• 20Rezek
  • 29Arroyo
  • 15Klobása
90+3

A je tu vhazování Chrudimi.. Hostující lavička tvrdě vylétla na asistenta rozhodčího.

90+3

Hosté zakládají jeden z posledních útoků...

90+2

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Denis Krištof.

90+1

Chrudimští chystají poslední střídání, zahraje si také Denis Krištof.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Po zákroku u lajny bude Chrudim rozehrávat u branky soupeře.

89

To je nervák! Martin Šimko hlavičkuje do břevna chrudimské branky!

89

Hosté cítí šanci z dalšího rohového kopu.

88

Žlutou kartu dostává Vlastimil Veselý (FC Vysočina Jihlava).

88

Sulík se po výborné práci Mužíka dostal do zakončení, ranou zpoza vápna ale těsně přestřelil.

87

Nervy jsou na pochodu. Sulík po faulu odkopl balon a také dostal od sudího žlutou kartu.

84

Šest minut před vypršením řádné hrací doby bude od vlastní branky vykopávat chrudimský Simon Zíma.

83

Ladislav Mužík přerušil vznikající velkou šanci Jihlavy jasným faulem na žlutou kartu, potrestání přijal s pokorou.

82

Jihlava začíná svého soupeře svírat kolem jeho šestnáctky, Chrudimští ale ve druhé půli brání velmi dobře.

80

Na druhé straně zastavil vznikající akci Vysočiny taktickým faulem vracející se Nikodem.

79

Centr od rohového praporku sice našel hlavu Sulíka, ten ale míč jen přizvedl mimo dosah spoluhráčů.

78

Fantastický obranný zákrok si vystřihl kapitán Kesner, který čistým skluzem zastavil vznikající protiútok Jihlavy. Následně Mužík napravo vybojoval rohový kop.

77

Mužík si při souboji s Lackem počínal nedovoleně, balon patří znovu hostujícímu mužstvu.

76

Žlutou kartu dostává Matúš Lacko (FC Vysočina Jihlava).

74

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Michal Trávníček, přichází Jakub Krčál.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Martin Sulík.

73

Tak to byla, troufnu si říci, tutová šance na vyrovnání! Matúš Lacko zůstal naprosto sám před Zímou v ideální palební pozici, jenže míč nezasáhl dobře a tím celou šanci na vyrovnání zmařil!

71

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Jakub Rezek.

71

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Luis Arroyo.

70

Domácí si tentokrát koledovali! Poskakující míč ve vápně nedokázal nikdo odpálit, k zakončení se nakonec dostal nebezpečný Zoubele, který ale v pádu mířil mimo tři tyče.

69

Útočník Petr Rybička vzápětí znovu s balonem v šestnáctce Jihlavy, prudké zakončení ale až k Veselému nedoputovalo.

68

Vašulín v souboji držení Pojezným, hlavičkáři Chrudimi teď pro změnu míří do pokutového území soupeře.

67

Zajímavý centr za obranu našel rozběhnutého Tomáše Smejkala, ten si ale nedokázal pohlídat ofsajdové postavení.

66

Ladislav Mužík se zády k brance snažil vybojovat rohový kop, jeho střela ale tečována nebyla. A tak hraje Vysočina.

65

Chrudimští si dlouho hráli s balonem, nakonec z toho byl jen nepřesný centr, který bez obtíží sebral brankář Veselý.

63

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Stanislav Klobása.

62

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Sixta, přichází Ladislav Mužík.
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Jan Nikodem.

61

V Chrudimi sledujeme totální fotbal. Do šance se tlačil znovu Daniel Vašulín, při přehození bránících hráčů se ale dotkl balonu rukou.

60

Šance pro změnu na opačné straně. Trávníček byl ve vápně s Rybičkou dlouho na míči, první jmenovaný nakonec prudkou střelou minul branku jihlavské Vysočiny.

59

Střílený centr z pravé strany si Fofana málem srazil do vlastní branky! Míč nakonec proskákal jen těsně vedle!

58

Dvě šance Jihlavy v krátkém sledu! Nejprve Zoubeleho střela skončila na noze Fofany, následně Filip Novotný zpoza pokutového území našel jen náruč Simona Zímy.

56

Po následném rohu hlavičkoval Vašulín jen do náruč Veselého.

55

Gólové hody v Chrudimi ani zdaleka nekončí! Tentokrát se s míčem ve vápně objevil Petr Rybička, který místo zakončení volil střílený centr na zadní tyč. Tam byl Kesner o chlup později.

54

Fofana trefil nohu soupeře a za svůj zákrok dostává žlutou kartu

53

Jihlava právě vstřelila branku!
A jedeme dál! Jihlava je znovu o krok blíže k Chrudimi! Centr Pojezného přistál na hlavě LUKÁŠE ZOUBELEHO, který prudkou hlavičkou na přední tyč snížil na 4:3!

53

Daniel Vašulín si znovu ukázkově pokryl balon a následně ho servíroval na nabíhajícího Rybičku. Tomu ve skluzu scházel k míči necelý půl metr.

52

Chrudim právě vstřelila branku!
Ani poločasová přestávka gólové hody neutnula, domácí si berou dvoubrankové vedení zpět na svoji stranu! Dnešní oslavenec Daniel Vašulín si zpracoval Kesnerův centr a z otočky o obránce FARISE ŠUDAJWU upravil na 4:2! Hattrick se ale bohužel nekoná – 4:2!

51

Nyní jsou to Chrudimští, kdo drží míč na útočné polovině. Lob Janouška však za jihlavskou obranu neprošel.

50

Petr Rybička se po hlavičkovém souboji s Šudajwou těžko zvedá z hrací plochy, nakonec ale vypadá, že bude moci v utkání pokračovat.

49

Žlutou kartu dostává Fáris Šudajwa (FC Vysočina Jihlava).

48

Centr od rohového praporku byl silně nepovedený, míč totiž ihned opustil hrací plochu.

47

Následovat bude jihlavský roh.

46

Jihlavští se hned v úvodu vrhli na útočnou polovinu a vykoledovali si nedovolený zákrok na Sixtovi.

46

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Waly Diouf, přichází Martin Šimko.

46

Sudí okamžitě ukončil první poločas, který přinesl hodně zajímavý průběh. Chrudim si během patnácti minut vypracovala tříbrankové vedení, jenže následně soupeř během pěti minut dokázal zkorigovat stav až na 3:2! Sám jsem zvědavý, jakým směrem se nám ráz druhého poločasu vydá.

45

44

Centr do pokutového odvrátil bránící Sixta do bezpečí.

43

Trávníčkův faul na levé straně má hodnotu žluté karty.

42

Přizvednutý centr Kesnera přistál na zadní tyči na noze Daniela Vašulína, který nakonec podklouzl a ve velké šanci poslal balon je do boční sítě!

41

Rybička se na pravé straně popasoval s protihráči tak, že vybojoval pro Chrudim rohový kop.

40

Bláznivý poločas ještě nekončí! Hosté se vrací na dostřel jediného gólu! Na hranici pokutového území se do míče Rajmund Mikuš, jeho přízemní střelu tečoval ONDŘEJ VENCL mimo dosah chrudimského gólmana – 3:2!

38

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Fáris Šudajwa.

37

Další okénko i v chrudimské obraně! Sám na gólmana postupoval Jan Fortelný, nakonec proti vybíhajícímu Zímovi volil přímou střelu, kterou ale nastřelil chrudimského gólmana do hrudi. Skvělý zákrok chrudimského brankáře, který udržel dvoubrankové vedení Východočechů!

36

Diouf fauluje Rybičku a vrací tím balon na kopačky chrudimských fotbalistů.

35

Z ničeho nic se však hosté vrací do utkání! Smejkalův průnik po pravé straně přinesl přihrávku na malé vápno, kde s velkým štěstím propasíroval balon za čáru MATĚJ KOUBEK – 3:1!

34

Pojezný nepřesným zpracováním přenechal balon Kesnerovi a následně ho musel i faulovat.

33

Dlouhý Zímův odkop sebrali Jihlavští, kteří ale nepřesným centrem celou situaci vynulovali.

31

Ani Jihlavě se ale příliš nevedlo. A tak to musí Vysočina zkoušet od nuly.

30

Domácí z volného přímého kopu nic zajímavého nevykoumali, podobnou pozici dostanou také hosté.

29

Roh nakrátko přinesl jen faul na Dostálka, domácí tak chystají zajímavou standardku.

27

Roh uvidíme i na druhé straně, sražená střela Sixty se pomalu dokutálela až do zámezí.

25

Hosté se přece jen dostali k dobré příležitosti, prudká střela trefila jen Fofanu. Přijde tak alespoň rohový kop.

23

Domácí i nadále hrají velmi sebevědomě a drží zdrcenou Jihlavu většinou na její polovině.

21

Další útočnou smršť chrudimského celku zastavil ofsajd Vašulína.

19

Daniel Vašulín si po pasu od Rybičky říkal o hattrick, na poslední chvíli se mu ale do střely položil jeden z bránících hráčů Jihlavy! Domácí jsou na hřišti jednoznačnými pány!

18

Centr od rohového praporku Vysočině nic nepřinesl, na tahu jsou znovu Chrudimští.

17

Jihlavští jsou šokováni z průběhu duelu, nyní se budou moci vrátit do hry po rohovém kopu. Sixta totiž v duchu fair play přiznal teč.

15

Neskutečná destrukce týmu Jihlavy, který chce bojovat o postup do nejvyšší soutěže! Sixta chytrou kolmicí vybídl PETRA RYBIČKU do samostatného úniku, jeho jemný lob přes brankáře Veselého doskákal těsně k pravé tyči jihlavské branky! Patnáct minut za námi, skóre 3:0!

14

Obrovská radost v Chrudimi, s pořadovým číslem druhá! Řezníček zachytil rozehrávku soupeře, nebál se průniku kupředu a následně kolmici vyslal na zteč DANIELA VAŠULÍNA! Ten se sám před brankářem Veselým nemýlil a zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:0!

11

Chrudimští šli do zajímavého přečíslení ve třech na dva, Rybička ale přízemním pasem před branku svého kolegu Vašulína nenašel. Hosté tak přežili další nepříjemný útok.

10

Volný přímý kop chrudimská obrana odhlavičkovala, následný pokus o zakončení v podání Fortelného byl silně nepřesný.

9

Hosté zpět s balonem na útočné polovině a mohou se těšit na zajímavou standardní situace. Na vině je nedovolený zákrok Vojtěcha Řezníčka.

8

Fortelný si při zpracování pomohl rukou, akce Vysočiny je tím pádem u konce.

7

Na opačné straně odklidil Fofana míč hlavou na rohový kop.

7

Vašulín byl znovu ve vápně, tentokrát mu ale zakončení z hranice vápna vůbec nesedlo.

6

Chrudimští jsou vstřelenou brankou povzbuzeni a znovu se tlačí dopředu. Centr na Rybičku tentokrát hostující obrana na poslední chvíli zpacifikovala.

5

Na první branku dnešního souboje jsme čekat nemuseli a prosazuje se dnešní oslavenec, čerstvě dvaadvacetiletý, útočník DANIEL VAŠULÍN! Jeho pátá branka v sezoně přišla z pokutového kopu, brankáře Veselého poslal na opačnou stranu a otevřel skóre dnešního utkání – 1:0!

3

Obrovská chyba však přišla i v jihlavské obraně! Nepřesný pas na brankáře Veselý kostrbatě zpracovával, míč mu vypíchl Rybička, který byl následně faulován. Bude to penalta pro Chrudim!

1

Hned v první minutě zajímavé vášně v chrudimské šestnáctce. Na vině byl nepřesný odkop Ahmeda Fofany, který trefil Zoubele. Jeho postup skončil na obranném chrudimském dvojbloku.

1

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Fofana, Vencl, Trávníček – Janoušek, Sixta – Kesner (C), Rybička, T. Dostálek – Vašulín.
Náhradníci: Mrázek – Krčál, Krištof, Nikodem, Sulík, Ujec, Mužík.

FC Vysočina Jihlava: Veselý – F. Novotný, Diouf, Pojezný, Javůrek – Lacko, Fortelný – Mikuš, Zoubele (C), Smejkal – Koubek.
Náhradníci: Vejmola – M. Šimko, Šudajwa, T. Svoboda, Jakub Rezek, Arroyo, Klobása.

Rozhodčí: Hanousek – Bureš, Mojžíš.

Zato Chrudimští jsou v pořádné euforii. Tým, jehož prioritou je udržení druhé nejvyšší soutěže, sbírá po koronavirové přestávce jeden bod za druhým. Nejprve sice nestačil na Třinec, následně ale vykradl Žižkov i Vyšehrad a doma přišel o výhru ve východočeském derby s Hradcem Králové až ve třetí minutě nastavení. Rázem se posunul na devátou příčku a sestupové starosti ho v letošním ročníku s největší pravděpodobností minou.

Jihlava již čtyři zápasy v řadě nevyhrála, výsledkový útlum v důležitém boji o místa zaručující minimálně účast v baráži přišel nevhod. I přesto ale Vašulín sílu soupeře vnímá. „Jihlava je za mě jeden z nejlepších týmu v druhé lize, takže to nebude nic jednoduchého. Ale uděláme všechno proto, abychom už i těm pár lidem na tribuně udělali radost a Jihlavu o nějaké body obereme,“ věří Vašulín. „Když jsme to dokázali v minule sezóně, tak proč ne teď? podává řečnickou otázku autor dosavadních čtyř ligových branek.

Příjemné odpoledne z Chrudimi, na pořadu dne je další druholigová bitva! Rozjetý MFK Chrudim hostí na svém hřišti dalšího zvučného soupeře, kterému bude chtít znepříjemnit cestu za barážovými příčkami – přijede Vysočina Jihlava!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.