Střely mimo: 4:2.
Rohy: 10:2.
Ofsajdy: 0:3.
Fauly: 15:5.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Liverpool se s Neapolí rozchází smírně 1:1.

Ani jeden z týmů se nemohl v samém úvodu zápasu prosadit do zakončení. Liverpool sice držel balon v prvním poločase častěji, ale o otevření skóre se postarali hosté. Po Meretově výkopu se dostal k míči Giovanni Di Lorenzo, zaváhání Robertsona dokázal potrestat dokonalou přihrávkou na hranici ofsajdu k Mertensovi, který už téměř osamocen dokráčel do vápna, odkud propálil Alissona ke vzdálenější tyči. Jedinou slibnou příležitost Liverpoolu v prvním poločase měl James Milner, ale ve čtvrté minutě nastavení na Mereta prudkou ránou nevyzrál. Již v devatenácté minutě musel hrací plochu opustit Fabinho, kterého nahradil Georginio Wijnaldum.

Po změně stran se už hrálo téměř jen na jednu branku. Liverpool přikoval soupeře k vápnu a pokoušel se co nejrychleji o vyrovnání. To zaslouženě přišlo v pětašedesáté minutě, kdy si na Milnerův centr od rohového praporku naskočil Dejan Lovren a umístěnou hlavičkou srovnal krok. Anfield hnal hráče v červeném k dalším ofenzivním výpadům, ale Alex Meret už balon ze své sítě tahat nemusel.

90+5

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
12 Gomez
Gomez
57. min Oxlade-Chamberlain
6 Lovren
Lovren
van Dijk
Robertson
Henderson
Fabinho
19. min Wijnaldum
7 Milner
Milner
78. min Alexander-Arnold

Zieliński
85. min Younes
8 Ruiz
Ruiz
14 Mertens
Mertens
81. min Elmas
11 Lozano
Lozano
72. min Llorente

Rozhodčí: Del Cerro Grande – Yuste, Alonso (vš. ESP)

90+4

Také Koulibaly fauloval ve středu pole v hlavičkovém souboji Van Dijka. Poté si vysloužil žlutou kartu také Allan, který až příliš protestoval proti verdiktu rozhodčího.

90+3

Virgil Van Dijk se ocitl s balonem u pravé postranní lajny. Ještě se pokusil poslat do šestnáctky nebezpečný centr, ale jako první byl u míče znovu téměř bezchybný Alex Meret.

90+2

Svého spoluhráče poté přišel bránit kapitán Kalidou Koulibaly, který naopak vidí žlutou kartu za příliš mnoho řečí k hlavnímu rozhodčímu.

90+2

Ve druhé minutě nastavení inkasuje žlutou kartu Andrew Robertson. Krajní obránce domácího celku nebezpečně postrčil u mantinelu Di Lorenza.

90+1

Liverpool se snaží zápas rozhodnout v samém závěru. Hendersonův přetažený centr ale neměl šanci Mané hlavou zasáhnout. Rozehrávat budou hosté.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90

Střelec vyrovnávací branky Dejan Lovren zkoušel centrem oslovit Firmina. Osmadvacetiletý Brazilec se sice prosadil přes Manolase k hlavičce, ale soubojem s hostujícím stoperem se vyvedl z rovnováhy a už nedokázal zakončit přesně.

89

Nápor Liverpoolu se v samém závěru zvyšuje. Ani další rohový kop ale obhájcům titulu nevyšel podle představ. Domácí se však téměř okamžitě vrátili k balonu.

88

Alex Oxlade-Chamberlain dokázal vybojoval pro domácí rohový kop. Rozehrávky od rohového praporku se ujal Alexander-Arnold, ale v šestnáctce se domácí neprosadili.

87

Zhuštěný prostor před vápnem dělá domácím velké potíže. Ani Henderson a ani Alex Oxlade-Chamberlain se neprosadili do zakončení.

86

Zničehonic se dostali hosté až do pokutového území. S Younesem si narazil Llorente, ale souhru střídajících hráčů zarazil Henderson. Centr z nouze si již v šestnáctce vyřešil Alisson.

85

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Amin Younes.

85

Trent Alexander-Arnold a Alex Oxlade-Chamberlain si vyměnili balon. Nakonec první jmenovaný odcentrovat do vápna na Maného, který ale neměl proti Meretovi žádnou šanci prosadit se.

84

Ve středu pole zabojoval o balon Mohamed Salah. Také Wijnaldum předvedl, že má sílu a přetlačil Ruize. Liverpool je i v závěru zápasu více u míče.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Neapolskému týmu se daří držet soupeře dále od svého vápna. Střídající Elmas dokonce získal aut.

82

Střídající Fernando Llorente se dlouho přetahoval o balon s Van Dijkem, ale právě španělský útočník se dopustil faulu. Oba fotbalisté skončili na trávníku.

81

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Eljif Elmas.

80

Wijnaldum na nic nečekal a z otočky pálil směrem na Mereta. Balon nakonec pouze prosvištěl kolem levé tyče a dvaadvacetiletý gólman zasahovat nemusel.

79

Domácí fanoušci cítí šanci na dokonání zvratu v dnešním duelu a ženou své idoly do útoku. Van Dijkova rozehrávka na Hendersona však nebyla z nejpřesnějších.

78

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Trent Alexander-Arnold.

78

Parádní práci v obraně odvedl Nikola Maksimović, který získal balon a poté si ještě skvěle obhodil napadajícího Maného. Nakonec je ale po chvíli pískán ofsajd Neapole.

77

Do běhu posílal míč Firminovi Robertson. Právě brazilský útočník zkoušel ještě přihrával v nouzové pozici do pokutového území, ale balon se odrazil od špičky kopačky mimo hrací pole.

76

Po odraženém balonu se položil do střely Andrew Robertson. Balon ale zamířil vysoko nad Meretovu branku a rozehrávat tak mohou opět hosté.

75

Přesnost Neapolským ve druhém poločase schází. Nyní mohl Zielinski vyvést balon do bezpečí, ale zbytečnou chybou daroval míč Milnerovi.

74

S Hendersonem si narazil na pravém kraji Milner. Právě kapitán Liverpoolu poté odcentroval přes Ruie do vápna, kde byl ale opět perfektní Alex Meret.

73

Manolas se výtečně vrátil s Firminem, ale brazilský útočník dokázal vydřít rohový kop. Ten okamžitě také rozehrál do kombinace, ale uspěchanou akci domácí nezakončili.

72

Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Fernando Llorente.

71

Mohamed Salah šel do vápna jako tank, dokázal si rukou odstrčit Manolase, ale poté nepřihrával přesně osamocenému Firminovi.

70

Po vyrovnávací brance se hra ještě více otevírá. Také Neapol se snaží útočit, ale Lozanova snaha přejít přes Lovrena byla marná.

69

Henderson se zlobí na Milnera, který ho nedokázal najít na pravém kraji. Balon proskákal až za koncovou čáru a rozehrávat od své branky tak může Alex Meret.

68

Allan bojoval ve středu pole proti trojnásobné přesile. Míč sice neudržel, ale poté byl faulován a Neapoli se daří držet dále od vlastní branky.

67

Najednou jsou domácí na koni. Mané snadno obral o balon Allana, naopak hosté se snaží hru co nejvíce kouskovat. Faulem se prezentoval Piotr Zielinski.

65

Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool zaslouženě srovnává stav zápasu. Obhájci titulu jsou ve druhém poločase jednoznačně aktivnější a nyní jsou odměněni. DEJAN LOVREN měl sice ruku na zádech Mertense, ale hlavní rozhodčí situaci pustil a tak parádní hlavička chorvatského stopera zamířila dokonale k levé tyči.

64

Alex Oxlade-Chamberlain rozpohyboval po svém příchodu pravou stranu. Prudkým centrem do vápna našel přesně hlavu Firmina, který se dokázal prosadit proti Manolasovi, ale poté branku netrefil.

63

Oba hostující útočníci diskutovali s hlavním rozhodčím. Po faulu na Lozana mohli hosté pokračovat v kontru, ale sudí odpískal a přerušil tak nadějnou akci.

62

Domácí mají další přesnou střelu. Po přihrávce Firmina pálil ze stoje Mohamed Salah, ale i egyptský střelec našel jen prostor, kde stál Alex Meret.

61

Ani další rohový kop Liverpoolu se neujal. Meret se vyšrouboval ze všech nejvýše a snadno sebral balon do rukavic. Následně se Neapol mohla po dlouhých minutách osvobodit ze své poloviny.

60

I po hodině hry vede Neapol na trávníku obhájců titulu o jednu branku. O tu se postaral již v prvním poločase Dries Mertens, když po chybě obrany propálil Alissona.

59

Robertson vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Smyčka okolo pokutového území Neapole se stahuje. Hendersonova pobídka do šestnáctky se ale neujala.

58

Alex Oxlade-Chamberlain se okamžitě po příchodu na trávník zapojil do tlaku. Centrem ale nedokázal ve vápně najít Salaha ani na vzdálenější tyči číhajícího Maného.

57

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

57

A znovu byl u balonu Henderson. Nápor domácího celku stoupá. Gomez se ještě k centru neprosadil, ale poté musel řešit pas Milnera v pokutovém území Manolas.

56

Liverpool má územní převahu i ve druhém poločase. Wijnaldum přenesl balon přes celou šířku trávníku na Gomeze. Následně zaváhal Meret, kterému vypadl balon z rukavic, ale chybujícího brankáře dokázal podržet Koulibaly, který vyrazil pokus Firmina.

55

Fantastickou kličku předvedl ve středu pole Fabián Ruiz. Po vzoru Zinédina Zidana obehrál hned dva hráče soupeře v jeden moment, poté však nepřesně přihrál.

54

Do kombinace se zapojil i domácí kapitán Jordan Henderson. S Milnerem si několikrát vyměnili balon, ale než se stačili rozhodnout k přihrávce do útoku, tak byla obrana Neapole zformována.

53

Po ubráněném rohovém kopu se pokoušel zastavit kontr soupeře Zielinski, ale sudí ponechal výhodu. Ta ale skončila nepřesností Milnera, který nedokázal najít na krátkou vzdálenost Robertsona.

52

Ruizovu přihrávku na Ruie zblokoval na další aut Salah. Hosté se ještě udrželi na útočné polovině a Hirving Lozano dokonce dokázal získat roh po vytlučení Van Dijka.

51

Až od Lovrena musela začít další útočná akce domácího celku. Gomez sice v nadějné pozici mohl centrovat, ale vysoký pokus sebral s přehledem do rukavic Alex Meret.

50

Po Ruizově autovém vhazování poskakoval balon na hranici vápna. Gomez zazmatkoval a téměř dal šanci Mertensovi, který se ale nakonec do šestnáctky neprokousal.

49

Parádní práci v obraně předvedl také kapitán hostů Kalidou Kouibaly, který šikovně odrazil míč do centrujícího Milnera a nakonec z toho nebude ani roh pro Liverpool.

48

Také Neapol se vydala poprvé po změně stran do útoku. Mário Rui si to namířil od postranní lajny více k ose trávníku, ale nakonec se ke střele neprosadil přes Lovrena.

47

A znovu to domácí zkoušeli podél pravé postranní lajny. S Gomezem si narazil Salah, poté byli ale oba zmiňovaní hráči vytlačeni až téměř k polovině hřiště.

46

Druhou polovinu dnešního duelu rozehrál ze středového kruhu James Milner. Liverpool se okamžitě tlačil do útoku, ale náběh Gomeze stačil zastavit Rui.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.

Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten fotbalisté Neapole, kteří vedou na Anfieldu 1:0.

45+4

45+4

Závěr první půle patří jednoznačně Liverpoolu. Milner si posunul balon mezi dvěma protihráči do vápna, z úhlu zkoušel razantně zakončovat, ale Mereta nepřekonal.

45+3

Jürgen Klopp byl až příliš emotivní těsně za postranní lajnou a dostává od rozhodčího žlutou kartu.

45+3

Také Mário Rui musel snést tvrdý zákrok. V hlavičkovém souboji se dostal tělem před Firmina a ten poté hostujícího obránce seslal k zemi. V závěru první půle musí hlavní sudí řešit řadu faulů.

45+2

Tentokrát centroval od rohového praporku James Milner. Ani nyní se však nedokázali domácí hlavičkáři prosadit. Přece jen mohl jít Gomez do šestnáctky, ale jeho přihrávka zpět našla pouze Ruie.

45+2

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase čtyři minuty.

45+1

Sadio Mané si šel do vápna pro penaltu. Ve zhuštěném prostoru skončil znovu na zemi, ale ani tentokrát neukázal hlavní sudí na penaltový bod.

45

Ani na dva pokusy nedokázal Andrew Robertson zakroutit balon přesně do vápna. Nejprve napálil prvního bránícího hráče a poté dokonce centroval jen za brankovou čáru.

44

Minutu před pauzou oslovil přihrávkou po trávníku Van Dijk Milnera. Poté se po kontaktu s Allanem skácel k zemi těsně před vápnem Mané, ale rozehrávat se bude pouze roh.

43

Před napadajícím Maném stačil udělat Di Lorenzo kličku, ale poté byl trefen do kotníku. Hlavnímu rozhodčímu ani lehký zákrok neunikl a tak se píská faul.

42

Obhájci titulu těsně před koncem prvního poločasu přidali v ofenzivním nasazení. Mané přihrával zpět na Firmina, ale skvěle se v pokutovém území zorientoval Manolas, který na poslední chvíli zamezil zakončení.

41

Firmino si zaběhl pro balon na levou stranu. Společně s Milnerem se ale nedokázali uvolnit k centru a tak kombinace Liverpoolu musela pokračovat jen zpětnou přihrávkou.

40

První poločas míří ke svému závěru. Po zaváhání Milnera získal míč Lozano, ale narážečka s Mertensem nebyla z nejpřesnějších. Ani Liverpoolu se však nepovedlo přejít do brejku.

39

Tentokrát to už Jordan Henderson se sebevědomou přihrávkou přehrál. Skvěle vypíchl balon Fabián Ruiz a domácí se museli dopustit dalšího taktického faulu ve středu pole.

38

S Hendersonem spolupracoval na pravé straně Joe Gomes. Koulibaly s Manolasem ale byli na svých místech a nedovolili zakončení Firminovi ani následně Salahovi.

37

Na třetí pokus už centr přiletěl do pokutového území Neapole. Virgil Van Dijk sice zůstal trestuhodně osamocen, ale z větší vzdálenosti hlavičkoval jen do prostoru, kde stál Meret.

36

Střídající Wijnaldum je zatím zcela neviditelný. Ve středu pole si několikrát pomohl přihrávkou zpět. A hned dvakrát se nepodařilo Liverpoolu rozehrát po faulu Allana.

35

Tentokrát už se píská ofsajd. Lozano si brousil zuby na parádní přihrávku Maksimoviće, ale o něco si nepohlídal své postavení a ocitl se půl metru za Van Dijkem.

34

Liverpool i nadále kontroluje balon. Na levé straně se pokoušel odcentrovat do vápna Robertson, ale ani v útočné fázi není skotský bek jistý. Prudkým pasem napálil pouze Ruie.

33

A další minela Andrewa Robertsona. Rozehrávkou křížem našel jen Allanovu kopačku, tentokrát ale hosté nedokázali rychlý přechod do útoku zužitkovat v zakončení.

32

Vysoký Gomezův centr si stáhl Meret do rukavic. Ani Mohamed Salah se přes dvaadvacetiletého gólmana neprosadil. Následně fauloval při snaze získat míč Firmino.

31

Po Milnerově přihrávce měl Mané okamžitě na zádech přilepeného Ruie. Portugalský bek parádně odzbrojil soupeře a tak tak, že ještě nevysunul do útoku Lozana.

30

Po půlhodině hry vede Neapol na půdě obhájce titulu o jednu branku. Liverpool sice více drží balon, ale Alexe Mereta ještě nedokázal ani jednou prověřit.

29

A Giovanni Di Lorenzo je znovu na zemi. Znovu byl v souboji s Milnerem, který zatím není rozhodně ve své kůži u postranní lajny a musel si opět pomoci faulem.

28

Mané byl ve středu pole až příliš agresivní při napadání. Rukou strhl Allana k zemi a to nemohlo uniknout ani hlavnímu rozhodčímu, který ale Maného napomíná jen slovně.

27

Virgil Van Dijk chtěl pomoci svým ofenzivním spoluhráčům. Po autovém vhazování se opřel do balonu, ale z velké vzdálenosti poslal střelu vysoko nad.

26

Wijnaldum vysunul na pravou stranu Maného. Senegalský útočník byl ale okamžitě napadán Ruiem, ale nakonec získal pro domácí alespoň autové vhazování.

25

Po rozehrávce se Liverpool snažil o rychlou odpověď. Robertsonova souhra s Milnerem byla však příliš pomalá a hostující obrana se stačila rychle zformovat před vápnem.

23

Hlavní rozhodčí se ještě radí s kolegy u videa. Náběh Mertense byl na hranici ofsajdu, ale nakonec je úvodní branka uznána.

21

Neapol právě vstřelila branku!
Neapol jde na Anfieldu do vedení! Po Meretově výkopu se zdálo, že budou mít balon domácí, ale ten nakonec skončil u Di Lorenza. V obraně naprosto zaspal Robertson a toho využil DRIES MERTENS. Belgický útočník měl na pravé straně spoustu prostoru, snadno se dostal do vápna a střelou křížem překonal Alissona.

20

Ani úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Milner sice mohl pádit do vápna z levé strany, ale než si připravil balon ke střele, tak byl u něho Kalidou Kouibaly.

19

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Fabinho, přichází Georginio Wijnaldum.

19

Neapolští se ubránili rohovému kopu a Lozano mířil s balonem do kontru. Jako poslední z liverpoolských hráčů ale zůstal v obraně Joe Gomez a mexického forvarda dokázal zastavit.

18

Poklidný úvod zápasu pokračuje. Liverpool se usadil u balonu, po výtečné přihrávce na levou stranu postupoval do vápna Mané, ale proti Manolasovi neměl příliš šancí.

17

Nakonec se liverpoolský středopolař vrací zpět do hry. Akci Neapole dokázal pokrýt Dejan Lovren společně s Alissonem.

16

Po nezaviněném střetu ve středu pole má zdravotní potíže Fabinho. Za postranní lajnou se okamžitě začal rozcvičovat Wijnaldum.

15

Na hranici pokutového území si připravoval Salah balon na levou nohu. Nakonec se rozhodl ještě odcentrovat, ale míč sebral pro hosty Manolas. Rychlý protiútok Neapole zastavoval jen za cenu taktického faulu Joe Gomez.

14

Mário Rui viděl, že je Alisson daleko z branky a tak zkusil napálit balon téměř z vlastní poloviny směrem na brazilského gólmana. Balon ale propadl jen vedle levé tyče.

13

Po chybě Fabinha sebral balon ve středu pole Di Lorenzo. Nadějně vypadající akci mohl zakončit Lozano, ale do střely mu padl na poslední chvíli Lovren. Dorážku poté poslal Fabián Ruiz jen vysoko nad branku.

12

Také Neapol vyvinula tlak na rozehrávajícího Alissona s Lovrenem. Nakonec se ujal rozehrávky Van Dijk, který na dlouhou vzdálenost hledal Salaha, ale balon pokryla hostující obrana v čele s Koulibalym.

11

Úvodní desetiminutovka se sice odehrála v solidním tempu, ale na první pokus mezi tři tyče stále čekáme. Hendersonova pobídka na pravou stranu ke Gomezovi nebyla vůbec přesná a vhazovat mohou hosté.

10

Riskantní výběh mimo vápno předvedl Alex Meret. Po dlouhém nákopu Fabinha spěchal za míčem Sadio Mané, ale jako první byl u balonu právě hostující gólman, který dokázal hlavou odpravit hrací předmět do bezpečí.

9

Firmino získal míč na Ruizovi. Také Mané ale chyboval v kombinaci a toho využil Giovanni Di Lorenzo, který už se vrátil na hrací plochu po ošetřování u laviček.

8

S krajním záložníkem to nevypadá nejlépe. Di Lorenzo ale skončil až za postranní lajnou a tak se může pokračovat ve hře bez většího přerušení. Neapol musí zatím hrát pouze v deseti.

7

Před Meretem si udělal respekt Koulibaly, který tvrdě přetlačil Salaha. Po Meretově výkopu ale skončil s bolestivou grimasou na trávníku Di Lorenzo, který se drží na pravé rameno.

6

Před Van Dijka putoval balon na levou stranu k Milnerovu. Zkušený třiatřicetiletý záložník posouval do pohybu Manému. Ten byl ale zablokován Maksimovićem.

5

Až od Van Dijka museli začít domácí hráči další útočné snažení. Na levé straně sice skončil na trávníku Milner, ale hlavní rozhodčí nepískal. Di Lorenzo poté ale centroval jen daleko za koncovou čáru a Alisson mohl míč pustit za svou branku.

4

Po autovém vhazování dostal balon do nebezpečné pozice Koulibaly, ještě si troufl před Firminem na kličku, ale jako poslední obránce dokázal situaci ustát. Liverpool ale od samého začátku napadá soupeře hluboko na útočné polovině.

3

Dries Mertens chtěl nacentrovat z místa přestupku, ale balon stačil zablokoval ještě před vápnem Lovren. Následný dlouhý nákop ale neměl Sala šance dostihnout před Meretem.

2

Italský tým se ještě dokázal vrátit k balonu na útočné polovině trávníku. Allanova spolupráce s Ruizem ale byla zastavena nedovoleným zákrokem Hendersona.

1

O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté Neapole. Giovanni Di Lorenzo zkoušel najít místo na pravém kraji, ale kolem Robertsona se neprotáhl.

1

Trojice španělských rozhodčím již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu liverpoolského Anfieldu. Velmi důležitý duel v rámci pátého hracího kola základních skupiny Ligy mistrů může za několik málo okamžiků odstartovat.

Liverpool FC: Alisson – Joe Gomez, Lovren, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Milner – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Shaqiri, Origi, Alexander-Arnold.

SSC Neapol: Meret – Nikola Maksimović, Manolas, Koulibaly (C), Rui – Di Lorenzo, Allan, P. Zieliński, Ruiz – D. Mertens, Lozano.
Náhradníci: Ospina – Callejón, F. Llorente, Elmas, Luperto, Younes, Gaetano.

Rozhodčí: Del Cerro Grande – Yuste, Alonso (vš. ESP).

Červené karty: 0 – 0

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Rui – Lozano (69. F. Llorente), Allan (75. Elmas), Ruiz – Callejón, L. Insigne (C) (66. P. Zieliński), D. Mertens.
Náhradníci: Ospina – Nikola Maksimović, Elmas, F. Llorente, Ghoulam, P. Zieliński, Milik

Liverpool FC: Adrián – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Henderson (C) (87. Shaqiri), Fabinho, Milner (66. Wijnaldum) – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Kelleher – Lovren, Wijnaldum, Joe Gomez, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Shaqiri

SSC Neapol

Neapolští fotbalisté sice v Serii A marně naháněli suverénní Juventus, ale před dalšími pronásledovateli měli pohodlný desetibodový náskok a skončili tak v nejvyšší italské soutěži na stříbrné příčce.

Před novou sezonou se příliš aktuální kádr nezměnil. Hostování brankáře Davida Ospiny z Arsenalu se změnilo v přestup. Do Neapole přišel také Giovanni Di Lorenzo. Naopak dres italského týmu již neoblékne Raul Albiol, který zamířil do Villarrealu. Na poslední chvíli ještě neapolský tým zlákal Fernanda Llorenteho, naopak na hostování odešel Simone Verdi.

Do základní skupiny Ligy mistrů vstoupila Neapol skvěle, když před domácím publikem přejela 2:0 obhájce titulu z Liverpoolu. Naopak druhé střetnutí v Genku branku nepřineslo. Proti Salcburku bylo k vidění hned pět gólů. Rakušané sice dokázali dvakrát srovnat, ale na konečných 3:2 pro Neapol rozhodl duel Lorenzo Insigne. Na domácí půdě poté zachraňoval pouze bod Neapole proti Salcburku Hirving Lozano, který reagoval na proměněnou penaltu Hälanda.

V Serii A rozhodně nemá Neapol optimální formu. V posledních pěti zápasech Neapolští nevyhráli a propadli se tabulkou na aktuální sedmou pozici s obrovskou patnáctibodovou ztrátou na vedoucí Juventus. O víkendu odehrála Neapol utkání s podobně trápícím se AC Milán. Na branku Lozana ale dokázal ještě v prvním poločase zareagovat Bonaventura a souboj tak skončil remízou.

Kloppova parta vystoupala v loňské sezoně až na samotný vrchol. Ve finále Ligy mistrů překonal Liverpool vyčkávací taktikou rivala z Premier League Tottenham 2:0, když se prosadili Salah s Origim. V nejvyšší anglické soutěži poté Liverpool skončil pouze o bod za mistrovským Manchesterem City.

Do přípravy sice Liverpool vletěl vítězstvím 6:0 nad Tranmere, následně zdolal 3:1 i Bradford City. Poté ale v dalších čtyřech zápasech nevyhrál. Proti Dortmundu i Seville vítěz Ligy mistrů padl o jeden gól, následně se Sportingem jenom remizoval 2:2 a v duelu s Neapolí dokonce prohrál 0:3. Až v zatím posledním přípravném zápase se Liverpool vytáhl na Lyon.

Do aktuálního ročníku nevstoupili obhájci titulu ideálně, když si z Neapole odvezli porážku 0:2. Ani následně v domácím prostředí Liverpool příliš nepřesvědčil, když měl velké potíže s rakouským Salcburkem. Dva vítězné duely proti Genku ale posunuli anglický celek do komfortní pozice před závěrečnou třetinou základní skupiny. Z deseti vstřelených gólů se Mohamed Salah postaral rovnou o polovinu, tři branky sám vstřelil a na další dvě nahrál.

V Premier League Liverpool šlape jako stroj. I přes velmi těsné výsledky ztratil pouze v jediném zápase ze třinácti a to když remizoval na půdě Manchesteru United. S nadějným osmibodovým náskokem po třetině soutěže míří za mistrovským titulem.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Milionářská Liga mistrů pokračuje čtvrtým hracím kolem a my se společně zaměříme na duel skupiny E, ve kterém vyzvou obhájci titulu z Liverpoolu ofenzivně laděnou Neapol.