Z brněnského derby, které se hrálo ve výborně atmosféře hrané v Líšni se loučím a přeji pěkný zbytek dne.

Druhý poločas nabídl pohledný fotbal, který musel bavit. Viděli jsme dvě červené karty, plno šancí a nakonec vítěznou branku obránce. Pavel Dreksa sedm minut před koncem poslal svou hlavičkou míč do sítě a doslova vydřel důležité tři body. Líšni je třeba vyseknout poklonu, odehrála velmi dobré utkání a nemá se za co stydět.

Nakonec se nastavovalo osm minut a o drama nebyla nouze. Líšeň v hektickém závěru mohla vyrovnat, ale se svou standardkou nenaložila dobře. Zbrojovka tedy získává tři body, které tady v brněnské čtvrti tvrdě vybojovala.

Rolinek
76. min Machálek
21 Demeter
Demeter
46. min Kučera
Minařík
88. min Šenk
14 Málek
Málek
84. min Fall
10 Matocha
Matocha
Vasiljev
2 Silný
Silný
76. min Fila

FC Zbrojovka Brno(4-4-2)

40 Šustr
Šustr
Štepanovský
46. min Eismann
Hladík
61. min Vintr
16 Sedlák
Sedlák
Pachlopník
61. min Jurásek
11 Fousek
Fousek
70. min Krška
10 Růsek
Růsek
Přichystal
89. min Šumbera

90+7

Nakonec to byl Matocha, který trefil jen zeď a Zbrojovka si může oddechnout.

90+6

Vasiljev si chystá míč...

90+5

Pozor, ještě je tu šance. Těsně před vápnem upadl Ševčík a Líšeň má k dispozici jasnou šanci na to, aby vyrovnala.

90+4

Krška vybovoval trestný kop pro hostující tým, což se samozřejmě Brňanům hodí. Čas hraje v jejich prospěch.

90+2

Na hřišti zůstal ležet Pavel Dreska a byl ošetřován. Na hřišti je navíc poněkud nepořádek a pořadatelé musí odklidit konfety.

90+1

Žlutou kartu dostává Lamine Fall (SK Líšeň).

90

Nastavovat se bude pět minut.

90

Oba týmy mají vyčerpanou kvótu střídání, čekáme na to, kolik rozhodčí Cieslar nastaví.

89

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Šimon Šumbera.

88

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Peter Šenk.

86

I tak zaslouží domácí velké uznání, s velkým favoritem hrají výborné utkání.

85

Zbrojovku gól uklidnil, nyní kontroluje výsledek a hlavně drží míč na svých kopačkách. Líšeň se však nevzdává, byť už nemá asi tolik sil co soupeř. Přeci jen, většina hráčů Líšně chodí běžně do práce.

84

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Lamine Fall.

83

Brno právě vstřelilo branku!
A je to gól. Hosté se dočkali kýžené branky. Přesný Eismannův centr po rohu prošel na velké vápno, kde byl připravený na hlavičku zkušený obránce PAVEL DREKSA a jeho pokus zapadl přesně k levé tyči. Vítek plachtil vzduchem marně.

82

Roh pro Zbrojovku, dnes jich měli hosté velký počet. Co nyní ukáže Eismann?

81

Nyní je u míče domácí Líšeň, která se pokusila o protiakci, ale nepodařila se.

79

Máme před sebou něco přes deset minut a je třeba uznat, že druhý poločas je hodně výživný. Sice góly nepadají, ale dvě červené a velké množství šancí a tvrdých soubojů k vidění bylo.

78

Někdejšímu hráči Líšně přímák vůbec nevyšel, neboť trefil jen zeď. Hosté budou však pokračovat v útočné aktivitě.

77

Standardka pro Zbrojovku, Vintr faulován těsně před vápnem a Krška si už chystá míč na střelu.

76

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Tomáš Machálek.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Adam Fila.

75

Ševčík umotal Kršku několika kličkami a nakonec vybojoval roh.

74

Přichystal našel ve vápně Vintra, který střílel nebezpečně, ale jeho střela byla v poslední moment sražená.

73

Ještě nás budou čekat jistě zajímavé minuty, stále se něco děje.

73

Asi nejlepší hráč Líšně Jan Silný chtěl ve vápně vystřihnout nůžky, což se mu i lehce povedlo, ale chyběla přesnost. Každopádně Silný toho má už plné zuby a chytají ho křeče.

72

Nebezpečný kontr Zbrojovky, Vintr vysunul do brejku Juráska, který vypálil a výtečným zákrokem se prezentoval také voják z povolání Jan Vítek.

70

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází David Krška.

69

Dobrá myšlenka, míč málem proletěl od Přichystala na Juráska, toho si včas pohlídal obránce Rolinek.

67

A znovu tutovka pro Líšeň, která klidně mohla jít do vedení. Sprinterský souboj zvládl Silný, který prošel přes obránce a vypálil na Šustra. Ten mu zmenšil úhel a teď Zbrojovku jasně podržel. Domácí ve druhém poločase předvádí velmi solidní ofenzivní výkon.

65

Obrovská šance pro domácí. Ševčíkova hlavička propadla na malé vápno, kde byl důrazný útočník Silný a jeho pokus končí těsně vedle. Šustr šel sice do souboje, ale byl tam pozdě a Zbrojovka může mít velké štěstí.

65

Přetažený centr Bariše proletěl mimo vápno, Líšeň se po delší době dostává za polovinu hřiště. A navíc se píská faul pro domácí.

63

Přichystalův centr pohlídal Jeřábek, bude se však kopat roh Zbrojovky. K míči jde Eismann.

61

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Marek Vintr.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází David Jurásek.

60

Roh pro Zbrojovku, bude se ale ještě střídat.

59

Hlavička Přichystala neměla potřebný směr, nicméně favorit je zpět ve hře. Na obou stranách se hraje v deseti hráčích.

58

To jsou věci. Střídající Kučera byl na hřišti deset minut a rovnou putuje pod sprchy po druhé žluté karty. Navíc je zraněný a s pomocí spoluhráčů putuje mimo hřiště.

57

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jakub Kučera (SK Líšeň).

56

Začíná se přiostřovat, na trávníku leží po srážce domácí i hostující hráč. Byl to Kučera s Přichystalem. Prvně jmenovaný se dopustil faulu loktem.

55

Faul ve vápně, Líšeň se dopustila nedovoleného zákroku a nyní se bude bránit.

54

Zbrojovka se musí bránit, domácí budou zahrávat standardku z velmi dobré vzdálenosti.

52

Nepříjemnost pro Zbrojovku. Růsek v souboji s Ševčíkem fauloval a inkasuje druhou žlutou kartu. Takže krátce po zahájení druhého poločasu jde Růsek pod sprchy.

52

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno).

50

Líšeň sem tam dovede překvapit a vymyslet nějaký ten brejk, na svou další šanci však čeká.

49

Zbrojovka byla mírně pod tlakem, ale domácí se dopustili faulu a bude se kopat od Šustrovy branky.

48

V sektoru za plotem je opět veselo, do nebe jde kouř různých barev.

47

Po faulu střídajícího Kučery zahrával Fousek nebezpečnou standardku a míč neletěl vůbec špatně. Mnoho nechybělo a Vítek byl bez šance.

46

Žlutou kartu dostává Jakub Kučera (SK Líšeň).

46

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Patrik Demeter, přichází Jakub Kučera.

46

Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Pavel Eismann.

46

Pokračujeme v 19:02.

Máme za sebou první poločas, který končí nerozhodně 1:1. Domácí Líšeň favorita zaskočila již v 9. minutě a po jediné šanci šla do vedení Silným. Zbrojovka měla po celý poločas územní převahu, ale nedařilo se ji překonat houževnatou obranu soupeře. První vlaštovku vyslal Sedlák, jenž trefil ve 40. minutě břevno. V závěru se svěřenci kouče Machálka přeci jen dočkali. Z penalty vyrovnal s naprostou jistotou Adam Fousek.

45+2

45+1

Žlutou kartu dostává Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno).

45

Nastavují se dvě minuty nad rámec poločasu.

45

Fanoušci na paletách za hřištěm spustili ohňostroj, takže se nám tady hraje v závěru poločasu trošku v mlze.

45

Je vyrovnáno. ADAM FOUSEK nedal Vítkovi šanci. Poslal míč k pravé tyči a v závěru poločasu se Zbrojovka dočkala důležité branky.

44

Demeter fauluje minutu před koncem Pachlopníka a bude se kopat pokutový kop. Zbrojovka má velkou šanci vyrovnat.

43

Slibná líšeňská akce končí ofsajdem, ve kterém byl Silný. Blíží se závěr prvního poločasu.

42

Zbrojovka tak měla největší tutovku zápasu, kterou ale nedokázala využít.

41

Žlutou kartu dostává Marek Matocha (SK Líšeň).

40

Pět minut před koncem poločasu to v Líšni pořádně zahučelo. Tvrdou střelu z dálky vyslal Jan Sedlák a za nic netušícím Vítkem zazvonilo břevno.

39

Centr Přichystala tentokrát nevyšel, pro spoluhráče už to byl příliš dlouhý míč.

38

První poločas pokračuje, Zbrojovka je stále na míči a snaží se vytvořit tlak, ale nadšeně hrající domácí toho soupeři mnoho nedovolují.

37

Žlutou kartu dostává Jaroslav Málek (SK Líšeň).

36

Na trávníku zůstává ležet Fousek, rozhodčí jej prohlédl a uznal, že může pokračovat i bez ošetření.

35

Pozor na nebezpečné brejky Líšně. Matocha centroval z levé strany do vápna a Zbrojovka měla co dělat, nakonec z toho bude roh.

34

Následně to zkusil z velké dálky obránce Dreksa, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.

33

Líšeň sice šla do slibného brejku, ale píská se ofsajd.

32

Vítek míč vyboxoval a Líšeň znovu jen tak odkopává daleko od své brány.

32

Štepanovského tvrdá střela byla sražená mimo tři tyče, Zbrojovka bude kopat další roh.

30

Třicet minut hry je za námi, domácí vytěžili z minima maximum a stále vedou 1:0.

29

Šance a náznaky však přicházejí. Přichystal pěknou uličkou vysunul Fouska, kterému chyběl krok k zakončení.

28

Hraje se převážně na útočné polovině Zbrojovky, která se prozatím marně snaží o vyrovnání.

27

Sprinterský souboj Fouska s líšeňskou defenzivou domácí zvládli, bude ale kopat další rohový kop.

26

Po trestném kopu se znovu píská ofsajd Zbrojovky, bude se kopat od líšeňské brány.

25

Hosté zvyšují svůj tlak, o další hlavičkový pokus se snažil Bariš, i tuto situaci domácí zvládli. Každopádně tlak druhého mužstva tabulky pokračuje.

24

Další dobrý centr do vápna prošel až na Růska, který se snažil vypálit z první, jenže trefil před sebou stojícího hráče Líšně.

24

Zbrojovka je stále na míči a snaží se s výsledkem něco udělat, ale zatím dost překvapivě prohrává 0:1.

22

To nebyla vůbec špatná akce Zbrojovky. Z levé strany centroval Hladík a k hlavičce se chystal Růsek, mnoho nechybělo, aby tento hráč Brna zakončil.

21

Málkův centr do vápna prošel až na Hlavicu, ale další pokračování tato akce neměla. Šustr může zůstat v klidu.

20

Na stadionu v Líšni stále panuje výborná atmosféra a navíc sledujeme zajímavý fotbal. Domácí překvapují a nehrají vůbec špatně.

18

Přetažený centr, Sedlák byl navíc s míčem už v autu, takže se bude kopat od Vítkovy brány.

17

Pachlopníkův centr odvrací do zámezí Silný a je tu další rohový kop pro hráče v červených dresech.

16

Pro hosty je tu další možnost standardky. Pachlopník už si šteluje míč.

15

Domácí Minařík táhl útok po pravé straně hřiště, chtěl poslal do brejku Silného, ale nakonec se Zbrojovka dokázala vzadu zorganizovat a nepustit soupeře ke střele.

14

Zbrojovka se snaží hrát kombinačně, tahat útoky po pravé straně hřiště, ale domácí si zatím všechny prostory pozorně střeží. Do útoku se příliš netlačí a vyčkávají.

13

Píská se ofsajd, ani další roh hostů nedopadl úspěšně.

12

Hladíkův centr do pokutového území zablokoval Jeřábek, bude z toho další roh pro Zbrojovku.

11

Míč poletoval před Vítkem, který míč v tísni musel vyboxovat, následně se Líšeň ubránila a raději posílá míč daleko od svého brankáře.

10

Zbrojovka se pokusí s výsledkem něco udělat. Bude zahrávat standardku z velmi dobré vzdálenosti.

9

Líšeň právě vstřelila branku!
Tak to je slušný úvod pro domácí tým, který hned ze své první šance skóruje. Vasiljev se vůbec nebál napálit prudký centr do vápna, kde byl v bezprostřední blízkosti Šustrovy brány neobsazený JAN SILNÝ a jeho prudká rána skončila na zadní tyči hostujícího gólmana.

7

Vítek rozehrává míč od své brány, zatím je to vyrovnané utkání, mírnou převahu má druhý tým tabulky.

6

Další centr do vápna posílal Fousek, ani tentokrát se žádná větší možnost neurodila.

5

Míč prošel na Sedláka, který byl na velkém vápně, ale neměl prostor na zakončení. Poté se domácí v pohodě ubránili.

4

Fouskův centr prošel na malé vápno, domácí odklízejí míč do bezpečných míst. Bude z toho každopádně roh.

3

Po jednozápasovém trestu se do brány vrací Martin Šustr, který rozehrává míč od své brány.

2

Atmosféra od začátku parádní, tak jen doufejme, že uvidíme i dobrý fotbal za pěkného počasí. Na fotbal naprosto ideální.

1

Úvodní výkop zápasu obstarává Zbrojovka, dnešní hosté.

1

Fanoušci Zbrojovky si udělali vlastní sektor za plotem, kde stojí na paletách a vytváří výbornou atmosféru.

Oba týmy nastupují na hrací plochu líšeňského stadionu, který je v rámci možností velmi solidně zaplněný.

SK Líšeň: Vítek – Jeřábek, Hlavica (C), O. Ševčík, Rolinek – Demeter – Minařík, Málek, Matocha, Vasiljev – Silný.
Náhradníci: Halouska – Bednář, Šenk, T. Machálek, Fila, Kučera, Fall.

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský, Dreksa (C), Ad. Čermák, Bariš – Hladík, J. Sedlák, Pachlopník, A. Fousek – Růsek, Přichystal.
Náhradníci: Floder – Eismann, Šumbera, Mach, Jurásek, Krška, M. Vintr.

Rozhodčí: Cieslar – Hájek, Horák.

Poslední vzájemný mač těchto soupeřů se odehrál v září loňského roku před parádní návštěvou 8000 diváků. Na Srbské většinu zápasu dominovala Zbrojovka, která po gólech Pázlera a Magery zvítězila 2:0. To ještě vedl Líšeň Miloslav Machálek a v sestavě byli například brankář Šustr s Hladíkem. Ti už jsou dnes ve Zbrojovce, stejně jako záložník Krška, který z Líšně odešel ještě o něco dřív.

To Líšni se naopak na jaře příliš nedaří. Zatím se jí ještě nepodařilo zvítězit a aktuálně druholigový nováček klesl na průběžné jednácté místo Fortuna národní ligy. Brňané doma podlehli 0:2 Vlašimi a remizovali s Jihlavou 1:1, se kterou vyrovnali až v nastaveném čase druhého poločasu. Remíza přišla i na Vyšehradě a poslední duel odehráli svěřenci kouče Valachoviče na Žižkově. Tam prohráli 1:2, gólem těsně před koncem duelu.

Zbrojovka v obnovené jarní premiéře nabrala slušnou formu. V tabulce okupuje druhé místo a netají se tím, že by chtěla zaútočit na postavení dosavadního lídra z Pardubic. Kol je ještě k dispozici mnoho a náskok šesti bodů není neřešitelný. Přičemž Zbrojovka až na jednu výjimku všechny své zápasy vyhrála a získala důležité body. Výhry zaznamenala s Ústím nad Labem 2:1, ve Vítkovicích 3:2, s Třincem 5:0 a remizovala s Duklou 0:0.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Brněnské derby je tu, vítejte u jeho sledování. Díky rozvolnění se může tohoto třaskavého derby zúčastnit celkem 500 diváků, respektive hráčů, funkcionářů a organizačních složek. Je jasné, že stánek v Líšni by se naplnil "po strop", ale zatím to není možné. Tak či tak se můžeme těšit na zajímavý fotbal, kterému nebude chybět náboj.

Oba týmy se v historii potkají teprve podruhé. Mnoho hráčů se zná, trenérem Zbrojovky je Miloslav Machálek, který Líšeň vedl několik let v nižších soutěžích a oslavil s ní i postup do druhé ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.