Je konec! Dnešní utkání nakonec skončilo vítězstvím Realu Madrid, kterému se svého soupeře podařilo porazit výsledkem 1:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, i tentokráte jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, jenž dlouhou dobu nepřinesla nic zajímavé. Zásadní moment se udál necelých deset minut před koncem zápasu, v pokutovém území totiž spadl na zem Carvajal, což znamenalo penaltu pro domácí. Tu hravě proměnil Ramos, jenž svému celku zajistil zisk tří bodů.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:22.

90+4

Real Madrid CFReal Madrid CF(4-3-3 )

Courtois
Carvajal
5 Varane
Varane
33. min Militao
4 Ramos
Ramos
23 Mendy
Mendy
10 Modrić
Modrić
63. min Valverde
Casemiro
8 Kroos
Kroos
22 Isco
Isco
63. min Rodrygo
Benzema
90+2. min Díaz
Vinícius Júnior
63. min Asensio

Getafe CF(4-5-1)

13 Soria
Soria
22 Suárez
Suárez
75. min Jason
Timor
84. min Fajr
Arambarri
84. min Rodríguez
Cucurella
69. min Duro
7 Mata
Mata
75. min Molina

90+4

Žlutou kartu dostává Mariano Díaz (Real Madrid CF).

90+4

Do konce tohoto zápasu nezbývá zrovna moc času, navíc to na další změnu skóre už nevypadá. Getafe se totiž nemůže usadit na polovině soupeře.

90+2

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Mariano Díaz.

90+1

Na levém křídle si o nahrávku řekl hostující Olivera, který nakonec adresoval zpětnou nahrávku na kopačku brankáře. Soria přesto odkopl pouze do zámezí.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou nejtěsnějším možným způsobem. Zcela určitě můžeme očekávat nastavení.

88

Rozehrávky volného kopu se nakonec ujal sám brankář Courtois. Jeho odkop nebyl zrovna nejpřesnější, naopak se hrací předmět snesl pouze do zámezí – aut.

87

Bílý balet se v závěru tohoto zápasu nikam netlačí. Naopak se po jednom z nedovolených zákroků na zemi zjevil Casemiro, který by menší zdravotní problémy.

84

Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Ángel Rodríguez.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází David Timor, přichází Fajsal Fajr.

83

Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).

83

Sám na sebe to zkoušel vzít Rodrygo, který byl nakonec vytlačen z pozice pro centr. Domácím to přesto vadit nemusí, naopak se jim povedlo přenést hru křížem.

82

Molina se po svém příchodu na hrací plochu snad poprvé dostal k míči, avšak jeho myšlenka nebyla vůbec dobrá. Navíc realizace skončila pouze na Ramosovi.

81

Krátce po rozehrávce se opětovně dostal zpět k balónu hostující brankář. Soria to i v tomto případě zkoušel dalekonosným pasem, který si našel pouze soupeř.

80

Getafe to bude mít najednou hodně složité, zhruba deset minut před koncem zápasu prohrává o jednu branku. Bílý balet tak má nakročeno ke třem bodům.

79

Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme úvodní branku zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil SERGIO RAMOS, který zvolil velice přesnou přízemní střelu, na kterou brankář Soria nedosáhl.

79

Je tu pokutový kop pro Real Madrid!

78

Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Soria si připsal další snadnou práci, neboť se mu povedlo schovat padající míč do rukavic. Následovalo vyhození do strany.

77

Zhruba minutová přestávka je minulostí, může se tak opět pokračovat ve hře. U míče se nacházejí hráči Getafe, kteří nebudou s autovým vhazováním spěchat.

76

Jak tomu bylo v prvním dějství, tak i v tom druhém hlavní sudí nařídil krátkou přestávku. Hráči se tak seběhli k postranním lajnám, kde poslouchají pokyny.

75

Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Jorge Molina.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Jason.

74

Na poslední chvíli se povedlo zakročit vracejícímu se Nyomovi, který odklízel balón za cenu rohového kopu. K rozehrávce se i tentokráte postavil záložník Kroos.

73

Navíc si hlavní sudí všiml dalšího nedovoleného zákroku, který pro změnu spáchal napadající Asensio. Etxeita tak bude moci rozehrávat z vlastní obranné poloviny.

72

Žlutou kartu dostává Jaime Mata (Getafe CF).

72

Po dlouhé době jsme sledovali pohlednou kombinaci hráčů Getafe. Najednou měl Mata v pokutovém území dost času, míč přesto skončil pouze u Courtoise.

71

Vstoupili jsme do závěrečné dvacetiminutovky tohoto zápasu. Real Madrid má v posledních minutách herní převahu, avšak se mu jí nedaří vyjádřit střelecky.

69

Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Hugo Duro.

67

Příliš čitelnou kolmicí za obranu to zkoušel Casemiro, který ovšem pouze připravenou náruč brankáře. Soria navíc urychleným odkopem založil protiútok Getafe.

66

Do kombinace se poprvé zapojil také střídající Valverde, který spolupracoval s dalším střídajícím mužem. Tím byl Rodryho, který ovšem centroval nepřesně.

65

Getafe se posléze dostalo k autovému vhazování, jenomže hosté se přesto daleko s míčem nedostali. Hrát tak může soupeř, který kombinuje na obranné polovině.

64

Dakonam chyboval při rozehrávce, jenomže brilantní obranný zákrok vyprodukoval Suárez, kterému se povedlo uvnitř pokutového území zastavit Benzemu.

63

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Marco Asensio.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Rodrygo.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Federico Valverde.

62

Je za námi více než hodina hry, stále na první branku čekáme. Druhý poločas je o poznání atraktivnější, jenomže i tak sledujeme pevné obrany obou mužstev.

61

Nyom podle sudího dokázal udržet míč na hrací ploše, jenomže obrannou povinnost si splnil pozorný Mendy. Právě od něj šel balón do zámezí, na řadu přijde aut.

60

Až poté se ke svému prvnímu střeleckému pokusu napřáhl Modrić, jehož přízemní navštívenka proletěla kolem vzdálenější tyče. Soria si na míč zřejmě nesáhl.

59

Bílý balet rozehrál další rohový kop nakrátko. Mendy nakonec vrátil míč na nohu Kroosovi, jehož nadýchaná nabídka ani tentokráte nepřinesla nic zásadního.

58

Modrić se u hranice pokutového území nedokázal zbavit Arambarriho, který ho naopak zastavil čistým způsobem. Getafe se tak může dostat na útočnou polovinu.

57

Bleskově musel ze své branky vystartovat Courtois, kterému se povedlo schovat míč do rukavic před napadajícím Cucurellou. Následovala rozehrávka výhozem.

56

Nekompromisním způsobem to vyřešil Ramos, který před dotírajícím soupeřem odpálil balón daleko na tribunu stadionu. Vhazovat tak bude moci Suárez.

55

Na dlouhou nohu to měl Kroos, kterému se přesto povedlo udržet míč na hřišti. To vedlo k centrované nabídce od Viníciuse, který ovšem trefil pouze Dakonama.

54

Aby toho nebylo málo, tak si nedovoleným zákrokem pomohl také hostující Suárez. Ten si pro změnu přidržel Casemira, Real Madrid ihned rozehrál standardku.

53

Zcela očividným faulem si pomohl Mendy, který přidržel unikajícího Nyoma. Celkem překvapivě z toho nebyla další žlutá karta, nýbrž pouze standardka pro Getafe.

52

Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).

52

S bráněním vypomohl také Vinícius, kterému se povedlo otřít balón o nohu protihráče. Od něj se hrací předmět odrazil do autu, na řadu přijde autové vhazování.

51

Cucurella si následně hodil míč daleko od nohy, čehož dokázal využít dotírající Modrić. Nakonec z toho byl nedovolený zákrok, volný kop pro domácí celek.

50

Militao to při rozehrávce neudělal zrovna nejlépe, avšak smečka hladových protihráčů toho nedokázala využít. Na hranici pokutového území zakročil zadák Ramos.

49

Na pravé křídlo si pokoušel seběhnout Suárez, avšak nahrávka od Timora byla celkem dost nepřesná. Odkop od branky z toho nebude, domácí totiž vhazují.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali další nepřesnost ze strany domácích. Vinícius se totiž pokoušel oslovit Mendyho, avšak ten s nahrávkou nepočítal.

47

V krátkém časovém sledu další žlutá karta, tentokráte byl příliš pozdě v souboji o míč Militao.

47

Žlutou kartu dostává Allan Nyom (Getafe CF).

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Je za námi první poločas, který nám nakonec nenabídl žádnou branku. Překvapivě jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, jenž nabídla několik zajímavých šancí. V úvodu utkání bylo o něco nebezpečnější Getafe, nicméně koncovka prvního poločasu pro změnu patřila domácím hráčům. I tak jsme se žádné trefy nedočkali, doufejme tedy, že druhý poločas nějakou tu branku už nabídne.

45+5

45+4

Žlutou kartu dostává Luka Modrić (Real Madrid CF).

45+4

Sled soubojů přinesl útočný faul domácích, Getafe se tak bude moci dostat z náporu. Vypadá to, že Soria provede další odkop od své svatyně.

45+3

Casemiro to zkoušel nečekaným centrem do pokutového území, který si ovšem nedokázal najít vracející se Cucurella. Getafe se ale začíná dostávat pod tlak.

45+1

Menší zdravotní problémy měl také hostující Dakonam, který nakonec bude muset za postranní lajnu. Getafe tak na malý moment bude hrát v početní nevýhodě.

45

První poločas bude nastaven o pět minut.

44

Obrana Getafe se rozestoupila, čehož se pokoušel využít aktivně hrající Vinícius. Toho s velkým štěstím zastavil Dakonam, hosté se přesto k míči nedostali.

43

U levé autové lajny si sice o nahrávku řekl Vinícius, avšak přihrávka nakonec směřovala pouze ven z hrací plochy. Soria si tak vyzkouší odkop od své branky.

40

Domácí se dostali k souvislejší pasáži s míčem na svých kopačkách. Po další kombinaci se Benzema nedostal kolem Nyoma, který ovšem nerozehrál přesně.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Bílý balet si dokonce zajistil přímý kop kousek za pokutovým územím. Překvapivě se nejednalo o přímé zakončení, Kroos ale svým centrem našel pouze Dakonama.

37

Getafe fantastickým způsobem napadalo rozehrávku soupeře, což naopak přineslo protiútok domácích. Ramosovi se na zadní tyči povedlo najít Isca, který pálil do brankáře.

36

Po hodně, hodně dlouhé době se k míči dostal také brankář Soria, který si troufl na odkop na útočnou polovinu. Nyom ve vzduchu neuspěl, vhazovat bude Mendy.

35

Timor rozehrál další standardní situaci, kterou se pokoušel oslovit obránce Suáreze. Avšak ani ten na prudký pas nedosáhl, Courtois bude rozehrávat od své branky.

34

Po zhruba minutovém přerušení se opět pokračuje ve hře. Nespecifikované zdravotní problémy měl ale domácí Varane, který byl nakonec donucen vynuceně střídat.

33

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Éder Militao.

32

Je za námi třetina zápasu, i nadále na první branku čekáme. Mezitím hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tekutin, hráči tak jsou u postranní lajny.

31

Domácí si zajistili zisk rohového kopu, který byl nakonec rozehrán po zemi. I tak do pokutového území přiletěl další centr, Ramos ovšem trefil pouze protihráče.

30

Vzápětí se Realu Madrid povedlo přenést hru do volného prostoru, kde Mendy prováhal ideální moment k nahrávce vpřed. Místo toho tak přišlo další přenesení hry.

29

Hostující celek se ovšem na útoční polovině moc dlouho nezdržel, Maksimović šel do hlavičkového souboje příliš ostře. Hlavní sudí byl opět velice pozorný.

28

Mata skončil po souboji s Ramosem na zemi, což si vyžádalo třetí žlutý kartónek tohoto zápasu. Getafe bude zahrávat volný kop, avšak daleko od branky soupeře.

27

Žlutou kartu dostává Sergio Ramos (Real Madrid CF).

27

Bílý balet pozvolnou kombinací vyvezl míč na útočnou polovinu, kde se Isco dostal do přehuštěného prostoru. Nakonec to Etxeita vyřešil razantním odkopem vpřed.

26

Cucurella se pokoušel ve vzduchu sklepnout míč vedle sebe na Timora, jenže se mu to nakonec nepovedlo. Naopak se k volnému balónu jako první dostal Ramos.

25

Po dalším ze soubojů se pro změnu na zemi zjevil již zmiňovaný Modrić, který svému celku zajistil volný kop. Ten zanedlouho obstará kolega ze zálohy Casemiro.

24

První vyložená šance domácích! Modrićovi se na levém křídle povedlo vysunout Mendyho, který okamžitě předkládal do malého vápna. Tam se po míči natáhl Vinícius, jehož zakončení ve skluzu dokázal Soria zneškodnit.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím na první branku čekáme. Getafe je překvapivě aktivnější, naopak domácí se směrem dopředu hledají.

20

Na pořadu dne bylo autové vhazování pro Getafe z levé strany. Olivera si nakonec pro spolupráci vybral Timora, jehož následný centr skončil na noze Varaneho.

19

Modrić se chtěl dostat kolem Cucurelly, jenomže druhý jmenovaný hráč ho zastavil taktickým zákrokem. V krátkém časovém sledu bylo opět pískáno ve prospěch domácích.

18

Hostující Mata skončil po jednom ze soubojů v pokutovém území na zemi, nicméně pokutový kop z toho nebude. Tento souboj se zřejmě nebude ani zkoumat.

17

Getafe si vybojovalo standardní situaci z velice dobré vzdálenosti. K rozehrávce se nakonec postavil Timor, jehož přímý střelecký pokus skončil pouze na zdi.

16

Žlutou kartu dostává Daniel Carvajal (Real Madrid CF).

16

Ukázkovým zákrokem se prezentoval Carvajal, který u své šestnáctky za sebe nepustil rychlonohého Cucurellu. Real Madrid se tak pokouší založit protiútok.

15

U středového kruhu se povedlo zakročit Nyomovi, který poté roztáhl hru na pravou stranu. Tam se k centru dostal Suárez, jenž našel pouze jednoho z protihráčů.

14

Další nenápadná útočná akce Getafe přinesla další zakončení. Tentokráte z místa pálil Mata, jehož nenápadná rána zaplula do míst, kam se vydal také Courtois.

13

Nečekaně velké problémy měl při zpracování padajícího míče obránce Etxeita. Hostující zadák to nakonec zvládl na jedničku, dokonce konstruktivně rozehrál.

12

V krátkém časovém sledu přišel na řadu další faul, tentokráte v podání středopolaře Arambarriho. Bílý balet rozehrál po zemi, o což se postaral zadák Varane.

11

A ta nabídla celkem nebezpečné zakončení. Do vzduchu se i tentokráte vyšplhal Olivera, jehož tečovaná hlavička přeci jenom skončila na připraveném Courtoisovi.

10

Po jednom z nedovolených zákroků se na trávníku ocitl Arambarri. Příliš pozdě šel do souboje Kroos, který soupeře povalil na trávník. Na řadu přijde standardka.

9

Viníciusova nahrávka nebyla zrovna nejpřesnější, Benzema k ní měl hodně daleko. Nakonec se k balónu dostal také brankář Soria, který se pokusil o rychlý odkop.

8

Z obrany se povedlo včas vystoupit Etxeitovi, který při snaze o rozehrávku trefil pouze kopačku Casemira. Od domácího záložníka se balón odrazil do zámezí.

7

Getafe si dokonce vybojovalo úvodní rohový kop tohoto zápasu. Na ten si dokázal naskočit Olivera, jehož slaboučký pokus skončil v rukavicích brankáře Courtoise.

6

Dalekonosný pokus o vysunutí Benzemy vůbec nevyšel, naopak se hrací předmět snesl do rukavic pozorného Sorii. Getafe tak založí akci od vlastní šestnáctky.

5

Hluboko na vlastní obrannou polovinu se stáhl také Isco, který si troufl na riskantní roztažení hry na pravou stranu. Tam se Modrić vypořádal s napadajícím soupeřem.

4

Na hranici pokutového území převzal nahrávku Benzema, který se pokoušel zakončit z těžké pozice. Soria si připsal první zákrok, nejednalo se o nic snadného.

3

Real Madrid chvíli kombinoval na vlastní straně hrací plochy, načež se míč přesunul na levé křídlo. Tam se nacházel Vinícius, který ale nepřešel přes protihráče.

2

Dočkali jsme se velice rychlé karty. Tu vyfasoval hostující Timor, jenž soupeře fauloval hodně nevybíravým způsobem. Getafe tak začalo hodně od podlahy.

1

Žlutou kartu dostává David Timor (Getafe CF).

1

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Isco, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Aréola – Bale, B. Díaz, James Rodríguez, Asensio, Militao, Marcelo, M. Díaz, L. Vázquez, Valverde, Rodrygo, Jović.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović, Timor, Arambarri, Cucurella – Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola, Lavin – Ángel Rodríguez, Duro, Fajr, Chema, Ndiaye, Poulolo, J. Molina, Jason, Portillo.

Rozhodčí: Martínez – Cebrián, Villate.

Getafe CF

Na opačné straně stojí Getafe, které i v letošním ročníku podává velice překvapivé výkony, jenž zatím stačí na průběžnou pátou pozici. Madridský celek se v současné době nachází na páté pozici tabulky, což by mu v konečném důsledku zajistilo základní skupinu Evropské ligy. Getafe však stále může pomýšlet nad Ligou mistrů, avšak manko na čtvrtou Sevillu je už pětibodové. Getafe však v minulém kole dokázalo ukončit pětizápasové čekání na vítězství, povedlo se mu totiž uspět v domácím duelu proti Realu Sociedad. Getafe se navíc řadí mezi pětici nejlepších venkovních mužstev v celé soutěži, lépe na tom jsou už jen Barcelona, Atlético Madrid, Sevilla a Real Madrid.

Fotbalisté Realu Madrid se po dvaatřiceti odehraných zápasech nacházejí na první pozici, navíc mají svůj zápas tohoto kola ještě k dobru. Bílý balet tak má nakročeno k zisku mistrovského titulu, v případě vítězství v tomto duelu může Barceloně odskočit na čtyřbodový rozdíl. Domácí celek tohoto zápasu se v posledních týdnech opírá o fantastickou formu, povedlo se mu totiž naplno bodovat ve všech pěti posledních zápasech. Naposledy se mu povedlo uspět na půdě posledního Espanyolu Barcelona, kde zvítězil výsledkem 1:0. Real Madrid má nejlepší obranu v celé soutěži, na druhou stranu se opírá o druhý nejproduktivnější útok.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Madrid CF a Getafe CF.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.