Utkání končí. Domácí Liberec postupuje dále. Po vyrovnaném prvním poločase se domácí herně zvedli a zaslouženě zvítězili. Hned v úvodu druhé půle třikrát zvonili na brankovou konstrukci. Až v 74. minutě se hlavou prosadil chorvatský útočník Petar Musa. V nastaveném čase o výhře Liberce rozhodl ze závěrečného útoku střídající Jan Kuchta. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního dne.

90+2

90+1

Liberec právě vstřelil branku!
Domácí se hnali ve čtyrech hráčích na dva teplické a vyřešili to skvěle. Radim Breite přihrál Balutovi, ten Kuchtovi a liberecký útočník střelou do protipohybu ke vzdálenější tyči překonal podruhé teplického brankáře. Je rozhodnuto.

Sestava FC Slovan Liberec
Knobloch – Fukala, Kačaraba, Chaluš, Hybš – Oscar, Mara – Malinský, Breite (C), Potočný – Musa
Náhradníci: Nguyen – Mikula, Karafiát, Kuchta, Pešek, Baluta, Alibekov

Sestava FK Teplice
Diviš – Vondrášek, Čmovš, Paradin – Žitný, Kodeš, Mareš Petr, Kučera, Moulis – Mareš Jakub (C), Vyhnal
Náhradníci: Němeček – Royo, Liška, Hasil, Radosta, Řezníček

90+1

Nastavuje se jedna minuta.

90

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Jakub Pešek.

90

Kuchta fauloval šlapákem na útočné polovině.

89

Domácí dohrávají utkání poměrně zkušeně a hosty do ničeho nepouští.

88

Rohový kop pro Liberec.

88

Po ztrátě Teplic už to jsou opět domácí, kdo míří na Divišovu bránu.

87

I nadále se modří drží v blízkosti pokutového území.

86

Liberec odehrál minutu u rohového praporku.

85

Domácí mají k dispozici aut na útočné polovině.

84

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Jan Kuchta.

84

Střídající Matěj Radosta se dostal k zakončení a nevedl si vůbec špatně. Jeho pokus na bližší tyč mířil těsně mimo.

83

Tečovaná střela končí mimo. Rohový kop pro Teplice.

82

Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází Jan Liška.

81

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Alexandru Baluta.

81

Mara při napadání fauloval.

80

Malinský faulován u rohového praporku. Tohle hraje Liberci do karet.

78

Dlouhý míč na Maru odvrátil na poslední chvíli Paradin.

76

Po obdrženém gólu se domácí stáhli a nechávají hrát Teplice.

74

Po rohovém kopu se dostal míč u brankové čáry k Romanovi Potočnému. Ten odcentroval přes šíři malého vápna na Petara MUSU, který už neměl složitou pozici a hlavou uklidil míč do prázdné brány. Domácí Liberec se ujímá vedení 1:0.

74

Roman Potočný dostal míč do běhu od Musy a tvrdou ranou pod břevno donutil Diviše k zákroku.

71

Kamso Mara se snažil o umístěnou střelu k tyči. Té ale chyběla razance.

70

Na stadion U Nisy si našlo cestu v chladném počasí 1111 diváků.

69

Po skvělém začátku Liberce jsou momentálně žlutomodří aktivnějším týmem, který převzal iniciativu.

67

Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Vyhnal, přichází Jakub Řezníček.

66

Teplice mohly jít do vedení! Jakub Mareš prostrčil míč na Vondráška, který našel ve vápně úplně volného Vyhnala. Ten už hlavičkoval do odkryté brány, ale Tomáš Malinský vykopl míč mířící do sítě!

64

Kamso Mara trefil z přímého kopu pouze zeď. Následuje rohový kop.

63

Na druhé straně je faulován těsně za vápnem Breite. Domácí mají možnost zahrávat velice zajímavou standardní situaci.

63

Vzápětí pálil Moulis ze střední vzdálenosti pouze doprostřed.

62

Liberecká defenziva se teď rozestoupila, ale Moulis ve spolupráci s Jakubem Marešem tohoto zaváhání nevyužili.

61

Roman Potočný pálil zpoza vápna těsně nad.

60

Domácí jsou ve druhém poločase jasně lepším týmem. Jediné, co jim schází k potvrzení tohoto tvrzení, je vstřelení branky.

58

Třetí branková konstrukce domácích! Podruhé ji orazítkoval Petar Musa! Domácí mají převelikou smůlu ve druhém poločase.

57

Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Matěj Radosta.

57

Domácí na pravé straně vykombinovali teplickou obranu. Centr ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

56

Po ošetření oba hráči pokračují ve hře.

55

Po vzájemném souboji zůstávají na zemi domácí Kamso Mara a teplický Tomáš Kučera.

55

Radim Breite po ztrátě míče takticky fauloval.

54

Kamso Mara se nerozpakoval a z dálky vyslal střelu na bránu. Pro Diviše ale nepředstavovala větší nebezpečí.

53

Domácí vybojovali rohový kop.

52

Malinského centr z pravé strany končí v Divišově náručí.

50

Žlutou kartu dostává Pavel Čmovš (FK Teplice).

50

Tak to je něco! Tentokrát po ráně Potočného zvoní za Divišem tyč!

49

Liberec mohl jít do vedení! Petar Musa trefil z malého vápna břevno! Roman Potočný následně po přiklepnutí míč promáchl.

47

Domácí vstoupili aktivněji do druhého poločasu.

46

Máme za sebou ne příliš atraktivní první poločas. Oba týmy měly náznaky šancí, ale vyloženou gólovou příležitost jsme neviděli. Největší šancí domácích byl střílený centr Musy a následná dorážka Breiteho nad. Na druhé straně byla nejnebezpečnějším momentem střela Kučery ze střední vzdálenosti. Druhý poločas začne přibližně v 18:32.

45+1

45+1

Chaluš na nohou. Hra může pokračovat.

45

Po obranném zákroku zůstává na zemi domácí stoper Chaluš. Hra přerušena.

44

Tomáš Malinský byl zastaven v nadějném protiútoku za cenu faulu.

43

Tečovaná střela se snesla na vrchní síť domácí svatyně.

42

Tomáš Malinský teatrálně upadl ve vápně. S jeho pověstí ale nejspíš všichni dobře vědí, že se o faul nemohlo jednat.

41

Kamso Mara lehce zatáhl soupeře a hlavnímu arbitrovi tento čin neunikl.

39

Přece jen šance! Petar Musa prověřil z úhlu Diviše, který míč vyboxoval před sebe. Dobíhající Breite už neměl čas na reakci a míč se od jeho nohy odrazil těsně nad.

38

Máme za sebou skoro celý první poločas a na vyloženou šanci stále čekáme. Hraje se převážně mezi vápny s velkou dávkou nepřesností.

36

Tepličtí si nepohlídali ofsajdové postavení.

36

Roman Potočný vypíchl míč soupeři a hnal se dopředu. Sudí Franěk ale viděl faul a hru přerušuje.

34

Fukala z rohu hlavičkuje mimo.

33

Liberec se po delší době dostal do vápna. Breiteho přihrávku před bránu ale žlutomodrá zeď odvrátila.

33

Tomáš Kučera protáhl Knoblocha povedenou střelou.

32

Míč létá vzduchem ze strany na stranu, ale ne a ne skončit na zemi.

30

Chaluš upadl ve vápně. Rozhodčí Franěk zůstává v klidu.

28

Oscar ukopl míč Moulisovi, který se už už napřahoval ke střele.

27

Centr do malého pokutového území Knobloch vyboxoval.

26

Tepličtí z ničeho nic zahrozili. Dlouhý míč na levou stranu Fukala podběhl a s následným centrem měla liberecká defenziva plné nohy práce. Nakonec míč uklidila na rohový kop.

25

Roman Potočný se z přemíry snahy dopustil útočného faulu.

23

Domácí dostali míč mimo vápno. Následně centroval Petr Mareš nepřesně.

22

Kučera napřáhl ke střele z dálky a liberecký brankář musel jít na zem. Rukou vytáhl míč mířící někam k tyči na rohový kop.

21

Pro centr z pravé strany si vyskočil liberecký brankář Knobloch.

20

Žlutou kartu za opakované přestupky dostává Petar Musa (FC Slovan Liberec).

20

Liberečtí teď aktivně napadali hostující rozehrávku a jen tak tak, že se kapitán Breite nedostal k míči.

18

Chaluš hlavičkoval zády k bráně mimo.

18

Čmovš odhlavičkoval centr až na rohový kop.

17

Následně se provinil útočným faulem Kačaraba.

16

Žlutou kartu dostává Petr Kodeš (FK Teplice), který zajel skluzem po odehrání míče do Romana Potočného.

16

Hybšův centr byl ale příliš nízký.

15

Malinský vybojoval další rohový kop.

14

Liberecký Oscar šel neohroženě do souboje s Pavlem Čmovšem, který jej fauloval.

13

Domácí Liberec zastavil akci Teplic na polovině hřiště pouze za cenu faulu.

11

Po první šanci domácích Teplice uklidňují hru a drží míč na svých kopačkách.

9

První šance utkání! Pro Hybšův centr z rohu se na dlouhou nohu natáhl Chaluš a hostující brankář měl plné rukavice práce s jeho pokusem.

9

Aktivní Malinský se prodral k centru po levé straně a vybojoval rohový kop pro své mužstvo.

8

Kamso Mara hezky našel Malinského, který si zasekl míč ve vápně, ale v tísni otřel centr o protihráče a míč skončil v Divišově moci.

7

Zatím sledujeme více nepřesností na obou stranách.

5

Malinský nestihl Breiteho přihrávku. Autové vhazování pro hosty.

4

Radim Breite ztratil míč při přebírání. Jinak z toho mohla být zajímavá situace.

3

V začátku utkání jsou Teplice aktivnější. Hraje se ale spíše uprostřed hrací plochy.

2

První rána z větší vzdálenosti končí mimo. Autorem byl hostující Jakub Mareš.

1

Rozhodčí Franěk poprvé foukl do píšťalky. Utkání začíná. Domácí hrají v modrém. Hosté klasicky ve žlutomodrém.

1

VZÁJEMNÁ POHÁROVÁ BILANCE:

Oba týmy na sebe v tuzemské pohárové soutěži narazily celkem čtyřikrát. Ve všech případech se hrálo na dvě utkání, tedy doma a venku. Bilance je vyrovnaná – zatímco v prvních dvou případech postoupili tepličtí fotbalisté, v dalších dvou kláních dokázali uspět hráči v modrobílém. Naposledy to bylo v semifinále na jaře 2015, po němž následovalo vítězné finále proti Jablonci a druhý zisk pohárové trofeje pro Liberec. Teplice dokázaly celou soutěž vyhrát taktéž dvakrát, a to v letech 2003 a 2009. Tentokrát se o postupu rozhodne v jediném utkání na půdě Liberce. Kdo se nakonec bude radovat z postupu do březnového čtvrtfinále?

FC SLOVAN LIBEREC:

Hoftychova parta se v tabulce nachází na osmé příčce se shodným počtem bodů, jako mají desáté Teplice, tedy 18. Hráči Slovanu potřebovali na tento počet bodů potřebovali 5 výher, tři remízy a šestkrát odcházeli poraženi. Ve druhém kole MOL Cupu byl los pro Liberec příznivý. Modrobílí zavítali do divizních Mariánských Lázní. Utkání měli po celou dobu pod kontrolou a po brankách Chaluše, Koscelníka, Alibekova, Oscara a Dordiće zvítězili 5:2.

V následujícím kole doma Liberec přivítal druholigový Prostějov. I v tomto utkání potvrdil roli favorita, když se prosadili postupně Chaluš, v tu chvíli nováček v týmu Baluta a Koscelník. Za hosty pouze korigoval v 72. minutě Šteigl. Slovan si tedy připsal vítězství 3:1 a tudíž postup do další fáze poháru.

FK TEPLICE:

Žlutomodrým patří v tabulce desáté místo se ziskem 18 bodů za 4 výhry, 6 remíz a 4 porážky. Mají na kontě stejný počet bodů, jako jejich dnešní soupeř. Cestu MOL Cupem měly Teplice prozatím relativně schůdnou. Ve 2. kole domácího poháru vyhráli na hřišti třetiligového Písku 3:1, když prohrávali již od osmé minuty. V 56. minutě se ale prosadil ze značky pokutového kopu Petr Mareš, o 14 minut později překlopil misky vah na stranu severočechů Shejbal a v 86. minutě dal postupu razítko v podobě třetí branky Moulis.

Ve 3. kole pak porazily na domácím stadionu druholigový Třinec poměrem 2:1. Branky dávali Jakub Mareš a Patrik Žitný, který také proměnil penaltu. Poprvé se tedy v MOL Cupu střetnou s prvoligovým mužstvem. Zajímavostí je, že před měsícem a půl, konkrétně 14. 9., sehrály Teplice na stadionu U Nisy ligový zápas, který skončil po nepříliš pohledném průběhu 1:1. Věřme, že se dnes dočkáme lepší podívané.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.