mezi sedačkami jižní tribuny.

54

Yunis si dobře přikryl míč u pravé postranní čáry a donutil Pirocha k faulu.

53

Pilař ztratil míč na útočné polovině a taktickým faulem zastavil protiútok hostů.

51

Doumbia dobře hledal kolmicí nabíhajícího Dancáka, tomu pak chyběl krok až dva k tomu, aby si míč převzal směr vápno domácích.

49

Yunis se opět dostal k hlavičce uvnitř vápna, tentokrát se mu povedlo míč nasměřovat i směrem na branku, ještě ale bude muset zapracovat na výšce a tlačit míč níže.

47

Sladkého centr z pravé strany sice přistál na hlavě Yunise, olomoucký útočník ale musel zakončovat v akrobatické pozici a Radu neohrozil.

46
Střídání

Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Krunert, přichází Preisler.

46
Střídání

Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází González, přichází Texl.

46

Začal druhý poločas.

Favorit dnešního zápasu z Olomouce vede po prvním poločase nad Duklou 2:0. U obou branek byl David Houska, který nejdříve otevřel skóre a těsně před poločasem přihrál na gól Václava Pilaře.

45+1

První poločas skončil.

44
Góly

Olomouc právě vstřelila branku!
Předchozí postup po levé straně dovedl Sigmu až k rozehrávce přímého kopu ze středu hřiště. Houska z něj vymyslel geniální přihrávku na osamoceného VÁCLAVA PILAŘE. Olomoucký šikula se ještě kličkou zbavil bránícího hráče a poslal míč nechytatelně k přední tyči. Asistence: Houska.

43

Po dvou faulech na levé straně hřiště se Olomouc posouvá blíž a blíž hostující brance.

42

Mandous si dobře pohlídal centr mířící do vápna a včas zasáhl před nabíhajícím si Ayongem.

40

Houska zkusil střelu z rohu velkého vápna, jeho pokusu levačkou ale chyběla hlavně přesnost a míč končí na severní tribuně Androva stadionu.

38

Ayong teď mohl napřáhnout z dvaceti metrů, ale hledal ve vápně ještě dalšího spoluhráče a Jemelka jeho úmysl přečetl.

37
Důležité

Nyní už to vypadalo pro domácí mnohem lépe. Pilař vracel míč z levé strany na malé vápno na Yunise. K tomu se však včas dostal hostující obránce Chlumecký a po souboji těchto dvou hráčů zamířil míč od olomouckého útočníka pouze do zámezí.

36

Houska těsně před vápnem posunul míč doprava na Zahradníčka, kterému se centr nepovedl a míč končí opět v zázemí.

34

Jemelka předvedl důležitý obranný zákrok před Ayongem. K odraženému míči se pak dostal ještě Kozma a jeho jedovatý pokus těsně před ním zablokoval Vepřek.

33

Piroch se vydal na útočný výlet, včas ho ale zastavil vracející se Yunis.

32

Dukla si vykoledovala dva fauly na útočné polovině, centry z obou dvou ale zachytila obrana Olomouce a brankář Mandous.

31
Karty

Žlutou kartu dostává Pablo González (SK Sigma Olomouc).

29
Důležité

Doumbia kolmou přihrávkou našel Dancáka, který pokusem ve skluzu střílel na branku. Střela ale postrádala razanci a málem se k ní na zadní tyči dostal jeden z nabíhajících hráčů. Nakonec však Dancákův pokus proskákal do zámezí.

28

Moderní kombinace Dukly od vlastního brankáře potěšila nejednoho taktického nadšence, k přečíslení olomoucké obrany nakonec ale nevedla.

27

Hostující Doumbia míč na hrotu neudržel, olomoucký Yunis ano, u míče tak zůstává Sigma.

26

Dobrá pasáž hostů končí malou domů od Zimy, kterou Mandous odkopává do autu.

24

Greššák skvěle vystihl rozehrávku obránců Dukly, Pilař ale akci přibrzdil a byl faulován vracejícím se Doumbiou.

23

Zahradníček rozehrál roh na Housku, který pod tlakem nenacentroval přesně. Míč končí za brankou brankáře Rady.

21

Greššák se musel rychle vracet aby se stačil dostat před nabíhajícího si Krunerta. Olomouckému štítovému záložníkovi se to povedlo a zastavil tak rychlý protiútok hostů.

20

V závaru před brankou rozhodčí viděl faul na brankáře Radu, který tak bude rozehrávat od vlastní branky.

17
Góly

Olomouc právě vstřelila branku!
DAVID HOUSKA předvedl ve spolupráci s Yunisem krásnou fotbalovou akci a otevřel skóre dnešního zápasu. Houska si navedl míč z levé strany a opřel ho do hrotu na Yunise. Olomoucký útočník mu ho pak ideálním způsobem sklepl do běhu a Houska zamířil na branku. Brankáře Radu zřejmě překvapila razance střely, protože pokus, který mířil přímo na něj, dokázal vyrazit jen k vlastní tyči. Asistence: Jakub Yunis.

16

Před Pražany se otevřel prostor k protiútoku, Tetour ale Kozmu poněkud zahnal a centr pravého záložníka již pak byl nepřesný.

14

Pilaře i s míčem vytlačil mimo hřiště Souček, který bude za malou chvíli vhazovat.

12
Důležité

Kozmův centr z pravé strany už ale svého adresáta našel a přestože Holík nezakončil ideálně, Mandous si musel situaci u své pravé tyče pečlivě pohlídat, na zadní tyči totiž ještě nabíhal jeden z hráčů Dukly a k míči mu moc nechybělo.

11

Dancák se na levé straně ocitl ve výhodné pozici a snažil se míč vracet do vápna. Tam se před útočícího hráče dostal Jemelka a odkopl míč do autu.

10

Sigma po kombinaci na vlastní polovině hledala Yunise na hrotu, o toho se ale postarali dva obránci.

8

González centroval z pravé strany, míč si v klidu stáhl ze vzduchu Rada.

7
Důležité

Kozma přelstil Vepřeka a dobře ve vápně našel zakončujícího Ayonga. Jeho pokus z deseti metrů zamířil asi metr vedle branky.

6

Zahradníček fauloval na pravém křídle, Dukle ale rozehrávka nevyšla a míč tak mají na kopačkách opět hráči v modrých dresech.

5

González se do míče opřel z velkého vápna, trefil ale jen záda bránícího hráče.

4

Stopeři Jemelka se Zimou si dlouze vyměňovali míč, který se poté přes Yunise dostal k Pilařovi. Jeho postup vpřed dobře odcouval Souček a nedovolil mu zakončit.

3

Tentokrát Zahradníčkův centr z přímého kopu končí jen na prvním bránícím hráči.

2
Důležité

Hned ve druhé minutě si Sigma vypracovala velkou šanci. Na Zahradníčkův centr sice nedosáhl Yunis, ale Pilař už ano a v těžké pozici dokázal z malého vápna zakončit jen vysoko nad.

1

Souček přihrával zpět vlastnímu brankáři, jehož dlouhý nákop odhlavičkoval zpět na polovinu Dukly Vepřek.

Úvodní sestavy:

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Zima, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Greššák, González, Pilař – Yunis
Náhradníci: Reichl, Chytil, Látal, Texl, Zmrzlý, Plšek, Zlatohlávek

FK Dukla Praha: Rada – Souček, Piroch, Chlumecký – Kozma, Tetour, Krunert, Doumbia, Dancák – Holík, Ayong
Náhradníci: Preisler, Hašek, Koval, Bezdička, Douděra, Hruška

Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka.

SK Sigma Olomouc

Hanáci díky prvoligové příslušnosti nemuseli absolvovat první kolo poháru a do osmifinále MOL Cupu je poslaly pouhá dvě kola. Ve druhém kole Sigma přehrála Rosice 5:1, když se o branky podělili tři hráči. Po dvou brankách vstřelili Zmrzlý s Nešporem a jeden zásah si připsal Tandir.

Ten poté skóroval i ve třetím kole, kdy Olomouc porazila druholigovou Líšeň na domácím hřišti 4:2. Kromě Tandira se v zápase prosadil ještě Štěrba a dvakrát útočník Yunis.

FK Dukla Praha

Cesta Dukly do osmifinále MOL Cupu vedla přes tři zvládnutá kola. V prvním kole si pražský celek poradil s Unionem Beroun, který porazil vysoko 7:0. V zápase se blýskl hattrickem David Douděra. Zajímavostí je, že další dvě branky Dukly v tomto zápase vstřelil Pablo González, který už obléká dres dnešního soupeře.

V druhém kole Dukla zvládla zápas na půdě Králova Dvoru 2:0, o branky se postarali Preisler a Chlumecký. Ve třetím kole pak pražané zajížděli na hřiště Jiskry Domažlice, kde zvítězili 3:1 po brankách Hadaščoka, Dancáka a Preislera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.