Z tohoto zápasu už je to každopádně vše. Děkujeme za pozornost, dobrou noc.

Sérii tří zápasů bez vítězství budou chtít hráči Realu Sociedad ukončit ve středu, kdy opět doma přivítají šestnáctou Celtu Vigo. Real Madrid bude ve stejný den plnit roli obrovského favorita proti osmnácté Mallorce.

Real Madrid tak splnil v souboji s Realem Sociedad roli papírového favorita a dostává se po bezbrankové remíze Barcelony v Seville na první příčku tabulky! Fotbalisté ze San Sebastianu zůstávají šestí.

Real Sociedad(4-2-3-1)

1 Remiro
Remiro
Gorosabel
60. min Elustondo
Llorente
Le Normand
20 Monreal
Monreal
Zubeldia
80. min Zubimendi
8 Merino
Merino
Portugués
Ödegaard
80. min López
Oyarzabal
60. min Januzaj
19 Isak
Isak
80. min José

Ramos
60. min Militao
12 Marcelo
Marcelo
89. min Modrić
Valverde
89. min Mendy
Casemiro
8 Kroos
Kroos
Rodríguez
80. min Asensio
Benzema
80. min Díaz

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:15.

Po extrémně nezáživné první půli naservírovaly po změně stran oba týmy přeci jen už fotbal, na který se dalo koukat. Real Madrid šel v 50. minutě do vedení, když otevřel skóre z pokutového kopu kapitán Ramos. Ten se ovšem jen o dvě minuty později zranil a zápas pro něj předčasně skončil. V 68. minutě se krásnou trefou k pravé tyči prosadil střídající Januzaj, Merino ale v ofsajdové pozici bránil Cuortoisovi ve výhledu, a tak nebyla branka uznána. To na druhé straně už se po konzultaci s videorozhodčím skóre měnilo. Fotbalisté San Sebastianu reklamovali Benzemovo zpracování míče rukou, sudí ale byli jiného názoru a jeho následnou ránu z otočky uznali. Domácí nesložili zbraně a byli v závěru lepším celkem. Z tlaku ale vytěžili už jen snižující trefu Merina, jehož dělovka se odrazila do sítě od břevna.

90+7

90+7

Mikel Merino si dost možná stěžoval na to, že si dává belgický brankář až příliš načas, a vykoledoval si za svůj projev směrem k rozhodčímu žlutou kartu.

90+7

Míč je u Thibauta Courtoise, který jej zřejmě posledním nákopem vyšle daleko na druhou polovinu hřiště.

90+6

Luka Modrić je na hřišti sotva pět minut, přesto už stihl vyfasovat žlutou kartu za nepřiměřený úder do Mikela Merina.

90+5

Thibaut Courtois si hýčká balon ve vlastním vápně a šetří pro svůj tým cenné vteřinky. Pomalu se rozebíhá poslední minuta nastavení.

90+4

Tak přeci jen přišla šance! Po centru z levé strany se zavěsil do vzduchu Mikel Merino, jenž hlavičkoval přes bránícího protihráče metr vedle pravé tyčky.

90+3

Naplnila se třetí nastavená minuta. Real Sociedad hraje s míčem, avšak daleko od Cuortoisovy svatyně.

90+2

San Sebastian by se potřeboval dostat k nějakému souvislejšímu tlaku. Momentálně se ale pruhovaní musí bránit před vlastním vápnem, což jim vůbec nehraje do karet.

90+1

A přesto mohla přijít gólová pojistka na druhé straně. Do brejku se hnal Vinícius Júnior, zakončení mu ale vůbec nevyšlo, když pálil vysoko nad branku.

90+1

Je to šest minut! Údaj, který ocení zejména domácí fotbalisté, jež jsou pevně usazeni na madridské polovině.

90

Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se sudí Fernández rozhodne nastavit.

89

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Luka Modrić.

89

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Ferland Mendy.

88

Nákop Adnana Januzaje dostala hostující obrana bleskově z vlastního vápna.

87

Teď navíc bude Real Sociedad zahrávat standardní situaci.

85

Real Madrid se v těchto chvílích pouze brání. Bílý balet bude muset o vítězství ještě tvrdě bojovat. Domácí jsou nabuzeni a cítí šanci.

83

Real Sociedad právě vstřelil branku!
Domácí snižují a zadělávají na drama! Centrovaný balon Roberta Lópeze propadl u zadní tyče k MIKELU MERINOVI, který jej z levé strany nabombil o břevno až za Cuortoisova záda!

80

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Martín Zubimendi.

80

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Roberto López.

80

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.

80

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Mariano Díaz.

80

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Marco Asensio.

78

Také ve druhém poločase dostanou aktéři střetnutí možnost občerstvit se u střídaček. Dojde i na změny v sestavách.

77

Domácí tým se k ohrožení branky nedostal. Kontaktní gól by se San Sebastianu velice hodil.

76

Alexander Isak vyslal do vápna střílenou přihrávku z levé strany. Ta byla odvrácena na rohový kop.

74

Bílý balet je velmi blízko třem bodům, díky kterým se dotáhne na vedoucí Barcelonu.

72

Real Madrid právě vstřelil branku!
Branka platí! Před několika desítkami sekund se domácí chvíli radovali ze srovnání, nakonec ale prohrávají po trefě KARIMA BENZEMY z otočky už 0:2. Fotbal umí být občas krutý.

70

Gólová radost na druhé straně, oslavy ale ještě musí počkat. Karim Benzema střílel z otočky po zemi za záda Álexe Remira, domácí ale svorně reklamovali předchozí zpracování balonu rukou. A tak se zkoumá video.

68

Domácí tým se radoval z vyrovnávací trefy, ta ale není uznána! Adnan Januzaj umístil krásnou střelu z nějakých dvaceti metrů přesně k pravé tyčce, Courtoisovi ale bránil ve výhledu Merino, jenž stál v ofsajdu.

67

Nákop Adnana Januzaje na pravý okraj pokutového území prodloužil Marcelo hlavou na rohový kop.

66

Real Sociedad je momentálně aktivnějším týmem. Hráči v pruhovaných dresech zamkli bílý balet před jeho klecí, do slibné střelecké pozice se ale domácí ne a ne prokombinovat.

64

Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Tentokrát se o ohrožení branky pokoušel Nacho Monreal, jeho pokus byl ale zblokován.

63

Na druhé straně pálil z prostoru mimo šestnáctku Toni Kroos. Álex Remiro musel jeho ránu krotit nadvakrát, přesto si s ní nakonec poradil.

61

Nově příchozí Adnan Januzaj se uvedl rychlou střelou zpoza vápna, kterou vyprodukoval po přihrávce z levé strany. Pokus střídajícího hráče ale letěl vysoko nad břevno, Thibaut Courtois zasahovat nemusel.

60

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Aritz Elustondo.

60

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Adnan Januzaj.

60

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Éder Militao.

59

Marcelo ubránil u brankové čáry balon, který se dokutálel do zámezí. Následuje střídání. Duel skutečně skončil pro Ramose, jenž odkulhává z trávníku.

58

Raphaël Varane teď poslal k zemi hned dvojici protihráčů, přesto je nakonec překvapivě pískán faul na jeho osobu.

56

Real Madrid táhl útok po pravém křídle, odkud následovala křižná přihrávka skrze vápno na levou stranu. Karim Benzema se ale do zakončení nedostal, a to ani přesto, že stál znovu v ofsajdu.

54

Hra pokračuje. Defenzivní pilíř Realu Madrid Ramos je zpět na trávníku. Zároveň to ale vypadá, že kouč Zidane plánuje v brzké době střídat. Uvidíme, zda bude stažen právě Ramos.

52

Tentokrát o poznání nepříjemnější chvilky pro hostujícího kapitána. Sergio Ramos musí být po souboji s protihráčem ošetřen za postranní čárou.

50

SERGIO RAMOS si zkušeně počkal na pohyb Álexe Remira a následně nasměroval přízemní střelu na opačnou stranu, než kam se vrhl domácí brankář – v tomto případě k pravé tyči.

49

Původní verdikt zůstává v platnosti! Penalta pro Real Madrid!

49

Žlutou kartu dostává Diego Llorente (Real Sociedad San Sebastian).

48

Další dravý průnik Viníciuse Júniora zastavil Diego Llorente, který hostujícímu útočníkovi přišlápl nohu! Rozhodčí ukázal na penaltový puntík, ještě se ale bude radit s kolegou u videa!

47

Marcelo vyslal nákopem dopředu Viníciuse Júniora. Ten si na levé straně velkého vápna zasekl balon, následně ale nepřesně přihrával napravo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:03.

Úvodní poločas zápasu mezi Realem Sociedad a Realem Madrid je minulostí. Mírně lepším celkem v něm byli hosté, nic světoborného každopádně nepředvedl ani jeden z týmů. Pakliže se čekalo atraktivní střetnutí, je zatím průběh hry výrazně za očekáváním a na první opravdu velkou možnost stále čekáme. Hosté měli dvě takové pološance, jak Benzema, tak i Vinícius ale stříleli do brankáře. Co duelu nechybí jsou nepřesnosti a nedovolené zákroky. Věřme, že se to po přestávce změní.

45+2

45+1

Diego Llorente odstavil tělem dotírajícího Viníciuse Júniora, a tak si mohl pro balon seběhnout Álex Remiro.

45+1

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Cristian Portugués zatáhl za dres Jamese Rodrígueze a zapisuje do statistik další faul.

44

Real Madrid se nadechoval k dalšímu rychlému útoku, nakonec ale byli hosté vytlačeni zpět ke středovému kruhu, kde musejí rozjet další postupnou kombinaci.

42

Vinícius Júnior prošel na levé straně šestnáctky se štěstím přes dvojici protihráčů, jeho následná rána ale mířila jen do míst, v nichž stál připravený Álex Remiro. Karim Benzema už o dorážku usilovat nemusel, byl totiž pískán ofsajd.

41

Daniel Carvajal dostal až příliš prostoru na pravé straně pokutového území, přesto se svým pokusem o přihrávku na střed otálel tak dlouho, až byl nakonec zablokován.

40

Cristian Portugués rozehrál roh nakrátko, což nebyla správná volba. O chvíli později schytal Mikel Oyarzabal tvrdý nákop balonem do hrudi z kopačky Daniela Carvajala.

39

Nacho Monreal si chtěl na levém okraji velkého vápna obhodit Jamese Rodrígueze. Ten mu míč vypíchl na rohový kop.

37

Ödegaardův centr se ale opět neujal. Dopředu mohou jít hosté z hlavního města.

36

Toni Kroos vystavil jednomu z domácích ukázkový blok tělem. Následovat bude standardní situace pro San Sebastian.

35

Álex Remiro si připisuje další zákrok, tentokrát velmi snadný. Z uctivé vzdálenosti střílel Casemiro, jeho přízemní pokus doprostřed branky ale neměl šanci na úspěch.

33

Real Madrid vystihl přihrávku ve středu hřiště a hnal se do rychlého přečíslení tří proti dvěma. Akci zakončoval střelou z levé strany velkého vápna Karim Benzema, jenž mířil pouze do připraveného Álexe Remira. Tohle se určitě dalo vyřešit lépe!

32

Po dvou minutách může hra pokračovat, a sice autovým vhazováním Realu Sociedad.

30

Sudí Fernández nařídil krátkou přestávku na osvěžení, a tak dochází i na proslovy obou trenérů.

29

Centr do pokutového území obrana San Sebastianu vyhlavičkovala mimo vápno. Následně zkoušel střílet bez přípravy Toni Kroos, jeho pokus ale letěl až kamsi pod střechu.

28

Andoni Gorosabel nakopl při snaze zasáhnout míč do břicha Viníciuse Júniora a je dalším adresátem žluté karty.

27

Ani po centru Toniho Kroose se však žádné vzrušení před brankou nekonalo. Po chvíli se sice ke střele nadechoval Marcelo, byl ale čistě atakován protihráčem.

27

Vinícius Júnior vybojoval pro Real Madrid rohový kop z levé strany hřiště.

26

A na ofsajdy záhy srovnáno. Za obrannou linií se zapomněl Cristian Portugués.

24

Akce Realu skončila zdviženým praporkem pomezního sudího, který signalizoval ofsajd.

23

Casemiro je na zemi. Tentokrát byl pro změnu znovu faulován on. Nedovolených zákroků je skutečně k vidění požehnaně, zatímco na první šanci stále čekáme.

21

Casemiro umí rány nejen přijímat, ale i rozdávat. Po vzdušném souboji s Mikelem Merinem je dalším fotbalistou, který si bude muset dávat ve zbytku duelu na své zákroky zvýšený pozor.

20

James Rodríguez hledal centrovaným míčem na levou stranu Karima Benzemu. Ten to měl ale k balonu daleko.

19

A tak lze psát nejvíce o faulech. Martin Ödegaard naběhl do Casemira, který dnes plní roli "otloukánka". Hostujícímu záložníkovi musejí pomáhat na nohy spoluhráči.

18

Zápas dvou předních celků španělské La Ligy sliboval atraktivní podívanou, zatím je ale k vidění velmi nudná podívaná s řadou nepřesností na obou stranách.

16

Igor Zubeldia vymrštil svou nohu až příliš vysoko a zasáhl hlavu Casemira. Domácí záložník je prvním hráčem, který je potrestán žlutou kartou.

15

Úvodní čtvrthodinu zakončil střeleckým pokusem Martin Ödegaard. Jeho zakončení by se ale ujalo spíše v ragby. Až tak nepřesné bylo...

14

Hra se přelévá ze strany na stranu. Aktuálně kombinuje s míčem Real Madrid, i Daniel Carvajal si však musel před napadajícím protihráčem vypomoci malou domů na Thibauta Courtoise.

12

Na druhé straně se snažil projít přes Gorosabela rozběhnutý Vinícius Júnior, byl ale ubráněn.

11

Domácí s ní naložili prachbídně. Martin Ödegaard přihrával po zemi směrem ke zdi, kde se nikdo ze spoluhráčů k přebrání balonu nedostal. Zřejmě šlo o nějaký signál, který se dvakrát nevyvedl.

10

Sergio Ramos se ohnal rukou po Cristianu Portuguésovi a k překvapení hostujícího kapitána je pískán faul. Standardka pro San Sebastian.

9

Domácí si přihrávají na vlastní polovině, kde hned čtyřikrát v krátkém rozmezí zapojili do kombinace i brankáře Álexe Remira. To o lecčem vypovídá. Směrem dopředu je to zatím hodně bezzubé.

8

Zápasu zatím schází výraznější tempo. Jeho aktéři se nejčastěji pohybují v okolí středového kruhu, tedy daleko od obou šestnáctek.

7

Real Sociedad se vůbec poprvé na delší dobu usadil s balonem na polovině soupeře, k ohrožení branky ale zatím snaha domácích nevede.

5

Hosté rozehráli nakrátko po zemi, po chvíli ale o balon přišli. Daniel Carvajal následně naskočil do protihráče u postranní čáry a je pískán faul.

4

Casemiro byl faulován na útočné polovině. Standardní situace pro Real Madrid.

3

Daniel Carvajal se uvolnil na pravé straně a přihrával před branku, kde pálil mimo tři tyče Vinícius Júnior. Jeho pokus mířil nad břevno.

2

Domácí fotbalisté nastoupili do zápasu v pruhovaných modro-bílých dresech, hosté z Madridu pak ve světle zelených.

1

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, D. Llorente, Le Normand, Monreal – Zubeldia, Merino – Portugués, Ödegaard, Oyarzabal (C) – Isak.
Náhradníci: Moyà, Zubiaurre – Djouahra, A. Elustondo, Januzaj, Lobete, Roberto López, Muñoz, J. Pacheco, José, Zubimendi, Zurutuza.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde, Casemiro, Kroos – James Rodríguez, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Altube, Aréola – Asensio, Bale, M. Díaz, B. Díaz, E. Hazard, Hernandez, F. Mendy, Militao, Modrić, Rodrygo.

Rozhodčí: X. Fernández – J. Munuera, D. Sevilla.

Naposledy se oba celky utkaly letos v únoru ve španělském poháru. Z překvapivého postupu do semifinále se tehdy po sedmigólové přestřelce radoval San Sebastian, jenž zvítězil 4:3. V lize se naposledy předvedl lépe Real Madrid, jenž v listopadu na svém svatostánku vyhrál 3:1.

San Sebastian má ve svém středu hned dva devítibrankové střelce. Jsou jimi španělský útočník Mikel Oyarzabal a jeho brazilský kolega z ofenzivní řady Willian Jose Da Silva. Nejpilnějším kanonýrem Realu Madrid je s 16 trefami francouzský útočník Karim Benzema. Více tref zaznamenal v letošním ročníku La Ligy už jen fenomenální Argentinec Messi (21).

Bílý balet je po vynucené koronavirové přestávce naopak stoprocentní. Velkoklub ze španělského hlavního města hrál dvakrát doma a porazil jak Eibar (3:1), tak i Valencii (3:0). V tabulce má Real, jenž disponuje nejlepší obranou v soutěži (20 inkasovaných branek), o patnáct bodů více než jeho nedělní protivník a o tři body méně než vedoucí Barcelona. Právě na tu se může po její bezgólové remíze se Sevillou v případě vítězství z druhého místa bodově dotáhnout.

Real Sociedad se v dvacetičlenné tabulce nachází na šesté pozici a je tedy ve hře o účast v evropských pohárech. Pokud ale chce San Sebastian předejít sešupu směrem dolů, bude muset trochu zabrat. V posledních dvou kolech totiž Real ztratil se soupeři z druhé poloviny ligového pořadí. Nejprve doma remizoval 1:1 s Osasunou, následně prohrál 2:0 na hřišti Alavésu. Po koronavirové pauze tak tento klub na první vítězství čeká. A příliš se s ním nepočítá ani v neděli, kdy mu bude soupeřem protivník z kategorie těch vůbec nejkvalitnějších.

Krásný nedělní večer. 30. kolo španělské La Ligy uzavře střetnutí mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Real Madrid CF. Favoritem souboje dvou předních celků budou hosté, kteří se v případě vítězství mohou bodově dotáhnout na vedoucího rivala z Barcelony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.