Ode mě je to vše, hezký zbytek večera.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:12.

Utkání končí nerozhodně 2:2. Vzhledem k průběhu utkání mohou být s bodem spokojeni spíše domácí, které ve druhé půli několikrát podržel brankář Asenjo. Vstup do zápasu přitom vyšel lépe Villarrealu, v osmnácté minutě propálil Vaclíka Paco Alcácer. Hostům se sice podařilo srovnat zásluhou Sergia Escudera, jenže krátce před přestávkou vrátil Žluté ponorce vedení Pau Francisco Torres. Sevilla udělala o přestávce tři změny a ve druhé půli byla jasně lepší. Zmohla se však pouze na vyrovnání, když po Navasově centru zakončil akci dvou střídajících hráčů Munir.

Chukwueze
72. min Ontiveros
Anguissa
10 Iborra
Iborra
88. min Soriano
Cazorla
57. min Gómez
Moreno
72. min Trigueros
Alcácer
88. min Bacca

Gómez
46. min Navas
Escudero
24 Jordán
Jordán
62. min Vázquez
Fernando
10 Banega
Banega
Rony Lopes
46. min Munir
15 Nasjrí
Nasjrí
81. min de Jong
14 Suso
Suso
46. min Ocampos

90+5

Hosté dostali příležitost k ještě jedné standardní situaci. Sice se jim povedlo zakončit, ovšem hlavička Diega Carlose s přehledem pokryl dnes výborný Asenjo.

90+4

Přímý kop Sevilly znovu obstaral Banega. Jeho centr nevypadal vůbec špatně, ovšem prostor před brankou spolehlivě vyčistil ve vzduchu jistý Albiol.

90+3

Žlutou kartu dostává Bruno Soriano (Villarreal CF).

90+2

Jesús Navas naservíroval balon na hranici šestnáctky, odkud pálil Munir. Střelci vyrovnávací branky trvalo si míč nachystat na levačku, a Tores měl tak dost času přispěchat s blokem.

90+1

Po dobré práci od Ocampose se dostal Escudero k voleji ze stejné pozice, odkud se podařilo srovnat Munirovi, mladšího kolegu ale nenapodobil a trefil jen Asenja.

90

Hlavní sudí nastavil nad rámec základní hrací doby hned pět minut. Pohne se ještě skóre, nebo si oba týmy z dnešního duelu odnesou bod za remízu 2:2?

89

Bruno Soriano si po příchodu na hřiště vysloužil ovace od svých spoluhráčů na lavičce i realizačního týmu. Kapitán Villarrealu se vrací po vleklých zdravotních problémech.

88

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Bruno Soriano.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Carlos Bacca.

88

Podobně dopadl na druhé straně i pokus Lucase Ocampose. Technická rána argentinského fotbalisty si našla cestu jen k připravenému Sergiu Asenjovi.

87

Ontiveros to možná trochu zbytečně opět vzal na sebe. Jeho přízemní rána postrádala razanci a navíc zamířila přímo do míst, kde čekal Tomáš Vaclík.

86

Hosté málem přetavili svou převahu ve třetí branku! Po nepovedeném rohu přilétl do šestnáctky další centr, Asenjo ale hlavičku osamoceného de Jonga parádně zneškodnil.

85

Luuk de Jong sice upaloval sám na branku Villarrealu a s překonáním Asenja si věděl rady, jenže pomezní arbitr správně odhalil jeho ofsajd.

84

Ontiveros se nadechl k zajímavému průniku. Nejprve přešel kolem Escudera, ve vápně se vyhnul i Koundému, ovšem se třetím protivníkem, jímž byl Carlos, už si neporadil.

83

Koundé ve vzdušném souboji předčil Alcácera na plné čáře, levou rukou ale zasáhl španělského útočníka do zátylku. Jasný faul, míč pro domácí fotbalisty.

82

Lucas Ocampos se snažil zamotat hlavu Morenovi. To se mu úplně nepovedlo, ovšem bývalý obránce Liverpoolu tečoval jeho centr na roh.

81

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.

80

Zdá se, že Sevilla má i nadále více ze hry, hosté působí i lépe kondičně připravení. Dokáží ze svého stále probíhajícího tlaku vytěžit třetí branku?

79

Rohový kop byl k vidění i na druhé straně. Koundé se snažil odpoutat od svého strážce, ale pomohl si rukama, načež hlavní sudí odpískal útočný faul.

78

Hráči Žluté ponorky zkusili rozehrát na krátko. Moises Gómez nakonec stejně sáhl k centru, který si v pokutovém území spolehlivě našel Tomáš Vaclík.

77

Zpátky k fotbalu. Sergio Asenjo poslal balon až ke Gómezovi, jehož prudký centr musel Carlos před Alcácerem odhlavičkovat na roh. Jak s ním domácí naloží?

76

Hráče i v druhém poločase čeká zhruba minutová přestávka, kterou právě nyní vyhlásil hlavní sudí Sánchez Martínez.

75

Albiol nechal nohu v souboji s Munirem nohu a sudí jeho faul nepřehlédl. Obrana Villarrealu ale mohla zůstat v klidu, protože Banegovi se rozehrávka přímého kopu vůbec nepodařila.

74

Banega si narazil s Escuderem a poté se snažil uvolnit Nasjrího. Hostujícímu útočníkovi ale dnes není přáno, pomezní rozhodčí jej přistihl v dalším ofsajdu.

73

Žlutou kartu dostává Manu Trigueros (Villarreal CF).

72

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Manu Trigueros.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Javier Ontiveros.

71

Banegovu prostrkávačku na Nasjrího vystihl Torres. Následný rohový kop obstaral Banega, ale defenziva Villarrealu tuto standardní situaci přestála bez problému.

70

Moc nechybělo k tomu, aby Munirův skákavý pas doputoval až k Ocamposovi, který mohl jít sám na branku. Domácí zachránil včasný zásah stopera Albiola.

69

Anguissa zkoušel zrychlit kombinaci Vilarrealu pasem na Chukwuezeho, který i přes enormní snahu balon na place už nezastihl. Následovat bude výkop Tomáše Vaclíka.

68

Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Sevilla FC).

67

Fernando se ve středu pole dostal mezi dva protivníky, složitou situaci ale s přehledem vyřešil zpětnou přihrávkou pro obránce Diega Carlose, který roztahuje hru.

66

Gerard Moreno si naběhl na Chukwuezeho pas a přeloboval Vaclíka, kterého na brankové čáře zastoupil Koundé. Celé situaci ale předcházel ofsajd.

65

Vzhledem k dosavadnímu průběhu druhé půle se jedná o zasloužené vyrovnání. Nechme se překvapit, zda bude Sevilla pokračovat ve svém náporu.

63

Sevilla právě vstřelila branku!
Tři střídání o poločase se začínají hostům vyplácet, po spolupráci dvou nově příchozích hráčů máme opět srovnáno! Navas si seběhl na kraj šestnáctky a přetaženým centrem našel MUNIRA, jehož parádní volej zaplul mimo dosah marně se natahujícího Asenja.

62

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Franco Vázquez.

62

Banega s Iborrou šli do vzájemného souboje s nataženou nohou proti balonu. Rozhodčí pískl a nakonec situaci posoudil ve prospěch hostující Sevilly.

61

Centr střídajícího Gómeze si cestu k Alcácerovi nenašel. Anguissa o chvíli později předvedl proti Navasovi jasný šlapák, vyvázl však bez karetního ohodnocení.

60

Zbytek akce už nenechali sudí dohrát. Jednalo se o další správné rozhodnutí, protože Nasjrí si opět nepohlídal své postavení a zapsal do statistik další ofsajd,

59

Sergio Asenjo teď udržel domácí ve vedení! Navas vytáhl ze svého repertoáru další nebezpečný centr, brankář Villarrealu ale skvěle vychytal hlavičkujícího Jordana.

58

Banegova přihrávka si našla cestu k Nasjrímu. Zatím neviditelný útočník Sevilly dále pokračovat nemohl, protože pomezní sudí správně odhalil jeho ofsajd.

57

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Santi Cazorla, přichází Moisés Gómez.

56

Munir velice aktivně napadal rozehrávajícího Gaspara. K zaváhání ho nedonutil, ale nakonec pro své spoluhráče získal alespoň autové vhazování.

55

Domácí se poprvé po přestávce alespoň na chvíli usadili na útočné polovině, Cazorla však doplatil na slabou podporu od svých kolegů a proti Carlosovi s Koundém neměl šanci.

54

Munirův pas tečoval šťastně Banega přesně do míst, kde číhal Escudero. O ofsajd se nejednalo, ale hostující kapitán v zajímavé příležitosti selhal a minul.

53

Ocampos neměl kudy odcentrovat, a proto sáhl k přihrávce pro Navase, jehož načechraný centr odklidil před Munirem o poznání urostlejší Torres.

52

Sevilla je v dosavadním průběhu druhé půle působí aktivněji, naopak těsné vedení držící hráči Villarrealu se hned po přestávce možná až moc stahují do defenzivy.

51

Exekuce standardní situace se ujal Jean Jodan. Jeho rána se mezi ty povedené počítat nedala, balon trefil pouze tříčlennou zeď bránících hráčů.

50

Escudero z první posunul balon k Munirovi, jehož přenesení hry zastavil Anguissa dotekem rukou. Následuje tedy přímý kop Sevilly ze zajímavé pozice.

49

Sevilla se postupnou kombinací dostala až před Asenjovu branku. Gólman domácích ale zasahovat nemusel, protože Navasův centr pokryl Raúl Albiol.

48

Nasjrí neodhadl situaci a v souboji o balon přišlápl Iborrovi levý kotník. Španělskému záložníkovi Villarrealu se zpět na nohy úplně nechce, jednalo se o hodně nepříjemný střet.

47

Netradiční záležitost, Sevilla vstupuje do druhého poločasu hned se třemi novými tvářemi. Uvidíme, jak Ocampos, Navas a Munir pozvednou hru svého týmu.

46

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Jesús Navas.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Munir.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Lucas Ocampos.

46

První poločas je za námi. Šancí jsme moc neviděli, ale padly hned tři góly. Jako první udeřili domácí fotbalisté, když Vaclíka z dorážky překonal Alcácer. Sevilla odpověděla zásluhou kapitána Escudera, jehož krásná rána zapadla přesně k tyči Asenjovy branky. Poslední slovo ale měli fotbalisté Villarrealu, rohový kop v nastaveném času přetavil v zatím rozdílovou trefu hlavičkující Torres.

45+5

45+4

Villarreal právě vstřelil branku!
Fotbalisté Žluté ponorky svou poslední šanci před přestávkou využívají a střílí tak velmi nepopulární gól do šatny! Cazorla zakroutil balon přesně do míst, kam si seběhl PAU FRANCISCO TORRES, s jehož hlavičkou nemohl Tomáš Vaclík absolutně nic dělat.

45+4

Přímý kop Villarrealu nepřinesl žádnou příležitost, ovšem domácí mají před koncem poločasu ještě jednu šanci udeřit. Budou totiž zahrávat od rohového praporku.

45+3

Žlutou kartu dostává Fernando (Sevilla FC).

45+2

Escudero ještě nebyl vpuštěn na hřiště, a Chukwueze měl tak více prostoru k centru. Nigerijský záložník to trochu přetáhl, nikdo z kolegů na balon z jeho kopačky nedosáhl.

45+1

Hlavní sudí nastavuje čtyři minuty.

45

Zpočátku to moc dobře nevypadalo, ale zdvižený palec hostujícího zdravotníka směrem k lavičce potvrzuje, že kapitán Sevilly může v utkání pokračovat.

44

Že by problém pro Sevillu? Na trávník se krátce odehrání balonu zřítil Sergio Escudero, ke kterému hlavní rozhodčí okamžitě přivolává zdravotníky. Snad nepůjde o nic vážného.

43

Iborra vymyslel nádherný bochánek pro Alberta Morena, jehož prudká nabídka z levé strany pouze proskákala kolem nabíhajícího si Alcácera.

42

Villarreal předvedl dva fauly v krátkém časovém sledu. Nejprve Iborra ve snaze pokrýt si balon srazil k zemi Fernanda a o chvíli později Cazorla nedovoleně atakoval Koundého.

41

Do konce prvního poločasu zbývá odehrát zhruba pět minut, není důvod jej nijak výrazně protahovat. Dočkáme se před odchodem týmů do šaten ještě nějaké branky?

39

No vida, Seville se pár minut před koncem prvního poločasu podařilo srovnat, máme tu novou zápletku! Obrana Villarrealu zaspala, když si vůbec nevšímala SERGIA ESCUDERA. Hostující kapitán nabídnutého prostoru využil parádně a povedenou ranou ke vzdálenější tyči překonal Asenja.

38

Albiol málem zadělal Asenjovi na problémy, když v roli posledního hráče smolně podklouzl, avšak balon stačil ještě před dotírajícím Lopesem poslat do bezpečí.

37

Torresův pas sklepával ze vzduchu Gerard Moreno. Za balonem se hnal Paco Alcácer, rychlejší reakci ale předvedl dobře postavený obránce Koundé.

36

Fernando se obtočil kolem Gaspara a vyslal kupředu po levé straně sprintujícího Lopese, ovšem před ním stačil ve skluzu zasáhnout Mario Gaspar.

35

Hosté zatím nemají moc prostoru, kudy by se dalo probít k ohrožení Sergia Asenja. Gólman domácího Villarrealu tak stále čeká na první náročnější zákrok.

34

Už se zase hraje, balon zpět do pohybu uvedl Sergio Asenjo. Domácí po jeho výkopu zapsali okamžitou ztrátu, jenže Banega je po nedorozumění s Jordanem pouze napodobil.

32

Hlavní rozhodčí Sánchez Martínez dává pokyn k chvilkovému odpočinku. Hráči mohou doplnit tekutiny a vyslechnout si taktické připomínky od svých trenérů.

31

Hráči Žluté ponorky trpělivě vyčkávali a dočkali se další příležitosti. Dlouhý pas dostihl na hranici vápna Gerard Moreno, jehož razantní střela prověřila Vaclíka.

30

Po Susově pasu se k centru z první odhodlal Koundé. Na prudce letící balon si brousil zuby Nasjrí, před nímž stačil ve skluzu zasáhnout Raúl Albiol.

29

Sevilla se sice zdržuje u balonu častěji než její soupeř, z výsledkového hlediska ale tahá za kratší konec. Z další akcí hostí se řítí kapitán Escudero.

28

Suso se pokoušel prosadit individuálně, ve středu hřiště si na něj ale počíhali Iborra s Anguissou. Španělskému technikovi to dnes zatím úplně nelepí.

27

Žlutou kartu dostává Alberto Moreno (Villarreal CF).

27

Žlutou kartu dostává Sergi Gómez (Sevilla FC).

26

Koundé se opět vydal podpořit ofenzivu. Tentokráte si nepočínal úplně ideálně, protože nedokázal odcentrovat přes pozorně bránícího Alberta Morena.

25

Nepovedenou rozehrávku Torrese sice zdařile přečetl Banega, neudržel však balon u svých kopaček, čehož okamžitě dokázal využitý přistupující Anguissa.

24

Sevilla posléze vybojovala rohový kop. Z centru od praporku se neurodilo nic zajímavého, Asenjo musel zasahovat až proti střele Jordana, která zamířila jen doprostřed branky.

23

Hosté zahrozili po levé straně. Escudero si znovu povedeně narazil s Jordanem, ovšem jeho následný centr skončil na prvním hráči, tedy blokujícím Chukwuezem.

22

Přímý kop nepřinesl Villarrealu nic zajímavého. Chvíli nato se Gaspar pokoušel přenést hru k Albertu Morenovi, ale balon dopravil až mimo hřiště.

21

Sergio Escudero neodhadl souboj s Chukwuezem a provinil se zcela jasným nedovoleným zákrokem, za který klidně mohla padnout první žlutá karta.

20

Poté, co Jordan při bránění ve vápně lehce zavrávoral, sudí chvíli konzultoval s kolegou u videa kvůli možné hře rukou. K ničemu takovému ale nedošlo, můžeme pokračovat.

18

O chvíli později už český reprezentační gólman inkasuje, Villarreal se tedy ujímá vedení! Centrovaný balon z pravé strany si našel Anguissa, jehož prudkou hlavičku vyrazil Tomáš Vaclík pouze k příhodně stojícímu PACU ALCÁCEROVI a ten už se z dorážky nezmýlil.

18

Tomáš Vaclík měl s následným rohovým kopem problémy. Nejprve míč vyboxoval pouze nad sebe a své spoluhráče definitivně zbavil nebezpečí až o chvíli později.

17

Teď to domácí lehce překombinovali. Na konci pohledné akce ještě Chukwueze patičkou hledal lépe postaveného Cazorlu, kterého ke střele nepustil Carlos.

16

Chvíli nato se španělský křídelník dostal k balonu znovu, když zpracoval dlouhý nákop od Fernanda, ale byl správně přistižen v ofsajdovém postavení.

15

Svěřenci trenéra Lopeteguie sáhli k rozehrávce na krátko. Susův pokus o střílený centr pravačkou zastavil už na přední tyči stojící Mario Gaspar.

14

Escudero si tentokráte parádně narazil s Jordanem a posléze dokonce dostal balon do pokutového území, kde stačil zareagovat Albiol. Roh pro Sevillu.

13

Názorným příkladem budiž Chukwueze, který tak dlouho dotíral na Escudera, až kapitána Sevilly donutil k pouhému odkopu až k brankáři Asenjovi.

12

Sevilla v úvodu utkání kontroluje balon častěji než její soupeř. Na druhou stranu nutno podotknout, že Villarreal odvádí dobrou práci při napadání rozehrávky hostí.

11

O chvíli později chyboval mladý obránce Sevilly v rozehrávce, když se ocitl sám proti dvojici protivníků. Koundé zvládl ale rychle zareagovat a alespoň přibrzdit akci domácích odkopem do autu.

10

Alberto Moreno hledal pasem podél postranní lajny rozběhnutého Alcácera, těsně před bývalým kanonýrem Barcelony či Dortmundu ale znovu zasáhl Koundé.

9

Banegův hraniční zákrok proti Anguissovi hlavní rozhodčí pustil, ovšem o chvíli později zapískal po podobném zákroku Iborry proti Jordanovi, což se domácím pochopitelně nezdá.

8

Gasparovu nabídku z pravé strany si našel ve vápně Gerard Moreno, proti němuž skvěle zasáhl Gómez. Villarreal získal míč zpět jen za cenu faulu, rozehrávat bude Tomáš Vaclík.

7

André Anguissa vymyslel zajímavou uličku pro Alberta Morena. Bývalý zadák Liverpoolu v závěru akce nedisponoval dostatečnou kontrolou míče, čehož využil Koundé.

6

Banega si všiml napravo sprintujícího Koundého. Obránce Sevilly cpal balon před branku, ten se ovšem po teči jednoho z domácích odrazil přímo k Sergiu Asenjovi.

5

Sevilla se opět drala do útoku. Fernando narýsoval kolmici pro Susa, který ale ve snaze o obtočení okolo Anguissy narazil do připraveného Iborry.

4

Nasjrí si náramně poradil s bránícím Torresem. Centrem z otočky posléze našel z druhé vlny nabíhajícího Koundého, jehož rána z první zamířila až na tribunu.

3

Susův střílený centr hned na kraji pokutového území zneškodnil Torres. Další pokus o rozjetí útočné kombinace v podání Sevilly zastavil Cazorla, který před Lopesem odkopl míč do autu.

2

Alcácer vystihl hrozitánskou rozehrávku Banegy a upaloval vstříc brance soupeře. Naštěstí pro hosty byl dostižen Carlosem a navíc nepřesně nahrál Gerardu Morenovi.

1

Hlavní arbitr José Sánchez Martínez odstartoval dnešní utkání, pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují ve žlutých dresech, naopak Sevilla bude hrát v modrém.

1

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Francisco Torres, Albiol, A. Moreno – Chukwueze, Anguissa, Iborra, Cazorla – G. Moreno, Alcácer.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bacca, Trigueros, Morlanes, Quintilla, Peña, B. Soriano, Chakla, Moisés Gómez, Ontiveros, Lozano, Niño.

Sevilla FC: Vaclík – Koundé, Diego Carlos, Sergi Gómez, Escudero (C) – Jordán, Fernando, Banega – Rony Lopes, Nasjrí, Suso.
Náhradníci: Bunú – Ocampos, Munir, Navas, Gudelj, L. de Jong, Ó. Torres, F. Vázquez, Reguilón, Mena, Genaro, Lara.

Rozhodčí: José Sánchez Martínez – Carlos del Cerro, Juan Carlos Jiménez.

Sevilla FC

Také Sevilla se od začátku soutěže pohybuje v horních patrech tabulky a po třiceti odehraných kolech okupuje třetí příčku. Svěřenci kouče Lopeteguiho si od začátku soutěže zakládají na kvalitní obraně, která je aktuálně třetí nejlepší v celé lize. To se ostatně odráží i ve statistikách českého brankáře Tomáše Vaclíka, jenž už vychytal jedenáct čistých kont. Na opačném konci hřiště pak válí Lucas Ocampos, jehož jedenáct přesných tref rozhodně stojí za zmínku. V minulém utkání se ale argentinský rychlík gólově neprosadil a jeho tým vybojoval bod za bezbrankovou remízu proti Barceloně.

Villareal CF

Villareal si v této sezoně nevede vůbec špatně a momentálně mu patří sedmá příčka. Ta by jim sice účast v evropských pohárech nezajistila, nicméně do konce soutěže ještě zbývá dost zápasů na to, aby se žlutí posunuli do elitní šestky. Momentálně má navíc žlutá ponorka solidní formu a po restartu zatím nepoznala hořkost porážky. Ve všech utkáních se navíc mohla opřít o pevnou defenzivu, která na podzim nepatřila k těm úplně nejspolehlivějším. Naposledy Villareal zajížděl do Granady, kde díky skvělému úvodu zvítězil 1:0, a připsal si tak do tabulky velmi cenné tři body.

Hezký pondělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu dva zápasy jednatřicátého kola španělské LaLigy a my se v tomto online přenosu zaměříme na jeden z nich, Villareal přivítá na svém stadionu Sevillu. Výkop je naplánován na 19:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.