Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc.

Střely mimo: 0:2
Rohy: 2:0
Ofsajdy: 5:0
Fauly: 21:10

Zápas skončil, Janov nepřekvapil a doma prohrál s favorizovaným Juventusem 1:3. Juventus dominoval hře konstantně po celý zápas, měl jasně větší držení míče i počet střel. Na první branku si ale musel počkat až do druhého poločasu. Vše odstartoval v 55. minutě Paulo Dybala, který se prosadil po pěkné individuální akci, o šest minut později se trefil dělovkou zpoza šestnáctky Cristiano Ronaldo. Pojistku pak přidal v 73. minutě krásným technickým obstřelem střídající Douglas Costa, ale nakonec Janov prohrál jen o dva góly, snížit se totiž povedlo razantní střelou z blízka na první tyč Andreovi Pinamontimu.

Juventus si upevnil první místo v tabulce, jeho náskok na druhé Lazio je i po tomto kole čtyřbodový. Janov se naopak propadl až na poslední nesestupové sedmnácté místo.

Ghiglione
62. min Barreca
85 Behrami
Behrami
20 Schöne
Schöne
46. min Lerager
27 Sturaro
Sturaro
75. min Biraschi
29 Cassata
Cassata
78. min Pandev
Pinamonti
30 Favilli
Favilli
46. min Sanabria

Pjanić
74. min Ramsey
25 Rabiot
Rabiot
83. min Matuidi
Bernardeschi
66. min Costa
10 Dybala
Dybala
83. min Olivieri
Ronaldo
74. min Higuaín

90+4

Antonio Barreca ještě vhodil dlouhý aut až do šestnáctky Juventusu, ale hosté branku Juve ohrozit nedokázali.

90+3

Juventus si závěr duelu zkušeně hlídá a nepouští Janov do tlaku.

90+1

Antonio Barreca se dopustil útočného faulu vůči Cuadradovi, Juventus dostane šanci trochu natáhnout čas.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

89

Po rychlé akci Juventusu, kterou rozjel bývalý hráč Arsenalu Aaron Ramsey, se ke střele dostal Gonzalo Higuaín, Mattia Perin však neměl problém míč chytit.

87

Juventus na druhé straně zahrával rohový kop, Costův centr však nikoho z hostujícího družstva nenašel.

86

Juventus si trochu zavařil v rozehrávce, ale nakonec z toho pohroma nebyla Wojciech Szczęsny ve spolupráci s Bonuccim to nakonec zvládli.

86

Antonio Barreca si sice dobře nabíhal na dlouhou přihrávku po levém křídle, ovšem byl v ofsajdu.

85

Juventus se poprvé v utkání dobrovolně stáhl více do obrany a nechává tvořit hráče Janova.

84

Janov se dokázal posunout až k pokutovému území Juventusu, v jeho blízkosti bude vhazovat.

83

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Marco Olivieri.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Blaise Matuidi.

82

Ramsey se dobře vrátil do obrany a pomohl Bonuccimu ubránit Gorana Pandeva.

81

Exekuci přímého kopu si vzal na starosti Paulo Dybala. Od zdi z hráčů Janova se míč odrazil nad branku a na rohový kop.

80

Těsně před pokutovým územím Janova byl faulovaný Rodrigo Bentancur a Andrea Masiello za to dostává žlutou kartu.

78

Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Francesco Cassata, přichází Goran Pandev.

77

Janov právě vstřelil branku!
Že by tu bylo přeci jen ještě drama? Janov snižuje na 1:3! Centr z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde byl zcela sám ANDREA PINAMONTI. Ten překonal Szczesného prudkou střelou pod břevno. Polský brankář nestihl včas zvednout ruce, neměl na reakci moc času. Asistence: Davide Biraschi.

76

Z dálky vyslal překvapivou střelu na branku Juventusu Antonio Sanabria a Wojciech Szczęsny musel poprvé zasahovat. Míč vyrazil na rohový kop.

75

Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Davide Biraschi.

74

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Aaron Ramsey.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Gonzalo Higuaín.

73

Juventus právě vstřelil branku!
Třetí gól Juventusu a třetí opravdu nádherný kousek! Střídající DOUGLAS COSTA si po rychlé kličce posunul míč vice na osu hřiště, švihl svou levačkou a míč se doplachtil krásně ke vzdálenější tyč. Perin se jen podíval. Asistence: Paulo Dybala.

72

Další obětí faulu se stal Juan Cuadrado, tentokrát se to obejde bez karetního napomínání.

70

V hlavičkovém souboji trefil loktem Francesco Cassata Rodriga Bentancura a vidí žlutou kartu.

68

Juventus se hodně jednoduše dostal až do šestnáctky Janova. Centr z pravé strany dokázal odvrátit do bezpečí Cristian Gabriel Romero.

67

Janov se znovu ze zisku míče neradoval moc dlouho, brzy mu balón utekl do autu a hrát tak budou opět hosté.

66

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Douglas Costa.

65

Juventus už zase obléhá pokutové území Janova, domácí se jen přesouvají za míčem.

64

Janov se pokusil jít do rychlého brejku, ale jeho přihrávky nebyly dostatečně přesné na to, aby se mu to mohlo povést.

62

Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Paolo Ghiglione, přichází Antonio Barreca.

62

Federico Bernardeschi nebyl zrovna rozběhnutý, když na něj šla přihrávka na pravé křídlo, míč tedy skončil v autu.

60

Juventus v těchto chvílích drží tohle utkání jasně ve své moci a užívá si svou herní převahu. Domácím vůbec nepůjčí míč.

58

Stefano Sturaro dostává žluté napomenutí za loket v obličeji Bernardeschiho.

57

Co Juventusu nezvládl celý první poločas se mu povedlo za 11 minut v poločase druhém a zbytek zápasu už by si měl pohlídat.

56

Po šesti minutách se Juventus prosazuje znovu a zvyšuje už na 2:0! Ronaldo dostal hodně prostoru na to, aby vyvezl míč a nachystal si ho na svou skvělou pravačku. Když se dostal na dostřel branky, natáhl ke střele a přesnou střelou k tyči nedal Perinovi šanci. Asistence: Miralem Pjanić.

55

Do velmi dobré hlavičkové příležitosti se dostal Federico Bernardeschi, ale branku minul, takže na svůj první gól v této sezoně stále čeká.

54

Hodně riskantně šel do souboje s Cassatou skluzem Juan Cuadrado. Zasáhl ale míč, takže to bylo čisté.

53

Tentokrát se faulu dopustil pro změnu Rodrigo Bentancur a míč tak bude znovu na domácích kopačkách.

52

Federico Bernardeschi tvrdě fauloval Cassatu a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

50

Zkraje druhého poločasu se Juventus konečně dostává do vedení! Argentinský šikula se dostal individuálně do pokutového území, kde si připravil míč na levačku a křížnou střelou překonal Perina. Ten si sice na míč sáhl, vyrazit ho ale nedokázal. Asistence: Juan Cuadrado.

49

Leonardo Bonucci získal míč a zavedl ho hodně daleko, až skoro na hrot útoku. Pak však nenašel přesnou přihrávkou levého obránce Danila.

48

Právě Antonio Sanabria hledal kolmou přihrávkou za obranou Juventusu Pinamontiho, ale ten byl v ofsajdu.

47

Janov oživli svůj tým hned dvěma střídáními, uvidíme, jak se to na jeho hře ve druhém poločase projeví.

46

Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Lukas Lerager.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Favilli, přichází Antonio Sanabria.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:49.

První poločas skončil, domácí Janov zatím drží v zápase s Juventusem remízu 0:0. Juventus podle očekávání jasně utkání vládne co se týče držení míče (68 %) i střel na branku (5:0). Chybí tomu zatím ale góly. Dvakrát dokázal Mattia Perin vychytat střely Cristiana Ronalda, jednou vyrážel pokus Dybaly z dálky a poradil si i s nebezpečnou hlavičkou Rabiota z bezprostřední blízkosti.

45+2

45+2

Standardní situaci Juventus ubránil, míč skončil u Szczesnyho, který se jinak musel v prvním poločase spíš nudit.

45+1

Žlutou kartu si prohlíží Leonardo Bonucci, který nedovoleně poslal na zem Favilliho.

45+1

Nastavuje se pouhá jedna minuta.

45

Janovští zahrávali standardní situaci. Míč se několikrát odrazil v pokutovém území Juventusu, ale nikdo z domácích znovu nedostal šanci zakončovat.

44

A rohový kop už poté obranu Janova moc neprověřil.

43

Mattia Perin se na druhé straně opět vyznamenal, tentokrát vychytal prudkou Ronaldovu střelu z pravé strany pod horní tyč.

42

Od rohového praporku poslal Lasse Schöne velmi zajímavý centr do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nedokázal dostat k hlavičce.

41

Janov se přeci jen trochu osmělil a do vápna Juventusu letěl další centr. Po zásahu Bonucciho mají domácí ještě rohový kop.

40

Na dobrou kolmici za obranu si nabíhal Andrea Favilli a mohl by otevřít skóre, kdyby trefil branku a nebyl navíc v ofsajdu.

39

Rukou se dotkl míče domácí Paolo Ghiglione a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

38

Za pravý kotník se drží Francesco Cassata, kterého fauloval Federico Bernardeschi. Mezi těmito dvěma to nebyl první souboj.

36

Federico Bernardeschi byl faulovaný a Juventus tak velmi rychle opět získává míč.

35

Do velké šance se dostal Adrien Rabiot. Zakončoval hlavou po centru z pravé strany na zadní tyč a Perin si připsal další skvělý zákrok.

34

Až do pokutového území Janova se dostal krajní bek Juventusu Danilo, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné.

33

Lasse Schöne dostává žlutou kartu za faul na Adriena Rabiota a v příštím utkání si nezahraje.

32

O střelu se nyní pokusil netradičně stoper Juventusu Leonardo Bonucci, branku však vůbec netrefil.

31

Domácí hráči zatím tempu zápasu jednoduše nestačí, a proto i hodně často faulují. Nyní to odnesl Matthijs de Ligt.

30

Máme za sebou půlhodinu zápasu a Juventus ho zatím dominantně ovládá, alespoň tedy co se týče držení míče. Na góly je to zatím 0:0.

29

Juan Cuadrado si odnesl nějaký šrám při hlavičkovém souboji o míč, ale rozhodčí tentokrát faul nepíská, hrají tak domácí.

28

Perin musel být znovu pozorný a likvidoval střílený centr Federica Bernardeschiho směřující na první tyč.

27

Paulo Dybala se po rychlé narážečce s Ronaldem dostal až do vápna, je z toho ovšem nakonec jen odkop od branky.

26

Pomezní rozhodčí mává ofsajd, ve kterém se nechtíc ocitl domácí záložník Paolo Ghiglione.

25

Po dalším rohovém kopu Juventusu šel Janov do brejku, který táhl Francesco Cassata. Hosté brejk dokázali přibrzdit, ale domácí alespoň udrželi míč.

25

Juventus rohový kop rozehrál velmi zajímavě a po míči se natahoval znovu Matthijs de Ligt. Ale těsně nedosáhl.

24

Už třetí dnešní zakončení si připisuje Portugalec Ronaldo, tentokrát získal po sražené střele rohový kop.

23

Smyčka už se zase utahuje a Juventus obléhá pokutové území domácího celku.

22

Tlak Juventusu přeci jen o něco opadl a hráčům Janova se dýchá o něco lépe. Hosté teď drží míč dál od jeho brány.

21

Danilo kroutil centr na zadní tyč, kde se schovával Ronaldo, míč na něj ale neprošel.

20

Adrien Rabiot byl zastaven jen za cenu faulu, takže míč se vrací do držení Juventusu.

19

Janov se opět dokázal rohovému kopu Juventusu ubránit, ale dál je pod velkým tlakem.

18

Z pravé strany poslal míč do vápna CFC Rodrigo Bentancur a způsobil tím velké zmatky a vybojoval další rohový kop.

17

Cristiano Ronaldo je dnes při chuti a znovu to zkoušel z dálky. Perin to tentokrát tak složité neměl a míč dokázal zkrotit.

16

Tlak Juve pokračoval dalším rohovým kopem, tentokrát z levé strany, ale nic nebezpečného z toho v tomto případě nebylo.

15

Což nebyl, takže po poradě s VAR se penalta nepíská.

14

Z rohového kopu se do zakončení hlavou tlačil stoper Matthijs de Ligt, ale k míči se nedostal. Rozhodčí ještě řeší, zda nebyl de Light zezadu nedovoleně postrčen.

13

Další střelu na branku Janova vyslal Ronaldo. Bylo to z velké dálky a Mattia Perin vyrážel na rohový kop. Výborný zákrok.

12

Střela z levačky Federica Bernardeschiho už na branku prošla, pozorný však byl Mattia Perin, který míč bez problému vyrazil.

11

Juventus šel poprvé do lehce otevřené obrany Janova. Zodpovědnost na sebe vzal Dybala, ale jeho střela z pravé strany byla zablokovaná.

10

Na zemi skončil Cristiano Ronaldo, Juventus rychle rozehrál a pokračuje v kombinaci na útočné polovině.

9

Francesco Cassata se sice dostal individuálně díky rychlé kličce až do šestnáctky, tam se už o něj ovšem postaral Juan Cuadrado.

8

Leonardo Bonucci musí být ošetřován, ale měl by se zapojit zpět do hry.

7

První žlutou kartu zápasu dostává domácí útočník Andrea Favilli za ostré zajetí skluzem do Leonarda Bonucciho.

6

Z rohového kopu Juventusu nic nebezpečného před brankou Janova nevzniklo.

6

Na druhé straně zpoza vápna střílel Paulo Dybala a míč byl sražen na rohový kop.

5

Andrea Pinamonti z pravé strany poslal po zemi míč do šestnáctky, ale bylo to naslepo a hosté si bez problému poradili.

4

Do hry se poprvé zapojuje brankář Wojciech Szczęsny, který pomůže Juventusu s rozehrávkou.

3

Domácí se poprvé podívali na polovinu Juventusu, ale ne moc na dlouho. Juventus uveden míč do hry autovým vhazováním.

2

A hned je tu další faul, tentokrát Andrea Pinamonti přidržel rukama Juana Cuadrada.

1

Juventus se hned usadil na polovině soupeře a bude tam pokračovat i po faulu Francesca Cassaty.

1

Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za pár chvil začne.

Janov CFC: Perin – Romero, Soumaoro, A. Masiello – Ghiglione, Behrami, Schöne, Sturaro (C), Cassata – Pinamonti, Favilli.
Náhradníci: Marchetti, Radaelli – A. Barreca, Biraschi, Destro, Falqué, Goldaniga, Jagiełło, Lerager, Pandev, A. Sanabria, C. Zapata.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, de Ligt, Bonucci (C), Danilo – Bentancur, Pjanić, Rabiot – Bernardeschi, Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Costa, Higuaín, Matuidi, Muratore, Olivieri, Ramsey, Rugani, Wesley.

Rozhodčí: Calvarese – Preti, Tolfo.

Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně skončilo domácím vítězstvím Juventusu 2:1.
- Už pět utkání v řadě tým, který byl domácí, v těchto zápasech neprohrál. Juventus.
- Juventus s Janovem neprohrál šestkrát z posledních sedmi duelů.
- Janov doma z posledních pěti utkání třikrát Juventus dokázal porazit.

Juventus FC

Juventus je historicky nejúspěšnějším italským klubem a daří se mu i v současnosti, letos bojuje o svůj už devátý titul v řadě. Tuto sezonu však přeci jen není tak suverénní, jak tomu bylo v některých předchozích ročnících. I tak však vede s 69 body tabulku a má náskok čtyř bodů na překvapivě druhé Lazio. Juventusu se restart ligy po koronavirové pauze povedl. V Copa Italia postoupil do finále, kde sice podlehl na penalty Neapoli, v lize však dvakrát vyhrál. Nejprve 2:0 na hřišti Bologny a pak doma porazil Lecce jasně 4:0. Venku Juventus v této sezoně v lize odehrál zatím 14 utkání s bilancí devíti výher, dvou remíz a tří porážek a je v tomto ohledu třetí nejlepší. Z posledních sedmi soutěžních venkovních utkání Juventus vyhrál jen dvě.

Janov CFC

Janov letos neprožívá moc dobrou sezonu. Klub, který by rád hrál při nejhorším klidný střed tabulky nebo ještě lépe pošilhával po evropských pohárech, aktuálně bojuje o záchranu. Janov je s 26 body až na šestnáctém místě tabulky a na sestupové příčky má náskok jediného bodu. Po koronavirové přestávce Janov odehrál dva zápasy, nejprve prohrál doma 1:4 s Parmou a pak remizoval 2:2 na hřišti Brescie. Doma zatím Janov v této sezoně v lize odehrál 13 utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a osmi porážek. Z posledních čtyř domácích utkání tři prohrál.

Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 29. kola Serie A mezi týmy Janov CFC a Juventus FC. Zápas se odehraje před prázdnými tribunami na Stadio Luigi Ferraris v Janově.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.