To je z mé strany vše, hezký večer.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 20:18.

Je dobojováno. Pro oba celky velmi důležitý zápas zvládl lépe německý Leverkusen, který nakonec na hřišti Lokomotivu předvedl velice dobrý výkon a vyhrál 2:0. Domácí bojovali, v prvním poločase hráli velice dobře, ale ve druhém nepředvedli nic a Leverkusen tedy získal všechny body a je jasné,. že v jarní části bude pokračovat minimálně v Evropské lize.

Žemaletdinov
65. min Kulikov
Krychowiak
Barinov
Mirančuk
Mirančuk
19 Éder
Éder
78. min Smolov

Bellarabi
77. min Alario
Aránguiz
Demirbay
90. min Bender
19 Diaby
Diaby
31 Volland
Volland
9 Bailey
Bailey
46. min Baumgartlinger

90+2

Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale je jasné, že dnes Lokomotiv nezíská ani bod. Je rozhodnuto.

90+1

Rozhodčí přidal tři minutky.

90

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Lars Bender.

90

Po rohu se domácí dostávali do zakončení, ale u míče byl jako první Wendell, který ho uklidil do bezpečí.

89

Alexej Mirančuk to vyzkoušel z úhlu, ale s jeho pokusem si Lukáš Hrádecký poradil a míč vyrazil na roh.

88

Na druhé straně to vzal na sebe Smolov, ale nedokázal propasírovat míč přes Bendera.

87

Moussa Diaby se dral dopředu, ale nakonec byl zastaven.

86

Po přihrávce před branku se k míči dostával Fjodor Smolov, ale nakonec mu chyběl krok k zakončení.

84

Dmitrij Barinov vyfasoval žlutou kartu za faul a je jasné, že v posledním utkání základní skupiny Ligy mistrů bude svému celku chybět.

83

Žlutou kartu dostává Dmitrij Barinov (FK Lokomotiv Moskva).

83

Po rychlé akci přišel centr z levé strany, následně hlavičkoval Kulikov, ale jen do míst, kde byl připravený Lukáš Hrádecký.

83

Po rohu se k hlavičce dostal Panagiotis Retsos, ale v souboji si pomohl faulem a na tahu už je zase Lokomotiv.

82

Rohový kop pro Leverkusen.

81

Grzegorz Krychowiak nyní přišel o míč a hosté se hnali dopředu, ale nakonec Lokomotivu rozhodčí pomohl, protože odpískal faul na domácího hráče.

79

Na trávník přišel domácí kanonýr Smolov, který by měl pozvednout útočné snažení Lokomotivu, tak uvidíme, jak si povede. Moc času už na to nemá.

78

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Éder, přichází Fjodor Smolov.

77

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Lucas Alario.

77

Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen).

76

Hosté zvládají dnešní duel a hlavně tedy druhý poločas naprosto skvěle. Kontrolují hru a vypadá to, že si zajistí minimálně Evropskou ligu.

74

Po dlouhé době se do zakončení dostali domácí. Vystřelil Éder, ale jeho ránu zblokoval skvěle hrající Tah.

72

Německý celek zahrával svůj čtvrtý rohový kop. Celé snažení hostů ale skončilo útočným faulem.

71

70

Domácí mají posledních zhruba dvacet minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale na nějakou otočku rozhodně nevypadá.

68

Žlutou kartu dostává Vedran Ćorluka (FK Lokomotiv Moskva).

67

Žlutou kartu dostává Vladislav Ignatěv (FK Lokomotiv Moskva).

65

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Rifat Žemaletdinov, přichází Daniil Kulikov.

64

Éder se dostal k míči, který směřoval za obranu, ale nakonec byl odmáván a odpískán ofsajd, takže pokračovat nemohl.

62

Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Leverkusen stále vede o dvě branky, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

60

Hosté se znovu usadili na polovině soupeře, ale tentokrát z toho byla jen nepřesná přihrávka do vápna.

58

Domácí fotbalisté už působí hodně skleslým dojmem. Ve druhém poločase se jim vůbec, ale vůbec nedaří a za důležitými třemi body kráčí Leverkusen.

56

Domácí se hned vydali dopředu, ale ani tentokrát nic nevymysleli, takže už znovu hraje Leverkusen.

54

Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté byli aktivnější a zcela zaslouženě jdou do vedení 2:0! Charles Aránguiz vymyslel parádní dloubáček, do míče se z první opřel SVEN BENDER a Guilherme byl proti dělovce bez šance!

52

Na sebe to vzal Karim Bellarabi, ale klička mu nevyšla a míč konečně získali domácí.

51

Ale ve druhém poločase je mnohem aktivnějším týmem ten hostující, který se stále tlačí dopředu.

49

Z rohu nic nebylo a u míče jsou domácí hráči, kteří musí ve druhém poločase pořádně přidat.

48

Po závaru se hostující hráči dostali k několik střelám z hranice velkého vápna, ale hradbu těl nedokázali prostřelit a Guilherme byl bez práce. Následuje roh pro Leverkusen.

46

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Julian Baumgartlinger.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hodin.

První poločas je za námi. Viděli jsme několik zajímavých příležitostí, řadu střeleckých pokusů a nakonec jen jednu branku. Po rohovém kopu si vstřelili domácí poměrně kuriózní vlastní branku a Leverkusen tedy vede v Moskvě 1:0. Domácí ale bojují a je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.

45+2

45+2

Tak ještě jedna velká šance Leverkusenu! Po střele z vápna skvěle zasáhl Guilherme, který si poté poradil i s dorážkou a podržel tedy svůj celek!

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43

Žlutou kartu dostává Benedikt Höwedes (FK Lokomotiv Moskva).

41

Po rychlé akci to vzal na sebe domácí Éder, ale jeho dalekonosná střela nebyla přesná a Lukáš Hrádecký neměl práci.

40

Leon Bailey našel dobře postaveného Bellarabiho, který to zkusil z první, ale branku o několik decimetrů minul a stav se nemění.

38

Po rohu hlavičkoval Rifat Žemaletdinov, ale zakončení nebylo přesné, takže míč skončil nad brankou a Leverkusen stále vede o jednu branku.

37

Rohový kop pro Lokomotiv.

36

Domácí fanoušci znovu pískají na trpělivou rozehrávku hostujících hráčů, kteří opět kombinují na své polovině.

34

Nakonec z toho byla fantastická přihrávka do vápna a Leon Bailey šel do souboje s brankářem, přepadl přes něj, ale pokutový kop se nepíská!

33

Hosté drží míč na své polovině a nikam samozřejmě nepospíchají.

32

Po rohu ale skvěle zasáhl Lukáš Hrádecký, který si došel pro centrovaný míč a hodně tak pomohl svým zadákům.

31

30

Hosté to zkusili dlouhou přihrávkou, ale té scházela přesnost a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Guilherme.

28

Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy, nic zajímavého se neděje.

26

Zničehonic ale obrovská šance a v ní domácí Alexej Mirančuk! Ten se po skrumáži dostal na malé vápno, byl sám před hostujícím brankářem, ale ten se na brankové čáře neskutečně natáhl a domácího borce fantasticky vychytal!

25

Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Obrana Leverkusenu zatím funguje opravdu na jedničku.

23

Domácím nelze upřít snahu směrem dopředu, ale ve finální fázi se jim zatím příliš nedaří a do zakončení se nedostávají.

22

Z velké dálky to nyní vyzkoušel Moussa Diaby, ale jeho skákavý pokus byl spíše propagační a Guilherme bez větších problémů zasáhl.

20

Na druhé straně z toho byla jen nepřesná narážečka, po které Karim Bellarabi nedokázal udržet míč na hrací ploše.

19

Domácí získali míč a Eder se dral dopředu, ale znovu skvěle zapracovala hostující obrana.

18

Na druhé straně šli domácí do přečíslení, ale nevyřešili to vůbec dobře a nic z toho nebylo. Hrát tedy bude opět Leverkusen.

16

Z následného rohu nic nebylo, takže německý celek i nadále vede o jednu branku.

15

Po faulu se ke standardní situaci postavil Kerem Demirbay a Guilherme měl hodně práce, ale zvládl to a míč vyrazil na roh!

14

A hosté šli dopředu a míč tlačil do vápna Moussa Diaby, ale Kevin Volland se k němu nedostal.

13

Domácí se hned vydali dopředu, snažili se něco vymyslet, ale nic z toho nebylo, protože míč skvěle získal Tah.

11

Tak to je neuvěřitelná vlastní branka, kterou si nyní vstřelil domácí celek. Po centru jeden z hráčů míč odkopával, trefil ale spoluhráčů a od něj se míč odrazil do branky. Autorem vlastní branky je nakonec označen RIFAT ŽEMALETDINOV. Leverkusen jde do vedení 1:0.

11

10

Po rychlé akci se na hranici velkého vápna dostal Grzegorz Krychowiak, ale Lukáš Hrádecký si nakonec s jeho povedenou střelou nadvakrát poradil!

8

Moussa Diaby se pustil mezi trojici protihráčů a dostal pořádně naloženo, ale ani tentokrát se nepíská.

7

Domácí se poté hned vydali dopředu a Alexej Mirančuk šel sám na brankáře, kterého překonal. Branka ale nakonec kvůli ofsajdu neplatí.

5

Po faulu domácí hráče zůstal ležet na trávníku Charles Aránguiz, který musí být ošetřen a hrát se chvíli nebude.

4

Nyní si velice aktivní Anton Mirančuk navedl míč do vápna, ale rána mu nesedla a Lukáš Hrádecký tedy zasahovat nemusel.

3

Anton Mirančuk se krásně uvolnil na levé straně, ale poté byl lehce přidržen a odcentrovat nedokázal. Faul se ale nepíská.

2

Nakonec se hosté dopředu vydali, ale nic z toho nebylo a na tahu je tedy Lokomotiv.

2

Hosté stále drží míč, ale zatím pouze na své polovině. Leverkusen nikam nepospíchá.

1

Úvodní výkop obstarali fotbalisté hostujícího Leverkusenu.

1

Vše je připraveno, jdeme na to.

Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov, Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder.
Náhradníci: Kočenkov – Idowu, Smolov, Kolomejcev, Cerqueira, S. Kvěrkvelija, Kulikov.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – P. Retsos, Tah, S. Bender, Wendell – Bellarabi, Aránguiz, Demirbay, Diaby – Volland (C), Bailey.
Náhradníci: R. Özcan, Lomb – Dragović, Paulinho, L. Bender, Alario, Baumgartlinger.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

Utkání mezi Lokomotivem a Leverkusenem začíná v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít. Máme se na co těšit.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily hned na úvod Ligy mistrů. Zápas v Německu začal lépe pro Lokomotiv, který se po brance Krychowiaka dostal v 16. minutě do vedení 1:0. Poté si ale hosté dali vlastní branku a bylo to 1:1. Poslední slovo měl ještě v prvním poločase Barinov a Lokomotiv v Německu vyválčil cennou výhru 2:1.

Bayer Leverkusen je na tom stejně, jako domácí celek. Leverkusen má na svém kontě také pouze tři body a hraje tedy hlavně o postup do Evropské ligy, k tomu by dnes potřeboval vyhrát, protože doma s tímto soupeřem prohrál 1:2. Poté prohrál 0:3 na hřišti Juventusu a následně prohrál 0:1 na hřišti Atlética Madrid. Naposledy španělského soupeře hostil na svém stadionu a byla z toho výhra 2:1.

FK Lokomotiv Moskva zatím v základní skupině odehrál čtyři zápasy a vybojoval v nich tři body. Ruský celek jednou vyhrál, a to hned v prvním utkání, ve kterém vyhrál 2:1 na hřišti dnešního soupeře. Poté prohrál 0:2 s Atléticem Madrid, 1:2 na hřišti Juventusu a naposledy padl 1:2 doma s Juventusem. Domácí mají stále teoretickou šanci na postup do další fáze, ale ta šance už je opravdu velice malá. Více ve hře je třetí pozice, ze které se jde do Evropské ligy. Pokud by dnes domácí vyhráli, tak si třetí místo zajistí. Lehké to ale nebude.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Prestižní Liga mistrů má na programu další zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi Lokomotivem Moskva a Leverkusenem. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.