• 17Ünder
  • 14Villar
  • 22Zaniolo
  • 9Džeko

Je dobojováno. Hosté nakonec ovládli druhý poločas, ve kterém svému soupeři postupně nasázeli tři góly a ze hřiště Brescie si tak odvezou tři body do tabulky. Domácí naopak nezískali ani bod a stále jsou tak na sestupové pozici.

90+6

90+5

Sandro Tonali je v závěru zápasu ještě ošetřován přímo na hrací ploše, na řadě je tedy krátká pauza.

90+5

Jaromír Zmrhal se pokusil vystřelit u velkého vápna, avšak jeho snahu zastavila znovu obrana hostů, která okamžitě otáčí hru na polovinu Brescie.

90+4

Zaniolo se hnal do další akce, ale tu zastavili beci Brescie. Hned na to pak domácí zamířili opět do akce.

90+3

Daniele Dessena si počínal nebezpečně před brankou hostů, jeho pokus pak obrana hostů srazila na rohový kop.

90+2

Edin Džeko znovu nepřesně mířil, když svou střelu poslal mimo branku soupeře. Rozhodně ho to ale nemusí mrzet, hosté už jen kontrolují hru a drží si náskok.

90

Nastavovat se bude ještě pět minut navíc.

89

Po střele Papettiho okamžitě zareagoval Antonio Mirante a pozorným zákrokem tak udržel stále čisté konto. Poté odkopl balon hodně daleko od svého zařízení.

88

Diego Perotti zahrál rohový kop, poté se ke střele dostal Nicolò Zaniolo, ovšem jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Následuje tak další odkop od branky Andrenacciho.

87

Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Massimiliano Mangraviti, přichází Alessandro Semprini.

86

Žlutou kartu dostává Diego Perotti (AS Řím).

85

Edin Džeko vyslal pěknou střelu, která končí jen na obraně soupeře. Hosté nemají dost a nadále útočí.

83

Leonardo Spinazzola dostal přihrávku od Diawary, ale poté se nedostal k zakončení před velkým vápnem. Nicméně hosté stále drží míč a zůstávají na polovině domácích.

81

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Leonardo Spinazzola.

80

Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu. Hosté si drží od svého soupeře bezpečný odstup a už se snaží výsledek hlavně bránit.

78

Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Nikolas Špalek, přichází Andrea Ghezzi.

77

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Edin Džeko.

74

AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté znovu skórují a mají už bezpečný třígólový náskok. Diego Perotti posunul míč nabíhajícímu NICOLOVI ZANIOLOVI, který se dostal do pokutového území a svou přesnou střelou nedal brankáři Brescie šanci – 0:3. Asistence: Diego Perotti.

73

Nikola Kalinić zakončil nůžkami, jeho pěkná akce ale končí jen vedle soupeřovy branky. Následuje tak pouze odkop od ní a do akce půjde domácí Brescia.

72

Andrea Papetti se musel nechat ošetřit. Zdá se, že je ale v pořádku a bude moci pokračovat dále.

70

Domácí mají ještě něco málo přes dvacet minut na to, aby s utkání něco udělali. Čas jim ale rychle plyne a hosté své dvoubrankové vedení brání zuby nehty.

69

Hosté však příliš dobře s touto standardní situací nenaložili.

68

Po pravé straně sprintoval k blízkosti domácí branky novic na hřišti Nicolò Zaniolo, ale záhy došlo k faulu hostujícího hráče a následuje volný přímý kop pro AS Řím.

67

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Diego Perotti.

67

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Gonzalo Villar.

67

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Nicolò Zaniolo.

66

Za chvíli se bude opět střídat, a sice na hostující straně.

64

Domácí se snažili o akci, která by mohla vést ke kontaktní brance, ale beci Říma byli proti a šanci Tonaliho zastavili.

62

Hosté vedou o dva góly. Krásným lobem našel Carles Pérez v pokutovém území NIKOLU KALINIĆE, jenž poté z velmi těsné blízkosti trefil částečně odkrytou domácí branku – 0:2. Asistence: Carles Pérez.

61

Bruno Peres ve skluzu trefil nohu soupeře a poslal ho na zem. Sudí okamžitě tento faul trestná další žlutou kartou v utkání.

60

Hodina hry je za námi, hosté stále drží velmi těsný náskok, kterého dosáhli v osmačtyřicáté minutě. Nyní se snaží vedení navýšit, ale obrana Brescie je proti.

59

Přízemní střela, kterou vyslal Daniele Dessena, skončila jen na obraně hostujícího celku. Hráči AS Řím poté otočili hru, ale blíže brance soupeře se nakonec vůbec nedostali.

58

Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Alfredo Donnarumma.

57

Hosté pokračují v aktivitě a natlačili se opět na území Brescie. Střela Bruna Perese pak skončila vedle branky Andrenacciho.

55

Bruno Peres v souboji o míč s Jaromírem Zmrhalem skončil na zemi. Míč mají domácí a od své branky ho odkopává Antonio Mirante.

54

Domácí hráči však neohrozili Miranteho bránu a ten tak v poklidu dostal balon až za půlící čáru a poslal své spoluhráče do akce na opačné straně hřiště.

53

Nyní zakročil Mirante už za zadní čárou a rohový kop tak odehrají hráči domácí Brescie.

52

Míč po střele Ernesta Torregrossy málem ohrozil branku hostů a k zákroku se připravoval Antonio Mirante, ovšem nakonec to bylo z ofsajdu a gól by ani tak neplatil.

50

Domácí hráči tak musejí dohánět jednobrankové manko. Nyní se dá očekávat, že hru více otevřou a budou se hnát směrem před hostující branku.

48

Hosté se ujímají vedení a otevírají účet zápasu. FEDERICO FAZIO se na levé straně pokutového území dostal k přízemní střele, kterou umístil k tyči. Míč se sice do branky šoural, nakonec ale skončil za brankovou čárou. Andrenacci ho pak rukou dostával ven už v momentě, kdy byl balon celým objemem za – 0:1.

48

Amadou Diawara získal na soupeři míč a poté ho poslal směrem dopředu. Ernesto Torregrossa upadl u levé postranní čáry a na balon nedosáhl. Akce hostů je tedy u konce.

47

Domácí vstoupili do druhého poločasu se dvěma změnami v sestavě, hosté zatím ještě se střídáním vyčkávají.

46

Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Emanuele Ndoj, přichází Daniele Dessena.

46

Střídání v týmu Brescia Calcio: ze hřiště odchází Simon Skrabb, přichází Jaromír Zmrhal.

46

Střely na branku: 1 – 3

První poločas mezi Brescií a AS Řím je minulostí. V něm měli navrch rozhodně hosté, kteří se několikrát dostali do nebezpečného zakončení, ale domácí celek je zatím proti, aby favorit skóroval. Brescia tak drží pro ni velmi dobrý výsledek. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně ve 20:35.

45+2

45+1

Domácí brankář odkopl míč od své branky a poslal ještě své spoluhráče do akce, už to ale spíše vypadá, že se v této části hry nic nestane.

45

Nastavovat se bude ještě jedna minuta navíc.

44

Simon Skrabb poslal centr do pokutového území, to ale bylo ze strany domácích vše. Hosté totiž zakročili a balon poslali do bezpečí.

43

Aleksandar Kolarov nabral rychlost, prosprintoval se k hranici velkého vápna, odkud pálil z voleje Amadou Diawara, ale míč zamířil jen vedle domácí branky. Následuje tak jen odkop od ní.

41

Lorenzo Pellegrini zahrál tuto standardní situaci, ale trefil pouze zeď, která srazila míč na další rohový kop pro římský tým.

40

Další volný přímý kop pro hosty z dobré vzdálenosti.

39

Ten zahrál sám Kolarov, který přestřelil zeď a poté musel do zákroku domácí brankář Andrenacci, jenž opět svůj tým podržel!

38

Kolarov byl faulován kousek před velkým vápnem a Římané zahrají velmi nebezpečný volný přímý kop.

37

Autové vhazování zahrál Bruno Peres a Mancini pak míč poslal na malou domů pro Miranteho, jenž ho hned odkopne pryč od své branky.

37

Vypadá to, Roger Ibañez je v pořádku a bude moci pokračovat ve hře. U míče jsou hosté a velmi rychle se z vlastní poloviny přemisťují na tu domácí.

36

Následuje krátká občerstvovací pauza.

35

Roger Ibañez zůstal ležet na trávníku, zřejmě si při odehrání míče udělal něco s nohou a bude ošetřován.

34

Nikolas Špalek si vyměnil míč se spoluhráčem, ale tato souhra nakonec nevedla k žádné šanci Brescie. Hosté tak znovu berou míč a jdou dopředu.

33

Hosté mají stále územní převahu, ale k přesnému zakončení se ne a ne dostat. Nyní jsou u balonu domácí hráči a pokoušejí se zaskočit Miranteho, který si moc na míč ještě pořádně nesáhl.

32

Držení míče: 38% – 62%

31

Nikola Kalinić dostal do pokutového území přihrávku a poté okamžitě zakončil. Jenže balon příliš zvedl a ten skončil jen vysoko nad brankou Andrenacciho.

30

Po půlhodině hry jsme se stále nedočkali úvodní branky zápasu a na ukazateli skóre tak svítí stav, jaký byl i před úvodním výkopem, tedy 0:0.

29

Kolarov byl faulován a díky tomu získali míč hosté. Jenže v blízkosti domácí branky nepředvedly prakticky vůbec nic a míč zase ztrácejí.

27

Domácí po nepřesné akci ztratili míč a do akce se řítili opět Římané. Avšak chybělo tomu více přesnosti. Obrana domácích tak získala balon a opět jde útočit Brescia.

25

Přízemní pokus z hranice velkého vápna zachytil vleže Antonio Mirante a snad poprvé si v utkání pořádně osahal míč.

23

Následně pak rohový kop zahráli Římané, ale po této standardní situaci nebyli úspěšní.

22

Domácí brankář se nyní zaskvěl, protože na něho mířila střela z kopačky vlastního spoluhráče a Andrenacci pak míč vyškrábl na rohový kop. Zabránil tak zřejmě vlastnímu gólu!

20

Pellegrini se tlačil do pokutového území a už už natahoval k centru, ale v tom mu na poslední chvíli zabránil jeden z domácích beků, jenž výrazně pomohl Andrenaccimu.

18

Aktivnějším týmem jsou od úvodních minut hosté, zatím to ale nemohou umocnit gólem. Domácí se velmi dobře brání.

17

Poté následoval jen odkop od Andrenacciho branky, protože hosté jeho branku vůbec neohrozili a balon skončil v jeho rukavicích.

16

Vše skončilo rohovým kopem pro Římany.

15

Nikola Kalinić z otočky levačkou pálil na branku soupeře, ale střela byla nepřesná.

14

Nikolas Špalek se pokoušel projít skrze obranu Římanů, ale neprošlo to. Hosté tak celkem snadno procházejí do další útočné akce na druhé straně.

13

Obě standardní situace Brescia zvládla a Andrenacci tak bude mít další odkop od své branky a míč pošle hodně daleko. Útočit tak mohou zase domácí.

12

Domácí se však ubránili další standardní situaci soupeře, ale jen za cenu dalšího rohového kopu.

12

Další rohový kop zahrají fotbalisté AS Řím.

11

Další faul domácích a hosté tak budou u balonu. Ze své poloviny už zakládají další akci a míří před domácí branku.

9

Sandro Tonali zatáhl za dres hostujícího Nikolu Kaliniće, který poté upadl na zem. Nemůže tak následovat nic jiného, než první žlutá karta od hlavního rozhodčího.

9

Nikola Kalinić vyskočil v pokutovém území, jeho pokus však šel jen vedle levé tyče z pohledu domácího brankáře. Další akce Římanů je ta tam.

8

Agilní hosté se opět natlačili na polovinu Brescie, jenže se dále před brankáře Andrenacciho nedostali, neboť jim v tom zabránila obrana.

7

Po této standardní situaci Římané nezahrozili před soupeřovou brankou a následuje tak pouze odkop od ní.

6

Ve středu pole si míč nadvakrát vyměnili dva hostující hráči, poté se na pravé straně pokutového území dostal k centru Carles Pérez, domácí balon srazili na rohový kop.

5

Lorenzo Pellegrini napřáhl ke střele kousek před velkým vápnem a jeho tvrdou ránu pak ukryl do rukavic Andrenacci, který svůj tým podržel.

4

Centr na Kaliniće, ten míč ale nepřevzal, protože mu v tom zabránil obránce Brescie a navíc to bylo i s faulem. Akce Říma tak může pokračovat dále.

2

Zmatky před brankou Říma, po chybě obrany se míč dostal za záda Miranteho, ale branka pro ofsajd neplatí.

2

Ovšem hned o chvilku později se k míči dostali Římané a ti se blížili před velké vápno. Mancini ale akci nedotáhl, protože upadl. Znovu tak mají balon domácí hráči.

1

Domácí jsou v úvodu utkání u míče a pokoušejí se projít na polovinu AS Řím.

1

Brescia Calcio: Andrenacci – Chancellor, Sabelli, Tonali, Špalek (78. Ghezzi) – Skrabb (46. Zmrhal), Ndoj (46. Dessena), Mangraviti (87. Semprini) – B. Bjarnason (58. Alfredo Donnarumma) – Torregrossa, Papetti.
Náhradníci: Joronen, Ghezzi – Semprini, Matějů, Gastaldello, Martella, Zmrhal, Dessena, Viviani, Alfredo Donnarumma, Ayé.

AS Řím: Mirante – Peres, Ibañez, Fazio – Mancini (81. Spinazzola), Kolarov, Veretout (67. Perotti), Diawara – Lorenzo Pellegrini (C) (67. Zaniolo), N. Kalinić (77. Džeko) – C. Pérez (67. Villar).
Náhradníci: Pau López, Fuzato – Zappacosta, Çetin, Spinazzola, Perotti, Kluivert, Pastore, Ünder, Villar, Zaniolo, Džeko.

Rozhodčí: Calvarese – Di Vuolo, De Meo.

Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehraje bez diváků.

AS ŘÍM

Fotbalistům římského AS momentálně patří pátá pozice se ziskem 51 bodů po 31 odehraných zápasech. AS už nemůže pomýšlet na vyšší umístění, ale boj o konečnou pátou příčku slibuje velké drama. Stejně bodů jako celek z hlavního města Itálie má totiž také Neapol a těmto týmům na záda dýchá i AC Milán, který má v posledních kolech opravdu velmi dobrou formu. Pro AS Řím tak zůstává primárním cílem uhájit příčku, která by znamenala přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. Kouč Paulo Fonseca v minulých kolech nemohl být spokojený. Po koronavirové pauze jeho svěřenci odehráli 5 zápasů, ve kterých získali jen 6 bodů za 2 výhry. Na úvod sice AS zdolalo Sampdorii, jenže následná tři kola proti AC Milán, Udine a Neapoli nebodovalo. Až ve středečním duelu Římané otočili duel s Parmou a svého soupeře porazili poměrem 2:1. Nejlepším střelcem týmu je Bosňan Edin Džeko, jenž si připsal 14 branek ve třiceti duelech. Druhým nejlepším kanonýrem týmu je arménský reprezentant Henrik Mchitarjan, jeho gólový účet je však o šest branek chudší.

BRESCIA CALCIO

Brescia není v příliš dobré výchozí situaci. Tento celek dosud nasbíral 21 bodů a drží se na předposledním místě. Svěřenci kouče Lópeze ztrácí na příčku, která by pro ně znamenala udržení v soutěži, už 7 bodů, což sedm kol před koncem soutěže není ideální stav. Brescia v posledních pěti zápasech dvakrát prohrála, dvakrát remizovala a jednou vyhrála. Naposledy padla na hřišti Turína 1:3, přestože po prvním poločase držela jednobrankový náskok. Tento zápas 31. kola nabídl opravdu ofenzivní podívanou, ve které byl lepší Turín, ovšem Brescia statečně vzdorovala. V závěrečných minutách už neměla dostatek sil, a proto na zisk minimálně bodu nedosáhla. Nejlepším střelcem tohoto týmu je Alfredo Donnarumma, jenž v této sezoně nastřílel 7 branek.

Předešlý vzájemný duel

24.11.2019, 13. kolo
AS Řím – Brescia 3:0
Branky: Smalling, Mancini, Džeko

Sestavy
AS Řím: López – Florenzi (77. Santon), Mancini, Smalling, Kolarov – Diawara, Veretout – Zaniolo (80. Perotti), Pellegrini (72. Ünder), Kluivert – Džeko
Brescia: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella – Ndoj (62. Zmrhal), Bisoli (84. Morosini), Tonali – Romulo – Donnarumma, Torregrossa (70. Aye)

Přeji příjemný sobotní podvečer při sledování textového přenosu z 32. kola Serie A. Fotbalisté Brescie Calcio dnes přivítají AS Řím. Výkop utkání je naplánován na 19:30. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.