Slovácko díky dvěma brankám v prodloužení postupuje do čtvrtfinále MOL cupu, i když proti Žižkovu to nemělo vůbec jednoduché. Hosté sice od 56. minuty hráli o deseti hráčích, jelikož byl po druhé žluté kartě vyloučen Súkenník, ale dokázali na vedoucí branku Dvořáka odpovědět po rohovém kopu, když se prosadil Opluštil. Modrobílí mohli do konce normální hrací doby rozhodnout, měli několik šancí, které ale neproměnili. Slovácko uklidil až v 96. minutě Šašinka, který přehodil vybíhajícího Soukupa, definitivum zápasu dal střídající Vasiljev.

120

120

Havlík zahrával zkrácený roh, balon nasměřoval na Kadlece, jehož volej směřoval k tyči, u které byl Soukup.

Sestava 1. FC Slovácko
Trmal – Juroška, Kadlec, Hofmann Šimko (46. Divíšek) – Navrátil (108. Vasiljev), Sadílek, Hellebrand (69. Dvořák), Havlík – Kalabiška – Šašinka (100. Daníček)
Náhradníci: Daněk – Vasiljev, Divíšek, Reinberk, Krejčí, Dvořák, Daníček

Sestava FK Viktoria Žižkov
Soukup – Řezáč, Opluštil, Březina (74. Petrlák), Tusjak – Súkenník, Cabadaj (59. Batioja) – Diviš, Halgoš (100. Gil), Urbanec – Čapek (32. Martan)
Náhradníci: Winter – Muleme, Petrlák, De Oliveira, Gil, Batioja, Martan

120

Utkání pomalu končí, je jasné, že poslední volné místo obsadí Slovácko, které postoupí do jarní části MOL cupu.

118

Diváci si přáli ještě jednu branku v síti Žižkova, ale hráči je nevyslyšeli.

117

Po rozehrání si míč vzal Sadílek, který šel z pravé strany na hranici vápna a vystřelil ránu, která šla pod břevno, Soukup balon vyškrábl nad břevno.

116

Kalabiška byl faulovaný na polovině Žižkova, sudí Julínek chvíli váhal, zda má odpískat faul, nakonec do píšťalky fouknul a domácí budou rozehrávat.

113

Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko vede o dvě branky a je více než jasné, že zápas už nepustí. Po centru z pravé strany hostující hráč neodvrátil míč ideálně, ten se dostal k TOMÁŠI VASILJEVOVI, jenž zblízka dorazil balon od odkryté branky.

112

Na druhé straně vystřelil Urbanec, jeho pokus kryl Trmal.

109

Slovácko ze standardní situace nezahrozilo.

108

Ihned po vstupu na hřiště se mohl zapsat mezi střelce Vasiljev, který z podobné pozice střílel jako Navrátil, nyní jeho střelu Soukup vyrazil.

108

Poslední střídání Slovácka. Jana Navrátila vystřídal Tomáš Vasiljev.

108

Jan Navrátil krásně zakroutil míč z hranice vápna, brankář Soukup na střelu vůbec nereagoval a balon nakonec orazítkoval levou tyč! Dorážku nasměroval zblízka Dvořák jen do stojícího Soukupa, který nevěděl jak míč chytil.

107

Balon ze standardní situace proletěl napříč vápnem, další centr z kopačky Urbance stáhl ze vzduchu Trmal.

106

Žižkov bude zahrávat rohový kop, když Batioja centroval, ale balon srazil do zámezí zadák Slovácka.

106

Začalo druhé prodloužení.

105

První prodloužení skončilo.

105

Na polovině ztratil míč Hofmann, balon hned mířil na rozběhnutého Diviše, ale přihrávka byla moc dlouhá, balonu se nakonec zmocnil vyběhnutý Trmal.

103

Hosté mohli i v prodloužení vyrovnat, když se po centru z pravé strany tlačili do zakončení dva hráči Žižkova na zadní tyči, ale ani jeden netrefil ve velmi dobré šanci balon.

100

Oba dva celky mají možnost využít v prodloužení jedno střídaní navíc, čehož využil nyní Žižkov. Filip Halgoš odešel ze hřiště a za něj nastoupil Luis Gil. Slovácko potřetí vystřídalo, střelce druhé branky Ondřeje Šašinku vystřídal Vlastimil Daníček.

99

Ze středu velkého vápna střílel Kalabiška, jehož přízemní střela mířila doprostřed branky a brankář Soukup balon kryl.

96

Nejprve Hofmann přišel o míč na polovině Žižkova, hostující hráči šli do protiútoku, který vedl Tusjak, který centroval z pravé strany, na volného Diviše balon neprošel, poté táhl útok Slovácka Kalabiška středem a přihrál ONDŘEJI ŠAŠINKOVI, který přehodil vybíhajícího Soukupa.

94

Žižkov se už jen orientuje nejvíce na bránění, jelikož síly hostujícímu celku ubývají velice rychle, a to když ještě hrají o jednoho méně.

92

Navrátil přihrál na levou stranu Divíškovi, kterému se ale nepovedl centr do vápna a od své branky bude rozehrávat Soukup.

91

Po výkopu se hnali domácí hráči na polovinu Žižkova, ale před vápnem nebyli přesní.

91

Začal první poločas prodloužení.

90+2

Po této akci rozhodčí Julínek ukončil devadesát minut, utkání směřuje do prodloužení.

90+2

V poslední minutě nastavení měl na hlavě branku Dvořák po centru Jurošky, ale zblízka branku Viktorky přestřelil.

90+1

Žižkov poslal míč až do pokutového území, kde hosté nezahrozili, naopak mohl zahrozit Sadílek, který šel přes půl hřiště na branku Žižkova s Navrátilem, hostující hráči před ním ustupovali, domácí záložník vystřelil nakonec nad branku.

90

Ve druhém poločase se budou nastavovat dvě minuty.

90

Michal Kadlec viděl žlutou kartu za faul na Diviše u lavičky hostujícího celku.

88

Po centru Jurošky hlavičkoval Dvořák, brankář Soukup balon vyrazil, k němu se chtěl dostat Šašinka, ale byl přidržen, před tím pomezní signalizoval ofsajd domácímu celku.

87

Brankář Pavel Soukup tak dlouho váhal s rozehrávkou, až si vysloužil žlutou kartu.

87

Také rozhodnout z hranice vápna mohl Navrátil, který přízemní střelou jen těsně minul.

85

Brankář Soukup připsal další zákrok po hlavičce Šašinky, jehož hlavičku kryl uprostřed branky.

84

Slovácko mohlo vstřelit druhý gól, když se kolem brankové čáry prohnal Juroška, který byl s míčem až u tyče a poté se záhadným způsobem míč neocitl za brankovou čárou, když jej pravděpodobně nestihl umístit Dvořák.

82

Po odraženém míči střílel Havlík, ale jeho pokus s přehledem chytá Soukup.

80

Do konce normální hrací doby zbývá deset minut plus nastavení, dovede Žižkov zápas do prodloužení, nebo Slovácko odmítne remízový stav?

78

Modrobílí si nyní vytvořili územní převahu, po centru z levé strany se do zakončení dral Šašinka, který ale fauloval.

75

Žižkov právě vstřelil branku!
Žižkov srovnává po rohovém kopu, na míč naskočil Pavel Opluštil a nedal brankáři Trmalovi z malého vápna šanci.

74

Po rychlém kontru Viktorky přihrával před branku Diviš, na zadní tyči byl Batioja, ale míč se k němu nedostal, jelikož stoper Slovácka balon odkopl na roh.

74

Poslední střídání Žižkova, Miroslav Petrlák vyměňuje Davida Březinu.

72

Hosté to budou mít nyní těžké, pokud se budou chtít pokusit vyrovnat, budou to muset otevřít, což by mohla být voda na mlýn domácímu celku.

71

Trenéru Svědíkovi se vyplácí střídání. Po dvou minutách na hřišti se trefuje PAVEL DVOŘÁK, který si naběhl na centr Sadílka a z malého vápna prostřelil Soukupa.

69

David Březina kopal volný přímým kop z levé strany do vápna Slovácka, domácí zadáci sice zvládli na jedničku a balon dohlavičkoval Kadlec.

69

Druhé střídání domácího mužstva. Pavel Dvořák nahradil Patrika Hellebranda.

67

Žižkov si vypracoval velkou šanci i v oslabení. Urbanec pronikl až do pokutového území, kde dával míč pod sebe na Diviše, který z malého vápna nedokázal prostřelil Trmala a balon poslal vedle tyče.

66

Po rohovém kopu se ocitl v gólové šanci na zadní tyči Divíšek, na kterého zadáci Žižkova zapomněli, domácí hráč však nedokázal balon dobře zpracovat.

65

Opět spolupráce Kalabišky a Jurošky na pravé straně, dobře se však vrátil Tusjak a akci přerušil na rohový kop.

64

Slovácko kombinovalo po pravé straně, na hranici vápna se odhodlal ke střele Juroška, ale ho slabá střela neměla šanci na úspěch.

63

Kadlec dlouhým míčem hledal Divíška, který ale v souboji nepřehlavičkoval Martana.

60

Pom zahrané standardní situaci se balon dostal k Šašinkovi, který střílel ráznou střelu na zadní tyč a branku přestřelil.

59

Druhé střídání Žižkova, ze hřiště odešel Tomáš Cabadaj a nahradil jej Augusto Batioja.

59

Martan fauloval na polovině Hellebranda a viděl žlutou kartu.

58

Po rozehrání střílel křižně Hofmann do šibenice, ale branka neplatí, jelikož domácí hráč byl v ofsajdu.

56

Igor Súkenník fauloval skluzem Kalabišku a sudí Julínek mu ukázal žlutou kartu, jelikož to byla jeho druhá v zápase, musela následovat karta červená a hostující hráč musí předčasně do sprch.

54

Divíšek sice sprintoval podél branky za míčem od Hofmanna, ale přihrávka byla příliš prudká a domácí bek balon nezastihl na hřišti.

53

Slovácko sice kombinovalo u rohového praporku, ale žádnou kloudnou akci nevymyslelo.

52

Žižkov se čím dál tím více osměluje, také nyní zahrával dva rohové kopy za sebou, ale ani v jednom případě nemusel brankář Trmal zasahovat.

51

Halgoš vystřelil nečekaně a málem zaskočil Trmala, který balon musel vykopnout před brankovou čárou na roh.

51

Ani následná standardní situace k brance nevedla.

49

Žižkov bude zahrávat ve druhém poločase rohový kop. David Březina byl tísněn, ale dokázal balon jemně tečovat, ale ten za přispění domácího hráče skončil za brankovou čárou. Viktorka bude zahrávat další roh.

47

Hellebrand si před vápnem vyměnil míč se Sadílkem, ale první jmenovaný se nemohl dostat před dobře bránícího protihráče.

46

Trenér Svědík do druhého poločasu vystřídal. Místo Patrika Šimka bude hrát Josef Divíšek.

46

V prvním poločase jsme zatím branku neviděli. Slovácko má více ze hry, Žižkov poctivě brání a moc šancí domácímu mužstvu nedovoluje. Pražský celek zahrozil prakticky po jedné dalekonosné střele Březiny, kterou musel Trmal vyrážet. Za Slovácko se mohl prosadit Hellebrand, jeho střelu ale vyrazil Soukup.

45+1

45+1

Havlík poslal dlouhý míč na Navrátila, který jej vrátil zpátky na Jurošku, jehož táhlá střela skončila nad bránou.

45

První poločas bude prodloužen o jednu minutu.

45

Kalabiška nahrával před vápno Navrátilovi, který chce dnes hodně vstřelit branku a tlačí se do zakončení jenže nyní zakončil velice slabě.

42

Ke konci poločasu se domácím fotbalistům nevydařila kombinace na pravé straně, utkání spěje k remízovém poločasu.

41

Havlík zahrál rohový kop přesně na hlavu Hofmanna, který ale zakončil nad bránu.

39

David Březina je druhým potrestaným hráčem Žižkova, když nedovoleně zastavil Šašinku.

39

Domácí hráči se nedokázali z další standardní situace prosadit, hosté s míčem pospíchali před Trmala, střela Halgoše z hodně velké dálky byla zblokována.

38

Hellebrand dostal křižnou přihrávku do vápna, v souboji jeden na jednoho se přes hostujícího hráče prosadil a vystřelil levou nohou, brankář Soukup byl u přední tyče připravený a balon vyrazil, dorážející Šašinka se nedokázal prosadit přes hostujícího hráče.

37

Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Hellebrand, kterému se ale nepodařila střela.

36

Žižkov zraněním Čapka přišel o klasického útočníka, na tento post se posunul ze zálohy Diviš, střídající Martan bude hrát levého záložníka.

35

O první střelu na bránu Žižkova se postaral Havlík po přihrávce Navrátila.

32

Avizované střídaní Žižkova je tady. Zraněného Davida Čapka vyměnil Ladislav Martan.

32

Jan Kalabiška viděl žlutou kartu za faul na polovině Žižkova.

31

Hostující kouč připravuje první střídání. U postranní čáry se hbitě rozcvičuje Martan.

30

Čtyři hráči Slovácka šli do otevřené obrany Žižkova, který měl jen dva obránce vzadu, ale domácí fotbalisté toho nedokázali využít, když přihrávku před vápnem pokazil Šašinka.

27

Igor Súkenník fauloval ve středu hřiště Hellebranda, akce pokračovala, když balon přebral Sadílek, který místo střely přihrál doprava na Navrátila, domácí záložník poté volil střelu, která však k brankáři Soukupovi nedoletěla. Sudí v přerušené hře udělil žlutý kartónek Súkenníkovi.

26

Po rychlé kombinaci i hosté zahrávali rohový kop, který však branku Trmala neohrozil.

24

Havlík nasměroval míč na Hofmanna, který jej prodlužoval za sebe, kde stál Kadlec, jenž vpádu zakončoval necelý metr nad brankou.

23

Nyní hráči Slovácka přišpendlili Žižkov k jeho vápnu, po obléhání vystřelil Kadlec, ale střela byla sražena na roh.

22

Další roh zahrávali hráči Slovácka, po kterém hlavičkoval domácí hráč nad branku soupeře.

21

Sadílek kopal rohový kop, zahrál jej nakrátko s Havlíkem, který centroval, ale obrana Žižkova zatím vládne v pokutovém území.

19

Řezáč měl výhodu volného prostoru před sebou s míčem zasprintoval a poté přihrával na hranici vápna, kde byl Čapek, ten se ale k míči před Hofmannem nedostal.

18

Juroška dobře odcentroval a našel Šašinku, který při zpracovaní byl trochu držen Opluštilem a nedokázal se s míčem otočit.

16

Ze standardní situace se hosté neprosadili, naopak hráči Slovácka vyvezli míč ze svého území.

16

David Březina místo centru zvolil přímou ránu na bránu a brankář Trmal měl co dělat, aby tvrdou skákavou střelu vyrazil na roh.

15

Sadílek fauloval na polovině Slovácka Halgoše a hosté budou moci rozehrávat.

13

Velmi dobře centroval z levé strany Kalabiška, na míč před malým vápnem vyskakoval Navrátil, který jej o kousek netrefil, za ním stál Sadílek, jenž se ukvapil a vystřelil hodně nepřesně.

11

Nadějná akce Žižkova. Ex-slovácký Diviš nacentroval na přední tyč, kde dobíhal Čapek, který z první vystřelil a balon trefil do boční sítě.

10

Po kombinaci hledal vepředu Havlík svého spoluhráče Šašinku, který však přihrávku nečekal a byl u míče později než hostující hráč.

9

V pokutovém území střílel Šimko, jehož střela byla zblokována na rohový kop, ze standardní situace však Slovácko nezahrozilo.

6

Navrátil sprintoval do volného prostoru a ihned centroval do vápna. Po odrazu hostujícího hráče se balon dostal k Šašinkovi, který ale nezakončil, jelikož byl velice dobře bráněn, balon potom posunul zpátky na Navrátila, ten přihrál Hellebrandovi, který se přes Tusjaka neprosadil, hostující obránce poté balon odkopl do zámezí.

5

Šimko dlouhým centrem hledal v pokutovém území sprintujícího na druhé straně Jurošku, ale přihrávka byla nepřesná a od své branky bude rozehrávat Soukup.

3

Po kombinaci na pravé straně hosté zahrávali rohový kop, do zakončení se dostal Diviš, ale Trmala nepřekvapil.

3

Jenže modrobílí nevyšla kombinace na pravé straně a s míčem vyjela na domácí polovinu Viktoria.

2

Jak se dalo čekat, tak Slovácko je od počátku aktivnější a kombinuje na polovině Žižkova.

1

Po úvodním hvizdu se domácí fotbalisté přesunuli na polovinu dnešního soupeře.

1

-1

Trojce rozhodčích přivádí hráče na hrací plochu. Slovácko bude hrát v bílých dresech a Viktorka v dresech černých.

-12

Do zápasu zbývá necelá čtvrt hodina, diváci v hojném počtu míří na svá studená sedadla.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Kadlec, Hofmann Šimko – Navrátil, Sadílek, Hellebrand, Havlík – Kalabiška – Šašinka

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Súkenník, Cabadaj – Diviš, Halgoš, Urbanec – Čapek

Rozhodčí: Julínek – Caletka, Podaný.

-24

Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a rozcvičují se.

Bývalý prvoligový klub se už zapojil do poháru v prvním kole, když pěti brankami pokořil Náchod, ve druhém kole zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0 na půdě Velvar a v minulém kole MOL cupu si odvezl cenné vítězství z Karviné 2:0. Druhý gól hostí dával bývalý hráč Slovácka Jaroslav Diviš.

Slovácko začalo cestu pohárem ve druhém kole, když zajíždělo na Vysočinu, kde se střetlo s Vrchovinou a s chutí si zastřílelo, když utkání skončilo výsledkem 5:0. V dalším kole se opět střetlo s mužstvem z třetí ligy Benešovem. Třetiligový tým se ujal vedení Engelmannem, ale modrobílí dokázali vývoj utkání otočit dvěma brankami, do poločasu vyrovnal Petržela a ve druhé části vstřelil branku Kalabiška, poté mohl stvrdit vítězství Daníček, ale nedal penaltu, domácí fotbalisté si ale nakonec nešťastně vstřelili vlastní branku Vosáhlem.

Příjemný středeční podvečer z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování osmifinále Poháru MOL cup, ve které se střetnou fotbalisté 1.FC Slovácko s druholigovým FK Viktoria Žižkov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.